Keresés

Részletes keresés

BONNIE Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4514
okkej, ez minden ketsegen felul all :) koszonom a kutatast!
mint tudjuk a crnagoracok nem az a kapkodos fajta :)
Előzmény: espatespat (4513)
espatespat Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4513
Azért csak megtaláltam: Risan-Zabljak út. Enyhén szólva melléfogtam...

Mindenesetre 2004 év végéig el kellett volna készulnie. Azt hiszem, most már nem kapkodják el...
Előzmény: BONNIE (4511)
espatespat Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4512
Kutattam a saját fényképarchívumomban, és találtam valamit. Itt megtekintheto. Bár amikor ott jártam, nem is tudtam, hogy ez a "valami" másnak fejtorést okozhat, én nem is regisztráltam. Lehet, hogy feluletes vagyok?
Na mindegy. A linkelt kép jobb szélén kozépen látszódik ez a képzodmény (koordinátái: 42°29'58.55"N 18°39'12.84"E), és valszeg módosítanom kell a "vízfogó" verziómat, inkább sziklaomlás-fogónak nevezném. Végigmenve a vonalon, pár helyen mintha nagyobb jármu alakját vélném látni. Lehet, hogy karbantartják ezt a sávot a beleomlott szikláktól? A "volgy alja" elméleteddel nincs bajom, kicsivel a volgy legalacsonyabb pontja folott megy ez a vonal, és keruli a volgyet nagyjából azonos tengerszintfeletti magasságon.
Találtam egy érdekes pontot: 42°32'6.14"N 18°41'53.76"E.

Lehet, hogy mást untat a téma, de mivel vízépítész mérnok a végzettségem, technikai beállítottságú révén megfogott a probléma, és mivel úgy-ahogy megértem a szerb-horvát nyelvet, addig nem nyugszom, míg nem találok errol a vonalról valami érdemleges említést a weben...
Előzmény: BONNIE (4511)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4511
"Namármost ez a kép a Google Earth-bol származik."
helyes meglatas :)
ennek a kepnek
saccper a kozepen latszik a vilagos folt oldalrol (jellemzo,h a 3 nyaralas alatt keszitett 1200kep kozul egyiken sem latszik normalisan, amit mutatni akarok :P)
"vízfogó árkok"
ha "ellapozok" 42.31.59.55 18.41.11.41-hez, akkor ott ugy nez ki, mintha a volgy aljan folytatodna.
szoval nemtom.
Előzmény: espatespat (4510)
espatespat Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4510
Namármost ez a kép a Google Earth-bol származik. Nagyítsd ki a képed bal alsó sarkában található toredék-szakaszokat, és mindjárt világos lesz, hogy ez emberi kéz alkotta rendszer. Ezek vízfogó árkok (nagyon nagy valószínuséggel). Két célt is szolgálnak: védik az alant fekvo telepuléseket a lezúduló víztol (ami ugye ritkán van azon a tájon), és egyben fel is fogják a vizet, amit valószínuleg aztán fel is használnak vízellátás gyanánt...

Ha még ráadásul a google Earth-ben meg is dontod a képet, akkor még jobban érzékelheto a dolog.


Sanyi
Előzmény: BONNIE (4509)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4509
Sziasztok Montenegro-szakertok!
Van egy kerdes, amin minden a Kotori-obolben eltoltott nyaralas alatt jokat vitatkozunk. Mi van a kepen a vilagos savban(Morinj es Risan kozott)? Utepites? Hegyomlas? Ufok?
espatespat Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4508
A szálloda által szervezett animációs programokról nincs tudomásom, nem találkoztunk ilyenekkel.

Ami a hajókirándulást illeti, Kotori-obol a nagy esélyes, rengetegen kínálják szervezett formában. Mi is befizettunk egy ilyen egész napos kalandra, már nem emlékszem, mennyiért, de nem volt sok. Tivatig autóbusszal vittek, ott behajózás. Onnan Herceg Novi (1 óra nézelodés), majd irány a nyílt tenger irányába Žanjice udulokoztont. Itt másfél óra szabad, lehettet strandolni, vagy megtekinteni a Kék-barlangot a nyílt tengerparton. 2 euro az ára, helyi taxik várják a kirándulóhajókat. Másfél órás fakultatív kirándulás, 15 perces furdési lehetoséggel a Kék-barlangban ! NE HAGYJÁTOK KI !
Žanjice-ból irány vissza az obolbe, keresztezve a komphajók útvonálát át a legszukebb részen a hátsó két obolbe. Itt megáll a hajó a két kis sziget egyikén, meg lehet tekinteni a templomot.
A végállomás Kotor városa, városnézéssel. Innen ismét busz visz vissza Budvára.


Ami a szálloda vendégeinek nemzetiségi osszetételét illeti, donto tobbségben vannak az oroszok (kb. 75%). Egy szombati napon, mikor a váltás van, állítólag 25, 30 repulogép is leszáll Oroszország irányából...
Magyarokkal a szálloda teruletén nemigen találkoztunk.
Előzmény: subbasa2 (4507)
subbasa2 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4507

Köszönöm a felvilágítást!Mi jún 28.-tól megyünk egy hétre öten!Lenne még egy pár kérdésem.........Gyerekprogramok esetleg vannak?(3-13és 18 évesek számára)Hajókirándulásra volt lehetőség?voltak magyarok is?:)

espatespat Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4506
Tavaly augusztus végén voltunk az Aleksandar hotelben, all inclusive ellátással. Nem volt rossz, az elvárásnak megfelelt. De hozzá kell tennem, hogy ez egy nagyon nagy komplexum, rengeteg pavilonból áll, úgyhogy rengeteg fajta szoba van (más a foldszint, mint az emeleti, ill. más a sarki szoba (az már inkább kis apartman -ebben voltunk)). A kaja jó volt, érdekes. Svédasztalos rendszer, boséges választék, bár kissé furák voltak az ízek, de nem rosszak. Amúgy tisztaság van, takarítanak rendesen a szobákon is, meg a kozteruleteken is. A tenger kozelsége változó, mint említettem, a szálló nagy kiterjedése végett. Ha autóval mentek (mi így voltunk), készulj fel napi 3 euro parkolódíjra, viszont orzott a parkoló.
Ha láttad fényképen a hotelt reklámozó kinti medencét, tudno kell, hogy a valóságban kissé leélt építményrol van szó, de hát még ez is belefért. Nemigen használtuk, csak délután addig, míg a kicsi fiunk a babakocsiban aludt (kozvetlenul mellette van az all-inclusive bár - finom Niksicko csapolt sorrel).
Ha további infot akarsz, esetleg képeket, jelezd...

Előzmény: subbasa2 (4505)
subbasa2 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4505

sziasztok!

valaki volt már Budván az Aleksandar nevű hotelban?Vélermény észrevétel?

nohab Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4504
Sajna nem.

Apropó, vagy itt, vagy a másik Montis fórumban volt szó a Fjord Hotelről, nagyon úgy néz ki, hogy helyet kell adnia valami másnak, mindenesetre kezdik szétkapni.
Előzmény: Krisztina72 (4502)
Hümi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4503
Egy ki segítség...hátha valaki nem ismeri. Nagyon részletes útleírások, minden hasznos tudnivalóval. Rengeteg országról...
Minden amit tudni kell...amit tudni akarsz...

www.utikalauz.hu

pl.: Montenegró
http://www.utikalauz.hu/jugoszlavia/index.html

Krisztina72 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4502

Helloka!

 

Tudtok valami közelebbit Ulcinjról és az ott található Bellevue Cer Hotelról?

Előzmény: nohab (4498)
Krisztina72 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4501

Helloka!

 

Ha kaphatnák én is abbó a füziből meköszönném.

E-mail címem Mokuskas kukac gmail pont com

Előre is köszi.

Előzmény: bambi26 (4479)
Hümi Creative Commons License 2007.06.08 0 0 4500
Szia Inezke!

Ha már annyi embert orgazmus közeli állapotba jutattál bűvös füzeted lebilincselő varázsával...kérlek...na tagadd meg ezt a kis örömet tőlem sem...légyszíves csupázd át nekem is azt az összeállítást...köszönöm... :)))

jmichel@rt.dunaferr.hu
Előzmény: Inezke (4405)
anita+akos Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4499
sziasztok! mi két éve voltunk 1.5 hetet montenegróban, azon kívül a párom szerb.
elég jó volt, életem addigi legszebb 1.5 hete.
a központ Petrovac volt, autóval mentünk Újvidéktől. Jaj, senki ne sajnálja sem a pénzt, sem azt a kis + km-t az autópályára, mert a másik úton se közvilágítás, se fehér vonal középen.....átlag 30-al mentünk.....ahol ki volt írva hogy EU által felújításra kerülő úőt, na, az durva rész, azt jelentette.
persze valszeg azóta azt felújították.....de én akkor is mindenkinek a gyorsforgalmit ajánlom.
petrovacon tengerparton 6 euróért aludtunk per fő per éj.
bejártuk a vidéket, mindent ajánlok, gyönyörű.....
Kivéve: szerintem Ulcinj csúnya. és veszélyes. újvidéki rendszámmal fél óránál tovább nem mertünk sehol maradni......kicsit csúnyán néztek ránk.....szerintem Ulcinj már túl albán vidék, nem szép.
Kotor gyönyörű, érdemes gyalog felmenni a hegyre, és körülnézni.
Budva nagyon zsúfolt de egy napot megér.
Sztem Sveti Stefanba érdemes bemenni, nem mentünk be és megbántam.
az egész hely gyönyörű, főleg szerintem májusban és szeptemberben....:) én akkor szeretem amikor nincsnek sokan.....?:)

nohab Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4498
Az tuti... ®anjice sem vészes, bár jó pár km-t kell menni egynyomú úton.
Ja, azt még nem írtam, hogy újra nyitva van az alagút Kotornál! Jó szar lett az aszfaltozása, de kit érdekel :-)
Előzmény: csakamunka (4490)
halacs Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4497
Csatlakoznék a kéréshez, én is szívesen megnézném.
A címem publikus.
Előzmény: Nelson79 (4495)
Zara32 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4496
Én már 1 hete várok arra a kis füzetecskére de nem ér ide :-((
Előzmény: hajnóczi (4493)
Nelson79 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4495
Sziasztok,

 

Hiába már kétszer jártam montenegróban, de Inez összeállítását annyira dicséritek h kérnék belőle én is egy példányt, biztos találok benne újdonságot.

 

olbtom kukac freemail pont hu

hajnóczi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4494

Szia Hümi!

 

Neked is szeretném megköszönni az összeállított "szótár- segítségedet". Már ki is nyomtattam, hogy magammal vigyem az útra. Először megyünk Montenegroba, biztos vagyok benne, hogy szükségem lesz rá!!! Jó, hogy gondoltok ilyenekre is. 

Előzmény: Hümi (4467)
hajnóczi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4493

Szia Inezke!

 

Nagyon köszönöm, megkaptam az "összeállításodat". Tényleg nagyon jól sikerült.

Biztosan segítségemre lesz az utazás során, amit egyre izgatottabban várok.

 

Július második hetében autóval indulunk Szerbián keresztül a párommal. Egyikünk sem volt még Montenegroban, úgyhogy nekünk minden új lesz bármerre is megyünk majd. Nem is tudom hogyan fogom összeállítani a programot, hogy minnél több minden beleférjen..., annyi csodálatos helyről, látnivalóról írtatok.

Bár sosem jártam ebben az országban, mégis már most teljesen "oda vagyok tőle". Az "általatok" írtak, a neten található élménybeszámolók és fotók teljesen lenyűgöztek. Alig várom már, hogy elszaladjon az a pár hét, ami még az indulásig hátra van, és végre személyesen is láthassam ezt a gyönyörű helyet.

 

Örülök a fórumnak, nagyon sok hasznos dolgot tartalmaz. Köszönet érte az aktív  "informátoroknak"!!! Amióta rátaláltam, rendszeres olvasója vagyok, bár a "hozzászólásokba" csak a napokban kapcsolódtam be, mivel mint írtam, nekem személyes élményeim, tapasztalataim még nincsenek, amivel bárkinek is a segítségére lehetnék. Jelenleg én is csak "információ-gyűjtő" vagyok. Talán majd a nyaralás után...

További szép napot mindenkinek... és írjatok, írjatok írjatok (főként az idei tapasztalatokról, árfolyamokról....) de mindenről várjuk az infót !!!! Köszönet érte!

H_G Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4492
H. Noviba úgyis mindenképp el kell menni!

Előzmény: csakamunka (4490)
csakamunka Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4491
Igen.
Előzmény: Hümi (4488)
csakamunka Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4490

Azért gondoltam Rose-ra mert Petrovacból talán könnyebben megközelithető mint Herceg Novi.

 

Vagy...?

Előzmény: nohab (4486)
Zara32 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4489

Sziasztok!

Hát Hümi igazad van tényleg minden itt van a fórumon .Én a 2000.ik üzenettől kezdtem el olvasni és igazán jó hozzászólásokat olvastam.Mulatságos ,szórakoztató és van benne rengeteg hasznos info,csak türelem és idő kell hozzá,ami nem biztos hogy minenkinek van :-)

Előzmény: Hümi (4488)
Hümi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 4488
Szia!

Erre gondoltál...Fort Mamula...

Előzmény: csakamunka (4484)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4487
No ez egészen egyedi! Megnézzük mindenképp!
Előzmény: nohab (4470)
nohab Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4486

Szerintem Rose-ból is megy, de Herceg Noviból sokkal egyszerűbb. Vagy Zanjiceről.

 

Herceg Noviból a Vesna nevű hajó minden nap elmegy Zanjicere, ahol sok kisebb-nagyobb hajó várja az utasokat. Rose is biztosan jó hely erre, de az talán kevésbé van erre kihegyezve.

Előzmény: csakamunka (4484)
Atomkecske Creative Commons License 2007.06.06 0 0 4485
Múlt év augusztus végén voltunk, anno felírtam a Buszmenetrendet Petrovacban:

"Ezt már nem akartam a végére szúrni
Buszmenetrend a Petrováci állomásról:

Bar fele (Sutomore fele is ugyanez tehát az összes):
7.15, 8.00, 8.30, 10.35, 11.20, 12.10, 12.45, 13.20, 15.00, 16.00, 17.10, 17.45, 18.30, 18.50, 19.40, 21.20.

Budva fele:
5.50, 6.40, 7.30, 7.45, 8.00, 8.50, 9.55, 10.50, 11.50, 12.25, 13.25, 14.40, 15.55, 17.15, 18.40, 18.45, 19.30, 21.00

Kotor fele majdnem ugyanennyi busz megy el, és Herceg Noviba is.
Ulcinj fele napi 4 busz jár emlékeim szerint.

A buszok pontosak voltak, és a menetrenden kívül még a kisbuszos társaságok is járnak, tehát átlag 50 percenként tuti jön valami. Petrovac-Sutumore nekünk fejenként 1,5 euróba került, 9.00kor indult valami kisbusz.

Érdemes tehát a buszos kalandozást is bevállalni, azt hiszem nyugodtan meg lehet próbálni."
Előzmény: dr.niki (4441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!