Keresés

Részletes keresés

manta66 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30815
Lehet abból gond az ebay oldaláról, hogy számla, amit megadok nem az én nevemen van?

Úgy értem, ha az ebayen keresztül fizetek
(más néven lévő számláról az eladó paypalszámlájára)
akkor tudni fogja az eladó, hogy én fizettem azért az áruért?
Előzmény: Black Dragon (30814)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30814
Nekem nincs is konkrétan ilyen feltöltött számlám!
Mikor valamit kifizetek, akkor a bankom automatikusan hozzáférhetetlenné teszi az aktuális összeget / összegeket, vagyis zárolja azokat!
Ez mindaddig látható,- de nem elérhető számomra - amíg az eladó számára le nem emelik, tehát arról a számláról megy a tranzakció.
Előzmény: manta66 (30813)
manta66 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30813
Tehát akkor az ebayről vásárláshoz nem kell feltöltenem a Paypal számlámat?
Arról a számláról, aminek az adatait megadom, utalom át a pénzt az eladó paypal számlájára?
Előzmény: Black Dragon (30812)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30812
Én anno egy dombrnyomott VISA segítségével regeltem a PayPal oldalon, így ezen keresztül történő fizetéseim (az Erste által küldött SMS-t is beleértve) egy percen belül, igen rugalmasan lezajlanak.
A PayPal oldalamról email cím alapján már volt sikeres utalásom, az általad említett módon viszont még nem fizettem.
Mindenesetre ha eképpen áll a dolgod, szerintem azt a számlát kéne feltöltened aminek a kártyaadatait megadod.
Előzmény: manta66 (30808)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30811
Nem bizony! Ha bizton igazad van, már akár az első sikertelennél indíthatsz disputot! Egyéb hasznos dolog mellett ITT is olvashatod a vásárlóvédelemmel foglalkozó részt.
Előzmény: tibor200 (30810)
tibor200 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30810
Disputot nem csak valamennyi sikeres vásárlás után indíthat valaki ?
Mert nekem nagyom kevés sikeres vásárlásom van ?
Előzmény: Black Dragon (30627)
tibor200 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30809
Szia

Lehet hogy ti nem, de én kezdek háttal mondatot én ilyen vagyok sajnálom.
De szerintem 1Eur -s aukciókat nagyon meg kell nézni, már 3 hónapja levelezek a Hong Kongival és még mindig csak a negyedét küldte vissza a pénznek.
Van olyan fórum, olyan lista az interneten ahol fel lehet iratkozni a tiltakozó listára, ahol a távol keletiek azon eljárása ellen tiltakoznak , hogy a meghirdetett termékeknek nincs meg a valós memória tartalma : tehát a 16Gb os termék pl 1,8Gb ot teljesít azon felül megzavarodik, keveri az adatokat. 1,8Gb adattal, zenével nagyon jól bánik, ha valaki csak annyi zenét rek fel akár még örülhet is hogy milyen jó az mp3 lejátszó
Előzmény: Frezer1979 (30672)
manta66 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30808
Sziasztok!

Tudom, hogy nagyon primitív dologban kérek segítséget, de nagyon sokat jelentene, ha segítenétek.

Regisztráltam az ebayen, és a paypalon is.
Amikor beregeltem a Paypalra, nem adtam meg kártyaadatokat, mert azt olvastam a magyar Paypal oldalon, hogy csak akkor kell ezeket megadni, ha le akarom venni a pénzemet a Paypal-os számlámról.

Én úgy értelmeztem a dolgokat, hogy feltöltöm egy bankszámláról a Paypal-os számlámat, és ha küldeni akarok valakinek pénzt, akkor megadom (a Paypal oldalán)
az összeget, meg hogy kinek(emailcím) és kész.

Ezzel szemben, most vásároltam az ebayen.

Meg is jött az értesítő, hogy nyertem, de semmiféle kapcsolatot nem ad meg az eladóval (mint pl a vatera). Nem tudom megkérdezni, hogy milyen címre küldjem (Paypalról Paypalra) a pénzt.

Viszont megjelenik egy nagyon jó számlaszerű valami, amin ott van a Paypalos fizetés.

És most értem el a valódi problémámhoz:

Itt ugyanis kéri a kártyaadatokat.

Most akkor mit csináljak?
Töltsem fel a Paypal egyenlegemet, vagy töltsem fel azt a számlát, aminek a kártyaadatait megadom?
Mégis kell kártya a Paypal számlához?

Segítségeteket előre is köszönöm.
pittipitti Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30807
Hozz létre egy dolláros alszámlát a paypalodon...manage currency menüben..és a forintodat váltsd át dollárrá....ekkor nem kell árfolyamokkal számolgatnod...látni fogod elég-e a pénzed....
Előzmény: SunAnd (30804)
digicat Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30806
Fizetéskor abban a pénznemben fizetsz amiben az eladó a számlát kiállította (amerikai és kínai eladóknál jellemzően USD, angliai eladóknál GBP). A PayPal fizetéskor átváltja a rendelkezésre álló egyenleged a megfelelő pénznemre (természetesen fizetés ELŐTT megjelenik, hogy miből mennyit mennyire vált), tehát neked nem kell kiszámolni semmit, és a másik fél pontosan annyit kap, amennyi a számla összege, egy centtel sem kevesebbet. Akár többféle egyenleget is fel tud használni, sőt, ha nincs egyenleg akkor a bankkártyáról pótolja.

Bankkártyás fizetésnél (ezt ajánlom, nincs értelme PayPal egyenleget feltölteni) pedig választhatsz, hogy az eredeti pénznemben (pl. USD) vagy forintban terhelje a kártyádat. A legtöben az elsőt ajánlják, elvileg a magyar bankok előnyösebb árfolyamon váltanak.

A Send Money menüben mindig meg tudod nézni, hogy pontosan mennyibe kerülne egy fizetés és honnan vonná le, csak ne véglegesítsd a tranzakciót.

Az első éles vásárlás előtt csinálj végig egy nagyon olcsó tranzakciót (pl. 0,49 cent, kb. 85 Ft), aminek segítségével megismered a rendszer működését, így a valódi vásárlásnál nem ér meglepetés. 85 forint nem összeg egy eBay+PayPal tanfolyamért ;-)
Előzmény: SunAnd (30804)
Yogi Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30805
Ha a PayPal váltja, akkor most éppen
PayPal exchange rate:1 USD = 173.253 HUF
Előzmény: SunAnd (30804)
SunAnd Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30804
Oké, köszi. És akkor hogyan számoljak a forinttal?... Mindig az aznapi árfolyam szerint váltsak át pl. ma 1$= 177,96Ft vagyis egy 100$-os termékért (postával együtt) utaljak át 17.796Ft-ot... vagy van valamennyi költsége az átváltásnak illetve más összeggel számoljak? Köszi
pittipitti Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30803
Ha feltöltötted így forintal fizess vele...dollárban majd...át fogja váltani....
Előzmény: SunAnd (30801)
garfieldka* Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30802
Vásárolj nyugodtan. Amikor fizetsz, a fizetendő összegnek megfelelő mennyiségű forintod azonnal automatikusan zárolja a bank a számládon. A világon semmit nem kell tenned, bármilyen pénznemben is vásárolsz.
Előzmény: SunAnd (30801)
SunAnd Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30801
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy regisztráltam az eBayen, és elvileg tudnék is vásárolni ezért csináltam egy paypal számlát is. Neten csak olyan leírásokat láttam, hogy kell hozzá bankkártya, de nekem olyan lett ahol nem kért ilyet. Kaptam egy számlaszámot és kész... próbaképpen utaltam rá 1000FT-ot a magyarországi BudapestBankos számlámról és pár nap múlva már ott volt a paypal-os számlámon. Ez így korrektül működik?... A lényeg, hogy vásárolni még nem próbáltam erről, mert ugyebár az eBayen dollár valutában van megadva minden termék és az én paypal-ompn pedig HUF... hogyan tudom ezt átváltani és vásárolni róla? Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv.: András
Yogi Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30800
Nem kell semmit csinálnod, lezárják egy hét múlva automatikusan. Fekete pontot nem kap senki.
Előzmény: kriszta011 (30798)
t.lantos Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30799

ha 8 napig nem valaszol ra, akkor a beleegyezese nlkul is visszakaphatod a penzt. o meg kap egy feketepontot.

 

Előzmény: kriszta011 (30798)
kriszta011 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 30798
Köszi a válaszokat:)) Még egy dolgot kérdeznék. Eladtam egy cuccot, de a vevő nem fizette ki. Elindítottam az aukció törlést, a díj miatt. Közben elküldte a pénzt. Kell ezt nekem valahol jelölni, vagy csak akkor törlik a tranzakciót, ha mindkét fél beleegyezik, és ilyenkor nyilván nem kapom vissza a feltöltési díjat? Szóval, akkor nem kell semmit csinálnom?
Yogi Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30797
hogyan tudok egy aukciót privátba rakni
A hirdetés írásakor vagy a 'Revise item' linkre kattintva abban a „bekezdésben’, ahol a formátumot és az árat adod meg; a sárga fejléc címe „Choose how you'd like to sell your item”. Itt rögtön a cím mellett van az „Add or remove options”, ott kell kipipálni a Private listing négyzetet. Vigyázz, hogy a többi ne legyen bejelölve, ha nem kell.

van egy olyan lehetőség, hogy ha több ugyanolyan termékem van, felajánlhatom a nem nyertes licitálónak, ezt hol találom az admin felületen?
A „My eBay” listájában az eladott holmi mellett van egy legördülő menü, az alatt kell lennie, Send Second Chance Offer vagy ilyesmi néven.
Előzmény: kriszta011 (30795)
vsiivz Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30796
ha selling managerrel listazol, akkor csak kipipalod a "private listing" reszt
ha nem, akkor amikor a listazaskor elersz a "choose how you'd like to sell your item" reszhez, akkor ranyomsz az "add or remove options" linkre
es kipipalod a "private listing" rubrikat

a jobb oldali lenyilo resznel kattintasz a "second chance offer" linkre
Előzmény: kriszta011 (30795)
kriszta011 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30795
Sziasztok!
Ebayon eladó segítségét kérném, konkrétan az érdekelne, hogyan tudok egy aukciót privátba rakni, nem találom ezt az opciót:S A másik kérdésem az lenne, hogy van egy olyan lehetőség, hogy ha több ugyanolyan termékem van, felajánlhatom a nem nyertes licitálónak, ezt hol találom az admin felületen? Köszi a segítséget...
Imrisko57 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30794
430 Eur az osszeg de most neztem ujbol arulja ugyan azt a cucot amit en is vettem. Csak azert vagyok ilyen ovatos mert ezelotitt megjartam. Hosszu huza vona utan vissza kaptam a penzem de 40 Eur rovidebb lett. Itt meg az ebay-t kikerulnem. Hmmm. Csak 1 rovid valaszt adjatok. Igen fizessek v. nem!
Kosszonom
Imrisko
blaze73 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30793
a legolcsobb mondja ha PAYPAY.COM szamlarol inditod a banki atutalast.
legolcsobb igy, es a sebessege sem rossz.

www.paypay.com - magyar felulete is van.
Előzmény: crukko (30761)
Yogi Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30792
Szerintem meg az a szemétség, hogy a paypal ilyen drága !
Ez mondjuk igaz.
Viszont külön elkérni a PayPal díját egyrészt kábé olyan k*cs*gség, mint amikor az utazási iroda minden kis szirszar tételt külön számol, így a húszezer forintos lasztminit útért végül fizethetsz hatvan rugót, másrészt egyszerűen ellenkezik a szokásokkal.
Előzmény: eladó (30786)
Yogi Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30791
Azért mindenkit ovnék attól, hogy ezzel visszaéljen.
1. Szerintem egy negatívval semmit nem lehet megoldani.

Bizony, a negatívval nagyon óvatosan kell bánni. Borzasztó erős fegyver.
Előzmény: eladó (30785)
Yogi Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30790
Esetleg ha (ne legyen így) nem jön egy hónapon belűl (naptári napokban mérve) , akkor írjak neki , és ha nem reagálna vagy nem jutunk dűlóre akkor Dispute?
Pontosan: előbb az eladóval kell beszélni; az esetek jó részében ez meg is oldja a problémát, nem kell belőle ügyet kreálni.
Előzmény: wartburgospeti (30784)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30789
Bár nem írtad, hogy komoly értéket képvisel e vásárlásod tárgya, de ha visszakaptad a pénzedet, feltehetően nem szélhámos az illető eladó!
Én is jártam így egyszer egy kínaival, de ő simán lehúzott vagy húsz euróval :((
Ha nem használod fizetésnél a PayPal - t, probléma esetén nem fognak foglalkozni veled, és nem is indíthatsz ilyen fizetésnél PayPal disputot.
Nincs szerintem esélyed szélhámosság esetén, hiszen nem a rendszerükön keresztül történt a fizetés!.....
Na, az "egyszerűsége" mellett, többek között én ezért szeretem a Paypal rendszert :))
Előzmény: Imrisko57 (30788)
Imrisko57 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30788
Sziasztok
Ilyen a gondom van, megfizettem 1 megnyert cucot ebay-on keresztul. A ficko vissza irt, hogy a PayPal cime nem jo , vagy valami ilyesmi es vissza kuldi a penzem amit meg is kaptam. Majd irt es kuldott egy uj Paypal e-mail cimet, hogy erre utaljam att. Most nemtudom meg-e fizessem ez a masik fizetseg mar nem a ebay-on keresztul menne. Tanacs kellene, ha gond van a PayPal vissza-e utalja disput utan vagy igy nincsen ra eselyem.
Imrisko
pittipitti Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30787
Nézd nem kötelező lenyelnie...de ne utólag kérje hanem építse bele észrevétlenül a termék árába....ugyanis megtévesztő ha pl olcsóbbnak tűnik és később derül ki hogy a postaköltségben vagy külön ezt is hozzáadja....
Egyébként igazad van....eladóknak a paypal drága...és kockázatos....
Előzmény: eladó (30786)
eladó Creative Commons License 2009.10.23 0 0 30786

"Paypalnál egyes eladók..elsősorban németek alkalmazzák azt hogy a paypal pénzfogadási költséget rád hárítják....ez kis szemétség de megtehetik..."

 

Ezzel vitatkoznék ! Komolyan azt hiszed, ha az eladó nem kér pénzt a paypal szolgátatásért az azt jelenti, hogy ö azt lenyeli ? (persze itt én nem a privát eladókra gondolok) Szerintem meg az a szemétség, hogy a paypal ilyen drága !

 

Előzmény: pittipitti (30765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!