Keresés

Részletes keresés

Zara32 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4643
Hello!Szerintetek 25 euro/fő/ éj adóval Jazt beachtől 900m appartman ellátás nélkül sok??Tavaly épült a ház szoba konyha tengerre néző erkély,klima parkoló,zöld övezet...??!
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4642
espatespat Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4641
A kék barlanghoz legromantikusabban úgy jutsz el, ha befizetsz egy egész napos kotori-obol hajókirándulásra (10-20 euro). Mi Tivatból indultunk, megállás Herceg Novi-ban (1 óra), onna Žanjice (ez az obol tengeri kijáratánál van). Itt áll másfél órát a hajó. Ezalatt vagy strandolsz a žanjice-i strandon, vagy a rád várakozó kis vizitaxival 2 euróért (gyerekeknek 1 euro) elmehetsz a kék barlanghoz. Pont belefér az oda- és visszaúttal egyutt. Nagyon megéri a látványt, mi még furodzunk is vagy negyed órát a barlangban, ill. a barlang elott...
Innen hajóval a két "hátsó" obolbe, megálló a kis szigetek egyikén (a neve nem jut eszembe), végállomás Kotorban.
Mi Budván szálltunk fel a buszra, ami elvitt Tivatba, ahol behajóztunk, és este Kotorban várt a busz, ami visszavitt Budvába.
Előzmény: moon. (4639)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4640

Igy már értem :-)

Nem kell kocsi papir a helyfoglaláshoz, csak én olyan szkeptikus vagyok nem szoktam hinni nekik :-)

Most pl. azon megy az eszmefuttatás nálunk, hogy kell zöld kártya a montenegrói határon vagy nem. Mármint a szerb állampolgároknak, a többieknek biztosan kell. A tv azt mondta kell, a szerb amsj azt mondja nem kell.

 

Előzmény: timinindzsa (4638)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4639

Még egy hét és indulás :-)

Szerintetek mit érdemes megnézni, mi az ami lenyügözött benneteket? Bár Budva között, messzire nincs kedvem menni :-). Stari Barban járt már valaki?

Még egy kérdés a kék barlanghoz, hogy legegyszerübb eljutni?

Előzmény: moon. (4637)
timinindzsa Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4638

Köszi szépen a választ! Rosszul tettem fel a kérdést, már láttam mikor visszaolvastam... úgy értettem, hogy magához a helyfoglaláshoz kellenek-e a kocsi papírjai. Mi gyulaiak vagyunk, de jönnek Pécsről is, és ha kellett volna a foglaláshoz a pécsi kocsi papírja is, akkor bajban lettünk volna, ők ugyanis nem jönnek Szabadkára jegyet venni.

Köszi még egyszer!!

 

Ha volt valaki mostanában Montiban, igazán tölthetne fel pár képet, hadd csöpögjünk!! :)

Előzmény: moon. (4637)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4637
Ujabb info. A kocsira is letudod rezerválni a helyet két hónappal az utazás elött. Nem kell vinna kocsikönyvet, csak az utazáskor. Azért hozzáfüzöm, ha nem gond vigyed most is nem fog sok helyet :-)
Előzmény: timinindzsa (4630)
moncsa03 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4636
Sziasztok!Mi 2003-2005-ig minden nyáron Montenegróban nyaraltunk, sajnos tavaly "megcsaltuk" Görögországgal, ami számunkra csalódás volt Montenegró után. Így már tavaly elhatároztuk, hogy idén biztos odamegyünk. Úgy terveztük, hogy odafele Szerbián keresztül, hazafelé Bosznián át mennénk. Ez utóbbival kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni, hogy pontosan merre menjünk, mert ezen az útvonalon utoljára 2004-ben jártunk, akkor is kicsit eltévedtünk, azóta meg gondolom van újabb autópályarész stb. Meg nem utolsó sorban szeretnénk megállni Mostarban egy kicsit, szétnézni, piacozni ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy hány óra fele érdemes odaérni?
Még valami, valahol olvastam, hogy Ulcinjban van valami forrás ami jó nőgyógyászati betegségekre-erről hallott-e már valaki?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Nelson79 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4635

 

én innen foglaltam, kb 200 szálláshely közül tudsz böngészni:
http://www.montenegro.com/accommodation

Előzmény: aprile (4632)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4634
Lehet,hogy itt a vége fuss el véle??!!
megveszik a nagystrandot?

Ha ez bejön akkor lőttek a romantikának,meg az olcsóságnak.
Hümi Creative Commons License 2007.06.21 0 0 4633
Itt mindent megtaláltok ami Inezke füzetében van...sőt többet...valamint szállásokat is.(Inezke is innen "ollózta")
Szállások itt is...

Ezeket a linkeket újfent felrakom, mert látom a tisztelt érdeklődők lusták visszaolvasni...pidig a feltett kérdésekre már számtalanszol válaszoltak a fórumon...

Óvasnyi élvtársak...óvasnyi... :)))
Előzmény: aprile (4632)
aprile Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4632
nem tud valaki egy olyan honlapot, ahol montenegro-i apartmanok után lehetne vadászni, olyan mint pld horvát viszonylatban a www. adriatica. net? Mi július legvégén mennénk 8-10 napra 4-en vagy 5-en, arra az iőszakra keresek "műtárgyat".
karas Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4631
szerintetek prcanj körül sokan lesznek júli 8-19 között? most mennék életemben először montenegróba, kár lenne 73.000 emberrel együtt ünnepelni ezt:)
ezt a montenegrós füzetet ha nekem is elküldené valaki nagyon megköszönném!!!!
karas kukac karas pont hu
timinindzsa Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4630
Sziasztok!
Elküldené vki nekem Inezke montis füzetét? Emilem: tothtimi kukac gmail pont com. Előre is köszi!!!

Moon!! Köszi a gyors választ! Július elején irány Szabadka, remélem mindent el tudunk majd intézni. Arról ezek szerint nincs infód, hogy kellenek-e a vonaton való szállításhoz a kocsi papírjai?
moon. Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4629

Most olvastam

 

 

Az albánok és a Stones

Hatalmas készülődés előzi meg Budván, a montenegrói tengerparti városban a Rolling Stones brit rockzenekar július 9-i koncertjét, amelyre 10 ezer jegyet már megvettek Albániában.

A Vijesti című podgoricai napilap híre szerint a szervezőbizottság elégedett a koncert előkészületeivel és a jegyeladással is. Hatalmas az érdeklődés Albániában, és ötezer jegy már elkelt Horvátországban, Bosznia-Hercegovinában és Szerbiában is, de Montenegróban még erősíteni kell a koncert kampányát - mondták a szervezők.

A technikai felszereléssel megpakolt első konvoj július 3-án érkezik Budvára, a többi 43 kamion pedig folyamatosan július 5-ig, amikor elkezdik fölépíteni a Jaz nevű strandon a színpadot. (MTI-Panoráma)

Sajti_84 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4628
Mindenképp. Most épp ki vannak kapcsolva állítólag, de a Kotori öböl környékéről is kaptunk egy egész értelmes ajánlatot. Ha meglesz mindenről a pontos infóm felteszem. Addig meg ülök itt a net előtt, és várom én is hátha beesik valami. :)
Előzmény: Törölt nick (4625)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4627
Totál így van ahogy nézted.
De a régi lapjukon van még egy szám az már jónak tűnik. Villa Dragan
Előzmény: luim (4626)
luim Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4626

Csak az a probléma, hogy 6 számból áll a telefonszám!

Vagy én néztem el?

 

                                     Sziasztok Luim

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4625
Légyszi oszd majd meg velünk az infókat.
Előzmény: Sajti_84 (4624)
Sajti_84 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4624
már átadtam a telefonos emberkénknek az infót :)
Előzmény: Törölt nick (4623)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4623
Ha jól látom magyar szám van megadva a Dragan villánál,egy hívást megér a dolog.I
Előzmény: Sajti_84 (4622)
Sajti_84 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4622
Ja és egyébként, mi elsején mennénk és hetedikén vagy nyolcadikán vissza, tehát a koncert előtt.

Én csak attól féltem túl sokan gondolkoznak, úgy , hogy ha már odamegy a koncertre akkor egyúttal letudja a nyaralást is és jön egy héttel hamarabb.
Előzmény: Törölt nick (4619)
H_G Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4621
Ja, úgy már nem olyan kirívó.
Előzmény: Törölt nick (4618)
Sajti_84 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4620
A tömegeket inkább elkerülném.
Lehet találni elhagyatottabb részeket is arrafelé??
Kisebb falut vagy ilyesmit, ahol meg lehet szállni, van egy kocsma, meg egy tengerpart, ámde a parton még elfér az ember anélkül, hogy össze kéne húznia magát?
Előzmény: Törölt nick (4619)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4619
Összesen 73000 embert várnak a koncertre.Utánna egy hét múlva Belgrádban lesz a Rolling,tehát szvsz a fanok azok szinte pár nap múlva továbbállnak és mennek Belgrádba.
Ulcinjig bizti,hogy nem fog érződni a koncert hatása.
Inkább a meleg!
Ha nézed a mai híreket 35-38 fok környékét jósolják Montiba,ami már igazi tömegeket vonz a partra.
Előzmény: Sajti_84 (4617)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4618
Napi háromszori kajával?
Nekem most jött Svetiből az ajánlat ami 12 EU+1,5 EU adó,és ez csak natur szállás.
Többek figyelmébe, az idegenforgalmi adó felment 1,5 eurora /fő/nap !
Előzmény: H_G (4615)
Sajti_84 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4617
Az oké egyébként, hogy maga a koncert nem érződik messzire. Engem az a kérdés foglalkoztat, hogy mennyien lesznek akik a koncert miatt odamennek és az egész országban szétszóródva szállástfoglalnak.
(Tehát mondjuk ha én mennék erre a koncertre biztos odamennék pár nappal hamarabb és nyaralnék is egy jót, ahotz pedig kell szállás, amit már nem feltétlenül budvában foglalnék, főleg ha ott már nincs, hanem akárholis aztán arra az egy estére majd odakocsikáznék a koncertre.)

Az az ami engem izgat, hogy az egyéb városok idegenforgalma mennyivel nő meg a koncert következtében. Mert ha odamegyek szállásfoglalás nélkül mondjuk Ulcinjba, és kiderül, hogy semmi sincs mert mindenhol RS fanok húzták meg magukat, akkor eléggé rosszul fogom érezni magam.
Előzmény: Törölt nick (4610)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4616
Nektek ez pont belevág az elképzelésbe.
Előzmény: Sajti_84 (4612)
H_G Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4615
20 EUR /fő elég sok montenegrói viszonylatban. (De tény, h. szép helynek látszik.)

Előzmény: Törölt nick (4614)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.20 0 0 4614
Kicsit nehezen olvasható,de görgessétek végig, az alján van a lényeg.
Előzmény: Törölt nick (4613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!