Keresés

Részletes keresés

notage Creative Commons License 2008.04.01 0 0 487
Hello mindenki nem tud valaki egy eladó 3+1 sebességes robi 151 et akár motorhibával sőt leginkább motor hibás érdekelne.

illetve nagyon megköszönném ha valakinek lenne a sima 151 es robihoz valamifajta dokumentációja
misikt Creative Commons License 2008.04.01 0 0 486

Mit ki nem találnak ezek az amcsik:

http://www.drpower.com/TwoStepCategory.aspx?Name=RotoHogTiller2Step&SiteEntryMode=1

Alul, a full info -ra kattintva lehet vele játszani.

4125 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 485
szerintem utánfutóhoz kicst nagyobb gép kéne.
gÖndÖr Creative Commons License 2008.03.30 0 0 484

Sziasztok

 

Tudtok valamit az Mtd 55/6 Thorx 55 kapálógépről? Tescoban lehet kapni. Szeretnék rá kereket, fűnyíró gépet és utánfutó kiskocsit venni. Össze lehet rakni egy ilyen gépet? Hol lehetne megvenni a kiegészitőket? Tudtok ilyet?

 

 

bohrer Creative Commons License 2008.03.22 0 0 483
Na láttam élőben az öreg "johan" Straus féle villanyrotát:)))
Hát a jajjjtómű kb. 25mm széles , ebben belül lehet a 10mm-es csigatengely, ránézésre sem egy erőmű. Bízom benne hogy kávéfüggő kollégának tartós legyen.
Két kivitel volt 1, 600W 220/65 mm munkamélységgel,
2, 1000W 300/220mm
A kisebbik 2 kapatag, a nagyobb 4 kapatag+ 2 tolókerék.
A nagyobbik 20-asért inkább meggyőző, a kicsi 15E volt.
Elvileg a Robi 55 2Kw és 55 cm a munkaszélesség, akkor a villany 1kw és 30cm
kb. egál, és a villany mindig 1 Kw a benzines csak padlógázon 2Kw tehát jó is lehet.
De miért erőltetik a 360-as kapafordulaot, benzinesben 250 felett nemnagyon van,
de tudom nagyobb nyomatékhoz masszívabb hajtómű kéne, spóroltak kínában.
Előzmény: kavefuggo (480)
gabesz961 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 482
Tanulhattak volna Robitól.
Előzmény: bohrer (481)
bohrer Creative Commons License 2008.03.21 0 0 481
A Szentkirályi kapáknak is 1 év után fél fordulatot kottyan a kapatengely a csigahajtásnál, szégyenlhetnék magukat!!!
A nagy fasza Dragon honda motoros kapákról van szó, a tengely is elég gyenge.
A régebbiek erősebbek voltak.
Előzmény: kavefuggo (479)
kavefuggo Creative Commons License 2008.03.21 0 0 480
amikor lecsereltem a tomitest, es beneztem a nyitott hajtomu hazban, hat.... az a vekony kupcsiga fogaskerek, vagy hogy hivjak, eleg vekonyka szerzet...szoval ranezesre ez lesz az egesz gepezetnek a halala.. szerintem az nagyon alul van tervezve benne... picit erosebb huzamosabb hasznalat es kesz.. Legalabbis ranezesre... nameg ismerve a kinai vas alapanyagokat.
Előzmény: bohrer (478)
kavefuggo Creative Commons License 2008.03.21 0 0 479
ma nagyproba volt a kis gepnek. erosen fenyofas teruletet (1.5 meterenkent 3-4 meter magas fenyok) kapaltam fel, egy legfelul levo vastag fenyofa gyoker racsvarodot, elestem, es a gepet feltekerte a fara ! :-) nem lett semmi baja sem szerencsere, kapak sem tortek le rola, sott meg csak el sem hajlottak (csak en vertem be klasszul a fejem.)
raraktam 50 literes kb 20-30kg tescos foldet zacskoban sulykent gumipokokkal, a hatso kerek tarto kozepvas osszecsuklott a vegere, nem erre terveztek na.

volt otthon ket szogvasam raheggesztettem. igy mar megint rendben van.
motor klasszul vitte, nem volt amperszag, semmi.

szal ahogy irtam nyustolom, csak iden van ilyen exrem dolgokra hajtva, jovore csakis viragagyasban lesz hasznalva.

Előzmény: bohrer (478)
bohrer Creative Commons License 2008.03.20 0 0 478
Használod rendesen, a +20kg-al, de ez így van rendben, az első évben van gari, kapáld a földet, még a szomszédét is mert ha jövő tavasszal gond van már kuka a gép. Sajnos volt már Ósenes Techni Pro nagyflex amit kipróbáltam, jó, letettem, 14hónap múlva 40 perc használat után derült ki hogy mégse olyan jó.
Tehát az első év a puding próbája.Mindent bele. Azért a villanymozdonyt kihagyhatod az durva lenne neki:)))
Előzmény: kavefuggo (477)
kavefuggo Creative Commons License 2008.03.20 0 0 477
visszaterve a strauss 1000W elektromos kapara, nagyobb munkak utan vagyok vele, es megerte a penzet. ami fontos : kell ra 20-30kg nyomo suly, enelkul elpattog kemenyebb talajon. - ezt a fuvesites elotti nagyobb munkakra ertem, termeszetesen gazkiszedesre, viragagyasba amugy is megfelelo.

A gyari dobozolasaban tiszta olaj volt alulrol, egy tomorito elem kidudorodott alulrol az ontvenyek osszecsavarozasanal : olaj leengedes, kilazitas, megigazitas, es jol meghuzas, kb 10 perces munkaval meg volt oldva : ez a hanyag kinai osszeszereles atka. Ezt meg az elso beuzemeles elott megcsinaltam.

A kapa hatra fele huzva vegzi a legnagyobb beasast, az utolag raepitett 20kg nyomosullyal nagyon megyozo munkat vegez! (igy mar elore menetben is teljesen jol hasznalhato)

az 1000W-os motor nagyon birja, egyszer sem melegedett tul.

31 forintot fogyaszt orankent, es mindig pocre indul, telen pedig csak be kell dobni a helyere :-)

Termeszetesen csak hobby celu felhasznalasra alkalmas.
kéri Creative Commons License 2008.03.18 0 0 476
Mindkettőtöknek köszi a segítséget,a kapa vásárlás felfüggesztve.Reggel belém durrantott egy Strabagos,Ford Rangeres,Speede Gonzalesz,kresz professzor,40-es,előzni tilos,útépítés tábla után kb 70-el.Előzés közben.Mégegyszer köszönöm,sziasztok.
Előzmény: 4125 (475)
4125 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 475

itt olvashatsz egy cikket a Thorx 55 motorról.

 

 

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikk&page2=cikk2&id=114

Előzmény: kéri (473)
motospeeder Creative Commons License 2008.03.17 0 0 474
nagyon szívesen! Az MTD-t nem ismerem közelebbről, de ha einhellt szeretnél venni, akkor bármelyik auchan árúházba beszerezheted a kertészeti osztályon, ha van a közeledbe ilyen árúház.( nem tudom, hogy hol lax)
Előzmény: kéri (473)
kéri Creative Commons License 2008.03.16 0 0 473
Köszi az infókat,nem mondanám hogy könnyű a döntés.Most képbe került egy tecsós,MTD 55/6 Thorx 55. 65e.-ft.Ismeritek?
Előzmény: motospeeder (472)
motospeeder Creative Commons License 2008.03.16 0 0 472

Jah és van még egy fórumozó aki teljesen elégedett az ilyen típusú kapájával!

Nagyon erős a gép(4.5 le) megbízható, kis fogyasztás, nagy tank és --->kedvező ár!

Kell ennél több? Két év garancia jó szervízhálózat...

Előzmény: kéri (466)
motospeeder Creative Commons License 2008.03.16 0 0 471

Szia Kéri!

Nekem egy einhell bmh 33/36 rotációs kapám van és nagyon meg vagyok vele elégedve, tökéletesen működik, csak ajánlani tudom!

Előzmény: kéri (466)
jazzati Creative Commons License 2008.03.16 0 0 470

Üdv. gépdoki!

 

Köszönöm a választ, lehet, hogy megmostam egy kicsit, valami rémlik ez ügyben :(

Már csak arra lennék kíváncsi, mennyire bonyolult ezt a csapágyat kicserélni, gondolom az egész hajtásházat szedhetem szét, és akkor már a többi csapágy is akár cserés lehet. A csapágy számát felírtam MGM Radax 6005Z, nyílván találok csapágyboltban ilyet vagy más gyártótól is csereszabatosat. Szedtél szét már ilyent? SOk szerszám kell hozzá? Csapágylehúzóm nincs, csak kiütni tudnám, ez lehetséges?

Hétvégén szétszedem. Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: gépdoki (468)
gépdoki Creative Commons License 2008.03.16 0 0 469
Csak lebeszélni tudlak róla! Örülj, hogy lemaradtál róla!
Előzmény: kéri (466)
gépdoki Creative Commons License 2008.03.16 0 0 468
Szia jazzati!

Bizony elképzelhető, hogy a csigatengely felső csapágya állt be. Ugyan zárt a csapágy, ami a por ellen védi is önmagát, de a víz ellen nem. A leggyakrabban az szokott az ilyen gond oka lenni, hogy a kuplungházat vízsugárral jól kimosatják, ilyenkor sajnos a csapágy berozsdásodik. Öntsél hajtóműolajat a csapágyra, majd tekerjed körbe a csigatengelyt párszor. Talán jut egy kis olaj a csapágyba és abba hagyja a sikító hangot. Ha nem, akkor sajnos szét kell szedni a hajtóművet és kicserélni a rossz csapágyat (csapágyakat).

Üdv. Gépdoki
Előzmény: jazzati (467)
jazzati Creative Commons License 2008.03.16 0 0 467
 

Sziasztok!

 

A kerti gépek topikba írtam először az alábbiakat, talán ide kellett volna.

Van egy Briggs motoros (3.5 Le), KF-04 hajtóműves közel 20 éves rotakapám, eddig hibamentes üzemmel. Az idei első kapálás alkalmával, a bemelegített motor mind a 3.5 lóerejét rászabadítottam a kuplungra :). Iszonyatos csapágyhang kiséretében kapált a gép. Hallgatózva azt tapasztaltam, hogy a kuplung környékéről jön a hang és nem lentről a csigahajtás felől. Ha a tengelykapcsolót oldottam, akkor a hang megszünt és a motor egyenletes hanja szólt, csörgés semmi.

A kuplung kúpos tányérkerekét levettem és az alatta lévő támcsapágyat megkentem zsírral, összeépítés után a változás semmi. Úgy néztem, hogy a bordástengelynek is van egy golyóscsapágya a kuplung tányérkereke alatt, arra gondolok, hogy talán ez szól, pedig ez a csapágy zárt házas, persze ettől még lehet elhasználódott.

Ha van valakinek hasonló tapasztalata, kérem ossza meg velem. Köszi a segítséget.

kéri Creative Commons License 2008.03.16 0 0 466
Sziasztok! Einhell márkájú rotációs kapát szeretnék venni,újat.
Hol kapok,ki forgalmazza?Mik a vélemények,milyen minőség?Évente 5-10órát használnám.A Pennymarketben lemaradtam róla. Köszönöm:Kéri
savaszana3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 465
4125!
Bejött a benzincsere,működik a gép. Köszönöm a tippet.
Lipi07 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 464

Szia!

 

Létezik, 25x52x10 szimeringként kérd bármely normális csapágy-szimering boltban, vagy kertigépes boltban kapsz több fajta minőségben is!

Előzmény: misikt (456)
savaszana3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 463
Köszönöm szépen a tanácsot, megpróbálom friss benzinnel.
4125 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 462

ez a tavasszal általános hiba, ereszd/szívd le a benzint a gépből, a karburátorból is le kell elerzsteni, vegyél friss benzint, és elindul a masinád :)

legközelebb ősszel ne felejtsd a tankban a benzint, és akanába se, kivéve ha ilyet használsz: olvasd el!

 

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=adatlap&page2=termekek2&id=626&offerid=

savaszana3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 461
Is-is. A tankban is, és a kannában is.
4125 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 460

ha a tavalyi benzinhez nem raktál benzin adalékot pl: briggs adalékot., akkor könnyen előfordulhat hogy megdöglött a benzin, kannában tartottad vagy a gépben is volt?

 

savaszana3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 459
Kicsee!
Igen.
kicsee Creative Commons License 2008.03.14 0 0 458
benzin? tavalyi?
Előzmény: savaszana3 (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!