Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7095

persze nézegetem még a flex, metabo, dewalt sarokcsiszolókat is.

legalább csinálhatnának egy gépcserés akciót akkor valószínű azt a márkát választanám, a dewaltnál most van fúrókalapács gépcsere akció.

4125 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7094

én egy 125mm-es sarokcsiszolót szeretnék mostanság venni.

kb 30ezret költenék rá.

de minnél több gépet nézek meg annál jobban eltanácstalanodok :-)

ezeket néztem ki:

milwaukee: http://www.profigep.hu/index.php?product_id=407

 

hitachi: http://www.makitagep.hu/bolt/showmachine.jsp?Model=G13SE2&Prod=HITACHI ennek nagyon érdekes a markolatán a kapcsolója.

 

makita: http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=212&flypage=shop.flypage&product_id=6646&option=com_virtuemart&Itemid=41&vmcchk=1&Itemid=41

 

áhh már nem is sorolom több száz féle gép van és nagyon kicsi különbségekkel rendelkeznek, ráadásul mind1ikre kb ugyanazt írják a leírásban :-)

napalm. Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7093
miele 300k körül kezdődik.
de az 20 évig mosógép.
Előzmény: LandCruiser (7081)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7092
Téglavágásra van kézi téglavágó fűrész. Hasonló mint az Ytongvágó fűrész, de az ytongvágóval is összevágok egy raklap 38as téglát, mere a Flexet beindítod :)) és ez nem vicc !!!
Előzmény: bohrer (7088)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7091
:-D Szoktam néha aludni.Ahogy öregszem, egyre kevesebbet. Nekem tán W701, vagy mi a fene van. Még emlékszem, amikor vettem.Kivágtam a jó kis NDK félautomatát, és megvettem. Aztán ott haltam meg alatta, mert nem hittem el, hogy nem tudom egyedül felvinni a 4 lépcsőn. :-D
Előzmény: LandCruiser (7089)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7090
Kínai nagyflex egy csúcs. Karácsonykor kellett egy melónknál bitumenezni. Aknatetőket cseréltünk. Azt mondta az aszfaltozó, hogy na jó, megcsinálja, ha körbevágjuk. 2db aknafedelet. Kb 7 méter az összes.Vettem egy KINZO-an szar flexet, meg gyémánttárcsát. Ahogy nekinyomtam az aszfaltnak, abban a pillanatban meg is halt. Kicseréltettem másikra, mondtam vmi jobbat adjanak. Az vmi szürke csoda volt. Az is rögtön elpusztult. A végén haza kellett jönnöm a Metaboért. (30 km ) Zokszó nélkül kivágta.
Előzmény: bohrer (7088)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.26 0 0 7089
Gypsy te soha nem alszol ? :):) Nekem is Miele van, elöször vettem egy háztartásit, az most 20 éves felültöltős, és amit most nagy szenzációnak tartanak, hogy ha végez a mosással beforgatja a dobot hogy felül legyen a ruhabetöltő nyilás, ez már 20 éve alap volt a Mielenél. Ezt 60 ért vettem ezelött 6 évvel, most nővérem használja, és semmi baja. Most meg egy WS 5426 os van, ez ipari/mosodai gép, de egy vadállat, sulyra is :) ez 100 guriga volt, felújítva (az eladója szerint :O) ami szerintem nem sok, mert ez szív melegvizet is, és ha valakinek gázbojlerja van, akkor gazdaságosabb is. Bár ma már semmi nem gazdaságos, max a lopás.
Előzmény: Gypsy56 (7086)
bohrer Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7088
Akkus fúrónak 1 lényege van hogy 2 sebességes legyen mert 500/min-nel nem lehet fúrni csak csavart behajtani. A másik a csapágyazás, és az akkukapacitás ( nem kínai mércével!!!!)
Kb 80EFt-os kék bosch van a cégnél 400db irattartóról fúrtuk le a rozsdamentes szegecsfejeket 2-2 db kb 2,5 óra volt, a végére kezdett lanyhulni az akku, igaz akkorra fel volt töltve a másik ( 40 perc), de még forgott az elsővel is.
Ház kialakítása üvegszálerősítésű műanyag , leírás szerint 2m zuhanást kibír ( létráról).

Vót ilyen teszkós szar sárga fos POWER GT a racsnija szarrá ment, az akksija 2 csavarig jó oszt hajthattam kézzel, meg vezetékes fúróba bit fogatva a csavarokat.

Hitacsi is van a cégnél már undorítóan dizájnos zőőd fekete, agyonüthetetlen, de a nonfiguratív gumicsík betétei rongyokban lógnak rajta fél év alatt, nincs gusztusod megfogni.

Márkás gép vásárlása olyan mint az injekció, mielőtt megveszed nézed hogy kerülhetnéd ki, mi lenne olcsóbban, miután megvetted már nem is izgat a pénz inkább örülsz hogy jó minőséget választottál.

Ezermester írta tavaly a konténeres kíníai szemétről : HA ILYENNEL TELEVESZED A GARÁZST , OLYAN ILLÚZIÓD LESZ MINTHA MINDEN SZERSZÁMOD LENNE, ............DE HA EGYSZER IGAZÁN ELŐ KÉNE VENNI AZONNAL TÖNKREMEGY A MUNKA KELLŐS KÖZEPÉN.

Nagyflex téglavágás közben , fizettem a kőművest, segédmunkást, fogyott a szabi, és vagy új flex vagy kalapáccsal barmolják selejtre a 400ft-os téglákat sorra.

A harmadik után jött az ipari bosch (tudom szar de nekem semmi baj vele) 5 ször többet ment mint a 3 együtt.
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7087

A végén nagyon fel leszel szerszámozva :)) Vannak nagy márkák, de te is tudod. Pl. Beta stb. de ha 20 db osat akarsz venni, ami nem kicsi, mint ahogy írtad, amenyiért vetted a Makita behajtót (40ezer), nem lesz elég. :)

Előzmény: Törölt nick (7083)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7086
Hát, nem tudom. Nekem is van mosógépes haverom. Ő isteníti a Boscht. Egyébként leginkább az Elektrolux maffiával van gond. De velük mindenhol (lásd Husqvarna ). Egyébként meg van egy huszonéves Miele mosógépem. Új kora óta azt se tudom, hogy van :-) Csak megy, csak megy ...  Arra is azt mondja a komám, hogy ami nekem van, az még az örökkévalóságnak készült. Az újak meg már nem ...
Előzmény: LandCruiser (7084)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7085

Én Mannesmannt vettem. Nekem tetszik. Nézz itt körül, hátha ...

http://www.lomax.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=39&Itemid=59

Én a Metroban vettem.

Előzmény: Törölt nick (7083)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7084

Az a baj ezzel a minőségi kérdéssel, hogy mostanra átverés lett az egész. Megveszel mondjuk egy whorpool mosógépet. Csalódsz benne, de nem baj, mert legközelebb nem veszel ilyet, hanem másik márkát. Ami persze ugyan az, csak más rajta a matrica, meg a design. Ezért van 6548986463567987326 fajta mosógép.

Csak egy példa volt !!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7083

Tudod mit, mosógépet vegyél Samsungot, egy benfentestől tudom h nem méreteztek bele hibát, max a ürítőszivattyúja állhat le egyik percről a másikra, de a legtöbb cuccot utángyártottan meg lehet kapni hozzá bagóért, de nem rossz minőségben. A szivattyú meg annyi h felbakolod az alját h beférjen a kezed és 3 csavar tartja és kész. 10 perces műtét cserélni, és abba a 10 percbe az elején a fröccs is belefér meg a végén h elpucold a szerszámaidat.

ja apropó jó popó, crova készletben melyik ami most nagyon megéri az árát? Valami kis darabszámút max 20 darabosat akarok venni h legyen a kocsiba ha netán kéne. meg lehetőleg kicsi legyen mert helyszűke. de nemárt ha nem biliacél.

Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7082
Nem állt össze. Elektrolux felzabálta.Nincs közük az ottani termékekhez.
Előzmény: LandCruiser (7081)
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7081

Nem mondom, hogy az AEG-nek nincsenek jó gépei, de ha valamire való gyártónak tartom magam, akkor nem állok össze egy Elektroluxal, mint ahogyan azt az AEG tette a háztartási gépek terén :( és azt mondják a nagyok, hogy azóta ugyan az a szar minőség az AEG mint az Elektrolux háztartási gép kategóriában

Azt meg mosógép szerelő mondta, mikor megkérdeztem milyet vegyek........, hogy tök8 mert mindegyik szar, és teljesen ugyanaz, csak a Bosh-hoz ha alkatrész kell az a duplája mint mondjuk a whorpoolhoz kéred ill. van egy ami tényleg jó az pedig nem más mint a Miele. Igaz annak is van háztartási kategóriája, és ipari. (csak azt fizesd meg)

Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7080
Előzmény: Gypsy56 (7078)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7079
Ellenkezőleg. Az AEG se lett rossz.
Előzmény: LandCruiser (7074)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7078
Az egy teljesen más gagyi cég. Elektrolux csoport . A profi elektromos gép- szerszám másik madár.
Előzmény: Törölt nick (7077)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7077
Aegeket komolyan mondom meg még a büdös életben nem láttam élőben. Illetve egy AEG vasaló ami pár éve volt egy vicc összeg valami 4990 az még meg van de egy teljesen puritán modell ráadásul mintha ragadna az anyaghoz olyan nehéz tolni, abban meg a kerámia talpú Tefalok ami elég jó az adott pénzért, sznte megfújod és elindul ;).
LandCruiser Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7076
Na.... jól ideszoktam, ide is :))
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7075

Ez egy ismerős gépészmérnöktől volt aki otthon igényesebb gépek kereskedelmével is foglalkozik pl Bosch, Makita, Proxxon, Festtool. Mondtam h sürgősen kellene a gép, mondjon egy jó indokot h itt vegyem meg,  ez az ár elég jó indok volt egy óra múlva visszamentem érte. Így lett ennyiből meg. Az a Hitachi különben nem rossz amit villantottak párral lejjebb, de mechanikában is némileg alulmarad ettől a kategóriától azért is van 10 mm-re belőve a tokmányba fogható méret eggyel feljebbi kategória meg 13mm. Ez meg volt a másik ok h inkább hajtottam kicsit és rádobtam egy 10-est, mert mintha nem 1 márka lenne annyi a differencia. Aki akarja meg dőljön be a mittomén hány darabos grátisz bitkészletnek és vegye azt a szettet amit a kezdő kat gép mellé lőnek, (külön jó a buliban h lemaradtam az utolsó darabról a helyi brico-ban inkább kenjék is a hajukra ilyen faszinger bandát még nem láttam, ha egyszer akció van minek nem lehet bespájzolni belőle eleget?!) a makita szerszámkészlet itt egyébként sem nyerő, mert abból meg festtoolt vettem mellé. alig több mint a makita viszont jelentősen olcsóbb mint a bosch de mégis sokkal különb mindkettőnél. pl egy kis nyalánkság: a bittartó szárban rugós golyó támasztja ki a bitet a mágnesen kívül, ilyen nincs semelyik másikban manapság. Aztán dugókulcs fejben ahol rá lehet húzni az adapterre szintén golyós rögzítésű de ezekben be van marva plusz a golyónak a fészke h stabilabb legyen. Az csak mellékes h a csillag bitek 55 rockwellesek, nem tudok olyan általános csavart ami ezt elenné. facsavarnak meg nem használunk 12,5-ös keménységűt.

Ez a láncfűrész téma lehetne elég sokrétű de nem izgat, mert én egy megörökölt békebeli patent médin svéd Husquarnat nyúzok. A télirevalót megvágja aztán arra évente elég is. más nem is kéne. meg a szomszédot is feldarabolná ha egyszer elszakadna a cérna...

Fúrókalapából meg second hand Hiltit ami egy TE15-ért 30 rugóban nem volt pénz, annakidején 300 felett fosztogatták, kész terror! De hogy élnek ezek itt meg az rejtély!

LandCruiser Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7074
 Gypsy, nem azt akarod mondani, hogy a Metabo szar lett, és felhigult a minősége :(:(:(:(:(:(
Előzmény: Gypsy56 (7073)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7073
Hát, ők aztán nem. Mint a Metabo. Állócsillag :-)
Előzmény: 4125 (7072)
4125 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7072

az AEG nagyon jó gépeket készít, bár mostanság nem használtam az újjabb gépeiket.

lehet hogy ők is elgagyultak?

Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7071
Már megint rosszindulatúan állsz a narancssárga színhez.
Előzmény: wector81 (7070)
wector81 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7070
Najóvan, hát ezzel hajtsál már be egy doboz gipszkartoncsavart :) vagy akár csak egyet.
Előzmény: Gypsy56 (7068)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7069
Igaz, hogy kicsit nagy, kicsit nehéz, de ebben BENNE VAN az anyag !
Előzmény: Gypsy56 (7068)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7068

Micsoda ?? Hogy a PIACVEZETŐ valamit nem gyárt ? NANA !

http://www.profigep.hu/index.php?product_id=398&menuopen=70

 

A fúrógép még akkor is megbízhatóan működik, amikor az akkumlátoros fúrógépek használata a túl alacsony hőmérséklet miatt már nem lehetséges.

Előzmény: wector81 (7067)
wector81 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7067
Mindig mondom én, hogy Dolmárt...izééé...Makitát kell venni! :) Még jó, hogy a Stihl nem gyárt csavarbehajtót, mekkora kavalkád lett volna itt rögtön :) Így meg...hát Makitát, mi mást :) Egyébként én még AEG géppel dolgoztam, nagyon bitang volt.
Előzmény: LandCruiser (7061)
gera66 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 7066
Köszi, a segítséget. A főtengelyt azé nem gondoltam kalapáccsal egyengetni. A Táblás utcában az Agroforgnál ki van rakva egy egyengetőgép, azzal gondoltam megoldani, csakhát ahhoz le kell elöbb csupaszítani.
Előzmény: aard3m (6940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!