Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42071

Látod jzp! Hát nem megmondtam!:-)))

Előzmény: olahtamas (42069)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42070

Először is szeretnék gratulálni ehhez a remek ötlethez, le a kalappal!

Másodszor: véleményem szerint ha tutira akartok menni akkor vagy pecsételjetek egy-egy új füzetbe ti is, vagy ami olcsóbb megoldás lehet minden bélyegzőhelyen fényképezzétek le magatokat ha lehet akkor a gyerekekkel.

Harmadszor: szerintem nem lesz gond, ha írtok egy pár sort, vagy szóban elmondjátok a dolgot odabent akkor is el fogják hinni, nem annyira merev azért az elbírárlás.

 

jzp! Vágj bele nyugodtan, menni fog az! Az uccsó 4 km szinte végig szekérúton lefelé vezet a Romhányi-hegyről, ha a tetejére odaértek 6 óra alatt akkor onnan szűk egy óra múlva már a buszmegállóban vagytok még gyerekkel is. Az pedig 15km/6óra= 2.5 km/h, ennél még a gyerkőc is biztosan gyorsabb.

 

Ha mégis elmenne a busz, ami nem valószínű:

Vészhelyzetben meg mindig rögtönözni kell, nekem eddig párszor már sikerült. Makkoshotykán már kétszer is fejeztünk be úgy túrát hogy nem volt visszafuvarunk, egyszer pont ttúra volt, és kit intettünk le tökéletesen véletlenül hogy vigyen vissza Vágáshutára? Egy régi topiktársat, larzent.:-))  (nem is ismertem amúgy, csak útközben derült ki)

Másik esetben pedig egy sárospataki srácot, aki éppen arra járt kocsival, hirtelen azt sem tudta merre van Regéc, ahová vissza akartunk jutni, de azért összejött. Alig több mint benzinárban.

Segítőkész emberből szerencsére sok van, bármilyen hihetetlen is.

Előzmény: Thomasb (42062)
olahtamas Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42069

Szerintem simán letoljátok 6 óra alatt, bár a hármaskönyvben könnyen elvérezhet az ember :)

Ha mentés kell, telefonálj nyugodtan én valahol Bernecebaráti környékén leszek autóval, és onnan megyek Pest felé majd a túra végén.

 

 

Előzmény: jzp2107 (42057)
K. Kata Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42068

Mi ezzel a logisztikával csináltuk, amit írsz, és nagyon kényelmesen haladtunk, aztán Romhányban még egy órát vártunk a buszra :-) Igazából 3-as átlag alatt kell menni, és semmi komolyabb emelkedőre nem emlékszem. Legrosszabb esetben felkapod a gyerkőcöt azt futás...

Előzmény: jzp2107 (42057)
HEV Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42067

Sirok - Eger közötti 20 km-re van több busz is, Egerből pedig vonat.

Előzmény: radio100jozsi (42066)
radio100jozsi Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42066

Ezt az OKT 18-as szakaszt mi 3 távban terveztük be, pont a közösségi közlekedés optimalizálása miatt.

Nógrád-Katalinpuszta, kellemes téli 14 km. Reggel van vonat Nógrádba, vissza meg Katalinpusztáról sűrű buszközlekedés van Vác, és a főváros felé.

Katalinpuszta-Felsőpetény 20,4 km, reggel sűrű busz Katalinpusztára, vissza meg Felsőpetényről is jó buszközlekedés Vácra.

Felsőpetény-Becske 25,8 km, reggel fél 9-re érkezés busszal Felsőpeténybe Vácról, és Becskéről este 18-kor jön a vonat Aszódi átszállással Pestre, kellemesen tempóban teljesíthető táv, 500 m alatti szintemelkedéssel, ha gond van, akkor 20 órakkor is jön vonat még.

 

Sajnos az Ősagárd és Romhány tényleg nem optimális végpont így, bár igaz Ősagárdra már 8-ra meg lehet érkezni reggel Vácról busszal. Buszos átszállásnál az 1 perc semmire sem jó, a buszok aztán vidéken nagyon ad-hoc módon mennek, gyakori az 5-10 perccel korábban, vagy későbbi haladás is.

 

Hát igen, jó is lenne, ha lenne még vonat Romhányból, de már nincs, és több kéktúra szakasz közösségi közlekedéssel történő bejárását ez rontja már el. Tervezgetve a Bakony-Bükk szakaszokat Budapesti indulás/érkezés bejárással, és ami már problémás a Becske-Mátraverebély szakasz, sehogy nem jön ki egy olyan távra bontással, ami max 25-26 km-re kijönne egy napra, és van is még időbe busz hazafelé. De ugyan ilyen a Mátraháza-Sirok és Sirok-Szarvaskő, ahol a Siroki megszakításnál semmi sincs délután, este hazafelé, pedig Mátraházára reggel Pestről 7:45-kor van közvetlen busz, de Sirokról nicns vissza semmi este 17-18 óra körül, és reggel Sirokra sincs semmi, amivel átérnék Szarvaskőre az esti 6-os vonathoz, bezzeg míg volt vonat Sirokra, nem volt gond. De hasonló nehéz megtervezni a Szárliget-Dorog szakaszt, ahol szintén nem jöttem még rá az optimális szakaszra bontásra.  Bezzeg a Városlőd-Bakonybél-Zirc, és a Bodajk-Szárliget szakaszt szétdarabolva nagyon kényelmesen meg lehetett Pesti 1 napos túrákkal tervezni. Amíg lehet nem kívánok szállást igénybe venni, inkább bevállalom (50 %-os Start klub vonatjegy kedvezményem van, és szombaton vihetek egy túratársat is) a max 1-2 óra oda, és ugyan ennyi vissza utazgatást.

 

 

Előzmény: jzp2107 (42057)
HEV Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42065
Előzmény: HEV (42064)
HEV Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42064

Itt megtalálod az illetékes email címét (P.V) a biztonság kedvéért kérdezz rá.

Előzmény: Thomasb (42062)
HEV Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42063

Az OKT teljesítést Túrajelentéssel nem lehet igazolni. Az a minősítő pontokhoz kell az egyéni túranaplóba vezetve.

Névre szóló OKT füzetet vigyetek és abba gyűjtse a kísérő is a pecséteket ügyelve az azonos dátum feltüntetésekre. A későbbiekben ez a felnőtt teljesítéshez is kell majd, hiszen a füzetet visszaadják.

 

Előzmény: Thomasb (42062)
Thomasb Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42062

Sziasztok!

Régóta követem a fórumot read only módban. Most azonban felmerült egy kérdésem amit talán az ittenni tapasztalt Kéktúrázók meg tudnának válaszolni.
A helyzet akövetkező: Túratársammal már elég régóta tervezgettük egy kéktúra szakkör elindítását gyerekeknek. Ez most meg is fog valósulni, holnap lesz a nyitó túra a 14. szakaszon. Ugye van a Gyermek Kéktúra kiírásában egy olyan kitétel, hogy 6+ fős csoportok szervezésért, vezetésért 1-1 felnőtt is részesülhet az elvileg csak gyerekeknek járó szakasz jelvényekben.
Namármost ezt nekünk milyen módon kell leigazolnunk? El kell kezdenünk egy teljesen új igazolófüzetet a gyerekekkel párhuzamosan? Vagy elegendőek a túrajelentések (mindketten bronzjelvényes túravezető vagyunk) illetve a tény, hogy egy csomóba fogjuk majd elbíráltatni a füzeteket? Természetesen a lurkókkal bejárandó szakaszokat mi már leigazoltuk a saját füzetünkbe az elmúlt években.

Ma próbáltam kipuhatolni az MTSZ nél, de nem volt ott egy ezirányú illetékes sem aki segíteni tudott volna.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdvözlettel:

 

Thomasb

HIMBALA Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42061

Szia!

 

Talán egy megoldás lehet ez is:

 

Rétságra reggel kocsival, Rétságról van busz Romhányra 7.40-kor, ami 7.56-ra van ott.

(Van egy későbbi is: 10.13-kor indul, 10.29-kor érkezik)

 

Túra: Romhány - Ősagárd.

 

Ősagárdról van busz Rétságra 15.12-kor, ami 15.43-ra érkezik,

vagy Ősagárdról busz 16.43-kor Nőtincsi elágazóig, ahová 16.58-kor érkezik, várakozás 18 perc, majd busz 17.16-kor Rétságra, ami 17.25-kor érkezik oda.

 

(A közölt adatok a menetrend online-ről származnak, felelősséget nem vállalok értük..;))

 

Előzmény: jzp2107 (42057)
asciimo Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42060

es ha Bankon hagyod a kocsit, es reggel az egyik vegpontra utazol, aztan delutan a masikrol Bankra vissza?

 

Előzmény: jzp2107 (42057)
Bányatörp Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42059

Bezárja kapuit a várgesztesi vár:

 

http://oritel.hu/index.php?nid=2493

rozaa Creative Commons License 2013.10.18 0 0 42058

Én keresnék egy embert aki hajlandó Romhányból kiautózni Bánk, romhányi elágazásig. Onnan 17ó 31-kor megy közvetlen járat Bp-re.

Előzmény: jzp2107 (42057)
jzp2107 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 42057

logisztikusok!

 

Ősagárd-Romhány szakaszt hogy logisztikáznátok vasárnap?

Ősagárdról 10-kor lehet indulni, Romhányból 17:07 után nincs busz (19 km, mivel gyerekkel megyek, jobb lenne ha lenne egy vészjárat később, ha esetleg lekésnénk, sose lehet tudni)

 

néztem azt is hogy ősagárdig kocsival, onnan Romhányba busszal és visszagyaloglás, van is egy busz 10:02-kor amivel 10:30-ra Romhányban lennénk, tök jó, de egy perc van átszállásra Bánk bejárati úton

Nem tudom melyik a kevésbé necces :-)

bakancsbetörő Creative Commons License 2013.10.17 0 0 42056

csak egy gondolat...

 

Akik itt vagyunk tutira egy dolog közös bennünk. A természet szeretete!

Ja és még egy, az a bizonyos flow állapot elérése a természet segítségével.

Mivel egyéniségek vagyunk, van akinek gyorsabb tempóban, könnyűsúllyal, nagyobb teljesítménnyel sikerül, van akinek lassabb tempóban, nehezebb súllyal. Van akinek kell hozzá az ottalvás is.

 

konkrét...

 

Nekem speciel savanya a szőlő! Irigylem a telj.túrások tempóját, és kitartátát, de nem vagyok rá képes. Én is túrázom 3fős baráti társaságunkal, könnyűsúllal, otthonalvással, de azt a bizonyoa lelkiállapotot, csak ottalvósan, sátort cipelve érem el. Egyedül. Hadidoki, számomra tetszetősen fogalmazza meg. De Hörpölin is is ezt írja egy mondatban. ...teljesítette a K100at, "de a rohanás nem az én világom" írja.

rozaa Creative Commons License 2013.10.17 0 0 42055

Folytassuk a tudás megosztást! Minél sokfélbb a vélemény, annál stabilabb a Kéktúra - ez a diverzitás. (Úgy látom beindult. / A gyerek téma tökéletesen igaz.) Van belső infó és külső: remélem Hörp itt van, és írja a szállásokat G.I-nek - ez a belső; ha steril embereket akarunk túrázásra rávenni - az a külső. Gyerekeknek túramozgalom kell, igazolófüzet, jelvény, és kis távok. A kölök iskolájában működik: félévente három túra, pecsételéssel, igazolófüzettel, pontgyűjtéssel... Mind a kettő fontos, de a külsősök bevonása lenne a fontosabb, ezért mondanám, hogy egyesületek, túravezetők, útkaparók gyújtsanak be! á

Előzmény: asciimo (42052)
HEV Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42053
asciimo Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42052

Mondjad a gyerekeknek, hogy mivel egy nap egy 50-est nyomunk le nem kell koran kelni. Hatha ugy szimpatikusabb lesz nekik.

 

Nezd meg ezt:

http://www.decathlon.co.hu/1023-trail-hatizsakok

QUECHUA RT EXTEND 0-2 L FEKETE HATIZSAK

A szine piros, de a decathlon mar csak ilyen.

 

En egy ilyennel nyomatom az egynapos turakat. Elöre belefer 4-5 gel, hatulra 2 liter folyadek, es van egy zseb iratoknak/penznek/igazolofuzetnek egy zseb pedig kajanak (ebbe belefer kb 3 szelet csoki plusz egy banan)

A zsak abszolut nem szorit, es nem lötyög futas közben.

Persze vehetsz Camelbak-ot is, ha többet akarsz kiadni, biztos van olyan feature amit a decathlonos nem tud.

Pl. van melegitö a folyadek csövehez, hogy telen ne fagyjon be. De ezt okosan ugy is meg lehet oldani, hogy a szivas utan belefujsz.

 

Van rajta kivul valami halofele, abba bele lehet szoritani egy pulovert ha nagyon kell.

 

Regebben egy deuter övtaskaval probalkoztam ilyen kocogos kekturakat csinalni, de 40 utan nyomta a hasfalamat, nem nagyon kaptam levegöt. Pedig ez egy kicsi övtaska volt. A 16 literes övtaska, az meg nem övtaska, hanem "övbörönd".... 16 liter, minek? Tulelofelszerelest akarsz vinni?

hadidoki Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42051

Köszönöm, örülök, hogy tetszik! Olvasd élvezettel!

Előzmény: bakancsbetörő (42049)
hadidoki Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42050

:-)) ... dehogy haragszom, élvezd úgy útjaidat, ahogy te szereted!

 

De érdeklődésedre álljon itt egy-két idézet lapomról:

"... a természet részévé válni arra a pár napra, csak egyedül lehet. Így már inkább "meditációs" hangulatú a túra. A természet nélkülünk is teljes életet él, a fa, a virág, a patak akkor is ott van, amikor mi már otthon a paplanos ágyban alszunk, vagy éppen a munkánkat hajtjuk, és eszünkbe sem jut a kirándulás. Mi csak vendégek vagyunk abban a világban, és annál több titkát árulja el nekünk, minél szelídebben, belesimulva lessük el."

vagy egy másik:

"Szép, álmodozó, érintetlen volt a táj. Megragadott egy érzés: ez itt egy tökéletes, tőlem függetlenül is létező önálló világ, amibe most egy kicsit bepillanthatok. Klassz érzés volt."

 

Én azt keresem útjaimon, hogy érezzem, otthon vagyok, hogy a természet befogadjon, mint hazatért fiát. Számomra ilyenkor zavaró, ha éjszakára (praktikus okokból) szétszakítom a hangulatot, és hazautazom aludni. De hasonlóan zavar, ha bármilyen civilizált szálláson kiszakadok a természetből. Ez a hangulat nekem bőven megér plusz súlyt a hátamon, nem olyan nagy ügy néhány nap alatt 100-150 km gyaloglás 15-20 kg-os hátizsákkal. Nekem megéri ez az alku!   

Előzmény: asciimo (42045)
bakancsbetörő Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42049

Hadidoki!

Klassz az oldalad! :-)

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.10.16 0 0 42048

No, ha minden igaz, akkor nekem lesz két -eddig még nem volt- élményem a Kékesen a hétvégén:

- sötétben a csúcskőnél

- hajnali 7 körül a csúcskőnél.

:-)

 

Egyébként igazad van az élményekkel kapcsolatban - és ezek megfizethetetlenek.

(Persze mindenki másképp csinálja.)

Előzmény: Törölt nick (42047)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42047

Ez most súlyos tévedés volt...
Makkoshotykán Vilma néni van, 2500-ért. :-)))


Viccet félretéve: arról még nem beszélt senki, hogy a józan számolgatás mellett miért is jó még egy-egy éjszakát eltölteni egy faluban, vagy egy akármilyen másik turista szálláson. Mennyire más arcát mutatja egy hely, vagy egy helység késő este, vagy éppen korán reggel, mennyire más élmények, impulzusok érik az embert ugyanott csak éppen más időpontban.
Mesélhetnék arról hogy egy éppen mínuszba hajló októberi reggelen milyen más, szinte meghitt élmény egy kis séta a Kékestetőn, nem hinné el az aki csak délutáni turista csúcsforgalomban  látta eddig.
Vagy egy kora reggeli séta az ébredező Regécen, mikor az emberek éppen szüretbe indulni készülnek, esti séta Füzéren, mikor már kapcsolgatják fel a villanyokat, és néhány pillanatra bepillantást lehet nyerni a meghitt falusi otthonokba, Velemben szintén napkeltekor összefutni a köntösben sétálgató Törőcsik Marival, és  simán csak egy "jó reggelt"-et köszönni neki, vagy éppen Jósvafőn estefelé beszélgetni azzal az idős nénivel aki a mai napig minden este a tehenét a patakban itatja meg, ezeket a dolgokat csak az tapasztalja meg aki eltölt egy-egy éjszakát pár szálláshelyen a kéktúra mentén. 2000, 3000, vagy 4000 forint? Nem tudom, de megéri.

 

 

Előzmény: asciimo (42045)
asciimo Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42045

nem kell beleolvassak, csinaltam eleget ezt a satorozos dolgot. Szerintem az eletben mindenkinek el kell töltenie kb 100 ejszakat satorban. Ezt a kontingenst mar kb. ki is meritettem. Esetleg a gyerekeimmel fogok meg ilyet csinalni.

Tudom hogy valakinek bejön, meg oke a fantasztikus hangulat a szabadban azt en is szeretem. Nem felek semmilyen ejjeli zajoktol, sot kifejezetten szeretem. De ha ilyet akarok, akkor elmegyek egy faluba elmaszok onnan 4-5 kilometerre satorral es alszom. masnap vissza az automhoz es haza. De hogy hosszutavu gyaloglason satort cipeljek - nincs az az Isten.

A töretlen turazas viszont el se tudom kepzelni. Mi az hogy töretlen? Erröl meselhetnel. Mert nem alszol Mari neninel Makkoshotykan, hanem csak a kocsmaba mesz be? Ez miert lenne töres? Ha valaki nomadkodni akar, az menjen el a Fjallraven classic utvonalara amikor nincsen rendezveny, az nomadkodas. Ez pont az a kerdes mint amikor a teljesitmenyturan köpködik a deposkocsis teljesitöket hogy ugy könnyü. De aki köpköd, az is bemegy sörert a kocsmaba, nem pedig maga cipeli. Nem kötözködesböl, tenyleg erdekel masok velemenye. Mit ertesz töres alatt?

 

ps

peace - nem kötözködni akarok. Akik ismernek tudjak hogy itt a topikon a "rohanos" turazok köze tartozom. De regen sokat satoroztam, es az elsö OKT-mat kb vegig satorral csinaltam.  

Előzmény: hadidoki (42040)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42044

:) Ez aranyos. A nagyobb emelkedők tetején én mindig feladom egy öt percre; aztán kilihegem magam, és megyek tovább. (Ha épen van a kislábujjkörmöm) :D

Előzmény: jzp2107 (42036)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42043

A fürdés necces valóban, a patakok nyáron kiszáradnak, télen meg hidegek :) 

 

Ezeket a szállásokat én mind a TTT fórumról böktem ki, vagy google-ből, ott helyben. A Dunától nyugatra nincs tapasztalatom, de ott keleten szerintem megfizethetőek voltak.

Előzmény: V43 1279 (42042)
V43 1279 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42042

Én beérem ennyivel is, nem kell 5*-os szoba meg terülj-terülj asztalkám (persze  főleg több nap után nem lenne rossz, de nem létszükség).

Hol lehet ilyen szállásokat találni? Neten nem igazán vannak fent. Polgármesteri hivataloknál kell érdeklődni?

 

Én is osztom az ő álláspontját, hogy sokat dob a túra feelingjén a szabadban töltött éjszaka, így lehet talán a legjobban azonosulni a környezettel és a természettel. A vadkemping legnagyobb hátránya a fürdés hiánya (ezen max. egy patak segíthet), meg a cipekedés cserébe viszont kötetlen és ingyen van (csak a jó sátrat kell egyszer megvenni).

Előzmény: Törölt nick (42035)
V43 1279 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42041

Ez így van.

Ezen kívül csak az idő szól a szállás mellett a Vértes-Mátra viszonylatban.

Előzmény: asciimo (42038)
hadidoki Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42040

Reméltem, hogy átmegy a hozzászólásomon: nem a spórolás a cél, az csak bónusz. A cél a fantasztikus hangulat amit az éjszaka a szabadban, és a töretlen túrázás tud nyújtani.

Talán olvass bele a lapomba, hátha kedved kerekedik hozzá! (Adatlapomon megtalálod a linket)

 

Persze ha te szálláson szereted az éjszakát, hát élvezd úgy a túrát. Sok jó élményt kívánok!  

Előzmény: asciimo (42037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!