Keresés

Részletes keresés

zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 952

Sziasztok!

 

Feltettem egy pár képet az enyémekről :) 9 és 13 naposak.. Ekkorának kell lenniük? Én nem tudom mert nem láttam még kispulykát... legalább is nem mostanában.  Utoljára gyerekkoromban.

 

első kaland a nagyvilágban :)

hangyabolyt találtak

capricorn18 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 951

az meg egy szép megtermett tojó, látszik kis korában mindent megkapott, hogy kifejlődjön ekkorára.

Előzmény: marcsi089 (949)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 950

kani a kutyánál van inkább....

A pulykánál bak vagy kakas a hím állat elnevezése....

Előzmény: laci980723 (948)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 949

Hát ha csak felétek a bak nem tojik és nem kotlik!!!!

Mert ez bizony szépen tojt és kotlott az idén!

Előzmény: laci980723 (948)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 948

ezpedig méretre nagyon hasollít egy kanira d már látom hogy a nyulványa kicsi

Előzmény: marcsi089 (947)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 947

Szia Laci!Nem kan,ő egy 1éves tojó!

Előzmény: laci980723 (946)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 946

helló

az a pulyka az utolsó képen nem kan?mert nekem pont ugyan ijen bakkom van,mikor keltek a kispulykák lettbeenne 7 sárga foggalmamsincs hogy hogy jöhetettki ez a szín de mosthogy már regyásodnak a fejük így márlátom azt is hogy hozza a normális tollát és olyanok leszenek mint az aplyuk,ennek nagyon örülök lessz olyan 3-4 kani vagy 34 tojó benne én eggyetlen egy tojót hagyok  vagy még nem is tudommert csak 3 féle színben vannak pulykáim de úgy látom rengeteg lessz a kani úgy hogy lessz mit eladni karácson előtt jó pénzért :)amúgy pont olyanok az én kispulykáim is mint a tieid már mint színre

Előzmény: marcsi089 (940)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 945

Igen!Ilyen kor még csak 1-2 szürkeség látszik bennük.Majd holnap csinálok közeli képet az enyémekről!

És akkor meglátod!Mig kicsik szinte fehérek!

Előzmény: capricorn18 (944)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 944

néztem a képeket igen. Ilyen világosakból lesz az olyan mint a felnőtt tojó a végén?

Előzmény: marcsi089 (943)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 943

Az sajna nem lesz,mert 2van és azt meghagyom,de ha nézted a képet amit neked köszönhetően szerkeztettem az ismerősömnek is olyanok vanak!Majd még a többit is felteszem!

Előzmény: capricorn18 (942)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 942

szia

Engem tojó érdekelne

Előzmény: marcsi089 (941)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 941

Szia Krisz!

Nem emlékszem már hogy mit beszéltünk,hogy téged tojó vagy hím érdekelne a cifrából?

Még nincs eldöntve hogy merre megyünk,de nem kizárt hogy kecskemétnek!

Előzmény: capricorn18 (920)
marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 940

Természetesen képet is mellékelek,nem csak a levegőbe beszélek!

Az első 3 képen a kicsit lehet látni a pávákkal,ő nem evett eddig pulyka tápot!

A másik 3 képen a nagyobbak vannak,és az utolsó a cifra tojó,én csak így hívom!

 

marcsi089 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 939

Sziasztok!

Látom megint bővült a csapat,ami nagyon jó,hogy egyre többen próbálkoznak a pulyka neveléssel!

Én már párszor leírtam az én tapasztalatom és hogy én hogyan nevelem őket,de most leírom újra hátha tudok segíteni valakinek!

 

Én soha nem féltem a nevelésüktől,mert gyerekkorom óta  velük nőttem fel,még a nagymamáméknál kezdtem megszeretni őket!

Mindig voltk kicsik nagyok!

Én azóta is úgy tartom és nevelem őket,ahogy tőlük láttam és ők tanították.

Én egyszer pórul jártam akkor sok pulykám elpusztult attól a májgyulladástól amit már az elöttem szólók is írtak!

Azóta csak gyógyszeres pulyka tápot adok nekik,de pl az enyémekmost 2hónaposak,de már nem pulyka tápot adok nekik,teljesen egésségesek,és ők semmi mást nem kaptak eddig mint pulykatáp,mig kicsik voltak sok tojás!

és persze amennyit csak lehet a szabadba töltenek had bogarászanak!

De vannak kivételek is!

Pl az utólsó keltetésem nél volt még 3pulyka tojásom betettem a gépbe a tyúktojás mellé,és 1db kelt ki!

Ő úgy nőtt fel hogy nem is látott pulyka tápot eddig,csak 2hete kap amióta a pávákkal van,mert a csibéket elvitték és oda tettem a pávákhoz!

Tehát vannak kivételek!

Én igazából azt mondom hogy mindenkinek vannak bevált módszerei és azokat próbálja bevetni,de szerintem nem kell túlkombinálni!

Egy a kégyeg,hogy kiskorba megkapja a meleget,sok tojást tápot és akkor nem lehet gond!

Amit én még adok nekik az ilyenkor/1,5-2hónapos korban/A szemes bors.Most a héted adtam a nagyoknak 2db,mindnek!

Megfogom és a csörükbe teszem megvárom míg legyelik.Esetleg még erős piros paprika darabot,a mag is mehet!

Na talán segíteni tudok nektek ezzel!

További sok sikert mindenkinek!

Rixa68 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 938

Tényleg nagyon óvatosak ! Kiscsirkét is tettem be hozzájuk, nem is érdekelte őket. Amikor a vízhez tettem a csőrüket, hogy legalább igyanak, úgy maradtak!!! Mintha gyurmából lettek volna :D A kacsák, a libák, a csibék pikk-pakk megtanultak mindent. Most amikor a pulykák már 10hetesek kicseréltem az etetőjüket nagyobbra. Háááááát majdnem fél napig nézegették mire megmerték közelíteni.

Előzmény: zsuzsu1218 (937)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 937

Itt keltek nálam, gépben, mert első pulykák :) Kacsa, csirke, lúd, galamb, fürj és más furcsaságok már vannak és mindenki eszik mint a gép, ezért nekem furcsa ez a nagy óvatosság, ahogy ők a kajához viszonyulnak. Na majd lesz valami :))))

Előzmény: Rixa68 (936)
Rixa68 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 936

A kispulykáidat úgy vetted vagy nálad keltek ki? Mi amikor vettük őket, csak pulykaindítót adtunk nekik, naposak és két hetesek voltak. Ahonnan vettük ott is indítót kaptak, de mi nem olyat vettünk( nem tudtuk addig mit ettek) hanerm Bábolnásat. Gondolom nem a megszokott íz volt nekik, mert már mi is azt hittük, hogy éhen fognak halni,egyáltalán nem ettek a nagyobbak. Alig-alig csipegettek, aztán egyszer csak rákaptak az ízére és utánna kis zabagépek lettek.A csalánt amit néha kaptak, meg nagyon apróra vágtuk,úgy megették. Ne aggódj, ha nem gubbasztanak, nem látszik, hogy betegek lennének majd megjön az étvágyuk. Nyugi :-)))

Előzmény: zsuzsu1218 (932)
Burst.chow Creative Commons License 2011.07.17 0 0 935

20/98-59-570

Előzmény: laci980723 (931)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 934

Köszi, köszi! :)) Megmondom a pulyeszoknak is milyen rendes vagy és, hogy drukkolsz :)

Egyébként nem is olyan rossz tanács. Meg lehet próbálni, tényleg nagyon el vannak kényeztetve, mint nálunk szinte minden állat. :))) Ráadásul nincsenek mellettük csibék, és sokszor rájuk kell néznem naponta, túrkálok a kajájukba és akkor nekilátnak enni ők "is " :)) Ha nem ülnek a kezem fejére épp.

Kis szelídek és aranyosak :)

 

Igazából azért aggódom, mert olyan sokat hallottam már, milyen nagy jelentősége van számukra a csalának és a hagymának.... De nem lesz baj, ha ők nem annyira eszik? Egyébként tényleg nem nagyon buknak a joovitos vízre :)

 

Azt is olvastam, hogy a jolovitot is és a laktifermet is adjátok nekik, de én nem kaptam laktifermet. A jolovit elég szerinted? Szerintetek?

Előzmény: ez-Ben (933)
ez-Ben Creative Commons License 2011.07.16 0 0 933

 

:) Lehet csak elkényeztetted őket és ínyencekké váltak ! ( Ha a tojásos uborkára rástartolnak ). Egy etetést hagyj ki náluk és féladaggal kezd a következőt. A jolovitos vizet többnyire utálják, néha kapjanak tiszta vizet is...

 Ha M.M. nincs éppen üdülni a csíkos napernyő alatt és olvassa soraid, biztosan hasznosabb tanácsokat ad, én csak a lelket próbáltam tartani benned, pontosabban a kispulykákban.

Előzmény: zsuzsu1218 (932)
zsuzsu1218 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 932

Sziasztok! Tanácsra van szükségem ismét tőletek!

 

Nem egészen 2 hetesek a pulykáim, pulykaindító tápot, kapnak jolovitot a vízükbe, főtt tojást, apróra vágott csalánt és hagymaszárat. Nem nagyon eszik a hagymát és a csalánt. A tápba keverem akkor egy keveset csípnek belőle, de amúgy otthagyják, és a tápot így nem hagyom előttük, mert levet enged szerintem és megsavanyodik tőle a táp. A  tápot is csak ímmel-ámmal csipegetik, elég nagy szeműt kaptam, kicsit daráltam még rajta, de így sem. Rámennek és csipegetnek, de nagyon keveset. Ha külön adom a hagymaszárat akkor is ez a szindróma. A főtt tojásra arra rástartolnak és a kettévágott uborkára. Na azt kicsipegetik mind egy szálig. Inni is olyan kevészer látom őket. A nagy meleg miatt van? De hisz a 30 fokot azt nagyon bírják azt írtátok. Nem gubbasztanak, vagy ilyesmi. CSak olyanok mint a lassított felvétel és nagyon picit esznek.

 

Valami jó ötlet, vagy praktika? Hogy tudom velük megetetni jobban a tápot, de főleg a csalánt és a hagymát??

Vagy enyi a normális egy ekkora pulykánál?

A kicscsirkékből indulok ki és lehet, hogy az a baj.. :) Ők nem zabagépek... értem én.. De hogy sosem éhesek eléggé???

laci980723 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 931

heló

vadpulyka????????????

ha eladó akkor mennyiért adod őket?

esetleg tojások vannak?

vagy kispulykák tőkük?

Előzmény: Burst.chow (929)
kishármas Creative Commons License 2011.07.16 0 0 930

Szia! 100%-ban tiszta royal? Csak azt szeretnék venni.Esetleg a nagyokról tudnál képet küldeni?

Előzmény: marcsi089 (919)
Burst.chow Creative Commons License 2011.07.15 0 0 929

Sziasztok!

Ha valakit érdekel lenne néhány db.eladó vadpulykám. Pontosabban 2 kakas 1 tojó.2010-es kelésűek a kakasok 8 kg körüliek, a tojó 3 kg körüli.

 

Rixa68 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 928

Mosolygok, de hidd el én is ilyesmit gondoltam, amíg el nem magyarázták.  :-) Azt mondják sokan, hogy fehérek még érzékenyebbek mint pl. a bronz. Nem tudok tapasztalatról beszélni, mert ugye az még nekem sincs :D :D

Én a te helyedben a kisebbet, akivel  aprobléma van, elkülöníteném . Tényleg a széltől is óvnám, hogy ő  ,ha egyedül van akkor tuti megeszi a gyógyszeres tápot, meg vizet. Ennél többet azt hiszem nem tudsz vele tenni. Lehet azért a tapasztaltak még valami jó,szakszerű tanácsot tudnak adni :-)

Előzmény: tyres1 (927)
tyres1 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 927

KÖSZI A VÁLASZT.

ÉN MEG VÁROM IT A NAGY "KÖPÉST"V. HÁNYÁST.

AZ ÁLLOMÁNYBOL ÁR 3-NAK BIBIRCSÓKOS A NYAKA +KOPASZ+LEBENY

A 4-DIK MÉG SEMMI ÉS PONTOSAN AZZAL VAN PTOBLÉMA.

GYÓGYSZER V. MÁS??? Ő A LEG KISEB .

IGEN AZT NEM IRTAM HOGY EZEK GIGANT "TIPUSUAK" VAGYIS

ÉRZÉKENYEK. HÓ FEHÉREK TARTSAK INKÁB PARASZT PULYKÁT???

VÁLASZT KÖSZÖNÖM.....

Előzmény: Rixa68 (926)
Rixa68 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 926

Nekem is az első pulykatartásom az idei. Ha 10hetesek a pulykáid akkor már látnod kell, hogy vörösödik a nyaka meg a feje. A nyakán meg dudorok jönnek ki.(ha jól tudom a kakasoknak) Ez a méreg hányás :D Ilyenkor azt mondják nagyon érzékenyek. Mi is  most tartunk itt. Már a kisebbeknek is vörösödik a nyaka, feje, és jó kis lebenyt növesztenek. Ennél sokkal többet azt hiszem nem tudsz tenni, talán annyi, hogy én még a széltől is óvom őket, nehogy megfázzanak. Csak túl leszünk rajta. Kitartás :D

Előzmény: tyres1 (925)
tyres1 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 925

Sziasztok.

KÉRÉSSEL FORDULNÉK HOZZÁTOK.

ELSŐ PULYKA TARTÁSAL PRÓBÁLKOZOM.

OLVASOM A FÓRUMOT ÉS MINDENKI A PULYKA HÁNYÁSSAL VAN

MI AZ??? NEKEM KB.10HETESEK. JA A DARABSZÁM 5....VOLT!!

MÁR CSAK 4 DE??MOST ELKEZDET AZ EGYIKNEK MENNI A"HASA"

VÁRHOTÓ A PUSZTULÁSA??DE MIÉRT??????

CSAK P.TÁPPAL ETETEM KAP A VIZBE LAKTIFEMET A TÁP GYÓGYSZERES.

SEMI MÁST NEM KAPNAK SEMMIVEL NEM ÉRINTKEZNEK.

AZ ELSŐ IGYPUSZTULT EL.MIT ADJAKNEKIK?????

AKITÖL VETTEM AZT MONDTA HOGY CSAK TÁP!!!!!

AKKOR???SEGITSETEK HA TUDTOK LÉÉÉÉGYSZI?!

ÉS MÉG EGYSZER MI A PULYKAHÁNYÁS????

KÖSZI.........

 

Arvioni29 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 924
Szia!Én is hasonló cipőben járok,anyuka kicsi gyerekekkel és egy kisebb állatkerttel.Sajnos ezt a betegséget a csirkéimnél is megállapította az orvos,ez a black head,vagy fertőző májgyulladás.Ez pulykabetegség,mivel idén én is vettem most pulykákat ezért persze nálluk is jelentkezett.Rögtön leitattam RONIDASOL-lal és sikerült kikezelni őket.Próbáld meg ezt,remélem még nem késő.
Előzmény: vargamami (922)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.15 0 0 923

Sziasztok!

 

Én is a pulykaméreghányással kapcsolatosan érdeklődnék.

Holnap lesznek 8 hetesek a pulykáim. Terveztem, hogy adok nekik borsot, de elhúzódott az idő, és elmaradt. Nem gubbasztanak, esznek isznak.

Hogyan tudom, hogy a méreghányás megtörtént-e vagy sem? Semmi rendelleneset nem tapasztaltam. Vagy még fogok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!