Keresés

Részletes keresés

HANITA33 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1891
Szecsili! Még valami... Hol műtenek? .és mennyi idő telt el a két műtét között ? Nekem is mind a kettőt meg kell csináltatni és a Doki azt mondta, hogy legalább 6 hetet kell várnom amíg a csont összeforr. A csavar pedig bent marad.
HANITA33 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1890
Szia Szecsili!! Köszi, hogy írtál. Igen jó lenne ha irogatnánk.. Jól emlékszel, csütörtökön műtenek. A lábadozási időben tanulni fogok..
szecsili Creative Commons License 2013.01.08 0 0 1889

Szia Hanita33!

Ne aggódj, nagyon sokat így mütenek és minden rendben lesz. Engem pénteken mütenek, meg a másik lábamból meg a csavart veszi ki a doki, egy napot alszom benn, neki ez a módszere, az elsővel is így voltam. Ha van kedved, majd beszélgethetünk, ha jól jegyeztem meg téged meg csütörtökön? Nehezen szántam rá magam most a másodikra még inkább, de a józan eszem szerint döntöttem így. Ez mindig csak rosszabbodik, jobb nem lesz már, akkor meg jobb most megmüttetni, mint öregebb korban. Nekem helyi érzéstelenítésben lesz, és szerintem ez rosszabb mint az altatásos, de az első is így volt, a dokim így csinálja. Nem fájt a mütét alatt, mert úgy el volt érzéstelenítve, de hallottam mindent - amit most a mütéted előtt nem részleteznék - és irigyeltem azokat, akiket úgy mütenek, mint téged. Utána se fájt, összesen 2 db fájdalom csillapítót vettem be, az használt is és utána már nem kellett többet. Nekem a legrosszabb akkor is és most is a lábadozás lesz, azt viselem nehezen, mert türelem az kell hozzá, persze ez is egyéni. Sok sikert! Majd, ha már gép elé ülök, akkor ha akarod beszélhetünk! Szia

Előzmény: HANITA33 (1888)
HANITA33 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 1888
Sziasztok!Köszönöm a bátorítást és a jótanácsokat. Nekem is furcsa, hogy ilyen hamar elengednek, mert akivel eddig én beszéltem 3-5 napig voltak kórházban... De ezt az egynapos sebészetet ajánlották nekem..
Agárdirén Creative Commons License 2013.01.07 0 0 1887

Szia, Hanita33! Azért a 4 óra mulva hazaengedést furcsállom, mert nekem (csavar, drót nélküli műtét) még 4 óra multán még jócskán zsibbadt volt a lábam. Az ágyról lelépésnél vigyázz, ne zökkenjen, és a sarkadra, külső talpszélre állj a műtött lábaddal.. Nekem egyáltalán nem kellett fájdalomcsillapító, csak a legszükségesebb járkálást tettem, sokszor felpolcoltam. 

Türelmet, jobbulást kívánok!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1886

Szia Hannita33!

Ne izgulj, mert nem az a mélyaltatás lesz, ami a  többórás nagyműtéteknél. Ez a műtét kb. fél órát tart. Nyilván azért  is engednek ki 4 óra múlva, mert nincsenek mellékhatások. Ettől független az első nap  lelki szempontból nem árt ha nem egyedül vagy és ha kell valami tudsz szólni valakihez.  Lényeg, hogy  a műtét után,  a sarkadon, vagy a külső lábéleden menjél. Fel a fejjel hamar túl leszel rajta. A várakozás mindig nehezebb.

Előzmény: HANITA33 (1885)
HANITA33 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 1885
Sziasztok! Lenne még valami... Akit altattak; utána rosszul voltatok? Kell, hogy legyen velem valaki otthon 24órában? Mert engem egy napos sebészeten műtenek és aztán 4óra múlva hazaküldenek...(csavar lesz a lábamban)
Agárdirén Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1884

Boldog új évet minden sorstársnak! Ma fedeztem fel ezt a fórumot. és örömmel olvasom a megerősítéseket a műtét utáni gyógyulásról. Engem bal lábbal szept.19-én, a jobbot nov. 28-án műtöttek az Uzsoki kórházban. Sem csavar, sem drót nem került a lábaimba. A különbség a két műtét utáni gyógyulásnál az évszak, időjárás változás. A novemberi műtét után lassabban, nehezebben gyógyul, pedig kalapácsújj műtét nem volt. Még most, 5 hét után is dagadt, feszülő, alig bírom tornáztatni a nagylábujjam. Ahogy írjátok, az 5. hét után várható javulás. Nagyon ajánlom a leendő műtéteseknek a kezelőcipőt, főleg a téli időszakban, mert a kötésen felül a vastag zokni is belefér. Sajnos csak a jobb lábam műtétjéhez vettem meg. Most már nem hordom, így eladnám, a bal teljesen új, a jobbot négy hétig csak lakásban használtam. 36-37 lábra való. 

 

HANITA33 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 1883
Köszönöm! Megnyugodtam. Én sokat túrázom,és ezért aggódtam egy kicsit...
szecsili Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1882

Szia Hanita!

Látom Cocer már részletes útbaígazítást adott, de én is megerősítem azt, amit írt. Nekem januárban veszik ki a csavart és a drótot is, ez műtét után 7 hónappal lesz. Nem is fogod érezni, a mozgásban sem akadályoz, és én is a 6. héttől egyre jobban voltam. 2-3 hónappal a mütét után már nyaraltam, gyalogoltam. Fel a fejjel! Boldog Karácsonyt!

Előzmény: HANITA33 (1880)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1881

Szia Hanita33!

Ne agódj, mert lehet menni. Nekem nem csavarom, hanem lábanként két hosszú drótóm volt és cipőt is tudtam húzni. Az egyik majdnem egy évig volt bent. Úgy tudom, hogy a csavar rövidebb. A műtét után 6 héttel naról-napra egyre jobb lesz, majd meglátod, az eredményről meg nem is beszélve.

Előzmény: HANITA33 (1880)
HANITA33 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 1880
Szia COCER! Köszönöm szépen a válaszod.
Már nem félek inkább már várom, mert
fáj minden lépés.. Az aggaszt egy kicsit
,hogy a csavar bent marad(azt mondta a Dr.)
Hogy lehet úgy menni? Hajlik rendesen a láb?
Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.22 0 0 1879

Szia HANITA33!

Nincs ezzel semmi gond. Sok orvos műt  csak egy lábat és azután a másikat a kockázatok és a szövődmények elkerülése végett. Nekem is így volt. Valóban 6 hétig nem lehet terhelni a műtött lábadat. Sarkadon, vagy külső lábélen tudsz majd közlekedni. Ajánlatos kezelőcipőt beszerezni, mert azzal egyszerübb és  könnyeb a közlekedés pl. ha mész kötözésre, vagy konrollra. Sokat kell pihentetni, esetleg felpócolni és napjában többször hűteni.  A dokid hasszúrit is fel fog a írni a véralvadás, illetve a trombozis elkerülése végett. Ettől nem kell megrémüni, mert bőr alá kell csak szúrni, amig magad is megtudsz tenni. Esetleg, ha nem akkor valamelyik családtag is megtudja tenni. Nem fáj, nem kell félni. Fel a fejjel. Általában mindenhol egy napos műtétben csinálják. Egyik nap bemész, másik nap kijössz.

Előzmény: HANITA33 (1878)
HANITA33 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 1878
Sziasztok ! Én jan.10-re vagyok kiírva műtétre Budaörs 1 napos sebészet.
Műtöttek ott valakit? Dr. Knoll? Nekem azt mondta, hogy csak
Egyet műt a kockázat és szövődmények miatt, és 6 hétig rá sem
állhatok...
DKata46 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1877

Szia szecsili! Köszi a választ,kicsit nyugodtabb lettem! Te meddig voltál táppénzen,ill mikor mehettél dolgozni?

Én dec. 19.én még megyek a dokihoz,szept 21.-én műtött! Azt mondta a kontroll rtgn egy bő hete,hogy minden ok a csavarral és a fémlemezekkel,

de a csont még nem forrt össze rendesen. Én is "bábozok" az ujjaimmal,mert ha kézzel próbálom mozgatni a letapadást megelőzni,akkor az fáj!

Szerintem én januárnál előbb nem mehetek már dolgozni! Volt h 4 napig nem dagadt,duzzadt,aztán elmentünk bevásárolni,egész nap nem

pihentem és estére már nagyon fájt,feszült,dagadt!Most megint próbálom magam kicsit vissszafogni!!Köszi mindent.Ha lesz időd írj azért!

Szép estét Neked.

szecsili Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1876

Szia DKata46!

Nem mindenhez tudok hozzászólni, de ne aggódj, nekem is csak a 2-3 hónap között múlt el a duzzanat, feszülés. El fog Neked is múlni légy nyugodt! Én is sokat aggódtam, mert a mütét után 3 hónappal egy gyaloglós 6 napos külföldi útra mentem és addigra már simán fel tudtam venni a régi cipőmet és az úton sem volt problémám. A tornához nem tudom hozzászólni, ebben szerintem az orvosodat kellene megkérdezni. Nekem kb ilyenkor mondta, hogy kezdjem el tornáztatni a lábujjaimat, de amikor csak leülök, mindig mozgassam. Ne feszegessem viszont, de ezt is orvosa válogatja. Van akinek már előbb mondják, nekem csak kb ennyi idővel a mütét után és minden rendben lett. December 6-án lesz féléve, hogy mütöttek. Csak türelem kell és minden rendben lesz. üdv! Szia :)

Előzmény: DKata46 (1875)
DKata46 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 1875

Szia Mindenki!

Én 7 hetes bütyökmútétes vagyok,csavarral,fémlappal,mindkét lábamon! Nekem még

mindég dagad,feszül,és a járás sem az igazi! Érdekes módon csak zárt

cipőben tudok lépegetni,papucsban egyáltalán nem megy! Tornáztatásról részletes tippet adnátok,

megköszönném. Még nem dolgozom és nem is tudom mikorfogok.Sajnos nem ülő,

inkább eléggé "futkározós" munkát végzek. Szívesen várok tapasztaltabbaktól tippeket,

véleményt! Előre is köszi,szép napot mindenkinek!!

 

zsuzska86 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 1874

Hát akkor biztos neked is könnyű lesz, ami a csavart illeti, ha már tapintható. A lemezt meg majd meglátjuk, reméljük a legjobbakat, még sok időd van felkészülni! :)

Szia

Előzmény: szecsili (1873)
szecsili Creative Commons License 2012.11.12 0 0 1873

Szia Zsuzska!

Köszi a választ, remélem találsz majd megfelelő munkát. Remélem én is így viselem, ahogy Te leírtad. Talán olyan mélyen nincs, mert kivülről eléggé dudorodik, a lemez nem tudom milyen mélyen van, de a csavart érzem. szia! :)

Előzmény: zsuzska86 (1872)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 1872

Szia szecsili!

Eddig sajnos nincs nem sikerült munkát találnom, de azért megvagyok. A lábam jól van. :) Csavarkivétel után tudtam menni, nekem ambulánsan vették ki,szóval bementem, és már jöttem is ki a saját lábamon, semmi sántikálás. Persze még az érzéstelenítés nem múlt el azért. Pár órával később kicsit sántikáltam mert érzékeny volt és  a nagylábujjam nem úgy működött mint korábban, de kb másnapra már jól is volt, max 2nap múlva. Talán kicsit bedagadt de nem volt vészes.

Jó hogy a másik lábadat is megcsináltattod. Lehet egyszer én is meg fogom, sőt biztos. Mert azért érzem hogy fáj, ha olyan cipőt húzok ami nem tetszik neki, és ez kb igaz az összes kicsit magasabb sarkúra is, de ha meg lapos az a baja. :P

Szóval a csavarkivétel semmiség. Persze attól is függ hogy hol van, mennyire van benne a csontban.

Üdv

Előzmény: szecsili (1871)
szecsili Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1871

Szia Zsuzska!

Örülök Neked! Remélem jól vagy, találtál jobb munkát? Na azt akarom megkérdezni, hogy a csavar kivétel után mennyire esett vissza a járóképességetek? Közeledik az én lemez és csavar kivételem, pontosabban januárban, de már elkezdek ráhangolódni, ezért érdekelnek a részletek. Utána a csavar helye fáj-e, ujra dagad-e, tudtatok-e rendesen menni, ha nem akkor meddig nem? Képzeld valószínű rászánom magam ugyanakkor a másik lábam megmütésére is... Nehéz döntés, de azt hiszem jobb lesz így. Várom válaszodat üdv, szia :)

Előzmény: zsuzska86 (1870)
zsuzska86 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 1870

Szia szecsili!

Visszatértem! :)

Előzmény: szecsili (1869)
szecsili Creative Commons License 2012.11.09 0 0 1869

Zsuzska vagy Dulszy! Ha valamelyikötök erre jár szóljatok, valamit szeretnék kérdezni! Sziasztok! :)

Nomy84 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1868

Eladó 2 db bütyök műtét utáni kezelő cipő, külön is elvihetők!!! nagynomy@gmail.com, 0620/775-1749, Budapest, Gyula

DKata46 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1867

Szia Nyuszipofi!

képzeldd tegnap a kőrfolyosón mentem két karikát egy hótaposó csizmában,mert egyenlóre ez volt nekem itthon ami nagyobb!!

boldog is voltam,de eléggé elfáradtam,s aztán a lábam isfájt utánna egy kicsit. még mindég em merem rávenni megam h emeletet másszak,mert vissza is kell jönni/3./:))

Fokozatosan azért már akarom szoktatni a lábam a járkáláshoz!!!!Én nem tudom mikor ketdhetek dolgozni,sajnos én nem úéőmunkát végzek.

elég pórgős a munka és ott menni is kell rendesen.

Háát én nagyon szeretnék már dec elején vmikor kezdeni,de félek is!!

Jó munkát Neked!Vigyázz magadra,holnap pedig pihizzél sokat!!!!!:))

Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1866

Szia Kata!

 

Ekkora lábmérettel nem lesz gond a cipővásárlás :-) A lényeg, hogy kényelmes legyen a feje, széltében se szorítsa a lábad, mert még az az érzékeny rész. Még nekem se tökéletes a járásom, a bal lábamra bicegek egy kicsit.

A fáslit egész nap viselem, reggel betekerem, este fürdés előtt leveszem. Elkezdem rátekerni a lábujjak alatt és kétszer áttekerem a nagylábujjra, majd végig a lábfejemen, végül  a sarkamat kihagyva a bokámat is betekerem (a sarkamról úgyis mindig lecsúszik, ezér kihagyom). Nem vastag a kötés, de azért egy kicsit szorosabbra húzom, hogy tartson. Nekem még így jó , estére sem dagad be a lábam, mert hiába ülő munkát végzek, azért csak lógatom.

Sok sikert a cipővásárláshoz, holnap sajnos nekem munkanap, dolgoznom kell :-( Gyógyulj gyorsan! Szia!

Előzmény: DKata46 (1865)
DKata46 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1865

Szia Nyuszipofi11!

Hétvégén rászánom magam és elmegyünk egy kényelmes,lapos csizmát venni!

Egy számmal akkor én is nagyobbat veszek azt hiszem! Sajnos én igen "mozgós"munkát végzek,ezért is

hondolom h én olyan korán nem fogok tudni elkezdeni dolgozni!/kiszállásos véradásokra járok,az OVSZ-nél dolgozom/

Nekem 37-es lábam van,de volt amiből elég volt a 36-os.

A magassarkú nekem is a gyengém,imádom a csinos csajos cipőket!!

Reménykedem h azért időnként azért majd még lesz rá módomban ilyet is felvenni!

Hááát tudom nem mostanában! A nagylábujjamal nekem nincs bajom,csak annyi,hogy még a fájdalomtól nem tudom letenni

a földre teljesen.Gondolom ez a hosszadalmas lábélen jérkélásnak is köszonhető!

Tornában bízom,és próbálok egyre többet letenni az egész lábam a földre!

Most a cipőben való járkálásra gyúrok!Remélem menni fog! Te a cipőben is fásliztad? Persze ott csak gondolom vékomyan,

éppen hogy csak tartson igaz??? Vigyázz magadra,és a lábadra! :) Szép napot.

Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1864

Szia Szecsili!

Tényleg tök érdekes, ahány doki, annyi félét mond.. A csavar kivételéről: nekem a bokám van csavarozva, még 2005-ben egy szánkózás alkalmával törtem el, a János kórházban műtőtték meg a sűrgősségin éjjel kettőkor :-( Betettek egy fémlemezt és egy pár csavart is. Na azóta szépen bent vannak. Akkor azt mondta a doki, hogy kb. 1 év után veszik ki ha akarom, de ha nem akkor se lesz vele gond, csak ne 10 év után akarjam kivetetni, amikor már benőtte a csontszövet. Na nekem eszembe se volt még egyszer felvágatni, így azóta is bent vannak a csavarok, meg a lemez. Igazából kitapintható, de nem okoz panaszt. Most a doki aki műtött a bütyökkel, azt mondta szedjük ki azokat is a következő műtétnél, jobb ha nincs benne. De igazából tartok tőle, hogy 7 év után már nem nagyon kéne bolygatni...

Ha Neked nem kell fásliznod akkor szerencsés vagy, nekem már akkor is dagadt, ha hétvégén délelőtt álltam a tűzhely előtt és főztem, és nem volt befáslizva. Ebből is látszik, hogy mindenki másképp gyógyul, nincsenek klisék, amik minden emberre ráhúzhatóak.

Na késő van, holnap munka, szép éjszakát mindenknek!

 

Előzmény: szecsili (1861)
Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1863

Elszállt volna, de résen voltam, előtte kimásoltam amit írtam, így nem kellett újra gépelni :-)

Nyuszipofi11 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1862

Kedves Kata!

 

A Te lábad lehet hogy ikertestvére az enyémnek :-) Sajna nekem nem műtőtte meg a doki a kalapácsujjam a bütykökkel együtt, azt mondta, előbb a nagylábujjnak meg a csontoknak kell helyreállni. De az is lehet, hogy ennyi fért a műtét programba. Az tény, hogy minél több a vágás-fúrás-faragás, annál nehezebben gyógyul, emiatt ne legyél elkeseredve. Ahány doki úgy látszik annyi félét mond. A kezelő cipőt főleg az ortopéd klinikán ajánlják, de tényleg nem rossz, mert a láb elejéről teljesen leveszi a terhelést, így nyugodtan lehet benne közlekedni anélkül, hogy rosszat tennél a lábadnak, sőt az én dokim azt mondta lehet majd fokazatosan is terhelni, hogy ne legyenek kötöttek az ízületek.

A régi cipőkről: én hosszú évekig csak és kizárólag magas sarkú és talpú cipőkben és csizmákban jártam, gondolom ez is nagyban hozzájárult a bütyök kialakulásához. Tavaly télen már anyira fájt a lábam (főleg a kalapácsujj, nem is annyira a bütyök), hogy már alacsonyab sarkú csizmát és telitalpú csinibb cipőket vettem. Ezekből is egy számmal nagyobbat, mint amit eddig hordtam, ami nem kis kihívás mert előtte is 41-es lábam volt, most 42-est veszek, amit csak a Deichmannba kapok viszonylag mefizethető áron. Tehát ha előtte csak magas sarkú cipőd volt, akkor azt valóban nem fogod felvenni egy jó darabig, de ha már előtte is kényelmes "hordható" cipőd volt, akkor fel tudod majd venni, én is felvettem már a tavaly télen vett laposabb sarkú csizmámat, de most még egy annál is laposabb sarkúban járok, amit most vettem. Első hetekben érdemes majd egy jó kényelmes kitaposott edzőcipőben elindulni.

Én az 5. héttől dolgozom, de mint írtam kocsival hoztak-vittek, irodában dolgozom számítógép előtt, így napközben sem terheltem, kényelmes papucsban járkáltam bent is.

A fásli: nem kérdeztem meg róla a dokit, nekem egyszerűen jobban esik ha be van kötve, mert hajlamos a lábam a dagadásra, ha befáslizom akkor nem dagad bele estére a cipőbe, sokkal jobb érzés mint nélküle. Ez is egyéni, próbáld majd ki vele és nélküle is.

A Biotron lámpáról sem kérdeztem meg a dokit. Nekem anyukám adta oda, ők vettek pár éve egyet, sokat használja, segít neki. Nem tudom nélküle mennyire gyógyult volna, nincs összehasonlítási alapom, de szerintem nem humbuk, tényleg használ.

A heg (ahogy írtam oldalt is van egy szép hosszú, meg felül a két lábujj között is egy rövidebb.. Neked csak oldalt van?) igazából elég szép, még piros egy része, de nem heges, szépen gyógyul, de a bokaműtétem után is hasonló volt és azon már csak egy vékony halvány heg van, szinte nem is látszik.

Kata, Neked mennyire lettek egyenesek a lábujjaid? Csináltál előtte-utána képet?

Na szép kis regényt írtam, remélem nem száll el :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!