Keresés

Részletes keresés

herta Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4381
hello baffalolev!
A jelzett Focai rossz ut, még mindig a néhai földut, itt-ott leszakadva? Két éve ugyanis még igy volt.
Előzmény: baffalolev (4344)
csakamunka Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4380

Hello!

 

Mi eddig mindig Horvátországon keresztül mentünk,mert a házunktól az autópálya 30 km. Letenyétől Splitig lehet menni autópályán. A kijárat Dugopolje ami letenyétől 511 km .Most ez 193 kunába kerül ami kb:6700-6800 forint. Innét tábla jelzi az irányt Dubrovnikba. Nem kell meglepődni, hogy nem végig a tengerparton megy az út hanem a hegyek belső oldalán azt most nem tudom, hogy hány kilométeren keresztül, de ez jobb is mert nincs akkora forgalom. Mi egyszer a tengerparti uton mentünk és nagy dugók voltak. Szoval ha a táblát követed akkor kikerülöd  a tengerpart egy részét,de ez az ut is becsatlakozik már Dubrovnik elött a tengerpartra. Innét Dubrovnik és Debeli Brijegnél be Montenegróba. Dubrovnik elött van még a bosnyákoknak egy kis tengerparti része ahol van határ de csak intenek a bosnyákok és a horvátok is,esetleg valamelyik ránéz az utlevélre.  Itt van a Neum nevü város , tankolni szoktunk .

 

Uticélunk eddig Petrovac és Sveti Stefan volt .Most is Petrovacba készülünk.

 

Időben nekünk 12-15 óra .Nem szoktunk sietni. Az autópályán is csak 130 max.

Mint ahogy régebben(ha jól emlékszem) IK-211 fórumtárs  irta: " a tenger megvár".

 

Hirtelen ennyi.Ha jól tudom elég kevessen megyünk ezen az útvonalon a fórumózók közül. Amennyiben érdekel kerekíthetek egy részletesebb leírást is.

Előzmény: bilonka (4375)
Cilikécske Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4379

Szia Tökmag!

Bár nem ide tartozik de elküldenéd akár privátba is a Djerbai beszámolód? Ha elkészült. Az elejét olvastam, nagyon jó volt, de aztán elveszítettem a fonalat.

Köszönöm,Cili

Előzmény: Tökmag01 (4378)
Tökmag01 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4378
olvass vissza kicsit, mert mi is így voltunk én feltettem az ide vonatkozó PONTOS infókat....előbb keress vissza máskor bal felső kereső menü és valószínű (90%) hogy megtalálod a választ a kérdésedre....rögtön...és jó neked is..:)
Előzmény: timinindzsa (4377)
timinindzsa Creative Commons License 2007.05.25 0 0 4377

Szió!

 

Köszi szépen az infót!! Végre valaki segített!! Már több fórumon is feltettem a kérdést, de senki nem válaszolt nekem... :(

Mi szabadkai rokonnal szeretnénk megvetetni a jegyeket, úgyhogy remélem tényleg olcsóbb lesz a jegy. Az itthonról történő vonatjegy-árakat meg komolyan mondom nem értem... de mindegy.

Hát ha még azt számolom, ha egy picikét emeltek is tavaly óta a hálókocsis vonatjegyen, akkor is autóval együtt egy 8000 forintból megússzuk/fő (4en mgyünk így a kocsi utaztatása is eloszlik).

Visszafelé meg ráérősen hazakocsikázunk.

Húúúúúúú, már nagyon várom!!!!!!!!!!! Köszi még egyszer!! Sokat segítettél!!!!

Előzmény: vinszil (4374)
bilonka Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4376

Útirány ügyben sikerült már döntened?

Előzmény: Hümi (4217)
bilonka Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4375

Szia!

Tudnál írni bővebben olyan útról, amikor Horvátországon keresztül mentetek? Budapestről indultatok? Mi volt az úticél? Mennyi ideig tartott az utazásotok?

Most szeretném összehasonlítani én is a különböző útvonalakat. Köszi előre is a segítséget!

 

MÁSTÓL IS VÁROM A BEVÁLT ÚTVONALAKAT!

Előzmény: csakamunka (4372)
vinszil Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4374
Szia Tim!

Mi tavaly nyáron utaztunk vonattal Szabadkáról Barba, illetve vissza. A felnőtt retúrjegy pótjegyekkel, helyjegyekkel 8800 Ft körül volt, a 10 éves gyerekért pedig 5600 Ft körül fizettünk. A jegyeket mi Szabadkán vettük meg, mert itthon csak utazási irodán keresztül lehet tripla áron. Kocsit mi nem vittünk, de ha jól emlékszem 35 eurót kértek egy kocsiért tavaly, de hogy ez csak oda v. retúr, azt sajna nem tudom.

A vonat este 7 körül indult Szabadkáról és reggel 8 tájékán érkezett volna Barba, de mi kifelé csúsztunk 3 órát, vissza viszont percre pontosan érkezett. Visszafelé is 7 tájékán indult Barból. Egyébként meglepően tiszta volt a vonat, csak a Wc lett reggelre rettenetesen mocskos, de ez már az utasok bunkósága volt. A kalóz mellett biztonsági őr is mászkált néha, a hálófülkében pedig tiszta, vasalt ágyneműt kaptunk.
Előzmény: timinindzsa (4355)
gigi21hu Creative Commons License 2007.05.24 0 0 4373
Igen. Az egyik nevében a bosnyák szó, a másikéban a szerb szó szerepel.
Előzmény: csakamunka (4372)
csakamunka Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4372

Hello haya1973!

 

Ha jól emlékszem Te mindig a Barcs-Banja Luka-Mostar útvonalon közlekedsz, mi mindig Horvátországon keresztül. (egyszer volt egy mostari kirándulásunk de akkor is Metkovicnál be-ki) Most ujra bemennénk Mostarba és onnét a Jajce-Banja Luka-Bosanska Gradiska-Okucani (onnét Zágráb felé  az autópályán) jönnénk haza.

Ha ráérsz légyszi irj egy kis infot az utról. Mennyire jól járható, hegyek-völgyek, szük vagy normál stb.

Valahol ugy olvastam,hogy a szerb részen a határátkelőt nem Bosanska Gradiska-nak hanem Serpska Gradiska-nak irják.

Szoval minden érdekelne.

 

Ha más is ezen az utvonalon jár köszi minden információt.

 

 

gigi21hu Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4371
Valszeg minőségi különbség, mint nálunk a kutakon is van legalább kétféle. Leginkább ezek csak marketing fogások, szerintem nyugodtan tankold a legolcsóbbat, az szokványos dízel. Ettől nem lesz bajod, míg a többibe ki tudja milyen keverék megy. Személyes példa: az én benzines autómba a 95-ös a legjobb. Hiába a csúcsszuper 99-es és ilyesmi, az autó számítógépe nem tud vele mit kezdeni. rosszabbul húz, jobban füstöl... 95-ösre van beállítva, azzal megy a legjobban. A dízelnél gondolom detto ez a helyzet.
Előzmény: Hümi (4369)
trewq Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4370

 Köszi !

 Így a jó !

Előzmény: Törölt nick (4362)
Hümi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4369
Hali!
Tudja valaki, hogy a három, dízel üzemanyag között mi a külömbség? Illetve bármelyiket nyugodtan bele lehet tankolni egy személygépkocsiba?
DIZEL D-2 66,70 Din.
EKO 3 DIZEL 70,20 Din.
EVRO DIZEL 73,20 Din.
gigi21hu Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4368
Ezen az úton voltunk már mi is. Nagyon szép és jó is. Arra figyelni kell, hogy Mostar után az úton egyszer csak kint lesz, hogy Dubrovnik jobbra és fel is megy rögtön a hegynek, és emlékezetem szerint csábító távolság van rajta ne dőljetek be. Mi bedőltünk és halálfélelmünk volt, olyan út volt. Órákig mentünk az egy kocsinak is szűk heyen és helyi buszjáratok jöttek szembe, tolatgatni kellett, korlát sehol, autóroncsok a mélyben. Szóval ne térjetek le a főútról!!!! Ha erre figyeltek,, nem lesz gond!
Előzmény: zsuzsa74 (4322)
gigi21hu Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4367
Előzmény: gigi21hu (4366)
gigi21hu Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4366

Javaslom a bosznián keresztül menő útvonalat. egyébként meg itt egy ízelítő: Szent István sziget. Saját fotó 2004-ből.

 

 

NilsHolgersson Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4365

Zdravo Cattaro!

Örülök,hogy mégis tudtok jönni HN-ba.Tudomásom szerint 1€ 79-80din között mozog ,ez az ár tartja magát.

Egy liter 95ös is ugyanennyi Szerbiában,további friss infokat majd 10-11én írok smsben mindenféle díjakról.Üdv. majd megírom azt is kell-e baksist fizetni a yardoknak.:)

Előzmény: cattaro (4364)
cattaro Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4364

Sziasztok. Jún. 14-én indulunk autóval Herceg Noviba. Sokféle árat láttam itt, ezért elvesztettem a fonalat: össze tudná valaki szedni és megosztani a néppel az összes fizetős szakasz IDEI díjait (sztráda, alagút, komp)? Plusz: jelenleg mennyi a forint/dinár árfolyam, illetve a szerb és montenegrói benzin?

Az útvonal:

Röszke-Újvidék-Belgrád-Uzsice-Podgorica-Cetinje-Budva-Herceg Novi

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

baffalolev Creative Commons License 2007.05.23 0 0 4363
Sziasztok
Indulok PÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4362
Akkor írd be hogy Lignano-Dubrovnik, aztán számolj hozzá 150 km-t és 2 órát.
Előzmény: trewq (4360)
marzio Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4361
Köszi mindenkinek, most már kellően fel vagyok vértezve! :)
Előzmény: moon. (4359)
trewq Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4360

 T. hölgyeim - uraim !

 Egy kis segítségre lenne szükségem !

 Ugyanis az ÚTVONALTERVEZŐK rögös útján elakadtam !

 A köv. útvonaltervre lenne szükségem : Lignano Sabbiadoro (Italy)

                                                                 Ulcinj (Montenegro)

 Utcának "centrum"-ot adtam meg mindkét helyen.

 Valahogy egyik UTV. TERV. sem szereti ezt az útvonalat, mert

 különböző hibaüzenetekkel visszadobja !

 Kérlek benneteket, ha valaki tudna segíteni tegye meg !

 Előre is kösz !

moon. Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4359

A boszniai részen régen jártam még a háboruk elött, de nem hinném különbség van bosnyák vagy szerb részen levö utakon.

Én ajánlom a szerbiai utvonalat, mikor elöször mentünk kicsit tartottam töle , mivel a horvát tengerpartra azért simább az ut, de végül is ez sem rossz, söt a táj gyönyörü.

A szerbektöl meg tényleg nem kell félni nem esznek meg senkit :-), közöttük is van jó is rossz is, és nagyon vendégszeretöek föleg a montenegróiak, na persze nekik viszed a pént :-).

A szerb rendörök sem vészesek, föleg ha most hasonlitom a magyar rendörökkel amit látok a tévében. Velük vigyázni kell a megvesztegetéssel, sértésnek veheti és még külön megbüntet érte. Sok van belölük az utakon, de ha betartod a szabályokat fölöslegesen nem akadékoskodnak.

Előzmény: marzio (4357)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.22 0 0 4358
Ne félj már a szerbektől! Az út pedig mondom, hogy jó. De kérdezd meg a Horvát fórumon is.
Előzmény: marzio (4357)
marzio Creative Commons License 2007.05.21 0 0 4357

Nincs nekem a szerbekkel semmi bajom (remélem nekik se lesz velem), a cirill betűket vágom!

 

Mint írtam OFF Dél-Dalmáciai tranzithoz venném igénybe Boszniát! :)

Előzmény: pygmea (4356)
pygmea Creative Commons License 2007.05.21 0 0 4356
A "két Bosznia" közt semmi különbség sincs, csak a szerb részen több a kockabetűs felirat. Ha tanultál még oroszul, az sem okoz gondot.
Ha meg tartas a "szerbektől", miért pont Montenegro? :)
Előzmény: marzio (4353)
timinindzsa Creative Commons License 2007.05.21 0 0 4355

Sziasztok montisok!

 

Tud valaki konkrét infót arra vonatkozóan, hogy mennyibe kerül egy főnek a vonatjegy Szabadkáról Bárba? Valahol olvastam, hogy van egy esti hálókocsis járat, ami reggelre lenn van Bárban.

4en megyünk augusztusban, kocsival, és az az ötletünk támadt, hogy mi lenne ha vonattal mennénk le (persze a kocsi is vonatozna velünk).

 

Köszi előre is!

 

Tim

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4354
Nincs gond, mi lenne. Jó az út emlékezetem szerint. 2004-ben voltam arra utoljára.

De majd más is leírja a véleményét.
Előzmény: marzio (4353)
marzio Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4353
A szerb részen sincs gond? Csak azért kérdem mert Dobojig a Szerb Köztársaság-nak nevezett országrészen halad az út!
Előzmény: Törölt nick (4352)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.20 0 0 4352
Hogyha nem Vukovar-Tuzla felé mennél, hanem az E73 nemzetközi főútvonalon, akkor ott egészen a tengerpartig csak egy kb. 20 km-es szakasz szerpentines, az út pedig nagyon jó minőségű és nincsenek brutál emelkedők. Az út végig a folyó völgyben megy.
Előzmény: marzio (4351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!