Keresés

Részletes keresés

robi07 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4414
Sziasztok!

Mint sok előttem kérdező, én is Montenegróba szeretnék utazni idén.
Azon gondolkodom, hogy vonat, vagy autó.
Nem igen láttam eddig arról semmit, hogy milyen tapasztalatok vannak vezetési morállal. Az érdekelne, hogy mennyire vezetnek durván az ottaniak.

Hallottam két évvel ezelőttről rémtörténeteket (mint az őrültek mennek a szerpentineken, busz majdnem lesodorta, másiknál valaki átsodródott és belément...) Javult valamit a helyzet (vagy nem is rosszabb az itthoninál..)?

Köszi!
Robi

U.I: Tervezett útvonal: Belgrád, Cacak, Bielo Polje, Podgorica, Kotor, vissza ugyanez, csak Zabljakba is kitérnénk egy két-napra.
tomcat73 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4413
Én alapból úgy kérem, hogy a biztosító küldje negyedévente. Így nincs rá gond. Amúgy ingyenes.
Előzmény: cattaro (4401)
soknyar Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4412
Szia Inezke! Légyszíves küld át nekem is az összeállított látnivalokat a megegy@citromail.hu emailcimre. Mi is az idén Montenegroba megyünk  és sok hasznát vennénk. Köszike
Előzmény: Inezke (4405)
Invalides Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4411
Szia Inez!

Engem érdekelne az összeállított anyag, ha nem teher számodra,
kérlek küldd át a berry8282@freemail.hu címre. Köszi. Invalides
Előzmény: Inezke (4405)
herta Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4410
Hello Inezke!
Én szivesen venném, ha megkaphatnám a kis összeállitásodat a látnivalókról!
Légyszi küldd el a hertie@citromail.hu cimre! Köszi, szia!
Előzmény: Inezke (4405)
Ani31 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4409

Szia Inezke!

 

Légyszíves küldd el nekem az anett.h@freemail.hu címre a látnivalókról készített füzetet. Mi is Budvára megyünk június közepén, és minden hasznos infónak örülnék.

Előre is köszönöm.

 

Előzmény: Inezke (4405)
cattaro Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4408
Kösz, már kértem is zöldkártyát telefonon, tényleg sima ügy.
passager Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4407
Nyilván Horvátországra gondoltál, a www.hac.hr honlapon mindent megtalálsz
Előzmény: Inezke (4405)
passager Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4406
Bárhová is mész külföldre, jó ha van, a biztosítód illetékmentesen állítja ki, ezért is felesleges szerintem ezen problémázni.
Előzmény: cattaro (4401)
Inezke Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4405

 

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Augusztus 5-én utazunk Montenegroba, Budva városába. Lefoglaltam a szállást, sikerült egy gyönyörű 4*-os apartmant kifognom mindösszesen 40 euro-ért. Remélem nem csalnak a képek és nem bukom a 20%-ot sem :-)...

Tudna valaki ha mást nem, egy körülbelüli támpontot adni, hogy milyen autópálya díjakkal kell számolnunk? Magyarországon belül nem lényeges, mert éves matricánk van, na de a határtól? Mennyi plusz költséggel kell számolni? Nagyon megköszönném...

 

Más:

Összeállítottam egy kb. 15 oldalas kis "füzetet" Montenegro mesés látnivalóiról. Ha valakit érdekel, írjon és szívesen átküldöm...A képek önmagukért beszélnek, én is nagyjából innen fogom összeállítani a "mindenképpen látni kell" programokat.

 

A fórum nagyon klassz, örülök, hogy létezik, mert nagyon sokat segít mások véleménye...Szóval hajrááá :-)

NilsHolgersson Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4404

Van úgy hogy egész napra nyitva marad az autóm félig leeresztett ablakkal,de mégse tünik el belőle semmi.Tavaly Herceg Noviban a temetőnél állítólag nem fért el a busz a verdámtól és markos legények arrébb pakolták(be is horpadt a jobb hátsó sárvédőm úgy belefogtak) majd a koszos kezüket a kicsit leeresztett ablakon keresztül a trikóhuzatba törölték,de! akkor se nyúltak ki semmit.Aki lopni mer az nem helyi azt arrafe kiközösítenék minimum v. tetten érés esetén nagyon mervernék.Herceg Novi's the best for me.11-15h-ig ne nagyon napozzanak gyereknek is sapka naptej napernyő napszemcsi.

Előzmény: Krisztina72 (4399)
NilsHolgersson Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4403
Naná,hogy kell rendőr kérheti,ha nincs megbüntethet  azt feltételezve,hogy nincs biztosításod,ezek a napszemcsis rendőrök a sárga csekken nem tudnak elmenni. Sőt némelyik  hülyébb még a forgalmin sem olyankor egyszerűen azt monja hogy "dokumenta fals pet mareki".Plusz egy véletlen koccnál az isten kegyelmezzen neked ha nincs kartica,ezek megesznek(vért isznak a vacsora mellé is ld. crno vino meg nyersen lenyelik a tengerisünt).A hegyek közt puskával járnak mint a korzikaiak... 
Előzmény: cattaro (4401)
H_G Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4402
Csoportosat neee, az nagy szívás! A közbiztonság miatt meg inkább az aggódhat, aki itt marad :-/

Előzmény: Krisztina72 (4399)
cattaro Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4401
Kérdés az autósokhoz: "zelena karta", nemzetközi zöldkártya kell, vagy nem kell Szerbiában, Montenegróban? Teljesen vegyes infókat találtam erről. A kötelező biztosító weboldala sem nyilatkozik erről 1értelműen.
cattaro Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4400
Szerintem a férjed és a lányod remekül fel fogják magukat találni. Az igazi Montenegró-fanokat lehetetlen bármivel is lebeszélni az utazásról. Közbiztonság: jobb. Köztisztaság: magyar. Megsülés: tenger, Niksicsko.
Előzmény: Krisztina72 (4399)
Krisztina72 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4399

Sziasztok!

 

A férjem az 5 éves lányommal július elején akar 1 hétre a montenegrói tengerpartra lemenni. Mit ajánlotok hova és hogyan menjenek. Én aggódom a közbiztonság és a köztisztaság miatt, de nem lehet lebeszélni róla. Én nem tudok velük menni, mert van egy most 3 hónapos fiam és elég nehézkes még vele az élet. Ajánlottam neki, hogy legalább valami csoportos utat válaszon. Ami még aggaszt, hogy nem fognak megsülni?

Invalides Creative Commons License 2007.05.30 0 0 4398
Hello Csakamunka!

Köszi az információt az üzemanyaggal kapcsolatban, mi is Rédicsnél megyünk ki, és Cakovec vagy Varasdnál megyünk fel az autópályára. A Boszniai Neum-ot viszont mindenképpen szeretnénk tankolásra kihasználni. Visszafelé szintén Mostar egy éjszakával, de tervben van a Krka Nemzeti Park is, majd meglátjuk. Utazás lefelé szintén éjszaka és nem szombaton. Üdv: Invalides
Előzmény: csakamunka (4397)
csakamunka Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4397

Hello Invalides!

 

Szlovéniában most az Eurosuper 95 = 1,103 eur. A Super Plus 98= 1,113 eur.

Mivel nincs nagy eltérés ha arra járok én 98-t szoktam tankolni.

A mindenkori árat megtalálod a www.petrol.si oldalon . A nyitóoldal alján

a "CENE GORIV" rovat.

Üdv.

Előzmény: Invalides (4396)
Invalides Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4396
Hello Csakamunka!

Sajnos nem beszélünk szerb-horvátul, de köszi a segítő szándékot. Úgy néz ki, hogy Szervezkedő segítségével Canj lesz a célpontunk. Esetleg abban segíthetnél, hogy Szlovéniában mennyi miost a 95 benzin? Köszönettel: Invalides
Előzmény: csakamunka (4395)
csakamunka Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4395

Hello Invalides!

 

Ha tudsz szerbül (horvátul) ,vagy van valaki ismerősőd aki tud akkor tudok adni telefonszámot . Petrovaci szállás. Vannak szobák meg apartmann is. Régebben már irtam róla.  Tavaly akadtunk rá és az idén is oda megyünk. Mi meg voltunk vele elégedve.

Ha nem foglalsz előre akkor a buszmegállóba menjetek, ott vannak a nepperek és a kiadó szállás tulajdonosai.

Mi is mindig Horvátországon keresztül megyünk.

Előzmény: Invalides (4392)
Hümi Creative Commons License 2007.05.29 0 0 4394
Hali!

Most úgy néz ki, hogy Szerbián keresztül a Sutomore alagúton át megyünk...
Előzmény: bilonka (4376)
H_G Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4393
De lehet, mi is csak az utazásra használtuk. (És Bpesten is fel lehet szállni, visszafelé viszont előbb mindenképp leszáll Győrben, utána visszahozza a pestieket Ferihegyre.)
Előzmény: rial (4391)
Invalides Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4392
Sziasztok! Június végén megyünk Montenegroba Horvátországon keresztül.
A nyugati határszélen lakunk, innét ez az útirány tűnik kényelmesebbnek, biztonságosabbnak, kevésbé fárasztónak. Petrovac a fő csapás iránya, sok pozitív dolgot olvastunk már róla, személyesen sajnos még nem sikerült Montit felfedezni. Szállásunk még nincs, ha van valami jó ötletetek köszönettel vennénk. Üdv: Invalides
rial Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4391
Köszi, közben rájöttem, hogy a péri repülőtérről van szó. www.gyor-perairport.hu/
Sajnos sem itt, sem az Airmarketten nem találtam árakat. De a katalógusukat letöltve nekem az jött le, mintha ez repülő+szállás+ellátás ajánlat lenne, és külön nem lehetne a repülőgépet igénybe venni. Lehet tévedek,akinek azért van személyes tapasztalata azt szívesen várnám, mert ha nem muszáj, akkor nem vezetünk le 1000 km-t Montenegróig:)
Előzmény: passager (4390)
passager Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4390
A repülőjárat létezik, nézz körül a www. airmarket.hu oldalon. Személyes tapasztalatom a járatot illetően nincs.
Előzmény: rial (4388)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4389
Köszönöm szépen a hiteles és friss infókat!!!
Előzmény: moon. (4387)
rial Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4388
Egyik ismerősöm említette,hogy Győr és Montenegró között van repülőjárat. Valaki már utazott velük?
moon. Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4387

Retur jegy 3600 dinár + 2X 415 dinár a fekvöhely.Egyenlöre 10-ig adnak elöre rezervációkat. Gyerekeknek  4-12 éveseknek 1800 dinár a jegy .

Kocsi 2500 dinár egy irányba. Az utánfutóért is annyit kell fizetni, mert külön helyet foglal.

 

Ez pontos informácio kellene, hogy legyen mert a péntárossal beszéltem, tegnap egy férfi csak nagyabbol adta meg az árakat.

Előzmény: szervezkedő (4386)
szervezkedő Creative Commons License 2007.05.28 0 0 4386
Moon!
Arról nincs friss infód mennyibe kerül autót levinni Szabadkáról (esetleg szgk+utánfutó). Én ahogy jöttem haza 2-3hete még nem láttam olyan vagont ami autókat hozott volna-gondolom ez is csak nyáron van!

(Már számolom a napokat! Ha minden igaz még 5-öt kell aludni és indulunk!!!)
Előzmény: moon. (4385)
moon. Creative Commons License 2007.05.27 0 0 4385

Na felhivtam a szabadkai vasutállomást. Azt mondják Szabadka Bár egy irányban 1750 dinár + fekhely 450 dinár, ez kb 25 euro. 1 hónappal az utazás elött meglehet venni a hely jegyet is, ez csak a nyári szezonban érvényes.
Mikor mi mentünk vonattal akkor csak az utazás napján lehetett megvenni.

 

Más

Most értem haza dél Szerbiából, Ujvidék Belgrád között elég xar az autópálya, két helyen is csak egy sávon engednek pár km-en, lehet jun, juliusig készen lesznek vele. Belgrádtól Nisig (ez talán azokat érdekli akik Görögbe mennek), kitünö az ut. Allitólag az autópályán nem radaroznak a rendörök, nem sokat láttam belölük, egy helyen mégis radaroztak visszafelé igaz az már Belgrád bejárata volt.

A regionális utakon kell inkább vigyázni, minket is lemeszeltek, megengedett 60 helyett 84, 2000 din mondta a rendör, kolléga illedelmessen magyarázott, leengedte 1000 dinre, de nem reagált arra, hogy nem kell papir, kiirta a büntetö cédulát. Ugyhogy tényleg van benne valami nem kell probálkozni vesztegetni öket, inkább finoman ovatosan magyarázkodni miért is sietünk. Na persze ha meg betartani a szabályokat akkor nem lesz gond.

Előzmény: Törölt nick (4384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!