Keresés

Részletes keresés

marzio Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4353
A szerb részen sincs gond? Csak azért kérdem mert Dobojig a Szerb Köztársaság-nak nevezett országrészen halad az út!
Előzmény: Törölt nick (4352)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4352
Hogyha nem Vukovar-Tuzla felé mennél, hanem az E73 nemzetközi főútvonalon, akkor ott egészen a tengerpartig csak egy kb. 20 km-es szakasz szerpentines, az út pedig nagyon jó minőségű és nincsenek brutál emelkedők. Az út végig a folyó völgyben megy.
Előzmény: marzio (4351)
marzio Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4351
Köszi, akkor felejtős! :))
Előzmény: szervezkedő (4350)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4350
Nekünk a hajóval volt olyan hogy kínlódva, szenvedve volt meg szűken 40!!!!! Sokszor nem is látszott hogy emelkedne az út, csak az autón éreztem, nem akar menni. Illetve az út minősége miatt, a lámpából kiesett az izzó! Ez nem volt egy nagy tragédia, mert könnyen orvosolható, csak érzékeltetni szerettem volna hogy szerintem a 80 az autópályán fényévekkel más, mint a 60 (50-40...) a Bosnyák részen. Ahogy "baffalolev" is írta van nagyon rossz minőségű rész is. Ezt értsd úgy hogy gyakorlatilag kőút és 2,5-4 méter széles. Itt tolatgatni bűvészkedni ahol egy autó is csak szűken fér el??? Hááát én nem is tudom, ha egy mód van rá én sem fizetek az útért, de van ahol megéri és nem is szabad a spórolásra gondolni. (pl ez a kategória, a napokban tárgyalt új alagút is Montenegróban).
Előzmény: marzio (4349)
marzio Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4349
Ebben teljesen igazad van, csakhogy Dél-Dalmácia felé Pestről erre azért rövidebb, nem beszélve arról, hogy a horvátoknál a pályadíj is jóval több, mert lakókocsinál már a II-es díjkategória érvényes! Nem beszélve arról, hogy hivatalosan csak 80-nal mehetek vontatmánnyal. Akkor meg minek fizessek, inkább megyek Boszniában 60-al! 
Előzmény: néha bekukkantok (4348)
néha bekukkantok Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4348
Az én lakókocsim még nem látta Montenegrót, de volt szerencsém egy hajót lecibálni. Ráadásul csak egy hosszú hétvégére mentünk. Eszméletlen haladatlan volt az út. Igaz a lakókocsinak az az előnye, hogy ha már unod az egészet, akkor megállsz valahol és pihensz egy jót. Én úgy gondoltam, ha leviszem (főleg ha gyerekkel, feleséggel indulok) akkor valahol megállunk egy napot pihenni.
De a te esetedben az hiszem sokkal egyszerűbb lenne, ha nem bóklászolnál Boszniában hanem mennél Horvátországban az autópályán. Mert nem csak a szerpentinek "egyenesebbek" hanem az út is sokkal simább.
Előzmény: marzio (4346)
csakamunka Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4347

Hello

 

Petrovac julius 9-19-ig. (oda Horvátországon keresztül, vissza Mostar +1 éjszaka)

 

Az árak alakulására én is kiváncsi vagyok.

Előzmény: haya1973 (4345)
marzio Creative Commons License 2007.05.19 0 0 4346

Szia!

 

Ez az útvonal lakókocsival mennyire ajánlható? Egy kis 650 kg-os NDK lakókocsiról lenne szó! Mennyire emelkedős szerpentines ez az út? Csak Szarajevóig érdekelne, mert mi Horvátországba mennénk!

 

Köszi előre is!

Előzmény: baffalolev (4344)
haya1973 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 4345
szia mindenkinek
tudsz valami izelitöt adni h mi mennyibe kerül?

ki mikor lesz elnnt és hol?
petrovac elönyben
Előzmény: baffalolev (4344)
baffalolev Creative Commons License 2007.05.19 0 0 4344
Sziasztok
Útvonal (én mindig erre járok) Bp.-Udvar-Osiec-Vincovci-Orastje-Tuzla-Sarajevo-Foca (18 km nagyon rossz) Scepan Polje- Niksic- Podgorica na és végre Sutomore, kipakolunk és irány a tengerpart meg a söröző = 825 km (10-12 óra). Ja és jövő héten megint megyünk 4-5 napra, mert annyira jó kint lenni hogy csak, na. Ja az idén több pénzt hozzatok magatokkal, mert mennek az árak fölfele sajna.
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4343
Én Röszkénél megyek rá az "autópályára" és Feketicsnél jövök le róla. Montenegróba már ismerem az olcsó megoldást, szerintem időben semmivel nem több, mintha Belgrád felé menne az ember (mondom ezt úgy hogy arra még nem mentem).
Most azért mentem arra mert Nagybecskerek volt a közbenső cél és elfelejtettem, hogy azt tudom hol kell kijönni, de onnatól kezdve nem. Arra meg emlékeztem, hogy Újvidékről ha jövünk ki, csak egyenesen kell menni és Becskereken vagyunk. (A térkép otthon maradt és sóher voltam a benzinkúton venni egyet. Pedig amennyi útdíjat kértek egy szatyornyi térkép kijött volna belőle.
...és ahyog elindultam haza vettem egy vajdasági térképet.
(Bocsi hogy off voltam!)
moon. Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4342

Teljesen kilehet kerülni az autópályákat..

Szabadka  Szentamás Ujvidék,  vagy  Horgos, Zenta, Becse, Ujvidék.

Innen Sabac Valjevo Uzice

Nem sokat veszitesz idöben, az ut is türhetö, illetve vannak rossz részek, igaz lehet most nem ott ahol egy évvel ezelött. Fruska Gora meg Divcsibara viszont ugyszinten gyonyoru, kárpotol az idöveszteségért. Ha nagyon sietsz akkor marad az autout :-)

Előzmény: szervezkedő (4340)
Hümi Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4341
Köszi az infókat mindenkinek...:)))
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4340
Elolvatsam a levelet! Köszömnöm előre is!
Amikor először fizettünk az alagútért, díszes kis jegyet kaptunk cserébe. Most csak egy kb 2 cm x 5cm es kis pici fecnit, és még alkudni sem lehetett. De nem bánt a dolog. Amiatt azonban hogy Novi Sad előtt a fizető kapunál bő egy hete, betettek a VIII-as kategóriába és fizetnem kellett (ha jól emlékszem) 1200-1300 dínárt (3500-4000Ft) a nagy semmiért, na az durva volt.
Az a bosszantó hogy a kategóriák mellett nincsenek kis piktogramok mint nálunk, hogy láthassa a paraszt hogy mennyire csapják be. El nem tudom képzelni ki azok (7 kategória) akik olcsóbban megúszták nálam.
moon. Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4339

Nincs mit :-)

A te információid frissebbek azt olvasd Hümi :-), hmmm 4 euro ezt nem tudtam.

Megvan a levél is, irtam választ.

Előzmény: szervezkedő (4337)
moon. Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4338

passager - juniusban vágnak neki az utnak, mikor lesz a tv-ben felveszem és ide is felrakom. Ez gondolom valamikor junius végén lesz.

 

Hümi - Podgoricanal ne fordulj el Budva felé, hanem tovább egyenest Petrovácot válaszd mutatja a tábla. Keresztül a skadari tón, majd éppen csak kezdödik az emelkedö ott van elágazás, jobbra Petrovác a hegyeken át vagy balra, az alaguton át. Azt hiszem irja Tunel, Bar vagy Sutomore ilyesmit. Nem lehet eltéveszteni, már tavaly is arra özönlöttek az autok, a másik irányba senki sem megy. 2 eurót kell fizetni az alagut használatért.

Előzmény: Hümi (4335)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4337
moon!
Letöltöttem én is! Köszönöm szépen!
(Küldtem egy emailt is neked....)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4336
Hümi!
Igazából akkor kell figyelned, ha nem az alagút felé szeretnél menni. Balra kell lekanyarodni jóval Podgorica után és értelem szerűen követni a táblán Bar, Sutomore írányt. Ha eddig le tudtál jutni innen már szó szerint egynesben vagy! A fizetős alagutakból Sutomore Canj felöli csücskén bukkansz ki. Figyelj mert egy rendőr éjjel-nappal ott posztol vagy a város legszélén (egy hatalmas neon információs tánla van az út felett) ha befelé mégy jobb oldalon vagy egy szűk kilóméterrel beljebb egy bal oldalon levő kis abcvel szemben fehér Nivaba. Az alagútért induláskor 2,5 eurót kellett fizetni. Jelenleg (2 héttel ezelőtt) 4 euró volt egy személyautó (mikrobuszért 5eurot) kellett fizetni- de megéri, mert mire odáig leérek, nekem már a hócipőm televan a rengeteg szerpentinnel.
Hümi Creative Commons License 2007.05.18 0 0 4335
Szia!

Légyszíves írd már le, hogy hol kell letérni ha az alagúton akarsz átmenni. Ha jól tudum ez egy több km-es alagút ami egy hegyet vág át, és Sutomorénél érsz ki belőle.

Köszi...
Előzmény: moon. (4329)
passager Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4334
Tedd fel légyszíves!
Előzmény: moon. (4326)
mehjul Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4333
Köszönöm, nagyon aranyos tőled :)
Előzmény: pygmea (4332)
pygmea Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4332
Tanácstalanul kezdj el nézelődni a buszállomáson, aztán ha még 5 perc elteltével sincs szállásod, akkor vagy nem Herceg Noviban vagy, vagy túlzóak az elvárásaid...

Ha el nem felejtem, és megtatlálom, elhozom Zsarko címét. Nagyon egyszerű emberke, de szívélyes.
Előzmény: mehjul (4331)
mehjul Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4331
Szia!

Én is pont Herceg Noviba mennék, csak szállásom nincs, tudnál esetleg ajánlani? Előre is köszi.

Előzmény: NilsHolgersson (4287)
engedj Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4330

Szia!

 

Mi abban a nagy szállodában voltunk 2 éve, ami Kotorban van, közvetlenül az öbölben (Hotel Fjord). Teljesen szoci szálloda, időutazásnak sem utolsó, de kényelmes, tiszta, mesés a kilátás az öbölre, és nagyon olcsó. Eredetileg kempingezni indultunk, de úgy gondoltuk, megkérdezzük a szállodában mennyibe kerül, mert késő éjszaka nem volt kedvünk sátrat verni, és olcsóbb volt, mint Horváto-ban a kemping. A panoráma az erkélyről pedig mindent megér....

Előzmény: bambi26 (4325)
moon. Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4329

Junius végén lesz az idei müsör, azt is felteszem majd.

Mi is erre járunk, kivéve  a Sabac Uzice utvonalat. Nem annyira rossz az sem, igaz ott a Fruska Gora meg Divcibara, ha kicsit lasabban is haladunk a táj szépsége kárpótol.

A másik, hogy mi Petrovác felé megyünk mindig, most az alaguton keresztül rövidebb is egyszerübb is.

 

crnagora Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4328

 

Letöltöttem és megnéztem, tetszett a műsor. Tavaly erre mentünk és mindenre emlékeztünk is. Azt mondják benne, hogy az útépítések nagy része 2006. év végéig befejeződnek, kíváncsi leszek rá, ugyanis augusztus közepén ismét erre járunk majd. Az évek során a benzinkutak állapota rengeteget javult, mivel először 1998-ban jártunk arra, hát akkor azért még minden volt. Utána voltunk 2002, 2003, 2005, 2006-ban, sok a pozitív változás.

A táj csodás, a Moraca, Zlatibor..

Előzmény: moon. (4326)
Hümi Creative Commons License 2007.05.17 0 0 4327
Hali!

Letöltöttem és megnéztem. Tényleg nagyon részletes, kimerítő tájékoztatást nyújt. Néhol kicsit elrettentő az útépítések és az állapotok miatt. Viszont a táj gyönyörű.
Örömmel venném ha letöltenéd az ideit is. Nyáron erre tervezem az útirányt Budvába.
Remélem tavaly óta sokat javítottak az utak állapotán...

Előre is köszönöm kedves moon...
Előzmény: moon. (4326)
moon. Creative Commons License 2007.05.16 0 0 4326
SAT tv minden juniusban végig autózza a Belgrád Budva utvonalat, azután leadják a tv-ben. A 2006-os müsort feltettem ide www.tmoon.extra.hu akit érdekel szedje le 450 mb, 45 perc. Szerb nyelven megy a kommentár, szerintem annak is megéri azért aki nem érti. Legalább ujra lehet látni a gyönyörü tájakat :-)
Szóval van térkép, irja a benzinkutakat, vendéglöt, szállást, hol érdemes megállni, az árakat, autójavitás vontatás. Az út minöségét lehet látni. Arra hivja fel a figyelmet ahol a legrosszabb vagy javitások folynak. Ha lesz rá érdeklödés felteszem az idei müsort is.
Van még egy tévés utvonal, Belgrád Paralija.
Előzmény: bambi26 (4325)
bambi26 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 4325

Sziasztok,

szállás ügyben szeretnék segítséget kérni.

Augusztusban utaznánk Montiba, Herceg Novi környékén vagy Kotorban lenne szükségünk szállásra 3 főre, kb. 10 napra.

Tudna valaki segíteni, hogy hol keressek szállást vagy esetleg bevált helyet tudnátok ajánlani.

Nagyon köszönöm! 

H_G Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4324
Huhh, ezen az odaúton több hétre elegendő látnivaló van! (Herceg Novit se hagyjátok ki a megtekintendő városok sorából, szerintem nagyobb szám, mint Kotor.)

Ne lepődjetek meg, de Katica néninek nem a diszkréció az erős oldala -- pl. kifaggat naponta, h. hova készültök, utána hogy milyen volt... Aranyos a maga módján, de mi utólag megállapítottuk, a szláv házinénikkel kevesebb macera szokott lenni.


Előzmény: zsuzsa74 (4322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!