Keresés

Részletes keresés

cleo86 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20927

ha annyira vérzett valószínű valami eltalálta, mert ha levadásszák akkor nem úgy sebződik meg sztem

Előzmény: Jaffa5 (20926)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20926

Elképzelni sem udom, ey lélek sem volt kint sehol, macskák a teraszon . . . .

Gondoltam légpuskára is, de hát cak nem a lakópark közepén . . . . .

 

Nem tudom.

Mg kellett volna néznem milyen jellegű a sebe, lyuk van, vagy vágás, vagy ütés, de olyan rosszul lettem, tiszta vér lett tőle a kesztyű amiben felvettem, nem akartam nézegetni.

Gondoltam hátha csak elnézett valamit és leesett, elkábult, majd észhez tér, de kb. egy percet élt még amíg fogtam, és utána lecsukta a szemecskéjét.  :-(

 

Előzmény: cleo86 (20921)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20925

Bodza még nem jelölt, kb. 6-7 hónapos volt mikro ivartalanítottam.

Szerintem nem lett hosszú lábú vékony cica.  :-D

 

Előzmény: Maryennn (20920)
Maryennn Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20924

Köszi! :) A tiéd is szépséges. :) Az enyém is olyan pici volt, mikor elhoztam a tenyésztőtől, mint most a tiéd. Azóta rohamosan növöget. :)

Előzmény: Brigi211 (20915)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20923

 

Nekem előtte, mikor száraztápot ettek véres hasmenésük volt folyamatosan.

Két dologt változtattunk, elhagytuk a szárazat é a szárnyashúst.

 

Szerintem nem lesz hasmenése.

Azért először csak egy negyed almát tegyél bele.

Aztán emeld a mennyiségét.

 

- reszelt alma

- reszelt répa

- reszelt uborka

- főzelékek: spenót, tök, sóska,

- ha hüvelyes: borsó, lencse, akkor botmixerrel 3 másodpercig megkeverem mielőtt oda adom nekik, hogy a héllyát ledarálja

- most van sok zöldség, télen azért többször kapnak rizst, most nyáron mellőzni próbálom

 

Az enyémek imádják a sárgarépát, spenótot, az almát hús nélkül is kieszik a tálkából.

 

Persze, ha előtte volt egész nap a száraz, akkor ne lepedőj meg, hogy nem kell neki a főtt étel.

Az enyémek csak reggel-este esznek, napközben semmit nem kapnak.

 

Ha csak Jaffikám nem apportírozik, mert akkor dícséretként kell neki(k) adnom egy db szárított halat.  :-D

 

Nem tudom ez az etetés jó-e vagy sem, sokan hülyének néznek, nem érdekel, nekünk bevált.

Azóta egészségesek, Bobi szépen lefogyott, mert a hasát már a földön húzta.

Sokkal kevesebbet kakilnak, és nem olyan irdatlan büdöset.

 

Ki kell próbálni, szépen fokozatosan.

Ha nem eszik semmi gond, el kell venni előle, majd estére éhes lesz.

Nem hal éhen, egy kóbor macsak napokig nem eszik szerencsétlen, mégis életben marad.

Ha egyszer 24 óráig nem eszik, nem lesz semmi baja.

 

Az enyémek már megszokták, soha nincs olyan, hogy nem esznek meg valamit (persze ezek közül amiket felsoroltam)

 

 

 

 

Előzmény: Maryennn (20920)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20922

Én is erre gondoltam,vagy esetleg valami elkapta,csak még eltudott repülni...:-( Sajnálom.Szegény kis madár.

Előzmény: cleo86 (20921)
cleo86 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20921

Nem lehet hogy valaki fejbedobta a madarat és azért esett le?

Lehet nem azonnal, csak kicsit megkábult elöször, és később hatott az ütés.

 

Előzmény: Jaffa5 (20919)
Maryennn Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20920

És ha én reszelek neki a húsi mellé almát, úgy hogy még soha nem evett, akkor nem lesz tőle hasmenése?

Milyen köretet szoktál még mellé adni?

 

Nekem azt mondták (meg olvastam is), hogy ha ivarérettség előtt ivartalanítom, akkor hosszú lábú és vékonyabb csontozatú cica lehet belőle....nálad akkor nem lett más az a cica, ami korábban lett ivartalanítva?

Nem nagyon szeretném megvárni azt, hogy jelöljön, ezért is vacilálok ezen.

Előzmény: Jaffa5 (20916)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20919

Bakker, előbb ülök a kertben, ere egy madár replés közben leesik a földre, felveszem, még él, látom vérzik a feje, és kész, meghalt.

A másik kettő akivel repült, az meg itt keresi azóta is . .  . .

Ezt nem hiszem el, hogy velem mindig történik valami.

Mi a csuda történhetett vele????

 

 

Előzmény: Brigi211 (20918)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20918

Huh,ez durva lehet. :-)))Igazi nagydumás kiscsaj. :-D Benji játék közben is beszél,purrog vagy mi,és WC-zés előtt is nyávog elég hangosan,először azt hittem,szorulásos vagy pisilni nem tud,de nincs ilyen gond.Meg ha éhes akkor ordít szószerint.Most még kiscica hangja van,bár így is nagyon hangos,de kíváncsi vagyok mi lesz egy év múlva majd mikor már nagy lesz.Most itt alszik a monitor előtt. :-) Van egy nagyon hülye szokása,hogy elalszik az almos táljában,és nekem ez nagyon nem tetszik,de nem tudom,hogy szoktathatnám le róla.Valaki tudna erre valamit?Tiszta az alom mindig,de akkor sem jó azért.

Előzmény: Jaffa5 (20917)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20917

Nekem Bodza alig beszél, Jaffika viszont egész nap mondja.

Van a mesélő, a felháborodott reklamáló, a türelmetlen követelődző, és a hízelkedő hangja.

Napi 24 órában felváltva valamelyiken beszél.

Néha már az őrületbe kerget vele.

Ja, és nem kell neki közönség, ha egyedül mászkál a kertben, akkor is hallom bent a szobában, hogy dumál . . . .

Előzmény: Brigi211 (20909)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20916

 

Nekem az állatorvos azt mondta, hogy ne etessem hülyére hússal, mert túl gyorsan fog nőni és az izületei nem fogják bírni.

Nagy testű kutyát mutatott is ilyet a rendelőben, hogy a járársuk más, meg még rémlik valami, csak nem akarok hülyeségeket írni, pontosan meg nem emlékszem, de a lényeg, hogy értettem.

 

Szóval szerintem a reggel este nyershusi sok neki.

Vagy adhatsz, de adjál mellé köretet, ne egyen annyi húst.

 

Az ivartalanítással kapcsolatban és i kb 50 embet megkérdeztem, erre kb. 60 féle válasz jött.

Mindenki mást mond.

Én végül mikor 7 hónapos lett, elvittem ivartalanítani.

Az egyik elkezdett jelölni, és azon a héten vittem el.

A másik nem kezdett el jelölni, és úgy vittem el.

A harmadikat, a kislányt meg már úgy hoztam el 13 hetesen, hogy ivartalanítva volt.

Mindegyik rendben volt.

 

 

Mai cicareggeli, főtt husi és alma.

 

 

 

 

Istenem, ha van reinkarnáció, add, hogy a saját macskám lehessek!   :-D

Előzmény: Maryennn (20912)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20915

Gyönyörű a cicád! :-)

Előzmény: Maryennn (20914)
Maryennn Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20914

Lemaradt a kép....talán most sikerül. :)

 

 

Maryennn Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20913

Semir :)

Maryennn Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20912

Sziasztok!

 

Nekem egy 4 hónapos maine coon kandúrkám van. :) Érdekelne, hogy kell-e neki adni kölyök korban olyan vitamint, ami elősegíti a csontok és az ízületek fejlődését? Vagy esetleg bármilyen más vitamint ad-e valaki a cicájának? Olvastam, hogy vannak itt tenyésztők is, az ő véleményükre is kiváncsi lennék. :)

Én reggel és este nyers pulykamellet adok neki és napközben mindig van előtte száraztáp. Tápból Josera és Royal Canin Maine Coon-t adok....vegyesen, hogy egy picit változatos legyen. :)

Acana és Orijen macskatápokról esetleg van valakinek tapasztalata? Olvastam, hogy elég magas a fehérjetartalma mind a kettőnek, ha igaz, amit ráírnak.

Ivartalanítással kapcsolatban is érdekelne a véleményetek, hogy ki mikor végeztette el a műtétet? Tenyésztők véleményére ebben a témában is kiváncsi lennék, hogy mikor ajánlják?

Több féle variációt olvastam/hallottam már....még nem tudom, hogy melyik lenne a helyes, ha megvárom amíg jelöl vagy nem?

Brigi211 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20911

:-))))

Brigi211 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20910

A mancsai pedig most akkorák már,mint egy felnőtt házi macskáé. :-)))

Brigi211 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 20909

Jaffa,igen, a szőre mintha vattacukor és selyem keveréke lenne. :-) Köszönöm,tényleg nagyon édes,a természete is nagyon-nagyon jó,egyre inkább nyílik meg nekünk.Nem sokáig van az ölünkben,de már megtisztel pár percig vele és mellé jár dorombolás is. :-) Más MC-k is ilyen sokat beszélnek? Neki be nem áll a szája. És ha nem lát egyből sír.Ez mondjuk nem annyira jó,mert hát el kell menni itthonról...de nem tudjuk nem el kényeztetni. :-))) Ezek a képek a kanapén készültek,de már az ágyunkat is birtokba vette...és gyilkolja a lábunkat. :-) Szerencsém volt az ásítós képpel,de a Tied még jobb Jaffa! Nagyon tetszik. :-)

Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 20908

Egyébként nagyon cuki, igazi kis selyem gombóc lehet.

 

 

Előzmény: Brigi211 (20905)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 20907

Pár napja van nálad, és már van ásítós képed???

Nekem kb, fél év alatt jött össze egy.  :-)

 

Előzmény: Brigi211 (20905)
cleo86 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 20906

Nagyon cuki!

Úgy nézem az ágyat már birtokba is vette :D

 

Előzmény: Brigi211 (20905)
Brigi211 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 20905

Megjött hozzánk a mi babánk végre: Benjamin :-) Nagyon jól érzi magát,mindenhova követ engem,és dorombol ezerrel.Ölben nem szeret ülni,de nagyon ragaszkodó.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 20904

Az első kis csoda, Burning Punk, jaj, de édes baba.

Meg persze a többi is . .  . .  :-)

Előzmény: ---Meli--- (20900)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 20903

Ma olyan meleg volt, hogy Bobikám csak ült egy helyben és lihegett, a kis rózsaszn nyelvecskéje lógott ki a szájából, már nem bírtam nézni.

Gondoltam lesz ami lesz, halálosan összekarmol, több sebből vérzek majd, de fogtam, elvittem a kerti csaphoz, és lelocsoltam csak ilyen kis vízpermettel.

Azt nem mondom, hogy tetszett neki, de végül is hagyta magát, mikor kész lettünk és elengedtem akkor sem szaladt el.

Határozottan állítom, hogy pár percel az esemény után hálásan nézett rám.  :-D

 

Nem értem, van nekik több helyen friss víz, lavórba víz amibe belmehetne legalább az első kis tappancskáit belemártani, és nem nagyon iszik szerintem, a lavórt meg elkerüli nagy ívben.

 

Jaffikám meg a tűző napon vadászgat, nem zavarja, nincs melege.

Felvettem, és olyan forró volt a bundija, hogy rossz volt hozzá érni.

Ő is kapott egy kis hűsítő tusolást, és bár egy hisztigép, de ő sem szólt egy szót sem.

 

Most este néztem, szépen megszáradt a bundijuk, féltem, hogy csomós lesz, vagy koszos, de semmi.

Lehet azért, mert a víz, csak így csíkokban folyt le róla, annyira vízhatlan a bundájuk, főleg Bodzája, döbbenetes.

 

Mikor anno kiállításra samponnal mostam, akkor is alig akart benedvesedni.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 20902

Annyira jó lett a honlapjuk, megtervezhető, hogy milyet akar az ember, és az árat is kiírja egyből.

 

http://www.kutyakennel.hu/tervezo/

 

Persze azért nem szeretném, ha egy kutyus, cicus ekkora helyen élné le az életét, de pl. aki kertes házban lakik, és nem cicabiztos a kerítése, annak jól jöhet egy ilyen kennel, hogy tudjanak a cicák levegőzni.

 

Anyukámnak is jó lett volna anno, éjszakánként ki tudta volna használni, mikor egy kölyök kutya került hozzá, mert egész nap olyan volt mint egy angyal, pocaksimi, szundi, tündérmanó volt, éjjel meg beindult és felásta a kertet, szétszedte a kerítést, lerágta a virágokat, széttépte a lábtörlőket .  .. amit csak el tudtok képzelni . .

Na, mindegy, már felnőtt, és megnyugodott, és a kert is rendeződött.

 

Jaffa5 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 20901

Ma el kellett mennem itthonról reggel, és hát ebben a melegben nem tudtam mit csináljak a cicákkal, mert tudtam, hogy későn este jövök haza.

Hiába vizezem be a buksijukat, megszárad 10 perc alatt . . . ha vizes törcsit dobok le, max. 1 órán át vizes, aztán azt is megszárítja a nap, illetve a meleg, mert a nap nem is éri.

 

Végül azt csináltam, hogy vizes lepedőket meg törcsikat ledobtam a földre.

Egy lavórba tettem bele vizet.

Az egyik vastag frotír törcsi végét meg bele tettem a lavórba, hogy az szépen fokozatosan majd szívja fel a vizet, és áztassa napközben a többi törölközőt, lepedőt.

 

 

Azért halálosan aggódtam, nem kapnak-e gutaütést a cicák, így lemondtam az esti programokat és haza jöttem ötkor.

Képzeljétek, a törölközők úsztak a vízben, szerencsére egyik sem száradt meg, a lavórból a fele vizet kiszivta a frotír törölköző. :-)

 

Úgy látom Jafikát nem viseli meg a meleg, teljesen szárazon jött elém.

 

Bobikámat annál inkább, a bundija vizes volt, szóval szerencsére működött a dolog, használta a cicastrandot.  :-)

Még így is nagyon ki volt akadva a hőségtől

Visszanéztem, ő reggel 8-tól el sem mozdult a vizes törcsikről.

 

Mondjuk nekem ezt kint könnyű megvalósítani, hát lakásban csak olyan helyen lehet, ahol kő van.

 

Na, mindegy, szerencsére most már nincs olyan meleg, van árnyék és hűsölnek a fűzfa alatt.

 

 

 

---Meli--- Creative Commons License 2012.07.01 0 0 20900

 

3 hetes kismanókat hoztam :)

---Meli--- Creative Commons License 2012.07.01 0 0 20899

Vizes törölközőt is le tudsz teríteni nekik a padlóra. Nem minden cicának tetszik, de van akinek nagyon is! ;)

Előzmény: ani-d (20893)
Luca_41 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 20898

Egy fél órája egy kisbabáknak való medencébe vizet tettem, és beleszórtam  mindenféle úszni tudó golyókat, labdákat. Bodza nagyon élvezi. Eddig 2 lábbal már benne állt. Utána nyalogatja a tappancsait. Jó, hogy nem fél a víztől.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!