Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 721
Ez a mi mostani új sütőgépünkkel is előfordult, és teszek bele egy nagymérő 10%-os ecetet és most jó lett. A 2/3 teljes kiőrlésű tán sok, nálam épp fordítva van, de ezt nem tudom.
Előzmény: JaniBarbi (720)
JaniBarbi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 720

Sziasztok,

nemrég kaptunk egy kenyérsütő gépet. Nagyon jó recepteket találtunk, egy problémánk van: nagyon mórzsálódik a kész kenyér. Mit lehet tenni?

Liszt: 2/3 teljes k.örlésű és 1/3 fehér összetételben használjuk.

Előre is köszönjük.

 

myrtill82 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 719
Ha már ilyen korrekt és segítőkész....a postát is átvállalta...
amugy minden müszaki cikkel igy járok h tuti hibás,még ha uj is....mindkét sz.gépem pl 3 napos cserében ment vissza...
Előzmény: .ETNA. (718)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.14 0 0 718
Huh, szerencséd volt... ez a reakció manapság elég ritka, de biztos, hogy akarsz tőle másikat? Na jó, azért reménykedjünk, hogy nem mind ilyen:-)
Előzmény: myrtill82 (717)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 717
Rögtön előjött a hiba...
írtam neki,ma válaszolt h küld egy másikat,és elnézést kért.
Írta h tudja ez nem lehet az én hibám.
Nagyon korrekt eladó volt!!
Előzmény: .ETNA. (716)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.14 0 0 716
Hupsz, talán emiatt adta el, mert az nagy szemétség! Persze, ha eleinte még nálad is jól működött, akkor ez csak szimpla pech (de a javából) és az eladó nem tehet róla.

Ha viszont rögtön az első kipróbálásodnál már előjött ez a hiba, akkor azonnal írj az eladónak... és kérd vissza a teljes vételárat, ha nem hajlandó, akkor írj az oldal fenntartójának... kizárhatják és biztos van még egyéb szankció lehetőség is...

Persze azért először légy udvarias, de később keményíts be... mond neki, hogy bizonyára elkerülte a figyelmét.... de a gép hibás... stb.stb.
Előzmény: myrtill82 (715)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 715
Az eladó nem írt még vissza....vajon ennek a szervize mennyibe kerülhet?max ezt a pénzt visszaadhatná...
Előzmény: Veszpremi (714)
Veszpremi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 714
Akkor ez programhiba, nincs mese.
Előzmény: myrtill82 (713)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 713
A végén mikor keverte kikapcsoltam és áttettem csak sütésre,de akkor is kevert.Mintha nem birna leállni a végén,kikapcsolom és nem áll le csak ha kihúzom.
Előzmény: Veszpremi (712)
Veszpremi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 712
Ciki. Azt nem tudod megtenni, hogy a 2. keverés után kikapcsolod, kivárod végig a kelesztési időt, majd bekapcsolod a sütést, utóbbi 1 óra szinte mindig. Csak próbaképpen. Csak sütés minden gépen szokott lenni, az utolsó program általában.
Előzmény: myrtill82 (711)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 711
Igen:(
2x próbáltam,2 kül. programmal.
az utso keverésnél sütni kezd,vagy a sütés közben kezd keverni.
Előzmény: Veszpremi (709)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.13 0 0 710
Hm... valami gond van, mert a programokban a különböző fázisok egymást KÖVETIK... előmelegítés, keverés, dagasztás 1, 2, kelesztés 1,2,3, majd sütés.. Max. némelyik fázis kimaradhat a különböző progiknál (pl. a sütő progiban), de hogy egyszerre menjen két feladat... ez szerintem is géphiba, sajnos:-(

Talán tégy még egy próbát... rosszabb már nem lesz.
Előzmény: myrtill82 (708)
Veszpremi Creative Commons License 2010.05.13 0 0 709
Süt keverés közben? A miénk először 20 percet előmelegít, aztán kever, pihen, kever, pihen majd süt. Teljes kiőrlésnél ez össz. 3.5 óra. Valami gond lehet.
Előzmény: myrtill82 (708)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 708
Na most asszem meghülyült a gép amit vettem:
összekeveri a hozzávalókat,pihentet,ujra kever,ujra pihen,és elkezd megint keverni miközben süt!!!
ez miért van????
vaesz Creative Commons License 2010.04.29 0 0 707
Köszi szépen! Megnéztem a recepteket, nagyon jók!!!
Előzmény: ágika1 (695)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 706

Hát, ez persze hogy egyéni beállítódás kérdése. Nekem is van digitális mérlegem, de ritkán használom...leginkább csak süteményeknél. Nelem annak a használata macerás.

A gyerekeim mindig nevetnek rajta, hogy tőlem nem lehet receptet kérni, mert a mennyiségek meghatározása mindig ilyen: valamennyi, amennyit felvesz, érzésből...

Azt, hogy a zsiradéktól hamar morzsálódik (ld kelt tészták, kalácsok) még sok sok évvel ezelőtt tanultam, tapasztalni sokat nem tapasztaltam, mert nem teszek a kenyérbe.

Előzmény: .ETNA. (700)
myrtill82 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 705
Végülis ez mellett döntöttem,remélem nem fogom megbánni:)
Előzmény: myrtill82 (702)
.ETNA. Creative Commons License 2010.04.29 0 0 704
Nem tudom, úgy még nem próbáltam.

A porélesztő inkább lustaság, ez mindig van (lehet) otthon, a friss élesztő pedig ugye csak "frissen" jó, ha nem fogy olyan gyorsan a kenyér és nincs kedvem élesztővel mást sütögetni, mit kezdjek az élesztő kocka többi háromnegyed részével, nem szeretem a hűtőben tartogatni, nem is tesz jót neki... szóval a por tényleg inkább csak praktikum és lustaság kérdése:-))

Szerintem, senki nem tudná megmondani, hogy friss, vagy porélesztővel készítettem a kenyeret, jelentősebb különbséget (íz, állag stb.) nem vélek felfedezni.

Természetesen, ahogy írtam is, én a tejport soha nem teszem bele, de gondoltam egy az egyben bemásolom a receptet:-)
Előzmény: CSVili (703)
CSVili Creative Commons License 2010.04.28 0 0 703

Kedves ETNA

Köszönöm a gyors választ, kipróbálom a receptjeidet.Mi a magyarázata annak,hogy a receptek zömében porélesztőt írnak elő ?Talán az, hogy később kezdjen el dolgozni,mint a friss élesztő.Ellentmondást  látok,hogy Te is a friss élesztőt először felfuttatod, s úgy teszed a gépbe. A végeredményben van különbség ha csak rászórom a liszt tetejére ?

myrtill82 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 702
Ezen http://www.vatera.hu/eta_kenyersuto_gep_ujszeru_168882421.html
esetleg láttok karcot?
Én nem,és tetszik is...
ágika1 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 701
Az én üstöm is hasonló alakú (Tuskógazdaságos típus) a 90 dekás elég kockaformájú lesz. Ha laposabb, jobban téglatest formájút akarsz, pl. a kenyérpiritóhoz, akkor 60 dekás kenyeret süssél vele.
Előzmény: myrtill82 (699)
.ETNA. Creative Commons License 2010.04.28 0 0 700
Kedves Veréb, tényleg jó régen lehettél itt:-))

Nem TESZÜNK ilyesmit a kenyérbe, ezt írja a recept, de már ő sem kezdő a kenyérsütésben, nyilván tudja, hogy neki mi a jó. Én csak bemásoltam egy receptet a gép használatijából, de attól, hogy a receptben szerepel, nem kell az utasítást követni, de ezt biztosan az is tudja, akinek ajánlottam.

Én pl. tejport soha sem tettem még bele. De oliva olajat, vagy vajat (nem margarint!) mindig, nem tudom mi lehet Nálad a gond, nekem nem morzsálódik tőle a kenyér. Általában barna cukrot használok, de helyett sokszor inkább mézet (nagyon finom, közvetlenül a méhész barátunktól vesszük).

Szerintem a porélesztővel sincs semmi gond, feltéve, hogy jó a minősége, de ha éppen friss élesztőt akarok használni, azt előtte egy kis cukros tejben mindig megfuttatom és úgy teszem a kenyérbe, bár tudom, hogy van, aki csak belemorzsolja, Háát én spec. nem szeretem a szemre-mércét, szuper digitális mérlegem van, minek fárasszam magam a persaccal:-))

Egyszóval ízlések és pofonok... :-))
Előzmény: Törölt nick (696)
myrtill82 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 699
Vagy ez?nem ragaszkodom a 2 lapátoshoz
myrtill82 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 698
Találtam teszen párat,valaki mondana véleményt??

ezt,meg ezt,és ezt
myrtill82 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 697
Jol láttam hogy az egylapátos sütőknél van aminél kocka alaku és magas az üst és van ahol hosszukásabb és igy alacsonyabbnak tünik??
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 696

Istenem, nem jártam erre vagy egy éve, most benéztem, és mit látok: cukrot, olajat, tejport tesztek a kenyérbe....minek?

 

Vagy 5 éve sütök géppel (meg gyakran dagasztok géppel és sütőben sütök), de ilyesmit még sose csináltam. A tejpor a külföldi gépgyártók heppje, az olaj, cukor felesleges, sőt az olajtól morzsálódik a kenyér.

 

Igazság szerint vagy 3 éve már nem is mérem a hozzávalókat, beleteszem a folyadékot(kefír+víz) majdnem a lapát tetejéig, bele az élesztő (friss, nem por, kb 1/4 kockányi), két mokkáskanál só, majd szemre beleszórom a lisztet-liszteket.

Legfontosabb: Pár perc múlva megnézem, teszek hozzá, ami kell (folyadék v. liszt). A kenyér minőségét meghatározza a tészta állaga: ne ragadjon sehol, de ne is legyen rücskös. Szép síma gombócot kevergessen a gép.

 

Én nem variálom a programokat: ha géppel sütök, csak a 3 órás programot használom, bármilyen lisztekből is áll a tészta.

ágika1 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 695
Látogass el a www.emargit.gportal.com  oldalra találsz diétás recepteket.
Előzmény: vaesz (666)
.ETNA. Creative Commons License 2010.04.28 0 0 694
Esetleg próbáld meg arányosan csökkenteni az alábbi receptek valamelyikét az egykarosodra:

1./ A csak teljes kiőrlésű lisztes 1 kg-os kenyérhez teljes kiőrlésű progin:
320 ml + még 1 nagy adagolókanálnyi víz
560 gr liszt
2 kis só
3 nagy cukor (leginkább barna cukor)
3 nagy vaj vagy olaj
2 kis zacskós porélesztő

2./ 310 ml víz, 560 gr liszt (400 gr fehér+160 gr teljes kiőrlésű tönkönybúzás, vagy teljes kiőrlésű rozs), két kiskanál porélesztő, 2 kiskan. só, 3 nagykan. olaj, 2 nagykan.cukor, ALAPPROGRAMON sütve;

3./ 320 ml víz, 560 gr liszt (400 gr teljes kiőrlésű + 160 fehér búzaliszt), 2 kisk élesztő, 2 kisk só, 3 nagykan olaj, 3 nagykan cukor TELJES KIŐRLÉSŰ PROGRAMON sütve;
.ETNA. Creative Commons License 2010.04.28 0 0 693
Nem éppen teljes kiőrlésű, de attól még egészséges és finom. Mert nemcsak a barna, vagy teljes kiőrlésű kenyér egészséges. Különben is az egészséges hosszú élethez 90 táplálékkiegészítőre van szükség, ebből 60 ásvány, 16 vitamin, 12 alapvető aminosav és 3 alapvető zsírsav, de ez egy másik történet.

A leglazább szerkezetű kenyér a francia kenyér, francia programon sütve, kicsit talán emlékeztet a kalácsra.

Már bemásoltam a receptjét a 377-es hsz-embe, de itt van újra:

"Hát akkor jöhet a francia kenyér receptje, ami csak annyiban különbözik a fehér kenyértől, hogy nem kell bele vaj/olaj és tehetsz bele tejport, amit egyébként elég nehéz beszerezni manapság, mindenütt csak a kávéízesítő port ajánlgatták, már kezdtem azt hinni, hogy sok eladó talán nem is hallott még arról, hogy létezik ilyen, mert úgy néztek rám, mintha UFO lennék :-)

FRANCIA kenyér: francia programon sütve!
310 ml víz,
560 gr erős fehér liszt (jó a sima fehér is, de ha látsz valahol, vegyél erős fehér lisztet, ami nem BL55-ös, vagy ilyesmi, hanem pl. BL80-as stb. - az Auchanban szokott ilyen lenni)
2 kiskanál só
2 evőkanál cukor
2 kiskanál zacskós élesztő
2 evőkanál tejpor (nem muszáj, ezt egyébként tehetsz a sima fehér kenyérbe is)"
Előzmény: CSVili (692)
CSVili Creative Commons License 2010.04.27 0 0 692
Tanácstalan vagyok, egylapátos gépem van, s nem sikerül laza szerkezetű ritka állagú kenyeret sütnöm.Több receptet kipróbáltam, könnyű és nehéz liszteket is. Tudom, hogy a teljes kiőrlésű lisztek alapvetően sűrű szerkezetű kenyeret eredményeznek. Kovászt, sikért,ecetet is használok. A receptjeimben, vagy az arányokban lehet a hiba ? Tud valaki erre megoldást, vagy receptet ? Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!