Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.07 0 0 57131

Az orvos, aki diagnosztizált először csak annyit mondott, hogy nincs semmi probléma, csak nehezebben fog menni a spontán teherbeesés. A második orvos, akinél voltam azt mondta nincs nagy gond, van nekem menstruációm, csak nem lehet tudni mikor. Majdcsak összejön a baba. De a többi tünettel, problémával senki sem foglalkozott. Még az endokrinológusok sem.

Előzmény: Micimalacka (57117)
yoyo444 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 57130

Szele (ne vedd sértésnek) mintha nem is te írnál a nicked alatt :) emlékszem miket éltél át régen, és itt nem csak a pasi ügyre gondolok, hanem amikor egészségügyileg annyi minden összejött... 180 fokos fordulat és ami a legszuperebb, hogy milyen pozitívan állsz a dolgokhoz :) komolyan mondom, le a kalappal!

Szülinapodon Isten éltessen és gratulálok az eljegyzéshez, sok boldogságot nektek és kívánom, hogy hamarosan ez még nagyobb legyen ;-)

Előzmény: Szeleszte (57129)
Szeleszte Creative Commons License 2013.02.05 0 0 57129

Jokeva

 

Igen volt olyan időszak, amikor egy normálisat sem találtam, és azt hittem egyedül fogok megőszülni. Most meg kicsattanok, hogy megtaláltam a másik felem, lehet babám előbb vagy utóbb, így vagy úgy, de nyélbe ütjük. Annyira boldog vagyok, hogy elérhetem álmaimat egy olyan pasi mellett akit szeretek és ő is szeret engem.

 

Amy, gina:

 

Köszönöm szépen, tényleg a gyűrűvel nagy volt az öröm:)

Előzmény: Jokeva (57125)
Szeleszte Creative Commons License 2013.02.05 0 0 57128

ninett:

 

Örülök, hogy férjnél vagy és van már egy 4 éves lánykád:) Ő is valahogy összejött neked ha azt vesszük, nem szabad feladni, biztos így vagy úgy, előbb vagy utóbb összejön a babo:) Én is drukkolok, és azért írj mi úsjág, ha meg zebracsíkod lesz (a terhességi teszten) akkor bőven majd illik szólni:)

Előzmény: ninett079 (57124)
b.gina Creative Commons License 2013.02.04 0 0 57127

Nagyon boldog születésnapot és gratula az eljegyzéshez! :) :)

 

 

Előzmény: Szeleszte (57123)
Amy1986 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 57126

Szele! Boldog Szülinapot! :) 

 

 

Előzmény: Szeleszte (57123)
Jokeva Creative Commons License 2013.02.04 0 0 57125

Istenem Szele, még emléxek, mikor itt sírtál pasiügyben, miszerint neked aztán sosem lesz normális embered :)))

Előzmény: Szeleszte (57123)
ninett079 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 57124

Rá kell keresni a "Rubint Réka online"-re kedden este fél 7-8-ig van. Nem tornáztam még rá egyébként én sem, mert akkor már fürdetem a kislányomat. Ő 4 éves, férjnél vagyok. Kistesó-projekten vagyunk. Én most vagyok a 26. cnapon. Nem sok reményt fűzök hozzá, már egy éve sorra csak megjön. Kicsit kezdek belefásulni.

Drukkolok Neked, hogy sikerüljön a baba! És gratulálok az eljegyzéshez! Sok boldogságot!

Előzmény: Szeleszte (57123)
Szeleszte Creative Commons License 2013.02.04 0 0 57123

ninett:

 

Facebookon egészen pontosan hol? Amúgy nem tudom, hogy Réka most mennyire erős tornát tart, de volt egy két dvd-m, hallod úgy pörgött, pattogott, hogy nyomonkövetni nem tudtam:)

 

Probálkozunk a babával, már csak ő hiányozna az életünkből. Szombaton a családommal tarottuk a születésnapomat, ahova beállított egy leánykérő köves gyűrűvel, apukám hirtelen köpni nyelni nem tudott. Nagy a boldogság, épp ma töltöttem a 32-dik életévemet:) Tényleg ha még a babó is összejönne, akkor aztán teljes lenne az öröm. Nálatok mi újság? Férjed van, vagy párod?

Előzmény: ninett079 (57122)
ninett079 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 57122

Szia Szeleszte! Ha tornáznál otthon kedd esténként a fészbúkon r. Réka tornáját élőben közvetítik.

Mi újság Veled? Egyébként hány éves vagy? Én 34.

Előzmény: Szeleszte (57121)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.31 0 0 57121

ninett:

 

Én "csak" 1*750 mg Merckformin XR-t szedek most egy fél éve, úgy néz ki, hogy negyedik hónapja 35 napra pontosan megjön.Peteérésemről nem tudok, mert az sztk-st lehet nyüstölni, de nem érdekli. Átjárhatóságim nem volt és azt sem tudom, hogy a párommal rendben-e minden, 8 hónapja próbálkozunk.

 

Diéta: nem kezdtem bele ch számításokba, egyszer egy dietetikus kiszámolta nekem miből mennyit, és kb minden nap szinte ugyanaz a reggelim vacsim: egy kis szelet tönkölykenyér, és a rajta lévők már mindegy. (persze no édesség). Az ebédnél néha több ch-t eszek, de a tízórai és az uzsi elég sovány szokott lenni, néha csak egy szem keksz, vagy egy pár falat gyümölcs.

 

Sport: heti egyszer, ha eljutok odáig kétszer úszok, 1000 métert. Valamint, ha tehetem, akkor gyalogolgatok módjával. Sajna még ezen is kéne csiszolni, nem ártana valami otthoni tornára rávennem magam.

 

 

Előzmény: ninett079 (57112)
bee7 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57120
Ja és persze csak a legfontosabbat hagytam ki, nagyon szeretnénk babát, úgyhogy ezennel ezt a tábort is erősítem ;)
bee7 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57119
Sziasztok! Uj vagyok itt a forumon és a PCOs-ek között is. December közepe óta csinálom a diétát és sportolok, januártól szedem a metet. A MM-be járok Breyer doktornőhöz. Szerencsére sztem elég gyorsan jó helyre kerültem. Leírnék egy pár leletet ha rápillantanátok és egy kis bíztatást kapnék tőletek akik szintén benne vagytok az sokat segítene.;)
glükoz 0' 5,1; 60' 4,8; 120' 4,5
inzulin 0' 3,6; 60' 79,2; 120' 16,2
TSH 3,530
LH 14,03
FSH 6,76
prolaktin 234,9
progeszteron 3,7
tesztoszteron 2,2
szabad T4 9,41
ösztradiol 257,7
még elég újak ezek a kifejezések ;) nektek mennyi idő volt még beálltak normálisra ezek az értékek?
köszi a segítségeteket ;D
b.gina Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57118

Sok orvosnál sajnos a diagnózis annyiból áll, hogy ráírja a papírra hogy PCOS, aztán semmit nem mond szegény betegnek, hogy mi lenne a további lépés. Én is így jártam a 2. endokrinológusnál, ráírta a papírra hogy PCOS-em van, de IR-em szerinte nem volt, a hormonok is jók voltak (csak akkor tudnám minek mondta hogy PCOS :D) a hízásomra meg annyit mondott hogy egyek kevesebbet és ennyi...

nem hiába kerestem fel egy harmadik endokrinológust is :D

Előzmény: Micimalacka (57117)
Micimalacka Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57117

Szia.

Azt írod, diagnosztizálták. Az az orvos, aki diagnosztizálta, nem kezel vagy nem irányított más orvoshoz, hogy kezeljen? Nem igazán értem...

 

Sport: bicikli, futás/gyaloglás, főként aerob edzés, ehhez nem kell termebe menni, vagy úszás. Otthon lépcsőzni is lehet pl.

 

Diéta: írd be itt a keresőbe a diéta szót vagy katt a nickemre és a hsz-eim közt találsz összefoglalót.

 

Dietetikus: itt sokat elegetett MM-ben pl, olvasgass azendietamponthun oldalon

 

MEtformint orvos döti el, mikor kell szedni.

Előzmény: Törölt nick (57115)
ninett079 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57116

Sziasztok! Nem egymás után clostiztunk, volt közben pihi. Uh követés is volt. 8-9 cm a nyálkahártya úúú azt hiszem a 12. napon. Az jó? Mondjuk a kislányommal amikor terhes lettem 8 mm volt.

Előzmény: Ediina (57113)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57115

Sziasztok!

Nyáron diagnosztizálták nálam a pco-t. Azóta jártam több nőgyógyásznál, endokrinológusnál, de egyelőre nem kaptam segítséget. Próbálok minél több helyen utánaolvasni a dolgoknak, változtatni, javítani az életmódomon. Sajnos egyelőre nincs lehetőségem eljárni sportolni edzőterembe, így valami tornát szeretnék elkezdeni, amit itthon is tudok csinálni. Tudnátok ebben segíteni? Illetve másik problémám a diéta. Egyelőre még csak ott tartok, hogy tapogatózok, próbálom összeszedni az információkat, hogy mit kéne, mit nem kéne, hogyan kéne enni. Tudna esetleg valaki ajánlani egy dietetikust, akit fel tudok keresni, s lehetőség szerint nem kell rá fél évet várni (elsősorban pécsi lenne jó, de budapesti is megfelel)? Illetve lenne még egy kérdésem: metformint mikor kell majd szednem, valamint ha végre megfelelően eszem és sportolok, akkor is szükségem lesz rá? Köszönöm előre is a segítséget!

Zemanek Creative Commons License 2013.01.29 0 0 57114

Inszemet tilos átjárhatósági nélkül csinálni és clostyt max 4 hónapig szabad szedni, emrt tönkre vágja a mnyh-t.

Előzmény: ninett079 (57112)
Ediina Creative Commons License 2013.01.29 0 0 57113

Először akar inszemezni? Érdekes!

Biztos jó dokinál vagy, ha 6 ciklusban egymás után Clostiztatok? Jártál közben uh-s követésre? Nem vékonyította el nagyon a méhnyálkahártyát?

Az én dokim minden másodikban javasolja, mert a megfigyelései szerint a mentes hónapok sikeresebbek. Nálam bejött. Abban a ciklusban amikor szedtem nem jött össze a baba, a következőben, mikor nem akkor igen. :)

Nekem a met nem segített, én Actost szedtem (más hatóanyag van benne, soványaknak néha jobb) mikor terhes lettem, terhesség alatt szedtem Merckformin retardot, szintentartásra.

Nekem ízületi problőémáim vannak, úgyhogy korábban gyógytornára jártam csak, most a másfél évesem után loholok egész nap.

Előzmény: ninett079 (57112)
ninett079 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 57112

Szeleszte!

3x 850 Meforalt szedek, 160 g ch, heti 3-4 alkalommal 55 perc szobabringa. Menstruáció: clostilbegyt óta szinte óraműpontosságú menszi. Ez már a 6. ciklus volt, így erről le kell állni. Egyébként 27-45 napig minden belefért (menszi). Peteérés, tüszőrepedés volt. Ja pm alulműködésem van. Krómot is szedek.

 

Edina! Köszi, igen a férjem OK. Átjárhatósági is lesz majd, de a doki az inszemet javasolja először. A psziché egyébként valóban nagyon fontos, jól látjuk.

 

Ti mennyit szedtek, sportoltok, mit?

Előzmény: Szeleszte (57108)
Ediina Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57111

Ninett, lehet, hogy semmi újat nem mondok, és túl vagy ezeken, de nekem ezen a ponton javasolt a nődokim petevezeték átjárhatósági vizsgálatot és illetve a páromnak egy spermaképre kiterjedő kivizsgálást.

A petevezeték átjárhatóság azért is jó a nődokim szerint, mert ha nincs is gond a kontrasztanyag átmossa a vezetőket. Nálam például az egyik rendben volt, a másik oldalon kissé nehezen, lassabban folyt át az anyag. (UH-s átjárhatóságin voltam, a röntgenesen ilyesmi nem látszik.) A vizsgálat utáni 2. ciklusban lettem terhes.

És még valami. Azóta a nyár óta kénytelen vagyok hinni a pszichés meddőségben és abban, hogy pár beszélgetés egy témában jártas pszichológussal sok kérdést rendezhet az ember fejében, megszabadíthatja sok szorngástól és elindíthat pár jó beszélgetést a párjával is.  Én kiegészíteném 3+1-re a hármas kezelést.

Előzmény: ninett079 (57107)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57110

Barba:

 

Mens-be jó orvosok vannak, akik innen odajártak csak jókat írtak. Remélem neked is össze fog jönni:) Majd kérünk beszámolót mi volt a Mens-be:)

Előzmény: Barba81 (57109)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57109
Mi is mar egy éve hogy babát akarunk,de most már talán segitenek márc 19 re kaptam a mensbe idopontot
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57108

ninett:

 

De klassz, lassan toborzok már ide egy babát szeretnék című alfórumot:) annyira jó lenne, ha itt sikerülne összefogni egy kis bandát, akik babát szeretnének. Kivel mizu, mennyi met-et szed, hogy áll a menstruáció, hogy néz ki a görbe. Tudom néha nehéz szembenézni a problémával én is úgy érzem, hogy nem mindig akarom hogy ez folyjon a csapból is. De mivel nyár óta probálkozunk nem adom fel, felálltam és harcolok és igen is lesz baba:) Tényleg olyan jó, hogy most páran már visszajeleztetek, hogy ti is akartok, legalább nem érzem magam annyira nyomorultul hogy egyedül topogok ebbe a cipőbe.

Előzmény: ninett079 (57107)
ninett079 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57107

Szeleszte! Nem vagy egyedül, én is babát szeretnék, már 1 éve. Pé van, nyálkahártya OK, eredmények nagyjából jók. Baba sehol.

Előzmény: Szeleszte (57105)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57106

Amy, Jokeva:

 

Örülök nektek, tényleg lehet hogy csak egy kis rúgásra van szükségünk. Email címem: szeleszte22@freemail.hu. Várom tőletek a görbéiteket, annyit azért tegyetek már meg, hogy valahogy jelzitek melyek voltak azok a görbék ahol volt peteérés, hogy kb mi legyen nálam a cél, mi a jó görbe:)

 

A köv hónaptól tényleg vezetni fogom a hőm, és nagyon örülök Jokeva hogy besegítesz a bagázsba, és jösz itt görbe kukolóba:) Annyira örülök, hogy itt vagytok, tényleg plussz erőt adtok nekem és szerintem másoknak is:)

 

Yoyo:

Neked is nagyon örülök, tényleg ezer éve írtál ide. Szaloncukorkának ad át üdvözletem, puszilom őt is és a babát is. A blogján láttam, hogy a fiú elvette feleségül és nagy pocakkal szépen fotózkodtak. MInden jót kívánok a kis családnak:)

Előzmény: Amy1986 (57094)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57105

szegedi lány:

 

Örülök, hogy írtál te is babát szeretnél, már kezdtem azt hinni, hogy egyedül topogok itt ezen a fórumon ebbe a cipőbe.

Az a lényeg, hogy már kezelnek met-el, és javulsz, valamint hogy menstruálsz persze az nem teljesen jó, hogy 15 napra, de még ha össze vissza csökkentik növelik az adagokat majd csak eljutsz a 28 napra. Kevesebből még könnyen lehet kitolni a ciklust, mint hosszabb ciklusból rövidet varázsolni.

 

Szerintem nem indulsz minuszabbról mint én, na ez jó magyaros volt. Idő kérdése kinek mikor jön helyre a hormonja, és sikerül e apát elkapni azon az egy napon, amikor a legesélyesebb a terhesség, és hogy egyáltalán legyen peteérés.

 

A könnyen teherbe eső nők: na a barátnőm pont ilyen, egy éves a kislánya és már olyan peteérése van, hogy felállni sem tud. Raádásul nekem szinte minden barátnőm, rokonom velem egyidős osztálytársak mind szültek, és igyekszek jó képet vágni, amikor megyek hozzájuk. Mivel nem túl sok embernél tudom véka alá rejteni az írigységem, és eltenni egy polcra csak egy két embernél, ezért csak a legjobb barátnőm látogatom, akinek van. Nyilván nekem is egy érvágás ez, hogy másnak van nekem nincs, ezért igyekszek tényleg csak a legfontosabb emberekkel tartani a kapcsolatot, hogy túlságosan ne menjen a lelkemre. Egyszer nekünk is összejön, annyira nem babrálhat ki velünk az élet, hogy soha, erre még gondolni sem szoktam.

Előzmény: szegedi_lány (57091)
yoyo444 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57104

Hello lányok!

 

Rég jártam erre, jó ismét olvasni rólatok :) én megvagyok, javulgatok, bár kevés a mozgás, a diéta meg annál is, de talán lassacskán sikerül ezeket is helyre tennem.

Akik babát szeretnének ismét egy jó hír (bár nem az én dolgom közzé tenni, de talán nem baj) szaloncukorka babája megszületett, egy cukortündér kislány :) Szóval ne adjátok fel, nagyon sok itt a pozitív példa :)

Barba81 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57103
Bocsi ha rosszul irok de csak telefonon enged valamièrt a laptopon nem birok irni





Barba81 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57102
Ma bejelentkezem az m.m be nagyon ideges vagyok hogy itt egerben nem lehet elintèzni semmit

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!