Keresés

Részletes keresés

Samanoske Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2322

Üdv!

 

Tomtom Go 630-asom van és ausztriából hazafelé a hosszabb kacskaingósabb úton hoz és vissza is,de régebben nem.

Mitől függ ez?Másfél éves a térkép kb.

Elar Creative Commons License 2014.03.15 0 0 2321

Próbáltam regisztrálni a fórumra, de vmi hibát írt ki a múltkor

Előzmény: TheGyurci (2320)
TheGyurci Creative Commons License 2014.03.14 0 0 2320

Aki esetleg még nem olvasta volna:

 

http://navigyurci.hu/2014/01/17/ismet-mukodik-a-forumunk/

 

TomTom technikai kérdések és térképhiba bejelentő.

PoliBili3 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 2319

Üdv.

TomTom GO 950-eshez vennék az interneten friss térképet és mivel cégnek lenn ezért kitöltöttem az adatlapot és nem fogadja el a 3400-as iránytószámot, azt írja, hogy nem is létezik és így nem tudok frissíteni. Mert nem enged tovább. Valaki tudna esetleg segíteni? Magyar nyelvő telefonos információ nincs jelenleg.

Elar Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2318

Sziasztok!

 

Adott egy 2010-es Laguna amiben egy 8.842-es navcore Tom Tom van.

Itt lehet frissíteni a navcoret?

 

TheGyurci Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2317

Sziasztok!

 

Néhány kapcsolódó cikk ami számotokra (is) érdekes lehet:

 

Megjelent a legfrissebb térkép, a v925:

http://navigyurci.hu/2014/02/23/megjelent-a-tomtom-uj-v925-os-verzioszamu-terkepe/

 

Másképpen kell telepíteni mint eddig (letölthető leírással):

http://navigyurci.hu/2014/02/28/tomtom-via-es-start-keszulekek-frissitese-hogyan-csinald/

 

Milyen változásokat hozott a v925-ös verzió:

http://navigyurci.hu/2014/03/07/tomtom-v925-os-verzio-mi-valtozott-az-uj-terkepen/

 

Jó szórakozást!

sure Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2316

Bár nekem nem ilyen, hanem Start 20 van, de szerintem ugyanúgy működik ez is; nem látszik úgy az oprendszer felé a csatlakoztatott GPS, mint egy sima USB-s háttértár, tehát nem tudsz közvetlenül fájlokat másolni rá vagy a kütyüről a gépre, hanem a MyDrive connect alkalmazásban van egy olyan opció, hogy "Community files" , az megnyitva, a web böngésződből tudsz képeket, hangokat, ikonokat stb. feltölteni a készülékre, illetve lementeni a számítógépedre. Miről kéne amúgy "mentést" készíteni egy újonnan vásárolt GPS készülékről?...

Előzmény: dandy48 (2314)
TheGyurci Creative Commons License 2014.02.24 0 0 2315

Probléma a TomTom Carminat frissítéssel! NE most frissíts:

http://navigyurci.hu/2014/02/24/breking-tomtom-carminat-frissites-ne-most-frissitsd/

dandy48 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2314

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és viszonylag kezdő a sz.technikában. Ezért szertnék segítséget kérni az alábbi problémám megoldásához. Vásároltam egy tomtom via 135 tíusú GPS készüléket.

Szeretnék egy mentést készíteni a számítógépemre, de nem látom a készüléken levő adatokat, sem az intéző megnyitásával sem pedig total commanderrel.

Ha valaki ismeri a megoldást kérem szépen tájékoztasson.

 

Üdv;

dandy48

sure Creative Commons License 2014.02.16 0 0 2312

Próbáltad beírni a tomtom.com -ot a böngészőbe? Vagy a dobozán nincs, vagy mellékelve se használati utasítás? Ha a TomTom MyDrive alkalmazás felismeri a készüléket, és összepárosítja, fel fogja azt is ismerni, hogy mit lehet rá ingyen, és mit lehet rá pénzért frissíteni.

Előzmény: Törölt nick (2311)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 2310

Üdv, tomtom 950-esem van és valami katasztrófa a frissítés és az elérhetőségük.

Hol tudom őket elérni telefonon vagy inkább e-mailen.

Köszi.

sure Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2309

No, úgy látszik, csak be kellett írnom, aztán meglett a hiba oka magamtól is...

Tegnap kikapcsoltam a map sharinget, és csodák csodája, a napi GPS fix (68 kB) pikk-pakk lejött és felment a készülékre. A map sharinget visszakapcsolva, most kb. 10 perce dolgozik már a 82 kilobájtos community update-tel. Tehát a hiba forrása megvan, csak továbbra sem értem, hogy 2013-ban 2 percig, 2014-ben 2+ órát tart a készülék frissítése egy 82 kB-os cuccal.

Előzmény: sure (2308)
sure Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2308

Sziasztok, TomTom Start 20, Lifetime Europe, tavaly szeptemberben vettem. A frissítés (napi map update és gps fix) valami irtózatosan lassú (több óra...)

Win7 Home Premium 64-bit, böngésző Firefox (illetve a 64-bites változata, a Waterfox), TomTom MyDrive szoftver a legfrisebb van fenn.

A legújabb teljes map update felment még tavaly, és előtte tényleg egy percnél hamarabb megvolt mindig ez a két, összesen tán 200 kilobájtos frissítés, mindig megvártam, míg tényleg végez, rendesen kikapcsoltam és kiléptem a MyDrive programból a gépről lecsatlakoztatás előtt.

Aztán valamikor idén egy ilyen napi frissítás elhasalt, legalábbis kb. 2 óra után lekapcsoltam a készüléket és lehúztam a gépről (valószínűleg ez hiba volt, már bánom, dehát már megtörtént...). Nyilván a következő gépre csatlakoztatáskor addig nem engedett tovább, míg a frissítés folyamatban...jó, ott hagytam éjszakára, reggelre végzett is, gondoltam végigment valami integrity check és a következő frissítés már OK lesz. Hát nem, ugyanúgy órákig tart ez a nem egész 200 kB. Kiírja, hogy kb. 40 másodperc van hátra, aztán elkezd a bitkolbász felfele kúszni szép tempóban, óra közben számlál lefele, aztán véletlenszerű százaléknál/időnél megáll, ahogy a képen is:

 

 

Túrtam a netet, próbáltam már "drum roll" resetet, MyDrive cache ürítést, teljes MyDrive uninstall-reinstallt, a készüléken factory default-ra visszaálítást, de sajna most is már több, mint fél órája megy a napi frissítés..."Updating - do not disconnect your device".

Közben meg látom, hogy forgalmaz  (local area connection-ként jelen van a hálózati kapcsolatokban), 1-2 kB - ot másodpercenként.

Valakinek ötlete, mi lehet a megoldás? Egyébként tökéletesen működik a készülék (jó, mélygarázsból kiállva néha kicsit tovább keres műholdat, mint szeretném, de ez még belefér, nem is mindig csinálja, meg ez az update-hiba előtt is így volt)

 

sanyipapa89 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2307

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni egy Carminat Tom-Tom készülék frissítése kapcsán.

Teljes Európa térképfrissítést vásároltam a Tom-Tom GPS készülékemhez. Mivel a memóriakártyája nem elég nagy, a telepítéskor kiválasztom, hogy mely régiót szeretném csak feltelepíteni. Ezután megkezdődik a telepítési folyamat. Elkészül a biztonsági másolat, a térkép letöltésekor viszont egyfolytában az alábbi hibaüzenetet írja ki: "Belső hiba lépett fel az Internet szerveren.A probléma ideiglenes lehet. Kérjük, próbálja újra később." Véleményem szerint valami másról lehet szó, mint ideiglenes hibáról, mivel 3 napja egyfolytában ezt csinálja. Próbáltam már a tűzfal és/vagy vírusírtó kikapcsolásával is, hátha az zavarja a letöltést, de semmi. A térképet már kifizettem, a pénzt is leemelték a számlámról,a felhasználói fiókban a térkép megtalálható. sajnos a Tom-Tomnak jelenleg magyarországi irodája, képviselete nincs, csak német, angol nyelven lehet velük e-mailezni.

 

 

Légyszi aki tud segítsen

 

Üdv.

Blaser37 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2306

Szia!

Köszi a tippet!Megtaláltam.

Eddig egy Kínai 7"-os nevenincsem volt,azon tudtam már mindent...

Ez még nagyon új---Nekem...

Előzmény: TheGyurci (2304)
TheGyurci Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2305

Elemek másolása a régi TomTom készülékünkről, az újra:

 

http://navigyurci.hu/2014/01/21/tomtom-content-transfer-assistant-masold-at/

TheGyurci Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2304

Szia! Beállítások/Óra beállítások.

Előzmény: Blaser37 (2303)
Blaser37 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 2303

Sziasztok!

 

A GO750-en hol tudom beállítani a dátumot-időt?!

A válaszokat előre is köszönöm!

TheGyurci Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2302

Sziasztok!

 

Megújult oldalunkon ismét működik a Fórumunk, és ezen belül a TomTom térképhiba bejelentő. Várjuk visszajelzéseiteket:

http://navigyurci.hu/forums/topic/tomtom-terkepjavitas-kerek-terkepverzio-szamot-is-koszonom-v-8xx-xxxx/

 

Üdvözlettel:

Gyurci

famulus3 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 2301

Köszönöm a kérdést, valószínű, hogy már megoldottam a problémát. Ami még a navin volt, hangokat egyéb jelzéseket és kiegészítéseket stb., sikerült lementenem. Majd mindent eltávolítottam. A HOME-ban felajánlott rendszerfrissítést elvégeztem, a hangokat egyebeket visszatöltöttem. Most már csak a térkép hiányzik, amit meg kell vennem. A térkép letöltése után (remélem az interneten első kísérletre hibátlanul megérkezik) merem remélni, hogy ismét életre kell a gépem.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.03 0 0 2300

Hali.

 

Ha gépre van dugva akkor mit csinál, Akkor se tud bebootolni?

 

Üdv

G

Előzmény: famulus3 (2299)
famulus3 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 2299

Sziasztok,

 

Van egy régebben vásárolt TOMTOM GO 950-esem. Még nem volt frissítve. Ma előbb telepítettem a HOME szoftvert PC-re. Csatlakoztattam a navit. A felajánlott frissítést elvégeztettem. (lehet, hogy nem erre a gépre való rendszer ment bele). Sajnos nem csináltam biztonsági mentést. Most a gép bekapcsolás után megjeleníti a tomtom logót,  majd elsötétedik és aztán újra indulva ismét megjelenítí a logot. Ez megy ciklikusan. Ki tud nekem a helyreállításban segíteni? Bárki segítségét előre is köszönöm.

Csöszati Creative Commons License 2013.12.25 0 0 2298

Sziasztok! Én kaptam egy start 60-ast a régi agyon gyötört dreimGo-m helyett!! az én problémám is az elsőre hogy eddig akkor kaptam a jelzést amikorra beálitottam a sebesség túllépési limitet,most a tomtom akkor jelez amikor neki tetszik és igen csak későn!!van erre valami orvoslás????? a második ami engem zavar hogy csak két hang tipus van rajta ami navigál,lehet rá rakni más hangokat is???és ha igen hogyan??  ha valaki tud segíteni megköszönném hogy drága idejéből áldozna rám egy kicsit!

GGabor74 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2297

 

Sziasztok!

 

Kihasználatlanság miatt eladnám Tomtom GO 630 TMC-s GPS-em az összes tartozékával:

 

GPS
Szivargyújtó töltő
USB kábel
TMC Antenna
Gyári tappancsos autós tartó
+ saját készítésű szellőzőrácsba kapaszkodó tartó

eredeti doboz

 

A GPS-en a legújabb keretrendszer, és kb 4-5 éves Közép+Kelet-Európa térkép van. A készüléket beregisztráltam a Tomtom-nál, megvétele után egy évig még elő is fizettem a negyedéves térképfrissítésekre.

 

Az akksija régi, kb 2-3 percet bír de szivargyújtóról hibátlanul megy. (Azt tudni kell, hogy ezek a készülékek mint a régi PDA-k kikapcsolt állapotban is standby-ban vannak és szívják az akkut.) Az akkumulátor cserélhető li-ion aksi. Szétszedtem, ellenőriztem   rendes csatlakozója is van (zsinórral), amelyet át lehet forrasztani egy új aksira.

 

Ki mennyit adna érte? Ajánlatokat az email cimemre kerem (gregusg kukac freemail pont hu )  Átvétel Nálam/Tőlem személyesen Budapesten.

üdv
Gábor

joskorpio Creative Commons License 2013.12.03 0 0 2296

Segítséget /tanácsot/kérek: Vettem egy TomTom Start 20-as gps-t. Az a gondom, hogy esetleges sebesség túllépésnél késön "csilingel". Pl: városban 65 km/ó-nál, /a gps szerint/. Ez szerintem probléma?! Egyébként teljesen megvagyok elégedve vele.  Előre is köszönöm ha valaki segítene.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.23 0 0 2295

Hali

 

Jajj de jó csak nem tudok rá frissíteni :D

Túl drága lenne :) Nem volt frissítve az eszköz az utolsóra, így vmi 3x000 lenne, az már a köszi nem kategória :D

Az újabb xl-t elajándékoztam.

 

Megjelent Waze winphone-ra is, azt próbálgatom :)

 

Üdv
G

Előzmény: TheGyurci (2294)
TheGyurci Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2294

Helló srácok!

 

Letölthető a legfissebb (v920-as) térkép:

 

http://navigyurci.hu/2013/11/20/megjelent-a-tomtom-uj-v920-as-verzioszamu-terkepe/

D. Gábor Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2293

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Van egy céges "TomTom XL IQ Routes" gps. Többen használják. Az előzményeket nem véletlenül törölték (a miért lényegtelen és hosszú). Fontos lenne megtudni, mik voltak az utolsó beállított címek, előzmények. A korábban törölt fájlokat már sikerült visszaszerezni a belső memórriából, csak arra az infóra lenne szükség, hogy konkrétan mely fájlok tartalmaznak előzmény infókat (korábbi bevitt célállomásokat, esetleg vett jeleket, hol tartózkodott az utolsó bekapcsolások alkalmával, ez utóbbi még jobb lenne konkrét idővel). Valakinek van ötlete, tapasztalata?

Illetve másik kérdés: gondolom ez a típus is ugyanúgy működik, mint bármelyik más gps: bekapcsoláskor először az utoljára beháromszögelt és ismert hely jelenik meg a térképen amíg feláll a kapcsolat a műholdakkal és megtalálja magát. Mert bár a history törölve volt, de a bekapcsoláskor felvillanó térkép nem ott jelent meg, ahol arra számítani lehetett volna. Konkrétan a kérdés, lehet olyat beállítani rajta, hogy mi legyen bekapcsoláskor a default helyszín vagy mindig az utolsó pont jelenik meg?

 

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

TheGyurci Creative Commons License 2013.11.15 0 0 2292

Sziasztok!

 

Hoztam egy összefoglalót a TomTom legnagyobb erősségéről, az IQ Rutes-ről. Ti tudtátok hogyan működik, és milyen előnyei vannak?

 

http://navigyurci.hu/2013/11/15/tomtom-iq-routes-mi-ez-varazslat/

TheGyurci Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2291

Magyarul nincs benne hangvezérlés. Amúgy pedig minden országban ahol van, aktív is.

Előzmény: bmaister (2289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!