Keresés

Részletes keresés

Oscon Creative Commons License 2012.10.21 0 0 80415

"Mitől lesz a tartalom jogsétő?"

 

Attól, hogy a szeretett 2/3-adod megálmodja.

Ma megálmodja valaki mennyekben, holnap benyújtják a törvényt egyéni képviselői indítványként, éjfélkor vitáznak róla, reggel megszavazzák, rá egy napra megjelenik a közlönyben és hatályba is lép. ;-)

 

"akik 2006-ban nem teljesen a demokratikus jogállami normákat követték"

 

Igen, a mai napig sajnálom szegény békés tüntetőket is, akik tankot kötöttek el, meg vascsővel ütötték a sorfalt álló pofozózsáknak kivezényelt rendőröket a tévészékháznál, miután felgyújtottak néhány ott parkoló autót többek között. Úgy látszik ez ma már hirtelen belefér a demokratikus jogállami normákba érdekes. De hát mivel az az igazság, amit az emberek hisznek, csak tele kell tömni a fejüket mindenfélével, úgyhogy ez biztosan meg sem történt, hiszen csak békés tüntetések zajlottak. ;-)

 

-------------

 

De persze nem lepődök meg:

- Mindenhonnét az ömlik, hogy az IMF azt akarja hogy csökkentsük a béreket, de mi nem fogjuk, én mégis egyik hónapról a másikra nettó 10E kevesebbet viszek haza az új MT. egy két változása miatt és a következő pofon meg jön januárban a távolléti díj változó számfejtése miatt, meg hogy lopjuk szét államilag a korkedvezménybiztosítási járulékot, meg ilyesmi.

Mivel a csapból is az folyik, hogy nem csökkentjük a béreket, biztosan ez az igazság, szóval biztos csak illúzió, vagy valami rossz álom ez a nettó -10E/hónap... ;-)

- Meg ugye az IMF akarja, de mi nem vezetünk be ingatlanadót sem, ahogy a 200millás reklám részeként olvastam a népszabi hátulján,  már megemlíteni sem érdemes, hogy az idei második 5E HUF ingatlanadóról már szeptember elején küldték a papírt, hogy ha nem fizetem be, akkor jönnek és végrehajtanak, meg egyébként is ezt a levelet tekintsem felszólításnak, ha 09.15-ig nem fizetem be az ingatlanadó aktuális részét. De hát a csapból is az folyik, hogy nincs ingatlanadó, úgyhogy biztosan ez az igazság,  csak akkor ezt minek fizettem be.  (?) ;-)

 

------------------

 

Szóval ezek után én már nem csodálkozok rajta, hogy ex-has bizonyos dolgok hirtelen jogsértőek is lesznek. ;-)

 

-------------

"Mitől lesz a tartalom jogsétő?"

 

Egyébként se tegyél fel ilyen kérdéseket, Ángyán államtitkár úr is így kezdte, elkezdett kérdésket feltenni, aztán mi lett a vége. ;-)

 

"Silence will fall, when question is asked." ;-)

Előzmény: Meister (80404)
Anita =) Creative Commons License 2012.10.20 0 0 80414

Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni! Az uj laptopom (win7) nem csatlakozik ra minden WiFi-re (pl. MC-ben igen, de vannak helyek ahol nem), pedig a jelerosseg is jo..... A regi laptopom baj nelkul minden halozatra racsatlakozik amire az uj nem (es ebbe sem irtam be semmilyen cimet vagy akarmit)...... Nem ertem mi lehet a problema.....esetleg valakinek van otlete???

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80413

Egy idő után... satöbb

Előzmény: Lassú Nyíl (80412)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80412

Egy idő meg a kép annyira beleég az agyába, hogy már csak arra fog emlékezni :-D

Előzmény: Meister (80410)
Jahno Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80411

Naja, 2 kártyám tök egyforma, fele számlát és kártyát úgyis le kell mondanom a fenébe, mert csak bajt okoz a sok PIN is. Igaz amit használok, az lejárat előtt el szokott fogyni, bank nem győzi cserélgetni :-D

Előzmény: Meister (80410)
Meister Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80410

Lehet egyforma a pin, csak fekete filccel írj rá annyit, hogy PIN: 4538

(Vagy valami mást, ami biztos nem a PIN-ed... :-))

Előzmény: Jahno (80408)
exhighand Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80409

Nem értjük egymást.

Előzmény: vanchu (80406)
Jahno Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80408

Lehet köpködni, de lazulok. No meg öregszem. 2 bankkártyámnak is ugyanaz a PIN kódja, meg 2 netbanknak is ugyanaz a jelszava. Logint meg elmentettem, mert én sem tudom :-D

vanchu Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80407

Attól lesz jogsértő, hogy a bíróság nyomozati szakaszban kimondja, hogy az. Ahogy egy házkutatási engedélyt is kiad alkalmasint. Szóval jelen körülmények között bármi jogsértő lehet, vegyük észre. :)

Előzmény: Meister (80404)
vanchu Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80406

Az oldalt simán kiszabják a gecibe, és akkor oda nem lesz semmilyen kommunikáció, VPN se.

 

Fehérorosz proxy játszhat, de nyilván a proxy is tiltólistára kerülhet, szóval innentől csak az a kérdés, hogy mennyire gondolják komolyan.

Előzmény: exhighand (80402)
hokuszpk Creative Commons License 2012.10.18 0 0 80405

attol lesz a tartalom jogserto, hogy majd a kormany megmondja. vagy valaki az allamaparatusbol. mondjuk Gizi neni a takarito, aki ezereves, es meg lovon jar kecsketejert.

joreggelt.

 

Előzmény: Meister (80404)
Meister Creative Commons License 2012.10.16 0 0 80404

Nem is igazán értem, hogy akkor most pl. azért mert 2006-ban a kurucinfó lehozta azon bírák neveit, akik sorban hoztak olyan ítéleteket, amiket másodfokon megváltoztattak, most akkor a teljes domain elérhetetlen lesz, vagy csak az az egy oldala a portálnak, amelyiken a "jogsértő" tartalom megjelent?

 

Mitől lesz a tartalom jogsétő? Az MSZP éra alatt pl. a fenti kontent egyértelműen az volt, a mostani kormány meg azon van, hogy felelőségre vonja azokat, akik 2006-ban nem teljesen a demokratikus jogállami normákat követték, azaz a fenti portálon megjelentett bírákat is...

 

Akkor most mi van?

Előzmény: giovanni54 (80401)
Jahno Creative Commons License 2012.10.16 0 0 80403

Műholdas net ehhez elég drága, hogy ilyenekkel hülysékedjen valaki, de a műhold is EU-s üzemeltetésben van, úgyis onnan jön a hülyeség.

Előzmény: exhighand (80402)
exhighand Creative Commons License 2012.10.16 0 0 80402

A letiltandó weboldalakról szóló jogszabálytervezetből nem kisfokú dilettantizmus sugárzik.

 

Ha az oldal fenn akar maradni és elérhető akar lenni, akkor legrosszabb esetben egy VPN hálózat mögé lép és email-ban küldi meg az autentikációt az olvasóinak.

 

Arról már nem is beszélve, hogy 2012 -van és már létezik és elérhető magyarországról is közvetlen műholdas net. Na azt hogy fogják blokkolni a magyar szolgáltatók?

giovanni54 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 80401

Csak egy kicsit gondolkodva.

Ha a népek elkezdenek rácuppanni a thor hálózatra, és a jelenlegi állapotokhoz képest megsokszorozódik a használók száma, és minősége, akkor mit tudnak csinálni?

Betiltják a thort használók netjét is?

giovanni54 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 80400

http://index.hu/belfold/2012/10/16/blokkolnak_a_jogserto_oldalakat/

 

Mondjuk érdekelne, hogy kell-e fehérorosz proxy-n gondolkodnom, vagy elég lesz-e egy moszkvai.

Esetleg csak emailban férhetek hozzá  a blokkolt oldalakhoz jelszavas tömörítettben , vagy esetleg thor kell nálunk is  a tájékozódáshoz, mint néhány kevésbé demokratikus országban.

Meister Creative Commons License 2012.10.12 0 0 80399

http://as.hu/ip/

Az innen elérhető ASTracert.exe progit kicsit frissítettem, autoruns kimenettel.

hokuszpk Creative Commons License 2012.10.10 0 0 80398
hokuszpk Creative Commons License 2012.10.10 0 0 80397

lehet marketing, elvegre jon a win8, mindenki vegye meg, mert amugy virusos lesz ; de lehet arrafele csak igy tudjak leosztani a let a haveroknak, hogy ilyen tanulmanyt rendelnek, bar azert bevallom meglepne ha kiderulne, a honi politikusok atvettek az iranyitast az ms felett... :D)

Előzmény: Jahno (80396)
Jahno Creative Commons License 2012.10.10 0 0 80396

Jól megfejtették. Igaz 15 évvel ezelőtt is ezzel példálóztak, mert csak a gyári progi volt jó, közben szabadon lehetett másolni a win/office kombót, kulcs a neten, jó idő. Ez a trójais, meg beépített dolog sokkal újkeletűbb, de anyázok is rendesen a Wines fórumon az olyanra, aki azt tanácsolja, hogy torrentről szedjen le telepítőt. Aztán ki tudja mi van benne?

 

XPhez a kulcsgenerátor tiszta volt, amúgy meg nyilván kalóz oldalakról lehetett összekaparni a legtöbb szemetet. XPből aztán jöttek a mindenféle Faszom Editionok, beépített PhotoShop, kodekpakk, trójai, aztán kész. Ennyire uborkaszezon van, hogy ez most így valakinek leesett, vagy csak marketingelnek?

Előzmény: hokuszpk (80395)
hokuszpk Creative Commons License 2012.10.10 0 0 80395

http://index.hu/tech/2012/10/10/microsoft_virusosak_a_kalozszoftverek/

 

az msnel rajottek mi a stajsz. mondjuk az az otmillio nemtom hogy jott ki, ha osszeszamolom, szerintem csak jomagam hasonlo nagysagrendu kovetkezmeny eseteben intezkedtem az utobbi par evben :D)

vagy csak siman a szemetszoftverek nagyreszet az ms tekknologia se tudja kiszurni.

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.10.08 0 0 80394

Én sem aggódtam; csak az értelmére lennék kíváncsi... Válaszoló balekokra számítanak, és aztán már megy is nekik a spam-dömping, vagy esetleg más célú a beugratás?

Előzmény: Jahno (80393)
Jahno Creative Commons License 2012.10.08 0 0 80393

Nem mindegy? Ebből 12 darab kb. 1 tucat, én törlöm a fenébe és nem aggódom.

Előzmény: Lassú Nyíl (80389)
OPi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 80392

Az eddigi legszebb nigériai levél kezdet, amit valaha kaptam:

 

"Drága az Úrban,

 
Tiszteletben kell tartani és az emberiség, úgy döntöttem, hogy írok neked egy humanitárius föld alatt.
"

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.10.05 0 0 80391

Most, hogy mondod, megnéztem... és ez egy tök üres, kb 33 kb fájl... ettől egy program se kap sérvet :-) Tényleg volt ilyen liba? Óriási... :-DDD

Előzmény: Meister (80390)
Meister Creative Commons License 2012.10.05 0 0 80390

Az a zip esetleg egy exe? Mert lehet korábban volt ilyesmi bug, hogy lefutott így is.

Előzmény: Lassú Nyíl (80389)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.10.05 0 0 80389

Urak! A zimént kaptam levelet a www.booking.com-ra hivatkozva (valójában egy facebook-os címről), egy Karib-szigeti hotelbe szóló "electronic reservation"-t tartalmazó, nem-korrekt zip melléklettel. Fel nem foghatom, mi ennek az értelme. A címem tesztelése (hogy él-e még), vagy esetleg a zip van úgy megbuherálva, hogy valamelyik unzip programot megvezeti?

hokuszpk Creative Commons License 2012.10.03 0 0 80388

valami virusom lehet, ami lopja az 's' betut.

sysinternals.

 

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902

Előzmény: hokuszpk (80387)
hokuszpk Creative Commons License 2012.10.03 0 0 80387

valami cd/dvd/pendriven lakozo lebutitott windowssal bootolj be ( en a hirenen levovel szoktam ), aztan nezegesd a windowst a sytsinternal autoruns util 'analyze offline system' opciojaval.

azokat a bejegyzeseket, amik nincsenek alairva dobald ide.

 

Előzmény: teerted (80381)
hokuszpk Creative Commons License 2012.10.03 0 0 80386

szerintem virusos lehet a d-sub kabel :D)

Előzmény: pgyafi (80379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!