Keresés

Részletes keresés

edk440 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 30846
Rég jártam itt.

Kaptam ma egy levelet a Paypay-nél szereplő címemre. Ebben a Paypay Inc. nevű cég arról tájékoztat, hogy ők megvették a WorldClearing céget, és az övék lenne a paypay.com. Ám a paypay régi tulaja egy csaló és eltérítette a domaint.

Valóban létezik a paypayinc.com site. Erről a paypay.com azt állítja, hogy phishinget végez. A levélben persze tagadják és azt javasolják, vegyük le a pénzünk a paypay-számláról.

Ahogy nézem, meg is változott a rendszer és másnak bankszámlára utalni nem lehet, csak paypay-accountra. A pénzfelvételért persze minimum 280 Ft-ot kérnek.

Itt olvasható eredetiben

Miccóltok?
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.27 0 0 30845


Neked semmit nem kell tenned, neki kéne intéznie egy tranzakció semlegesítést, ezután kapsz egy üzenetet, hogy egyet értesz e a semlegesítéssel. Mindenféle okkal indíthatja, pl visszaküldöd a cuccot majd pénzvisszafizetés, satöbbi, az ok mindegy, a lényeg a tranzakció semlegesítés, de ezt neki kell intéznie. Nem nyithat semmit ellened mivel ő nem akarja küldeni, és ha ebay üzenetben írt, már bukta is, mivel fehéren feketén mindenki olvashatja ebaynél, hogy ő nem küldi.
Előzmény: retipapa (30843)
Black Dragon Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30844
Ilyen esetben tedd a következőt!
Shipping and payments -> Change country -> Hungary -> Get Rates. Ha így is Free Shipping, akkor valóban ingyen jön az árú.
Más országokban (pl:USA) előfordulhat, hogy csak országon vagy földrészen belül Free.
Nekem az utolsó - ilyen postával feladott - cuccom kettő hét alatt érkezett meg Hong Kongból.
Előzmény: vastagb (30835)
retipapa Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30843
OK, kösz. És amúgy technikailag hogy kell lezárni egy ilyen ügyet? Nyomjam a "Pay Now"-t és hagyjam jóvá az eredeti összeget? Vagy javíttassam ki vele a számla összegét nullára (ha lehet ilye egyáltalán)? Utána vagy adok egy semlegest vagy semmit, majd meglátom. Igazából le akarom zárni az ügyet úgy, hogy a végén nehogy már még ő tudjon unpaid item case-t nyitni.
Előzmény: REMbraNT (30842)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30842


Eladó nem adhat negatívat. Sajnos ez csak addig megnyugtató, amíg nem kezd el valaki eladni.

Én magamból indulok ki az értékelésnél. Hozzáteszem én sem szívesen adok negatívat. Még akkor sem adtam olyan esetben sem, amit én nem tennék meg azzal akivel üzletelek.

Eddig talán csak akkor adtam mikor meglógott az illető a pénzemmel.

Inkább nem is értékelem akinek amúgy megmondanám a magamét.

Az imént említett negás fenyítés csak blöff, semlegest fog kapni ha nem küld semmit. Bár hülye ha nem küld, nem egy nagy összegű dolgot kértem. Bőven jól jár ha nem kell ideadnia a cuccot a licit áron.
Yogi Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30841
Büntetem, ha véletlenül igazat is mond, akkor is ezt érdemli, ez kemény világ.
Nagyon határozottan más a véleményem. Szerintem itt semmi helye semlegesnek, a negatívról meg inkább nem mondom ki, mit gondolok.
Előzmény: REMbraNT (30839)
retipapa Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30840
És ilyenkor ő is dob rád egy negatívot? Vagy az eladó nem adhat negatívot?
Előzmény: REMbraNT (30839)
REMbraNT Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30839

Ilyenkor az van, hogy gondolom elég olcsó lett a végár és kitalált valamit hogy ne kelljen küldeni. Mi az esélye, hogy pont most törnek be hozzá és pont a legót viszik el? 0.0000000001%.

Pont egy ilyen van nekem is most de én befenyítettem, ha nem küldi el teljesen ingyen a nyert cucc egy részét, negatív. Pénteki határidőt adtam neki:P 1000 eurós cucc 250 euróért, persze, hogy pont most törte össze "véletlenül". Büntetem, ha véletlenül igazat is mond, akkor is ezt érdemli, ez kemény világ.
Előzmény: retipapa (30837)
manta66 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30838
Igen, összesítőt kértem, gyorsan meg is jött.
Az érkezett összesítő linkje sem működik.
Egyik fizetős link sem működik.
Még a MY ebay-on a saját oldalamon, ahol fel van tüntetve, hogy mit vásároltam, a termék sorából el is tűnt a "fizetendő" opció.
Nem maradt csak a visszajelzésre váró.

De nem fizettem ki, nem is régebbi, mert tegnapelőtt nyertem meg.

Írok az eladónak, hátha tud valamit kezdeni vele.

Köszönöm.
Előzmény: digicat (30829)
retipapa Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30837
Sziasztok! Tegnap este leütöttem egy doboz Lego-t a német ebay-en. Kicsit később válaszolt az eladó, hogy mennyi a szállítási költség. Majd rá egy órára írja, hogy betörtek a teraszukra, ellopták a Lego-t, nem tudja küldeni. Ilyenkor mi a teendő? Adjak neki egy semlegeset és annyi? (Mondjuk ma vettem egy ugyanolyan másikat, tehát már nem is baj, ha nem küldi.) Kösz, üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30836
Az ingyenes postával nekem a leghamarabb 4 nap alatt jött meg, a leghosszabb még tart: 1 hónap (igaz 6 különböző termék, a csomagolás 3 hét).
Előzmény: vastagb (30835)
vastagb Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30835
Sziasztok újra! :)

Az, hogy a Standard Int'l Flat Rate Shipping a leglassabb postázási mód, az napokban, hetekben, vagy hónapokban értendő mire hong-kongból magyarországra érkezik a cucc?
Ha valaki rendelt már így valamit neki mennyit kellett várni rá?

Megnéztem, free shipping van odaírva, akkor arra számítok ezek alapján, hogy teljesen ingyen van a vásárlónak!

Válaszokat nagy köszönettel várok!

üdv:
vastagb
Yogi Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30834
A "Standard Int'l Flat Rate Shipping" a legolcsóbb és leglassúbb postázási mód.
Nem biztos, hogy a leglassúbb, én is azt szoktam bejelölni egyéb lehetőség híján, oszt mégis elsőbbségivel küldöm.
Előzmény: digicat (30831)
t.lantos Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30833
Előzmény: t.lantos (30832)
t.lantos Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30832

Gyakran eurot utaloknak.

https://www.allianz.hu/www/file/1_kondicioslistak_ATM_Plusz_bankszamla_20090922.pdf

Ez nem reklam. Ez kozerdeku :)

 

digicat Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30831
Ha free shipping van az aukcióban akkor ingyenes is kell legyen.
A "Standard Int'l Flat Rate Shipping" a legolcsóbb és leglassúbb postázási mód.

Olyan nincs, hogy "Elvileg free shipping van kírva". Vagy igen, vagy nem :-)
Előzmény: vastagb (30830)
vastagb Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30830
Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok Hozzátok, hogy van e valakinek lövés arról, hogy milyen féle postázás a "Standard Int'l Flat Rate Shipping"?
Elvileg free shipping van kírva...
Tényleg ingyen van? Vagy hogy értendő ez?

Köszi a válaszokat is előre!

Üdv: vastagb
digicat Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30829
Összesítőt kértél = Request total?
Összesítőt kaptál = invoice érkezett?
Az "összesítő"-ben is kellene legyen egy Pay link, ha azt használod sem működik?
Ha nem, akkor "may be already paid for, over 30 days old, or just currently unavailable" azaz már kifizetted, vagy 30 napnál régebbi, vagy valami egyéb hiba.
Előzmény: manta66 (30826)
digicat Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30828
Mi van ha közben gyengül a forint és még maradna is pénze? :-)
Na de mindegy, mindenki csinálja úgy ahogy neki jobb.
Előzmény: pittipitti (30825)
tibor200 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30827
Köszi a linket is, sajna már nekem ejárt a 60 nap, disputot akkor már nem lehet nyitni ha jól olvastam. Meg én visszaküldtem ajánlva a cuccot csak a feladószelvénnyel tudnám bizonyítani , hogy elküldtem neki, ő meg azt is mondhatja nem kaptam meg a visszaküldött hibás árut.
Előzmény: Black Dragon (30811)
manta66 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30826
Ne haragudj, de megint kínom van...

Bárhom próbálok fizetni a "pay now" "pay it" stb ikonokkal, az ebay a bejelentkezés után mindig ezt a hibaüzenetet dobja ki:

These items are not available for payment. They may be already paid for, over 30 days old, or just currently unavailable.

Ezt azóta csinálja, hogy kértem az eladótól összesítőt.

Mihelyt elküldtem a kérést, eltüntek mindenhonnan fizetési ikonok.
Ő küldte is azonnal az összesítőt, meg is jelentek az ikonok, de most meg nem tudok fizetni,

Mit szúrtam el megint?

Előzmény: digicat (30821)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.26 0 0 30825
Ez mind szép és jó...de tételezzük fel felutalja a forintot..és nem sikerül megnyernie a kiszemelt tételt..hanem ugyanannál pl 5 nap után lejár ismét egy ugyanilyen termék....
Most elég a pénze rá..éppen hogy...de....elkezdhet erősödni a dollár és lehet hogy 5 nap múlva már pár cent híján nem tudja kifizetni :-)
Na meg..mielőtt üres a paypalja látja mindezeket? Én nem tudom látja-e...azaz ha nincs hozzáadva neki kártya mit lát...
Amúgy igazad van....de szerintem nem kéne forint vagy más neki :-)
Nehéz kiszámolni mennyit utaljon fel..lehetetlen....
Előzmény: digicat (30823)
manta66 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30824
Köszönöm neked is a segítséget.

Közben megtaláltam azt az apróbetűs részt a fizetési lehetőségeknél, ahol a paypal számláról fizethetek.
így nem kell szórakoznom kártyaszámokkal.
utalok pénzt a paypal számlámra és amikor megérkezik rá, fizetem is a megnyert cuccot.
Remélem jól gondolom...

Köszi még egyszer.
Előzmény: digicat (30821)
digicat Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30823
A kérdés az volt honnan tudja meg mennyi forintjába kerül 100 USD.
Ezt a legolcsóbban (ingyen) úgy tudja meg, ha indít egy fizetést, de nem fejezi be. Ott nem csak az árfolyamot látja, hanem azt is, hogy milyen egyenlegből mennyit és milyen árfolyamon vonNA le a PayPal (pl. ha nincs elég egyenlege akkor látja mennyit vonna le kártyáról).
Konvertálhat is, de ez végleges, ha mégsem akarja akkor már nem kapja vissza a jutalékot, és ha ismét forint kellene vagy más pénznem akkor megint fizetheti a jutalékot.
Előzmény: pittipitti (30822)
pittipitti Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30822
A conversion fee mindenképp van..vagy előre vagy váltáskor ....
És nem akar kártyát hozzáadni..bár így elég limitálva használhatja..
Előzmény: digicat (30820)
digicat Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30821
Légy nagyon körültekintő, és nagyon szívleld meg Yogi tanácsát a PayPal topikból: ne valahol tájékozódj, hanem közvetlenül a PayPal és eBay weboldalán. Ha nem érted a nyelvet akkor mindig legyen melletted valaki, aki jól érti az angol pénzügyi fogalmakat és fordít neked.

Az első éles tranzakciód előtt te is csinálhatnál egy próbafizetést, ahogy a 30806-ban ajánlottam.

Magyar PayPal weboldal nincs, ezért azon nem olvashattál semmit. Akárhol olvastad a "csak akkor kell ezeket megadni, ha le akarom venni a pénzemet a Paypal-os számlámról" dolgot felejtsd el (a weboldalt is ahol olvastad), mert pont fordítva van:
fizetéshez bankKÁRTYA kell vagy egyenleg feltöltés, bankSZÁMLÁT pedig akkor kell megadni, ha a PayPal egyenleged le szeretnéd kérni (pl. mert valaki fizetett neked).

"feltöltöm egy bankszámláról a Paypal-os számlámat"
Lehet így is, de szerintem fölösleges, fizess bankkártyáról így mindig csak annyi pénzt használsz el amennyi valójában szükséges (lásd 30806, 2. bekezdés).

"de semmiféle kapcsolatot nem ad meg az eladóval (mint pl a vatera)"
Dehogynem, minden aukció oldalán van egy Contact Seller link, aukció előtt és után is.
Fizetéshez általában nem kell felvenni a kapcsolatot. Ha az eladó elfogad PayPal-t akkor az értesítő emailben van egy Pay Now link, ill. a megnyert aukciók listájában az aukció sorában is van ilyen a legördülő menüben.
Ha nem fogad el PayPal-t akkor még licitálás _előtt_ kellett volna felvenni a kapcsolatot. Ilyen esetben vagy megadja a PayPal-es emailcímét vagy küld egy számlát.

"Mégis kell kártya a Paypal számlához?"
Nem kötelező, de több okból is célszerű.
Egyrészt sokkal könnyebb így fizetni, másrészt kártya nélkül nem leszel Verified és ha nem vagy az akkor elég alacsony marad a fizetési limited (View Limits link a PayPal weboldalon).

"Arról a számláról, aminek az adatait megadom, utalom át a pénzt az eladó paypal számlájára?"
"akkor tudni fogja az eladó, hogy én fizettem azért az áruért?"
PayPal fizetést csak PayPal számláról lehet küldeni, és mivel a PayPal lényege, hogy az emailcímen kívül semmilyen pénzügyi adat nem osztódik meg a másik féllel (tehát sem bankkártyaadatok, sem bankszámlaszám) ezért soha nem lesz szempont, hogy az eladó tudja kinek a nevén van egy magyar bankszámla.
Magyar regisztrációval a bankszámla kizárólag a _saját_ egyenleg feltöltésére használható, tehát első kérdésedre a válasz nem, a másodikra pedig az, hogy:
a) eBay-ből vagy a "számlaszerű valamiből" indítod a fizetést.
vagy
b) Ha Send Money-val indítod a fizetést akkor Pay for eBay items-t választasz és megadod az eBay aukció számát.

Egyébként felhívom figyelmed, hogy a PayPalt kizárólag saját bankszámlával vagy bankkártyával szabad használni (ezt regisztrációkor elfogadtad). Közvetlen családtag bankkártyája használható (amennyiben a családnév megegyezik), bankszámlában nem vagyok biztos. Lehetőleg kerüld mások bankszámlájának használatát saját PayPal regisztrációval.
Előzmény: manta66 (30808)
digicat Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30820
Hülyeség csak ezért alszámlát nyitni, fölöslegesen elbukja a conversion fee-t. Ha fizetést indít és nem fejezi be akkor nem csak azt látja elég-e a pénz, hanem azt is, hogy mennyit és honnan pótolna a PayPal, pont mint az éles tranzakcióban.
Előzmény: pittipitti (30807)
digicat Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30819
Ha nem linkről lépsz be, hanem beírod a címet, és főleg ha a címsorban ellenőrzöd milyen weboldalon vagy akkor el tudod dönteni, hogy az eBay oldalára lépsz be vagy egy jelszólopó oldalra.
Előzmény: kriszta011 (30818)
kriszta011 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30818
Sziasztok! Most egy olyan problémám van, hogy mikor listáznék be terméket, rányomok a hasonló termék eladása gombra. Innen továbbléptet arra az oldalra, ahol kéri a felhasználónevemet és a jelszavamat, holott már be vagyok lépve!! Lehet valami gubanc van, és fel akarják törni az accountomat?:((( Gyanus volt nekem az, hogy tegnap egy riasztás ikon volt a belépés mellett, hogy megváltoztattam a jelszavamat. Kb. fél éve valóban megváltoztattam, de most nem. Mit csináljak? Változtassak most újra jelszót? Köszi..
manta66 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 30817
Akkor megpróbálom.

Köszönöm a segítségedet.
Előzmény: Black Dragon (30816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!