Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10384

Szia!

Ha a vörösekről is beszéltünk, meg a húsnyulakról is...

Egy 5,5 kg-os vadas keverék házinyulat pároztattam ezzel az újzélandi vörös bakkal. 4 nyuszi született csak, de 8 hetesen 2,3 kg-ok, 9 hetesen 2,6 kg-ok voltak. A képen a "kis" nőstény 8 hetes, 2,3 kg, és látszik, hogy nem csak csontból áll. :) Most is várok egy almot ugyanebből a párosításból.

 

Előzmény: mrkux (10381)
nddori Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10383

Szia!

Vannak vöröseim, de még nem olyan régóta kb 1 éve, most szeretnék komolyabban foglalkozni ezzel a fajtával.

Az eddigi tapasztalatom az, hogy a bakok nagyon barátságosak, de aktívak is, a nőstények kicsit érzékenyebbek. A nálam születettek nagyon nyugodtak, barátságosak, amiket vettem, ők kicsit félénkebbek, de szerintem ez egyedfüggő is lehet. A félős anyákkal kicsit több a gond, nekik teljes nyugalom kell, de ez minden fajtánál így van szerintem. Dajkásítottam már újzélandihoz kisnyulakat, szépen fel is nevelte őket, semmi probléma nem volt. 4 nap különbség volt a saját és a dajkásított nyuszik között (akik német óriások voltak, szóval gyorsan beérték az idősebb vöröseket :))

A dajkásítástól meg a fészekbe nyúlástól nem kell félni, legalábbis nekem sose volt még ezzel problémám.

A lényeg az, hogy jó helyről szerezd be a tenyészteni kívánt nyuszikat. Sajnos nagyon sok helyen mondják, hogy újzélandi vörös....pedig egyáltalán nem az, hanem valami keverék (persze a színe valami vöröses, és a tapasztalatlan vevő meg is veszi). A másik véglet pedig az agyontenyésztett, rokonok pároztatásából született nyuszik, akik pedig idegbetegek....(idegbeteg= nagyon félős és nem tudsz ellene tenni)

Szerintem az újzélandi vörös egy nagyon szép fajta és egyben egy kihívás is :)

Előzmény: Ma-dzsong (10382)
Ma-dzsong Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10382

Szia Dóri.

Óriás tenyészettől tudom, hogy neked vannak Uj-Zélandi vörösek,vagy legalábbis nagy tapasztalatod van belőlük.A kérdésem hozzád:milyen anyák ezek a kis vörösek.Elfogadják-e más alomból származó nyuszikat.(halottam róla ,de nem merem kipróbálni)

Előzmény: nddori (10368)
mrkux Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10381

köszi szépen, úgysem sürgős annyira még :)

Előzmény: Rencsa-baba (10380)
Rencsa-baba Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10380

Hello!

 

Egyenlőre nem tudok feltenni képeket,mert ez nem az én gépem és erre nem tudom feltenni.Majd ha kész lesz az én gépem teszek fel képeket!...:)

Előzmény: mrkux (10351)
laller25 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10379

Helló mindenkinek szerintetek baj hogy almát adok a nyúlaknak mert apám azt mondta nem lessz semmi baja és én hiszek is neki de a magot ne adjam oda azt mondta én nem is adom oda neki nameg kőrtét is adtam nekik összel és nyáron szerintetek baj?

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10378

Szia!

Sajnos saját tapasztalattal nem szolgálhatok neked mivel ők az első Új-Zélandi vöröseim, és a legidősebb 9 hetes!

Én azért vettem őket mert csak jót hallottam erről a fajtáról!!

És mindegyis fajtájú anya nyúl elfogadja a másik kisnyulát ha egy idősek, de tudomásom szerint csak az első pár napba! Nagyon ritka amelyik később elfogadja!!

élandi vörösekkel kapcsolatban dórit kérdezd meg! Ő biztos tud neked segíteni!!

Még egyszer Nagyon Boldog és Sok Nyusziban Gazdag Új Évet kívánok!

Előzmény: Ma-dzsong (10377)
Ma-dzsong Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10377

Heló.

Egy kérdés :én úgy tudom , hogy az Uj-Zélandi vörösek nagyon jó anyának valóak,mi az igazság ebből.A válaszodat előre is köszönöm.(az igazság-e,hogy más anyának is elfogadja a fiait.Persze ha egy időben születtek)

Előzmény: Óriás tenyészt (10376)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10376

Sziasztok!

Néhány kép az Új-Zélandi vörösökről:D

A nyusziknak sötétebb az eredeti színük csak a vaku "kivilágosítja" a színüket!

laller25 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10375

első fialásra 8 kicsi de abbol a fialás reggelére 2 meghallt igy még van 6 kicsi már egyhetesek pont ma nagyon aranyosak

mis99 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10374

Minden nyuszisnak és kedves családjának! 

nyuszihopp Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10373

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG, SIKEREKBEN ÉS NYUSZIKBAN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!!

Antal Zoli

förike Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10372

Boldog Új Évet!!

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10371

Sikerekben és kisnyulakban gazdag Boldog új évet kívánok minden nyúl tenyésztőknek!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10370

Sziasztok!!

Nagyon sok Boldog és sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok!!

navara1 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10369

Antibiotikumot hormont nem tartalmazhat, ezek a klasszikus hozamfokozók amiket betiltottak, de ez mellett léteznek még hozamfokozók a mik mesterségesek ezért írtam hogy ez csak egy gyűjtőfogalom. Bárki gyártathat magának tápot amilyet akarsz csak mennyiségi korlát van ami ezt megakadályozza. A nagy telepek azért használnak saját összetételű tápot, hogy teljes mértékben megfelelő összetétele legyen a helyi telepre. Mikro-makroelem ellátottság és a saját termelésű takarmányok hiányainak kivédédére.

Előzmény: carlin (10366)
nddori Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10368

Én is Boldog Új (Nyúl) Évet Kívánok Mindenkinek!

Előzmény: törpecser (10364)
carlin Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10367

Bocsánatot kérek mindenkitől,az előbb elfelejtettem!

Mindenkinek és hozzátartozójának kívánok nagyon Boldog Új Évet,jobbat mint az idei!!!!

Sok örömöt az állataiba és egyéb téren is !!!!!!

 

carlin Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10366

Igen,de csak term.hozamfokozók adhatók,antibiotikuk,stb.,csak gyógyászati célra,maga mint hozamfokozó a tak. nem tartalmazhat.

Igaz,teljes mértékben ,hogy egyes elemek a fehérjék,cukrok,zsírok és vitaminok-ami nem tápláló anyag-gyorsítják,ill. lassítják,ami a növekedést és fejlődést nagyban befolyásolja.

Ezért vannak ált. a nagyobb telepeknek saját maguk gyártatott takarmányuk,amire még a tak. gyártót is kötelezhetik,hogy ez másnak ki nem adható.

Ilyen takarmányok a házhoz nem kerülhetnek,esetleg illegálisan.

Előzmény: navara1 (10354)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10365

Nagyon szépek!

Én azt mondanám inkább ezek Holland törpék!Amugy ha 2-3 nap mulva még mozognak a picik és nem ráncos a bőrük akkor minden rendben van.Szépek a malackák is.Én is most kaptam egyet hétfőn bár régen is rengeteg volt...:))

Előzmény: K.Tib (10358)
törpecser Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10364

Sikeres és Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!!!

nddori Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10363

Az teljesen normális viselkedés, hogy a másik sarokban ül. Ha eszik, iszik, akkor minden rendben van. Akkor lenne gond, ha rohangálna idegesen és beugrálna a fészekbe, mert akkor agyontaposná a kicsiket. Az a jó, ha a közelükbe sem megy, max néha rájuk néz és csak naponta 1-2x megy be hozzájuk 3-4 percre, akkor szopnak a kicsik, de nem fekszik közéjük, vagy rájuk. Beteszek egy képet, így néz ki az etetés( igaz, ők már 12-14 napos nyuszik), de ilyet ritkán látni, általában akkor szoptatnak, amikor teljes a nyugalom és nincs ott senki.

Előzmény: K.Tib (10362)
K.Tib Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10362

Szia!

Benne vannak a fészekben sok szőr és széna között csak éppen az anya gubbaszt a másik sarokban. ^^"

Remélem a legjobbakat bár az első kölykezése. Talán a legközelebbin már rutinosabbak leszünk.

Előzmény: nddori (10361)
nddori Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10361

Szia!

Szerintem, ha szépen benne vannak a nyuszik a fészekben, sok szőrben, akkor fel fogja őket nevelni. :)

Ők színes törpék, vagy holland törpék, de ez az elnevezés azt hiszem, nem hivatalos. Szóval színes törpék :) Javítsatok ki, ha nem, törpéim nincsenek :)

Előzmény: K.Tib (10358)
laller25 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10360

helló mindenkinek nemsoká jőnn apám az anyukájától és megnézi a nyúszikat azért is szóltam neki hogy jőljőn le mert én nem értek hozzá és nekűnk kicsikoromba volt kb100 nyúlúnk így neki van tapasztalata az ilyen dolgokhoz nint belenézés a fészekbe úgy hogy az anya ne dobja el a kicsiket de amugy holnap lesznek 1 hetesek majd írok hány nyúszi van

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN KEDVES NYÚLÁSZNAK ÉS CSALÁDJÁNAK!!

laller25 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10359

helló mindenkinek nemsoká jőnn apám az anyukájától és megnézi a nyúszikat azért is szóltam neki hogy jőljőn le mert én nem értek hozzá és nekűnk kicsikoromba volt kb100 nyúlúnk így neki van tapasztalata az ilyen dolgokhoz nint belenézés a fészekbe úgy hogy az anya ne dobja el a kicsiket de amugy holnap lesznek 1 hetesek majd írok hány nyúszi van

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN KEDVES NYÚLÁSZNAK ÉS CSALÁDJÁNAK!!

K.Tib Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10358

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsot, akkor várunk pár napig, hogy mi lesz a vége.

A fekete-fehér az anya a fehér a bak. 

Előzmény: Rencsa-baba (10357)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10357

Szia K.Tib!

 

Az anya nyul nem fekszik a kicsik mellé.Szoptatni nem csak egyszer szoptat ez tévhit.Én láttam már többször is.De általában a hajnali és esti órákban szoptatnak.Mikor nyugodtan vannak és nem zavarja senki.Ha szoptat és valaki megy oda egyből leszáll a kicsikről.Amugy első ellése?Mert ha igen nem 100% hogy felneveli őket.De lehet benne bizni.A kicsiket nem érdemes kézzel nevelni.Sajna nincs olyan megefelelő tápszer vagy tej ami pótolhatná az anya nyul tejét.Én próbáltam 2x is nevelni kisiket kézzel.De 1 hétnél tovább nem maradtak meg.És ez sajna az embert is megviseli.Ezért nem is próbálkozom többet.Biztonságosan 2-3 hetes kortól lehet kézzel nevelni őket,mert akkor nagyobbak és megkóstolják a szilárd kaját is.Még szoktak béranyákat alkalmazni,de ez csak ugy oké ha a béranya is ellett,és csak 2-3 nap különbség van a kicsik közt.Persze nem tudom hogy nektek mennyi nyulatok van.De egyébként én nem ismerek ilyen fajta nyulat hogy Belga toy.Sőt elméletileg toy nyulak nincsenek is.Ez csak valaki egyzser kitalálta és azota van ilyen a közhiedelmben.Törpe nyulak vannak.Tudnál képet feltenni erről a nyuszikáról???..:)

Előzmény: K.Tib (10355)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10356

Én ugy tudom hogy az anyanyul 1 nap csak 1-szer szoptassa meg őket. Én sose látom hogy szptassa a kicsiket és mégi felneveli öket. És a legtöbb anya csak etetni eteti a kicsiket és nem fekszik melléjük

Előzmény: K.Tib (10355)
K.Tib Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10355

Szervusztok!

SOS segítségre van szükségem!

A Belga toy nyulunk tegnap hajnalban megfialt, a kicsik szépen mozgolódnak a fészekben, de az anya nem fekszik melléjük, és még nem láttuk hogy szoptatta volna őket. Mit lehet ilyenkor tenni? Csak akkor fekszik oda ha a kicsiknek szüksége van rá, vagy nem is fogja őket etetni? Ha ez utóbbi a helyzet, mi a teendő, mivel lehet etetni a kicsiket?

Előre is köszi, minden tanácsot szívesen veszünk!

navara1 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10354

Sziasztok

Hozamfokozók a mai napig használhatók az állatok takarmányozásában, ez egy gyűjtőfogalom. Léteznek természetes hozamfokozók is.

A takarmányok beltartalmánál nem az a lényeg, hogy mekkora mondjuk a fehérje tartalma, vagy rost tartalma. Egy magas fehérjetartalmú táp semmit sem ér, ha az aminósavakat nem megfelelő arányban tartalmazza. A lényeg az ilyen összetevőknél mindíg a megfelelő arány. Úgyanez vonatkozik a mikoro- makroelemkre és vitaminokr, ha valamely alkotóelemből nem megfelelő mennyiség van jelen a többi is kiürül a szervezetből és semmit nem ér a vitaminkúra, vagy a szép magas fehérjetartalomból az állat méregdrágán álít elő energiát.

Egy tápot nem lehet csak bertartalmi érték alapján megítélni .

carlin Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10353

Ezekkel én is egyet értek,de tudomásom szerint hozamfokozók nem tehetők a tak.-okba,most már.

A nyulak tápja 30-40 %-a lucerna,többi szemes tak.,minimális vitamin,ásványi anyag,nyomelem.Relatíve,ezért is tartom drágának a tápot,mivel maga a lucerna nem egy nagy összeg.Lehet a granulálás miatt.

Én csak ezzel azt szerettem volna mondani,hogy ha egy fajtára,vagy hibridre meg van adva a növekedés,tojás temelés,ez mind intenzív tart. és tak.-ra vonatkozik.

Itt is sokan vesznek "húscsirkét" és csodálkoznak,hogy 42 naposan még csak 1-1,5 kg,pedig kukorica darával etetik.

Előzmény: Törölt nick (10352)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10352

Én úgy gondolom hogy az intenzív tartásnál nagyon fontos szerepet kap a táp és a benne lévő hormon, vagy egyéb növelőszer. Enélkül lehetne adni a nyulnak jobb beltartalmi értékekkel rendelkező és vitaminban gazdagabb takarmánykészítményeket, az ezzel elért eredmény akkor sem múlná felül a növelőszert tartalmazó táppal elért eredményt, még ha a táp tápanyag szempontjából gyengébbnek is mutatkozik. Az már pedig kérdéses hogy a nem saját szervezet álltal termelt, kívülről a bekerülő hormonok, növelőszerek milyen hatással vannak az állat egészségére és ezálltal a mi egészségünkre is. ( Bár láttam itt egy tápnak a beltartalmi értékeit és alkotórészeit, amit azt hiszem Kazynyuszi tett fel de nem vagyok benne biztos, mindegyiknek utánanéztem és a CGF az olvasottak alapján nem tűnik károsnak).

Persze hasznos dolgok ezek  de annak a tojóhibridnek a tojása fikarcnyit se ér a kertben és a "ganéban" csipegető házi tyúk tojásával szemben.

Előzmény: carlin (10349)
mrkux Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10351

nagy örömmel várom őket :)

Előzmény: Rencsa-baba (10350)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10350

Majd holnap csinálok képet hogy mi lett a kalifoniai bakomból egy házi anyából.:)

Előzmény: mrkux (10348)
carlin Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10349

Ezek a nyulak (pl. az említett fajta),csak és kizárólag intenzív tartási és takarmányozási körülmények között képesek kihozni magukból a maximumot.Így tenyésztették ki őket,nem peig félintenzív,esetleg extenzív tart.,tak.-ra.

Egy tojóhibrid sem képes 320 db-ot tojni tojótáp nélkül,ez természetes,sőt még a táp beltartalmi értéke is nagyban befolyásolja ezt az értékmérő tulajdonságot.

Ezt minden esetben figyelembe kell venni,akár melyik állatfajnál,fajtánál feltüntetik.

Hozzáteszem, a tak. boltban sem kapsz olyan minőségű tápot mint az üzemi termelés esetén,mert ők ált.saját licensz alapján gyártatnak.

Én ezért tartom fontosnak a beltartalmat megnézni,főleg fehérje,de a nyúlnál a rost nagyon fontos.A vitaminnal úgy vagyok,pótolható.

Előzmény: Törölt nick (10340)
mrkux Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10348

Naja, ez is egy jó ötlet valóban. Mondjuk érdekel ez a genetikai rész is, kíváncsi vagyok h milyen színű kisnyulakat lehet kihozni mondjuk egy egyszínű házinyúlból, meg mondjuk egy újzélandi bakból, ami szintén egyszínű. Tudom hogy nagyrészben a felmenőktől függ, de érdekes, na.

Köszi mindenkinek, aki segít elindulni eme rögös ámbár gyönyörökben gazdag keskeny úton :)

Üdv!

Előzmény: nddori (10347)
nddori Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10347

Egyet értek Veled! Sokkal azért a fajtatiszták sem érzékenyebbek, nekem sincs sokkal több bajom velük, mint pl a keverék nyulammal. Az érzékenység meg egyedfüggő is, nem csak fajta. Szerintem az is egy jó megoldás lehet, ha jól nevelő keverék anyát beszerez valaki és fajtatiszta bakkal pároztatja. Legalábbis nekem egy ilyen párosításból nagyon jó nyuszik szoktak lenni.

Előzmény: Rencsa-baba (10346)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10346

Hello!

 

Azért ennyire nem szörnyű a helyzet.Nekem sok fajtiszta nyulam van!Kosorrú törpék,Kaliforniai,volt havannám is.Most van oriásom.És nincs baj velük.Egyeltalán nem betegesek.Kint vannak.Pedig nálam is keverve kapják a kaját.bár most egy jo ideje nem kaptak tápot.Csak buza,kukorica.A kaliforniaim pl a mixot se kapta el.Pedig 6 nyulamat elvitt.És ő nem volt beoltva.De persze te dolgod hogy eldöntsd hogy mit akarsz.Mondjuk a bécsi fajtákat annyira nem ajánlom na ők kényesebbek.A huzatra főleg.Vedléskor.A másik a házinyulak se olyan husosak.Ők inkább izmosabbak.Mint a kimondott husfajták.

Előzmény: mrkux (10345)
mrkux Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10345

Köszi szépen :)

Most kicsit sikerült így elbizonytalanodni, de majd mérlegelem a helyzetet.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (10344)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10344

Lényegében abban hogy jobb tartási körülményeket igényelnek:  - nem bírják olyan jól az időjárás viszontagságait

- a betegségekre fogékonyabbak és  ezek ellen antibiotikumos kezelésekkel ( ami kényelmesebb) vagy a higiénikusabb körülmények megteremtésével és fenntartásával ( ez viszont időigényes) tudsz védekezni.

Azt te döntöd el hogy mit adsz neki, de sztem egy olyan nyúlnak húsa ,amelyik tápot kapott és ezáltal hamarabb megnőtt,  sosem lesz olyan jó mint egy "bio" nyúlé. Az antibiotikumok rendszeres használatának következményeiről nem is beszélve.

Előzmény: mrkux (10342)
laller25 Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10343

helló lenne egy kérdésem most mennyi kőrűl mozog az német angóra nyúl ára

mrkux Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10342

Ez a kényesség miben nyilvánul meg esetleg? Több betegség? Hamarabb elkapja?

Amúgy úgy gondoltam hogy tápot kapnának keverve szemes takarmánnyal. Szal kb 1/5öd lenne táp.

Köszönöm és Üdv!

Előzmény: Törölt nick (10340)
Bladeboy03 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10341

Hello.

Buszkáti fehér nyula van valakinek?

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10340

Hello!

A fajta kiválasztásánál a fajtatiszta nyulak annyiból tényleg előnyösebbek hústermelésre hogy több húst kevesebb idő alatt (bár kíváncsi lennék hogy egy újzélandi-fehér hogyan éri el a 2,5 kg-ot a 12. hétre táp nélkül csak természetes táplálékon) adnak és a vágási kitermelése is jobb esetenként mint egy keveréknek, de az igazsághoz hozzá tartozik az is hogy minél jobb gazdasági tulajdonságokkal rendelkezik egy-egy fajta annál kényesebb is, ezért ha magadnak bio (gyógyszer- és tápmentes) nyulat akarsz termelni szerintem érdemesebb lenne egy gyengébb gazdasági tulajdonságokkal rendelkező keveréket választani.

Ez az én véleményem.

Boldog Új Évet Kívánok minden fórumozónak ezúton is.

Előzmény: mrkux (10316)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10339

Lehet hogy egy tályog!Mutasd meg dokinak.Nem hiszem hogy e miatt meg kellene válnod tőle.

Előzmény: Óriás tenyészt (10338)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10338

Ja és Dóri!

Van egy kosorrú nyuszim, aminek az állán van egy nagy dumó!

Esetleg nincs valami ötleted, hogy mi baja lehet??

És van e értelme tovább tartani vagy inkább megkellene válnom tőle??

Képet is mutatnék de úgy nem lehet látni!! A képen úgy néz ki mint ha hatalmas feje lenne közbe meg csak egy nagy dumó :( :(

 

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10337

Hát az én értékeim alapján nagyon szép állásúak és méretűek:D

6kg-sak! Képem sajnos nincs mert nem az enyémek!!

De elméletileg 2-3hét mulva lessz 3 ilyen alom a tenyésztőnek!!

Nagyon kíváncsi vagyok hogy lessz e az alomba ilyen színű mert akkor veszek!:D

Majd megpróbálok képet szerezni,  de nem ígérem!!

 

Előzmény: nddori (10336)
nddori Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10336

Kíváncsi vagyok a nyuszikra! Élőben még nem láttam olyan vörös kosorrút, mint amilyen az újzélandi, de valaki már írt ilyenről itt a fórumon. Ha méretben, állásban és egyéb fontos dolgokban megfelelnek a fajtának, akkor valószínűleg létezik ilyen szín. Esetleg a fajtaklubbal kellene megbeszélni ezt, hogy nálunk elfogadott színként van-e ilyen nyilvántartva.  Képed esetleg nincs róluk?

Előzmény: Óriás tenyészt (10331)
nddori Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10335

Köszi szépen Mindenkinek! :)

Előzmény: carlin (10334)
carlin Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10334

Hústermelésre a buszkáti fehér is kitünő.

Csatlakozom,az ünnepelteknek boldog szülinapot!

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10333

Köszönöm mindenkinek...:)))

mrkux Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10332

Köszi szépen!

Üdv

Előzmény: nddori (10330)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10331

Helló!!

Elősször is Nagyon sok Boldog Születésnapot mindkettőtöknek!! :)

Másodszor pedig megérkezett 3db Új-Zélandi vörös nőstény! Nagyon szép sötét vörös színük van, majd holnap töltök fel képeket róluk!

Harmadszor pedig! A kosorrúknak van e olyan színváltozatuk mint az Új-Zélandi vörösnek, mert ma láttam ÉLŐBE olyanokat és nemtudom, hogy keverékek e vagy fajtatiszták!??!!

Lécci segítsetek benne, hogy van e ilyen színű kosorrú, mert ha van akkor megyek is és veszek:D

További szép napot!!

nddori Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10330

Szia!

A német óriás nem a legmegfelelőbb választás, ha levágásra szeretnéd. Gyorsan eléri ugyan a 2,5-3 kg-ot, de akkor még csak csontból, bőrből és fülekből áll... Szerintem is inkább egy közepes testű fajtát válassz, mint a pannon, kaliforniai, újzélandi, német világos nagyezüst....

Előzmény: mrkux (10329)
mrkux Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10329

Köszi szépen.

Esetleg német óriás? Ezt a fajtát könnyebben tudnám most beszerezni :)

Üdv!

Előzmény: Rencsa-baba (10324)
nddori Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10328

Köszi szépen Neked is! :)

Előzmény: nyuszihopp (10326)
nddori Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10327

Köszönöm szépen!

Neked is boldog szülinapot kívánok! :)

Előzmény: Rencsa-baba (10325)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10326

Csatlakozom az előttem szólóhoz!:)))

Nagyon Boldog Születésnapot Kívánok mindkettőtöknek!!!

Előzmény: Rencsa-baba (10325)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10325

Dórinak Nagyon Boldog Szülinapot!Ugy látszik egynapon születtünk...:)))

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10324

Szia!

 

Megtudják enni azon keresztül is!Nos lehet házinyulat is tartani saját célra,de mégis érdemesebb fajtatiszta nyulat.Mert mig a házi akár 6-7 hónap alatt éri el a vágás súlyt a tiszta akár 3 hónaposan.A kaliforniai nagyon jó erre.Nekem is az van.Egy bak,majd most akarok hozzá anyát.De jó még a pannon és az ujzélandi is.:))Remélem segitettem!

Előzmény: mrkux (10316)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 10323

üdv mindenkinek. Hoztam pár friss képet Zsanettről.

 

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.28 0 0 10322

Hát köszönöm szépen!!

Bakra már nincs szükségem egy darabig!!

De a közel jövőbe tervezek hozzád eljutni, és majd talán akkor!

És mégegyszer köszi a dícséretet!

Előzmény: nddori (10321)
nddori Creative Commons License 2010.12.28 0 0 10321

Nekem most van egy 2 hónapos bakom eladó, de gondolom, messze van :)

Szépek a kosorrúk :) Majd kiderül, mi lesz belőlük.

Előzmény: Óriás tenyészt (10320)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.28 0 0 10320

Helló Zolee!

Köszi szépen:D

Faterodnak az Új-Zélandi vöröse megvan még??

Vagy nemtudsz vkinek eladó Új-Zélandi vöröset??

 

Előzmény: Belgaóriás (10319)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.28 0 0 10319

Akarom mondani mármint nem rossz, csak lemaradt az s kétszer is.

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.28 0 0 10318

Halee Benee!

 

Nem rosz nem rosz!

 

Üdv. Zolee

Előzmény: Óriás tenyészt (10317)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.27 0 0 10317

Néhány kép a Kék bakomról és a Kék-kabát nőstényről! 3 hónaposak

mrkux Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10316

Üdvözletem!

Új vagyok a fórumon, azért regisztráltam, mert most szeretnék újra elkezdeni  nyulakat tenyészteni. A kérdésem az lenne, hogy körülbelül 2*2cm-es rácson keresztül meg tudják-e enni szálastakarmányt, mert akkor úgy újítom fel a ketrecet. Arra gondoltam, hogy a ketrec egy oldala, az ajtó mellett ilyen rácsból lenne, és szerelnék rá kívülről vmit, ami meg tudná tartani a szénát. Szóval, meg tudnák-e enni.

Lenne még 1 kérdésem. Saját részre szeretnék húst termelni. Érdemes-e fajtatiszta anyát és bakot vásárolni ( gondoltam a kaliforniaira, vagy a pannon fehérre, esetleg tanácsot elfogadok), vagy a házi keverék nyúl is megfelel a célnak?

Előre is köszönöm.

Üdv:

mrkux

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10315

Helló!

Az Óriás Kosorrú, a Kaliforniai, de a legjobb az Új-Zélandi fehér!!

Szerintem!! 

De a Bécsi fajták és a húshibridek is eléggé jók!

 

 

 

Ja és egy msn címet ha kérhetnék:D

Köszi előre is!!

És tovvábbi boldog Karácsonyt:D

Előzmény: hddaniel (10314)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10314

szerintetek melyik fajta nő a leggyorsabban és szaporodik jol egyszoval a melyik a leggazdaságosabb

laller25 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10313

Kőszike a segitségte

SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10312

szia!12naposan már nyitva kell leni a szeműkbnek ha nem akkor baktérium kerűlt bele és vissza zárodik.olyankor szét kel nyitni kamillás vatta segitségével.a ször 2-3 naposan már növekszik 1 hetes korukra meg van.de ha szintiszta és nem kevert az álomány akkor rőktőn látod a szinűket ször nélkűl is.a fészek legkorábban 2 hetesen hagyák el de van hogy 3om az ottol füg menyire van teje az anyának és akkor max 3hétig nem jönnek ki másfélhetesen az nagyon korán akkor nem jol táplál az anya.3 honapos korukig maradhatnak a bakok egyűt.a nöstények tovább is ha nincsen köztűk domináns mert akkor azt ki kel venni mert balhézik.nállam akkár 6-8 honapig is együt vannak a nöstények.

Előzmény: laller25 (10308)
laller25 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10311

kőszi a segítséget

nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10310

Szia!

Hát, általában 10, de volt rá példa, mikor már 8 de olyan is, hogy csak 12 naposan nyílt ki a szemük.

A szőrük 2-3 naposan kezd el nőni és pár nap alatt teljesen kiszőrösödnek.

A kimászás  általában akkor indul be náluk amikor kinyílik a szemük és kiváncsiak lesznek a nagyvilágra.:))) De kéthetes korban lesznek már igazi Kolombusz Kristófok:)))

Hogy érted a nemek szerinti szétválasztást? Igazából a tesók ha együtt nőnek fel akkor el vannak akár 3 hónapos korig is utána már érdemes őket külön választani.

Szerintem se várj 1-1,5 hétig a fészek megvizsgálásával, mert ha van benne halott kisnyúl azt jobb mielőbb eltávolítani.

A fenti leírás saját tapasztalat meg az is talán lényeges, hogy én törpe nyuszikkal foglalkozom, de túl nagy eltérés nem lehet!

 

BOLDOG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMOZÓNAK!!!!

Előzmény: laller25 (10308)
Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10309

Sziasztok.

Először is Kellemes karácsonyt és boldog új évet (sok nyuszit) kívánok midenkinek.

Nekem is lefialt kettő anyám is az idősebbiknek 9 , ameijknek most van ellősször annak pedig 5db.Anyira vigyáz a kicsikre,hogy még az olból is bekaparja az almot.

 

laller25 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 10308

Helló mindenkinek már anyi infót kaptam több helyről és másokat hogy már nem is tudom hol állok és hanyadán de lenne pár kérdésem

A kis nyuszik szemme hány naposan nyíllik ki?

A szőrűk hány naposan kezd el kinőni?

Hány hetes korukba másznak ki a fészekből előszőr?

Mikor érdemes nemek szerint szétszedni?

a válaszokat kőszi

hddaniel Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10307

sziasztok egy felnött oriás kossorunak hány cm kell lennie a fülének?

kavarnyik Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10306

Szervusz Ferenc testvér!

Nekünk is "kirakják" az anyák a halott nyuszibabákat.

Az egyik anya (Hudini) megajándékozott minket két nyuszibabával.Gyenge volt a bak. (Már pörkölt.)

Üdv: az egész család.

Előzmény: förike (10305)
förike Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10305

Én szerencsés vagyok, mert nekem az anyák mindig ki dobják a fészekből a halva születetteket!

kósági Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10304

Én is megnézem még rögtön a kicsiket, egyedül akkor várok, ha látszik, hogy még nagyon frissek. Pl. ha éjszaka fialt, a reggeli etetésnél simán megszámolom őket. Még soha nem volt probléma belőle. (6-7 anya van általában). Olyan anyám már volt, amelyik engem támadott meg emiatt, de őt szelektáltam ezért.

Előzmény: laller25 (10302)
zsombi06 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10303

Nem tudom h ti h vagytok vele de én azoknál a nyulaknál amik már nem először fialnak mindig még az nap mikor megfial megnézem a fészket megszámolom a kicsiket és a dögöket ha van kiveszem. Amelyik először fial azoknál is 2-3 nap múlva benyúlok a fialtató ládába és nekem még egyetlen egyszer sem húzta szét a fészket. Először mindig megszagoltatom az anyával a kezemet és megsimogatom , megnyugattom aztán már be is nyúlok  és közben is simogatom az anyát.

laller25 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10302

Űdvőzlet minden kedves nyúltartonak ma reggelre lefialt a nyúlam Hamu és sajnos 2 a fialtató láda mellet volt elpusztúlva de nem  merek belenézni a fészekbe mennyi van de azt tudom hogy élnek nyúszik mert mozog a szőrcsomó amikór kivettem és lemértem mekkora azt láttam hogy 10cm-esek voltak de rendesen cipősdobozba raktam őket a 2 halotat és elástam az udvar egy eldugott részén nagyon sajnálom de erre számítottam mert első fialása ez nekide amint tőbbet tudok már szolók is nektek ha valami változás van de belenyúlni cak kb 1-1.5 hét múlva fogok mert nem akarom hogy othagya  a kicsiket és elpusztuljanak

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.25 0 0 10301

Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10300

BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN NYÚL TENYÉSZTŐ TÁRSAMNAK!

originkerub Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10299

Boldog Karácsonyt!

 

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10298

Szia dóri!

Nagyon szépek a nyuszik, gyönyörű élénk színük van, és köszönöm a tanáot is! :)

És  Békés, Boldok Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!

 

 

Neked is köszi szépen laller!

Előzmény: nddori (10297)
nddori Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10297

Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

 

nddori Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10296

Egyébként szép nyuszi, a lényeg, hogy a talpuk nem lehet fehér, csak világos színű.

Előzmény: Óriás tenyészt (10291)
nddori Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10295

Szia!

Ebből a képből elég nehéz megmondani, mert el is van fordulva a nyuszi, illetve elégggé világosnak látszik a színe, de ezt nagyon befolyásolják a fényviszonyok is.  az enyémek pl. ilyen színűek (élőben is :))

 

 

Előzmény: Óriás tenyészt (10291)
laller25 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 10294

helló szerintem nézd meg a párját ha a kicsinyeiből akarsz de ha nem akkor csa látogasse nézz kőrűl és ha valamelyik megtetszik akkor vidd el ha nincs baja én ezt tudom tanácsolni egyépként rendkívűl szép új-zélandi vörös én is tervezem hogy beszerzek jővőre egy pártvagy 2 nőstényt és egy bakot ha úgy alakul a helyzet

laller25 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10293

helló boldog karácsonyt és szúnyog mentes új évet kívánok mindenkinek és sikerekben gazdagot!

szerintem nagyon szép nyúl mert nekem amugy is tetszenek az új-zélandi vörösek

mis99 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10292

Kellemes karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag boldog ujévet kivánok mindenkinek.

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10291

Sziasztok!!

Véleményt szeretnék kérni egy Új-Zélandi vörös nőstényről!!

(Nem az enyém, csak innen akarok tenyészbakot!)

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10290

Hát nem mindegy:D

Előzmény: laller25 (10289)
laller25 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10289

ja bocs elirtam 60mX20m

laller25 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10288

amugy az a kert kint van a szőllőskertbe mint másoknak de bicajal kb 5-6perc az út tehát nincs messze

laller25 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10287

Jó de én minden nap takarítom az aljukat az utóbi idóbe

Nyulasmotoros Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10286

Jó nagy kertje van mamádnak..(600*200=120000 m2 azaz 12 hektár) ;))

Amúgy én tartottam földön is, meg ketrecben is, földön jobban érintkeznek a trágyával, nagyobb a kokcidiózis veszélye.

Előzmény: laller25 (10272)
laller25 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10285

amugy vissza olvastam pár oldallal és azt tudom elmondani a szunyog csipést a legjobban a patikkba kapható ezűstkoloidal lehet gyogyitani nekem mind elkapta a betegséget fel is dagadtak de fúvogatam naponta 2x és már a seb sem látcot 1 hét után

nddori Creative Commons License 2010.12.23 0 0 10284

Köszi! Igen, aranyosak. Egyébként izabella kabátrajzos a színe :)

Előzmény: laller25 (10283)
laller25 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10283

szia nddori a barna foltos nagyon aranyos

laller25 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10282

Helló jővőre én is tervezen hogy veszek Új-zélandi vöröset mert nagyon aranyosak és szépek de errefele nagyon nehéz hozzájutni szerintem senkinek nincs errefele úgyhogy még keresgélek a kőzelbe amúgy Derecskei vagyok Debrecentől 25km-re

carlin Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10281

Látom,nem kapsz választ.

Sajnos ez néha előfordul.Próbáld meg széthúzni neki minden nap 1x-2x,ez segíteni szokott.

Előzmény: gulkás (10219)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10280

Szia!

Azthiszem a többiek nevében is megköszönönhetem:D és viszont kívánjuk neked is!!:)

 

És azthiszem örömmel jelenthetem be, hogy karácsony után megérkeznek az új-Zélandi vörös nyuszik!!:) Már nagyon várom az érkezésüket!!

3 db nőstény és 1db bak fog érkezni!

Úgyhogy ha valakinek van valami jó névtippje azt nagyon szívesen fogadom :D

 

Előzmény: Törölt nick (10279)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10279

:))) Velem is nyugodtan egyetérthetsz!!! Mert osztom a hozzászólók véleményét. Az valószínű, hogy több utód várható, ha óriás az anya, mint törpe anyától, de az utódok kinézete és minősége.. háááát:(

 

Egyúttal én is szeretnék:

 

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT ÉS NAGYON EREDMÉNYES, SOK NYUSZIBAN GAZDAG ÚJÉVET KÍVÁNNI!!!

 

Nekem szerencsém van mert, idén ma dolgoztunk utoljára.. Legközelebb 3-án leszek, de sajnos ebből adódik, hogy holnaptól csak olvasni fogom a fórumot, mert az otthoni gépemről valamiért továbbra sem tudok kommentelni. :(

 

Előzmény: Óriás tenyészt (10278)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10278

Bocs az előbb elírtam és nem Kazynyuszival hanem karibabával értek egyett!!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10277

Helló mindenkinek!:)

Szerintem hülyeség egy óriást elrontani egy törpével!!

Kazinyuszival egyet értek! Akár egy ezüst, Új-Zélandi (vagy sorolhatnám még...) sokkal jobb mint egy törpe és sokkal szebb, nagyobb nyuszik lesznek!!

Ez az én véleményem!! :)

Sok sikert!

És Kellemes Karácsonyt mindenkinek!!:D 

Előzmény: hddaniel (10273)
laller25 Creative Commons License 2010.12.22 0 0 10276

Szerintem normál átlagos méretű nyúlat a törpén kívűl bármivel összelehet rakni

karibaba Creative Commons License 2010.12.21 0 0 10275

Közepes testű jó húskihozatalú fajta bakját (újzélandi, pannon fehér, nagyezüst...)tedd az óriásra.....vagy egy másik óriást! :o)

Egyedül törpét ne! :o))))))))

Előzmény: G.Zoli (10274)
G.Zoli Creative Commons License 2010.12.21 0 0 10274

Annak mi értelme? A törpék sem hoznak túl sok utódot, ráadásul kissebbek lesznek a nyulak. Ráadásul az óriás nyulak is szoktak akár 10 et elleni annál több meg minek.

Szerintem!

Előzmény: hddaniel (10273)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.21 0 0 10273

Sziasztok

 

azt szeretném kérdézni ha tőrpe bakkal fedeztetünk óriás nöstényt akkor tőbb utod szuletik?

laller25 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 10272

Helló mindenkinek kinek mi a véleménye hól jobb tartani a nyúlat?

egy adot épűleten belűl a főldőn 2felé választva nemek szerint vagy ketrecbe?

az én véleményem az hogy a főldőn 2 felé választva nemek szerint de a tenyész anyát a fialás előtt célszerű ketrecbe rakni és a tenyész bakot is ketrecbe tartani de amint nagyok a kisnyúlak ők is mennek az anyukkal le a tőbbihez majd a másik megy fel fialni a ketrecbe.

én kb 6-8 tenyész anyát szeretnék tartani a későbbiekben és 2-3 bakot de most csak 2 tenyész anyám van és a szomszédba hordom őket  a mamám kertje az 600mX200m-es ott szoktunk répát salátát burgonyát és kukoricát tartani persze nekűnk is van kertűnk de az jóbára csak szamocás néha ide is kerűl a paprikán paradicsom és uborkán kivűl egy kis répa és saláta nameg borsó de az udvar másik fele az fűves kert amit 3hetente atól fűgg mennyi a szabad időm kaszálok vagy fűnyirózók ha kaszálok akkor azt a fűvet a nyúlak kapják meg szénatartóba ha fűnyirózók azt csak úgy beszóróm nekik a főkdre egy kupacrade mivel tél van nekem is vennem kellet szénát mert nyáron nem tudtam termelni de amugy sem lenne rá mód hogy termeljek szénát  ennyi.de ezt nővérem csinálta mire hazajőttem a melóból egy kis kocska lucerna szénát alájuk szort

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10271

Igazán nincs mit! Én pedig a dícséretet köszönöm szépen!:)

Előzmény: Óriás tenyészt (10270)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10270

Helló!

Köszi szépen a választ Kazinyuszi!

Gratulálok a nyulaidhoz, nagyon szépek!!

Előzmény: Törölt nick (10267)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10269

Köszi!! Én meg válaszoltam:)

Előzmény: Janika 75 (10268)
Janika 75 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10268

Szia Lívia! Küldtem email-t.

Előzmény: Törölt nick (10267)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.20 0 0 10267

Szia! Sajnos az eoldal csak a probaidoszak alatt ingyenes (1 honap). Utana, ha barmi kereskedelmi tartalmat talalnak rajta (pl van elado nyulad) akkor mar atkerulsz a fizetos csoportba, vagy blokkoljak az oldalad. Benne van a hasznalati szabalyzaban.. en sem olvastam el rendesen es bele is rongyoltam a blokkolasba.. Az egesz tartalmat ujra kellett csinalnom.. A tobbi ingyenes oldal kozul en a mindenkilapjat talaltam a legjobbnak, de ingyenes oldalon a design eleg korlatozott.. Pl ez az oldalam: http://kazynyuszi.mlap.hu/   Ez a maximum amit ki tudtam hozni belole (designban).. Itt van olyan lehetoseg, hogy sajat szerkesztesu sablont tudsz csinalni.. a hupont.hu-n pl ilyen lehetoseg nincs.. A tobbi ingyenes oldalt nem ismerem.

Előzmény: Óriás tenyészt (10259)
zsombi06 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10266

Üdv mindenkinek

én még új vagyok, most regisztráltam

és hát a vitát olvasva én is azokkal értek egyet akik azt mondják h a fajta tiszta nyulakat nem lehet kilóra eladni

Nekem német óriásaim vannak és hát én is mindig úgy adom el őket h mondok egy konkrét árat és ha annak a nyúlnak amit kiválaszt a vevő van éppen valami kis hibája és alkudni akar belőle akk engedek, mondjuk ilyen ritkán szokott lenni mert szép egységes az állomány

 

Ui.:most van eladó 3db nőstény és 4db bak 8 hetesek lesznek jövő héten szerdán

ha valakit érdekel v itt írjon de inkább a következő számon hívjon:06-30/855-2330

 

képek itt vannak:http://www.expressz.hu/allat_noveny/kisemlos_ragcsalo/hirdetes-23990315/

6 hetes korukban készülteka képek.

förike Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10265

Büszke mama!

laller25 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10264
Pet89 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 10263

Szia, ha ez a facebook lenne like-olnám a hozzászólásodat!!!

Előzmény: Bladeboy03 (10255)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10262

Helló!

Ez mind szép és jó!

Akkor még jobb lenne ha nem a bejelentkező linket linkelted volna hanem a honlapodat:D

Nagyon várom mert énis az eoldal.hun csinálom új honlapom!!

 

Előzmény: laller25 (10261)
laller25 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10261
laller25 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10260

Helló nagyon kőszi a segítséget

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10259

Helló!

Én 20l vödörbe keverem a szemes takarményt!

4:4:4:4:4(búza:árpa:zab:kukorica:táp) Én ezt adom nekik + száraz széna és a zöldségek.

 

 

Nekem is lene egy kérdésem!!!

Az eoldal.hu honlapkészítő oldal szerintetek fizetős vagy ingyenes??

Előzmény: laller25 (10258)
laller25 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10258

Helló mindenkinek lenne egy kérdésem szerintetek árpát zabot ésa más takarmányt milyen arányban kell keverni?

laller25 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10257

Helló mindenkinek lenne egy kérdésem szerintetek árpát zabot ésa más takarmányt milyen arányban kell keverni?

nddori Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10256

Valami ilyesmire gondoltam én is, ahogy írod. Valaki fajtatiszta minőségi nyulat akar olcsón és ez a cél, hogy olcsó legyen...(persze ez nekem jó is lenne addig, amíg megvásárolom a tenyészállományt, mert nem kellene horribilis összegeket fizetnem értük), na de abba már nem gondolnak bele, hogy amikor majd kisnyulat adnak el, akkor teljesen ráfizetés lesz....mert nekik is olcsón kell adni.

Szerintem egyáltalán nem lenne  abban semmi rossz, ha felemelnénk egységesen a nyulak árát, hiszen az nem csak azt jelentené, hogy drágán veszek tenyésznyulat, hanem azt is, hogy a drága nyúl utódait valami elfogadható áron tudom majd eladni. Olyan áron, ami reális a takarmány és a többi ráfordított költség szempontjából.

Ez most eléggé az árra lett kihegyezve, pedig én nem ezért tartok/tenyésztek nyuszikat, ez részemről csak egy megjegyzés volt. Igen nagy a kontraszt az itthoni és a külföldi nyulak ára között, nem beszélve arról, ha összehasonlítjuk a nyuszikat más hobbiból tartott állatok árával (fajtatiszta kutyák, cicák, díszmadarak....)

Előzmény: Bladeboy03 (10255)
Bladeboy03 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10255

Sziasztok.

Én ugy gondolom,hogy hülyeség áron alul adni a nyulakat.Most gondoljatok bele pl:szlovák,osztrákoknál nem 1000ftkért adják a nyulakat.Ott a 10Euro alapárnak számit és sztem nálunk is ez lenne a reális,hogy kb 2800ft legyen egy nyúl kortól függetlenül jó példa erre a debreceni juráskó kft ők 2900ft ért adják darabját kortól függetlenül.Szerintem a vágó nyúl ára háztól 1000ft/kg is nagyon olcsó hiszen a bolba 2500ft/kg a nyúlcomb ára.Az lenne jó nálunk is mint az uniós országokba fel vinni a piaci árát és nem 500-1000ft adni egy nyulat, leadásoknál is legalább 4 eurós árat kellene kapni kilójáért így megérné.sose értettem egyes emberek miért akarnak fajtiszta nyulat venni 1000ftért mikor nem gondol bele nekem mennyi időm munkám volt vele és persze ö azért venné hogy tenyéssze és eladja hát akkor fizesse meg az árat és nem kell sajnálni egy jó tenyész nyúlért 5-10e ft-os árat.egyes emberek annyi elvannak maradva 1-2 ezer ft adni egy nyulért ráadásul legyen olyan hogy már tenyész érett meg stb...na persze ilyenkor szoktam letenni a telefont..

nddori Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10254

Szépek!

Óriás kosorrú nyuszik eladók, előjegyezhetők kék, kék kabátrajzos, fekete, fekete kabátrajzos színekben. Külön vérvonalakból, szlovák és saját tenyésztésű nyusziktól. Érdeklődni: nddori@vipmail.hu címen, vagy  itt is lehet.

 

          

Előzmény: förike (10252)
förike Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10253

Így nézki egy igazi sárga-vadas nőstény! Tegnapi kép, ez a szépség nálam született! Ennek a testvére szült kilenc kicsit=

förike Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10252

Új szerzeményeim, Nagy Jánostól a fekete bak, a két kicsi sárga-vadas  nőstények, majd ha idősebbek lesznek jobban fog látszani a színük!

tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10251

Ha jön egy sporttárs és választ(unk) egy szép nyulat, akkor örülök, hogy a 30 növendékből egyet, ami arra érdemes tovább fognak tenyészteni. És ha nem viszi el akkor abból is pörkölt lesz.

Az árról meg annyit hogy adja mindenki amennyiért tudja. Nekem is kínáltak nyulat drágán, de nem tudtam (akartam?) megvenni és kész. Pedig vannak akik szeretnék a nyulászatot népszerűsíteni, de ha arról van szó hogy megfizethető áron adjon el tenyésznövendékeket, akkor már ködbe vész a nemes cél. Csak azt nem tudom, hogy mit tud kezdeni a nyakán maradó nyulakkal? De ez nem az én dolgom. Én adom ha viszik "olcsón" hagy szaporodjon a nyulászok tábora. Igaz mint írtam is ez nekem inkább csak hobbi, de semmiképp nem üzlet.

Az pedig hogy darabra vagy kilóra mindegy is. Mondhattam volna hogy 1500/ db. Az most ugyan annyi mint a 600 ft/kg.

Nekem is jó volt még fiatalon végképp nulla forinttal, mikor a fajtiszta pannon fehéret felvásárlási áron kilóra adta a tenyésztő.

 

A végére még annyit hogy a kiállított és lepontozott nyulak, de akár az ivarérett tenyészállatok adása vétele is már más kategória.

Előzmény: Ma-dzsong (10236)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 10250

Sajnálom hogy így érzed.

Előzmény: Ma-dzsong (10237)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10249

Helló!

Szerintem nemkavarál be!! Sőt én köszönöm neked, hogy írtál!!:)

Mert így legalább beláthatják a többiek is, hogy a tetovált regisztrált nyúl drágább mint a sima nyúl! Fajtatiszta nyúl ígyis úgyis csak az ára más mert az egyik tetovált a másik pedig nem!! És ez nagyon sokat számít az árban!! Mert nemhiszem, hogy pl egy osztrák tenyésztő eljönne és választhatna a regisztrált és a sima közt(testvérek) akkor biztos, hogy a regisztráltat választja!!

Előzmény: capricorn18 (10246)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10248

Hát mondjuk a regisztrált tetovált...stb nyuszikat énsem adnám ilyen olcsón!!

De még nem állapodok meg 1-2 fajtánál amiket próbálnék minnél jobb minőségben előállítani addig azthiszem semmi értelme tetoválni regisztrálni!!

És ez tényleg sajnálatos dolog, hogy a hörcsögök és a hörcsöghöz hasonló kis állatkák drágábbak mint a gyönyörű fajtatiszta nyuszik!!

 

 

Előzmény: nddori (10245)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10247

az lemaradt az előbb, hogy az én nyulam nincs tetoválva se regisztrálva.

Előzmény: capricorn18 (10246)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10246

sziasztok

Bocsi, hogy az írásommal felkevertem itt az indulatokat. Évek óta járok börzékre, kiállításokra, igaz én nem nyúllal foglalkozom, hanem díszbaromfival, de ezen szempont nem tér el ezeknél sem.

Egy kiállításon szerepelt, vagy legalább is legyűrűzött jó küllemű madár drágább lesz minden esetben mint ami nincs legyűrűzve illetve nem szerepelt kiállítások. Ez szerintem a nyúlra is igaz, hogy hiába fajtatiszta ha nincs tetoválva a füle (ami olyan mint a madaraknál a gyűrű) már szerintem olcsóbb kategóriát képez mint egy tetovált fülű.

Ma lemértem a nyuszit csak, hogy megnyugodjak én is 1,65kg vasárnap lesz 7 hetes. Hozzá teszem akitől származik nem koppincs tenyésztő, rendszeresen jár kiállításra, gyönyörű nyulai vannak tetováltak, és nagyon jól felszerelt helyen tartja őket. 5 szín van neki.

Na most józan ésszel én úgy gondolom,. meg ahogy láttam ismeőstől is, pl egy kifejlett jó rajzolatú német lepketarka anyát ami hordoz minden fajtajeleget és tetoválva van biztos nem 5000-ért fog odaadni, hanem pl 13000-ért.

Ugyan így van a baromfi eladásnál is. Pl börzén jártam úgy, hogy egy "nagyon hozzáértő" ember jött vásárolni, árultam kifejlett 4 kilós paraszt kakasokat 2500-ért és kifejlett cochin kakast ami a tenyészkakasom volt azt 3000-ért gyűrűzött stb. Az illető fel volt háborodva, hogy mi ez már, hogy egy ilyen "kis csoffadt kakas" drágább mint a nagy hústömegű. Sajnos az istenért sem tudtam bemagyarázni az úrnak, hogy itt nem a súly a lényeg ebben az esetben, hanem az, hogy az egyik egy fajtatiszta jó küllemű kakas ami tenyésztésre alkalmas fajtajellegei miatt, a másik a nagy kakas meg vágásra vagy továbbtartásra való. Sajnos a beszélgetés végén is engem nézett teljesen hülyének.

Bocsi az offért, és, tényleg bocsi ha bosszúságot okoztam az írásommal.

Egyet leírhatnátok, hogy felétek egy kifejlett német lepketarka anya jó küllemi jegyekkel tetováltan milyen árban van, csak a viszonyítás miatt érdekelne, mert több helyen ismerek tenyésztőket ismerősöm által és mindenhol ezek az árak mennek.

nddori Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10245

Igyekszem a lehető legjobb takarmányt (tápot is) biztosítani a számukra, a klubtagság, a regisztrációk és még sorolhatnám....

Viszont ezzel nincsen semmi baj, azért csinálom, mert szeretem. Csak én azon az állásponton vagyok, hogy egy akár kiállításra is vihető regisztrált, tetovált nyuszit nem kilóra kell adni és nekem még mindig furcsa az egy kicsit, hogy 1-2000Ft-ért adunk (fajtatiszta) nyuszikat. (lassan egy hörcsög is többe kerül a kisállatkereskedésben)

Előzmény: Óriás tenyészt (10244)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10244

Szia dóri!

Igazad van!

De gondolom te a terményt azt veszed nekik! Javícs ki ha nem így van!!

Nekem a nyulak addig kerülnek pénzbe míg veszem a vérfrissítést!!:D

Néha a trisulmix meg az oltás az nemsok szerintem!

Úgy hogy bárhogy adom nekem megéri!! Annyiból jobb ha olcsóbban adom hamarabb elkelnek...

De én pla te nyulaiddal nemhiszem hogy tudnék versenyezni mert neked fajtagyőztes nyulaid is vannak!!

Az enyémek meg azt se tudják , hogy mi az sajnos!:)

És ezzel remélem nem bántottalak meg vele, mert egyáltalán nem az volt a célom!!

 

Előzmény: nddori (10239)
förike Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10243

Szia! Egyet értek,  nem kilóra kel árulni! Az meg hogy melyik minőségi nyúl, azt csak kiállítás után tudjuk pontosan!! Én nem kg ra adom!

Előzmény: nddori (10239)
karibaba Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10242

Különben nekem is az a tapasztalatom, hogy a

- fajtatiszta nyulaknak NEM kilós ára van, hanem egyedi, darab-ár

- a vágónyúl egész más kategória, mint a fajtatiszta

Előzmény: karibaba (10241)
karibaba Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10241

Ma minden fórumon pénzezés megy, és csak tátom a számat.....rendszerint 2-3X-os árak röpködnek ahhoz képest amiről én tudok.

 

Akkor az lehetséges -mindenkinek szól- hogy egy növendék, 5 kilós óriás nyúl tíz ezer forintba kerül?  (2000/kg.) Nagyon el vagyok maradva.... Kész szerencse, hogy ilyen durva árakkal sehol sem találkoztam, mert az életben nem tudnék nyulat venni! :o))))))

Előzmény: nddori (10239)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10240

Hello

Nem tudom hogy a Debrecen környékét nagyon szűk környéknek értetted-e de Hajdúnánás Debrecen közötti 45 km nem távolság.

Kivétel erősíti a szabályt: én 600 Ft/kg ba adom ha már 2.5 kg-ot elérte és örülök hogy ha elkerülnek vhova tenyészállatnak.

Nem fajtatiszta nyulak igaz: Magyar Óriás - Csincsilla.

Előzmény: Ma-dzsong (10234)
nddori Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10239

Szerintem egy fajtatiszta minőségi nyulat nem kilóra kellene adni. Ez meg az én véleményem. Azt sem értem, hogy a nyulászoknak miért jó az, ha egy nyúl minél olcsóbb? Aki tényleg odafigyel a minőségre, az nem tud felnevelni úgy egy kisnyulat, hogy aztán 1000-1500Ft-ért odaadja úgy, hogy ezzel kijöjjön nullára....

Előzmény: Óriás tenyészt (10238)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10238

Helló!!

Hát én ezzel a 2000Ft/kg nem értek egyett!!

Szerintem a kort, a nemet és a fajtát is figyelembe kell venni!!

Itt Borsodban a Német óriást a Magyar óriást a Kosorrúkat,.....stb. 1500-2000Ft/kg adják! persze csak a legjobb minőségűt de az 1500Ft/kg a leggyakoribb.

A kissebb testű fajtákat 800-1000Ft/kg a legjobb! Mondjuk én 1kg nyúlért biztos hogy nem adnék ki 2000Ft-ot már bocsi! Egy az, hogy Német tarkánál az 1kg nyuszi az 4 hetesnél nemhiszem, hogy idősebb mert nekem a kaliforniaiak 70-80dkg 4 hetesen, a kosorrúk 1-1,5kg között szoktak lenni!!

Ez az én véleményem, de szerintem vannak még így egy páran!!

További jó hétvégét mindenkinek!

Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10237

Ja még egy vélemény:úgy látom,hogy ebben a topikban is működik az a tény,hogy az a pár ember aki már régen bent van az oké,az új az meg csak van.

Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10236

Heló.

Nem kell drágábban adni,de gondolom hogyha egy sporttárs jön nyulat venni akkor nem az aprajából fog választani, hanem a legjobbat és a legszebbet fogja elvinni,amit esetleg elvihet kiálításra is. Mégegyszer bocs,hogy megírtam a véleményem,de ha vissza olvasol nem csak én gondolom ezt az árat reálisnak hanem más is ennyiért vette.

Előzmény: tooommm0013 (10235)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10235

És miért kell drágábban adni egy "sporttársnak" mint annak aki megeszi?

 

Előzmény: Ma-dzsong (10234)
Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10234

Sziasztok.

Hozzászolás ehez az árakhoz ,itt Debrecen környékén a vágónyulak kb:1000 ft/kg áron,természetesen ez háztól.

Ami meg azt illeti szerintem ha az ember továbbtenyésztésre vásárol, persze fajtatiszta nyuszit azt bizony meg kell fizetni.(a 2000/kg az a minimum)

karibaba Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10233

Amúgy meg sziasztok! :oD

Előzmény: karibaba (10232)
karibaba Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10232

Hívd lepketarka óriásnak, vagy óriás lepketarkának. ;o)

Előzmény: capricorn18 (10228)
karibaba Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10231

Élősúlyban 1 ezres?! :oO Az igen! Fajtatiszta tenyésztésre is alkalmas nyúlnál mondjuk reális -a kosorrúakért én is ennyit adtam- de vágónyúlért nem semmi! Felénk is 500-600 Ft/kg igaz nem sokan foglalkoznak nyúllal, nemhogy eladásra. ...........450-ért meg leadni is megérné sztem.........a Zalában 315 Ft-ot olvastam 2-3 hete....

Előzmény: capricorn18 (10226)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10230

Ha nem írod hogy lepketarka akkor mindenki a sima német óriásra gondol, ami pedig egy másik fajta.

Levél ment, de küldök egy másikat is.

Előzmény: capricorn18 (10228)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10229

ja és szia ez lemaradt bocsi.

küldtem neked tegnap előtt levelet majd nézd meg:)

Előzmény: capricorn18 (10228)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10228

szóval nem kell odamondani, hogy lepketarka akkor is fogják tudni hogy német óriás vagy hogy is van ez nem vagyok képben. Ha minden jól megy akkor nagy nyúl lesz mert az anyja most kereken 8 kiló volt mikor a kicsit elhoztam.

Előzmény: tooommm0013 (10227)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10227

Hello!

 

Üdv itt(is)! Aranyos nyuszi. De ha nem írod hogy lepketarka akkor mindenki a német óriásra gondol. Nekem az óriás keverékek 7 hetesen 1.70 kg-ot nyomtak. Igaz csak hárman voltak az anya alatt. És én (igaz német óriás és német óriás lepketarka keverék) odaadtam 600 ft/kg áron. Nem vagyok jó kereskedő tudom.

;)

Előzmény: capricorn18 (10226)
capricorn18 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10226

szia

Nálunk a nyulakat a felvásárló 450-ért veszi most, de háznál 1000 kilója.

Szerintem a szín ilyenkor nem lényeges, az árat nem befolyásolja.

Nekem 7 hetes lesz vasárnap a német óriásom és 2000 ft/kiló áron vettem (1 kilós volt kereken hétfőn) Felént a német és belga óriások ennyiért mennek.

Előzmény: laller25 (10222)
laller25 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10225

kősszi a segitséget

Előzmény: nyuszihopp (10216)
laller25 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10224

 

laller25 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10223

Hamu első napja

Hamutkihoztam egy kicsit legelni mikor már nagyobb volt de ezelőtt is volt már kinn a szabadba csak most készűlt fotó

A kicsi Nyunyusz első napja a tesojával Hamuval érkezett

kihoztam őt is legelészni mint a tesoját mert 2 lány nem fog párosodni ugysem

ő hópihe az oroszlán fejű törpenyúlam 3 éves de őt már nem tudtam kivinni legelni mert későn kaptam

hát nem aranyos

amikor hazahoztam bár kicsit fujt a szél de lefotoztam kint is mert úgy voltam vele kell egy ilyen kép is mert így szebben látszik a szine

 

laller25 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 10222

Űdvőzletem minden kedves nyúlásznak

Szerintetek igaz e hogy a sznes nyúlak jobban elkapják a betegséget mint a vadas szinűek?

Azt szeretném kideriteni hogy Hajdú- Bihar megyébe Derecskéhez kőzel lakik e valaki?

Mert nyáron tervezem az álomány frisitését egy kanival és egy nőstényel azért nyáron mert most nincs elég helyem de addigra csinálunk egy szép nagy ketrecet nekik de ha nem megy az űzletemm akkor majd később veszek új nyúlakat.

Szerintetek választási nyúlért 500-1000ft sok kevés vagy elfogadható ár-e?

Azért gondoltam ennyire mert nem fajtiszták és az árukat a színűk határozza meg a olyan mint az anyuk kékes szűtke akkor 1000ft ha foltos akkor 600-900ft-ig megyek el attól fűgg mekkora a foltja a sima egyszinű nyúlakat pedig 500-600ft-ért gondoltam

capricorn18 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10221

szia.

Köszi az elérhetőségeket. Mint látom egy megyén belül vagyunk. Mindjárt írok neked e-mailt.

Előzmény: K. Robi (10220)
K. Robi Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10220

Üdvözlöm!

 

Nekem vannak most nagyon szép növendék bakok eladók!

Fajtatiszta Német óriás vadasok, fajtatiszta Német óriás lepketarkák (nagyon szép fajtajegyekkel), valamint Új-zélandi & Német óriás lepketarka keverékek. Nőstény már csak egy van eladó!

- robert0424@freemail.hu

- +36-70/395-28-68

Előzmény: capricorn18 (10218)
gulkás Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10219

Hali mindenkinek! 15-16 napos nyuszikáim vannak. Öten vannak és az egyiknek olyan mintha nem nyílt volna ki a szeme. Különösebben nem látom csipásnak, a jobb oldali teljesen zárt a baloldalin egy apró rés van. Elképzelhető, hogy benőtt szemmel született? A többieknek hatalmasak a szemeik, de ennek a szeme helye és a teste is kisebb Tudna valaki ebben tanácsot adni?

capricorn18 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10218

Üdv mindenkinek.

Új vagyok itt. Pár év kihagyás után most újra van nyulam. Anno keverékeim voltak. Jelenleg német óriásom van, igaz még csak egy 6 hetes nőstényt amit hétfőn vásároltam, de szépen fokozatosan alakul a dolog, de először vissza kell zökkenni a nyulazásba.

Ő Zsanett

laller25 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10217
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10216

Már lejjebb írtam neked!

Kiválasztás után be kell szúrni. Amikor megjelenik a kép azon a felületen amin írsz akkor lesz látható!

Előzmény: laller25 (10215)
laller25 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10215

helló mindenkinek rakni akartam ki képet a nyúlaimról de nem nagyon rakta ki a képet vagy csak én nem látom a képet

 

nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10214

:))))

Annyira hasonlítanak, hogy azthittem egy és ugyanaz csak az alsó képeken még gyerek!:o))))

Előzmény: Törölt nick (10213)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10213

Köszönöm!.. Mármint melyik? az első hozzászolásomban levő, vagy a második? :)))Az utóbbi van Bolyától..

Előzmény: nyuszihopp (10212)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10212

Tényleg szép!

Nekem tetszik!:)

Legalább itt biztosak lehetünk a színében!:)))

Előzmény: Törölt nick (10211)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10211

Szia Dóri!

 

Ő (mármint az eladó) a saját tenyésztésű nyuszim..De ha olyannak tűnik, mint a szlovák akkor én most nagyon büszke vagyok:))

Ez amúgy a Bolya isabella.Picit ő sárgább:

Előzmény: nddori (10209)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10210

Szia!

Használd a beszúrás gombot!:)

Hát egy párszor el kellett olvasnom, hogy megértsem amit írsz!:)))) Annyira egybefolyik az egész mondani valód -ne haragudj nem akarlak megbántani!

Szóval a nyalósó! Ebben szerintem megoszlanak a vélemények! Én csak vemhes anyáknak szoktam adni szülés előtt egy héttel!

A szín kérdésed - hát feketéből és kékből(szürkéből? lehet hogy vadas?) elvileg csak fekete jöhetne ki, de mivel nem tudjuk a szülők színét nem lehet tudni mit örökíthetnek még!

Az anyákat leválasztás után legalább 1 hónapig pihentetem. Ennyi idő alatt felerősödik annyira, hogy ismét pároztatható! Ha több időt hagysz neki az sose baj!

Előzmény: laller25 (10206)
nddori Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10209

Ja, ő nem a szlovák nyuszi, ugye?

Előzmény: nddori (10208)
nddori Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10208

Szia!

És nekem nem is szólsz? Vagy már nem cserélünk?

Előzmény: Törölt nick (10205)
laller25 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10207

ime a nyúlaim

laller25 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10206

helló szia mindenkinek nekem van 2 házinyúlal lány és egy oroszlán fejű törpe fiú de kűlőn vannak tartva a 2 szűrke egy nyúl csak az egyik még kiskórába készűlt de neki most december 24-25.-e kőrűl szűletik első alma a másikról is 2 képet tettem fel őt is elvittem a kanihoz de rajta semmi sem látcik a harmadik nyúlat örökbe fogadtam mert ha nem fogadom be vége az életének  ö 3 éves í tőbbiek édén szűlettek a szűrkát Hamunak a másik lányt Nyunyusznak a fiút pedig Hópihének nagyon aranyosak már alig várom a kicsik érkezését jobban mint a karácsoyi ajándékot nálam a 10 éve nem használt de jól kifertőtlenitett csitkeólba vannak belűlről téhla fal azon kivűlről vályog így dupla a szigetelés az ajton kivűl belűk hungarocel és azokon osb lapok hogy ne szedjék szét a nyúlak a hungarocelt azt szeretném megkérdezni hogy a nyúlnak lehet-e nyalósót adni mert sok helyen olvastam róla én eddig még nem mertem adni nekik?

a kani nyúl teljesen fekete lehet tudni milyen színűek lesznek a kicsik nálam csak egérvan de az egérgyílkos macskán lerendezi mert én még ilyen macskát nem láttam rengeteg volt már de ők előtte játcotak az egérrel de ő szimplán kivégzi és megeszinagyon hatékony én ugy terveztem hogy 5-6hetesen még maradjanak atól fűgg mekkorák és a 7.héten elválasztom az anyától majd 4 hónap pihenő az anyának útána megint felűzetem mert nem akarom állandoan felűzetni az anyákat nehogy bajuk legyen belőle és 4hónap allat ki tudja pihenni magát a terhesség és az útodnevelés fáradalmai útán nekem csak 2 tenyész anyán van de hímem nincs így a somszédba vittem átt de hamarosan veszek egyet és később 2 kűlőn tenyésztótól új-zélandi vőrőset is szeretnék a tenyész álományomba de őket szígorúan csak hobby tartásból mert szépek és max egy almót tőlűk mingenki nyúlának sikeres fialást és egéséges útodokat kívánok

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.16 0 0 10205

Sziasztok!

Eladó a képen látható kékthüringiai óriás kosorrú baksi. December 7-én töltötte be a 2hónapos kort. Ma mértem 2,1kg-os

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10204

Szia!

 

Nem jol értelmeztede..:)Sajna nem kaptam még én se külön fejet.Én mindig a legkisebb szerelést vettem.Azt hiszem 1dl-es azt vettem igaz ugy se olcso,de olcsobb mintha nagyot vennék.És arra tettem a nagy üveget.De nem egyszerre vettem őket.Nyulaim csak folyamatosan jöttek.Igy mindig vettem egyet.Mára már 9 itatóm van...:)

Előzmény: Törölt nick (10203)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 10203

Szia!

Ha jól értelmezem amit írtál akkor te nem vettél teljes önitatót hanem csak a golyós önitató fejet amit rá lehet illeszteni megfelelő méretű palackokra. Én régóta szeretnék önitatót mert rengeteg időt meg lehet vele spórolni és higiénikusabb is, de ahogy keresgettem nem találtam önitató fejet magába csak kompletten az meg iszonyat drága.

Ezért szeretném megkérdezni hogy te honnan vetted azokat?

Válaszodat előre is köszönöm.

Magi István

Előzmény: Rencsa-baba (10202)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.14 0 0 10202

SZia!

 

Szerintem az önitató!Eleve könyebb cserélni.Nem piszkitjákbe és öntik ki.raktikusabb.Befagyni meg tök mindegy mert befagy a tálba is.Én ilyenkor ha tudom fagyni fog.Leveszem este az itatókat és reggel teszem vissza.Igy reggel nem azzal kell szenvednem hogy kiolvasszam.Bár vannak csere palackjaim is.Igy csak a fejet kell meleg vizbe dobnom és kész.Szal szerintem jobb az önitató.Nekem golyos van.És 6dl-s BOMBÁS(energiatalos)Üveg van rajta....:)

Előzmény: Óriás tenyészt (10201)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.14 0 0 10201

Helló!

Szerintetek az önitató vagy a sima tál jobb??

Várom a véleményeket és az érveléseket:D

igazani87 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10200

Köszi, hogy beleszóltál! :)

Előzmény: hohopapi (10199)
hohopapi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10199

Szia! Bocs, hogy máshonnan beleszólok,de néhány éve még 25 anyanyulat tartottam,tehát tapasztalatom akad. Szerintem ha megfelelő mennyiségű szőrt tépett a fiaztató ládába, akkor nem szabad,hogy megfagyjanak.Természetesen sok függ az anya viselkedésén is.

Előzmény: igazani87 (10198)
igazani87 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 10198

Sziasztok!

Ma reggelre megfialt a nyuszókám szerintetek túlfogják élni a -10 fokot palából készült nyúlólban vannak és a ketrecek le vannak takarva pléddel?

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.12 0 0 10197

Néhány kép az eladó Német óriásokról

 

És színtén néhány kép a Kaliforniai nyuszikról!

Az első két képen a jövőbeli tenyészbakom:D

a 3-4.képen az egyik tenyészanyám és 5db kicsinye van!:D

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10196

Várj holnapig.Nálam is volt egyszer hogy 2 napig ellett az anyám.Már ugy elkezdte,de csak 2 nap mulva elett.Én is vittem volna már a dokihoz,mikor elhatároztam,de rá 1 órára megelett...Remljük nálad se lesz baj...

Előzmény: dombika1 (10193)
Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10195

Hali.

Tudod nálam szerintem nem lessz gond, hogy hova fogja intézni az ellést,mivel mikor eldöntöm,hogy őt fogom tenyészteni akkor már arra a helyre teszem .Eddig elég szépen használgattya a kis bungallót.(vagy legallábbis csak remélni tudom,hogy ott végzi el a dolgát.)

Előzmény: ricsi93 (10190)
Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10194

Heló.

Nem-nem a vaku miatt hanem eredetiben is szép világos szürke és a tappancsainak teteje és a pofájának az alsó része egészen világos,majdnem fehér.

Az egész alomnak ilyen vonásai vannak,vagy ez a fajta jelemzői? Ezt a világos szint tettem rá hófehérre, kiváncsi vagyok a végeredményre.

Előzmény: Óriás tenyészt (10188)
dombika1 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10193

Sziasztok!

Ma kellene fialni egy német óriás anyámnak,de az a gond vele hogy

tegnap este óta folyamatosan vérzik.Mi lehet a gond?Akinek van ilyen

tapasztalata vagy tudja hogy ez miért van az kérem hogy segítsen.

Rendesen eszik nem látszik rajta semmi baj.

förike Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10192

Ez egy vasderes Magyar óriás bak, eddigi álláspont szerint egy új vérvonalat lehet ki hozni belőle!!

förike Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10191

Sziasztok! A Dabasi kiállítás érdekes és színes volt! Képek holnap! Nekem Nov-27 ellet az egyik Magyar óriás anya nyulam! Akkor pont esett a hó és az első ellése volt. Nekem szabadban vannak a ketrecek nincsenek szigetelve! És a mai napig jól vannak a nyulak!!!

 

 

A büszke mama:

ricsi93 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10190

Szia Ma-dzsong

 

Nekem most 6 dikan fialt le az egyik anyam nekem is tegla epuletbe vannak az elso elese volt neki is raktam be  szenat is meg minden de megfaztak a picik. Hiaba raktam be neki egy dobozt ritig nem abba intezte a szulest . Van egy masik anyam o jan 3 dikan fog fialni o tapasztalt  mindig felneveli veszteseg nelkul a piciket neki ugy fogom megcsinalni a ketrecet hogy felteszem a ketrecenek a tetejere a kisbalat az remelem ellege le fogja szigetelni a ketrecet . Az a gond nalam is hogy a ketrec eleje teljesen nyitot azt meg gondoltam letekarom vmi rongyal remeljuk nem lesz gon :)Es az ujevre mar megmaradnak a picik :-)

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10189

Szia!

 

Nem fog befülledni.Pont hogy bent fogja a meleget ami a nyulaktól jönne ki.Remélem nem lesz gond az első eléssel....:)

Előzmény: Ma-dzsong (10186)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10188

Helló!

Nagyon szépek!!

Ha jól látom a második képen egy szürke van??!! A vaku miatt ilyen világos vagy egyébként is??

Előzmény: Ma-dzsong (10187)
Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10187

Sziasztok.Az első az anya 2kép apa 3kép ő eladó 6hónapos bak.

 

 

 

 

 

.

Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10186

Szia Rencsa-baba köszönöm a hozzászólást.

Sajnos az egyiknek most lessz az első ellése.A szénával nincs baj az van elég.A ketrec eleje az teljesen nyitott, valami fóliával letakarom akkor nem fog befülledni? Amugy a fiasztató a ketrec oldalán van.Német óriásaim vannak és elég jó hejről.A ketreceimet kell kicsit megnövelni, mert az anyának és fiacskáinak kevésnek bizonyult.Szám szerint 9-en voltak.

Előzmény: Rencsa-baba (10185)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10185

Ott talán nem lesz gond ha az anyák tapasztaltak.De esetleg annyit hogy sok szénát raksz be.Meg ha nagyon hideget mondanak.Esetleg a ketrec ajtó elé lógatsz valamit.Vagy nem tudom mennyire nyitott a ketreced.....

Előzmény: Ma-dzsong (10184)
Ma-dzsong Creative Commons License 2010.12.11 0 0 10184

Sziasztok.

Nekem december 21.-én és január1.-én fognak elleni az anyanyulaim.Remélem, hogy semmi bajuk nem lessz.Nekem egy tégla épületben vannak.Általában az a tapasztalat, hogy a kinti időjárásnak lennie kell minusz 10-15 foknak,hogy bent faggyon, csak az a szitu,hogy még itt nem voltak pici nyuzsik .( tanács, vagy vélemény?)

förike Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10183

Nov-27-én az egyik Magyar óriás anya meg ellett , aznap a fészekben csak 4-et láttam ma teljesen át vizslattam és 8-an vannak!! És lehet hogy alegjobb bakomtól!Íme az apuka:

tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10182

Én örülnék ha annyit el tudnék érni, hogy legalább ha - 2-3 fok van akkor ne fagyjon be az itató. De nálam nem igazán van védelem semmi. Pedig tervbe volt. Széltől próbálom őket óvni több kevesebb sikerrel.

Én bent hagyom az itatót, mert (mivel nem szelepes) szükség esetén nyalogatni, rágni tudják. És szokták is. Meg a havat ha bekotorja a szél hozzájuk.

Előzmény: Rencsa-baba (10181)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10181

Az is jó.Az ajtókra én is logatok gyékényt éjszakára.Az meg fogja a testmelegüket.Na meg az itatókat éjszakára leveszem ha tudom hogy nagyon fagyni fog.Ugy se tudnak inni ha befagy.Igy legalább reggel nem azzal kell foglalkoznom hogy kiolvasszam a vizeket....:)

Előzmény: Törölt nick (10175)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10180

Köszönöm!Egyedül csináltam....:)De lehet hogy még megy fólia.Meglátom milyen idők lesznek.Még az ajtóba is rakok fóliát.Hogy onnan se fujjon be a szél.Ugy a ketrecekbne jo idő van.

Előzmény: tooommm0013 (10174)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10179

Szia!

 

Első fialáskor ez sokszor előfordul.Adj neki még esélyt.En minden nyul tudja mit kell először csinálni.Sőt nem minden állat.Én 3 esélyt szoktam adni a nyulaknak.Van aki csak 2.De én azért megvárom a harmadik fialást ha akkor se csinál semmit akkor vagy hobbi nyulnak adom,vagy vágás.

Előzmény: hddaniel (10177)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10178

és valaki nem tudja hogy Horty Miklost miert temették 2 el

hddaniel Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10177

van egy anyanyulam amelyik elsö fialásra 8-at fialt szört is tépett  de a ugrál és taposgálja a kicsinyeiit 2 3 nap mulva 2 kicsi meg volt rágva és mind a 8 elpusztult. mit csináljak az anyával? érdemes-e tovább tartani?

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10176

Helló!

Kicsibe csak fekete van! van egy Józskabától származó 7 hónapos vadas anyám is!!

A kicsik apja a józskabától származó 8,5kg (volt)fekete bak!

Az anyjuk szintén egy 8,5kg fekete nőstény!

Majd rakok fel képet róluk!

Előzmény: Belgaóriás (10172)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10175

Ez tenyleg egy jo tema, hogy ki mivel vedekezik a hideg es vihar ellen (akinek szabadban vannak a nyulai).

En atlatszo ponyvaval takarom le a ketrecek elejet (hogy valami feny azert bejusson). Az osb ketreceken belul minden nyuszinak van kulon haza (mint az elletolada, kiveheto) aminek a bejarata hattal van szelnek, igy probalom a huzattol vedeni oket, a kishaz meg pont akkora, hogy be tudjak futeni.

Előzmény: Rencsa-baba (10173)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10174

Ennél több egy egészséges nyúlnak nem is kell. Bár én a nád alá raktan volna fóliát is.

Ügyes(ek) vagy(tok)!

Előzmény: Rencsa-baba (10173)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.12.10 0 0 10173

Sziasztok!

 

Én igy próbálom védeni a nyulakat a szél elől.Hát a hideg elől annyira nem tudom,De jobb idő van igy mint nyitottan.:)Sajna a nyulakról nem tudtam képet csinálni mert mindig belemozogtak a képbe....:(Majd ha lesz türelmem akkor csinálok....

 

 

Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10172

Hali Bence!

 

Csak feketék vannak?

Képek raksz fel róluk meg az anyáról?

Melyik bakktól vannak?

Előzmény: Óriás tenyészt (10170)
nddori Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10171

Lehet, hogy el fog tűnni a fehér szőr, majd kidrül :)

Nem néztem, hogy ez melyik nyuszi, de szerintem ő éppen a bak, viszont már van képem a nőstényről, majd elküldöm. Neki is fehér az aljszőre, viszont talán picivel sötétebb színű, mint ez a nyuszi.

Előzmény: Törölt nick (10167)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10170

helló zoli!

Hát így teljesen érthető!!:D

Óriásom az még van 2 db anya! abból az egyiket pestre viszik (úgy mint a többi 6db-ot:D)

és a másik anyát jövőhéten jönnek el megnézni!!

Bakom az már nincs, de van 3db feket német süldő!(4hetesek) abba ha minden igaz van 2db bak!

ha érdekel akkor tudok adni belőle bakot!!

 

Előzmény: Belgaóriás (10163)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10169

Szerintetek letezik olyan, hogy ket hete paroztatott anya hasan mar latszodjon a vemhesseg? A thuringiai kabatos anyam akkora hasat novesztett (nincs felfuvodva:))) es ugy zabal, mintha soha nem evett volna. Dec 26-ra varom csak az eredmenyt.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10168

Szia! Igen, ahogy Nyuszihopp irta nem az a kep volt kerdeses (az csak a mamajara hasonlit), hanem par hozzaszolassal lentebb raktam be kepet az uj nyuszimrol.

Meg azt nem tettem hozza, hogy az a nyuszi most lett 7hetes.. Tehat lehet, hogy meg fog alakulni, de a kekvadasra mar en sem tippelek. A hasan a szor nemsokban ter el a hatan levotol, csak annyiban, hogy az telejesen egyszinu palakek, vagyis a vadas jegyek nem kifejezoek egyertelmuen. Azert remelem nem egy hibas szint sikerult elhozni.. a szulok alapjan nem lett volna szabad hibasnak lennie

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (10156)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10167

Lehet, hogy ok is vasszurkek?.. bar nem, mert nincs ekfoltja. Az en vasszurkemnek is van feketes szorvege. Egyebkent ma neztem meg az en kekthuringiai nyuszoimat, amiknek szinten feher volt (pont, mint a Te "isabelladnak") a szortove.. es most 2 honapos korukra teljesen eltunt ez a feherseg!!!!!!!!!!!! mar inkabb barnas es szinte egyszinu a szorveggel, teljesen meglepodtem ezen, mert par hete nagyon kontrasztos volt meg. Lehet, Nalad is eltunik majd.

(amugy e kepen az en nostenyem van:)))??)

Előzmény: nddori (10166)
nddori Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10166

Akkor kérdezősködöm tovább. Most annyi változás történt, hogy a kis fehér alapú kékeknek a szőrszálak hegye fekete. Viszont ez csak közelről látszik egyelőre.

Egy kép az egyik kedvencről:

Előzmény: nyuszihopp (10150)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 10165

Nagyon szep nyuszik tenyleg es nagyon kivancsi vagyok, hogy milyen eredmenyt fognak elerni. De jo, mert en fogom oket szemelyesen is latni:)) Torpe szatent meg nem lattam eloben.

 

Előzmény: nyuszihopp (10152)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10164
Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10163

Hali Bence!

 

Azért adom el mert minden anyanyulam tőle van most már.

Ezekből tudtam hagyni, csak egy öreg anyanyulam van aminek nem ő tőle van.

Az anyanyulaimat egy kívételével lerendezték a szúnyogok pedig be voltak oltva!

Így már nincs rá szükségem ezért cserélem el vagy eladom.

Most is elkönyörögtek két anyánakvalót, nehezen odaadtam, de még mindig kellene főleg tavasszal.

Jővőre új kezdet lessz, ha bejönnek a terveim.

Van még óriásod?

 

Üdv. Zolee.

Előzmény: Óriás tenyészt (10155)
igazani87 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10162

Sziasztok!!

Egy betegség miatt néhány nyulam elpusztult, ezért Nyíregyháza és annak  50km-es körzetében keresek Német óriás és tarka nyulakat!

Aki tud valamit szóljon!

Előre is köszönöm!

nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10161

Igen gyönyörű engem is nagyon megfogott a buci feje!:)

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (10157)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10160

Köszönöm!:)

Előzmény: Óriás tenyészt (10155)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10159

Köszönöm szépen!

Persze a látszat csal azért nem annyira pici csak meg volt ijedve a kis szentem és hátra sunyta a fülét!:)))

Előzmény: nddori (10154)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10158

A 10140-on a képeket és a 10146-en a leírást nézd (Kazynyuszi hozzászólásait!) arról beszélünk nem a fenti vélhetőleg tényleg kék vidra esetleg opálról!!!!!!!

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (10156)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10157

szép a vadas akár a tesoi.nekem még sikerűlt ott késöb idegen nöstényt szerezni és nyitrán is 1bak 1 nöstény amik szintén idegenek.és mind jok.ezt keresem 2006 óta.

Előzmény: nyuszihopp (10152)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10156

EZ VAGY KÉKL VIDRA VAGY HA TÜZDELT AZ EGÉSZ KÉK AKKOR KÉK VADAS.de köze sincsen a vasszűrkéhez.ezért nem tanácsos keverni a szineket!nállunk most volt a kiállitáson példa ott is olyanok voltak hogy félig hasonlitot a szinre és hiányos volt.pedig nem kontárok keverték és mégis szinhibáslet a nyul.hiába a szingenetika van amit nem tanácsos keverni!mert nem lesz meg a pontos szin amit szeretnénk.

Előzmény: Törölt nick (10151)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10155

helló Zoli!

hogy-hogy eladod a fehér bakot??

 

 

 

Nyuszihopp és dóri!

gratula ehez a kitartáshoz, hogy ennyire próbáljátok kitalálni mijen szinűek is!

És nekem is nagyon tetszenek ezek a kis törpe szépségek!!!:D

Előzmény: Belgaóriás (10138)
nddori Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10154

Nagyon szépek! Gratulálok hozzájuk! A 3. képen nagyon tetszik a kis színes törpe :) Milyen pici füle van :)))

Előzmény: nyuszihopp (10152)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10153

Szóval, hogy a kérdésedre is válaszoljak!:)

A vasszürke kódja A-B-C-D-EsE vagy homozigóta vasszürke ami ua. csak a vége EsEs.

Tehát szinte vadas csak egy kis módosító van benne!:)

Előzmény: Törölt nick (10151)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10152

Ha már kérdezted akkor meg is mutatom őket:))))

3 Színes törpét,

1 törpe szatént

és 2 mini szatén kosorrút

Ebből 4 saját tenyésztés 2-őt pedig szeretnénk megméretni, lebíráltatni!!!

Előzmény: Törölt nick (10151)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10151

Igen tudom a vasarnapot. Mi delelott megyunk. Orulok, ha vegre tudunk majd szemelyesen talalkozni. Milyen nyuszikat viszel?

 

Milyen szinkodja van ennek a vasszurkenek?

A mamajat lattam a nyuszinak (mivel meg egyutt voltak) az teljesen erre hasonlitott, legalabbis szinben:

A papa egy kek-kabatos elkoveto volt.

Ebbol lehetet vasszurke?

Van amugy a hatan a szorben kicsi narancsos, vagy barnas gyuru, de nem feltuno, ahogy a nyakeken.

Előzmény: nyuszihopp (10149)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10150

Igen én is erre gondolok, hogy nem jelöljük!

Nekem múltkor azt mondta Zita, hogy V.Timit keressem szín kérdés ügyben.

:)))

Így van ő bizti nem mókus:)))

Előzmény: nddori (10148)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10149

Én amikor ránéztem a nyuszidra, egyből az jutott eszembe, hogy nem opál hanem simán kék! Viszont mivel van éke halványan ezért én a vasszürkére tippelnék!

-Egész test egyenletesen satírozott. A nyakék kevésbé feltűnő. A közbenső szín alig látható! Az aljszőr egész testen kékesszürke.

Sajnos nem csoda, hogy kevés nyuszi lesz a magas nevezési díj miatt(1000/nyúl+egyéb kltsg)! Én is csak hatot viszek pedig dupla annyit terveztem!

Szombaton csak kb. 15 órától leszünk ott, mert sajnos temetésre kell menni!:( De vasárnap elvileg reggeltől ott leszünk! Igaz csak 15,00-ig tart aznap -ezt gondolom tudod!

Előzmény: Törölt nick (10146)
nddori Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10148

Majdnem jól írtam akkor :) Csak én megcseréltem, szerintem az enen az egyszínű és azért nem is jelöljük. A charlie színt már hallottam én is, tulajdonképpen ezek az általam pöttyösnek nevezett nyulak. :)

Igazad van abban is, hogy csak a standard színeket jó számolgatni, mert egyébként kavarodás lesz. Bár érdekes, hogy milyen gének okozhatnak ilyen színeket. Na, majd kiderül. Még kicsik, lehet, hogy változik még a színük. ( még világosabbak lesznek :))))))

A gyöngymókus tetszik, nagyjából rá is illik a barnás nyuszikra, de majd megkérdezem Zitáékat is, hogy mi legyen vele.

És a fehér szőrtövű kékekre gondoltam az előbb, igen. Ők nem gyöngymókusok :)

 

Előzmény: nyuszihopp (10144)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10147

Bocsi, kicsit már megvagyok keveredve! Az egyszínű kék nyuszidra gondolsz amelyiknek fehér a szőrtöve?

Valóban a kék thüringiaiból és a kékből nem jöhet ki vadas, mivel mindkettőnek két kis aa-ja van!

A színgenetika akkor érdekes és izgalmas, ha olyan színeket próbálunk megfejteni amit standard szerint ismerhetünk. Amint egy ilyen akadály elé kerülünk és csak találgatunk már veszít az "értékéből"!

Meglátod egy pár évmúlva már ez is a kisujjadba lesz -remélem nekem is:o)))

És tényleg szépek ez a lényeg!

Előzmény: nddori (10143)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10146

Ezalapjan a leiras alapjan az en kekvadasom (amit ma kudtem elozo hozzaszolasomban) nem kekvadas es gyongymokusnak sem illene be. Akkor mi lehet?

(az aljszore a hatan a tove sotetkek, majd palakek gyuru jon, majd a vege kek, kicsit szortan egeszensotet veggel, majdnem feket vagy talan fekete. Ugyanez van az orran is, talan latszik a kepen, az eke pedig barnas.

 

En tervezek menni Dabasra vasarnap, bar ugy hallottam Doritol, hogy viszonylag keves nyul lesz (88). Te mikor mesz?

Előzmény: nyuszihopp (10141)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10145

Jön valaki Dabasra? Jó lenne találkozni személyesen Veletek!

nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10144

Harmadszorra végig olvasva már sikerült megértenem :o)))

"A domináns En allél a többszínű mintázat megjelenését, míg a reccesszív en allél annak hiányát eredményezi. A normál mintás (a testfelület 10-90%-án színes mintázattal) nyulak Enen heterók." Az EnEn homozigi nyúlak un Charlie mintázatúak a testfelület kevesebb mint 10 %-án színesek.

Gondolom én, ha ilyen Charlie nyulat teszel össze bármivel akkor lesznek csak kis Charliek 100%-ékban :)))))

Ja és két kis enen nincs nem lehet vagy legalábbis nem jelöljük ha jól értelmezem!!!

Előzmény: nddori (10135)
nddori Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10143

Huh...köszönöm. Gondolod, hogy óaz "isabellás"  nyuszi ilyen lenne? Mert a fehér alapon kékekben nincs semmiféle barnás szín. Aztán azon is gondolkodtam, hogy az isabella bakomtól kék nősténnyel nem jöhet ki a kék vadas semmiképpen, mert nincs egyiknek sem nagy A-ja.  Tehát nem tudom, de tetszenek ezek a színek, jól néznek ki :)

Előzmény: nyuszihopp (10141)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10142

Azt hiszem tudom miért jöhettek ki ezek a színek!

Az anyuci a hibás!:)

Azért szoktak tartani a tenyésztők fehér színű nyuszit, mert az kihozza a felmenők színeit mivel csak kis cc-je van! Ezt valakitől hallottam már és most ugrott be szerencsére, mert már majdnem feladtam!:o))))

Előzmény: Törölt nick (10139)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10141

Akkor tényleg nincs kis b-je!:)

A gyönygymókus másnéven perlfeh. Olyan mint az opál csak több benne a vöröses barnás árnyalat -legalábbis nekem az egyik opálnak hitt nyuszimra ezt mondták a kiállításon!- és a gyűrűzöttsége picit eltér tőle.

Viszont a leírása kicsit más " kékes vadas ...A kékes szürke különböző tónusaival finoman gyöngyözött" "őzbarnával és fehérrel keretezett" Gyűrű a háton kék majd vékony őzbarna a hegye kék (az opál gyűrűje palakék majd arany hegye kék) Az ék narancssárga, opálnak barna.

Előzmény: nddori (10134)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10140

Es egy ujabb jovevenyem (kekvadas orias kosorru kiscsajszi)

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10139

Szia/Sziasztok!

Nos ime az alom! A 3vilagosbol egy thuringiai egy thuringiai kabatos, es egy vilagos kabatos (most jo a kerdes, hogy sarga, vagy vadas. Nyuszihopp! szerinted?) lett.

Ezenkivul lettek kek-kekkabatos, fekete-feketekabatosak:)

Meg a sokat emlegetett visitos anyarol is mellekelek egy kepet.

Előzmény: nyuszihopp (10114)
Belgaóriás Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10138

Hali!

 

Elcserélhető vagy eladó egy fajtatiszta óriás baknyúl.

 

http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/belgaoriasnyul/uploads/2100nyulaimprilis-mjus036.jpg

nddori Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10137

És ez így is van, ezzel nincs probléma.

Előzmény: mis99 (10136)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10136

En mindig ugy tudtam,hogy a kabátossat mindig a vele azonos  egyszinüvel kell pároztatni akkor lesznek egyszinüek és kabátosak is,

nddori Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10135

A kabátost én sem tudom, hogy írják, de ha ezekkel az EnEn-ekkel kellene írni, akkor szerintem a kabátos Enen lenne, az egyszínű EnEn és a pöttyös (amikor 2 kabátost összepároztatsz) az lenne enen, de nem tudom egyébként. 

EnEn nem lehet kabátos, mert ha 2 ilyet pároztatnál, akkor mind EnEn lenne, márpedig 2 kabátos pároztatásakor nem lesz mind kabátos :)

Ez kicsit zavaros lett.... bocsi :)

Előzmény: nyuszihopp (10128)
nddori Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10134

Igen, így van a kis b, és tulajdonképpen heterozigóta formában nincs kizárva, hogy mindkét szülő hordozza, de nem tartom valószínűnek. Ez akkor derülne ki, ha pároztatnám őket havannával... Az anyát viszont már pároztattam havanna hordozóval (heterozigóta kis b-s bakkal) és se lila, se havanna nem jött ki. Ebből gondoltam, hogy nincs kis b-je :).

Ez a gyöngymókus milyen szín pontosan?

Előzmény: nyuszihopp (10112)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10133

Szívesen!:)))))

Előzmény: Óriás tenyészt (10131)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10132

Bizony eltudom képzelni, mert egyszer már én is jártam úgy, hogy a fél literes itatót addig rángatta az egyik kistestűm, hogy kijött a fém része tőből és az összes víz beömlött hozzá. Ráadásul én linoleummal borítom a ketrecek alját így még elfolyni sem tudott a víz!

Még jó hogy nyáron volt!

Előzmény: mis99 (10130)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10131

Köszönöm mindkettőtöknek!

nagyon sokat segítettetek!!:):):):):):)

Előzmény: nyuszihopp (10127)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10130

A csöhöz nemfértek hozzá,hanem volt olyan amellyik folyatta a vizet,nyomta a szelepet az orrával.Kb 20literes volt a tartály a viznek és reggeli feltöltés után estére üres volt,kébzelheted hogy hogyan nézetek ki nyulak és a helyük is!

Előzmény: nyuszihopp (10129)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10129

Gondolom szétrágták a csövet!

Előzmény: mis99 (10125)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10128

Az a baj, hogy nálunk mások a betűjelzések, mi az angolt követjük!

A kék vadas stimmel, de pl. a fekete aaBBCCDDEE, sárga AABBCCDDee stb.

Látod a kabátost például nem tudom, hogy kell leírni csak azt, hogy En a jele de azt, hogy hogy kell a kódhoz írni azt nem.?

Dóri Te tudod?

Tippem egy vadas kabátos: AABBCCDDEE EnEn (vagyEnen,enen)

Előzmény: mis99 (10126)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10127

Szívesen!

http://nyultenyesztok.hu/?page_id=290

Ezek a színkódok az angol standard alapján lettek lefordítva ugyanúgy érvényes a kosorrúra mint az állófülűre - nyúl-nyúl!:)

Természetesen vannak eltérések de ez a táblázat csak az álltalános színeket és azt sem mindet tartalmazza.

Előzmény: Óriás tenyészt (10124)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10126

A francia kosorru szin kodjai

Vadas AA BB CC DD GG

Vasas AA BeB CC DD GG

Sárga AA bb CC DD GG

Kék vadas AA BB CC dd GG

Fehér piros szemü aa---------

Fehér kék szemü AA-------xx

Fekete AA BB CC DD gg

Fekete vasas AA BeBe CC DD GG

Kék AA BB CC dd gg

Havanna AA BB cc DD gg

Madagaszkár AA bb CC DD gg

Csincsilla achiachiBB CC DD GG 

Kék kabátos AA BB CC dd gg Kk

Továbbá megengedett minden féle kabátos amellyiknek megvam a szin kodja csak a szinhez a Kk betüt kell beirni.

Előzmény: nyuszihopp (10123)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10125

Nálam is volt olyan nyulol amellyikben központi tartálybol ivott az összes nyul,de nálam nem vált be!Bent az olban voltak az itato szelepek rögzitve,az ol hátulján olyan slaggal volt megoldva a viz elfolyasa amilyenek az akváriumoknál levegöre használnak.Mégha felturnám a kamrát kb meg is találnám a kellékeket.

Előzmény: nyuszihopp (10123)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10124

Helló!

Köszi a színkódokat! De engem a kosorrú színkódjai jobban érdekelnének!

Nyuszihopp! Annak  honlapnak mi is a címe??

És azt a könyvet már énis nagyon várom:D

Na és a kék vadasról ezt eddig nem tudtam:S

Ezek után már nagyon kíváncsivá tettetek engem is!! :) :) :) :)

Előzmény: nyuszihopp (10118)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10123

Hát igen, valószínűleg ő sem ma kezdte, ahogy a kupák mennyiségét elnézem!

Itatókat sem látok, biztos az is már automata rendszerű!:)

Előzmény: mis99 (10122)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10122

Ezt már lehet nzulolnak nevezni?Szedény koldus németnek csak ilyen nyulora telik!

nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10121

Hát igen inkább legyen 5! :o)))

Előzmény: förike (10120)
förike Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10120

Köszönöm! Ezek 6 kg-ra nőnek meg, a törpék azokat nem tudom! Lehet hogy többet is!:-)))))))))))Itt a vasderesről jobb kép!

Előzmény: nyuszihopp (10115)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10119

Szia!

Köszi, várom!

Előzmény: mis99 (10117)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10118

Szia!

Örülök, hogy felkeltettük az érdeklődésedet!:)

Sajnos linket nem tudok. Nálunk jelenleg a fajtaklub honlapján lévő színkód táblázat érhető el egyedül, de azt magában nem lehet hasznosítani alapok nélkül. Ezen kívül van egy bíró képzés anyag amit kaptam, de nem tudom, hogy tovább adhatom e ezt meg kell kérdeznem, ha érdekel!

Elvileg nemsokára kiadásra kerül a fajta standard könyv amit sokan már nagyon várunk.

Egyébként a kék vadas(opál) színnel nem is lenne baj, csak a Dórinak az a problémája, hogy a nyuszik szőr töve fehér ami kék vadasnál nem lehetne.

Előzmény: Óriás tenyészt (10113)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10117

Üdv.Majd irok emailt!

Előzmény: nyuszihopp (10115)
mis99 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10116

Üdvözlök mindenkit.

Belg oriás szin kodok:

Vadas AA BB CC DD GG

Vasas AA BeB CC DD GG

Sárga AA bb CC DD GG

Kék vadas AA BB CC dd GG

Fekete AA BB CC dd GG

Vasas fekete AA BeBe CC DD GG

Kék AA BB CC dd gg

Havanna AA BB cc DD gg

Csincsilla a chi a chi BB CC DD GG

Előzmény: Óriás tenyészt (10113)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10115

Rosszúl írtad! Nem az állományod, hanem a büszkeségeid!:)))

Nagyon szépek! Gratula!

Egy nyuszid kiad 4 enyim törpét!:o)))

Előzmény: förike (10111)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10114

Szivesen!:)

Hát mostmár én is nagyon kíváncsi leszek!

Persze hogy lehet vadas kabátos.

Előzmény: Törölt nick (10110)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10113

sziasztok!

Nemtudnátok nekem egy linket küldeni erről a szín kódos dologról, mert nagyon elkezdett érdekelni ez a dolog!!

És szeretnék minél többet megtudni énis róla!

 

Ja és Dóri! egyik ismerősöm nek is volt olyan színű nyuszija mint amit utolsónak töltöttél fel, és azt kék vadasnak mondta mindenki!!

 

Előzmény: nyuszihopp (10112)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10112

Nagyon szívesen, bár csak értenék hozzá igazán és tényleg segíthetnék!

Egyetértek, formásak és szépek ez a lényeg!

Az a problémám, hogy még élőben nem láttam lila színű nyuszit és fényképről pedig nem lehet felismerni, mert ahány képet nézek mindegyiken más az árnyalata.

Lehet igazatok lesz és kékvadas esetleg gyöngymókus fehér szőrtővel.

Ha mindkét alom szinte ugyanolyan akkor szerintem is az apa hordoz valamit, ő lesz a kakukktojás!

 

Csak tisztázni szeretném a kis b dolgot! Arra gondolsz, hogy az anyában a nagyszülők révén sem lehet kis b? Mert tudtommal elég ha az egyik nagyszülő heterozigotán(Bb) hordozza már lehet az anyának kis b-je genotípusosan. És ha az apának is van ugyanígy kis b-je akkor kijöhet a lila. Javíts ki légyszi ha tévedek, mert én így értelmeztem a képzés anyagban!

Előzmény: nddori (10106)
förike Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10111

Állományomról!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 10110

Koszonom szepen a hozzaszolasod! Doriehoz is, ugyanis valoszinu az egyik kulonos szinu nyuszija pont az enyem lesz:)

Nalam is erdekesen alakul a dolog, mert amit vilagosnak lattam azok mar biztos, hogy nem feherek lesznek..raadasul kabatosak azok is. Az egyiknek hatarozottan vadasnak tuno szine van, a masiknak hatarozottan thuringiai, a haramadik legvilagosabbnal nem sikerult rajonnom, de azon is latom a kabatos csikot a feje tetejen.

Tenyleg.. a vadaskabatos szin letezo es elfogadott?

Persze kiderul minden, gondolom mar hetvegen biztosabb leszek a dologban:)

Előzmény: nyuszihopp (10103)
nddori Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10109

Köszi szépen!

Előzmény: Óriás tenyészt (10107)
Nana87 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10108

Köszönöm szépen a segítséget! Remélem, hogy sikerül! :)

Előzmény: nyuszihopp (10093)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10107

sziasztok!

Dóri ezek a nyuszik megint nagyon szépek!!

Gratula hozzájuk!:D

Előzmény: nddori (10106)
nddori Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10106

Köszönöm a segítséget. Éppen ezért kérdeztelek Téged, mert tudom, hogy érdekel ez a téma. Én is szeretem, viszont ezeknél a nyusziknál elakadtam. Valószínűleg a bak nyuszi a "bűnös", sajnos róla csak annyit tudok, hogy az anyja kék kabátrajzos, az apja pedig az a bizonyos mignon szín, ami kéket, sárgát és vadasat "tartalmaz".

A lila színnel annyi a bajom, hogy akkor "havannának" kellene lennie benne (homozigóta recesszíven), viszont ez teljesen kizárt a szülőkből kiindulva. Az egyik kék anya (ahol az isabella szerű szín is kijött) biztosan hordozza a sárga színt, de többet nem tudok. Már gondoltunk (Kazy Nyuszival) a kékvadasra vagy valami hasonlóra, de mi sem jutottunk semmire. Tényleg nem jó külön színeket összevissza kevergetni, ugyanakkor érdekes is lehet, ha egy új szín alakul ki. Természetesen ők nem kiállításra és nem tenyésztésre valók, de különlegesek :)

Előzmény: nyuszihopp (10104)
mis99 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10105

Üdv.Irtam emailt,de csak késöbb leszek gépközelben!  

Előzmény: nyuszihopp (10104)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10104

Köszi, hogy engem kérdezel!:)))

Az én olvasatom szerint a lila vadasnál lehet fehér az aljszőrzet. Sajnos azt nem tudom, hogy a lila thüringiánál is fehér, de szerintem biztos!

Annak idején a Feri mondta nekem, hogy azért nem szabad keverni a színeket, mert akkor jönnek létre olyan nehezen beazonosítható színek amik nem standardok. Viszont Nálad ez nem áll fent, mert a kéket, kék thüringiaival simán összerakhatod és ha az ősök is hasonló színűek voltak akkor remélem nem tévedek ha a lilára (lila thüringiai)tippelek!

Viszont szerintem a sima kék és kék kabátos nyuszi nem lehetne fehér aljszőrű - az is lehet még alakul és lila lesz belőle is!:)

Bízom benne, hogy nem ért félre senki és nem gondoljátok, hogy okoskodok, (nem rád gondolok Dóri, hanem a többiekre akik esetleg olvassák!)csak egyszerűen nagyon érdekel a színgenetika és minden egyes esetből próbálok tanulni! Ha valaki tudja, szépen kérem javítson ki vagy szóljon hozzá!

Amúgy hozod a színvonalat, nagyon szépek a nyuszik!:)

Előzmény: nddori (10102)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10103

Húú!!!

Szóval, mivel az egyik ágról csak kék színt örökölhettek ezért sárga szín nem jöhetne ki, mivel nincs kis "ee"-jük. Hiába van a másik oldalon thüringiai, mindkét ágról kéne, hogy legyen! Mivel nincs, ezért csodálkoznék ha nem fehérek lennének amit sárgának látsz!

A kabátos % stimmel 50-50%. A sötét pedig vagy vadas lesz vagy fekete lehet még.

Nagyon kíváncsivá tettél, mi lesz belőlük!

Remélem, hogy N Feri kijavít, ha rosszúl tudom!

Előzmény: Törölt nick (10101)
nddori Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10102

Sziasztok!

Elsősorban Nyuszihopp, hozzád lenne kérdésem.

Ilyen színű nyuszikáim születtek 2 alomban is. A 2 kabátrajzos nyuszi anyja kék színű, az apja pedig az isabella kabátrajzos bakom. Az egyszínű nyuszikának szintén kék az anyja, az apja ugyanez a bak.

Az almokban vannak rendes kék és kék kabátos nyuszik, viszont ilyen színűek is. Az aljszőrzetük elég vastagon fehér színű. Szerinted mik lehetnek ezek a színek?

Előzmény: nyuszihopp (10099)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10101

Az apa oldalarol szinte 100%, hogy nagyszuloi agon sem volt ilyen szin. (csak kekek, es kekkabatosok)

Akkor viszont lehet, hogy nem sargak, hanem feherek lesznek?

Előzmény: nyuszihopp (10099)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10100

jaaa!!!

Nemnem.. sima kekkabatos az apa  (az apa szulei is sima kek es kek-kabatosak voltak)

az anya feher (az anya szulei voltak sima vadas es sima thuringiai)

Előzmény: nyuszihopp (10098)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10099

Muszály lenni az apa részről ill. a felmenői részéről thüringiai színnek különben nem lehetnének a picik sárgák!

Előzmény: Törölt nick (10097)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10098

Nem én a szülőre gondolok, mert írtad, hogy kék és kék kabátos! Erre kérdeztem rá, hogy kékthüringiai?

Előzmény: Törölt nick (10097)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10097

:)))) Tetszik, hogy vetted a lapot:)))

Sajnos nemtudom meg, hogy thuringiai-kabatos vagy sem, total csupaszak voltak, mikor lattam,  (bar eleg sotetnek tuntek, inkabb gondolnam kekkabatosnak, vagy feketekabatosnak.. a thuringiainak viszont jobban orulnek).

A vilagosak viszont sargak, feherek vagy vadasak lesznek? (tudom.. par nap mulva kiderul:))

Előzmény: nyuszihopp (10096)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10096

Értem a célzást!:)))

A kabátrajzos nem sima, hanem thüringiai ugye?

Előzmény: Törölt nick (10095)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10095

Koszonom a neveben, meg persze apuci neveben is.. ez most nagyon az o erdeme volt, hogy sikerult:)) a latszat ellenere..

A szinekre leszek barom kivancsi..szokas szerint:)) (van 4 szep szabalyos kabatos, egy egyszinu sotet, es 3vilagos, meg nemtudom, hogy milyen, de ha jol sejtem sargak)

Az anya hofeher piros szemmel (vadas es thuringiai felmenokkel), az apa kek-kabatos (kek es kekkabatos felmenokkel)

Előzmény: nyuszihopp (10094)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10094

Szuper!!!:)))))

Gratula az anyucinak!!!

Előzmény: Törölt nick (10091)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10093

Szia!

Sárvári Attila foglalkozik hotot nyuszikkal, bár szerintem oroszlánfejűben nem tart, de kérdezd meg tőle!

Honlapcíme:http://torpenyulfarm.gportal.hu

Email:
GREEN-RABIT@FIBERMAIL.HU

Előzmény: Nana87 (10092)
Nana87 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10092

Sziasztok! Még mindig érdekelne oroszlánfejű (ha lehet, hotot színben) fiú törpenyuszi! Karácsonyra kellene, aki tud segítsen légyszi!

Köszi!

Zsófi

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10091

Joreggelt mindenkinek!

Tegnap vegul megellet az a visitos anya nyulam. 8-at elsore. (nagyon veletlen lehetett, hogy osszejott, mert en nemlattam es az elso alkalomtol visitozott). Ezt hozta a mikulasbacsi:)

lucifer001 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 10090

köszönöm a segítséget. Így most már tárgytalan a dolog mert nem olyan nyulam van ami tetovált.

nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10089

Igazából a feltétel "csak" annyi, hogy jelöltnek kell lennie (tetovált, gyűrűzött)

Aztán nem árt fajtaklub tagnak lenni -Sport és Hobbinyúltenyésztők Fajta klub tag.

Kell 8/A-s állatorvosi igazolás, amit az állataid kezelőorvosa állít ki.

Amúgy általános kérdés volt vagy konkrét kiállítás érdekelne?

Keresd meg a www.nyultenyesztok.hu oldalt itt sok fontos infót megtalálsz!

Előzmény: lucifer001 (10069)
Petyuskám Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10088

Bocsi egy kicsit siettem!!A ketrec ára 20.000FT!!!

Petyuskám Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10087

Sziasztok.ez a nyúlketrec eladó!!!Ára:20.00Ft ha valakit érdekel akkor hívjon a :06-30-913-37-52 es számon!!Szerszám csere érdekel.

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10086

jaja hát az tényleg nincs messze!!

És igen a Néme tóriásai is megvannak még. Nagyon szép hófehér és vadas bakja van!!:)

És vannak most kicsik is! Nemtudom, hogy pontosan mennyi mert én azokat most számolom fel és azok már nem érdekelne:D de biztos van vagy 10-20 db kis Német óriása! Kosorrú meg van vagy 30db (csak a kicsik)!!

 

Előzmény: hddaniel (10085)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10085

És a német óriásai is meg vannak még? vagy már csak kossorrui vannak.

hddaniel Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10084

én Felsődobszán lakom Aszaló nincs messze. 

Előzmény: Óriás tenyészt (10083)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10083

Hát vannak most de sztem jobban jársz ha tavasszal mész mert most sok a kis bak és csak kabátos bakkal búgatott!! és keverte a színeket nagyon!

és csak kék, fekete, kék és fekete rajzosok vannak

januárba lesznek kabátos baktól meg vadas anyáktól kisnyúl! De márciusra elméletileg lessznek havannák, kékek, thüringiaiak.....stb:D

De most is elmehetsz mert egyébként nagyon szép nyulai vannak!!

Van sok szlovák vérvonalú nyula!

 

 

Én Aszalón lakom!

ha van még kérdésed ne kímélj:D

ja és remélem nembaj, hgy tegeztelek:D

További jó hétvégét!

Előzmény: hddaniel (10082)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10082

nem tudod hogy jelenleg van e kis kosorruja? és egyébként hol laksz?

Előzmény: Óriás tenyészt (10079)
mis99 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10081

Ha ezt a fajtát gondolod,de ez Belga oriás{Flamish Gigant,Belgische Riesen}

                   1       2         3          4           5            6            7            8

                 ---------------------------------------------------------------------------

                  0,7      1,6     2,6       3,6        4,6          5,5       6,3           7,0           

Előzmény: dombika1 (10077)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10080

Szia!

Köszi szépen az adatokat!!

 

Még azt is megtudnátok mondani, hogy az Új-Zélandi fehér jó anyanyúl-e és, hogy könnyen pároztatható??

 

Előzmény: mis99 (10075)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10079

Szia!

Én Borsodi vagyok!

És ismerem Bíró Lacibát:D

Mit szeretnél róla megtudni? Lehet tudok segíteni benne!!

 

Előzmény: hddaniel (10074)
K. Robi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10078

Nálam a fajtatiszta Új-zélandi anyától, és fajtatiszta Lepketarka baktól való keresztezett kicsinyek 5 hetes korukban 1.5kg-osak voltak. Bár igaz, hogy csak 5-en voltak, de akkor is nagyon szép teljesítmény.

A német óriás szürkék pedig 7 hetesen már 2.2-2.3kg-osak voltak, de 2kg minimum megvolt mind!

Helyes tartás és takarmányozás mellett nem lehet probléma! Igaz, én csak táppal etetek, és jó minőségű here szénával.

 

Akit érdekelnek az eladó nyulak, hívjon bátran!

+36-70/395-28-68

dombika1 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10077

Sziasztok!

A német szürke óriás súlygyarapodását is tudná valaki?

Köszi.

lucifer001 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10076

Hali, nem tud akk senki sem segiteni a  kiállitással kapcsolatban ?

 

mis99 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 10075

Üdvözlök mindenkit.

                             Az ujzélandi suly gyarapodása honapok szerint.

                   1        2         3       4        5          6        7        8 

               --------------------------------------------------------------------

                 0,6      1,3       2,1     2,8     3,4      3,9     4,1      4,25

                           Kaliforniai   suly gyarapodása

                   1          2         3       4        5         6        7         8

------------------------------------------------------------------------------------------

                  0,6        1,3       2,1     2,7    3,4     3,7     4,0      4,25  

Pontozás suly szerint  Ujzélandi

  3,50 - 3,74kg ------3,75-  4,24kg-----4,25- 5,25kg----5,26--5,50kg

      8pont                        9                         10                 9 itt már   levonás jár

Kaliforniai

     3,50-3,74kg   3,75-4,24kg     4,25-5,25kg   5,26-5,50kg

        8pont              9                         10               9pont levonás

Előzmény: Óriás tenyészt (10071)
hddaniel Creative Commons License 2010.12.04 0 0 10074

sziasztok van köztetek Borsod megyei iró és ha van ismeri e Biró Lászlót Anaujszántón

carlin Creative Commons License 2010.12.04 0 0 10073

Nekem jelenleg van,bár nem hotot,csak fehér, kék szemmel.

Amennyiben érdekli kérem szóljon,mert holnap viszek belőlük Mogyoródra.

Számom: 20 511-9930,Heves megye.

Előzmény: Nana87 (10072)
Nana87 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 10072

Sziasztok! Érdekelne oroszlánfejű (ha lehet, hotot színben) fiú törpenyuszi! Karácsonyra szeretnék, aki tud segítsen légyszi!

Köszi előre is!

Zsófi

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.12.04 0 0 10071

Helló!

Valaki nemtudná nekem megmondani, hogy a Kaliforniai és az Új-Zélandi fehér nyulaknak mi az elfogadott növekedési súlyuk?!

Nagyon hálás lennék ha valaki megtudná mondani. Mert a google-ban nemtalálok semmit! :(

Előre is köszönöm!!!!

További jó hétvégét!

vanna7 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 10070

Üdvözlök Mindenki!

 

Bécsi bakot és Bécsi anya nyúlat keresek akinek van eladó az kérem irjon a következő email cimre : vanna7@freemail.hu

 

Előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel: Varga Anna

lucifer001 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 10069

Hali. én érdeklödni szeretnék h milyen feltételekkel lehet nyúlat kiállitásra vinni 

(Holland törpe nyúlrol van szó)??

igazani87 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 10068

Nem, Én Nyíregyházán lakok! :)

Előzmény: förike (10064)
mis99 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10067

Kéknek kékek de nem Bécsiek!Az első képen -szlovák fajta {Holicsi kék Blue of Holič, Blaue Holicer}.A második képen pedig Cseh fajta Morva Ké{Moravien Blue,Mahrische Blaue kaninchen}nyul van.Ha valakit érdekel felrakom a leirásukat!

Előzmény: K. Robi (10066)
K. Robi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10066

Szép jó estét Mindenkinek!

 

Fajtatiszta Német óriás 2 hónapos bak nyulak eladók, valamint ugyan csak fajtatiszta Német óriás lepketarka 2 hónapos gyönyörű rajzolatú bakok, valamint 1 db nőstény eladó!

Emellett fajtatiszta Új-zélandi anyától és fajtatiszta Lepketarka baktól 2 hónapos növendékek eladók!

Egy fajtatiszta Német óriás lepketarka 5 hónapos bak (fekete) szintén eladó!

A szülők fajtatiszták, tetováltak, regisztráltak! Jó minőségű takarmányt kapnak! Rendszeresen takarítva vannak!

 

Elérhetőségeim:

- robert0424@freemail.hu

- www.nyulgaleria.mlap.hu

- +36-70/395-28-68

 

Tisztelettel: Kecskés Róbert

 

 

 

Egyébként szerintem Bécsi kék nyulak szerepelnek a képen. Bár jobb lenne több kép is, illetve néhány adat róluk.

mis99 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10065

Szép estét nyuszisok!Ezt a két fajta nyulat ki ismeri?

förike Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10064

Szia! Te nem Gödöllőn laksz?

Előzmény: igazani87 (10063)
igazani87 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10063

igazani87 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10062

Sziasztok!

 

Töltök fel pár képet a megmenekült nyulaimról vagyis 3 anyáról!

Még egy picit nyúzottak, de hamarosan visszanyerik régi formájukat!(remélem)

Harci Marci Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10061

Nokoza vagyok csak elfelejtettem, hogy van egy másik felhasználónevem is bocsi :)

Előzmény: Harci Marci (10060)
Harci Marci Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10060

tooommm0013 Köszi szépen, átnéztem és az a fajta tartás amit csinál nekem is az tetszik. Meg is könnyítené az életem mivel nem kell ketreceknek helyet keresnem sem összeeszkábálnom.

Kazynyuszi Ha összemarakodnának bármikor tudok ketrecet csinálni, vagy talán még külön tudnám választani az egyik helyiséget. Bár szerintem elég nagy a terület, hogy elférjenek békésen. De messzi még a tavasz lehet változik a nézetem és összeütök pár ketrecet.

Előzmény: tooommm0013 (10059)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10059

Egy régebbi lelkes fórumozó így tartotta a nyulait, de manapság már nem ír. Keresd stangli2 hozzászólásait.

Előzmény: Nokoza (10056)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10058

KOszi a valaszt! Ezt az also hatart tudtam, igazabol az erdekelt, meg mekkora gyarapodasra szamithatok egy 9honapos nyulnal. De kozben ezt is megvalaszolta Dori. Amit neki is koszonok!

Előzmény: mis99 (10055)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.02 0 0 10057

Szerintem mindet tartsd kulon.. Amugy a nostenyek harciasabbak egymassal es teruletvedobbek, foleg ha vemhesek (de amugy is). Akkora terluletbol biztos le fogsz tudni valasztani 4nyulnak valo helyet. Ez biztos eleg lesz nekik, meg akkor is, ha oriasokat tartasz majd.

Előzmény: Nokoza (10056)
Nokoza Creative Commons License 2010.12.01 0 0 10056

Üdv nyulasok!

Kora tavasszal én is beállnék a nyúlklubba. Van, egy  elhagyott régi tyúkólunk oda költöztetném őket, két banda lenne mivel két lakóépület van. Arra gondoltam, hogy 2-2 anya lenne és két bak. A kérdésem a következő, hogy a kifutójuk mind a kettőnek 4nm és a lakóhelyük pedig 2nm és 2,5nm szóval összesen 6-6,5nm. Szerintetek elegendő lenne nekik? Talán a bakokat külön-külön ketrecben tartanám. Azt még nem tudom, milyen fajtát tartanék.

 

mis99 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 10055

Üdvözlök mindenkit.

                            1      2     3      4        5        6         7         8

                           ----------------------------------------------------------

                            0,7   1,5   2,5   3,5    4,0      4,5     5,0       5,5

Ez a Francia kosorru honapok szerinti elöirt fejlödése.Ettöl több lehet,de ha kevesebb atért pont levonás jár!      

Előzmény: Törölt nick (10053)
nddori Creative Commons License 2010.12.01 0 0 10054

Szia!

Szerintem fog még nőni egy kicsit (20-30 dkg). Nálam kb 1 éves korukig nőnek, de ez nyuszifüggő is :)

Előzmény: Törölt nick (10053)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 10053

Nekem meg lenne megint egy kerdesem (bar mar biztos feltette mas is, de annyit nem olvasnek vissza).

Szoval az orias kosorru mennyi idos koraban eri el a teljes kifejlettseget?

A legidosebb nyulam november 25en toltotte a 9. honapjat. Lemertem 6,7kg-os. Fog o meg noni?

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 10052

En is orulok a johirnek! Nagyon elkeseredettnek tuntel, de remelem nem szegte kedved ez a szomoru eset.

Es varjuk a kepeket! Mennyi nyuszid maradt meg?

Előzmény: igazani87 (10050)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.12.01 0 0 10051

Szuper!!!

Nagyon örülök neki!!!:o))))

Előzmény: igazani87 (10050)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10050

Sziasztok!

 

Képzeljétek megmenekültek a nyuszik!!!

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

Teszek fel majd képet az eggyik meggyógyult nyuszimról! :)

hammer72 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10049

Üdv mindenkinek.

Nagyméretű óriás baknyulat szeretnék vásárolni ( idén 2010-ben születettet)dec.11-12 Dabasi átvétellel.Amik érdekelnének ---> német óriás,magyar óriás.Lehetőleg vadas színben.Köszönöm előre is.

e-mal: hammer19-72@gmail.com

Tel:06-20/352-8991

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10048

Most kaptam meg az emlitett tap osszetevojerol az adatokat, becopyzom:

 

ÓRIÁSNYÚLTÁP BELTARTALMI ADATOK
 
Összetétel:
Napraforgódara, Szárított répaszelet, búzakorpa, lucernaliszt, CGF, takarmányzab,szőlőmag, napraforgóhéj, antioxidáns, komplett premix
 
 
Szárazanyag%88.89
Nyers feh.%18.00
Nyers zsír%3.10
Nyers rost%18.08
Hamu%3.35
DE.nyúlMJ/kg10.82
Lizin%0.68
Methionin%0.30
Ca%0.72
P%0.66
Na%0.26
Cumg/kg6.01
A vitaminNE/kg10000.00
D-3 vitaminNE/kg1400.00
E vitaminmg/kg100.80
Kakukkfűmg/kg200.0

 
 
Ár: 75 Ft + Áfa/ kg
Kiszerelés:  10 kg és 25 kg
Szavatossági idő: 90 nap
 

INTENZÍV  NYÚLTÁP BELTARTALMI ADATOK
 
Szárított répaszelet,  Lucernapellet,  Extrahált napraforgódara, Búzakorpa, Tak. zab, CGF, Kukoricacsíra,  Antioxidáns, Komplett premix
Szárazanyag%86.00
Nyers feh.%16.12
Nyers zsír%2.50
Nyers rost%17.36
Hamu%7.72
DE.nyúlMJ/kg11.72
Lizin%0.67
Methionin%0.24
Ca%0.94
P%0.66
Na%0.25
Cumg/kg11.00
A vitaminNE/kg10000.0
D-3 vitaminNE/kg1400.0
E vitaminmg/kg41.0
Kakukkfűmg/kg200.0

 
 
Ár: 97 Ft + Áfa/ kg
Kiszerelés: 25 kg
Szavatossági idő: 90 nap
 
 
Intenzív nyúltáp termékünk kokcidiosztatikumos változatban is készül, mely lehet Diclazuril vagy Robenidin.
 
INTENZÍV  NYÚLTÁP BELTARTALMI ADATOK
Szárazanyag%86.00
Nyers feh.%16.12
 Nyers zsír%2.50
Nyers rost%17.36
Hamu%7.72
DE.nyúlMJ/kg11.72
Lizin%0.67
Methionin%0.24
Ca%0.94
P%0.66
Na%0.25
Cumg/kg11.00
A vitaminNE/kg10000.0
D-3 vitaminNE/kg1400.0
E vitaminmg/kg41.0
Diclaruzilmg/kg1.0
Kakukkfűmg/kg200.0

 
Ár: 100 Ft + Áfa/ kg
Kiszerelés: 25 kg
Szavatossági idő: 90 nap

mis99 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10047

Egyenlőre csak annyit  idén már nem is tetoválhatna de feketén  állitolag tetovál,ha a szövetségre bekerül a hir komoly büntetés elé néz az uriember.Nagy kupec volt örök életben!Több verziot hallottam amiért eltiltották,részletezni nem akarom,majd kibujik a szög a zsákbol.Ha a szövetség honlapján fent lesz az indoklás,én is megirom a forumra!Tetoválatlan nyulnak nem lehet tetovált utoda,nincs mitöl származzon!Egyenlöre ennyi! 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10046

Megosztanad velunk a miheztartas vegett, hogy mi az oka az eltiltasnak. Szerintem itt sokan vasarolunk, vasaroltunk tole, igy talan hasznos ha tudjuk, mitol kell tartanunk. Persze ha nagyon kenyes az ugy, akkor ne (pü-ben esetleg). En is hallottam ket nagyon ket helyrol is rola nagyon durva dolgot (lehet, hogy ugyanarrol van szo, mert az egyik pont arra vonatkozik, hogy kiallitasrol kitiltottak es hogy miert).. na azok ha igazak, akkor ....

Előzmény: mis99 (10045)
mis99 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10045

Üdvözlök mindenkit.Nem is tudtam,hogy a Bolya Karcsi ilyen nyulakat is tud csinálni!Azt hallottam,hogy mást tud csinálni amiért végleg elvan tiltva!

Előzmény: Törölt nick (10044)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10044

Nekem is van egy isabella bakom (Bolyatol), a kepen 7 hetes

Előzmény: igazani87 (10036)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10043

Szia! Persze! Lökösné Mudrony Magdolna: 30/235-0304. Ez amugy valami HalywoodFood (szoszerint igy irva) markanevu dolog a ceg a central soya feed kft.

Ha esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a tappal kapcsolatban azt en is koszonettel vennem!!!

 

Előzmény: Bladeboy03 (10039)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10042

Ez érdekes mert tudomásom szerint nálunk perlfeh-nek a gyögymókust nevezik. Abban pedig van barnás-narancsos szín is. Ráadásul vadas(auguti) családba tartozik! A képen látható nyuszi nemtűnik vadasnak!?

Előzmény: mis99 (10040)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10041

Arról ismered fel, hogy olyan színe van mint a Dóri nyuszijának!:)

A narancsos thüringiai szín kékkel van vegyítve. Nincs benne egyáltalán fekete. A fülek, lábak, farok, pofafolt, a has(kabátrajzosnál fehér!) tisztán kék. Másnéven kék thüringiai.

Előzmény: igazani87 (10036)
mis99 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 10040

Jo reggelt.Igazad van a fehér az roka,a másik pedig{szlovákul Perlovy, németül Perlfeh, angolul Pearl Rabbit}magyarul nem tudom,milyen a fatja neve.

Előzmény: nyuszihopp (10021)
Bladeboy03 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10039

Helo.Engem érdekelne a takarmányforgalmazó elérhetősége.megadnád?:)

Előzmény: Törölt nick (10023)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10038

Nagyon szép nyuszi gratula!

Szoktál nekikik valamilyen vitamint adni, hogy ne legyenek betegek?

Ha igen, elárulod hogy mit?

Előzmény: nddori (10037)
nddori Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10037

Szia!

Az isabella is egy szín... pl. itt van egy kabátrajzos. (az előbbi picinek az apja)

 

 

Előzmény: igazani87 (10036)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10036

Sziasztok?

Miről lehet felismerni, hogy isabellak vagy sem?

Előzmény: Törölt nick (10033)
nddori Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10035

Itt egy leendő isabella kabátrajzos :)

Előzmény: Óriás tenyészt (10034)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10034

Igen már tudom utánna néztem és kevertem a színeket!!:D (bocsi)

Bíró lászlótól szereztem őket! Vannak Bolyától származó nyulai!!

És köszi a dícséretet:D

a fekete 6 hetes(1,5kg) a másik kettő 8 hetesek(2,5Kg)

 

Előzmény: Törölt nick (10033)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10033

Gratulalok az uj jovevenyekhez!!! Mennyi idosek a kicsik? es ha szabad kerdezni, honnan sikerult beszerezni? Azt ugye tudod, hogy ezek nem isabellak, hanem sima kek es kek-kabatosok?

Előzmény: Óriás tenyészt (10032)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10032

Bocsi az előbb elfelejtettem feltölteni a képeket!:D

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10031

Ja hát igen, bocsika:D

Itt egy pár kép a 3db új jövevényről:D

Előzmény: Törölt nick (10025)
nddori Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10030

Neeem :) Tartok meg én is a kicsikből :) De így is a fele biztosan eladó. :)

Újzélandi vörös keverék bakok is eladók! Holnap lesznek 8 hetesek, 2,2-2,3 kg-ok.

   

Előzmény: nyuszihopp (10029)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10029

Jesszus!!!

De nem mind eladó?:))))

Előzmény: nddori (10028)
nddori Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10028

Köszi!

Igen, most elég sokan vannak, lehet válogatni, közel 80 nyuszim van jelenleg :)

Előzmény: nyuszihopp (10027)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10027

Hú, de beindultál!!!!:)))

Gratula a picikhez!:)))

Előzmény: nddori (10026)
nddori Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10026

Sziasztok!

Óriás kosorrú nyuszik eladók! Választásik, növendékek és  anyanyulak Illetve kis nyuszik előjegyezhetők több színben.

      

 

      

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10025

Nem raktál fel végül képeket.. Én kiváncsi vagyok rájuk:)

 

 

Előzmény: Óriás tenyészt (10018)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10024

Na és a lényeg. Amire most nagyon büszke vagyok, mert régóta szerettem volna egy ilyet. Mignon színű óriás kosorrú nőstény 10 hetes a kicsike:

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10023

Hétvégén voltunk a XVII. kerületi kisállat kiállításon. Nagyon érdekes, színvonalas és sokszínű volt, annak ellenére, hogy nyusziból nem volt olyan nagyon sok.

Ezúton köszönet Attilának a szervezésért!!!

 

Találkoztam egy takarmányforgalmazóval. Szerintem nagyon jó minőségű tápjuk van (az összetétel alapján) óriásoknak külön és elfogadható áron. (75Ft/kg)

Ha érdekel valakit szívesen megadom az elérhetőséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 10022

Szerintem üres.. :( Bár nem vagyok még elég gyakorlott tapogatásban, de igen már látszódnia kéne, annak ellenére, hogy a mostani téli szőr miatt nehezebb észrevenni) hétvégén kiderül a dolog.

Előzmény: nyuszihopp (10010)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.27 0 0 10021

Jó estét! Szia!

Szerintem a fehér az egy rókanyuszi a 2. pedig gondolom nem kék vidra hanem inkább kék ezüst?

Előzmény: mis99 (10020)
mis99 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 10020

Jo estét nyuszisok.Ezek milyen nyulak ki tudja?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 10019

Nekem sajnos voltak e. cuniculis nyulaim.  Minden egyes alomból 2 elkezdett imbolyogni, aztán már járni se tudott és így vagy úgy, de sajnos mind elhullott. Az imbolygás kezdete után pár nappal már nem tudott járni. Valószínűleg ez örökletes hajlam volt a bak részéről. Azóta lecseréltem a bakot és jele sincs a betegségnek.  

Ha gondolod tudok neked küldeni egy linket a betegségről és annak kezeléséről( ha megtalálom).

Vigyázni kell vele, mert emberre is fertőző, úgyhogy csak óvatosan amíg meg nincs a pontos diagnózis.

Előzmény: la_la_la (10016)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.27 0 0 10018

Sziasztok!!

Reggel megérkezett a 3db Német kosorrú óriás kisnyuszim:D

1 fekete nőstény, 1 izabella-kabátrajzos nőstény és 1 izabella(kék) bak!

Délután rakok fel képeket róluk!!

 

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.27 0 0 10017

Jó kérdés mi lehet!

De ha nem bizol a dokiban vidd el máshova.Lehet valamit nem vettek észre.Lehet rosszul ugrott.Nos igen a nyul pár ora alatt képes beteg lenni.Ahogy pár ora alatt meg is hal.Ha sulyos a baj.Remélem helyre jön.....

Előzmény: la_la_la (10016)
la_la_la Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10016

Van egy 9 hónapos, ivartalanított, kosorrú (lógófülű) nyulunk, és úgy néz ki, lebénult. Tegnap, délután még ugrándozott, vidám volt, aztán valamikor éjfél körül ránéztünk, és látszott, hogy nem tudja mozgatni rendesen a hátsó lábait. Kivettük a ketrecből, és nem tudott rendesen ugrálni, de azért még kicsiket tudott ugrani. Elvittük éjjel állatorvoshoz, és mire odaértünk, már az első lábait sem tudta mozgatni. Az orvos szerint vagy parazita, vagy gerinctörés lehet. Még éjjel kapott gyógyszert a parazita ellen, és otthagytuk megfigyelésre. Ma megröntgenezték, és azt mondták, elmozdulás látszik a 12. csigolyánál, viszont nem olyan mértékű, ami indokolná a bénulást. Ma is kapott gyógyszert, és hazaküldték azzal, hogy holnap és holnapután is vigyük vissza kezelésre. Most úgy néz ki a helyzet, hogy a fejét tudja mozgatni, és nagyon kicsit tud a lábain mozdítani, de oldalra fordulni, felállni, járni egyáltalán nem tud. Szerintetek mi lehet? A gerince? Vagy parazita (pl. Encephalitozoon Cuniculi)? Lebénulhat pár óra alatt egy parazita miatt?

igazani87 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10015

Szia!

Megfogadtam a tanácsodat és rávettem a férjem, hogy segítsen nekem!(a keze bánta :) ).

Előzmény: nyuszihopp (10014)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10014

Olyan nincs, hogy nem iszik erőszakosnak kell lenni!

Fogsz egy fecskendőt beleszívod a higított gyógyszert és megküzdessz a nyuszival, a hátára fordítod, de majd nem akar úgy maradni. Valószínű segítség nélkül nem fog menni! Ha sikerül, akkor a szájába ügyeskeded a folyadékot. Egyébként én egyszer valahol olvastam már hogy a nyuszi képes szomjan hallni ha valami gondja van -hiába van előtte az itató! Ezért én ha látom valamelyiken, hogy kicsit magába fordul, nem aktív és két nap után sem fogy a vize akkor a fentebb említett erőszakot hajtom rajta végbe laktifermes vízzel. Eddig mindig rendbe jöttek max két nap alatt -persze lehet ennélkül is rendbe jöttek volna, mondják gondolom egyesek, de én inkább nem kockáztatok!

Egyébként nagyon gyanús, hogy a pastorella az, ami tarol nálad, mert annak a következménye a gennyes tüdőgyulladás is és elég sok tünet egyezik! (Igaza lesz Kazynyuszinak!)

Előzmény: igazani87 (10013)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10013

Egy elpusztult anyát boncolt fel!

Kérdeztem, hogy hogyan kerülhetett be azt mondta a doki, hogy ez sajnos a levegőben van 1 elkapta és tovább adta!

A 2 betegebb anya inekcióban kapta az antibiotikumot a többieknek vízben adom 5 napig+ vettem neki probiotikumokat!

remélem rendben lesznek!!(bár aggaszt, hogy a 2 betegebb anya nem akar inni és enni sem az inekció ellenére hogy adjam akkor neki az antibiotikumokat).

Előzmény: nyuszihopp (10011)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10012

Hello!

Akkor azért nem igazán ismerem mert még uj fajta.Bár sajna magyarországon messze vannak a nyulfajták.Sajna nem sok található meg.Pedig jo volna.Nem 2-300km -rt utazni nyulért ha az ember szeretne másfajtákat.Pl nekem nagyon tetszik a havanna,de ritka.Volt egy anyám ugy hozták szlovákból az anyját.De sajna nem vált be,mert harmadszorra sem nevelte a kicsiket.Pedig gyönyörű volt.Ez a holland japán tarka érdekes,de tetszik...:)

Előzmény: mis99 (10007)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10011

És ki lett felboncolva, a picik?

Mit mondanak mitől keletkezett?

Előzmény: igazani87 (10000)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10010

Az álvemhesek félidőben szoktak már fészket építeni, és meg is tépik magukat, tehát reménykedhetsz!

Nem mered kitapogatni a hasát, ilyenkor már nagyon lehet érezni sőt látni is?

Szurkolok Neked!

Előzmény: Törölt nick (10009)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10009

Igazad lett.. ma feszket rakott az az anya amelyik sir es nem veszi fel a bakot (azota, hogy beszeltunk, nem zaklattam). Megneztem, az elso probalkozas 22napja volt.. Most akkor vagy alvemhes tenyleg (valoszinu igen), vagy esetleg megis veletlenul becsuszott, aminek be kell.

Szort nem tepett magarol, csak feszket rakott.

Előzmény: mis99 (9946)
mis99 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10008

Ezek a hollandok,vadas és japán rajzosok!

mis99 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10007

Jo reggelt.Igazad van a fehér az nyitrai.Ez pedig egy uj szlovák fajta mégpedig Liptoi Liszko (Liptovsky lisko).Pár éve már Nyitrán szok lenni kiállitva,most van még teljes kitenyésztés alatt.

Előzmény: Rencsa-baba (10006)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.26 0 0 10006

Hát a fehér olyan Nyitraisnak tűnik,de lehet sziámi.Ahogy nézem közepes testűek.A másik a hollandhoz áll közel,de valahogy még se.Aztán lehet becsapós a kérdés!És keverékek.....:))

Előzmény: mis99 (10004)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 10005

Szia!

Sajnos nekem is volt részem ebben a nyáron, nekem 8 anya alól vitte el a kis nyuszikat a patkány :(

A csapda nem fogta ki, ezért eljött egy kedves kutyás ismerősöm és a kutya kapta el a szemetet.

Sajna Nekem is rengeteg bajom volt az idén.

Előzmény: Petyuskám (10003)
mis99 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 10004

Üdv nyuszisok.

Ezek milyen fajta nyulak ki tudja?

Petyuskám Creative Commons License 2010.11.25 0 0 10003

Sziasztok.Hát én úgy jártam hogy a nyulam megfialt szombat este 12db ot 2-3 napig meg is volt mind majd tegnapra már csak 9db volt ma reggelre meg csak 7db.Valami féreg elvitte őket mert nem hiszem hogy az anya megette volna.Hát nekem nagyon nem akar ez a nyulazás összejönni mert a másik fiatal anyának meg eltört valahogy a lába a franc kivan mostmár.

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.25 0 0 10002

köszike!

 

Majd nemsokára hozok hozzá egy anyát....:)

Előzmény: Óriás tenyészt (10001)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.25 0 0 10001

Szia!

Nagyon szép a kali bakod!! büszke lehetsz rá!!:):):)

 

Előzmény: Rencsa-baba (9996)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 10000

Sziasztok!

A boncolás eredménye gennyes tüdőgyulladás!

Talán megmenekülnek a többiek!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! :)

mis99 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9999

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9998

Hali!

 

Hát az enyém nyáron is árnyékos helyen van.Mert a ház északi oldalán vannak.És ott nem éri nagyon meleg és na őket....:)

Előzmény: mis99 (9997)
mis99 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9997

Üdvözlök mindenkit.A kaiforniai nyulaknak mindig hüvös helyenn kell lenni,hogy minnél sötétebb legyen a rajza{nálunk igy mondják},ha a naponn vannak világos lessz és pont levonás jár érte!

Előzmény: Rencsa-baba (9996)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9996

Csak azért kérdeztem mikori,mert hidegebb időben sötét szinte feketék a foltok.Most ép nem találok az enyémről képet,de majd megpróbálok csinálni.Illetve van egy régebbi,de azon nagyon nem látszik.

 

Előzmény: Óriás tenyészt (9995)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9995

Helló!

Hát nem olyan régi kép de már olyan 5-6óra körül fényképeztem!!

A lábán tényleg nem túl sötét a folt, de a képen egyáltalán nem is látszik élőbe okkal erősebbek a foltjai!!

De a kép nem adja vissza  avalóságot!!

Előzmény: Rencsa-baba (9993)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9994

Persze és az orra nem is látszik. De hány fok volt, milyen fény és a fene tudja még hány kérdés. Ezért nem is mondok szívesen véleményt képről. Hacsak nem szembetűnő hibát látok. De biztos te is tudod a vélemény (főleg ha rossz) olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a máséra.

 

És ez most nem azt jelenti hogy a képen szereplő nyulakban hibákat találtam. Igyekszem nem keresni.

;)

Előzmény: Rencsa-baba (9993)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9993

Szia!

 

Szerintem a kaliforniai nem az igazi.Túl világosak foltjai és a lábán nem is nagyon látok persze lehet hogy a fénykép nem adja jol vissza magát.A kaliról mikori ez a kép??

Előzmény: Óriás tenyészt (9986)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9992

Szia!

 

A szópos nyuszikat nem érdemes própálkozni.Én kétszer próbálkoztam,de sajna nem jött össze.Először csak 1 picivel ,de ő 2 nap után meghalt.Utánna lett egy 6-os alom,végig jártam mindent hogy mivel etessem őket.A legjobb a kecsketej lett volna,de nem tudtam szerezni.Na mindegy tápszerrel etettem őket 1 hétig minden jó volt. 3 nagyon szépen fejlődött.Széen ettek,de aztán hirtelen meghaltak egymás után.És azóta megfogadtam hogy többet nem próbálkozok.Mert nagyon a szivemhez nőttek.És rossz érzés volt.Bevallom kicsit meg is sirattam.....De egyébként ne add fel,nálam is akadnak sokszor problémák,de vannak jo dolgok.A nyuszik erőt adnak hogy ne adjam fel.Amugy nekem vannak törpe nyulaim,keverékek oriás nyulak,Szoval szinte minden félből....:)

Előzmény: igazani87 (9982)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9991

Helló!

Hát én elégedett vagyok:)

És ebben teljesen igazad van, hogy képről szinte lehetetlen ítélni!!

Most egyenlőre nincs teljes profílból, de ha kíváncsiak vagytok rá akkor tudok csinálni:D

Előzmény: tooommm0013 (9988)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9990

:(((((((

Nagyon sajnálom!

Biztos, hogy valami komoly probléma lehetett velük, hogy mind a 10 egyszerre adta fel!

Mostmár nagyon kíváncsi vagyok mitörtént-remélem kiderül!

Előzmény: igazani87 (9987)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9989

A kosorrúnak a feje nem látszik rendesen. Nincs ilyan kép, amin teljesen profilból lehet látni?

Előzmény: Óriás tenyészt (9986)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9988

Ha te elégedett vagy a munkáddal akkor jó.

A felrakott fajtákból a kosorrúhoz végképp nincs közöm. A másik két gajtával már volt dolgom. A képek alapján nehéz bírálni. Sőt inkább azt írom hogy nem lehet.

Előzmény: Óriás tenyészt (9986)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9987

Vasárnap születtek 11-en voltak!

Hétfő reggelre 10 maradt, mert egy kiesett a fészekből!

Ma reggelre pedig mind a 10 elpusztult tegnap még nem volt semmi bajuk csendben voltak nem tüntek éhesnek és az anya is szépen betakargatta őket.

Szerintem biztos etette őket, mert a hasuk nem volt beesve.Lehet, hogy összefüggésben van a többi nyúl elhullásával bár nemsokára kiderül lehet 6-kor jön át a doki.

 

Előzmény: nyuszihopp (9985)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9986

Helló!

Hát eddig még sikerült!!

Itt egy pl:!

Ő egy 2,5 hónapos 2,5kg kaliforniai bak! (saját tenyésztés!)

4 hónapos 5kg Német óriás nőstény! (saját tenyésztés!)

Szintén 4 hónapos 4,5kg Kosorrú bak!(Szintén Saját tenyésztés!)

Szerintem megfelelő minőségű nyulakat kapok! De ezt mindenki saját maga dönti el!!

Nemtudom, hogy elég jó választ adtam e vagy sem, de szívesen felek más kérdésre is:D

További szép napot!

Előzmény: tooommm0013 (9980)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9985

Igazán nincs mit!

Mennyi idősek voltak, és mitől haltak meg-esetleg kihűltek, vagy az anyjuk nem etette őket?

Az az igazság mi eleinte próbálkoztunk táp etetéssel, de be kellett látni, hogy a nyúlanyatejhez nincs fogható, legalábbis az első héten. Utána cica tápszert szoktak javasolni, meg lehet kapni állat gyógyszertári nyuszitápot azzal is sikerülhet. De a legjobb a dajkásítás ha megoldható! Nálunk ha gond volt akkor mindig párnaposakkal volt gond és sajnos azokon nemtudtunk segíteni!

Előzmény: igazani87 (9982)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9984

Nagyon rendesek vagytok, hogy így a sziveteken viselitek a bajomat! :)

De most meséljetek valami pozitívat is ami hátha erőt ad nekem mert már kisírtam a szemem és a férjem elég mérges már a nyulakra, hogy ennyit dolgozok velük ás mégsem haladok 1-ről a 2-re!

Képzeljétek nyáron egy patkány végezte ki a kisnyulakat, azóta már vettem egy foxit is!

Szóval meséljetek milyen nyulaitok vannak, minden pozitív dolognak örülnék amit írtok!:)

Bízok benne, hogy nekem is minden jóra fordul majd (azértsem adom fel)! :)

Előzmény: Törölt nick (9983)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9983

Igen, a toxoplazma talan kizarhato.. Attol inkabb lehet en rettegek.. Minden olyan nyavajatol, amit a gyerek vagy mi elkaphatunk.

A masik viszont (a pasteurellozis) meg mindig versenyben van a tunetkek alapjan.. Kivancsi leszek az eredmenyre. Es sajnalom, hogy megy az allomany java:(((

Előzmény: nyuszihopp (9973)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9982

Nagyon szépen köszönöm!

Már beszéltem egy állatorvos csajjal!

Ha minden igaz este le fog jönni!!

Igazuk van, hogy már régen lépnem kellet volna de, ez az egész még csak most kezdődött!

 

Képzeld ma reggelre 10 német tarka még szopós nyuszim pusztult el!

Bárcsak hallgattam volna magamra és nem a környezetemben élőkre Nekem kellet volna cumiztatnom  őket bent a szobában!

Szerinted lett volna esélyem?

 

Előzmény: nyuszihopp (9981)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9981

Idézem amiket írtak:

 

"szerintem Varga Józsira gondolsz.

06-30/934-5480

vagy (1) 240-9780

de ahogy mások is írták, jobb lenne inkább orvoshoz vinni a nyunyót...

van lista hozzáértő dokikról itt:

http://nyultenyesztok.hu/?page_id=174

válassza ki közülük a legközelebbit..."

 

"már réges-rég el kellett volna vinnie az egyik váladékos szemű nyulat kenetvételre, kitenyésztetni.

és már réges-rég el kellett volna vinnie az egyik döglött nyulat boncolásra.

de még mindig nem késő..."

 

Tényleg jobb lesz ha elindulsz valamelyik irányban amíg nem késő!

Előzmény: igazani87 (9974)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 9980

És tudsz úgy igazán minőségi nyulakat előállítani, hogy mindig az aktuálisan divatos fajtát tartod?

Előzmény: Óriás tenyészt (9978)
mis99 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9979

Jo éjszakát.

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9978

Hát engem ez nem veszélyeztet!

Én 2 évente cserélem a tenyész nyulaimat!! amiket a 2 év alatt fialnak azokat mindet eladom!!

Vevők vannak rályuk romániából és szlovákiából!:) Úgyhogy választáskor szinte itt sincsenek!!:)

Ha ez a vevői kör nem lenne nemtartanák ennyi nyulat, de így megéri:D

A Német óriásokról most állok le mert már túl sok embernek van a környéken és így már nem nagyon fogja megérni tartani!!

A kosorrúkból viszont most próbálok több anyát és bakot szerezni mert tudomásom szerint Borsod megyében 3 tenyésztő van aki eladásra tartja őket!!

És ők is Monorra horgyák a nyulakat eladni!

Szerintem most a kosorrúkat éri meg tenyészteni mert abból kevés a jó minőségű nyúl!

 

Előzmény: tooommm0013 (9977)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9977

Úgy gyorsan felszaporodik az állomány.

Eleinte én is minden nyúlban anyát/bakot éáttam. Ez mára úgy változott, hogy látom hogy jó lenne akár annak is, de ikor kértek egy bakot tőlem akkor nagyon kritikus szemmel nézve alig találtam olyat amit jó szívvel adtam. Most meg túl kritikusan nézem őket.

Előzmény: Óriás tenyészt (9975)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9976

Nagyon szívesen!-bár csak igazán tudnék segíteni!:(

Persze amint megtudom ide írom Neked! (első mondatom arról szólt előző hozzászólásomban)

Másik fórumon ahol olvastam már rákérdeztem, várom a választ és akkor jelzem!

Előzmény: igazani87 (9974)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9975

Hát igen, de ha szereti az ember a nyuszikat akkor mindent megtesz értük! És az a jó ebbe, hogy 1db nyulat nem vágtunk még le!!:):):):):):)

Előzmény: tooommm0013 (9965)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9974

Köszi szépen nagyon rendes vagy!

Azért meg tudnád adni annak az orvosnak a telefonszámát akiről beszéltél megpróbálok vele beszélni!

Ha nem szeretnéd ki írni a falra megadom az e-mail címem igazanita@freemail.hu

Mégegyszer előre is köszi!

Előzmény: nyuszihopp (9973)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9973

A másik fórumon ahol olvastam megkérdeztem, ha válaszolnak akkor megírom Neked!

Utána olvastam ennek a két betegségnek, hát nem tudom ...így talán könnyebb beazonosítani!

Pasteurellosis

tünetek:Heveny esetben gyengeség mutatkozik, étvány csökken, esetenként nehéz légzés, hasmenés lép fel. Hőmérs.39 vagy magasabb elhullás 1-2 ritkán többnapi betegség után következik be.

Félheveny és idült lefolyás esetén az állatok bágyadtak, szőrzet fénytelen, borzolt, súlya rohamosan csökken, nyálkahártyák vérfogyottá válnak, légzési zavar,nem ritka a kötőhártya gyulladás és gennyes savós orrfolyás. A beteg ebben az esetben 2-3 hét esetleg hónapok múlva végelgyengülésben hal meg. Nem ritka az áll alatt és a nyakon tályogok képződése.

Toxoplasmosis

Tünetek:Klinikai tünetek csak idült esetben észlelhetők. Nem tudják a végtagjaikat megterhelni, mozgáskor valósággal szétcsúszik a lábuk. Igen gyakori a bénulás és gyakran izomsorvadás is kifejlődik. Rendszerint csont és bőrre fogynak és így halnak meg!

Bocsánat Lívia, hogy belekotyogok!:))

Előzmény: igazani87 (9971)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9972

Látom, hogy írtad nem akarnak párzani a nyulaid!

Nekem is volt ilyen!

Lehet kapni olyan inekciót ami elősegíti az ivarzást nekem mind a 10 anya párzott és előtte egy sem!!

Előzmény: Törölt nick (9969)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9971

Jaj!!

Most nagyon megilyesztettél avval, hogy emberre is fertőző lehet, mivel van egy 11 hónapos kisbabám!

Amikor a legelső nyulam megbetegedett elvittem dokihoz és azt mondta, hogy tüdőgyulladás, de a tüdő gyulladás nem lehet fertőző!

Vagy igen?

 

Előzmény: Törölt nick (9969)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9970

:))Kiprobaltam azt is:))) ott amugy tenyleg jobbnak tunt (marmint a szabadban), mert legalabb nem visitott, inkabb csak jatszadozott a bakkal, de fel nem vette. Lehet, hogy o tenyleg a termeszet lagy olen fogja szeretni a dolgot, csak mostansag esik es vizes minden, igy nem merem kiengedni oket. Koszonom mindenesetre Neked is a jotanacsot! Majd megprobalok minden verziot.. eshat nem hajt a tatar, raerunk vegulis tavasszal is azzal az alommal:)

Előzmény: Rencsa-baba (9954)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9969

bocs latom, hogy irtad, hogy 3-4 nap. Mindenkepp erdemes dokival konzultalni. En a tunetekbol es a tartasbol toxoplazmozisra vagy pasteurellozisra gyanakodnek (a toxoplazmozis viszont emberre is atviheto, ezzel erdemes vigyazni)

A gyakoribb takaritas a nyuszik ketreceben es egy alapos fertotelnites biztos nem artana, barmi is lesz a vegeredmeny. szerintem!

Előzmény: igazani87 (9962)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9968

ha nem a taptol van akkor valami fertozo betegseg lehet logikusan. Inni sem isznak a nyuszik? Es esetleg lazuk van? A konnyezo szemek is arulkodoak lehetnek.. Mennyi ideje tart, ugyertem mikor eszlelted az elso ilyen megbetegedest? A tuneket megjelenese utan mennyi ido mulva hullott el az allat?

Sajnalom a nyuszoidat! Remelem megall ez a folyamat!

Előzmény: igazani87 (9967)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9967

Megtudnád nekem adni ezt a telefonszámot?

Mert az én állatorvosom nem nagyon van otthon a nyulas témában

Előzmény: nyuszihopp (9966)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9966

Szerintem így sokkal könyebben tudnak neked segíteni, hogy leírtad a tüneteket. Én sajnos nem, mert ilyet még nem tapasztaltam és nem is hallottam!

Hozzáértő orvossal beszéltél már? Pesten tudtommal van olyan doki, aki telefonon keresztűl is segít!

Előzmény: igazani87 (9964)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9965

Jól belehúztál!

:)

Ennyi anya szaporulatával ha fialtatod őket akkor lesz munka!

Előzmény: Óriás tenyészt (9937)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9964

Előtte semmi tünetük nincs inkább mikor már nem esznek a

szemük váladékosabb egy picit, de nem durván!

Olyan mint ha menni akarnának, de remeg a lábuk és elesnek menés közben!

A szénát mindig 1 helyről veszem illetve a tápot is  és az eggyik ismerősöm is onnan hozza a nyulainak, az övéinek meg nincs ilyen baja!

Nagyon köszönöm, hogy próbálsz nekem segíteni :)

nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9963

Milyen tüneteket produkálnak előtte?

Székletük, vizeletük rendben van?

Hasuk nincs felfújódva, esetleg a foguk rendben van?

Ha így sorra mennek el akkor valószínűleg a kajával lesz probléma -szerintem!

A szénájuk jóminőségű, lucernát adsz nekik?

Most hirtelen ennyi jut eszembe!

Előzmény: igazani87 (9962)
igazani87 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 9962

Sziasztok!

 

Én még új vagyok nyúl tenyésztében tavasszal vettem meg az első nyuszikat! :)

Német óriás és tarka nyulaim vannak!

A nyár sajnos nagyon rosszul sikerült és most is minden előzmény nélkül egyik napról a másikra nem esznek a nyulak és 3-4 napon belül elpusztulnak a szebbnél szebb anyák.

Pedig minden héten 1 nap kapnak almaecetes vizet is!

Enni tápot, tritikálét morzsolt kukoricát kapnak 2:3:1 arányban és sárgarépát is!

 1.5 hetente takarítom a ketreceket!

Nagyon örülnék, ha valaki tudna nekem segíteni! :)

Előre is köszi!!

mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9961

Még megvoltak nyul hordozo  ládáim is,de a mult szombaton azokat is elajándékoztam.hogy nefoglalják a helyet azok se, nyulol is van 4drb 8férő helyes azoknak meg kb nekifogom a motorfürészt,és pár napra lessz tüzelő belőlük,és már csak tényleg emlék marad a nyulászatombol!

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9960)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9960

oké ez van

Előzmény: mis99 (9959)
mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9959

Sajnos már eligértem őket,már volt jelentkező értük

SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9958

átkűldőm egy hőlgynek őt érdeklik a sztandard kőnyvek

Előzmény: mis99 (9957)
mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9957

+4210902145851

Előzmény: SÁRVÁRI ATTILA (9956)
SÁRVÁRI ATTILA Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9956

hello!el kérhetem a telefonszámodat?

Előzmény: mis99 (9955)
mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9955

Pár uj nyuszikép.

Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9954

Hol pároztatod őket?Próbáld meg nagy térre tenni őket.Hátha jobban bejönne neki.Nálam is volt olyan anya ami csak szabadban volt hajlandó párosodni a ketrecben nem.Azt nem mondom hogy virágszirmokat és gyertyát is rakj nekik.Pedig lehet hogy romantikus tipus....:DCsak vicc volt.

Ja meg sok zöldséget adj neki. Az is segit...

Előzmény: Törölt nick (9945)
Nyulászpetya Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9953

Az első alkalomkor a nőstényt le kell fogni, amikor már rajta van a bak nem megy el. Nem baj ha visít. Amúgy különös. 

Előzmény: Törölt nick (9945)
mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9952

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9951

Ertettem, hogy poen akar lenni (latva a smilet mogotte), csak megsem:)) no mind1:))

A csajszi 8honapos mar.. Igen en is azert probalkoztam a masnap, vagy ketnaponta berakassal, hogy hatha.. De akkor varok egy kicsit meg.. Mindig nagyon fura maganakvalo nyul volt kiskoratol.. egy kicsit sem lepodok meg, hogy renitensen viselkedik:)

Előzmény: nyuszihopp (9950)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9950

Csak ahogy először ránéztem a képre úgy tűnt mintha tök hegyes lenne a füle és már láttam itt olyan képet amelyiken hasonlóan nézett ki a nyuszi és írta a gazdája, hogy vizes, mert belelógatta a táljába!:)))) Szóval csak poénkodni akartam, de nem jött be -Bocsi!:o)))

Ez a sírás egy érdekes dolog, nekem is van olyan nőstényem aki sír aztán mégis emeli a hátsóját és össze is hozzák a dolgot.

Van olyan (igaz csak egy) akit sehogy nem tudok bepároztatni -volt, hogy 3 héten keresztűl mindennap beraktam a bakhoz de semmi. Hiába próbálkozik a bak, ő csak néz ki a fejéből szegénykém. Volt, hogy próbáltam segíteni, alányúlásos emelős módszerrel, de nála még ez sem segített! Augusztus óta folyik a kísérlet, több bakkal is próbálkoztam már, van amelyikhez ha berakom már tudomást sem vesz róla!

Sok esetben ha berakom a nőstényt a bakhoz és nem akarja, menekül másnapra beindul az ivarzás és simán összehozzák -de gondolom a Te esetedben ezt próbáltad már!

Egyébként álvemhesség bak látványa nélkül is létrejöhet. Én már tapasztaltam egy 5 hónaposnál.

Mennyi idős a csajszid? Lehet csak később válik éretté! Hallottam olyat, hogy másfél éves korban vette fel csak először a bakot egy kosorrú nőstény -előtte hiába próbálkoztak.

Előzmény: Törölt nick (9945)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9949

Köszönöm a választ! Majd figyelgetem akkor.. hátha jobb belátásra tér:)

Előzmény: mis99 (9948)
mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9948

1,2hét eléglehet,de figyed az ivarzását is.Hogy emberi nyelvre leforditsam a nyulaknak nincs havi ciklusa,ha akar párzani párzik,ha nem akkor megeröszakotatni sem lehet!  

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9947

De a legelso alkalomtol kezdve ezt csinalja, pedig elotte nem latta a bakot es a szagat sem erezte es termeszetesen mas nyullal sem volt alkalma osszejonni. Nem akarom eroltetni termeszetesen, csak gondoltam, ha ketnaponta benez, talan elobb-utobb megjon a kedve, de semmi.. Mennyit pihentessem a dolgot? 1-2 het, tobb?

Előzmény: mis99 (9946)
mis99 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9946

Üdv.Mikor sir a nyuszi és nem hajlando párosodni,azt mutatja,hogy álhasas,ha nem rakod a bakhoz egy darabig lehet,hogy elkésziti rendesen a fészket és megis tépi magát,de a fészek üres marad.Inkább várj vele egy darabig ne eröltesd.

Előzmény: Törölt nick (9945)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 9945

Ezt a fulhegyezes kerdest nemegeszen ertettem:)))), raadasul onitatos modszerrel operalok, nincs lehetosege belelogatni a lapatjait:))

Viszont egy masik holgyiket 2 hete folyamatosan probalok ravenni, hogy keruljon kozelebbi kapcsolatba a bakkal, de folyton sirva elutasitja (pedig jokepu legenyrol van szo). Ez lenne az elso neki (marmint a nostenynek) de kicsi hajlandosagot sem mutat, olyan, mintha felne tole es sir szo szerint (tuti biztos, hogy nosteny), ivarzasi tuneteket sem mutat. Szerintetek mi lehet a baj? Az elso mindig maceras?

Előzmény: nyuszihopp (9926)
mis99 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 9944

Pet89 igazad van töltsél magadnak, a lepketarka pedig németül Dalmatiner rex.Az élet rajzom levan irva a törpe nyulat akar a gyerek oldalra,már nincsenek nyulaim 2éve,fejeztem be a tenyésztést,ott még meglehet nézni akit érdekel,hogy milyenek voltak.Bocs

Előzmény: Pet89 (9943)
Pet89 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 9943

Az első dalmát rex a második sárga rex (németül gelb rex, szlovákul orange rex).

Előzmény: mis99 (9939)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.21 0 0 9942

Helló!

Nagy szépek a rex nyuszijaid!!!!

Hollaksz??

Szoktál járni monorra??

Mert ilyenek nekem is kellenek:D

Előzmény: mis99 (9939)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.21 0 0 9941

Szerintem ezek rexek.Legalább is ugy nézem....:)

Előzmény: mis99 (9939)
sutozozo Creative Commons License 2010.11.21 0 0 9940

Gyönyörűek,főleg a lepketarka!Én is megpróbáltam az én lepkémet felrakni,de nem sikerült.

Előzmény: mis99 (9939)
mis99 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 9939

sutozozo Creative Commons License 2010.11.20 0 0 9938

Szép????

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.20 0 0 9937

Helló!

Gondolom szándékosan kondának írtak:)

És igen, tényleg szebb ha szakszerűen mondjuk!

De senki sem tökéletes. A jövőben odafigyelek, hogy mit mondok:D

Egyébként az állományom:) 12 tenyésznőstényből(4db Német óriás 2db kaliforniai és 6db Óriás kosorrú),4db tenyészbakból(1db Német óriás, 1db kaliforniai és 2db Óriás kosorrú) plussz a szaporulatból áll(jelen pillanatban kb 20)!

További kellemes hétvégét mindenkinek: ): )

Előzmény: tooommm0013 (9928)
mis99 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 9936

Testvérek lehetnek?

konaking Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9935

Erdélyben meg bergetni szokták, mióta halottam, néha én is ezt mondom, tetszik. : )

Előzmény: förike (9922)
förike Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9934

El fáradtam! Meg sok rossz indulatú e-mailokat kaptam! Majd lehet hogy újra tartom őket. De most kell egy kis idő!

Előzmény: kutyatenyésztő (9933)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9933

Mi az oka ha nem titok ?

Előzmény: förike (9932)
förike Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9932

Ferenc tényleg felszámolja az állományát!

Előzmény: kutyatenyésztő (9931)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9931

Sziasztok

Tényleg feszámolod az állományt Ferenc ?

Előzmény: förike (9922)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9930

Szia!

 

Megköszönném ha kideritenéd....:)

Előzmény: AlbrechtD (9914)
Jamaikai méhész Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9929

Üdv Nyúltenyésztők!
Nincs valakinek kedve Jamaicában nyúltenyészetet létrehozni, vagy a megteremtésében szakmailag-anyagilag segíteni? A kérdés komoly, ezért komoly válaszokat is kérek. Jamaicában élek, itt kezdtem méhészkedni saját vállalkozásként. Kérésre adatokat küldök. (5 hónapos anya ára, nyúlhús ára stb)

tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9928

De mennyivel szebb ha a megfelelő szót használod. A nyelvünk már csak ilyen sokszínű, hogy szerelem és szerelem között is tud különbséget tenni.

És hány núlból áll a kondád?

;)

 

Előzmény: Óriás tenyészt (9924)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9927

Ja és szívesen máskor is!

Előzmény: Törölt nick (9919)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9926

Igen lehetséges:)))

Szép "kis" thüringiai kabátrajzos:)

Egy kérdés-mivel hegyezed a fülét?:o) Vagy csak belelógot a vizestáljába?:)

Előzmény: Törölt nick (9919)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9925

Végül is a pasik búgnak mikor szeretnének valamit és udvarolnak!:)))

Előzmény: Óriás tenyészt (9924)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9924

Helló!

Okés kösz

tudom, hoyg szakszerűen pároztatni szoktuk!

De mi itt Borsodban úgymondjuk, hogy búgatni!!

Bocs ha ez zavar de ez van!!

Egyébként köszi nektek a gyors válaszokat!

Képeket majd csinálok és rakok fel róluk!

Előzmény: förike (9922)
mis99 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9923

Minden fajta nyulat 8 honapos korban ajánlott pároztatni.

Előzmény: Óriás tenyészt (9920)
förike Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9922

Üdv! A nyulat nem búgatni szoktuk, hanem pároztatni!:-))))))))Dobhatnál fel képet a nyulakról!

Előzmény: Óriás tenyészt (9920)
mis99 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9921

Ez pedig a Meklenburgi tarka.Mecklenburger Schecke

Minmal suly honapok szerint a következö  1     2      3       4     5     6      7     8       

                                                                  0,5  1,2    2,2  2,8   3,4  3,8   4,1  4,5 

szin kod

Fekete     AA  BB  CC  DD  gg Kk

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9920

Helló!

A kaliforniai nőstényeket hány hónapos korba lehet búgatni??

 

 

Szép a nyuszid:D

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 9919

koszonom a leirast ismet:))

 

Biztos az enyemet lattad:))))):-P

Előzmény: nyuszihopp (9915)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.18 0 0 9918

Sziasztok!

Reggelre meglett az első kaliforniai alom:D

mis99 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9917

Táblázat az állo fülü Thüringiaihoz tartozik.

mis99 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9916

Standard 2003 für die Bewertung der vom Europa-verband anerkannten Rassekaninchen.    

nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9915

Hát ez az a szín amire két-három mondatban nem lehet teljesértékű választ adni.

Definíciót egyébként nemtudok rá de sok sok kritériumot igen!

Persze ezt sem magamtól, mivel kaptam egy nagyon jó kis segédletet N.Feritől!

Ami ideális:

- Homlokon egy fehér folt(hóka)

- fül, szem körül és a pofa fehér nélkül (kosorrúnál korona is!)

- fej alsó része(állkapocs, ajak alul) fehér tisztán

- has túlnyomóan fehér (farok alja kizárólag)

- kabátrajz, tarkó, a meghatározó szín dominál fehér foltok nélkül (farok teteje is)

- mell, has, körül határolt és fehér

- mellső lábak, a hátsó lábak a bokáig tisztán fehérek

 

Azt ki kell hangsúlyozni, hogy ez az ideális, mielőtt még szóéri a házelejét!!!

 

Vannak természetesen tolerálható hibák és kis hibák amiért már pont levonás jár!

És természetes a súlyos hibák (2-nél több hóka, vagy hiánya, fehér foltos fül, orr folt, erősen foltos mell, fehér folt a kabátrajzban, amit a fül már nem tud eltakarni, színezett lábak stb.)

 

 Dórinak láttam nagyon szép kabátrajzosát nem túl régen itt az oldalon. Meg azthiszem még valakinek, de sajnos nem tudom kinek!:(

Előzmény: Törölt nick (9911)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9914

2 evig macskatenyesztö csaladnal dolgoztam ausztriaban (babysitterként) és ö rendelte mindig a kölyköknek nemetországbol és rendelt többet hogy az én allataimban is legyen (mert a vadaszgöriknek, kutyanak kellett utlevél is es kell ahhoz)... de kiderithetem hogy honnan rendelte... rendelt teszteket is, ugyhogy tuti egy labor vagy hasonlo... de az biztos hogy nemetböl :))

Előzmény: Rencsa-baba (9904)
mis99 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9913

Az enyém 2003as.

Előzmény: nyuszihopp (9909)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9912

Engem most kevésbé érdekel a birkák sorsa. De pont a tenyésztők egy része és azok etikátlan magatartása miatt lett erre szükség. Szerintem.

 

A chip-et pedig ha jól olvastam, kiállításon elfogadják egyedi jelölésnek. Pont mint a lábgyűrűt vagy a tetoválást. Csak lábgyűrűnél elég korán kell eldönteni lesz e jelölve a nyúl vagy sem.

Előzmény: förike (9905)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9911

Szinugyileg azert annyira nem voltam tulzo szerintem, de persze volt egy nagyadag poenkodas is benne:)

Es akkor maris megdobnalak egy ujabb kerdessel, ha lehet: mi a kabatrajzos pontos definicioja? Milyennek kell lennie, vagy milyen nem lehet?

 

Koszi elore is!:))

Előzmény: nyuszihopp (9909)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9910

Ez a minimum sulytablazat melyik fajta nyulra vonatkozik?

 

Az egyedi jelolessel kapcsolatban pedig mindenkinek koszonom a valaszt es velemenyeket!!!

Előzmény: mis99 (9906)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9909

Na látod én ilyenkor tépem a hajam!!!

Van egy 2002-es kiadású nyúl fajtatan könyvem abban az általad írt színkód szerepel a thüringiai meghatározásánál(AbCDg).

Viszont van két másik kisokosom, egy színkód táblázat és egy képzés anyaga, amelyekben viszont az általam írt kód szerepel(aBCDe)???

Találós kérdés: Most akkor melyik az igaz???

 

Előzmény: mis99 (9906)
mis99 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9908

A  második kép a Durinsky az az a Thüringiai.

mis99 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9907

Az egyszinü és a kabátos,vagy is a a tarka.

mis99 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 9906

Bocs én tudtam rosszul most néztem meg a német nyelvü fajta leirásban találtam meg a Thüringiait,amit nálunk Durinsky-nak hivják németü ThÜringer a kodja pedig AA bb CC  DD gg

              a minimal suly honapok szerint pedig a következö.

           

                           1       2       3      4      5      6        7      8

                           0,5  1,0     1,5   2,0    2,5   2,9    3,2   3,5

Előzmény: nyuszihopp (9892)
förike Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9905

Ha neked lenne 50-100 anya nyulad és annak szaporulata! Te chipeznéd?? Az egy vagyonba kerül! Szerintem maradjunk a tetoválásnál vagy a gyűrűnél és utolsó sorban a krotáliánál!!!Mert mondjuk ha chipet kötelezővé teszik akkor igencsak az állattenyésztők száma csökkenni fog! Amúgy a juhászatoknál már kötelező hogy chipes rendszer legyen!!!Már akit én ismerek az anyákat is vagy élve tovább tenyésztésre adja el, vagy indítja a vágóba!!!

Előzmény: tooommm0013 (9903)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9904

Hali!

 

Hol tudsz Chipet venni?Mert az az én kutyáimnak se ártana,csak huzos az ára....:))

Előzmény: AlbrechtD (9899)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9903

Valakinek el kell kezdeni. Nem kell mindig azt csinálni amit mások. Persze egy ideig lehet jobb párhuzamosan jelölni, de egy chip többet tud adni mint két számsor.

Előzmény: nyuszihopp (9901)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9902

Így könnyű!:)))

Előzmény: AlbrechtD (9899)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9901

Igazad van, de valamiért nyusziknál ez nem népszerű.

Bármelyik szomszédunkat elnézem (Szlovákok, Csehek, Osztrák) mindenhol tetoválnak pedig ők sokkal előrébb tartanak nálunk! És akkor még nembeszéltem a többi nyuszi nagyhatalomról (Németország, Anglia, Hollandia)-náluk is tudtommal tetkóznak!

Előzmény: tooommm0013 (9900)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9900

Annyira azért nem fiatal. Már lassan a vágóállatoknál is kötelező lesz. Akár át is lehetne térni minden állatnál. Bár egyszerűbb a vásárban egy galambnál a gyűrűt leolvasni, mint a chip-et.

:)

Hát majd alakul ez.

Előzmény: AlbrechtD (9899)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9899

Ez jutott nekem is eszembe, hogy es a chip-et elfogadjak?? Vagy az még tul fiatal dolog, es leolvaso keszülek kell hozza... nekem minden allatom chipes (kutya,macska, vadaszgöreny, 2 hobbinyuszi), es elvileg a chip maga 5-600 ft a többi költség az allatorvose, de en megveszem magam a chipet es az allatorvos ingyen beteszi nekem + regisztralja :))

Előzmény: nyuszihopp (9898)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9898

Köszi!

Szóval akkor háromféle jelölés szokás a nyusziknál......!:o)

Én erről a kettőről tudok, de igazad van, biztos létezik többféle is.

Úgy közelebb állt volna a valósághoz, ha azt írom, hogy a fajtaklub ezt a két félét ajánlja!

Sőt akkor még nem beszéltünk a chippelésről, mert az is szokás, csak kicsit költségesebb!

Előzmény: Óriás tenyészt (9896)
förike Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9897

Szia! Azt krotáliának hívják! Nagy telepeken azt használják!!

Előzmény: Óriás tenyészt (9896)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9896

Szia!

(Csak egy megjegyzés!:D)

Nekem vannak törzskönyvezett kaliforniai nyulaim és azoknak olyan bilétan van a fülükbe mint pl.: a sertéseknek vagy a szarvasmarháknak!!

Vonalkód és egy sajátos fülszám van rajta!!

Tudomásom szerint ezt az állatorvos szokta csinálni úgy mint a többit!!

Bár lehet van egy-két tévhit ebben!  (az én részemről!)

 

Előzmény: nyuszihopp (9895)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9895

Úristen csak ilyet ne írj!!!! Egyesek így is félre értik a lelkesedésemet!!!

Messze nem vagyok az és nem is szeretnék az lenni, csak nagyon érdekel, ennyi!

Ismerek egy-két embert akiket inkább lehetne annak nevezni (pl. Nógrádi Feri). Ő szinte bármit fejből tud, na az az igazi királyság! Utána nézni és olvasni bárki tud ha akar illetve ha lehetősége van rá -ez vagyok én!!!

 

Jelenleg kétfajta jelölés van nyusziknál.

Az egyik a tetoválás -hát igen én is sajnálom őket, de kiállítani csak úgy lehet őket ha jelölve vannak!

Ezt egyébként a fajtaklubosoknak Sárvári Attila csinálja illetve van aki sajátmaga végzi. Bárki csinálhatja maga, ha megveszi hozzá a fogót ill. a betű, szám készleteket stb.

A másik pedig a gyűrűzés -mint a galamboknál. Ezt 6 hetes kor körül teszik fel a nyuszi lábára (akkorát természetesen, hogy felnőtt korában se szorítsa el a lábát)

Előzmény: Törölt nick (9893)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9894

Pont annyi érzéstelenítést kapnak, mint az ember vagy annak gyermeke egy-egy oltásnál.

Szerintem a nyulat jobban zavarja az hogy le van fogva, mint az a fél pillanatig tartó szorítás és szúrás.

Előzmény: Törölt nick (9893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9893

Szinkérdésben koronázatlan király vagy itt:)))

 

Viszont nekem támadt mégegy kérdésem, az egyedi jelölésekkel kapcsolatban. Tetováláson kívül van bármi más elfogadott mód? (én sajnálom a nyuszikat:((( )

De ha csak a tetoválás van akkor azt ki végzi, végezheti? van bármi érzéstelenítés szerencsétleneknek? (Bocsi, ha túl laikus a kérdés!)

Előzmény: nyuszihopp (9892)
nyuszihopp Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9892

Ha megengeded annyival kiegészítenélek, hogy azért teszünk különbséget a thüringiai és madagaszkár között.

A különbség köztük csak annyi, hogy a madagaszkár erőteljesebb vörös viszont a sötét részek kevésbé erőteljesek, tehát kevesebb

feketét tartalmaz.

madagaszkár,  kódja:aaBCDeeww

thüringiai, kódja:aaBCDee

Előzmény: mis99 (9890)
mis99 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9891

nddori Ha átmész  a törpenyulat akar a gyerek oldalra nindent megtudhatsz rolam,ott minden levan irva.

Előzmény: nddori (9886)
mis99 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 9890

Üdv a Thuringiaimagyarországon a madagaszkár.A szin változatoknál a kodban a Kk-t kell beirni.

Előzmény: Törölt nick (9885)
förike Creative Commons License 2010.11.15 0 0 9889

Új ketrecek lesznek! Nemsokára kész lesz!!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2010.11.15 0 0 9888

Szia!

Köszi a garatot:D

Hát igen minden nap nagy örömmel figyelem őket!!:)

6db van első fialás az anyának és első fedezés a baknak:D úgyhogy szerintem nagyon jó!!:D

Képem még sajnos nincs, de rajta vagyok:D

Előzmény: Törölt nick (9884)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 9887

Hello!

A képeken ugyanaz a magyar óriás baknyúl látható.:)

Előzmény: Óriás tenyészt (9872)
nddori Creative Commons License 2010.11.15 0 0 9886

Neked is vannak kosorrúid?

Előzmény: mis99 (9883)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 9885

Szia! Es a thuringiaiak kodjai is megvannak (kek, lila, sima es kabatos)? Koszi

Előzmény: mis99 (9883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!