Keresés

Részletes keresés

ClarisseR Creative Commons License 2009.10.12 0 0 30620

Még pár óra van az aukció végéig, amit nagyon szeretnék megnyerni, még nem szálltam be, 2 licitáló van eddig... van valakinek valami ötlete? Tippek? Fortélyok?

 

Kérlek segítsetek!!!! 

pittipitti Creative Commons License 2009.10.12 0 0 30619
Többet ésszel mint erővel :-)))
Előzmény: Yogi (30618)
Yogi Creative Commons License 2009.10.12 0 0 30618
Én nem félek senkitől, mer’ az én apukám erősebb, és különben se volt még magyar vevőm, és nálam különben sincs szállítási költség.
Előzmény: pittipitti (30617)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.12 0 0 30617
Hihihihi :-)
Ennyire félsz?
Ne izgulj....én ha veszek valamit kifizetem....csak ha utólag indokolatlan postaköltséget szab meg...akkor volt példa hogy nem fizettem...
Előzmény: Yogi (30611)
ClarisseR Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30616
Ok, értem... :-) Köszi neked is!
Előzmény: REMbraNT (30614)
ClarisseR Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30615
Köszi!
Előzmény: Yogi (30613)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30614

Semmi nincs kőbevésve vám ügyben, gyakorlatilag akármi átjöhet vám nélkül, és bármit vámolhatnak is mindegy mennyit ér vagy mi van ráírva. Magyarul lutri, majd meglátod te hogy jártál.
Yogi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30613
olvastam, hogy ha amerikából jön egy küldemény, akkor 28 euróig vámmetes
Ez így nagyon pontatlan, de a lényeg, hogy ha egy normál cédéről (tehát nem valami extra drága darabról) van szó, akkor nem valószínű, hogy b ármit is fizetned kell érte.

Ráírja az eladó a borítékra?
Igen.

És ha ráírja miért nem ajándékot ír?
Mert nem az.
Előzmény: ClarisseR (30612)
ClarisseR Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30612

Sziasztok!

 

Most fogok először venni valamit ebay-en, és olvastam, hogy ha amerikából jön egy küldemény, akkor 28 euróig vámmetes (ajándéknál 45-ig), az lenne a kérdésem, hogy a vámhivatal honnan tudja, h. ajándék vagy vettem? Ráírja az eladó a borítékra? És ha ráírja miért nem ajándékot ír? Minden küldeményt ellenőriznek vagy csak szúrópróba szerűen? (1 db CD-ről lenne szó)

 

Előre is köszi a segítséget.:-)   

Yogi Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30611
Mi is a felhasználóneved? Csak hogy blokkoljam a saját hirdetéseimből.
Előzmény: pittipitti (30610)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30610
Nem muszáj kifizetni....max kapsz egy rossz pontot és egy bizonyos strike szám felett ideiglenesen nem lecitálhatsz....nem nagy ügy.....
Előzmény: retipapa (30608)
raider Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30609
Muszáj lesz.
Előzmény: retipapa (30608)
retipapa Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30608
OK, nyitok egy case-t a nem szállított cuccokra. De az ő Unpaid Item ügyére mit lépjek? Fizessem ki?
Előzmény: REMbraNT (30606)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30607


Azért hogy többet fizessenek, mimásért:) Na mondjuk a paypal díjakat leszámítva a végén szinte biztos hogy úgyis rosszabbul járok.
Előzmény: Yogi (30604)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.11 0 0 30606


Fizetés után 2 maximum 3 hét múlva Angliából egyből item not received ügyet kellett volna indítani. Úgy garantáltan visszakaptad volna legroszabb esetben a pénzed mivel semmivel sem tudja igazolni, hogy postázta a cuccot. Láthatod, a korábbi kapcsolat semmit nem jelent, ő egyből bejelentett mert nem fizettél időben. Itt nincs barátság.
Most rögtön jelentsd be. Másrészt nem okos húzás 21re lapot kérni. Prolémáid vannak vele, mégis újrarendeltél tőle.
Egyébként pedig eladó csak pozitív értékelést adhat, úgyhogy nyugodtan értékeld ahogy megérdemli. Ez innentől már maximum semleges.

Másrészt, ha felajánlott drágább postát biztosítással, mégis az olcsóbbat választottad nulla garanciával, akkor ha reális vagy, ezt benyelted, ha nem jön meg, nagyon nem okolhatod.
Előzmény: retipapa (30605)
retipapa Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30605

Sziasztok! Dispute ügyben kérném rutinosabb ebay-esek tanácsát. Angol ebay-en vettem 3 db Xbox játokot, PayPal-al ki is fizettem 16,02 fontot szeptember 16.-án. A mai napig nem jött meg a cucc. Először szeptember 25.-én kérdeztem rá az eladóra, azóta többször is. Mondta, hogy már feladta, de postás sztrájkok vannak Angliában, úgyhogy nyugi, fog jönni a cucc. Később kértem valami igazolást a feladásról, tracker számot, mondta, nincs.

 

Mivel korábban már volt vele kapcsolatom és nem volt gond, szeptember 28.-án leütöttem még egy játékát 8,81 fontért, de azt még nem fizettem ki. Ekkor ugyanis már folyt a levelezésünk a korábbi 3 játékról, gondoltam, amint megjön a korábbi csomag, azonnal fizetem a maradék 1 játékot is.

 

Erre váratlanul október 7.-én nyitott ez utóbbi 1 játékra egy Unpaid Item case-t. Írtam neki, hogy amint megkapom a 3 játékot, azonnal fizetem az 1-et, vagy ha gondolja fizetem most és nyitok egy Undelivered item case-t én is az előzőkre. Erre még nem válaszolt.

 

Anyázódásmentesen levelezünk, nem is akarom durvára venni a hangnemet, mert szeretnék még tőle rendelni a jövőben is. Minuszokat sem nagyon osztogatnék, meg kapni se nagyon akarok, ha lehet. Szóval mit javasoltok, mit lépjek?

Yogi Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30604
csak bizonyos összeg felett engedem a paypalt.
Miért?
Előzmény: REMbraNT (30601)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30603
Szia!

Esetleg megosztanád a tapasztalataidat?
Előzmény: Pavel (30596)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30602
ja és ezzel nem ötleteket akartam adni a próbálkozóknak, mert az atom menni fog:P
Előzmény: REMbraNT (30601)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30601
Egy kis paypal dispute-claim ügyet leírok hátha hasznos lehet valakinek.

Német ebayen eladtam egy vadonat új, dobozos kerti gépet. Ki volt írva leírásban csak bizonyos összeg felett engedem a paypalt. Alatta lett az összeg, mégis a vevő elkezdett kötekedni, hogy merek én ilyet, csak paypallal akar fizetni és kész. Na mondom magamba jól van bunkókám, fizess. Kifizeti, még fel sem adtam neki, már elkezdte hirdetni ebayen a cuccot. Csórikám természetesen olcsóbban tudta eladni (ha el lehetne drágábban adni akkor én adtam volna el drágábban). Megkapja a pakkot, erre kb 1 hét múlva ír nekem, hogy á ez így nem jó, használtnak tűnik, valami sérülés is van, kér vissza pénzt. Kértem tőle fotókat, nem küldött. Ehelyett szépen indított egy disputot ellenem, item not as described címmel. Ilyenkor legszívesebben atomot küldene rá az ember, de semmi gond.

Természetesen a pénzt paypal kapásból zárolta. Az ügy indítása után 1 órával már az egymás közötti dispute üzenetekben leírtam mindent, had lássa mindenki. Aztán szépen egyből én alakítottam át a dolgot döntési fázisba. Nyílván ha játszadozni kezdek vele, eleve gyanús, és nem adnak nekem igazat. Lezártam az ügyet azzal, hogy nem értek egyet az egésszel, és nem adok egy fillért sem neki. Eközben töltögettem felfelé nagyobb fotókat a gépről, futártól kapott bizonylatokat, egyebeket.
Lényeg ami lényeg eltelt kb 45 nap mire történt egyáltalán valami. Az ügy statusa átment várakozás a másik félre állapotra. Ezen kicsit bepöccentem, egyértelmű csalás, azért csinálja mert bukott az ügyön. Írok paypalnak hogy mire várnak, mit kérdeztek az embertől amire várni kell. 24 órán belül írt a paypaltól valaki, hogy megnézte a dolgot, szerinte nekem van igazam, továbbítja a dolgot felsőbb szintre.

Egy a lényeg, úgy 57 nap után kaptam vissza a pénzem. 60 nap a limit. Ahhoz képest hogy egyértelmű az ügy, nem a legjobb, de legalább igazság osztatott. Na mondjuk azt az embert, két percen belül bannolnám paypalról és ebayről is mivel csaló. Ettől nagyobb csalás már csak az mikor nem kapsz semmit a pénzedért.

Vannak tanulságok. Akinek van negatívja életbe nem fizethet nálam paypallal, továbbá ha ügy van, akkor maradj higgadt, írj le mindent, de hivatalos stílusban, mert ha beszólogatsz akkor nem biztos hogy komolyan vesznek. Disputban pedig ne egyezkedj hasonló esetekben, ha neked van igazad, te zárt le az ügyet azonnal.

Mondjuk szerencsém volt mert amatőr a gyerek, ha nem ebayen hirdeti, garantáltan bukom a dolgot.

Még arra gondoltam videón kéne rögzíteni a gép becsomagolását és mindent ilyen esetekben (ideálisan a futár érkezésekor), mert nem látok más lehetőséget arra, hogyan bizonyítod be, mit postáztál.
isti1968 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30598

A segítségeteket kérném :

 

Eladtam az ebay-en egy műszaki cikket, amit egy angol fickó vett meg.

A termék kis méretű és nem is drága, egy borítékban elmegy.

 

A postai díjszabást nézem, hogy hogy érdemes küldeni.

Szerintetek kell az "ajánlott" különszolgáltatás hozzá ?

Van olyan a postánál, hogy elektronikus nyomonkövetés ? Amit a paypal szokott kérni vita esetén ....

Yogi Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30597
a feladóval szemben próbál eljárni.
Milyen alapon?
Előzmény: presa (30595)
Pavel Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30596
A címzettre is rászállnak, sajnos tapasztalat.
Előzmény: presa (30595)
presa Creative Commons License 2009.10.10 0 0 30595

Ez hülyeség!

Ha magánszemélyként rendelsz ilyen kamerás tollat stb. ,akkor a vám lefoglaja ugyan a cuccot(úgy kb. , mint a hamis ruhát ,órát) és a feladóval szemben próbál eljárni. De ez is csak egy "ismeretlen" elkövetővel szembeni szabálysértési eljárás lesz , ami pár hét múlva lezárul eredmény nélkül , mert egy pár dolláros cucc miat senki nem fog nemzetközi megkeresést indítani.

Max. kapsz egy határozatot a vámtól a lefoglalásról.

Szerintem ezek az áruk gift-ként magánforalomban 99% ,hogy átcsúsznak.

Mást lenne a helyzet ,ha gazdálkodóként ( kft, bt) névére jönne a csomag!

 

Előzmény: wartburgospeti (30592)
blaze73 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 30593
www.vaminfo.hu oldalon van 1-2 ilyen tortenet.
sajnos ez mar csak ilyen. de meglepne ha leultetnek emberunket, joszandekuan vette es nem mint kem eszkoz.... :()
Előzmény: wartburgospeti (30592)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.10.09 0 0 30592
Sziasztok!

Hallottátok tegnap a Fábry Showban egy férfi esetét mutatták be ,hogy Ebay-en vett hong kongból egy napszemüveget amiben kamera meg mp3 lejátszó volt. A vámon a csomag fennakad ugyanis aki rendelte azt tiltott haditechnikai eszközzel való visszaéléssel vádolják és ezért 2-8 évig kaphat.Azzal indokolták ,hogy ez egy kém eszköz.

Értitek ezt?Hogy működhet a vámon az ellenőrzés? szúrópróba? vagy átvilágítják?

ÜDV!
szaz100 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 30591
és az amcsi vagy a németnek irkáltál az átvitel miatt? meg melyik supportot hivogattad?
Előzmény: Törölt nick (30589)
actapman Creative Commons License 2009.10.09 0 0 30590
Szia Yogi,
Nem tudom, most próbálom belőni. Valahol 30-50 eFt között szeretném eladni. Üdv, act
Előzmény: Yogi (30586)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.09 0 0 30589

ááá, dehogy,

teljesen amerikanizáltak :)

Előzmény: vsiivz (30588)
vsiivz Creative Commons License 2009.10.09 0 0 30588
ez igaz, de a default levelek tovabbra is nemetul jonnek neked, nem?
legalabbis mintha ezt mondtad volna regebben
ez teged nem zavar, de emberunk nem tud franciaul
Előzmény: Törölt nick (30587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!