Keresés

Részletes keresés

mööööhály Creative Commons License 2008.05.12 0 0 547
Üdv! Olyan kérdésem van, hogy szerintetek a robi 151-es kapatagjai passzolnak-e a robi 250-eshez? Tehát ha leszedem a 151-esről a kapákat akkor simán fel tudom-e tenni a 250-esre? Mind2 gép 199X évjáratú korban kb egyeznek. Valamint a 250-esre a sárvédőket és a támasztókereket, valamint a hátsó rúdját (ami a rotáláshoz kell) lehet-e kapni vhol? Ha igen mennyibe kerül?
naaras. Creative Commons License 2008.05.08 0 0 546
igen, közel!
már csak csavarokat kell vennem, amivel felrakom a tankot, mert azok hihetetlen rossz állapotban vannak.
Előzmény: kicsee (545)
kicsee Creative Commons License 2008.05.07 0 0 545
Közel a megoldás úgy látom! Sok sikert!
Előzmény: naaras. (543)
panoka Creative Commons License 2008.05.07 0 0 544
Egy lehetőség, hogy mindenki bemutathassa:
Mit tud kedvence!
Ha valakit érdekel a téma, és még nincs programja május végére:


http://www.videoplayer.hu/videos/play/160357

A II. Roby of Road:

2008.05.31 Mezőkövesd
Közlekedés biztonsági nap!

Érdeklődni:
padlogaz@turbocsiga.hu

http://www.bicaj.turbocsiga.hu/progik.html

A 2006-os abszolút győztes már készül a versenyre,és méltó ellenfélre vár!:)
naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 543
a kuplungba volt 2 csavar ami a rugokat fogja es az egyik nem volt rendesen beletekerve az adta a kattogo hangot.
visszatekertem, gep beindit.
2. rantasra indult is, de ero az nem volt benne, gazadasra lefulladt.
legszivesebben szetvertem volna fejszevel.
szetszedtem a blokkot, nem-e en csesztem el valamit amikor felpakoltam ra az uj gyuruket, de azok a helyukon voltak.
blokkot osszeraktam, kipufogo meg nem volt fennt, mondom beinditom.
lass csodat elso rantasra indult, gazadasra forog a kapa /jol el is asta magat/.
kipufogo visszarak, ugyanugy erotlen a masina.
kiegettem a kipufogot, kijott belole egy csomo szar,vizzel atmostam majd ujbol kiegettem, ekkor mar nem jott belole semmi trutyi.
holnap osszeszerelem.

naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 542
koszonom az eddigi segitseget!
ugy nez ki mostmar megy a masina.
a csiszolopapir segitett.
de viszont hallok valami kattogast ami eddig nem volt.
alapjaraton nem jelentkezik a hang, gazadasnal viszont elegge aggaszto
letezik, hogy meg mindig a kuplung szorakozik velem?
naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 541
igen, es a verzo sebeimet is fertotlenitettem ;)
Előzmény: kicsee (540)
kicsee Creative Commons License 2008.05.07 0 0 540
Ezek szerint megtörölte a kezét :D
Előzmény: misikt (538)
naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 539
igen! errol van szo:)
ha felemelem a kapat akkor forog, ha lerakom akkor meg nem.
megprobalom megcsiszolni hatha mennifog.
a benzinem meg elfogyott sajnos.
a gyuruket meg nem probaltam bele elotte sajnos. orultem, hogy a 3 bol csak 1et tortem el
Előzmény: kicsee (537)
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 538

Jelenleg biztos csupa olaj a keze, azért nem ír :-)

Szerintem azt még nem tudjuk, hogy a kuplung harangját kézzel lehet e forgatni.

Előzmény: kicsee (537)
kicsee Creative Commons License 2008.05.07 0 0 537
Na most akkor megy az a gép vagy nem megy? Elvesztettem a fonalat.

Ha forgatja kézzel, akkor forognak a kapatagok.
Ha csak a motort indítja akkor az berreg rendesen.
Ha összekapcsolja, akkor a motor berreg, de a kaptag nem forog.
Erről van szó?
Mert akkor kuplung a gondja. Csiszold meg és írd be mi lett az eredmény.
Terhelés nélkül, felemelve forognak a kapák? Mert akkor tuti kuplung.
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 536
A gyűrűt bepróbáltad a hengerbe dudó nélkül?
Előzmény: naaras. (531)
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 535
Szerintem, ha a kuplung lenne rossz, nem állna le, hanem forogna a motor, a kapa meg nem.
Előzmény: Sky222 (533)
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 534
Akkor feltehetően megszorult a hajtómű.
Előzmény: naaras. (531)
Sky222 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 533
Jah meg az enyémen kicsit lötyög a kuplung vagyis lazán jár lehet h be van piszkolódva és ezért nem kapcsol.
Sky222 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 532

A kuplung pofái ha ki vannak fényesedve durva csiszolópapírral kell meggyiszolni semmiképp nem finommal mert az csak ront rajta.

 

naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 531
:)
igen van benne olaj.
lehetseges, hogy a boltos rossz gyurut adott? vagy akkor be se indulna?
a motor meg nem volt furva soha, es kaptam hozza 2 db babetta gyurut.
kiprobaltam ugy inditani, hogy szet volt szedve a kuplunghaz. forgott mint az allat :)
Előzmény: misikt (530)
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 530
hajtóműhűz=hajtóműház
Előzmény: misikt (529)
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 529
A hajtóműhűzban van olaj?
Előzmény: naaras. (527)
misikt Creative Commons License 2008.05.07 0 0 528
Nem tűnik úgy, hogy nagyon el van kopva, de a felülete lehet, hogy kifényesedett. Csiszolóvászonnal csiszold meg, a harangot meg zsírtalanítsd le, de szerintem nem ez lesz a hiba.
Előzmény: naaras. (527)
naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 527
sajnos nem :/
elobb szetszedtem a kis masinat.
2
az nem lehet, hogy a ket oldalan levo barna valami el van kopva es ezaltal nem forog a kapa kellokeppen?
mert ha az also reszet kezzel forgatom akkor a kapak is forognak vele, szoval nincs szettorve benne semmi.
Előzmény: kicsee (525)
4125 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 526

ja, abból az öt percekből szokott a gond lenni.

 

inkább csinálja meg az ember, a haverjának, minthogy kölcsönadja a gépet.

abból gond nem lehet.

kicsee Creative Commons License 2008.05.07 0 0 525
Most nem azért, de ott voltál annál az 5 percnél?
Előzmény: naaras. (524)
naaras. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 524
a motort tegnap elott szedtem szet es nem kopott.
az egesz gep nem volt hasznalva osszesen 1 napot, 10 evet allt a garazsban. marciusban beinditottam, megkapaltam vele a kertet, elraktam.
Egy baratom kolcsonkerte, nala 5 perc hasznalat utan megallt. Elvitte egy szerelohoz akinel ott allt 3 hetet de hozza se nyult. hazahoztam.
A blokkot osszehuzo 4 csavar kozul elvolt torve az egyik, azt kicsereltem, kapott uj gyuruket, tomitest, gyertyat.
Akkor marad a kuplung , de ahhoz nem ertek sajnos.

Előzmény: Pityorka (522)
ztm Creative Commons License 2008.05.06 0 0 523
Sziasztok!

Én is Robi-55 védelmében szólnék. Na de nem mindíg volt ez így. Voltam úgy vele, hogy nekiesek fejszével és ütöm ahol bírom. Apósomé a kiskapa, ő nem nagyon figyelt oda rá. Mikor igazán szükség lett volna rá, fél napig rángattam, leginkább a tenyerem hólyagosra, de após mondogatta, hogy be fog az indulni. Aztán meguntam és atomjaira szedtem. A dugattyúgyúrűből közel negyed darabnyi letörve, dugó lóg a hengerben, tömítések tropák, leállítógomb hiányzott, volt mit csinálni. A hengert fúrattam, újraperselyezték, új dugó, dugógyűrő, karbi kipucol, az összes fúvókából vettem újat, tömítésekből szintén, beállításokat ellenőriztem, összeraktam és azóta nagyon jól megy. Téli leállás után is pár rántás és indul.

Amire tapasztalataim szerint érdemes odafigyelni:
-a légszűrője olajos, a légszűrőház alján mindig legyen 1/4-1/2 újjnyi olaj.
-ugyanígy a kapatagok közepén levő csigahajtás olajszintje is legyen megfelelő.
-egy időben simán beröffent, aztán gázadásra nem történt semmi. Rájöttem, hogy a karbinál a pillangószelep tengelyén van egy furatokkal ellátott rugós visszatérítésű fémlapocska, ezt mozgatná a gázbowden. Ha viszont a rugó rendesen beszennyeződik, akkor nem mozog, megragad és hiába "adod" a gázt, nem történik semmi.
-volt olyan hibajelenség is, hogy egy idő után megfulladt, leállt. Kipufógó nélkül simán ment, tehát a kipufogó dugult el, ezt malacpörzsölővel kiégettük.
-a karbin lévő levegőcsavart 3/4 fordulatra kell hivatalosan állítani
-a kuplungszerkezet sehol ne legyen olajos, zsíros.
-a trafóból a gyújtáskábel képes kilötyögni
-1:40-es keverékkel egyáltalán nem füstöl, simán jár. Ha olajosabbat használtam képes volt a gyertya kormolódni és egy idő után emiatt nem indult.
-leállítás után a karbin levő benzincsapot mindig elzárom és hosszabb leállás esetén a tüzelőanyagot is leengedem a tankból.


Remélem nem lesz reklám, de van Pesten egy áruház, ahol szinte bármilyen gyári alkatrészt lehet hozzá kapni elfogadható áron és nem kell a 2 esélyes bontott alkatrésszel bíbelődni. Ez az Agroforg Kft., IX. Táblás u. 29. De a gyárban is elég segítőkészek voltak, mikor infot kértem tőlük.


Szóval szerintem karbantartva nagyon jó kis gép.
Pityorka Creative Commons License 2008.05.06 0 0 522
Esetleg gyújtás? Vagy kuplung? Vagy fals levegő? Vagy a motor kopott.
Előzmény: naaras. (521)
naaras. Creative Commons License 2008.05.06 0 0 521
uj gyertyat kapott es indul is :)
csak ujabb problema adodott. inditas utan a kapa alig akar forogni, mintha nem lenne benne ero. karburatort szetszedtem, kompresszoral kifujtam, de ugyanaz.
valaki esetleg tapasztalt mar ilyen jellegu problemat? /2utemu robi 55-os/
misikt Creative Commons License 2008.05.06 0 0 520
Én szoktam látni. Égetsd ki, ha nincs kéznél másik gyertya.
Előzmény: naaras. (519)
naaras. Creative Commons License 2008.05.06 0 0 519
hello!
egy olyan kerdesem lenne, hogy a gyertyaszikra lathato kell legyen vagy sem? mert en szikrat nem latok, csak a kezemen erzem. ill mar azt sem annyit rangattam azt a tragacsot es nem indul :/
Sky222 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 518

Sziasztok!!! Azért írok mert sokan szidják a robi 55öt. Nekem is van egy 10 év állás után kb 5 óra alatt újjávarázsoltam azóta (2 éve) dolgozok vele kisebb nagyobb hibái vannak(karbi szarakodott, új úszótengely azóta az is jó). Idén tavasszal volt egy fúrása mert az egyik zéger még ismeretlen okok miatt kirepült (több mint 20 éves technika) immár 60ccmel(40.75mmes 41 mm a 60 ccmes) már túl vagyok a bejáratáson gyepet felkapálja szóval jó gép csak törödni kell vele. Jah még a kormányt kellett hegeszteni 2szer meg egyszer az ekéjét (nagy a nyomatékXD) szóval évi kb 70-80órát megy és a mai benzinárak mellett az alkatrész aprópénz (3800huf volt öszvisz a fúrás dugó csapszeg felső tűgörgő gyűrűk 2 új zéger) benzinből meg most bejáratva 0.5-0.75 liter/óra, lényeg ha megfelelő olajat használsz és figyelsz rá szerintem akár a 4ütemű csodagépekkel is felveszi a versenyt. Indításról annyit ha napon hagyom 1-2 hétig állni második rántás ha 'hűsöl' általában elsőre. Azért egy huszonakárhány éves géptől nem rossz, munka közben meg halkabb mint egy fűnyíró. Nah ennyi nekem megérte fúratni. 

               

                                                                                                             Sky

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!