Keresés

Részletes keresés

alállomás Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1355
Sokkal rosszabb az, mikor az embernek az utcán vagy a peronon vagy a vonaton az előterekben az arcába fújják a füstöt (buszmegálló, aluljáró, stb). Sajnos az, hogy most a dohányzás betiltása van előtérben, abban benne van az is, hogy a dohányosok nagy része tojik magasról a nemdohányzó embertársaira (tisztelet a kivételnek, olyan szerencsére van), legnagyobb tömegben is andalogva pöfékel, stb. Aztán csodálkoznak, hogy egyre több helyről kitiltják őket.
Előzmény: PLACI (1353)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1354
Igen, ez egy jó ötlet lenne, de ugye ez tendencia, hogy Európában most mindenhonnan ki van tiltva a dohányzás, és Ausztria, meg igen haladó gondolkodású, és gondolom ez ütközött volna az elveikkel.

Én mondjuk nagyon hálás lennék egy ilyen kis fülkéért. Akár tényleg egy darab ilyen kis négyes dohányzóért is.
Ez nem is volt még téma itt a topikban?
Előzmény: alállomás (1348)
PLACI Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1353
Nem a dohányosok érdekében szólok, de azt én is megfigyeltem, hogy Győrben megáll a rj, és ha időben van, akkor is özönlenek le gyorsan a bagósok az ajtókhoz, fél lábbal a peronon állva szívják, még ha csak 1-2 slukkot is tud bele szívni, mert már menesztik is. Hiába, no, ez a szenvedélybetegség...
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1352

Gondolom azért nincs ilyen megoldás, mert a többi vonat is nemdohányzó vonatként közlekedik az ÖBB-n. Ha a railjet-en lenne ilyen megoldás, akkor hirtelen a hagyományos vonaton is kellene valami megoldás a dohányosoknak, nem igaz?

Előzmény: alállomás (1348)
Nandesz2 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1351
A vonaton dolgozó ÖBB-s technikus, vagy mi a fene is megoldotta, Győrben leszállt a vonatról az ajtóban ácsorogva figyelte, mikor menesztik a vonatot, és rapid tempóban szívta a füstöt.

Ha a nemdohányzó vonatok ekkora megoldhatatlan problémát okoznának az utasoknak, szinte az összes környező országban tüntetnének a vasúttársaságok székházai előtt. Mégsem teszik sehol, azaz a modell működik.
Előzmény: rutthin (1337)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1350
Köszi! :D

Na jól van, szerintem ez a vonat lesz a megoldás akkor is. Majd megoldom valahogy, belehalni nem fogok, és legalább kipróbálom ezt a szupervonatot.

Engem elvarázsolt egyébként, amikor először láttam képeken, meg videón. Nem is gondolkodtam másban, egyértelmű volt, hogy ezzel akarok kimenni. :D
Előzmény: Törölt nick (1347)
alállomás Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1349
Mellesleg nem dohányzom, de szvsz ez lenne a normális, ahelyett hogy az átjárókban meg a wc-ben dohányzik boldog-boldogtalan.
Előzmény: alállomás (1348)
alállomás Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1348
Mondjuk azt azért nem értem, hogyha már egy ilyen puccvonatot sikerült összehozni, akkor miért nincs, mondjuk a bistros kocsiban egy elkülönített rész, ahova be lehet ülni (mondjuk két fülkényi veszteség az 1. osztályból, ami semmi, hisz senki sem utazik rajta, max a vasutasok meg fanatikusok) dohányozni. Felszerelik füstelszívóval (légkondi mellett már nem került volna sokba), meg mondjuk kap műbőr üléseket (kárpit rosszabb, mert azt könnyen kiégetik), és kész a kijelölt dohányzóhely. Mivel fix összeállítású, így minden szerelvényben meg lenne oldva a dohányzás.
Előzmény: Törölt nick (1346)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1347

OFF

 

Anno én is szerettem cigizni, de sikerült leszoknom. Így azért át tudom érezni a helyzeted.

 

ON

Előzmény: Törölt nick (1346)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1346
Persze, hát ugye valamit valamiért....

Nem a nikotin hiányozna, hanem maga a cigi, a füst, ezt nehéz elmagyarázni, ha valaki nem dohányzik.... én szeretek cigizni.
Előzmény: Törölt nick (1343)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1345

Sajna idáig a MÁV-START önmagától nem fog eljutni, ha el is jutna, a kevés kivételtől eltekintve, jó magyar vasutazók úgysem tartanák be a dohányzási tilalmat. Teljesen reménytelen dolog lenne, akkor amikor olyanokról olvasunk, hogy a nemdohányzó vagonban vagy az IC-ken az átjáró ajtóknál pöfékelnek a jv-k,

"jó" példát statuálva:(

Előzmény: M47-1239 (1341)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1344
Nicorette rágó + ceruza?
Előzmény: Törölt nick (1342)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1343
Westbahnhofon meg Salzburgban le tudsz ugrani 1-2 szál cigire, szerintem így azért kibírható nem? Tudod, szükség törvényt bont:)
Előzmény: Törölt nick (1342)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1342
Nekem konkrétan Budapest-München vonat kéne. Tudom, hogy a buszon sem lehet. Azt mondjuk megértem, mert ott aztán tényleg nem lehet megoldani.
Vagy alternatív megoldás lehet a repülő, mert az legalább ott van 1:20 alatt, de az meg jóval drágább. Bár ha leszoknék a cigiről, akkor az árából simán meglenne a különbözet. Az már más kérdés, hogy akkor meg nem kéne ezen rágódnom. :D Nem vagyok egy láncdohányos, de ennyi idő az sok. 4-5 órát kibírok simán.
Előzmény: Törölt nick (1340)
M47-1239 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1341
Akkor már pl a Keletiből este 18.40-kor induló Sopron/Szombathely gyors is lehetne nemdohányzó vonat. Győrben vár 15-20 percet, az csak elég, hogy elszívjon az ember egy szálat. Na jó én nemdohányzó vagyok.
Előzmény: Törölt nick (1340)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1340

És mondjuk én ezért ne gyújtsak rá hét és fél órán keresztül

 

Wien Westbahnhof-on áll a railjet 12 percet, Salzburgban is 5 percet. ÖBB állomásokon vannak kijelölt raucher helyek, és csak ott lehet dohányozni. Összesen van 17 perced elszívni pár szál cigit várakozás közben. Vissza úton az rj 63 is áll 10 percet Westbhf-en.

 

Mondjuk én akkor nem utazom vele az biztos.

 

Ha minden jól megy, hamarosan az összes EC-nk railjet lesz... akkor egyikre sem szállsz majd fel? Buszon sem lehet dohányozni.

Előzmény: Törölt nick (1335)
rutthin Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1339

Hát pedig Bécs-München között nem találsz olyan vonatot, amin rá lehet gyújtani!

 

Talán még a Kálmán Imrében, a hálóban vagy a fekvőben. Ott sem lehet, de a kísérők fű alatt meg szokták engedni.

Előzmény: Törölt nick (1338)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1338
Hát állítólag ezért szokták kijelölni a dohányzókocsikat. Mondjuk titeket is megértelek, mert ha nem dohányoznék, én is fejbe verném az illetőt, aki rágyújt a nemdohányzóban. Próbálom úgy megoldani a dolgot mindig, hogy eleget tegyek a szabályoknak, de egy Müncheni utat nehezen bírnék ki.
Előzmény: rutthin (1337)
rutthin Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1337

Igen, az a gond hogy büdös van!

 

Az utasok nagyobb része ezt nem igényli, ezért döntött úgy az ÖBB, hogy az összes vonatján betiltotta a dohányzást. Éntőlem dohányozhat bárki, aki akar, csak tegye ezt úgy hogy ne zavarjon vele másokat!

Ezért szoktam mondani, hogy a legjobb, ha minden dohányos otthon, a sját lakásába bezárkózva füstöl...

 

Egyébként-hangsúlyozom-semmi bajom azzal, ha valaki dohányzik (sok barátom is ezt teszi), csak ne olyan helyen, ahol másokat zavar vele. Ennyi a véleményem.

Előzmény: Törölt nick (1335)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1336
Fú előre látom, hogy felbolygatom most ezzel a kedves törzsfórumozókat... XD
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1335
Ja, akkor az a gond, hogy büdös van? És mondjuk én ezért ne gyújtsak rá hét és fél órán keresztül, mert valakit zavar a ciginek a szaga (mások szerint dohány illat).
Akkor mit csinálsz, ha egy inkontinenciás valaki ül le melléd, akinek tömény húgyszaga van? Az se utazzon a RailJettel?
Jó tudom, befejezem, csak ezen a dohányellenességen nagyon fel tudom húzni magam. Bocs!
Mondjuk én akkor nem utazom vele az biztos.
Előzmény: rutthin (1332)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1334

Ahogy rutthin topiktárs is írta, legalább nem bűzlik a vonat a cigifüsttől.

 

És az itt OFF-nak mondható halbis vagonnál van az, hogy ha elmászok a mosdóba, akkor át kell mennem a cigis részen kétszer is:( Ha lehet kerülöm ezt a vagontípust...

 

Ákibárd: Amúgy sok észlény utas tényleg nem fogja fel,hogy nem dohányzó vonatként közlekednek a MÁV-ÖBB-(DB) viszonylatú EC-k. Meg olyat szoktak mondani, hogy itt Pesten még cigizhet, ez nem Ausztria... No comment.

Előzmény: Törölt nick (1331)
rutthin Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1332

Azért mert így a dohányfüst nem ivódik be a vonat egyik részébe sem!

És hiába ülök nemdohányzóba, ha esetleg át kell mennem a "büdös" részen, az engem idegesít!

Így meg nincs ilyen gond.

Előzmény: Törölt nick (1331)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1331
Miért szerencse?
Ha nem oda veszed a jegyet, akkor közelébe sem kerülsz a dohányosoknak.
Most nem kötekedésképpen írom, de megtette volna egy sima "nincs" is.
Előzmény: rutthin (1330)
rutthin Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1330
Nincs! Még szerencse...!
Előzmény: Törölt nick (1329)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1329
Sziasztok!!
A Railjet-en lehet dohányozni, tehát van rajta dohányzókocsi vagy dohányzó rész vagy valami?
rutthin Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1327

rutthin topiktárs bizonyosan emlékszik az esetre.

 

Igen, emlékszem persze!

Nem semmi ügy volt...meg a start hozzáállása...

Előzmény: mv75 (1318)
Nandesz2 Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1326
OFF, a témában tényleg utoljára.

Nem a ténnyel van bajom, hogy igazoltat, hanem azzal, ahogyan tette.

ON
Előzmény: Törölt nick (1324)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1325

Beszélgessünk inkább a railjet vonatokról.

Ok, ebben ki tudok egyezni.

 

 

Előzmény: Nandesz2 (1322)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 1324

Mickey73

FOMA

 

Egyetértek.

Ekéri a papírjaim meg a jegyem, odaadom neki és egy perc alatt elintéztük egymást.

 

Nem adom neki oda a jegyem, győzködjük egymást perceken kersztül a jogainkról és a kötelességeinkről, a nem tisztességes alak meg (esetleg) nyugodtan dolgozik addig máshol.

 

Tudomásul kellene venni, nem csak jogaink vannak, a rendőr nem rossz indulatból, netán cseszetésből végzi a munkáját. Lehet, csak hasonlít a fizimiskád egy körözött alakéra, stb. .

Nem kéne annyira önérzetesnek lenni egyeseknek.

Előzmény: FOMA (1312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!