Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2000.06.04 0 0 21
Én is olvastam az életrajzi könyvét.
Mint mindenki biztos,hogy ő is szépített maga felé, a tények azt mutatják hogy csak az utsó pár hónapban fordult szembe a rezsimmel.
Viszont az a 20 év amit kapott, több is volt mint elég a bűnhődésére.

Mézga, van ám 1 Shermannos könyv is,ebben a sorozatban!

Előzmény: mezga geza (20)
mezga geza Creative Commons License 2000.05.29 0 0 20
Sziasztok!

En megvettem a Tigris-es konyvet es nekem tetszett. Szamomra volt benne sok uj info. 4/5.

Amit meg ajanlanek nektek:
-Churchill: A masodik vilaghaboru 5/5
-Albert Speer: Hitler bizalmasa voltam 4/5
-Albert Speer: Spandaui bortonnaplo 4/5

Amugy mi a velemenyetek Speerrol? Volt "jo" naci egyaltalan?

eMM Creative Commons License 2000.05.28 0 0 19
Akkor én válaszolok a saját kérdésemre.
Sikerült megkapnom ajándékba, a Páncélozott harcjárművek címűt.
Ami pozitív:
Az ábrák mind színesek szépek,a papír nem WC(legalább 90-100 grammos offset),a mű áttekinthető könnyen kezelhető típuskönyv.
Ami negatív:
A táblázatokból hiányztik a rendszerbeállítás éve ( a szövegben megvan de ez az áttekinthetőség rovására megy)
Jónéhány típus kimaradt,(pedig igy is 300 féle van benne)a harcjárművek nagyrészénél a páncélzat titkosított szó szerepel,optt is ami már lyó harminc éves konstrukció.(azért enni idő alatt már be lehetett volna szerezni az infót:-)
És az ára, 3500 HUF.(Sajna ilyen papíron színesben, ennyi a reális ár)
Összegezve egy erős négyes osztályzatot kaphat,
akit érdekel a téma ,annak ajánlom.
Előzmény: eMM (18)
eMM Creative Commons License 2000.05.18 0 0 18
A GABO kiadó Megjelentetett 4 típuskönyvet, a Pámcélozott harcjárművekről,Hadihajókról,Sugárhajtású repgépekről,és a második VH-s repgépekről.
Mindegyikben több mint 300 színes kép van, de az áruk is borsos, a harcjárműves 3500 pénz.
Vettetek már belőle?
Érdemes?
eMM Creative Commons License 2000.05.11 0 0 17
NeMM könyv, de lyó link:
A Spektrumon megy a Háboúk titkai sorozat.
Ez a honlapja:
http://www.secretsofwar.com/
eMM Creative Commons License 2000.04.23 0 0 16
Félárú sorozat harmadik rész:
John Kilbracken: Kardhal.
Vigyázat,nem mindenhol félárú!
Egy önkéntes ír tengerészeti repülő (Fairey Swordfishokon azaz "cekkereken" repült) eredetien izgalmas és öszinte, (mentes az utólagos heroizálástól) írása a második világháború gy kevésbé látványos, de annál fontosabb mozzanatáról,történéséről.
Jórészt azzal töltötte a háborút,hoyg ezeken az avítt (ám annál hasznosabb) biplánokon repült,vigyázta a szövetségesek konvojait.
Saját élményeit, levéltári kutatásokkal kiegészítve írta meg ezt az általam nagyra tartott művet.
Egy tárgyi tévedést találtam csak, a német tengeralattjárók,nem rendelkeztek radarral,csak ASW radar besugárzásjelzőjük volt. ( a 10 cm radar ellen semmijük nem volt.)
A könyv ugyan vécépapírra készült, de a képanyag műnyomó papíron van.
Mindenkinek ajánlom,értékelés 4.8/5
Előzmény: eMM (9)
SM222 Creative Commons License 2000.04.23 0 0 15
A húsvéti nyuszi tojt nekem egy könyvet(jó nagy segge lehetett:-))),a címe: "Legendás váraink".Nyilatkozni még nem igazán tudok róla ,mert még nem tanulmányoztam át.Előljáróban annyit a bórítója jó,igényes, belül még nem igazán néztem meg,de nemsokára arra is sort kerítek.Majd leírom a véleményemet.

Előzmény: eMM (14)
eMM Creative Commons License 2000.04.22 0 0 14
Én is láttam de neMM vetteMM meg,mert drágállom.
Sok újdonság(nekeMM)nincs benne,egyébként is kevés benne az infó, bazi nagy képek,nagy betűk,kevés szöveg.(képeskőnyv)
Milliomoskonak tudnám ajánlani.
Előzmény: Troger (13)
Troger Creative Commons License 2000.04.21 0 0 13
Láttam a napokban egy könyvet. Sajnos csak futólag, kirakatban. A Tigris. (PzVI.) Az íróra sem emlékszem. Tudsz róla valamit?
Előzmény: eMM (12)
eMM Creative Commons License 2000.04.21 0 0 12
Ezt még Albet Speer emlékiratai seMM tartalmazzák.
Miaz könyvet írsz?:-)
Csakis levéltárat tudok javasolni,meg szívós könyvtári munkát.
Good Luck!
Előzmény: SM222 (11)
SM222 Creative Commons License 2000.04.20 0 0 11
Nem tudsz olyan könyvet ajánlani amiben RENGETEG statisztikai adat van,táblázatok,grafikonok stb?(Ne valami útmutatót az Excel-hez!:-))Amelyben leírják ,hogy az adott évben mennyi volt az ipari termelése az országnak,mennyi tankot,lőszert meg miegymást gyártottak.
Előzmény: eMM (10)
eMM Creative Commons License 2000.04.20 0 0 10
Bocsi a Dönitz 750 pénzbe kerül.

Ennél már csak Ciano róf naplója a jobb, mert 550 pénz 1920 helyett (szuperár!) a Nyugati aluljáróban a könyvesnél.
Ármádia kiadó 1999,kiállása normális,papír 80 grammos offszet,fénykép neMM nagyon van benne, de 1 naplóban neMM is nagyon szokás.
Ciano volt az olasz külügyminiszter 1939.1943-ig és mellesleg Mussolini veje.
Aztán "szembehelyezkedett" a Ducéval,a Gestapo 1944 jan 11.én kivégezte.
Naplója alapmű,rengeteg történész idéz belőle használja fel írásaiban.
1 nagyon jellemző idézet a naplóból:
403.oldal
1942 május 11. ... A magyarok nyugtalanságára jellemző a következő,Budapeten szájról szájra járó történet:
Mo. miniszterelnöke hadat üzen az USA-nak,de a közlést átvevő (amerikai) megbízott nem nagyon tájkozott az európai ügyekben és ezért több kérdést tesz fel:
Megkérdezi:
_Magyarország köztársaság?
-Nem királyság.
_Eszerint önöknek királyuk van?
-Nem tengernagyunk van.
_Igy hát önöknek van flottájuk?
-Nem egyáltalában nincsen tengerünk
_Önöknek tehát követeléseik vannak nemde?
-igen.
_Amerikával szemben?
-Nem.
_Angliával szemben?
-NeM
_Hát akkor kivel szemben vannak meg önöknek ezek a követeléseik?
-Romániával szemben.
_Így hát hadat fognaküzenniRomániának?
-Nem uram mi szövetségesek vagyunk.
Ebben a paradoxon sorozatban sok igazság rejlik.

Előzmény: eMM (9)
eMM Creative Commons License 2000.04.19 0 0 9
Persze, az is hadtörténeleMM!

Részemről is folyt.köv.most.
Folytatom a "félárú sorozatot"
Bernard Edwrads:Dönitz Farkasfalkái
A kiadó emblémaája ua. mint a bombázóknál, mégis a LA-PICS könyvkiadó a kiadó! :-)
Látszik is a vécépapírból! :-((-)
De legalább a képek ofssetpapíron vannak (+)
Viszont lehetne több is belőlük.
Ezzel együtt a könyv nagyon jó,egyes konvojok sorsán szemléteti a háború különböző szakaszait.
Legalábbis 1944-ig, utána már eléggé összecsapja a dolgot.
(pedig a könyv alcíme szerint 1945-ig elemez)
Nem száraz,neMM unalmas,és személyes beszámolókat is idéz nem keveset(de nem is sokat)
Mindenesetre nekeMM sok újdonság volt benne,850 pénzet lazán megér,csak ajánlani tudom.
Értékelés 4.4/5

Előzmény: SM222 (8)
SM222 Creative Commons License 2000.04.19 0 0 8
Egyezzünk meg egy kettesben.:-)

Volna egy kérdésem.Ugye jöhetnek ókorra és középkorral foglalkozó könyvek is?
Folyt. köv.

Előzmény: eMM (7)
eMM Creative Commons License 2000.04.19 0 0 7
Gyenge hármast! :-)
Igen a Döntő csaták tényleg jó,abból sikerült megérteni végre hogy mi is történt Gettysburgnél.
A meglehetősen bonyi csatát elég szemléletesen tálalja,áttekinthető térképekkel.
Egyébként a Guiness gondozásában jelent meg.
Előzmény: SM222 (6)
SM222 Creative Commons License 2000.04.19 0 0 6
Hármast?!?!?

Na mindegy,lássuk a mai könyvajánlót.
Geoffrey Regan:DÖNTŐ CSATÁk

Mint a címéből is látszik a,könyv elsősorban csatákkal foglalkozik ,amelyek nagymértékben befolyásolták bizonyos országok történelmét.A szerző Kr.e.480-tól kezdve egészen az öbölháborúig ismerteti a fontossabb csaták előzményit,lefolyását,utóhatásait,a szemben álló felek erejét és a harcok során használt speciális fegyvereiket.
A könyv jó minőségű,jó a bórítója,pár éve már megvan és még mindig egyben van.Vannak benne képek és térképek is(igaz nem túl sok).Az író stílusa jó,nem száraz.Kb 50-60 csatáról van benne szó.

Ár:647Ft volt,úgy kb 3 éve.Ma 2000-3000Ft lehet.
MEGVÉTELRE AJÁNLOM!
Osztályzat:*5/5

Előzmény: eMM (5)
eMM Creative Commons License 2000.04.18 0 0 5
Én azért adnék rá egy gyenge hármast, de tényleg dögunalom a mű,főleg a közepétől végig.
És én még teljes áron vettem meg! :-(
Előzmény: SM222 (4)
SM222 Creative Commons License 2000.04.18 0 0 4
Hétvégén vettem egy könyvet,a címe:
William J. Spahr
"Sztálin hadvezérei
A szovjet vezérkar 1917-1945"

A borítója tűrhető,a lapok wc papír színvonalúak, kép van benne pár darab,de azok is rohadt rondák.
Nagyon unalmas,szar az író stílusa(vagy a fordítóé),száraz többnyire csak életrajzokról van benne szó,katonai eseményekről csak elvétve lehet olvasni.
Ára:749Ft
Véleményem:NEM ÉRDEMES MEGVENNI!!!Még 222Ft-ot sem ér.
Osztályzat:Mivel 0-st nem lehet rá adni,ezért nagyvonalúan 1-esre értékelem(1/5).

eMM Creative Commons License 2000.04.17 0 0 3
Akkor Max Hastings: Bombázók.
Kötészet:Kíváló neMM esnek ki a lapok, neMM vécépapíron van hanem offszteten (neMM úgy mint a sorozat többi darabja) szóval ötös az ötig skálán.
Képanyag melléklketek, térképek:A képanyag elegendő a mellékleteknél a repülörajzok rondák, a térképek nem olvashatók.
Fordfítás jó és pontos nincs féltefordítás, furcsa mert a két fordító közül az egyik nő!:-)
Összességében nemem texxett,jól van megírva a mű.számomra rengeteg új információt adott a témáról:
Hátránya:néhol száraz egy kicsit amikor a Bombázóparancsnokságok taktikáit vetI össze,de neMM veszélyesen.
éRTÉKELÉS 4.7/5 CSAK AJÁNLANI TUDOM.
Előzmény: eMM (2)
eMM Creative Commons License 2000.04.15 0 0 2
Akkor az első érdemi hozzászólás:
Könyveseknél érdemes figyelni,az Aquila könykiadó régebbi "történész könyveit" (sorozatszekesztó DR Molnár György) féláron lehet megvásárolni.
Ennyit maximálisan megérnek,én ezekből most kettőt olvastam,
Max Hastings:Bombázók A brit RAF légi offenzívája németország ellen 1939-1945
illetve
Bernard Edwards:Dönitz farkasfalkái,Az atlanti csata 1939-1945.
Elemzésükre most ílyen hajnali órán neMM kerítek sort, de hamarosan pótólom!
Előzmény: eMM (-)
eMM Creative Commons License 2000.04.15 0 0 1
Az igaz, hogy a "y"-t kihagytam a könyv szóból de sebaj, könveket is lehet ajánlani! :-)
Előzmény: Ciceró (0)
Ciceró Creative Commons License 2000.04.15 0 0 0
Éljen, éljen végre egy szimpi topic: megragadva és bízva a rengeteg hozzászólásban örömmel 0-zok.
Előzmény: eMM (-)
eMM Creative Commons License 2000.04.15 0 0 topiknyitó
Szóljon ez a topic a különböző történelmi tárgyú könyvek jellemzőiről.
Mennyibe kerül,érdemes e elolvasni,megfizetni egyáltalán, mennyit bakizott a fordító,van e lektor,jó e a kötészet,vécépapírra nyomták-e vagy offset papírra,mennyire olvasható,megvannak e benne szükséges térképek,elegendő e a fényképanyag benne,és egyéb fontos jellemzőkről, ami jóvá,elfogadhatóvá,bűnrosszá tehet 1 ilyen művet.
Történelmi-hadtechnikai topicokban történik ilyen művekről említés, de nem volt nekik 1 összefoglaló topicjuk, eddig a pillanatig.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!