Keresés

Részletes keresés

stigglinnc Creative Commons License 2010.11.19 0 0 29492

 

:-) Ne csúfolódj!

Szerintem mutattam már:

Előzmény: PaJulcsi (29490)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.19 0 0 29491

Köszi!

Na igen, a macska témához van egy pár modellem:-))))

Előzmény: Törölt nick (29489)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.19 0 0 29490

A filcek nagymestere lettél!:)

Ha már itt vagy, megmutathatnád a kitűződet, amit még a lőrinci közös varrásra készítettél. Az aztán a mestermű!

Előzmény: stigglinnc (29488)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 29489

De szépek!! :) A variációk egy macskára is nagyon tetszett.. nem csoda, van honnan inspirálódni. ;)

Előzmény: stigglinnc (29488)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.19 0 0 29488

Köszi, Kaoka!

Ezekhez én használtam "rendes", vastag filcet és hobbyboltosat egyaránt. A hobbysoknak gyönyörű színei vannak, de valóban gyengécskék. Az apró pelenkaöltéseknél a szélen sokszor foszlik, nagyon vékony tűvel lehet csak varrni.

 

A Link beszúrása gombot most a hozzászólás-szerkesztő ablak feletti sorban találod meg:-) Nekem is eltartott egy ideig, mire rájöttem:-)))

 

Előzmény: Kaoka (29482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 29487

Én ragasztós vetexeszel  felvasalnám, aztán a szélét nagyon sűrű cikkcakköltéssel körbevarrnám (pl. gomblyukazással.) A vasasást elég jól bírja a plüss. :) Másik alternatívaként megpróbálkozhatsz szőrmeszerű termoanyaggal is, az nem bolyholódik. (Nekem a katica-pizsamatartóm ilyenből van varrva, a pettyeket a fent említett módon varrtam rá, annyi különbséggel, hogy nem ragasztottam rögtön az alapra, hanem egyoldalas vetexszel vasaltam fel a pettyek hátoldalát, utána szegtem cikcakkal körbe, és nagyon apró öltésekkel varrtam utána a hátára. )

Előzmény: LBZS (29485)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29486

Nem tudom, mi történt Micivel. A dolgot homály fedi.

 

Plüssel pedig én nem szoktam dolgozni, így tanácsot sem tudok adni. Próbáld meg először egy próbadarabon, hogy hogy viselkedik a kétoldalas ragasztóval, tudsz-e egyáltalán úgy dolgozni vele. Szerintem én kézzel ráöltögetném az arcot, miután kihímeztem.

Előzmény: LBZS (29485)
LBZS Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29485

Mi történt Micivel?

Lemaradtam valamiről? Megbántotta valaki? Remélem, nincs nagy baj!

 

A kérdésem továbbra is áll. Hogyan lehet plüssből rávarrani Kipp-kopp arcát? A gond az, hogy a plüss foszlik. tehát nem lehet csak simán rávarrni. Viszont azt nem tudom, hogy kétoldalas ragasztóra vagy vasalható közbélésre hogy reagál. IO, Aledi, bárki, tudtok valami használható ötletet?

Előzmény: PaJulcsi (29480)
4Hópihe Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29484

linket csak vágólapról beilleszted a hsz-dba. elötte majd bedob egy panelt,hogy engedélyezed -e vagy sem.. aztán legközelebb ujra. és ennyi...

Előzmény: Kaoka (29482)
Kaoka Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29483

mamazsu! Ismerős helyzet. Én festésnél műveletem ugyanezt a férjemmel, csak Ő a garázsba cipelte le a hülyeségeimet. Mindenre ágyneműt írtam, azt kérdezte honnan van ennyi ágyneműnk? :D Na azóta is lent van a fele cuccom. :D Családi házból lakótelepre? Vétek. Remélem nem panelba kényszerültök...

Előzmény: mamazsu (29478)
Kaoka Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29482

De gyönyörűek a kis figurák stigi! Nekem is van egy csomó hobbifilcem. Még a lányom hozta régebben. Sajnos rájöttem, hogy semmire sem jó, legfeljebb díszítésre, mert nincs tartása meg fénylik is.

Ezek milyen filcből készültek? Nagyon szépek?

Egyébkén én sem látok semmilyen link beszúrási lehetőséget.

Előzmény: stigglinnc (29447)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29481

Hű, ez egyáltalán nem egyszerű feladat. Hajrá!

Előzmény: mamazsu (29478)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 29480

Mici nem valószínű, hogy jár már erre:(

Előzmény: LBZS (29476)
Aledi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 29479

Ajjaj! Nem irigyellek. Ágynemű?! Ez jó :) Jópofák azok a masni angyalok, lehet, hogy a lányommal kipróbáljuk, tetszene neki. Köszi.

Előzmény: mamazsu (29478)
mamazsu Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29478

http://www.youtube.com/watch?v=ZiZYx1c5HDw&feature=related

 

Szervusztok!

 

Lesem ám mennyi szép dolgot csináltok, sajnos én most nem érek rá babázni.

Költözködünk egy bazli nagy családi házból egy lakótelepi lakásba.

Selejteznem kellene, de a rongyaimat nem adom!!!!

Van vagy 5 zsáknyi.

Már azt írtam a zsákokra "törülközők" meg "ágynemű"....mert a férjem szívbajt kapna ha tudná...

 

Kaptam ezt a linket, továbbítom nektek  ...hátha láttok benne valami hasznosat..

Aledi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29477

Szia LBZS,

A plüss lelőhellyel én is tudok segíteni:

MINITEX
Budapest, Soroksári út 110.Tel.: 06 1 2176879, 2177498
A Gubacsi út 47. felől is van bejárata, reggel 8-tól van nyitva.

Előzmény: LBZS (29476)
LBZS Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29476

http://picasaweb.google.com/alja8801/rFcNTF#

Remélem, működik a link (nekem itt nem ajánl fel ablakot, amibe a linket bemásolhatom, lehet, hogy le van tiltva)

 

Sziasztok!

A fenti linken találtam néhány waldorf babát. Mindegyik tüneményes (ha valaki tudja, hogyan kell csinálni a "csillag" formájú testet, ossza meg vel(ünk)em:)

 

Mici: ha erre jársz, leírod hol van pobtosan az a plüss lelőhely a Soroksári úton, ahonnan te is beszerzed az anyagokat?

 

KTimóval közben egyeztettem Kipp-Kopp ügyben. Azt írta, hogy ő termo-ból csinálta, de az nagyon kibolyhosodott a használat alatt, ő a plüsst tanácsolta. Ebben is a te segítségedet várom Mici, mert te hesználsz plüsst, így jártas vagy a használatában:

Az arcát hogy tudom felvarrni? Vasalható közbélést rakok a visszájára és rávarrom, vagy kétoldalas ragasztóval próbáljam meg? Segítségül csatolom a képet.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

katafolt Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29475

Hát csak rákattintottam a számra és mutatta, amit kell. Most például az angyalaim tíz fotóját.

Ha regisztrálsz a Tynt-re, a régebbieket is láthatod.

Előzmény: PaJulcsi (29473)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29474

Szerintem új lehet, már csak az anyagokból ítélve is, amiket használ. Láttam ezeket az anyagokat a Várban, de nekem a régi pasztell árnyalatok jobban tetszettek:)

Előzmény: bvedono-Szömörce (29471)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29473

Ez a számláló tényleg ezt is tudja? Hogyan? Ha jól emlékszem még mindig rajta van a blogomon.

 

Persze nem mintha engem annyian másolnának, de azért én egyszer megnézném mégis:) Csak úgy kíváncsiságból.

Előzmény: katafolt (29470)
Aledi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29472

Érdekes ez az eset, tényleg fura, hogy megtalálta a kis fórumunkat. Bár én nem vagyok nagy, de magam is rákeresek időnként a nicknevemre :) Nemcsak rossz dolgokra akad így az ember, hanem kellemes meglepetésekre is, amikor fórumokon, blogokon ajánlanak névvel, linkkel. Jó érzés :)

Előzmény: katafolt (29460)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29471

Ez nekem újnak tűnik...vagy nem?

katafolt Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29470

Igen, minden kiderül :). Olyan, mint a Dürrenmatt-könyv.

 

A blogomon van ez a számláló , ott is lehet látni, hogy mikor mit másolnak, az utóbbi 24 órában 6 képet és 31 szót mutat. Van még több keresőprogram, amivel ki lehetne nyomozni, de nem akarom tudni. Amikor véletlenül belebotlom valahol a dolgaimba, bizony elmegy a kedvem. Jobb nekem, ha nem látom.

Előzmény: skolikagi (29465)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29469

agyvércukor:)))))))))))

 

Mellesleg: dehogy vagy stupid felhasználó! A válasz viszont nagyon helyes és közvetlen. Ettől gondolom még jobban kedveled ezt a hölgyet?:)

Előzmény: stigglinnc (29468)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29468

 

tiszta hülye vagyok,

hejet

 helyett

 helyett-et értsetek!

Megyek reggelizni, mert úgy látszik leesett az agyvércukrom...

Előzmény: stigglinnc (29466)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29467

Közben rájöttem magamtól............. köszi!:-)

Előzmény: PaJulcsi (29464)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29466

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,      fent           megtaláltam a Link beszúrása gombot:-)))))))))))

 

Szóval, Juliane blogja (próba)

 

 

(A neki írt levelemet úgy írtam alá, hogy Stupid User from Hungary, erre ő, a 2. levelében írta, hogy semmi baj, ő se ért ezekhez a gombokhoz, mindig attól retteg, hogy egyszer majd a pöttyösruhás babája képe hejet a saját, bikinis képét tölti fel és észre se veszi....:-))))

Előzmény: PaJulcsi (29461)
skolikagi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29465

Sziasztok!  

Az internet egy csoda dolog, mint tudjuk..és olyan dolgokat is tud, amit nem is sejtünk. Én ma vettem észre, hogy valaki lemásolta az egyik honlapunk egyik oldalát, de úgy hogy a színeket is, a formát is tökéletesen megtartotta.

És hogy hogyan derült ki?

A google.analytics statisztika megmutatta nekem, hogy arról a bizonyos oldalról látogató jött hozzánk, holott az ő oldalán egyetlen utalás sincs a mi weblapunkra.

Ugyanakkor a mi látogatott oldalaink között is megjelent a másoló weboldala, holott sosem hirdetett nálunk. Lehet hogy ez a hölgy akiről ti beszéltek, ő is így jött rá arra, hogy megjelent az oldala az indexen:-))

Előzmény: katafolt (29460)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29464

Mert nem alul kell keresni, hanem fönt, az éppen írott szöveged felett. Olyan lett ez így, mintha szöveget szerkesztenél. Egyszerűbben válogathatod a betűtípusokat, betűméretet, felsorolást is készíthetsz, stb., stb.

Előzmény: stigglinnc (29462)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29463

Hát, ezt én sem tudom... Lehet, hogy valaki más véletlenül megtalálta és felhívta a figyelmét rá. Én már kaptam ilyen jószándékú figyelmeztetést valakitől, aki meglátta valamimet máshol hivatkozás nélkül.

Juliane azt is elmagyarázta, miért nem szeretik a link helyett az ilyesfajta (a szerző megjelölése nélküli) felhasználását a saját anyagaiknak:

- egyrészt ez arra bátorít kevésbé lelkiismeretes embereket, hogy bátran használja bármilyen célra az ötletet, a leírást, a fotókat (az én esetem ez volt: az én képemet és szövegemet valaki símán bekopizta a blogjába, mint egy megoldást egyfajta problémára),

- másrészt ezeket a hobby magazinok is szabadon felhasználhatónak ítélik.

Előzmény: PaJulcsi (29459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!