Keresés

Részletes keresés

Dom_Guss Creative Commons License 2015.10.28 0 0 4994
Szia,

Februarban meg tobbek lesznek!
Előzmény: Skov (4976)
Dom_Guss Creative Commons License 2015.10.28 0 0 4993
Udvozlet mindenkinek!

Megigerem hogy par napon belul egy kicsit bovebben leirok minden de most is annyian vagyunk magyarok hogy egyszeruen nincs szabadnap.

Internet nalunk berelheto akinek kell az irjon! 40USD feltoltes 5GB altalaban 8-10 napig elmegy.

Akinek segitseg kell, tanacs informacio azoknak:

Email: info@seemore.do
Email: mail@seemore.do

Tel: +18098645862

Ezen a szamon van viber es whatsapp is.

Kerek mindenkit ne az utolsó pillanatokra hagyja a foglalasokat mert nagyon be vagyunk tablazva.

Honlap: www.seemore.do/hun

A transzferek es internet itt:

www.puntacanatransfer.hu

Koszonom!
Viktória Szarvas Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4992

Köszönöm szépen! 

Peponi73 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4991

Szia!

Nem kell adapter, simán töltöttük a telefonokat, fényképezőgépeket. De jó lesz nektek! Szép nyaralást!

Előzmény: Viktória Szarvas (4988)
VJ85 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4990

Köszi a részletes tájékoztatót!! :) még gondolkodunk, meg egyeztetünk majd Gusztávóval is, hogy melyiket ajánlja.

Szerintem átalakítót felesleges itthon vásárolni. A hotelben már 2 dollártól voltak többféle fajta. Inkább ott vettünk 1-2 darabot.

Tényleg mobilinternet ügyileg tud valaki vmit ajánlani?? Valami helyi feltöltős netet stick-el venni, hogy ne roaming legyen?? Mert az IFÁ-ban napi 10 dollár a Wifi. Az nagyon húzós....

Előzmény: Szatti. (4986)
Corinne11 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4989

Media Marktban lehet kapni 

Előzmény: Viktória Szarvas (4988)
Viktória Szarvas Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4988

Sziasztok. Nov. 12-én indulunk a Now Larimar hotelbe. Adaptert vegyünk itthon, hogy tudjuk tölteni a telefonokat, vagy kapunk kint a szállodában? Ha nem, itthon hol szerezhetjuk be?

Koszi előre is a válaszokat! :) 

Mgtimi Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4987

Szia!!! Köszönöm a beszámolót és a segítséget!! Már nagyon várjuk, hogy ott legyünk!!!Üdv. Mtimi

Előzmény: --northstar-- (4971)
Szatti. Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4986

mi catamarannal mentünk saonara, a korlátlan rumnak köszönhetően az odafelé úton sikerült magunkat elég rendesen elintézni... konkrétan a hajóból kiszállás és a szigetre lépés senkinek nincs meg a csapatból :D. ha nincs nálad szúnyogriasztó, megteszi a rum is :D

 

Indián tavak. Természetvédelmi terület révén a belépés csak előre egyeztetett időpontban lehetséges. Tehát érdemes a napi programot e köré szervezni. A túra esetünkben kb egy 2,5/3 órás program volt.  A park bejáratánál kaptunk egy túravezetőt, aki végigvitt minket az útvonalon. Több helyen jelzik és árulják is (10 USD) a szúnyog riasztót, tehát érdemes vinni. (Mi nem vittünk, 1 szúnyoggal sem találkoztam.)  A túra 3/4-e séta a dzsungelben (bár a látottak alapján én inkább asszociálok erdőre) és fürdés a kis indián szemekben.  3 helyen van lehetőség fürdeni. Javaslom, hogy vigyetek búvárszemüveget. Rengeteg hal-teknős-rák úszkál/mászkál a vízben. A mi túravezetőnk egy csukafejessel levadászott egy teknőst, amivel utána tudunk pózolni :).  A túra 1/4-ét pedig az erdőből kiérve a tengerparton töltöttük. Nekem ez tetszett a legjobban. A parton áll egy soksok éve elhagyatott szálloda plusz persze a hozzá tartozó park. Ott lehet császkálni az épületek között esetleg fürdeni a tengerben, bár a part természetesen nincs takarítva és a szélén félméter magasan áll a hínár, de nekem pont ez adta a pluszt. kb ennyi. Utána mentünk playa blacara.

 

 

 

 

Előzmény: VJ85 (4985)
VJ85 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4985

Hűűűű komoly kis beszámolót írtál... :) Ebben szerintem sok hasznos infó benne van. 

Annyi aprósággal egészíteném ki hogy a Saona szigetre érdemes vinni szúnyogírtót, mert nagyon sok kis állatka van ami szívja a vért.. :D legalább is az enyémet nagyon szerették. :( 

Mi is a Saonán voltunk meg buggyzni, viszont második alkalommal újakat kéne néznünk, csak még nem tudom mi legyen. A jeep safarin is gondolkodtunk, meg az indián tavakon. Arról esetleg kicsit bővebben?? :)

Vagy valakinek valami ajánlata kirándulásra?? 

Előzmény: Szatti. (4983)
Corinne11 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4984

Köszönjük a beszámolót és a sok hasznos információt. Mi jövő héten indulunk Dominikára és mi is Gustavoval fogunk kirándulni. Már nagyon várjuk! Ha haza értünk, fogok majd én is beszámolóval jelentkezni. 

Előzmény: Szatti. (4983)
Szatti. Creative Commons License 2015.10.27 0 0 4983

Sziasztok!

 

Nemrég jöttünk haza Dominikáról, írok néhány sort a tapasztalatokról.

 

Utazás

Pelikán travellel utaztunk, online intéztünk mindent probléma nélkül. 7 éjszakát töltöttünk Punta Cana/Bavaro/Caribe Club Princess hotelben.

Zürichben szálltunk át, már ott a boardingnál kínálgatták a dominikai turista vízumot fejenként 27 (!) dollalrért. Dominikán 10ért adják és ugyan annyit kell sorban állni akkor is ha már beszerezted.

Az út sima volt, bár a majdnem 10 órát azért megéreztük. Ez relatív de engem eléggé bosszantott, hogy bármi nemű alkoholos ital fizetős volt a repülőn (Edelweiss Air). Könnyen megtaláltunk a transzfert, 20 perc volt kocsival a hotel-reptér.

 

Hotel

Bookingon sokan leminősítik, itt a fórumon sem találtam róla kb semmit, de nekünk apróságokat leszámítva nincsenek negatív élményeink. Óriási alapterületű, rendkívül gondozott környezet, kedvesek az ott dolgozók, segítőkészek. A szobák egyszerűek.

Töménytelen mennyiségű kaja volt, nekünk nem volt gondunk vele, aki finnyás meg válogatós az bármiben talál hibát :). Koktélok elmegyős kategória. Éttermek letisztultak.

Voltak a hotelben kisgyerekek, viszont kizárólag étkezések alkalmával tűnt fel a jelenlétük.

A szállásunk a parttól kb 1 perc sétára volt. A part gyönyörű (google: bavaro beach, pont olyan.) A víz rengeteg hínárt most partra, ami rombolja az idilli panorámát, viszont a hotel minden reggel nagy erőkkel tisztította a partszakaszt.

Ami kissé kényelmetlen volt, hogy csak a hotel recepción volt publikus internet. (szoba-reci távolság kb nettó 10 perc seta). 2015-ben szerintem ez abszurd, de tudtunk élni vele.

Mi kikapcsolódásra vágytunk, hogy egymás társaságát élvezzük a feleségemmel, pont nem érdekelt minket, hogy a sarokban nem csillogott a csempe a felmosástól.

 

Kirándulások

Természetesen Gustavo. Úgy voltunk vele, hogy mi nem foglalunk le semmit előre, majd kint eldöntjük mihez lesz kedvünk és felvesszük vele a kapcsolatot.

A fent említett internetezési nehézségek miatt ez nem volt egyszerű, de megoldottunk és 3 kirándulást szerveztünk le: Saona, Buggy, Playa Blanca és Indiántavak.

A 3 kirándulásból 2-n csak ketten voltunk a párommal, de ez így csak még hangulatosabb volt. Köszi még1x G.!

 

Időjárás

Nem vagyunk azok a tejföl fehér emberek, de bekészített 30as naptej kevés volt. Az eső majdnem minden este esett (október közepe). A naplementével párhuzamosan menetrend szerint megérkeztek a gomoly felhők és az éjszaka leszakadt az ég. Reggelre csak a tócsák maradtak a járdákon (a hotelben azt is eltakarítják) és szikrázó napsütés ismét. A 7 napból minden nap tudtunk fürdeni/napozni. 1 nap volt amikor délután esett (inkább szakadt) az eső, természetesen mikor buggy túrán voltunk :D. Szakadó esőben, medence nagyságú pocsolyákon sárban pörgetni a kis homokfutót még nagyobb élmény.  

(Jó tanács ehhez a túrához: Táska legyen vízhatlan, vagy legalább egy masszívabb szatyorral készüljetek amibe bele tudjátok tenni. Ha nem lett volna nálunk szatyor, 2 telefonnal és 1 kamerával most szegényebbek lennénk. Ruha csak olyan amit nem sajnáltok ha utána esetleg nem tudjátok kimosni.)

 

Egyéb

Nem dombornyomott OTP kártyával ATM-ből nem tudtam pénzt levenni, bankban viszont útlevéllel gond nélkül ment a dolog. Sőt a tranzakció is olcsóbb volt mint ATM-en keresztül.

1-5 dollárosokkal készüljetek, a borravaló alap, ciki ha nem tudsz adni.

Parton sétáló árusok által árult szivar szerintem mind hamisítvány. Inkább boltban vegyél.

Tapasztalatok alapján az eladó által elsőre mondott vételár kb 40-50 százalékáért tudod megvenni a kiszemelt szuvenírt. Vagy még olcsóbban. Ha nem akarsz alkudozni, csak mond meg neki mennyit adnál érte és hagyd ott. Utánad fog menni, de ragaszkodj az árhoz.

 

Kb. ennyi. remélem volt benne hasznos info. :)

SzmoliGabi Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4982

Valaki a Memories Splash-t ismeri? vélemény?

VJ85 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4981

Szia András!

Nyugi!!! Biztos hogy februárban is akad majd magyar hang az IFA-ban.... :)

 

SzmoliGabi Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4980

Köszönöm szépen!!! És a malária tabletták? ha megyünk quadozni ajánlott, vagy felesleges?

Laci_BP Creative Commons License 2015.10.26 0 1 4979

Szia!

 

Kötelező nincs. Ajánlott van pár, de szerintem lehet utazni ezek nélkül is, mi is így tettünk. Csak Dominika miatt szerintem felesleges bármelyik is, Hepatitisz lehet esetleg hasznos, mert az bárhova ajánlott.

Előzmény: SzmoliGabi (4978)
SzmoliGabi Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4978

Hahóó!

Valaki tudna segíteni védőoltás és malária elleni tabletták ügyében? Kellenek? vagy felesleges?

Kösziiii

Szatti. Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4977

kb 45 ért váltanak 1 dollart.

mi csak dollart vittunk, peso total felsleges. az utolso sarki macsétás kókuszdió árusnál is oké az usd.

Előzmény: badrob (4975)
Skov Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4976

Sziasztok,

 

Látom, hogy december közepén magyar szavaktól lesz hangos az IFA! :)

 

Jön valaki esetleg februárban is ( 8-18 között ) ebbe a kellemes szállodába? :)

badrob Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4975

Sziasztok,

 

akik már voltak kint mit ajánlanak? Viszünk ki dollárt, de azt váltuk át a reptéren pesoba, vagy mindenhol lehet dollárral fizetni? Milyen árfolyamon váltják az üzletekben? Köszi a segítséget!

Mihályom Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4974

Köszönöm!

gombóc63 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 4973

Iberostarban voltunk, tökéletes. Bátran ajánlom.

Előzmény: Mihályom (4967)
szaffi0924 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4972

Szia, mi dec. 13-án megyünk az IFA Villas Bavaroba.

Előzmény: Mgtimi (4965)
--northstar-- Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4971

Szia!

 

Mi csak egy éjszakát töltöttünk az Occidental Grand Hotelben, mert nem jött értünk a repülő, de nekünk tetszett.

Igaz, a kert nem olyan gigantikus, mint ahol előtte voltunk, de ennek van előnye is: kisebbek

a távolságok. Több medencéje van, lagúna-szerű kialakítással, szép az egész környezet. A szobánk is 

jó nagy volt, óceánra néző terasszal. Az ételek nagyon ízletesek voltak, még finomabbak, mint a másik 

- 5 csillagos - hotelben. Az óceánparton is van egy nyitott étterem,  délben ott ettünk, nagyon hangulatos volt.

Amit negatívumként mondhatok, az talán a fürdőkád zuhanyfüggönnyel; illetve a medencék mellett kevés

volt a napozóágy, vadászni kellett üres helyet. 

Ezektől eltekintve szerintem ár-érték arányban jó választás. 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Mgtimi (4964)
VJ85 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4970

Gusztávó!

 

Ha itt vagy, jelezd!! :) Hol vegyük fel veled a kapcsolatot?? 

Köszi :)

Előzmény: Mihályom (4967)
VJ85 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4969

Szia larbia!

 

Ezek szerint Ti Magyarországról költöztetek ki, és ott üzemeltettek egy éttermet??? :D Akkor Gusztávó biztos tudja ezt is... lehet hogy még ott is kikötünk... :)

Köszönjük az ötletet.

Előzmény: larbia (4961)
VJ85 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4968

Mi összesen 9-en megyünk 9-én Bécsből. 6 felnőtt (3pár), 2 tini, meg egy gyerek az Ifába.

Főépületi szobában tervezünk lenni a bárpultos medence körül. :)

Kirándulás időpont ügyileg össze beszélhetnénk majd, jobb ha többen vagyunk.

 

 

Előzmény: annaesfekusz (4958)
Mihályom Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4967

Sziasztok! Január 24.-én szeretnék Dominikára utazni és Gusztávó segítségét kérni a programokkal kapcsolatban. Valaki meg tudná írni nekem Gusztávo email- címét.. Ill. Két hotel közül melyikről van tapasztalata bárkinek?! Iberostar Bávaro Suites és Majestic Elegance Punta Cana?!?! Előre is kösz!

Laci_BP Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4966

Szia Timi!

 

A beszámolónkhoz légy szíves olvasd el a 2366-os hozzászólást. A mi véleményünk pozitív volt, de volt akinek nem tetszett. 4 csillagosok között szerintem teljesen jó.

 

Laci

Előzmény: Mgtimi (4964)
Mgtimi Creative Commons License 2015.10.25 0 0 4965

Szia!Ti mikor mentek?Melyik szållodåba?

Előzmény: szaffi0924 (4893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!