Keresés

Részletes keresés

andreano Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4682

Kedves Inezke!

 

Segítségedet szeretném kérni! Szombaton indulunk Montenegróba, nagyon örülnék a füzetkédnek. Nagyon köszönöm, amennyiben el tudod küldeni.

andreano kukacf reemail pont hu

 

Még nem voltam fenn a fórumen, ezért nem tudom, hogy működik.

Nem tudom vajon mennyi időbe telik, amire a kérésemet megkapod, ezért a fórumra is felteszem, hátha van olyan aki előbb tud küldeni. Ezért elnézésedet kérem, ha túlbiztosítom magam.

 

Üdv

Előzmény: Inezke (4405)
moon. Creative Commons License 2007.06.25 0 0 4681
Tegnap a tv-ben ismételték az elözö heti Belgrád Budva utvonalról készült adást. Uj információ benne, hogy nincs lezárás az alagutaknál, nagyon szigoruan veszik a montisok a  felvan e kapcsolva a fényszoro, meg azt, hogy nem szabad telefonálni vezetés közben.
sznszsz Creative Commons License 2007.06.24 0 0 4680
kedves karas, mi 2 éve nyaraltunk a vesna.atw.hu-s apartmanban, nagyon rendes emberek voltak! ajánlom mindenkinek továbbra is! törölközőt vigyetek magatokkal sajátot (szerintem).

sznszsz
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 4679
Kb 14 órás úttal számolj.Tehát ha este indulsz szvsz akkor érsz 12 körül a tetthelyre.Attól függ,hogy bírjátok az éjszakai vezetést megoldani /váltva,pihenve/.De nem egy egyszerű az éjszakai út arrafelé.Persze ha már voltál akkor talán könnyebb,de ha most megyel elsőre akkor nagyon kell figyelni.
Amúgy meg 73 ezer jegyet adnak ki,de bizti jóval többen elmennek.
Előzmény: karas (4678)
karas Creative Commons License 2007.06.24 0 0 4678
szerintetek július 8án éjjel, vagy júli 9én hajnalban induljunk egy budapestről szerbián át, ha budvától 22km-re van a szállásunk? a koncert miatt kicsit félek hogy hihetetlen nagy dugók lesznek (hány embert is várnak?).
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 4677
Úgy néz ki,megtaláltuk mi is az idei szállást a Villa Davidban Dobra Vodán.
moon. Creative Commons License 2007.06.24 0 0 4676

Nemsokára mi is utánatok :-)

Melyik részre mentek?

Előzmény: subbasa2 (4675)
subbasa2 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 4675
Már csak 3 nap és végre megyünk Montenegróba...:)
H_G Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4674
Ott olcsóbb szinte minden -- feltűnő kivétel az ásványvíz, de azt meg úgysem tudsz vinni.
Előzmény: karas (4670)
moon. Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4673

Az árak hasonlóak montenegroban is akár Szerbiához vagy MO-hoz hasonlitom. Azért érdemes elöbb megnézni az árlapot, ha beültök valahová, az élelmiszerüzletekkel is hasonló a tapasztalatunk. Tavaly ráakadtunk egyre ahol sok dolog olcsobb volt mint itthon, az elött meg ahol vásároltunk 30-40%-al nagyobbak voltak az árak.

Mi azért viszünk élelmiszert is, van mikor hosszabb idöre megyünk és ott van mélyhütö is.

Halat, sajtot, bort ott érdemes venni, meg a pljeskavica nekünk is nagyon bejön, igaz én az iskolában is ezen nötem fel :-) és mégsem untam meg :-)).

 

Én ajálgatnám mindenkinek Szerbián keresztül az utat :-)), persze nyugat Mo-rol közelebb van Horvátországon Bosznián keresztül. Esetleg csak annyit, hogy a boszniai ut semmivel sem jobb a szerbiaitol.

Régebben sokat jártunk horvátokhoz, rokonaink is vannak ott, az az igazság szerb rendszámu kocsival nem szivesen mennek be, illetve nem hagynám parkoloban.

Most már nagyon közel van az indulás napja, gondolom más is lázban ég már :-))

kovacs.ancsi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4672
Sziasztok,

pár napja már olvasgatom ezt a topicot, sok hasznos infót begyűjtöttem, köszi:)
Mi július közepén megyünk 2 hétre Montenegroba, Budvába.
Már a szállást is lefoglaltuk(30 euro egy éjszaka 2 főnek) bár elsőre egy elég fura számlaszámot adott meg a csávó, amire azt mondta a bank, h nem létezik. Aztán csak sikerült átutalni a 30% előleget. Krivokapic Apartments ez a neve a szállásnak, remélem jó lesz, a képek alapján jónak tűnik, de sztem nem sokat időt fogunk a szobában tölteni. Szállás

Ahogy nézegettem a montenegro.com oldalt, rátaláltam erre a csodára: Ploce - Platamuni Point ez Budvában van. Strand, étterem, ilyesmi! Járt már itt vki esetleg?

Mi autóval megyünk, van valakinek vmi kipróbált útvonala, hogy hogyan érdemes menni?
halacs Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4671
Ezt nézd meg. :-)

Mi a világon semmi kaját nem vittünk magunkkal, pedig nem voltunk bővében a pénznek. Szerintem nem drágább ott sem az étel, mint itt, a péksütemények olcsók és finomak, a pljeskavica szenzációs, mindenhol kapható, tavaly 1,5-2 eurót kértek egyért, de annál többet képtelenség is lenne enni, mert dugig tömheted 7-8-féle zöldséggel, csodás édes hagymával, és mindenféle ketchuppal stb.-vel.
Az éttermek is teljesen elfogadható árúak, és rengeteg kis kifőzde, lacikonyha stb. van. Persze a strandon minden drágább, de vannak áruházak, piacok... Szóval semmi pánik. :-)
Előzmény: karas (4670)
karas Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4670
és még valami: mennyibe kerül kotor környékén egy kiló kenyér, stb, hogy itthonról vigyünk tésztát, meg kajákat, vagy ott vásároljunk?

köszönöm
karas Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4669
sziasztok!

itt foglaltunk szállást, nagyon jól néz ki:
http://vesna.atw.hu/

valaki járt már erre? nagyon kíváncsi vagyok, tapasztalatok? e-mailben foglaltuk, nem kértek előleget, ami picit ijesztő, de nagyon rendesek voltak! remélem amikor odamegyünk lesz hol aludnunk:)

karas
moon. Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4668
moon. Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4667
moon. Creative Commons License 2007.06.23 0 0 4666

Köszi

 

Akinek van valami szép , jó, érdekes meg föleg montenegrós képe, pakolja fel had fokozzuk a hangulatot :-)

Előzmény: Atomkecske (4665)
Atomkecske Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4665
"Stari Bar az mar volt tervezve, nincs is olyan messze, ott van egy 2000 eves olajbogyo fa is? Mintha valaki ilyesmit meselt volna."

Van, Barból kifele menet Stari Barba, valahol félúton balra be (elnézést, ha rosszul emlékszem), tábla is utal rá. Ő lenne az:
Előzmény: moon. (4660)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4664

Köszi azért. En pedig innen vagyok és nem jártam még azon az uton. Igaz csak negyedszer megyünk Montiba, azelött Horvátországba jártunk majd egy darabig sehova.

Az ismerösök közül sokan átcsábultak görögbe, azt mondják az ut is jobb, a hely is meg olcsobb is. Persze csak az északi részen ahol ha kilépsz a tengerböl rögtön tudsz a parton kukoricát törni :-)).

Mi még maradunk Monti mellett van ott még sok felfedezni való.

 

Előzmény: Törölt nick (4663)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4663
Bocsi Moonnak szántam,elnéztem a választ.
Előzmény: Törölt nick (4662)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4662
Ha szegedi vagy és nem voltál még cacak felé akkor ha gondolod dobj egy emilkét,találkozunk és elmondom az utat.
Előzmény: moncsa03 (4651)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4661
Attól függ mit értessz Sveti Stefanon.A faluba be lehet menni nyugodtan,csak arra kell vigyázni,hogy nem menj le a parkolóig,mert ott zsákba szaladsz.Amilyenek az őrök még annyira sem szoktak beengedni,hogy megfordulj csak ha fizetsz 10 EU t.A faluban ha találsz helyet bárhol megállhatsz kivéve a megállni tilost.Arra kell vigyázni,hogy a busz elférjen az úton,addig nem szólnak a rendőrök,mert az van bőven.Ami nem rossz,mert szinte tökéletes a közbiztonság.
Előzmény: moncsa03 (4645)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4660

A lenyeg, hogy jol erezzetek magatokat :-)

 

Egeszen beindultam most a kepek hatasara :-), Stari Bar az mar volt tervezve, nincs is olyan messze, ott van egy 2000 eves olajbogyo fa is? Mintha valaki ilyesmit meselt volna.

Lovcen is nagyon jo, az milyen messze van Petrovactol, marmint km-be  megtudom nezni, csak ugy odaerni, fel a hegyre :-)

Előzmény: Zara32 (4659)
Zara32 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4659
cuper a magyarod!!a többiek lefoglalták az appartmant,mondván jó lesz ez :-( a csaj engedett 3 eurót az árból..ez is valami :-)
Előzmény: moon. (4650)
vinszil Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4658
Néhány kép Stari Barból
halacs Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4657
Ha még nem jártál a Lovcsen-hegységben Nyegus fejedelem emlékművénél, akkor szerintem ne hagyd ki. Valami egészen lenyűgöző látványban lesz részed. Látszik a Kotori-öböl, a Skodra-tó, és vagy öt ország... :-)
Egy kis kedvcsináló:


Előzmény: moon. (4639)
trewq Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4656

 Kösz !

 Nem leszünk messze, valószínű megvizslatjuk ...  :-))

Előzmény: moon. (4654)
vinszil Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4655
Stari Bar nekem nagyon tetszett, igaz én alapból odavagyok a romokért és régi épületekért. A belépő 1euro/fő volt, a gyerekek nem fizetnek, és egy jegyet kaptunk grátisz, pedig csak négy felnőtt és egy gyerek volt. A pénztáros a szerben kívül nem beszélt más nyelvet, de 1 euroért lehetett venni egy képes leírást angol és német nyelven, azon megmutatta az utat, hogy az egészet bejárhassuk, illetve a rövid története is le volt írva. A citadella lépcsőit megmászva, nagyon szép a kilátás a hegyekre, és még egy kis vízesést is láttunk. Nagy területen fekszik, mi kb. 3 óra alatt jártuk be kényelmes, fotózós, nézelődős tempóban.

Mi majd augusztus 5-én indulunk, de már lélekben ott vagyunk.
Előzmény: moon. (4639)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4654

Hát ez az nekem ez nem idegen nyelv, mert ez az anyanyelvem :-), de az más ha csak otthon használod :-)

Petrovácnál készültek a képek, töle ha megindulsz a tengerparton észak felé gyalogosan, ott van az az épülö hotel is amit irtam.

Az alagut vagy barlang az tök sötét mintegy 20 m-en, ha nincs elemlámpa akkor csak tapogatozni lehet :-), 4-5 ilyen akadályon is keresztül kell jutnod :-)

Előzmény: trewq (4652)
moon. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 4653

Aaaaaaaa nem veszélyes az csak az utat kell figyelni nem a szakadékot, az ami engem tavaly kiakasztott hogy hiába figyeltem, nem volt ut :-). Ugy az egyik fele levolt szakadva, elötte 10 m-re a földre volt egy stop tábla téve, azt sötétbe föleg ha jön valaki szembe tuti nem veszed észre. Ugy tudom az idén arra fele is csinálták az utat, és azt ismerem , Cacakot nem :-), hmmm még nem tudom merre megyünk

Előzmény: moncsa03 (4651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!