Keresés

Részletes keresés

art002 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 5794

Szia!

Alsóőrsről. A nádas felőli parcellák ( nyugati oldal ) nagyok, de a strandi oldaliak nem egy óriások.

Konkrétan azok a sárgák kb. 10x8 méteresek. Mi a 601-2-ben voltunk és a Quechua 4.2 air hosszában a teljes nyitottságával karózva éppen elfért. előtte3 méteres előke, és a kocsi már 10-20 centit az úton volt.

A 75-80-as parcellákban lakókocsisok dekkoltak, de a kb. 470-es lakók és az elősátor lefoglalta az egész területet. A kocsikkal már nem fértek a parcellára, máshol parkoltak.

Szóval egy lábtengó pálya csak akkor fér be, ha egy 120x180-as tesós sátorral állsz be, de azért mindenki elfért valahogy.

Üdv.

A.

Előzmény: ShadowMAN007 (5792)
zsoli02 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 5793

Ez nekem is megvan, de ha Te ezen látod a parcella szélességi méretét, akkor veszek egy kalapot és megeszem :D :P

Előzmény: ShadowMAN007 (5792)
ShadowMAN007 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 5792

KB 30 sec alatt megmondta a google. :P

Előzmény: zsoli02 (5791)
zsoli02 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 5791

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Balatontourist kempingekben (pl. Alsóörs Európa kemping) a parcellák mérete kb. mekkora?

70, 80, 100 négyzetméteresek, de a szélességük érdekelne igazából.

.mf Creative Commons License 2014.06.02 0 0 5790

Köszi!

Attól félek csak, hogy ez is olyan lesz, mint a Decás sima A200: leeresztve is 60 cm széles, nem hajtható össze :( Motorral kissé méretkorlátos vagyok, ez a szélesség már elég necces.

Jelenleg az A200 UL az esélyes, mivel az kisebbre hajtogatható; illetve még a Sportsdirectes Gelert / Campri felfújhatós, amit Manac ajánlott, annál kérdőjeles, hogy milyen a szelepe (tüdővel és pumpával is fújható-e; kicsavarom és leereszt vagy végig szorítani kell) illetve mennyire könnyen lehet leereszteni (jelenlegiből nehezen megy egyik bordából át a másikba levegő, sokat kell hajtogatni-terelgetni...). Esetleg találkozott vele valaki élőben?

Előzmény: zlatyB (5783)
vonalzoo Creative Commons License 2014.06.02 0 0 5789

Na de viszont ez vagyon írva a magyar  nyelvű  honlapon: 

 

A sátorhely sorszáma nem garantált.

Korlátozott számban rendelkezésre állnak előre foglalható sátorhelyek is.

Tehát ez alapján lehet  hogy van szabad hely, csak nem foglalható...

Előzmény: tuta78 (5786)
sfi Creative Commons License 2014.06.02 0 0 5788

Pár éve már januárban alig találtunk helyet a Garda-tóhoz augusztus elejére. Annál az  észak Adria sokkal felkapottabb, tehát simán elképzelhető, hogy nincs szabad helyük.

Előzmény: tuta78 (5786)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.01 0 0 5787

Akár teltház is lehet, hiszen augusztus eleje már főszedon a javából, viszon elég sok kemping van Grado és Velence között.

Előzmény: tuta78 (5786)
tuta78 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 5786

Sziasztok! Szerintetek mennyi az esély arra, hogy egy felső-adriai kempingben (ca'savio) az 1500 kempinghelyből 1 sincs szabadon egy adott héten (aug.4-11). A kempinghelyek "A", "B" és "C" szektorban vannak, előre foglalás/utalás csak a "c" szektorba szól korlátozott számban. (már ha jól értelmeztem)

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.01 0 0 5785

Kerek, kemping tűzhelyre való grillrácsom eladó.

Ilyesmi. Új, dobozában, sörnyitóval. :)

2500Ft 

zlatyB Creative Commons License 2014.05.31 0 0 5784

Sok függ attól, hogy hány főre kell, illetve melyik típus tetszik? Alagút, vagy szimmetrikus sátor?!

Mivel a kölcsönsátorral megtetszett a kempingezés, bár nem vagyok molyolós, de közel egy évem volt, hogy következő évadra megkeressem az ideálist 2 felnőtt és 3 gyerek részére. Hosszas összehasonlítás (táblázatok, internet, stb...) a Gelert Lakesbury 5 mellett döntöttem. Ez viszont angol gyártmány és nehezebb beszerezni. Nem bántam meg annak ellenére, hogy itthon a vaterán bár újként vettem 67eFt-ért, a használat során kiderült, hogy "kicsit használt". Ilyeneket (valószínűleg bérbeadott, de max. egy szezont futott, teljesen újszerű) 110 font körül adnak az angol ebay-en, csak hazahozatni nem egyszerű, kivéve, ha van kint ismerős. Most mondjuk pont nem láttam, de két hete még volt, valószínűleg indul a szezon:-).

http://www.ebay.co.uk/itm/Family-Tent-XL-5-People-Breathable-Tent-With-A-/121352497636?pt=UK_SportsLeisure_HikingCamping_Tents_JN&hash=item1c412c29e4

Ebben az egyik hálófülke 210 cm,a másik csak 136 cm széles, de a kisebbikben sincs klausztrofóbiám, mert a alagútsátorból eredő kialakításnak köszönhetően közel függőleges a két oldala a fülkének. Teljesen zárt alj, kábelcsatlakozási lehetőséggel, 3 bejárattal (jól szellőztethető).

Salewát is néztem, kettő is szerepelt a listámon, de a méretei miatt emellett döntöttem, szerintem hasonló minőség.

Az angol minőségi sátrak a kinti időjárás miatt szerintem jó szél- és vízállóak, nálunk ez - és a teljesen zárt alj - sokat nyomott a latba, leginkább a feleségem miatt:-).

Előzmény: Marcellluca (5781)
zlatyB Creative Commons License 2014.05.31 0 0 5783

Csütörtöktől (06.05.) lesz 5 cm-es önfelfújós matrac az Aldiban 6000-ért.

Előzmény: .mf (5748)
hul Creative Commons License 2014.05.30 0 0 5782

Rengeteg különféle sátor kapható, a nagyok általában drágák. Használtan nem tudom, szerencse és sok türelem kell a kereséshez, főleg az idény kezdetén...

Mivel most próbáljátok ki a sátrazást, hadd mondjak jó tanácsot: minden azon múlik, hogyan alszol, tudsz-e megfelelően tisztálkodni és (bocsánat...) a mellékhelyiséggel kapcsolatos dolgaid rendben vannak-e.

A sátor alá vegyél ponyvát, neylont, plusz legyen alja a sátradnak, legalább a hálófülkék alatt.  Matracon jó aludni, tehát a polifomot felejtsd el. A matrac izlés kérdése, sok év után az önfelfújós lett nekünk a legjobb. Mi viszünk lepedőt, kispárnát, hálózsákot. A vizes blokk nagyon fontos, lényegében elsők között érdemes megnézni, mielőtt tábort versz. Ha nem tudsz rendesen zuhizni és a klotyó is "érdekes", akkor keress másik helyet.

Nagyon jó, ha áramot is veszel, igazán kényelmessé teszi az életet, lámpa, rezső, töltők, és ha van, egy kis hűtő, de sorolhatnám.

Érdemes beruházni, nagyon jó élet, a külföldiektől is rengeteg ötlet elleshető. A kempingezés nem a nyomorgásról szól, néhány alap dologgal remek, és később "fejlődik " az ember.

Előzmény: Marcellluca (5781)
Marcellluca Creative Commons License 2014.05.30 0 0 5781

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek: úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk családommal a kempingezést, így most sátor vásárlás előtt állunk. Családi sátrat szeretnék min. 2 db. 160 cm hálófülkével. Kb. 60000-70000 Ft-unk van rá. Mit ajánlanátok? A német ebay-en nézegettem a skandika típusú sátrakat. Van valakinek ezekről tapasztalata?

Köszi:

E

Hovirag78 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5780

Sziasztok! Valaki volt már Romániában Navodari Pescaresc Campingban? Vagy megy junius 30-án?

Véleményeket várok ! Köszi

Manac ;-) Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5779

Ezt ajánlom még:

 

http://hu.sportsdirect.com/gelert-six-tube-air-mattress-782168?colcode=78216803

 

 

http://images.sportsdirect.com/images/products/78216803_l_a1.jpg

 

 

http://images.sportsdirect.com/images/products/78216803_l.jpg

 

 

 

 

SortsDirect.com

 

Van nálunk is áruházuk, pl. Budapest Kerepesi út Arena Plaza, de igen olcsón szállítanak is Magyarországra a webáruházi rendeléseknél.

 

Úgy emlékszem, a boltban láttam a belinkelt matracot. Masszív anyag, vastag szelep, közepes súly.

Előzmény: .mf (5777)
humi81 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5778

Köszönöm a segítséget!

Még nem jártam arra és idén az van tervbe, hogy bebarangoljuk ott a környéket. Beleértve Bécs, Pozsony, Győr, Sopron, Mosonmagyaróvár, Fertő tó kötnyéke. Megszálni a termál kempingben szeretnénk.

A szúnyog azért fontos mert két kisebb gyerekkel mennénk és mivel Tiszai gyerek vagyok tisztában vagyok azzal, hogy milyen mikor sok a szúnyog. (mikor sírhatnékja van már az embernek) :D Valamint jó lenne esténként kint grillezgetni a sétor előtt! :)

 

.mf Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5777

Kösz a válaszokat!

Én egyszemélyesben gondolkozok. Valami, ami kicsire hajtható és már elfogadhatóan kényelmes - eddig elvoltam egy max ~10 cm vastag vízi matraccal is, és a Decathlonban kavics-ágyon kipróbált 2.3-3 cm-es A200 UL matrac is már elfogadhatónak tűnt.

A vízi matracot vittem a hétvégén is egy ottalvósra, a legnagyobb gondom vele a kicsi, összeszorítós szelep és a sok borda kis átjárással, ami miatt sok hajtogatás és szelep-szorítgatással (és idővel) jár a leeresztés. Ez a nagy kérdőjel nálam a felfújós matracoknál, hogy mennyivel egyszerűbb felfújni ill. leereszteni. (Elektromos pumpa nem játszik, sportmotor generátora és akkuja nem erre lett méretezve; plusz több helyet foglal, mint egy kis pumpa). Az önfelfújósaknál pedig az a kérdőjel, hogy mekkorára lehet hajtogatni. Az A200 UL tetszett, de az összes többi elég nagy volt leeresztve-összehajtogatva (térfogatra).

S ha már itt vagyok: tudtok-e még valami boltot vagy webshopot ajánlani a Decán kívül, ahol egyéb túrázós-kempingezős apróságokat jó áron lehet beszerezni? Pl. olyanok, mint behajtható fogantyújú fémbögre, "bladder bag" (összehajthatós kulacs), stb.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.27 0 0 5776

Itt lakunk a környéken.Egyenlőre nyugi van,de junius elején már szúnyogírtanak.Tőlünk pár km-re van a reptér ahonnan  a gépek indulnak.Itt repülnek át felettünk.Gondolom várják a megfelelő időjárást,hogy mehessenek gyéríteni.Ha eszembe jut majd teszek be cikket a helyi sajtóból,amikor aktuális.

Előre szokták jelezni a permetezést a méhek miatt...

Előzmény: humi81 (5774)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.05.27 0 0 5775

Tavaly az árvíz után rettenetes állapotok voltak szúnyogfronton, de azt azt megelőző árvízmentes időkben nem volt semmi gond. Mi évek óta lejárunk Lipótra a Holt Duna kempingbe, de sajnos mára nagyon elhanyagolták. Itt írtam róla egy beszámolót: http://kempingmania.hu/travelog/1860 A fürdő is nyitott egy kempinget az jó kis helynek tűnik, bár ott még nem voltunk. Mi a peca miatt járunk a Holt Dunába. Lipót nagyon kellemes hely, közvetlen, kedves helyi emberekkel. Jókat lehet bringázni a Szigetközben. Bátran ajánlom Lipótot.

Előzmény: humi81 (5774)
humi81 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 5774

Aki kempingezett már Lipót környékén, az tudna nekem segíteni abban hogy hogy áll a környék a szúnyogokkal?

 

szaja11 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 5773

Ma láttam a Lidlben összekapcsolható felfújható ágyat 6 ezer valamennyiért.

Manac ;-) Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5772

Köszönöm a tájékoztatásod, ezek szerint nem kell aggódnom.

 

Előzmény: Nyakas Jakab (5769)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5771

Háztartási hűtőknél nem jellemző, hogy bármi eltörne benne a fekve szállításból eredően. Létezik olyasmi, amit úgy hívnak, hogy "folyadékütés okozta szeleptörés", de ez inkább nagyobb kompresszoroknál fordul elő.  A probléma az, hogy a kompresszorban lévő olaj befolyhat a csőrendszerbe, ami részleges, vagy teljes dugulást okozhat. Vannak vélemények miszerint lehet fekve szállítani, csak utána hagyni kell állítva, hogy az olaj visszafolyjon a helyére. Írnak 1-2 órát, de 12-24-et is. Én azt az elvet vallom, hogy jobb a békesség, ha elfér állítva akkor csakis úgy.

 

Az egyik oldalra lehet fektetni, másikra nem? Őszintén bevallom, hogy erre nem tudok neked válaszolni. Szállítottunk mi is furgonban hűtőket javításból vissza, de mindig csak döntve, nem fektetve és ilyenkor nem volt szempont hogy melyik oldalra döntjük, de ilyenkor ,mi is megkértük a tulajt, ne kapcsolja be 1-2 órán belül a masinát. Általában nem volt utána gong a hűtőkkel.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5770

Ez jó hír akkor, mert én is kompresszorost hurcolászok és kezdtem aggódni.

A fekve szállításnál nem valami olyan van, hogy ha valamelyik irányba döntöd el akkor a kompresszor kisdugattyúja alá tud kerülni folyadék ami ugye nem összenyomható és deformálódás vagy törés lesz a vége. A másik oldalra borítva pedig nem tud befolyni abba a részbe a lé, így nincs veszély.

Előzmény: Nyakas Jakab (5769)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5769

Szia!

 

Elég kicsi a valószínűsége, hogy a hűtőd tönkremegy a szállítástól, főleg, hogy eltörjön belül egy cső. A mozgatáskori, szállítás közbeni zörgés természetes, mert mint ahogy írtad a kompresszor+motor egység rugalmas felfüggesztéséből ered. Belül rugók tartják ezt az egységet. (megboldogult háztartásigép-szerelő koromban láttam ilyet) Előfordul ugyan, hogy valamelyik rugó eltörik és ilyenkor induláskor és leálláskor is koppan a kompresszor, de ez sem sűrű hibajelenség. Én több mint 10 éve hurcolászom ugyan azt a kompresszoros hűtőt magammal a lakókocsiban, második hűtőként, minden probléma nélkül.

 

Ami tény, hogy a kompresszoros hűtők hatásfoka lényegesen jobb az abszorpciósnál, hátránya az, hogy nem működik 12 voltról (bár csillagászati áron 700€-tól létezik 12 voltos) és sajnos nem hangtalanok, de ha valakit nem zavar a minimális zaj, akkor mindenképpen érdemesebb kompresszorost venni. Az abszorpciós nem , hogy 40 fokon, de már 30 fok felett is nagy hatásfok vesztéssel dolgozik, sőt akár le is állhat a hűtése. Nekem a lakóban a kinti 20 fok mellett fél állásban is tökéletesen hűt, de 30 fok felett nem nagy durranás.

 

Még annyi, hogy a kompresszorosnál eléggé megoszlanak a vélemények a szállítást illetően, van aki azt mondja, hogy nyugodtan szállítható fektetve. Nálunk alapvető szabály volt, hogy hűtőt soha nem szállítunk fekve, én a mai napig ehhez tartom magam. Javítottam jó pár fekve szállítás miatt ledugult hűtőt.

 

Üdv: NyJ

Előzmény: Manac ;-) (5718)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5768

Akkor nekem szerencsém van az intexxel. Kutya bajuk.

 

Viszont a Jysk 5cm-es (zöld) önfelfújós matracomnál 4-ből 3 ereszt.

Ha lasz egy kis időm, letesztelem őket szappanosvízzel, megkeresem a hiba okát.

 

 

Előzmény: szaja11 (5767)
szaja11 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5767

Mi is Intex matracokat használtunk, de már nem!!! Az egyik hibája valóban az (és ez szerintem vonatkozik az összes dupla típusra), hogy ha valamelyőtök forog vagy mozog akkor himbálózik a másik is. A másik meg... és akkor jöjjön egy rövid történet: Állítjuk a sátrat. A hálórészben felfújtam a matracot, s hagytam pihenjen, folytattam a sátor kifeszítését. Egyszer csak egy tompa puffanást hallottam. Olyan volt mint, mikor egy nagy toboz ráesik a sátorra. Mondom a páromnak vigyázat, mert itt bombáznak. Pont egy fenyő alatt vertük a tábort.

De amikor benéztem újra a hálóba, akkor ért a felismerés. Nem toboz volt, hanem a matrac egyik belső merevítője hagyta el magát vagy a ragasztás a tapadását és lett egy szép nagy dudor a közepén. Első este még megpróbáltuk, hogy milyen így aludni rajta. Nem jó! Kellet másnap újat venni. Intexet sikerült. Tengerparton ez a "márka". 

Következő évben beújítottam egy Coleman két kamrás dupla matracot. Ez azért jobb, mert különböző nyomást lehet beállítani a két oldalnak és annyira nem zavaró a másik mozgása.

 

http://www.nomadsport.eu//upload/termek/kepek/big/_1/17569/65762/coleman-comfort-bed-ketszemelyes-felfujhato-matrac.jpg

 

De láttam olyan duplát, ami teljesen külön kamrás csak mégis össze van dolgozva, hogy ne csusszanak el egymástól. Sőt egymásra is tehető.

 

http://www.campingaz.com/in/p-22891-convertible-quickbed-airbed.aspx

Előzmény: goczol (5766)
goczol Creative Commons License 2014.05.24 0 0 5766

Nem akartam lehuzni az INTEX-et mert nálunk is jó szolgálatot tett már, csak szerintem a DECA-s jobb minőségű...:)

hul Creative Commons License 2014.05.23 0 0 5765

Mindenféle matracot kipróbáltunk már, leginkább az önfelfújósok váltak be. Minél nagyobb és vastagabb, értelemszerűen az a legjobb. De a közepesen vastag is tökéletes. A nagyon kicsire hajthatóaknak épp ez az előnyük, túrázóknak meg ez a fontos, viszont árban jókora a különbség. A kárpitos nagy matracok nem túl tartósak, vízre, napra nem alkalmasak, legalább is ez a tapasztalatom.

Előzmény: sfi (5764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!