Keresés

Részletes keresés

bohókása Creative Commons License 2009.01.28 0 0 637
Akkor sem a sulyrakosgatással oldanám meg a problémát .Ha lehetséges akkor az utánfutón raknám hátra a kerekeket,esetleg a vonorud meghosszabítása illetve a "vezető ülés elöbre hozatala segíthet a problémádon.A felesleges sulyok cipelése csak csökkenti a vonóerőt,növeli a fogyasztást.

Bkása
Előzmény: Gokartos (636)
Gokartos Creative Commons License 2009.01.28 0 0 636
Köszönöm a segítséged!!!De én nem akarok szántani a géppel!!!jobban inkább csak fuvarozgatok vele és elég sokszor fordult már elő hogy megkellett tolni!!!azért gondoltam hogy egy kicsit több súly kellene rá,mert szerintem jobban fogna a gumi!!!De viszont nagyon sokat sem akarok rá aggatni!!!Ezért kérdeztem!!
Előzmény: bohókása (635)
bohókása Creative Commons License 2009.01.28 0 0 635
Körmös kereket kéne fabrikálni valami régi felniből.Arra könnyeb sulyokat hegeszteni ,plussz a körmök és már mehet is a szántás.
Előzmény: Gokartos (634)
Gokartos Creative Commons License 2009.01.28 0 0 634
Köszönöm a segítségét!!Akkor kb mennyi lenne az ideális súly a marci elejére hogy ne kapirgáljon annyira!!??Most van rajta 10kg súly az elején!!!Láttam egyébként a robix oldalon a robihoz való orsúly 30kg,a keréksúly pedig 60kg!Gondolom ez már nagyobb kertitraktorra való!!!Akartam feltölteni képet csak túlnagyméretü!!
Előzmény: bozótirtó (632)
bohókása Creative Commons License 2009.01.27 0 0 633
A Terrák a Goutbrodok( remélem jól irtam) egyik tipusának volt a koppintása.Én már a 70-es évek elején dolgoztam ilyen géppel.Kiválóak.Jelenleg is van ilyen gépem,fünyiró,rotakapa részt szoktam is használni néha.Van még egy gyári utánfutom és a hozzávaló váltós alapgépem ötlovas motorral szerelve.Ezeket nem használom már ,szivem szerint eladnám őket, de ahoz molyolnom kéne rajtuk néhány órát hogy piac képesek legyenek . Az áruk valoban elég magas volt már régen is.Az említett 70-es évek elején 14 000 ft volt az áruk állami dotációval.Ezért elég sok vasat kaptál. Motort,és vagy 6-8 féle adaptert.A váltvaforgató ekét ha sikerült jól beállitani akkor nagyon jól vitte az 5 lovas masina is.
Előzmény: bozótirtó (625)
bozótirtó Creative Commons License 2009.01.27 0 0 632
Nem vagyok én benne annyira.Neten nem találkoztam olyan oldallal amelyik részletesen foglalkozna ilyen dolgokkal,mondjuk nem is nagyon kerestem.Agrokernél,mezőgazdasági üzleteknél érdeklődhetsz ha nagyon érdekel ott tudnak segíteni árakat is mondanak.Azt azért nem árt tudnod,hogy elég drágák.Apróhirdetési oldalakon ha szerencséd van néha lehet találni sokkal olcsóbban.Vagy a pótsúlyozást meg lehet oldani házilagosan is.
Előzmény: Gokartos (631)
Gokartos Creative Commons License 2009.01.27 0 0 631
Segíts már akkor nekem!Látom te benne vagy elég jól a témában!!Hol találok olyan honlapot ahol találok ilyen dolgokat hogy:gyári súlyok,külömböző méretü kerekek,gumik stb...Köszi
Előzmény: bozótirtó (630)
bozótirtó Creative Commons License 2009.01.27 0 0 630
Hát azt nem tudom,hogy érdemes e vele foglalkozni,de bármilyen kereket rá lehet tenni,legfeljebb kell csinálni egy közdarabot vagy egy kicsit alakítani.
Előzmény: Gokartos (629)
Gokartos Creative Commons License 2009.01.27 0 0 629
Igen a regulátorrugón állítottam!Nem forog sokkal többet,egy picit nőtt a fordulat csak!Szántással meg nemis kínylódok,mert már az ekét is eladtam!Jobban inkább fuvarozgatok meg nyáron a szőllőnkben kapálgatok vele!Gondolkoztam most azon hogy lehet teszek alá nagyobb robinak a kerekét!Érdemes lenne???Tudom hogy a motor gyengébb lenne valamivel mert nagyobb a kerékátmérő,de viszont1picit gyorsabb lenne és szerintem jobban is kapaszkodna a nagyobb kerék!!Csak azt nemtom hogy megeggyezik e a két kerék tengelyátmérője!!???
bozótirtó Creative Commons License 2009.01.26 0 0 628
Lehet kapni gyári súlyt,ha nem is pont ehez a géphez de meg lehetne oldani a felszerelését.Viszont jobban jársz ha szántási kisérletekkel nem erőlteted a gépet.Ha a regulátorrugón állítottál és azt kérdezed,hogy ettől károsodhat e a motor hát az attól függ mennyivel foroghat többet a gyári beállításnál?Ezeknek a négyütemű gépeknek 3000 f/min körül van a fordulata.Mivel ezek szóró olajzással vannak ellátva a nagyobb fordulaton nem kielégítő az olajzásuk így hosszabb távon nem igen díjazzák.
Előzmény: Gokartos (627)
Gokartos Creative Commons License 2009.01.26 0 0 627

Üdv!

 

Nekem is marci 55- van és én megvagyok vele elégedve!Van az elején 10kg súly,de én ezt keveslem!Nem tudjátok hogy ilyen tipusú trakihoz lehet-e kapni gyári keréksúlyt,vagy hány kg súly lenne megfelelő hogy ne kapirgáljon annyira????Használtam énis szántásra,de csak szenvedés volt az egész!Állítottam a gyári rugón ami autómatikusan vezérli a gázt,így egy kicsit nagyobb lett a fordulat!Ezzel ártottam a motornak??Így a téli időszakpan fahordásra használom!Egyépként 5,5Le!Ha van valami jó tippetek tanácsotok ilyesmikkel kapcsolatban írjatok már!!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 626
Köszönöm a gyors válaszokat. 360.000 Ft egy kicsit sok egy hobbigépre, ezért maradok az általad említett Hondánál.
Előzmény: bozótirtó (625)
bozótirtó Creative Commons License 2009.01.17 0 0 625
Ha kapálás az elsőleges szempont akkor az áltam említett gép nagyon alkalmas a feladatra.A Terra gépekről:a kérdésedben benne van a válasz.Jó gépek.Nyilván édesapádnak sem ment volna el ennyi ideig ha nem így lenne.Mai napig gyártják őket,többféle motorral:kétütemű,négyütemű,diesel.Az évek során több tipusa látott napvilágot.Rengeteg adaptert gyártanak hozzá így a legkülönbféle munkák elvégzésére alkalmassá tehető.Főleg azok használják akik nagyobb területen foglalkoznak pl zöldség termesztéssel,fóliával.Ennek az egyik fő oka a gépek magas ára.Néha különben igen jó haszált gépet lehetne venni az új ár töredékéért.
Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.17 0 0 624
A kapálás lenne az elsődleges, ha éppen nem lehet krumplit töltögetni, az nem tragédia. Mi a véleményetek a Terra gépekről? Apám vagy 30 évvel ezelőtt vett magának, és a motorján kívül mindene jó volt. Ahogy látom, a motort azt lecserélték, de mást nem.
Előzmény: bozótirtó (623)
bozótirtó Creative Commons License 2009.01.17 0 0 623
Jó kérdés!A 2000m2 már nem kis terület.Arra kellene legalább egy 5Le-s gép ami tartós is.Mivel ahogy írod dombos a terület olyan kellene ami nem túl nehéz pl HONDA FG 315.Viszont krumpli töltögetésre ez nem alkalmas.Arra a munkára nagyobb tömegű gép kellene.Vagy kompromisszumot kell kötnöd annak függvényében melyik célra használnád többet.
Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.16 0 0 622
Üdv!
A tavasz folyamán szeretnék vásárolni egy rotációs kapát. A kérdésem az lenne, hogy milyet.
Szempontok:
terület: kb. 2000m2, nem túl kötött talaj, domboldal.
Leginkább kapálásra kellene, esetleg krumpli töltögetésére.
Mit javasoltok?
Előre is köszönöm!
hazsikas Creative Commons License 2009.01.12 0 0 621
Sziasztok!Engem a kisolaszhoz(mpm 02-es)érdekelne robbantott ábra.Ha valakinek lenne kérem segitsen!
bozótirtó Creative Commons License 2009.01.03 0 0 620
Szevasz.Rotációs kapával nem igen lehet szántani.Ahoz kell legalább egy olyan gép aminek a megnevezése egytengelyes kerti traktor.Motorteljesítménye 6 Le fölött.Ezek beépített sebességváltóval rendelkeznek hátrameneti fokozattal,megfelelő áttétellel.Megfelelő járókerék pótsúllyal,továbbá orrsúly használata még ezeknél is szükséges.
Előzmény: thl (619)
thl Creative Commons License 2009.01.03 0 0 619

Sziasztok!

 

Érdekelne azoknak véleménye akik rotációs kapához kapcsolható jobbraforgató ekét használnak. Főleg arra lennék kiváncsi, hogy milyen tipusú kapád van és milyen teljesítményű motorral van szerelve? Érdekelne, hogy milyen kötött talalyt és milyen mélyen tudod megszántani vele. Mekkora átmérőlyű kereket használsz és plusz súlyt használsz-e? Valamint minden szántással kapcsolatos jótanácsot szivesen fogadok.  

gabesz961 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 618
Miért nem veszel rá csak motort. A Honda GCV 160 5.5 Le egy az egyben csereszabatos és feleannyiba kerül-
Előzmény: sz_attila (612)
sz_attila Creative Commons License 2008.12.02 0 0 617
A honda hivatalos honlapján az fg205 a csúcsmodell :)
Előzmény: 4125 (616)
4125 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 616

Hát akkor ezt is csak nálunk tudnád megvenni.

Miért nem kapható, nem forgalmazzák?

sz_attila Creative Commons License 2008.12.02 0 0 615
... de az FG205 típus ellenben több, mint 700 euró... Ezek teljesen hibbantak.
Előzmény: sz_attila (614)
sz_attila Creative Commons License 2008.12.02 0 0 614
Utánanéztem, tényleg jók a paraméterei. Viszont félelmetes, hogy Szlovákiában nem kapható...
Előzmény: 4125 (613)
4125 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 613

Vegyél kawasaki motorosat :-)

 

szerintem ez nagyon tuti gép:

http://hondakisgepek.hu/fg315.php

sz_attila Creative Commons License 2008.12.01 0 0 612

Tiszteletem a motorosan kapálóknak :)

 

Jövőre váltani szeretnék, Robi 156H-ban gondolkozom (most egy Robi 66B van, azt váltanám le, mert gyenge).

Vélemények, tapasztalatok? Előre is köszönöm.

 

Attila

eMPet Creative Commons License 2008.11.05 0 0 611
Köszi, a hétvégén barkácsdélelőtt lesz! :-)
Előzmény: gabesz961 (610)
gabesz961 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 610
Ha nem eszi az olajat akkor érdemes javítani. Szerintem nem jól rakták össze a karbit a membránnál van a bibi. A karbi elején található csavart másfél fordulatra kell kitekerni. Ezenkívül meg kellene nézni a szelephézagot. A szívó 0,13-0,18 mm a kipufogó 0.23-0,28 mm. A szabályzó lapátnak ami a burkolat alatt van akadásmentesen kell mozognia.
Előzmény: eMPet (609)
eMPet Creative Commons License 2008.11.03 0 0 609
Nem eszi. Legalábbis eddig nem ette.
Előzmény: gabesz961 (604)
gabesz961 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 608
Szerintem Briggs motor.
Előzmény: nagylaci32 (603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!