Keresés

Részletes keresés

Slider22 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30713
Köszönöm szépen, közben majdnem átsiklottam felette. Tényleg köszönöm, ezer hálám.
Előzmény: vsiivz (30709)
Slider22 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30712
Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az eladó elég új és zöld fülü, nem nagyon vágja még a témát ahogy elnézem.

Én annyit tettem, hogy írtam neki egy e-mailt hogy az új Paypal címével állítson ki egy összeget a megvásárolt ár + posta díjáról. Ezt megtette, majd ki is fizettem

Sajnos Paypalon keresztül hiába próbáltam kifizetni az Ebay-es tételt mert valóban lehetne, az a baj, hogy ott is az a probléma, hogy ugye rossz Paypal cím miatt nem engedi a fizetést. Ezt csak Ő tudná megváltoztatni.

Ha eladó vagy az Ebayen akkor a Paypal fiók cseréje bonyolultabb mint ha simán csak vásárló lennék? Mert vásárlóként hipp hopp tudok cserélgetni Paypal címet.

Ha igen ebből látszik, hogy az eladó még nagyon új, nincs is sok értékelése. Mindenesetre egyelőre egy percig sem hittem azt hogy átverne, elég rendesnek tűnik csak kapkod.

Ne haragudjatok, de most én vagyok a láma, azt hol tudom beállítani, hogy a fizetés megtörtént Ebayen belül?
Előzmény: REMbraNT (30711)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30711

Ha be van jelölve mindkét oldalt a dollár, euro vagy bármi jel, hogy fizetve van, akkor az ebay úgy veszi ki van fizetve és terheli az eladót a díjakért, akkor is ha valójában nincs kifizetve. Másrészt talán úgy lett volna jobb, ha elkéred a mostani paypal mail címét, és paypalon keresztül küldesz erre pénzt, és a küldésnél meg tudod adni, hogy ez egy ebayes fizetés, és az item számot is be lehet írni, hogy mit fizetsz ki.

Mondjuk ebben az esetben sem feltétlenül írja ki az ebay hogy ki van fizetve, mivel írtad, hogy egy másik paypal címmel van összekötve neki az ebay. Na de mindegy, ez innentől kezdve már csak az eladón múlik, mennyire sima az ügy.
Előzmény: Slider22 (30706)
Yogi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30710
Mit lehet tenni, hogy ne legyen ebből baj?
Egyébként nem lenne belőle baj.

Gondolom az Ebay előbb-utóbb rákényszerítene a fizetésre
Dehogyis.
Azokat a jelzéseket neked szólnak, az eBay legfeljebb egy emlékeztető emailt küld a határidő vége felé. Ahogy az olvtárs írja, magad állíthatod be a fizetés állapotát.
Előzmény: Slider22 (30706)
vsiivz Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30709
items won oldalon a termek mellett a jobb oldalon
lenyilo ful -> mark as payment sent
Előzmény: Slider22 (30706)
Slider22 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30708
Nem egészen értem. Ő csak egy számlát küldött nekem. Hogyan tudnám ezt az ebay-hez kapcsolni?

Meg kinek kell szólni, hogy ebből ne legyen probléma én emiatt parázok nagyon.
modiga Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30707
Szia!
Lehet hogy hülyeséget mondok, de amennyiben Pay Pal-al fizettél, akkor az ottani számládon látszik, hogy te küldted az összeget. Tehet igazolni tudod magad esetleges vitás helyzetben.
Slider22 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 30706
Sziasztok!

Egy kis gondom akadt, ilyen még nem fordult elő velem. Leütöttem egy terméket az Ebayen. Mikor paypallal akartam volna fizetni akkor kiírta, a rendszer hogy az eladó nem tud pénzt fogadni.
Írtam neki, és mondta hogy a régi Paypalját állította be véletlen. Mondtam neki semmi gond állítson ki egy számlát Paypalon keresztül. Meg is tette és ki is fizettem. Nem itt van a gond.

A gond az, hogy Ebayen ugye ez úgy látszik mintha nem lenne kifizetve. Mit lehet tenni, hogy ne legyen ebből baj? Gondolom az Ebay előbb-utóbb rákényszerítene a fizetésre, amit amúgy már megtettem.
Kinek kell ilyenkor szólni, írni? Kérlek segítsetek, elég fontos lenne. Előre is köszönöm.
pittipitti Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30705
Én a helyedben várnék....és ha refund jön újra fizetnék neki....vagy levélben megegyezek mennyit ér meg így hibásan....
Még ne cancellezd....
Előzmény: isti1968 (30700)
presa Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30704
Köszi!
Előzmény: Black Dragon (30698)
isti1968 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30703
Értem. Tehát ha azért inditasz dispute-t mert a termék nem érkezett, akkor ha utólag megérkezik, esélyed sincs a minőségi reklamációra?!
Előzmény: Pavel (30702)
Pavel Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30702
Nem.
Előzmény: isti1968 (30700)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30701

hello, botsinka, kicsit lemaradtam,

én a németekkel levleztem meg telefonoztam, de szeirntem mindkettőn megpróbálhatod. a régin és a cél oldalon is. nem elsőre sikerült, de azért végig lehet verni.

Előzmény: szaz100 (30591)
isti1968 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30700

Egy érdekes kérdés :

 

Vásároltam az ebay-en, majd Paypal-lal fizettem. Mivel kb. 40 napig nem jött meg, indítottam egy dispute-e és azt jelöltem meg, hogy a termék nem érkezett meg, igy rögtön átváltott Claim-re.

Most megérkezett a termék, de kiderült hogy hibás.

 

Kérdésem:

 

Ha a Cancel Claim-mel törlöm a reklamációt, akkor lehet még ujra dispute-t nyitni ?

 

t.lantos Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30699

most hogy mondod, tenyleg nem jo a sorrend :)

 

parom anno kurvara megsertodott, mikor kozoltem vele, hogy az otp a butak bankja.

mondjuk reszemrol ki nem allhatom oket, de vannak olyanok, akiknek az otp a legjobb valasztas. nekunk pl. kartyaelfogadas okan ott van a ceges szamlank, mert egyeb okok miatt ott a legjobbak igy a kondiciok.

de az ugyfelek tobbsegenek azert van ott a szamlaja, mert regen csak az volt (meg a takarekszovetkezet), es nem valtoztatnak, nem foglalkoznak vele, csak fizetnek.

es a folyoszamlajukon tartanak nagyobb osszegeket, mert a lekotes, megtakaritasi szamla, esetleg befektetesi alap (amibol van olyan nyiltvegu, ami gyakorlatilag kockazatmentes) szamukra ismeretlen fogalom.

 

Előzmény: digicat (30696)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30698
Már én is jártam így, de semmi gond!
Ilyenkor előbb akarok egyet "újrafizetni" és ha ez a felirat fogad, hogy " Your request could not be processed at this time " akkor minden zsír, mert részedről rendezett a dolog :)
Meg mint írod is, a PayPal oldaladon a státusz rendben van, meg a SMS is megjött, tehát gond egy szál sem :)
Előzmény: presa (30697)
presa Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30697

Sziasztok!

Tegnap este 10 köröl fizettem paypallal és nem jött meg a szokásos értesítő e-mail a fiókomba.

Az sms megjött a mobilra és a paypalra belépve is oké minden "complete" státuszban van a tranzakció.

Biztos nem állítottam át semmit. Talán változott valami?

Köszi

digicat Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30696
Piacgazdaság van, minden annyibe kerül amennyit fizetnek érte.
Amíg pedig olyan emberek vannak mint a másik topikban aki ezer forintot fizet havonta számlavezetésért és még azt sem tudja ezen felül milyen jogcímen vonnak le tőle és nem lép semmit addig maradnak a mostani árak. Nyilván csak azoknak akiket csak egy internetes hozzászólás vagy egy esti sörözés melletti panaszkodás erejéig zavar a dolog, ugyanis a többiek megtalálják az olcsó vagy akár ingyenes lehetőségeket.

OFF
Nálatok is 30675, 30677, 30676, 30678 a sorrend?
Előzmény: t.lantos (30682)
raider Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30695
Haverod a személyi azonosító okmányai elfaxolásával tud várhatóan új jelszót kérni, de ez nem biztos, előfordulhat, hogy az ebayt ez nem érdekli. Átruházni valóban nem lehet a logint, ha bebukod, az rázós lehet, csalás kategória, én nem javaslom, de szabad akarat van.
Előzmény: Joss-hdcrt (30692)
Yogi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30694
Pedig nem láttam a hozzászólásodat...
Előzmény: Pavel (30691)
Yogi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30693
Ezt most egészen komolyan mondom, és a bántás szándéka nélkül, hogy amíg nem vagy képes a minden oldalról elérhető „contact us” linket megtalálni, addig szerintem ne akarj nagypályázni, mert hamar gáz lesz belőle. Mellesleg a regisztráció nem átruházható, tehát nem lehet odaadni se neked, se másnak.
Előzmény: Joss-hdcrt (30690)
Joss-hdcrt Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30692
kezdő vagyok...
Légyszívesen segítsetek. Köszönöm.
Előzmény: Pavel (30691)
Pavel Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30691
Ha a kapcsolatfelvétel is gondot okoz, kár próbálkozni az ebayezéssel szerintem :)
Előzmény: Joss-hdcrt (30690)
Joss-hdcrt Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30690
Hali, beszélgettem egy ismerősömmel eBay-ről, és neki volt egy viszonylag régi Accountja (2002-ben regisztrált), anno 300+ feedbackje volt 100% pozitív, de felhagyott a kereskedéssel és azóta el is felejtette a jelszavát, és már abba az e-mail címbe sem tud belépni amivel regisztrált anno.
Mivel már nem használja sok ideje, odaadná nekem, csak hogyan tudnánk kapcsolatba lépni az eBay-jel és bebizonyítani, hogy övé volt az Account?
Pavel Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30689
Két darabban nem tudod elküldeni? Akkor se drága és megvan az 1000 bizti :)
Előzmény: Robykee (30687)
Yogi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30688
Akkor garantáld. Én is átlagban havi egy csomagot bízok rájuk, de nem fognak kettéharapni, ha egy fél évig nem küldesz velük. Legeslegfeljebb bontják a szerződést, de a mostani kettőt akkor is ki tudod küldeni.
Kérheted azt is, hogy a saját privát számládról utalhass, elküldik neked is a számlát, úgyhogy a szerződött cégnek se lesz vele semmi dolga vagy kényelmetlensége.
Előzmény: Robykee (30687)
Robykee Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30687
Rákérdeztem telefonon, hogy ez mit jelent pontosan. Azt mondták, hogy garantálni kell, hogy havi/évi szinten rendszeresen küldök.
Előzmény: Yogi (30686)
Yogi Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30686
Hát köss szerződést. Ha van a rokoni vagy baráti körben egy bármilyen cég, akkor megvan hamar.
Előzmény: Robykee (30683)
Robykee Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30685
Holland és Olasz vevőm lenne. Mindkét helyre megy DPD, nekem most a biztositott értékkel van problémám, mert 520-nál magasabb értékű a csomagom :(
Előzmény: REMbraNT (30684)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.15 0 0 30684
Elég gyakran DPDzek. Kérdés melyik országba lenne a szállítás. Mert teszem azt Svájcba, csak szerződött ügyfélnek szállítanak. De ha unión belül akkor minden ok.
Németből DPDvel 3-5 nap alatt megkapom a csomagot. Odaküldés is hasonló.

Amit még esetleg érdemes megnézni: http://posta.hu/csomag/csomag_kulfoldre

Más nagy cégek mint Fedex, DHL, legalábbis az online árkalkulátoraik valami borzasztó árakat dobnak ki.




Természetesen az egész függvénye, hogy hová, milyen gyorsan, mekkora méretű és
súlyú csomagról van szó.

Mellesleg egy szerődött DPD partner státuszt nem ártana megcsípni valahogy. Majd jelzem ha sikerült.
Előzmény: Robykee (30683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!