Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2007.10.09 0 0 22989

mehnyak sejtjeinek enyhe elterese a normalistol.

Előzmény: Forby (22988)
Forby Creative Commons License 2007.10.09 0 0 22988
Kedves Gábor,

nőgyógyászati szűrésen voltam, (HPV és Chlamydia). A papírra (a tesztek eredménye két hét úlva lesz meg) diagnózisként azt írták hogy "enyhe cervicalis dysplasia" - amit azután vettem észre miután kijöttem ergo nemtudtam megkérdezni mi az:(

köszönöm a segítséged a megfejtésben!

Forby

Mikolt Creative Commons License 2007.10.09 0 0 22987
vallalhattok, persze, hiszen az elsonek sincs semmi baja. legyen terhes ujra a nejed, es aztan ujra lehet kerni az amniocentezist.
Előzmény: methun (22986)
methun Creative Commons License 2007.10.09 0 0 22986

Kedves Gábor és Mikolt,

 

Ma voltunk a Klinikán az amniocentézis eredménye miatt.

18-triszómiát igazoltak és a terhesség megszakítását javasolták. Holnap már be is fekszik a feleségem a beavatkozás elvégzése miatt. A mai ultrahang alsó hatértéken lévő BPD-je is az Edward-szindrómát igazolta. 41 mm volt. 39-49 mm a normál tartomány 19 hetesen.

 

A 18-triszóma életkorhoz kötött vagy sem? Genetikán az orvos azt mondta, hogy ebben a korban minden ezredik terhességnél Edward-szindrómát diagnosztizálnak. Én azt olvastam, hogy nem életkorhoz kötött. Vannak-e kiváltó okai, rizikófaktorai? Mi befolyásolja ha befolyásolja egyáltalán valami ennek a kromoszóma rendellenességnek a kialakulását.

A fogadott orvosunk rögtön azt kérdezte, hogy dolgozik-e valamelyikünk vegyszerekkel. Ez is befolyásoló tényező lehet?

 

Azt mondta még a doki, hogy vállalhatunk újabb babát ha gondoljuk, nem törvényszerű, hogy a következő terhességnél is ugyanez a probléma jelentkezik.

Ti mit gondoltok?

Mikolt Creative Commons License 2007.10.09 0 0 22985
szeretnek fontoskodni, nem kell vele foglalkozni. majd az orvosod szol, ha ugy latja, hogy gond van. teljesen negativ lelet melle mindig kell valami kis ijesztgetes, ez helyi szokas.
Előzmény: Arthurgazdi (22984)
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.10.09 0 0 22984
Kedves Gábor és Segít?k! Szombaton voltunk babamozin a terhességem 22. hetében. A vizsgálatot egy genetikus néni csinálta- azt mondja, hogy minden érték tökéletes és a kisfiúnk napra pontosan akkora amekkorának lennie kell:-) (tankönyvi paraméterekkel rendelkezik). A magzatvíz pedig egy kicsit több (árnyalattal), aminek okát nem látja- szív és vese/ hólyag és gyomortelít?dés rendben van-. Érdemes-e ennek ellenére további vizsgálatokat kérnem a saját dokimtól? Azt olvastam, hogy esetlegesen fert?zés is okozhat magzatvíztöbbletet -hogy hüvelyi fertözésem lenne kicsi a valószín?sége, mert teljesen tünetmentes vagyok. Viszont meg voltam fázva és életemben elösször a számon volt herpesz. A vércukromat jöv? héten fogják nézni. Elöre is köszönöm. Gábor: a táblázatot megkaptam, és köszönöm.
Mikolt Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22983
emiatt nem kell aggodnod. gondolom betartod az utasitasait, egesz nap fekszel, no szex, no hazimunka, csak pisilni jarsz ki. 2000-re rovidult mehnyak a 30. heten teljesen okes.
Előzmény: ficankakarira (22982)
ficankakarira Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22982
kedves Gábor!

a 30. hétben járok. Pár hete megállapították, hogy 2000-re rövdidült a méhnyakam. Fekvést javasolt a doki és a 3szor2 Magne B6 mellé kaptam napi 2 Dalpyllint is, mert aggasztja a sok haskeményedésem. Van olyan nap, hogy csak 4-et, de van, hogy 24-et keményedik...sosem fáj, csak bekeményedik. Eléggé rám ijesztett, mert azt mondta, hogy "jó lenne még pár hétig bent tartani"...
Tényleg ilyen súlyos a helyzet?? Eléggé aggódom, és ez valószínűleg a babának sem jó...

Előre is köszönöm a választ.
J.
Allia Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22981
Kedves Gábor, Mikolt!

33 év, 3. terhesség (egészséges 5 éves óvodás, és 11 hónapos otthoni gyerek - nem szopik), 26. hét, eddig eseménytelen, aggódásmentes. :-)

A férjemnél streptococcus pyogenes-t diagnosztizáltak, illetve krónikus (vagy idült, nem tudom melyik a helyes) arcüreggyulladást, melyre Dalacin (klindamicin) 300 mg-os antibiotikumot, illetve orvos általi orrcsepp keveréket kapott, a mai nappal kezdi szedni ezeket. (Anyósomat tavasszal, a teherbe esésem idején kezelték szintén pyogenes miatt, a kontrollja neki 5 hét elteltével negatív lett, addig nem is találkoztunk vele.)

Kérdésem: ki kell-e vizsgáltatni magamat gégész által (szénanáthás, allergiás időszak vége felé közeledek [remélhetőleg], de még enyhe felsőlégúti tüneteim vannak, fokozódó torok érzékenységgel), illetve a közösségbe járó vagy az otthon lévő gyereket? Jelent-e valami veszélyt a terhességre nézve a férjem aktív strep.pyogenes fertőzése? Elkaphatom egyáltalán? Javasolt-e a nemi élet szüneteltetése a fertőződés megelőzése céljából?

Köszönöm a választ előre is.
Mikolt Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22980

telefonon tilos felvilagositast adni.

 

nem szamit, hogy 3 het utan hivtak, ennyi ido alatt megvan az eredmeny.

 

egyeb vizsgalatnak nincs ertelme, az amnio az egyik legbiztosabb. 

 

ez sajnos ezzel jar. de ha vallaljatok a beteg babat is, akkor nem kell megszakitani a terhesseget, ez a ti dontesetek lesz.

Előzmény: methun (22979)
methun Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22979

A feleségemet hívták és neki mondták, hogy rossz az eredmény. De bővebbet "telefonban nem mondhattak".

 

Utána olvastam egy kicsit az amnio-nak. Azt írták, hogy a 4 hetes időszakból amíg az eredmény megszületik az első 3 hétben a sejteket tenyésztik a magzatvízből. Ezután jöhet az értékelés.

 

Számíthat-e az, hogy minket pont három hét után hívtak? Amikor elvileg még csak a sejttenyésztés van meg, vagyis nem tudták a sejteket kitenyészteni és azért.

 

Nem tudom, hogy az a személy aki minket hívott mennyiben volt informálva. Csak annyit mondtak-e neki, hogy hívjon minket mert gond van vagy a miértről is tudott. Ugyanis bővebb infót nem mondott.

 

Szóba jöhet-e még további vizsgálat? Méhlepény, köldökzsínórvér?

 

Tudom, várjuk meg a holnapot, akkor többet fogunk tudni. Milyen éjszaka áll előttünk...

Előzmény: Mikolt (22978)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22978

99,99%-ban megbizhato az amniocentezis eredmenye. szuletni szulethet, elmeletileg nem lehet semmit kizarni, de kicsi ra az esely.

 

az egyeni tapasztalatok szerintem nem szamitanak semmit. a te konkret esetetekben hallgassatok meg a sajat orvosotok tanacsat. valoszinuleg felajanljak a terhessegmegszakitas elvegzeset is. irjatok ossze a kerdeseiteket.

 

(ez most jut eszembe: biztosan rossz eredmeny miatt hivtak vissza es ne azert, mert rossz volt a minta?)

Előzmény: methun (22977)
methun Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22977

Mennyi a hiba %-a az amnio-nak? Ha van egyáltalán...

Rossz eredmény esetén is születhet egészséges baba?

 

Valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ha rossz amnio eredmény után hívták vissza...

Előzmény: Mikolt (22976)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22976

az altalad korabban beirt kockazatbecslesi eredmenybol kiindulva valszeg a 18-as triszoia lesz az, de lehet, hogy nem. akkor tudjatok meg sajnos, ha bementek.

 

ott bekisernek titeket az orvoshoz, aki kozli a vizgalat eredmenyet, majd a lehetosegeiteket, hogy milyen alternativak kozott donthettek, es melyik dontes mivel jar. igyekezzetek elore osszeirni a kerdeseket, mert ott a helyszinen biztos, hogy elfelejtitek. es csak kitartast tudok kivanni meg ezen kivul.

Előzmény: methun (22975)
methun Creative Commons License 2007.10.08 0 0 22975

Kedves Gábor és segítői,

 

Most hívtak minket a klinikáról, hogy be kell mennünk, mert gond van az amniocentézis eredményével.

 

Alap esetben október 16-án kellett volna csak mennünk.

 

Nem mondtak semmi többet a telefonban. Mire számíthatunk?

Danae Creative Commons License 2007.10.07 0 0 22974

Koszi, megnyugodtam.

Előzmény: Mikolt (22973)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.07 0 0 22973
hasznalj annyit, amennyi van benne, ne foglalkozz a 7 nappal.
Előzmény: Danae (22972)
Danae Creative Commons License 2007.10.07 0 0 22972

Kedves Mikolt es Gabor,

stafilococcus ferozesre kaptam dalacyn huvelykremet, hatoanyag: clindamycine. Het napon egy teli applikatornyi kremet kell benyomni, de a hatodik alkalomra, azaz ma estere teljesen elfogy a krem, utasitasnak megfeloen teli applikatornyit hasznaltam, nem locsoltam szet, es nem kentem hajamra, egyszeruen kevesebb van a tubusban, mint a het apllikatornyi.

Fel fogom hasznalni az egeszet, de nem het nap alatt, ahogy a leiras mondja, hanem hat. Mit csinaljak? Kulfoldon vagyok, nem igazan tudok feliratni semmit, bar ha ez nagyon gaz, akkor megprobalnam.

koszi 

ivettee Creative Commons License 2007.10.06 0 0 22971
Kedves Gabor!
Meg egyszer kerek szepen egy tablazatot. Tegnap zarojelbe tettem a @-ot (@), most anelkul van. Gondolom azert utasitotta el.
utolso mens. aug 20
judyta.meister@gmail.com
koszonom
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.06 0 0 22970
Kedves aranyanyu,

SOS kérdésem lenne: 26 év, második terhesség, 28. hét, az első babánknak meg kellett születnie a 23. héten (nem írnám le az okát, mert nem tartozik a kérdéshez). Tegnap kullancsot találtam magamban, 2004-ben kezeltek Lyme-kórral.Van valami teendőm most?Elvigyem bevizsgáltatni ezt a szemétláda kullancsot?

Nem tudsz mast csinalni, mint jelenteni az orvosodnak. Fogalmam sincs hogy tudjak-e nalatok analizalni a kullancsot.
Az orvosod azt is meg fogja tudni mondani (kétlem).

Gabor
---------------------------------------
Kedves ivettee,

A nemregen emlitett szulesi utmutatot hol lehet megtalalni?

Itt:
http://www.mounet.com/~gablau/szules.txt

A tablazatot visszautasitotta az email-ed (azzal hogy nem jo a cim).

Gabor
-----------------------------------
Kedves kicsinap,

KÉrdésem az lenne, hogy koraterhességben milyen veszélyekkel járnak a vírusfertőzések. Kisfiamnak jelenleg vírusos eredetű laryngitise van, én 6 hetes terhes vagyok. Nekem egyelőre nincs semmi bajom, de ha elkapnám, az vetélést okozna? Vagy fejlődési rendellenességet? Vagy nagyobb százalékban nem okoz problémát?

Nagyobb szazalekban nem okoz problemat.

Gabor
------------------------------------
Kedves Fancsi07

28 ev, elso terhesseg 29. hete, eddig minden OK, szerdan UH-n is minden rendben volt, kiveve, hogy egy hettel fiatalabbnak mertek a babat. Tegnap ota elég sokat kemenyedik a mehem (elofordul, hogy percekig kemeny, orankent tobbszor is), foleg ejjel es delelott. Nem fajdalmas, de gondolom enyyi mar nem is normalis. Eddig napi 1-2 MagneB6-ot szedtem. Emeljem az adagot? Mia teendo? Az orvosomat sajnos leghamarabb 2 het mulva lehet elerni.

Ha nem faj, akkor normalis Braxton-Hix-rol van szo. Nem kell semmit csinalnod, max az 1-2 MagnaB6 helyett szedjel be 2-3-t.

Gabor
--------------------------------
Kedves Bicho87,

Akkor röviden magamról: 21 éves vagyok, egy hónap híján 3 évig szedtem orális fogamzásgátlót. Elsőnek két évig gracialt, majd 6 honapig dianet, és utána 6 hónapig megint gracialt. Az elmúlt egy évben kb 6x volt közti vérzésem, 3-4 napig tarto. Nyáron kaptam rá Norcolutot, de nem használt mert a következő ciklusban megint volt közti vérzés. Ekkor orvosi javaslatra abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Ez történt augusztus 28án. Elvileg két hónap szünetet "kellene" tartanom, és utána kapnék új gyógyszert. Vér és vizelet leletem normális, eltérés nincs. Rákszűrés negativ, és a júliusi bimanuális vizsgálat is negativ volt. Egyetlen dolog ami előfordul mostanában, hogy néha kismedence tájékon enyhe szurást érzek. A mensesnek mint irtam szeptember 29én kellett volna megjönnie, és most október 3án jelentkezett barna folyás, amiben alvadt vérdarabok is előfordulnak, mennyisége minimális, még ma is volt. Eddig nem volt semmilyen genitális fertőzésem, sem gyulladásom. Viszont az utobbi időben elég feszült vagyok, elég sokat idegeskedem, legtöbbször azon hogy vajon megjön-e a mensesem időben. Lehet a stressz a hátterében ennek a barna dolognak? Vagy inkább a gyógyszer utóhatása?

A fogamzasgatlo rendben tartja a ciklust, es csak akkor derul ki neha a nem pontos menstruacio, amikor valaki abbahagyja a fogamzasgatlot. Azt hogy mitol nem pontos, azt kulon kell diagnosztizalni.
Amugy, pszichologiai problemak, sztressz is kepesek ezeket a tuneteket okozni. Mindenesetre egy terhessegtesztet azert csinaljal. Akkor is ha ugy gondolod hogy "nem lehetek terhes".

Gabor
----------------------------------
Kedves kicsirita2,

Tablazat elment

Gabor
-----------------------------------
Kedves trixike55,

Kicsit hosszú a történetem, de remélem lesz kedved végigolvasni és nem lesz nagyon "tankönyvies", bár én is orvos vagyok, igaz nem nőgyógyász ( bár néha úgy érzem, hogy egyik-másiknal már többet is tudok a fertilitásról), de persze itt csak aggódó nöként írok.
Férjem teljesen rendben.
Szóval, 11évtől renszeres menses5/28, 23-éves korban anorexia miatt amenorrhea, bar a súlyom és a kajálásom helyreállt, megsem volt mensesem 2006 januárig. Ekkor PreMenset (nögyógyászati jav-ra) kezdtem szedni, amitől szépen be is indult a rendszeres ciklus. A peteérést UH-gal követtük, legtöbbször szépen volt, a progesteron viszont néha elég alacsony volt (21. napos), néha a kívánatos érték alsó határát súrolta.
2006 júliusban volt az 1 biokémiai terhessége, majd 2007.jan-ban úgy nézett ki hogy sikerült, de 7 hetesen blighted ovumnak bizonyult-vakuumos megszakítás.
2007 június, augusztus: 2 biokémiai terhesség.
Közben kivizsgálások, hormonalisan a prog kicsit alacsony, de nem vészesen, peteérés van, egyéb hormonok rendben. Elkedtük az autoimmun paneleket nézni, amik még nincsenek teljesen készen, de Magyaro-on az anti-cardiolipin at negatí lett. Közben elköltöztem (dolgozni) Svédo-ba, ahol megpróbáltam a hiányzó vizsgálatokat megcsináltatni, de nagy részüket itt nem csinálják, viszont félreértés miatt az anti-kariolipint még1x megcsinálták-határérték lett.
Közben ebben a legutolsó ciklusban clostylbegitet/clomiphent szedtem, azt mondta az ozzhoni dokim, h ezzel oki terapával emelhetjük a prog szintet. és a 2.napon + lett a tesztem-ez volt hétfőn. Az otthoni dokim azt mondta, h mivel tovabbi vizsgalatok híján nem tudja kizárni, h az ACA miatt nincs-e fokozott alvadási zavar és nem ez okozza a problémát, így biztonság kedvéért kezdjem el a Clexane-t (LMWH) és persze utrogestan(hüvelyi prog) és duphaston tabletta. Ezeket most mind használm, tehat ha bármi gond van, amenses nem fog megjönni a prog miatt, tehat csak a hcg-ből tudok információt nyerni.
Persze nagyon félek, h mi lesz. Tegnap csináltattam egy hcg-t, de a svédek rutinszerűen nem a béta-hcgt, hanem az össz hcg-t nézik. ez tegnap 431, ma pedig 421 volt. Persze tovább fokozódott az aggodalmam,mert 2-3 napont ugye duplzódni kéne az értéknek, ez meg nem olyan nagymértéű emelkedés. Tegnap a béta-hcgt is megcsinálták: 354 volt, de ma nem, mert egy héten csak egyszer csinalják, tehát azt nem tudom összehasonlitani.
Elnézést, ha kicsit hosszú voltam és bonyolultan, de nagyon izgulok!
Le tudnád nekem írni a véleményed az egészről? Szerinted elég-e ez az emelkedés 1 napra? Ma vagyok egyébként még csak a 30. napon, 31 éves vagyok és a fentiekből kiderül, h még nem szültem.


Mi az hogy "biokemiai terhesseg"?
Azt sem ertem egeszen, hogy ha Januarban teherbe estel, miert volt ez a nagy kivizsgalas?

Egy naponkent nem erdemes a beta hcg-t vizsgalni, mert a teszt nem eleg pontos ahhoz, hogy egy napos valtozasbol akarmilyen kovetkeztetest le lehessen vonni. Még a két nap is csak elmeletileg eleg duplazodashoz, gyakran meg kell emiatt ismetelni.
Mindenesetre Mikoltnak igaza van, meg kell varni a kovetkezo eredmenyt. Addig nem tudsz semmit sem csinalni.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22969

a hcg nem ugy duplazodik, hogy stopperrel meri, mikor ketyeg le a 48 ora. eleve ezert nincs igazan ertelme naponta nezni.

 

hogy minden rendben van-e, es hogy terhes vagy-e, azt a 6-7. heten lehet megmondani, amikor latnak szivhangot.

Előzmény: trixike55 (22968)
trixike55 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22968

Bocsánat, de elírtam a számokat:

szóval 26. napon lett pozitv a teszt. Tegnap:29.napon a sima hcg: 431, ( béta -hcg: 354) ma pedig 521 a sima hcg.

elnézést mégegyszer, biztos az idegeskedéstől ütök állandóan félre

Trixi

Mikolt Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22967

eleg.

 

amugy teljesen mindegy, hogy mi itt mit logikazunk ossze tankonyvi statisztikakkal, az hogy a te esetedben konkretan mi lesz, az csak 2-3 het mulva fog kiderulni. ezt bizony vegig kell varni.

Előzmény: trixike55 (22966)
trixike55 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22966

Kedves Gábor!

 

Kicsit hosszú a történetem, de remélem lesz kedved végigolvasni és nem lesz nagyon "tankönyvies", bár én is orvos vagyok, igaz nem nőgyógyász ( bár néha úgy érzem, hogy egyik-másiknal már többet is tudok a fertilitásról), de persze itt csak aggódó nöként írok.

Férjem teljesen rendben.

Szóval, 11évtől renszeres menses5/28, 23-éves korban anorexia miatt amenorrhea, bar a súlyom és a kajálásom helyreállt, megsem volt mensesem 2006 januárig. Ekkor PreMenset (nögyógyászati jav-ra) kezdtem szedni, amitől szépen be is indult a rendszeres ciklus. A peteérést UH-gal követtük, legtöbbször szépen volt, a progesteron viszont néha elég alacsony volt (21. napos), néha a kívánatos érték alsó határát súrolta.

2006 júliusban volt az 1 biokémiai terhessége, majd 2007.jan-ban úgy nézett ki hogy sikerült, de 7 hetesen blighted ovumnak bizonyult-vakuumos megszakítás.

2007 június, augusztus: 2 biokémiai terhesség.

Közben kivizsgálások, hormonalisan a prog kicsit alacsony, de nem vészesen, peteérés van, egyéb hormonok rendben. Elkedtük az autoimmun paneleket nézni, amik még nincsenek teljesen készen, de Magyaro-on az anti-cardiolipin at negatí lett. Közben elköltöztem (dolgozni) Svédo-ba, ahol megpróbáltam a hiányzó vizsgálatokat megcsináltatni, de nagy részüket itt nem csinálják, viszont félreértés miatt az anti-kariolipint még1x megcsinálták-határérték lett.

Közben ebben a legutolsó ciklusban clostylbegitet/clomiphent szedtem, azt mondta az ozzhoni dokim, h ezzel oki terapával emelhetjük a prog szintet. és a 2.napon + lett a tesztem-ez volt hétfőn. Az otthoni dokim azt mondta, h mivel tovabbi vizsgalatok híján nem tudja kizárni, h az ACA miatt nincs-e fokozott alvadási zavar és nem ez okozza a problémát, így biztonság kedvéért kezdjem el a Clexane-t (LMWH) és persze utrogestan(hüvelyi prog) és  duphaston tabletta. Ezeket most mind használm, tehat ha bármi gond van, amenses nem fog megjönni a prog miatt, tehat csak a hcg-ből tudok információt nyerni.

Persze nagyon félek, h mi lesz. Tegnap csináltattam egy hcg-t, de a svédek rutinszerűen nem a béta-hcgt, hanem az össz hcg-t nézik. ez tegnap 431, ma pedig 421 volt. Persze tovább fokozódott az aggodalmam,mert 2-3 napont ugye duplzódni kéne az értéknek, ez meg nem olyan nagymértéű emelkedés. Tegnap a béta-hcgt is megcsinálták: 354 volt, de ma nem, mert egy héten csak egyszer csinalják, tehát azt nem tudom összehasonlitani.

Elnézést, ha kicsit hosszú voltam és bonyolultan, de nagyon izgulok!

Le tudnád nekem írni a véleményed az egészről? Szerinted elég-e ez az emelkedés 1 napra? Ma vagyok egyébként még csak a 30. napon, 31 éves vagyok és a fentiekből kiderül, h még nem szültem.

köszönöm a türelmedet:

Trixi

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22965
Kedves Gábor!

Szeretnék táblázatot kérni.
Utolsó mensi: 2007.08.31
e-mail: kicsirita2@torzsasztal.hu

Köszönet!

Mikolt Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22964

a menzesz keshet pusztan attol is, hogy felsz a terhessegtol. az is gyakori, hogy az elso gyogyszer nelkuli honapban nehezen jon meg eloszor. olyan is gyakran van, hogy alapbol van valami hormonalis gubanc nalad, amit a gyogyszer eddig elfedett.

 

en a helyedben nem aggodnek, semmi rendkivuli nem tortenik veled, ami miatt idegeskedned kellene.

Előzmény: Bicho87 (22963)
Bicho87 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22963

Kedves Gábor!

 

Akkor röviden magamról: 21 éves vagyok, egy hónap híján 3 évig szedtem orális fogamzásgátlót. Elsőnek két évig gracialt, majd 6 honapig dianet, és utána 6 hónapig megint gracialt. Az elmúlt egy évben kb 6x volt közti vérzésem, 3-4 napig tarto. Nyáron kaptam rá Norcolutot, de nem használt mert a következő ciklusban megint volt közti vérzés. Ekkor orvosi javaslatra abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Ez történt augusztus 28án. Elvileg két hónap szünetet "kellene" tartanom, és utána kapnék új gyógyszert. Vér és vizelet leletem normális, eltérés nincs. Rákszűrés negativ, és a júliusi bimanuális vizsgálat is negativ volt. Egyetlen dolog ami előfordul mostanában, hogy néha kismedence tájékon enyhe szurást érzek. A mensesnek mint irtam szeptember 29én kellett volna megjönnie, és most október 3án jelentkezett barna folyás, amiben alvadt vérdarabok is előfordulnak, mennyisége minimális, még ma is volt. Eddig nem volt semmilyen genitális fertőzésem, sem gyulladásom. Viszont az utobbi időben elég feszült vagyok, elég sokat idegeskedem, legtöbbször azon hogy vajon megjön-e a mensesem időben. Lehet a stressz a hátterében ennek a barna dolognak? Vagy inkább a gyógyszer utóhatása?

Válaszod előre is köszönöm!

 

Bicho

Mikolt Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22962
emelheted 3x2-ig, illetve dobjal be egy poharka vorosbort, ugy fel-egy decit, pihenj sokkal tobbet feltett labakkal. ha tovabbra sem mulik el, keresd fel azt az orvost, akinek atadja a tied a betegeit szabadsaga alatt.
Előzmény: Fancsi07 (22961)
Fancsi07 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22961
Kedves Gabor es tobbiek,

28 ev, elso terhesseg 29. hete, eddig minden OK, szerdan UH-n is minden rendben volt, kiveve, hogy egy hettel fiatalabbnak mertek a babat. Tegnap ota elég sokat kemenyedik a mehem (elofordul, hogy percekig kemeny, orankent tobbszor is), foleg ejjel es delelott. Nem fajdalmas, de gondolom enyyi mar nem is normalis. Eddig napi 1-2 MagneB6-ot szedtem. Emeljem az adagot? Mia teendo? Az orvosomat sajnos leghamarabb 2 het mulva lehet elerni.
Elore is koszonom, Fancsi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 22960

Szia!

 

A Laryngitis gégegyulladás, semmilyen veszéllyel nem jár a babádra nézve.

Előzmény: kicsinap (22959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!