Keresés

Részletes keresés

Dumber28 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1842
Ha garanciális (az enyém 1 évig az vólt - erről annó papírt is adott - és 1 év után a golyót ki is cserélte (ingyen) ), akkor csináltasd meg vele (ha újat kell fúrni akkor tegye meg). - Bár én az újat egy másik fúratóval végeztetném...
Előzmény: palota15 (1837)
freex Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1841
Én - igaz csak kivácsiságból - leengedtem a telefonomat (korlátlan videófelvétel+ fotófény), felvettem vele a már majdnem kész kutamat. Ha van olyan telefon, amit nem sajnálsz, meg lehetne próbálni.

Legelőször azt kellene kideríteni, milyen hosszan van a cső összeroppanva (csak pár 10 centi vagy több méter. Ha nem túl hosszú, akkor egy legalább 2-3 mm falvastagságú illeszkedő fémcsövet le kellene engedni merev rudazattal. Az alja esetleg lehetne kúpos, amit fentről a rudazaton keresztül (tudom 26 m nem kevés...) érzéssel kalapálva visszanyomná a csövet a rendes átmérőre.
Ha visszament és így is marad rövid időre, akkor le lehetne ereszteni egy kúp nélküli fémcsövet, amin a szivattyú már átfér.
Előzmény: palota15 (1837)
rferi Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1840

A kamerás felderítés jó ötlet, és esetleg meg lehetne próbálni a kamera segítségével egy felfújható ballont odaereszteni, majd vízzel felpumpálni, hátha ki tudja simítani a beroppant csőfalat.Persze ez a cső állapotától függ, lehetséges-e egyáltalán.

Ballonnak egy tágulási tartály belső ballonja volna megfelelő, esetleg megéri kifizetni egy ilyen tartályt, és szétszedni, csak a ballonért. ?

Előzmény: palota15 (1837)
csaba1964 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1839
Nem akarok senkit megbántani!!!!!

Milyen kútfúró ki szennyvízcsövet rak le???
Az max 3-4 méterre találták ki.
Nem arra hogy 30-40 méterekre lerakják.
Na mindegy .............

De valahol a fórumban olvastam valami hasonlót:
Mindenki aki a főldbe már lyukat fúr az már kútfúrónak képzeli magát.

:):)

Van valami OKJ-képzés ahol megtanítják, hogy kell csinálni.
Vagy ki már fúrt olajat az már tudja biztos mi fán terem.

Üdv mindenkinek.
Jó fúrást Jó vízkeresést!

Ha valaki kutat akar fúratni szerintem kérje el a cég papírjait mire van egyáltalán engedélyük.

Autót nem a Panasonic márkaszervízbe viszem ha jól gondolom, ha a motorral van gond............
Előzmény: HOH0 (1838)
HOH0 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1838
ugyan megoldást nem tudok, de szívesen megnézném azt az összeroppant csövet.
ha esetleg valaki tudna erről egy videót készíteni, vagy ha lenne rá mód én vinnék egy vízálló kamerát amivel be tudnánk pillantani oda a hiba helyéhez.
Előzmény: palota15 (1837)
palota15 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 1837

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném, a kútfúró elkészítette a kutamat becsövezte műanyag csatornacsővel 36 m-ig. a talajnyomása miatt 26 méternél megroppant a cső a 125mm-es átmérőből kb 60 mm lett. Azt mondta ez nem tudja kifúrni így egy új kutat kell Neki fúrnia.Tényleg nem lehet valamit csinálni a kúttal? egyébkent 12 m -re feljött a víz, csak a szivattyút nem lehet letenni csak 24 m-re így 10 perc alatt kiszívja a benne levő vizet.

Válaszotokat előre is köszönöm !

Palga79 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 1836

Igen, néztem én is a 4OS családot... az hasonló. Valszeg az lesz hogy írok a lowara-nak, csak nem tudom "konyhanyelvi" angol tudásommal hogy fogom ezt leírni... írtam pár hazai forgalmazónak is, hátha tudnak segíteni. De gondolom hogy nagy teljesítményű lehet, mert hatalmas és súlyos jószág...

Amúgy hogy működnek ezek a szivornyák? Mi van abban a hosszú szivattyúrészben a motor felett? láttam már hogy van hosszabb rövidebb is, ez olyan 150cm kb. tizen pár darab cikkből áll, amit egy pánt fog össze.

Előzmény: _Mono_ (1835)
_Mono_ Creative Commons License 2007.10.23 0 0 1835

Szia!

 

Konkrét segítséget nem tudok adni. Véleményem szerint egy kifutott, már nem gyártot típussal találtad szemben magad. Kicsit keresgéltem én is, a lowara.co.uk oldalon találtam egy pdf fájlt, melynek a vége felé van egy típusszám azonosításához használható magyarázat. Ez alapján sem sikerült a tiedet "hova tennem", de vannak hasonlóságok, íme:

http://www.lowara.co.uk/pdf/en/NEW_MOTOR_GB_191004871.pdf

Szerintem a "4OS" család lehet a tied utódja.

 

Én annyit tennék, hogy egy pár soros levelet írniék a gyártónak, hogy lett egy ilyen szivattyúd, valami - akár minimális - technikai adatokat tartalmazó dokumentumot tudnának-e neked küldeni? (más téren akadtak már ilyen gondjaim, megdöbbentően segítőkészek voltak még az európai nagy megrendelőknek gyártó kínai gyárak hozzám állásai is, holott én abszolút végfelhasználó vagyok).

 

Előzmény: Palga79 (1834)
Palga79 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 1834

Sziasztok!

 

"Megörököltem" egy középső szívású mélykút szivattyút (alján a motor, felette a szivattyú rész... kb. 180cm magas, lowara márkájú, 1,1 Kw-os. Típusa: OS4200M52/B, legaábbis az oldalán lévő matricáról ezt olvastam le. Van még rajta egy 2800-as fordulatszám érték, valami cosfi, meg egy téglalapban egy 11,5-ös szám, meg persze 220V50Hz. van hozzá egy fém vezérlő doboz, kapcsolóval, üzemjelző lámpával, és egy nyomógombbal.

 

Sehol nem találom a neten ezt a típust, már néztem a LOWARA honlapját is, de nem véltem felfedezni rajta. Tudna valaki segíteni abban hogy megtudjam mire is képes ez a szivattyú?

Szeretnék egy fúrt kutat, és oda esetleg jó lenne...

_Mono_ Creative Commons License 2007.10.22 0 0 1833

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne hozzátok:

- mi a visszacsapó szelep és mi a funkciója? Egyik lehetséges szivattyúhoz mindenképpen javasolták, informálódom, miért is kell az?

 

- mi az áramlás szabályozó, mire való? Laikusként ránézésre olyan, mint a nyomáskapcsóló, de mégsem az

 

 

gányamunka Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1832

hali.

kicsit húzós, de megéri

 

(szerintem)

Előzmény: _Mono_ (1831)
_Mono_ Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1831

Szia!

 

Remélem sikerül majd megtalálnod, tényleg érdekelne a típusa.

Előzmény: gányamunka (1830)
gányamunka Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1830

 hi!      na, jól nézek ki. most illene egy tip-top választ adni, de a doboza nincs meg, a papírjait meg keresem( inkább hétvégén a sufniban)

a lényeg: 60 métert tud (6 bar), de 10m- ről nyom(mint a barom)...azért vettem meg, mert bíztató volt a leírása(és leégett az előző fingedli merülő szivattyú 10 év után)...az csak éppen hogy nyomott...     ja, és 1000w-os...

 

 

Előzmény: _Mono_ (1829)
_Mono_ Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1829

Szia!

 

Megtudhatnám a szivattyúd gyártóját, típusát?

Előzmény: gányamunka (1827)
gányamunka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1828

  

 

 

   


Ezen oldalakat 2004 évtől nem fejlesztjük tovább.
A továbbiakban a program folytatásaként a fenntartható építéshez kapcsolódó információkat a http://fenntarthato.hu címen gyűjtjük és rendszerezzük.


 

Vízellátás felszín alatti vízből

Családi házak, majorok, felszín alatti vízből történő vízellátása különböző típusú kutakból történő víznyeréssel oldható meg. A felszín alatti vízkészletek különböző mélységekben lévő víztartó rétegekben helyezkednek el. Az építendő kút típusát a vízadó réteg mélysége, minősége és az igényelt vízmennyiség határozza meg.

A kút létesítése után a termelt víz vízminőségi vizsgálatát megfelelő szaklaboratóriumban mindenképpen el kell végeztetni, mivel csak így határozható meg, hogy a vizet milyen célokra lehet felhasználni.

Az 1995. évi Vízgazdálkodási Törvény értelmében a felszín alatti vízkincs állami tulajdon, víznyerő kút létesítéséhez tehát a törvény értelmében hatósági engedély szükséges. A helyi vízgazdálkodási feladatok hatósági jogkörét a területileg illetékes vízügyi igazgatóságok, illetve a települési önkormányzatok látják el.

Bővebb általános információk

A kúttípus kiválasztásának szempontjai

Talajvízre telepített kutak   Rétegvízre telepített kutak 

Házi vízellátó rendszerek


 

Előzmény: gányamunka (1827)
gányamunka Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1827

sziasztok!

 

      a szivattyúhoz pár szót:    az én 60 e ft-os csőszivattyúm használati utasításában benne van, hogy elegendő a kút fenekére leengedni, és bekepcsolni...természetesen szennyeződést is hoz fel egy darabig, de ez később megszűnik...hűteni a szivattyúban átmenő nyomott víz (is )hűti...de ha kikapja maga alól a vizet, és bekapcsolva marad, akkor a belső hőkapcsolója kikapcsolja.(jobb szivattyúkban ez már alapkövetelmény). nekem már üzemelt 23 órán keresztül így( ki-be kapcsolt).... évek óta nincs semmi baja...ja és 6 barral nyom...

 

talán az sem érdektelen, hogy a kutat 1927 óta használjuk...(öntözésre)

Előzmény: _Mono_ (1823)
Zapod Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1826
Osztályozott kavics, tetejére normál sóder. Ez szűrő rétegként fog üzemelni.

Ha visszanézel pár hozzá szólással előrébb csatoltam egy hivatkozást ásott kút szerkezetéről.

Ott is leshetsz.

Ja igen a szivattyú szívó csonkja a kút aljától 30-50 cm legyen, ha vízszint meg engedi.

Ha búvárod van hasonló az eljárás.

A Balaton vize egyébként pontosan a lebegtetett agyag szemcséktől ilyen zavaros. A szín megegyezik az északi part hegyeinek agyagtartalmával.

Egy kis agyagot mindig fog tartalmazni a víz. De a zavarosodásnak szűnnie kell.

Csók a család Zapod.

Előzmény: csaba1964 (1825)
csaba1964 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1825
Sziasztok!

Ásott kút vize mikor fog letisztulni???
Igaz nem rég készült el a kút.

Ha szivattyúzom mindig zavaros a vize kb(olyan mint Balaton nyáron)
Agyagos talaj van.
Mit csináljak meddig kell szivattyúzni??
Vagy soder gyüngykavics kell a kútgyűrűk és füld közé tenni??


Köszi válaszokat!
szaborob Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1824

Sziasztok,

 

Fúrt kutunk van (sajnos elég magas nitrát tartalmú vizet hoz fel, de ez egy más téma)..

Az utóbbi időben azt figyeltem meg, hogy a szivattyú bekapcsolás után (nem megy állandóan) felmegy üzemi nyomásra, s utána sokszor szinte azonnal leesik nullára, aztán újból próbálkozik, s így tovább..

Kevés a víz a kútban?

 

A múltkor rendszeres használat során többször leállt a víz, s csak a levegőztető szelep megnyomása után indult újra..

 

Mi a probléma?

 

Érdemes/szabad kiszedni a szivattyút, csövet a kútból?

 

Szaborob

_Mono_ Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1823

Szia!

Szia!

 

Este megyek hozzád, és majd megbeszéljük

 

Ööö, nem keversz össze valakivel véletlenül? :) Legalábbis én nem beszéltem meg senkivel mára találkozót, sőt, még pontosan én sem tudom, hogy hol leszek ma este... :O :)))

 

de hidd el, hogy KELL a PVC cső a szivattyúra! Cső nélkül nem vezeti el a hőt a szivattyú körül a víz, kell a kényszeráramoltatás! Lehet kisérletezni cső nélkül, de nem érdemes....!
Egyetlen szivattyú sem szív akkor, ha a belépő oldal (része) nincs víz alatt, ebben az esetben mindegy, hogy van rajta PVC cső, vagy sem....! :-)
Általában a minőségi szivattyúk két részből állnak. Alul a motor, felül pedig a szivattyú...! Ez az un. "középső szívású" szivattyú, hűtésre pedig a motornak van szüksége alul...! -azért kell ledugózni a felső végét, hogy alulról a motor alatt lépjen be a víz, és úgy menjen a belépő (szívó) rész felé...!

Ja, azt hiszem, kezdem érteni, mire gondolsz. Tehát a cső azért kell, hogy a motor körül levő víz a beszívás miatt állandóan cserélődjön. Ha a kb. 1 méter átmérőjű kút közepére sikerül leengednem a szivattyút, úgy a szivattyút kb. fél méteres sugárban fogja körülvenni a víz, ez ezek szerint nem elég hűtés neki?

 

A minimum érzékelőt a belépő (szívó rész) fölé kell berakni egy kicsivel, így az nem fordulhat elő, hogy a szivattyú leszívja a vizet, (szárazonfutás védelem), és a környezeti hőmérséklet nagyon magas lesz, mivel megszűnik az áramlás!

Értem, valószínűleg ez a legésszerűbb megoldás. Gondolom úszó kapcsolót lehet kapni "külön" is, amit a szennyvíz szivattyúkon is látni, ezt kellene ráapplikálnom akár a szivattyút tartó drótkötélre úgy, hogy a szivattyú felett legyen valamelyest?

 

Ha a szivattyú nyomócsonkja pl. 5/4 coll-os, a nyomócsövem pedig 1"-os, az okoz-e megterhelést, károsodást a szivattyúra nézve, vagy csak a vízhozamán ront valamelyest? Mivel nem új kiépítésről, hanem "felújításról" lenne szó a rendszer tekintetében, ki kellene ásnom a kűt és a pince közötti szakaszt, illetve a kútból egészen a tartályig kellene csövet cserélnem (sőt, talán még a tartályon levő csonkot is) - ez szülte ezt a kérdést.

 

Ezt is, mint minden eddigi nagyon tartalmas segítségedet, nagyon köszönöm:

 

üdv.

Mono

 

www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1822
Szia!

Este megyek hozzád, és majd megbeszéljük, de hidd el, hogy KELL a PVC cső a szivattyúra! Cső nélkül nem vezeti el a hőt a szivattyú körül a víz, kell a kényszeráramoltatás! Lehet kisérletezni cső nélkül, de nem érdemes....!
Egyetlen szivattyú sem szív akkor, ha a belépő oldal (része) nincs víz alatt, ebben az esetben mindegy, hogy van rajta PVC cső, vagy sem....! :-)
Általában a minőségi szivattyúk két részből állnak. Alul a motor, felül pedig a szivattyú...! Ez az un. "középső szívású" szivattyú, hűtésre pedig a motornak van szüksége alul...! -azért kell ledugózni a felső végét, hogy alulról a motor alatt lépjen be a víz, és úgy menjen a belépő (szívó) rész felé...!
Amennyiben a kútban, vagy a ciszternában előfordulhat a "leszívás" veszélye, akkor vízszintérzékelőket kell berakni a rendszerbe...!
A minimum érzékelőt a belépő (szívó rész) fölé kell berakni egy kicsivel, így az nem fordulhat elő, hogy a szivattyú leszívja a vizet, (szárazonfutás védelem), és a környezeti hőmérséklet nagyon magas lesz, mivel megszűnik az áramlás!
A szivattyú beszerzését máshonnan intézem...!

Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.fw.hu
Előzmény: _Mono_ (1818)
sjohn Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1821
Nekem BP-10es van /nem próbáltam még!/ az tud ilyet , van benne védelem.
Előzmény: _Mono_ (1820)
_Mono_ Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1820

Na még egy :)

Van valakinek gyakorlati tapasztalata csőbúvár szivattyúról leszívott hűtővízzel? Mi történik akkor, ha megszűnik a hűtés? Írják, hogy van bennük motorvédelem, lehet erre úgy számítani, hogy ha néha-néha elfogy a víz a szivattyú "feje fölül", akkor letiltja a motort?

 

_Mono_ Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1819

Még egy kérdésem lenne:

ha a szivattyú 1"-os csövön keresztül van összekötve a tartállyal, de a szivattyú nyomócsövének csonkja nagyobb, mint 1', az okoz-e a szivattyúnak megerőltetést, terheli-e azt, vagy csak a vízhozamán ront és nem hozza azt, amit névlegesen tudna?

_Mono_ Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1818

www.tomikut.fw.hu

 

Köszönöm válaszaidat, nagyon igazad van: a megvásárolt szivattyú nagy kincs, kár lenne, ha kútba veszne. Kicsit "erősödtem" rögzítéstechnikából is a tőled olvasottak alapján! :)

 

Az ásott kút, vagy ciszterna és a kényszerhűtött csőbúvár szivattyú esetét viszont nagyon nem értem :(

Készítettem egy hevenyészett rajzot azok alapján, amit kiolvastam soraidból, de nem látom át a működését, miért is kell a PVC cső a szivattyúra?

A rajzon egy már félig-meddig leszívott kutat próbáltam rajzolni, természetesen úgy igyekeznék üzembe helyezni egy ilyet, hogy a szivattyú teljesen víz alá kerüljön. De ha szív, és sokat szív, előfordulhat olyan eset, hogy a szivattyú háza kiemelkedik a vízből, azaz "leszívom" a vizet a szivattyúról. Gondolom a hűtési probléma akkor indul, amikor nincs teljesen víz alatt a szivattyú teste, hiszen ha víz alatt van, akkor ott van annyi víz körülötte, hogy elvezesse a keletkezett hőt - ásott kútról lévén szó.

 

Tehát kérlek segíts, hogy is lenne ez a PVC csöves rátét, miért segít ez a hűtésben? Miért kell a felső végét ledugóznom a csőnek?

 

 

 

 

A Pedrollo szivattyúkat én is nézegettem, szívem szerint olyat vennék, ha már ilyenről van szó és nem csak kerti locsoláshoz kell, én is a minőséget tartanám szem előtt.

 

Te hol, merre vásárolsz szivattyút? Igazából én eddig Budapesten a K-Tech Kft-t találtam, de náluk sajna nem találtam meg a VL2-es sorozatot. Ellenben a gyártó oldaláról (Olasz) egy 2005-ös katalógusban megtaláltam, viszont ha jól veszem ki, csak három fázisú létezik, ez lehet? Sajna nálam csak egy fázis van :(

 

Várnám válaszod:

Mono

 

www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2007.10.13 0 0 1817
Szia!

Az igazi mgoldást a képen láthatod...!
Én CSAK ROZSDAMENTES 3-4 mm-es sordonykötél, és a szerelvények szerelek....! Ez a nyitja mindennek...! Ám, ha mondjuk jó mély a kutad 30-50 méter, akkor egy kicsit vastagabbal kell szerelni...!
Un. "hinta kampót" kell befúrni a lógatáshoz az aknába, vagy az ásott kút betongyűrűjébe, és erre kell akasztani a drótkötelet természetesen kötélszívvel....!

A 3 mm-es rozsdamentes sodronykötélnek úgy kb. 250 kg a szakítószilárdsága, és egy kicsivel alatta van a folyósodási (nyúlási) határa...! Számolj..!

Azon elgondolkodtál már, hogy a drótkötél szálai szakadnak el folyamatosan a pászmákban, és így egyre gyengül a kötél, és egyre jobban nyúlik...! -ez csak egy darabig tart, mert egy idő után elszakad...! :-)

Nekem eddig egyetlen egy kútban szakadt el a műanyaggal bevont drótkötél (hirtelen kellett beszereznem, így az egyik nagy barkácsáruházban vettem -kár volt!!!) 5 hónapot bírt ki! Szerencsére a KPE csővel ki lehetett szedni a szivattyút! :-)

Én azóta CSAK rozsdamentes kötéllel, és szerelvénnyel szerelek!!! -akinek ez nem jó, annak szivattyút sem adok oda, oldja meg ahogyan tudja! Ha egyszer lent marad a szivattyú, ill. pár méter KPE cső, akkor majd elgondolkodik, hogy ismét kell egy új kút, szivattyú, akna..., stb. !

Én a minőségből nem engedek!!!

Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.fw.hu
Előzmény: sjohn (1816)
sjohn Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1816
Minden így van szerelve ahogy leírtad , mégis amikor a szivattyút beindítom , a fent 80-90 centire kilógó KPE csövet pár centit lejjebb húzza.
Először műanyag madzagon lógott , gondoltam nyúlik , kicseréltem műanyag bevonatos sodronyra.
A helyzet egycsapásra mit sem változott , minden indításnál eltünt pár centi KPE cső.
Ekkor tettem két gumibetétes bilincset a KPE csőre , ez fekszit fel a betonon amivel a kút le van takarva.
Most indításkor nem megy le , viszont lehet , hogy már nem is a kötél tartja , hanem a
KPE cső.
Mi lenne az igazi megoldás , légyszíves adj tippet!
Köszönöm.
Előzmény: www.tomikut.fw.hu (1815)
www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1815
Szia!

Kicsit visszaolvastam...!
A csőszivattyúk hűtésére oda kell figyelni, mert a motor elég hamar túlmelegedhet, és leéghet...! A csőkútban is a szivattyút a szűrő magassága fölé kell rakni, mert így elkerülöd az un. "direkt beáramlást", ill. így a víz kényszerítve van arra, hogy a motor hűtését megoldja...!
Amennyiben a csőbúvár ciszternába, vagy gyűrűs kútba kerül beépítésre, akkor egy 125 mm átmérőjű csőbe kell belehúzni a szivattyút (felül ledugózni a csövet, és kifúrni a nyomócső, ill. a kötél miatt!) úgy, hogy a cső hosszabb legyen, mint a szivattyú, így megoldódik a hűtés...!
Esetleg próbáld meg a PEDROLLO VL2 (függőleges tengelyű, többlépcsős szivattyú), vagy a 4BLOCK sorozatát megnézni...! Utóbbinak 150 gramm a homoktűrése, ami jónak számít!
Én szinte csak Pedrollo szivattyúval dolgozom, nincs rá panasz! -tudom az ára nem alacsony, de....!
A beszereléshez, ha megfogadod a tanácsom CSAK 3-4 mm. átmérőjű rozsdamentes kötelet használj a megfelelő szintén rozsdamentes szerelvényekkel (kötélbéka, kötélszív), akasztónak pedig un. "hintakampót" fúrjál be a kútgyűrűbe...!
Nyomócsőnek a KPE cső a legjobb, olcsó, könnyen szerelhető, hajlékony....!
Ajánlott réz pálcából hajtani egy karikát a szivattyúra, mert ez az esetleges beszakadásnál sokat segíthet a jövőben...!
Én mindegyik szivattyút így építem be!!!



Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.fw.hu
Előzmény: _Mono_ (1814)
_Mono_ Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1814

www.tomikut.fw.hu és Zapod!

 

Köszönöm válaszaitokat!

 

Ásott kutam van, olvastalak itt titeket régebbről, így némiképpen tudom, hogy a víz rezgetése a fúrt kutaknál problémásabb, mint az ásottnál. De nyilván megértitek, hogy az ásott kutat sem kavarnám fel, kicsit sem.

Amúgy a mostani döglődő önfelszívó mellé van lógatva egy orosz búvár is, iszonyat felkavarja a vizet, ha használom (persze lehet, hogy kicsit mélyebben van, mint kellene).

 

Nos, ha búvár szivattyúra gondoltok, akkor valami ilyesmire kéne gongoljak?

http://www.al-ko.hu/Garten_Hobby/produkte/wassertechnik/adat_tds1201.html

 

Ezek más elven működnek, mint a hagyományos (?) orosz búvár szivattyú, azaz ezek annyira nem kavarnak vizet? Elvben hasonló (vagy ugyanolyan) a működése, mint a csőbúváré?

 

Igazat megvallva nem nagyon találok a fentebbi linkben szereplő AL-KO-hoz hasonlót más cégeknél, azaz csak lényegesen kisebb teljesítményűt, javarészt szennyvíz szivattyúzáshoz. Rosszul keresek? :) (búvárszivattyú keresőszót használtam).

 

 

www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2007.10.11 0 0 1813
Szia!

Az "Orosz" rezgőmembrános szivattyú azért nem használható fúrt kutakban, mert a kútfúrás végén kialakítjuk az un. "természetes szűrővázat" kavicsolással, és letisztítjuk a kutat. Ez azt jelenti, hogy a szűrő mellé a vízadó rétegbe (pl. homokos talajszerkezet esetében) mosott 1-3 mm.- es szűrőkavics van letöltve.
A rezgőmembrános szivattyú annyira rezeg lent, hogy az apró homokszemeket beveri a kútba (át a szűrőkavicson!), így homokos lesz a víz, nagymértékben csökken a vízhozam, akár teljesen használhatatlanná válik a kút, elromlik a szivattyú ......, stb.

Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.fw.hu
Előzmény: _Mono_ (1808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!