Keresés

Részletes keresés

kisbé Creative Commons License 2004.07.08 0 0 320
Kotor:
rózi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 319
Sziasztok! Volt-e valaki közületek úgy Montenegróban hogy vonattal ,amivel vittétek az autót is magatokkal?
Előzmény: _csogi_ (318)
_csogi_ Creative Commons License 2004.07.07 0 0 318
Sziasztok! Hoztam egy linket a tavalyi árak összehasonlításáról, szerintem elég jó: http://www.inet.co.yu/rep/cene/index.php Van kérdésem is. Kaptam egy elég jó árajánlatot egy apartmantulajtól, a házikója Budva környékén van, Lastva Grbaljska-ban. A kérdésem az, hogy járt-e már valaki itt, milyen ez a település, milyen környék? Azt látom, hogy valahol a Jaz mellett van és valami kicsi falunak tűnik, de hátha valaki már járt/lakott ott. Kicsit messze van a városközponttól, de ez nem számít, persze jó, ha egy kis élet azért van arrafelé, nem egyedül teng-leng az ember a nagy montenegrin éccakában. :) Esetleg fotónak is örülnék, megpróbálok majd a tulajtól is kérni. Csak érdekelne, milyen hely lehet ez. Üdv:csogi
kisbé Creative Commons License 2004.07.06 0 0 317
Persze, majd hozok képeket, csak még nem jutottunk el odáig, hogy kiírjuk cédére. Mi úgy csináltuk, hogy Canjban laktunk, és onnan csillagtúra-szerűen egy-egy nap alatt megnéztük a többi várost. Nekem Kotor tetszett talán a legjobban, Budva szerintem elég gáz, Halászbástya-fíling. De kinek mi - majd eldöntitek.
Előzmény: tiki31 (316)
tiki31 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 316
Július végére - augusztus elejére tervezzük, kb. 10 nap lenne, fele tengerparti pötyögés, fele Budva-Kotori-öböl-Lovcen stb. Jaj már nagyon várom. Ha esetleg vannak képeid, azt szívesen megnézném. Mivel egy kissé érzékeny gyomrú gyerkőccel megyünk, inkább az Eszék-Szarajevo-Mostar-stb. útvonalat szeretném, majd meglátjuk, mi lesz belőle.
Előzmény: kisbé (315)
kisbé Creative Commons License 2004.07.06 0 0 315

Szinte biztos, hogy fogtok találni. Mi vonattal mentünk, és amikor leszálltunk az állomáson, rögtön megrohantak minket az 5-6 eurós ajánlatokkal. Azt nem tudom, hogy ezek milyen minőségűek, mi a Vila Fontanaban laktunk, az teljesen rendben volt, minden szempontból. De egy csomó jó kinézetűre volt ott Canj-ban kiírva, hogy van hely.

Mikor mentek? (de jó nektek...)

Előzmény: tiki31 (314)
tiki31 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 314

Kisbé,

Köszönöm a javaslatot, néhány képet sikerült felhajtanom a neten Canj-ról, tényleg nyugisnak tűnik. Szállást nem igazán találtam két hotel kivételével, de mi is ott szeretnénk majd csak keresni, remélem, sikerül.

Előzmény: kisbé (309)
tamma Creative Commons License 2004.07.05 0 0 313

Szia De Niro!

Köszi a választ! Úgy emlékszem, hogy korábban írtad, jó kis szállásotok volt. Hol is volt ez pontosan?

Mi is úgy mennénk - hároméves gyerekkel- hogy előre nem foglalnánk szállást, és néha kétségeim vannak, hogy jól döntötteünk-e? Még azt sem tudom pontosan, hogy hol szeretnénk megszállni. A képek alapján Budva nagyon tettszik, de azt írják róla, hogy nagyon nyüzsgős. Talán a Kotori-öblöt fogjuk választani.

Előzmény: De Niro (287)
katoca.k Creative Commons License 2004.07.05 0 0 312

Üdv. Mindenkinek!

Nagyon tetszik a fórum! Sok hasznos információt olvastam Montenegroval kapcsolatban. Remélem nemsokára én is megoszthaton Veletek élményeimet, tapasztalataimat. Baráti társaságunk július végén indul neki a "nagy" útnak. Kb 10 napos túrát tervezünk Budva környékére. Szállást nem foglalunk előre - a hozzászólásokból úgy tűnik, nem is kell. Addig is szorgosan olvasom majd az újabb és újabb infókat:)))

Katóca

kisbé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 311
Sutomore felett egy egész kicsivel. Sutomore pedig Bar mellett. Lehet, hogy nem jelöli a térkép, mert gyakorlatilag egy üdülőterületről van szó néhány apartmannal, hotellel, kajáldákkal, meg egy bíccsel.
Előzmény: potika (310)
potika Creative Commons License 2004.07.05 0 0 310
Hol van pontosan ez a Canj ? Nem talalom a terkepen, amit ti ajanlottatok : http://mapy.mk.cvut.cz/data/Jugoslavie-Yugoslavia/Cerna%20Hora/

Koszi
Előzmény: kisbé (309)
kisbé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 309

Tiki,

Petrovactól nem messze van Canj. Abszolút nyugis, és a part is legalább olyan szép.

Előzmény: tiki31 (297)
kisbé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 308

Helló!

Hazaértünk!!! Sajnos. Ott kellett volna maradni...

Nagyon jó volt!!! A tenger, a hegyek, a városok, az emberek, minden. Holnap - ha minden igaz - hozok nektek egy-két képet, meg ha lehet kérdezgetni is. Most pedig megpróbálom elolvasni a munkahelyi leveleimet, de nem egyszerű visszazökkenni:(

üdv

kisbé

ajto Creative Commons License 2004.07.04 0 0 307

Lali köszönöm a válaszod kár hogy nem egyszerre megyünk.Nem voltam a hétvégén azért írok csak most de holnap indulás.Nyaralóbol nyaralni ez az igazi:).Majd jövök és bárkinek bármi kérdése van szivesen válaszolok gondolom sokan vannak olyanok mint én hogy még nem voltak.

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (306)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.02 0 0 306

Mi is Kecskemétről megyünk júli utolsó hetében.

Az útvonal amit leírtál jó minőségű, a boszniai szakasz kitűnő, a montenegrói rosszabb, kb.olyan mint itt az 52-es út. úgyhogy elfogadható. Átlag 60-70-nél többel ne számolj. Vigyél 10 Eurósokat legalább 3-t a rendőröknek, 10-ért meg tudod venni őket, ezt kalkuláld bele az utazásba, de ha nem szeged meg a szabályokat nem lesz gond velük.  BOSZNIÁBA H betűs matrica kell, meg nemzetzközi biztosítás(zöldkártya), de ha nincs 5Euróért beenged a határőr. Eurót általában mindenhol elfogadnak, benzinkútnál is és ált. tudnak is visszaadni,esetleg boltban nem. az árfolyam az Euróhoz van kötve mindig 1Euró=1,95KM. Minden pézváltó ennyit ad érte, ha át nem akar verni, de ez szvsz nem szokás. A benzinkutaknál is így számolnak, legalábbis én így tapasztaltam. Ha csak tankolni akarsz Boszniában akkor ne válts márkát. A gázolaj jó minőségű, semmi furcsát nem éreztem tőle, szerintem uolyan mint nálunk.

A forgalmidat senki nem fogja megnézni hogy hány személyes az autó, még az útleveledet se biztos.

Ezen az útvonalon számolj 13-14 óra utazást.

Mi Dubrovnik felé megyünk, dubrovniki éjszakázással, majd reggel tovább Montenegróba szállást nézni. Montenegróba is olcsó az üzemanyag, de Boszniába a legolcsóbb.

Inni, főzni vigyél sok ásványvizet! Semmi mással nem lesz gond!

Jó pihenést!

Előzmény: ajto (304)
BlueBird Creative Commons License 2004.07.02 0 0 305
És lehet kapni másolt CD-ket (ott ez nem tiltott) 1 EUR-ért v. 3-ért.
Előzmény: toveri1 (302)
ajto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 304
Na még egy eszembe jutott:)Milyen matrica kell a kocsira mert az autós boltban ezer féle van.Az uniós kell vagy mindegy csak a "H" betü rajta legyen és hogy akit igazoltattak nézték-e az eü csomag szav. idejét v. abból is újat kell vennem.Poroltó  is kell?Már én is röhögök a kérdéseimen de nem akarom hogy a rendörök is röhögjenek rajtam az én káromra.
Előzmény: ajto (303)
ajto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 303
Köszönöm ez tényleg gyors volt.Nagyon segitőkész ez a fórum(emberek) a többiről már nem lehet ezt elmondani.Még egy buta kérdés ha az,négy személyes a kocsim 3 felnőtt+2 gyerek lesz itthon elfogadott kint beleköthetnek-e v. ezt hol tudnám megkérdezni?Ugyanaz mint ötszemélyesbe 4f.+2gy. nem?bocs hogy egyesével jutnak az eszembe a kérdések de talán másoknak is infó.
Előzmény: toveri1 (302)
toveri1 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 302

A cigit nagyon olcsón is lehet venni Montenegróban,Ronhill márkájú 0.90€, teljesen jó minőségű, a nagy márkák nagyjából annyiak, mint itthon.

Őzintén nem nagyon ismertük meg a szerb árakat, merthopgy ott csak keresztülrobogtunk. A tömények 6 eurótól már vannak egész jók.a sör, isteni Niksicko, mindenféle kiszerelésben megtalálható, dobozban, üvegben, strapa-palackban, fél litertől-1,5 literesig, olcsó az is.

Előzmény: ajto (301)
ajto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 301
Még egy kérdés olvastam a KUM oldalán hogy egy karton cigit lehet bevinni ill. egy liter tömény piát az per fő vagy egy kocsiban annyi lehet?Vagy nem is érdemes bevásárolni mert kint kevesebbe kerül.Hol kellene bevásárolni ilyenekből Boszniában v. Montenegróban melyik az ólcsobb.Hát vannak káros szenvedélyeink:)
Előzmény: ajto (300)
ajto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 300

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszod sokat segitettél.Bár nem értem hogy miért nem tankoltál Boszniában ha kevesebbe kerül a benzin mint nálunk?Megtelt egyébként a megadott email cimed ha használod egyáltalán.Igérem beszámolok az élményeimről ha haza jöttem.Még vasárnap este aztán goooooooo!Nem tudom fotókat lehet-e feltenni ill. hány darabot majd elolvasom és rakok fel az újaknak egy párat hisz a neten alig lehet találni.Ami van az is majdnem műholdas kép:)

Előzmény: De Niro (299)
De Niro Creative Commons License 2004.07.02 0 0 299

Szia!

Ha van bankkártyád, akkor a legtöbb kúton Boszniában is tudsz fizetni vele (pl.VISA, Mastercard). 2 hete 1.5 KM körül volt 1 l 95-ös. Millió féle benzinkút van, ráadásul elég sűrűn, így biztos nem maradtok benzin nélkül. Nekünk nem kellett Boszniában tankolni, így a benzin minőségéről nem tudok nyilatkozni. Nagyobb kutaknál nem lehet gáz (pl. INA). 

Autópályával Szarajevo előtt találkozhatsz egy kb. 15 km-s szakaszon. Autópálya díj nincs. Nálunk nem volt egyáltalán KM, viszont így egy kávét sem tudtunk inni. 6-7 óra alatt át lehet suhanni Bosznián. Neked kell eldönteni, hogy kisgyermekkel mennyi tartalék KM-mel utaztok. Rendőrökkel szerencsére nem kellett "üzletelnünk", de az EURO-t biztos elfogadják (persze nem a legjobb árfolyamon számolva).

Mi a Mohács-Eszék-Doboj-Szarajevo-Mostar-Metkovic-Dubrovnik útvonalon mentünk, mert a Kotori-öbölnél laktunk. Ez az útvonal végig nagyon jó, a Bosna ill. Neretva völgyében megy, így nem is szintes különösebben. A Foca-Niksic irányról nem tudok nyilatkozni, de biztos az is jó, ha a többiek azt írják.

Orvosi ellátás ügyében szintén nem tudok nyilatkozni. Láttunk több helyen orvosi rendelőt, gondolom biztosítással igénybe lehet venni. De erről még érdeklődj!

Jó utat!

Előzmény: ajto (298)
ajto Creative Commons License 2004.07.01 0 0 298

Sziasztok!Nagyon új vagyok itt de régota böngészem a fórumot.Mindent innen tudok Montenegro-ról.Hétfőn indulunk Kecskemét-ről ,de az úttól tartok kicsit két gyerekkel

az egyik csak 2éves.Ahogy olvastam érdemesebb menni Bosznián keresztül de kb. mennyi pénzt váltsunk át KM-re az odaút során ill. visszaútra?Menyibe kerül az autópálya ha van:)vagy püspök úr útvonala nem főutvonal ?Mert igazából nem sokat akarunk költeni Boszniában csak "átszaladni" rajta.A rendőrök milyen pénzt fogadnak el?Sok a benzinkút de hol van jó benzin?Ha lerobbanunk az autóval(remélem nem)mit vagy kit érdemes hívni?Hát ez is sok de bocsi nagyon aggódom az út és a gyerekek miatt + nem igazán voltunk még a tengerparton:(.Eszék - Djakovo - Doboj - Zenica - Szarajevó - Focsa - Hum - Niksic - Podgorica - Petrovac. út vonal akkor biztos jó ugye?Esetleg valami különleges gyógyszer a tengerpartra kell-e?

Orvosi ellátás gondolom van de kell-e hozzá valami papir?Na tényleg befejeztem bocs a sok irásért.

tiki31 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 297
Bocsánat, az előbb kihagytam az úticélt: Petrovac vagy Milocer. Igazából kicsit nyugisabb helyet keresünk, mint Budva, bár természetesen oda is szeretnénk elmenni.
tiki31 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 296
Sziasztok! Nagyon klassz, hogy végre rátaláltam erre a topicra! Mi hármasban egy 10 éves kölökkel Ha esetleg tudtok olyan apartmant javasolni, ami nem 4-500 méterre van a parttól, azt nagyon megköszönném. Debrecenből indulunk, az útvonal még függőben van, de a leírásaitok alapján a szerpentinest legalább odafelé mellőzném...
potika Creative Commons License 2004.06.30 0 0 295
Mi tavaly Petrovacban voltunk. Kellemes hely. Nem volt foglalt szallasunk, de siman talaltunk. 11 euro / fo-ert, nagyon jo, tiszta, legkondis apartmanban. Ajanlom mindenkiek.
Előzmény: mammamija (286)
mammamija Creative Commons License 2004.06.30 0 0 294
Kőkapu! Mindenképpen gyertek el Petrovácba (ra) látod, mindenkinek nagyon tetszik. A sarki kocsmában tuti ott leszünk:) Elmentem. Vigyázzatok magatokra!!!:)
Előzmény: Kőkapu (293)
Kőkapu Creative Commons License 2004.06.30 0 0 293

Hát nem csodálom, hogy kezd rajtad eluralkodni az utazási láz, mert már rajtam is, pedig mi csak jövő hét szombaton indulunk :-)

Petrovácon én még nem voltam, de a férjem 4 éve már igen (munka ügyben volt Montenegróban, akkor szeretett bele), és neki is nagyon tetszett :-)))

Jó utat, és jó nyaralást!

Előzmény: mammamija (291)
BlueBird Creative Commons License 2004.06.30 0 0 292

Jó utat és érezzétek nagyon jól Magatokat!!!

Üdv: BlueBird

Előzmény: mammamija (291)
mammamija Creative Commons License 2004.06.30 0 0 291
De Niro, tovari1 tündérek vagytok:))) Mekkfan a szállás címe is térképpel elküldték emilben: Medigovic Dese-nél fogunk lakni (csak tudnám férfi ez vagy nőihölgy???) a Naselie Brezine 31 szám alatt, a Villa Oliva izék mellett. Ahogy néztem két nagy szálloda van a parton, egy meg középen......köszi a képeket is. Már kezd eluralkodni rajtam az utazási láz, holott hol van még péntek, még a kölcsönkönyveket is visszavittem a könyvtárba. Már nem fogok írni, csak ha hazajöttünk - szerintem lelépek a munka frontjáról nemsokára. (Ha ideges vagyok be nem áll a szám, mint most is:)) Mindenkinek kellemes nyaralást... és tartsátok életben a topicot. 19.-én jövök a részletes, mindenre kiterjedő beszámolóval:))))
Előzmény: De Niro (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!