Keresés

Részletes keresés

3x Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4417

Az ligature (ligatúra) igazából, nekem volt több is, nagyon jó a tapasztalatom. Főleg, hogy rendkívül rövid ideig tart a beavatkozás, utána csak egy fél, max. egy egész napig fáj oszt jónapot. A három beavatkozásból egy esetben 3-4 nap után megtaláltam a karikát, kb. 5 mm átmérőjű kis fekete gumi, olyan, mint a vízcsapoknál a tömítés. Na, ezt dugják fel, kb. 15 mp alatt, tényleg nem gáz. Hármat csinálnak (jobb helyeken, mert jártam olyan "sarlatánnal", aki csak egyet csinált és persze egy év múlva mehettem, a másik orvos meg csak csóválta a fejét).

Előzmény: mihali77 (4416)
mihali77 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4416

Volt-e már valakinek Ligasure aranyér műtéte? Ha igen, akkor mennyi idő a felépülés, és milyen a műtét után? Június 15-én műtenek.

flpbb Creative Commons License 2012.04.26 0 0 4415

Sok nyers zöldséget,gyümölcsöt kell enni sok vízzel.Velem nagyon ritkán fordul elő,hogy

bedugulok,ilyenkor reggelire pl.répát rágcsálokés iszok rá vizet.min.2 liter naponta!!

Előzmény: kevita59 (4410)
afintha Creative Commons License 2012.04.24 0 0 4414

Tornent-e barmilyen szovettani vizsgalat annak kideritesere, hogy miert fogysz?

Előzmény: kevita59 (4410)
Réka 35 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 4413

én csak azt irtam hogy nekem hogy hatott a korpa...

Előzmény: szepi111 (4412)
szepi111 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 4412

A korpa igenis lazítja ha eleget eszel belőle, de csak akkor ha jó sok folyadékot is iszol mellé...

 

Különben még ronthat is a helyzeten.

 

Ha sok folyadékkal sok korpát eszel akkor biztos hogy laza.

Előzmény: Réka 35 (4411)
Réka 35 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 4411

Szia ,

 

Én ugy tapasztaltam hoyg a korpa csak gyorsitja az anyagcserét, de a székletet annyira nem lazitja... nekem az aszalt szilva, se jött be... Viszont valamiért az alma helyre szokott hozni...

 

Én egyszer voltam tükrözésen, kb 10 évvel ezelőtt... azota 1 szer voltam háziorvosnál ilyen panasszal , de azota nem küldött el  újra...  

 

téged egyből tükrözésre küldtek?

Előzmény: kevita59 (4410)
kevita59 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 4410

Sziasztok!

 

Én egy éve küszködöm végbélberepedéssel, most jöttem az orvostól, hát mit mondjak, a stílus, az emberhez való hozzáállásról nem is tudom mit mondjak. Úgy vizsgált meg, hogy azt hittem lemászok az ágyról. Majd május 8-án lesz tükrözésem, kérdeztem addig valami kenőcs. Válasz addig semmi, figyeljek a székletemre. A Bajcsy Kórházban volt egy nagyon jó proktológus, de sajnos elment máshova, így kénytelen vagyok ide menni, de most mit csináljak 8-ig. Naponta szenvedek, valakinek nincs valami tanácsa? Korpát reggelizek minden nap, de le kellene vele állnom mivel egy orvos szerint a súlyom miatt más megoldás kellene. Nem tudok hízni, sőt csak fogyok. Azt mondják a korpától.

Várom bárki segítő válaszát.

Magánorvost nem tudok fogadni, anyagilag nem tehetem meg.

Köszönettel!

 

 

Réka 35 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 4409

Sziasztok, Akinek aranyere van, találkozott már végbélből távozó sárgás váladékkal?

alongtimeago Creative Commons License 2012.04.22 0 0 4408

Sateurope !

 

Ezt a műtét szót nem kéne erőltetni, ugyanis 10 betegből csak 1-nél szükséges az aranyeret műteni.

Talán pont te lennél a tizedik ?

 

Olvasd el ezt légyszíves: http://rendelo.drrose.hu/proktologia

 

Előzmény: sateurope (4404)
alongtimeago Creative Commons License 2012.04.22 0 0 4407

Szia Osseous !

 

Én nemsokára akarok írni beszámolót, ugyanis májusban 3 éve hogy megvolt a lézeres műtétem. Azóta az összes létező proktológust megismertem, 2 hete voltam Prof. Dr. Ritter Lászlónál, és tényleg egyetértettünk abban hogy kevés volt a 3 év a lézeres műtét okozta sokk kiheverésében, valszeg igen sok évnek kell még eltelnie hogy javuljon az állapotom.

 

A legfontosabb információ: A LÉZER NEM ALKALMAS ARANYÉRMŰTÉTRE !!!!!!!!!!!!!!

 

Ezt lehet hogy naponta kéne ide leírni. Amúgy ajánlom neked Ritter doktor urat, az egyik legnagyobb szakember, de azzal fogja kezdeni mielőtt te kimondanád: "Ars Medica ?"

Előzmény: osseous (4405)
fiza Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4406

Szia Lalaura!

Írtam neked privibe:)

Üdv:fiza

 

Előzmény: Lalaura (4403)
osseous Creative Commons License 2012.04.20 0 0 4405

SZIASZTOK!KÉT ÉV TELT A LÉZERES MÜTÉTEM ÓTA.BALGA MÓDON,AZT HITTEM,MEGGYÓGYULTAM.DE SAJNA,A SEB VÁLADÉKOZIK,IDŐNKÉNT KIS SZIVÁRGÓ VÉRZÉS.A VÉGBÉLNYILÁS KÖRNYÉKÉN KIDUDORODÁSOKAT ÉRZEK,AMI VAGY A FÓRUMBAN LEIRT SZIROM,VAGY FOGALMAM SINCS MI.TALÁN DÖMÖTÖR SZERINT,SINE,MORBO.)))/DIAGNÓZIS NÉLKÜLI/ADDIG IS MIG KERESEK VMI HOZZÁÉRTŐ ORVOST,HOGY NÉZZE MEG,TANÁCSOKAT SZIVESEN FOGADNÉK,KI MIVEL KEZELNÉ.LEHETSÉGES-E,HOGY A 2 ÉVVEL EZELŐTT MÜTÖTT BELSŐ ARANYEREM KIUJULT?

SZÉP NAPOT MINDENKINEK

sateurope Creative Commons License 2012.04.17 0 0 4404

sziasztok

 

hol érdemes aranyeret műttetni?

többször kijött már aztán elmúlt aztán megint előjött. már unom.

szerintem külső mert eléggé kint van.

 

Pesten valahol inkább délpest vagy V kerület és attól délre, nem óbudán meg észak Budán van e valami olyan hely ahol műtenek ilyet (nem lézerest)

 

esetleg tapasztalat.

 

Köszi

Sat

Lalaura Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4403

Szia Fiza!

Bocs, hogy csak most írok, de itt volt az anyósom Németországból, és ha kinnt tartózkodsz, akkor biztos ismered ezt a fajta eletvitelt. Szóval nem volt időm semmire. Aggódtam is, mi lesz a " problémámmal", de szerencsére nem lett gondd az ünnepek alatt. Viszont kérdezni szeretnék tőled: hol vásárolod a lemoso készítményt, amit voltál szíves ajánlani- most nem írom ide a hosszú nevét- ,ha egyáltalán itthon szerzed be? Én ugyanis nem találom sehol. A neten megnéztem, jobban csak a német oldalakon akadtam rá, de nem akartam az anyósnak mondani, hogy hozzon magával. Pedig biztos megtette volna!

A kúpos időszak az elején nekem is megvolt. Bár az utóbbiak, amiket írtak nagyon csíptek, és viszketett is... Most, hogy jobbaz idő, tőbb a mozgás, más az étkezés, bízom benne, hogy ritkábban lesz gondom. Minden jót kívánok neked.

Írok egy elérhetöséget, szívesen válaszolok, ha megkeresel.

mazsobu@t-online.hu

Szia

 

Előzmény: fiza (4401)
kicsi sz Creative Commons License 2012.04.03 0 0 4402

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Olvastam itt a fórumon egy jó tanácsot nekem az segített. 5 napon keresztül napi 3*1 advil ultrát szedtem a benne lévő ibuprofen miatt,és olivaolajjal kentem a külső aranyerem. Mondhatom hogy csodát tett. Persze azóta vigyázok nehogy kijöjjön nekem mégegyszer de akkor tudni fogom mit kell tenni.

fiza Creative Commons License 2012.04.03 0 0 4401

Szia Lalaura.

Köszönöm szépen hogy válaszoltál:)Most én kérek elnézést ,mert csak most tudtam írni neked:) Jelenleg Németországban tartozkodom ....Tudod én sem képzeltem volna hogy műtét után maradhat bármilyen bajom is:))) Főként hogy olyan ami lehet végig kisér egy életen keresztül.(Kérlek ne ijedj meg nem szeretnélek ijeszgetni)És az is igaz ha nem figyelünk oda sajnos érezteti hogy van....Én úgy fél éve vettem észre ,hogy székelés után fáj...Fogalmam nem volt arról hogy mi ez? Azt hittem hogy mivel vegetáriánus vagyok és állandóan vastablettát kell szednem a kemémyebb széklettől újból aranyerem lett.Mint tudod írtam erről szó sincs.De a fissuráról igen:((((Hü nagyon meglepett.Lalaura nagyon sok kúpot írattam fel mielőtt kijöttem....És tudd használ...No nem engedi feledtetni hogy van....de sokkalta kényelmesebb most...

Te hogy vagy?Kérlek írj ha van időd..

Baráti üdvözlettel...fiza

Előzmény: Lalaura (4389)
csizmadiazsu Creative Commons License 2012.04.02 0 0 4400

Én ma végeztem az első kontroll vizsgálattal, azt mondta a doki, hogy elég szépen gyógyul a seb, hál istennek nekem sincs panaszom, remélem nem is fog kiújulni.

incikevike Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4399

Tisztelt Doktor Úr!

 

Szeretném megkérdezni, hogy külső aranyér mütét után mennyi a teljes gyógyulási idő?

Engem hat hete mütöttek aranyérre, és még mindig nagyon fáj  székelés után. A főorvos szerint, aki mütött, azt mondta, nem szivódott fel a varrat, és majd ki fog lökődni. Engem ez már nyugtalanít ennyi idő után. Időnként a hasam is fáj.

Válaszát előre is köszönöm .

Email cím: ffpapgy@freemail.hu

csizmadiazsu Creative Commons License 2012.04.01 0 0 4398

Már elég jól érzem magam, de még nem vagyok túl csak az első nagy wc-zésemen (tegnap), elég simán ment és minimális fájdalommal járt (ami műtét előtt is így volt, soha nem volt gondom hál istennek a nagy wc-zéssel), azt szeretném kérdezni, hogy mi a tapasztalatotok? Mennyit pihenjek még? Mikor mehetek suliba? (fősulis végzős vagyok és nem akarok nagyon lemaradni :S)

csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4397

Végre 1,5 nap után egy kamillás fürdő után lejött a gézdarab :) a helye azért fáj, meg picit vérzik és elég fura a terület, mintha mégegy aranyerem lenne :( remélem csak egy rémálom és nem újult ki megint :S most bekentem körömvirág krémmel, a gyógyszertárban ezt ajánlották. Bizakodom a legjobbakban.

csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4396

Köszönöm szépen a válaszod, végre vki aki tudott nekem tanácsot adni, nagyon hálás vagyok :)

Üdv:Zsuzsa

Előzmény: szepi111 (4395)
szepi111 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4395

Tulajdonképpen a seb tisztítására van a fürdő, szerintem 5-10 perc bőven elég...

Előzmény: csizmadiazsu (4394)
csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4394

Köszönöm szépen a tanácsot, használni fogom és remélem beválik majd :)

Hány percig ajánlatos az ülőfürdőt venni? Vagy amíg teljesen ki nem hűl a víz?

Előzmény: szepi111 (4393)
szepi111 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4393

Hello!

 

Kamillás langyos ülőfürdő,és az szerintem leáztatja...

 

Amúgy napi 3-4-5 ször kéne ilyen ülőfürdőt csinálni... Csodálkozom hogy semmit nem mondott a doki... Elég paraszt lehet...

 

üdv

Előzmény: csizmadiazsu (4392)
csizmadiazsu Creative Commons License 2012.03.31 0 0 4392

22 éves lány vagyok, tegnap műtöttek külső aranyérrel, felvágták :( A műtét elég kellmetlen volt, a doki szinte semmilyen felvilágosítást nem adott, hogy mit tegyek műtét után :( Betömte egy gézcsomóval a fenekem, amivel nem tudom mi a teendő :S Egy része a gézcsomónak már kijött, de itt lóg a fenekemben. Hiába áztattam eddig, semmi. Már ma reggel túl vagyok az első nagy wc-zésen is, és a gézcsomó vége még mindig belül van. Ha meghúzom ordítani tudnék a fájdalomtól. Mit tegyek? Az orvos azt mondta, hogy 2 nap múlva menjek kontrollra és ha addig nem jön ki akkor kirántja? (sztem ott fogok meghalni) :( Vki nem tud vmilyen tanácsot adni, elég tanácstalan vagyok :(

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

vadvirag42 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 4390

Tisztelt TamásD!

Kérem, hogy válaszoljon az én problémámmal kapcsolatosan.

Régóta van aranyerem, de nem fáj, nagyon ritkán viszket, 2-3 éve megerőltető munka után vérzett (a széklet tetején és a papíron volt néhány csepp friss vér) 1-2 napig - viszont állandóan érzem a kitüremkedését.

Január végén és azóta még 4 alkalommal vér jött a végbelemből. A székleten és a papíron nem volt vér, de utána az első pisiléskor éreztem, hogy hátul nedves, mikor megtöröltem, a WC papír csupa friss vér volt. Utána a nap folyamán nem vérzett többet. Teljesen kiszámíthatatlan, mitől van a vérzés: volt, hogy reggel 3-szor volt székletem, majd megvizsgálta a végbelem egy sebész - és nem vérzett; máskor váratlanul, nem egymást követő napokon vérzik.

A sebész azt mondta, hogy belső aranyerem van, adott egy Maxipredonos XXX kúpot és colonoscopiát javasolt, amit ápr. 2-án meg is csinálnak. (Ismeretségi alapon.) A kúptól visszament az előreesett aranyerem, csak guggolástól, sok lehajolástól jön újra ki.

Közben a háziorvos elküldött gastroenterológiára. Elmondtam a tüneteimet. Az orvos nem vizsgált meg. Azt mondta, ilyen vérzést okozhat aranyér. Colonoscopiát javasolt.

 

Kérdéseim:

Okozhat aranyér ilyen jellegű (utólagos) vérzést?

A colonoscopia mennyire veszélyes és miért? Hogyan érzéstelenítenek (gerincbe vagy vénásan)? Mennyi ideig tart? Ha valamit találnak, akkor rögtön lecsípik ill. mintát vesznek? Ez okozhat vérzést?

Ha nem találnak semmit, akkor kell műteni az aranyeremet vagy élhetek nyugodtan az esetleges vérzésekkel?

A kúpot mennyi ideig szabad használni? Ha szteroidos, akkor nem káros? Miket tartalmaz ez a Mazipredonos kúp (gyógyszertári készítmény, nincs leírás hozzá)? Milyen kúpot szabad folyamatosan használni?

 

Átnézve a korábbi hozzászólásokat, nagyon bízom Önben.

Válaszát várom, tisztelettel

Vadvirág

 

Lalaura Creative Commons License 2012.03.25 0 0 4389

Kedves Fiza!

Őrülők, hogy hallattál magadról, voltál már eszemben, mit is mondhatott neked az orvos?! Amint olvasom jót is rosszat is. Te sem gondoltad volna, hogy az előzmények után még egy fisura is lesz.

A tanácsot a lemosóval nagyon is köszönöm, ki fogom próbálni, bármennyi szer van is már a fiókban, talán sikerül egyszer a megfelelöt kifogni. Nálam elgyógyul a seb, egész addig rendben is van , amíg egy kicsit nem figyelek oda, hogy mi is kerül a gyomromba. De néha

nehéz megállni, még ha tudom is, hogy nem az a megfelelő táplálék, és aztán jön a " baj".

Kívánom, hogy gyógyulj meg, remélem használ a kúp. A későbbiekben azért szeretném, ha írnál, hogy, hogy vagy?

Kitartás. Lalaura

Előzmény: fiza (4385)
monica2 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4388

Szia!

Fontos a rost dús táplálkozás a sok folyadék bevitel,ha nagyon fáj meleg vizbe beleülni ami ellazitja a Zároizmokat ezek álltalában segítenek.

Semmi stressz ja és záróizom torna.

Előzmény: fiza (4385)
monica2 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 4387

Kitarás!megfogsz gyógyulni ebböl is!

Sajnos nekem is ilyen problémám volt nekem csak a mütét hozta helyre!

Előzmény: fiza (4386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!