Keresés

Részletes keresés

Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 41038

Próbából vedd le a fedelet. Kiderül hamar.

Előzmény: batista40 (41036)
batista40 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41037

A papírtömítés kaszánál is jó lehet? Rápróbálok esetleg, aztán majd megírom, hogy javult-e a helyzet. mindenesetre látok rá esélyt, mivel ugye a makita rohadtul be van csomagolva Ezáltal minden baromi meleg, a burkolat is, nem csak ami alatta van.:)

Előzmény: ''csiga (41033)
batista40 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41036

Ilyenkor,ha a karbi forralja a benzint, akkor mi a teendő? Lehet, hogy a makita is ezzel a problémával küszköd. :))

Előzmény: ''csiga (41033)
apii Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41035

Gyertyára én is tippeltem,  az új még beszerzés alatt van. 

Karbi alatt gyári tömités van, de egy próbát megér. Megpróbálom gyertya csere után, ha nem segit.

Előzmény: ''csiga (41033)
tothkalman Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41034

Köszönöm, valami ilyesmire gyanakodtam én is! Ki fogom próbálni a féktisztitós inditást, aztán meg megpróbálom beállitani a karburátort. Előzőleg jól üzemelt, illetve melegen is jól megy, ezért nem gyanakszom semmi nagy gondra... csak kicsit zavar, hogy 1 óra (tényleg) mire beinditom, és másnap mindig izomlázam van a rángatástól.

 

A karburátor meg hasonlók még sosem volt takaritva, vagy beállitva, viszonylag kevés (max 15 óra) munkaóra van a gépben, mivel elég jól vitte mindig amit le kellett vele aratni, és igy hamar végeztem.

Előzmény: ''csiga (41030)
''csiga Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41033

A kínai nekem ugyanezt csinálta, gyertyacsere megoldotta.

 

Egyébként gyújtásgyanús lesz az, ha melegen nem akar indulni.

 

 

Amikor felforr a benya a karbiba, csinálhat akkor is ilyet, azt tankolásoknál veszed észre leginkább, akkor nem akar elindulni, csak ha már kihűlt valamennyire.

 

Láncfűrésznél jó megoldás szokott lenni, hogy vastagabb papírtömítést teszek a karbi elé, mintegy hőszigetelőként használva azt.

Előzmény: apii (41031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41032

Üdv!

Karbi mikor volt tisztítva?Benzinszűrő cserélve?

Ha ezen műveletek nem mennek és már előzőleg sem volt jó a gép,akkor ajánlom hozzáértő haver/ismerős felkeresését.Szervizt ajánlatos a szezon előtt 1 hónappal felkeresni,mert ilyenkor tele vannak.

 

Más:

Ja,a sima T25 fej amit 5-ért lehet venni,nálunk 7500Ft.

Előzmény: tothkalman (41026)
apii Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41031

Urak!

Adott egy Stihl Fs 450 fűkasza rengeteg üzemórával a hátamögött. Kapott egy motor generált, és egy új gyujtás egységet. A tünetek a következők! Melegen egy, két tank után megál. Hogy mitől, nem tudni. Gyujtástól bíztos nem, mert csere darabbal is ezt csinálja.Valami érintkezés, vagy üza gond lehet.Valaki járt már igy? Elektromosság szemre jó, leállitó mikrokapcsolót  el nyomorgatták, de vissza álitottam a leálitó lemezt. Karbi tud ilyen tünetet produkálni? Egyszer csak leáll! Szemre ott is minden ok.Mást nem tudok a gépről, mert nem saját! Tippek?Tudom hogy sok a lehetőség, de hátha!

Ha nem javul, irány a szervíz! :-)

 

''csiga Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41030

Kevés benyát kap.

 

Valahol vagy kezdődő dugulásod van a karbiba, vagy csak a beállító csavarja eltekeredett.

 

Amíg nem pucolod ki és/vagy állítod be, és sűrgősen kéne a gép, addig ajánlom pl a féktisztító sprayt hidegindításhoz. Egyből indulni fog tőle.

 

Légszűrő le, egy rövid spricc, aztán indítás.

 

 

Előzmény: tothkalman (41026)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41029

egy koppintó meg 6-700 ft. annyira gyorsan azért az se kopik el, az eredeti partner P35-ös fej hamarabb kifingott, mint a benne levő koppintó. kereskedésben mondták, hogy ehhez a fejhez nem kapok vezetőt, adott egy alsó és egy felső fedelet, a többi alkatrész jött a régi fejből és most T35 van rajt, fekete koppintóval :) de ez se valami masszív darab, hamar megadja magát a burkolat. lehet a következő valami masszívabb stihl fej lesz, azok alacsonyabban is dolgoznak. mikor összemértem az FS350 fejét a T35-el, majd egy centivel magasabban jön ki a damil a husqvarnából mint a stihl-ből (jobban meg kell dönteni vagy hosszabb damil ugye.)

Előzmény: zsoca26 (41025)
kacsaXD Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41028

lehet porlasztó mebmrán, főtengely szimering, esetleg kompresszió gond stb...

 

Egyszer volt egy "márkás" kapálógépem két ütemű, hát soha többet!

Előzmény: tothkalman (41026)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41027

Jogos... az már egy más világ nekem :)

Előzmény: Gypsy56 (40990)
tothkalman Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41026

Kedves Mindenki,

 

egy kérdésem lenne, remélhetőleg hamar meg tudjátok nekem válaszolni:

 

akad otthon egy Hurricane hbi 80 tipusú rendkivül márkás fűkaszám (igen egyenesen a BauHaus-ból). Korábban elég patentúl üzemelt, erős volt, ment rendesen ahogy kellet neki, viszont az utóbbi 2 nyáron már szinte nem tudtam egyáltalán használni, mivel nem tudtam beinditani. A jelenség a következőképpen karakterizálható:

 

A fűkasza hidegen b*szik indulni, hiába pumpálom, hiába szivató, szivató nélkül, gyujtással, gyujtás nélkül, nem megy. majd kb. fél 3/4 óra kitartó rángatás után pöffen 2-t, majd további 5 perc után megint kettőt, aztán szépen lassan beindul, de amig be nem melegszik, addig gázadásra csak fullad, vagy leáll. ha elérte az üzemi hőmérsékletet, vagyis alapjáraton ment pár percet, akkor már gond nélkül indul újra, és nem is fullad többet!

 

Mi a pénisz van ezzel a géppel? a gyertyát már kicseréltem benne, mert hátha az a baj, de nem javult a dolog, benzinszivárgást nem észleltem, és a kiszerelt gyertya is benzines volt.

 

2 lehetőség van: vagy megjavitom valahogy (vagy esetleg ajánlotok valami szervizt Bp környékén) vagy addig csapkodom a földhöz amig szét nem esik darabokra, mivel foglalja a helyet a garázsban, és durván felidegesit ha csak rágondolok már akkoris!

 

5 év garancia volt rá eredetileg, de számla már persze sehol...

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

zsoca26 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41025

Örülök is neki. :)

Pedig egy ilyen fej nem olcsó.

Majd duplája mint a másik.

 

Előzmény: fefe73 (41024)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41024

Ez az bizony.Nem járna hozzá,örüljünk,hogy ezzel kaptad.Azért biztosan jobb mint a sima fej.

Előzmény: zsoca26 (41018)
apii Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41023

Próbáld meg a csatlakozó elött felfektetni, és az 5 kilóssal kiegyenesiteni.Menni kell annak! :-)

 

Előzmény: Dolmi mackó (41022)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41022

Fogalmam sincs, hogy edzett-e, szerintem nem, kicsit csodálkoztam is, hogy ilyen könnyen adta magát...

 

Annyi még a gond, hogy a gyorscsati a végén szögben van, tehát arra is vigyázni kell, ha püföli az ember.

 

Nekünk csak 5 kilós kalapácsunk van, ezért gondoltam a letalpalókra.

Előzmény: apii (41021)
apii Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41021

Most néztem meg jobban a képet, ha nem edzett vas, és egy irányba van elhajolva, akkor mehet az hidegen is.Ennyit el kell bírnia! Azért jó nagy kalapács kell hozzá!

Előzmény: Dolmi mackó (41019)
apii Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41020

Hidegen nehezen menne, egyszerübb dissouval megpiritani, majd kalapáccsal kiütni.

Ha van szened te is tudsz tüzet rakni, csak egy jó húzós vasdarab kell, amin kiütöd.

Előzmény: Dolmi mackó (41019)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41019

Kaszálás közben betont fogtam, sajnos a három pont egyik karja elgörbült.

 

http://indafoto.hu/dolmi/image/22938589-a94c6dc4/674923

 

Van valakinek ötlete, hogy hol tudnám kiegyenesítettni? 20mm vastagságú.

 

Kovács műhelyen gondolkoztam, hogy ne hidegen legyen visszagörbítve, mert talán akkor roncsolódna a szerkezete, csepelen állítólag van egy nagy kovács műhely, de ha tud valaki közelebb a XII. és a III. kerület közelében azt megköszönném.

 

 

Hidegen teherautó letalpalóval, vagy JCB talpalóval tudnám, de szerintem az nem is lenne tökéletesen egyenes és a repedéstől is tartok.

 

 

 

 

zsoca26 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41018

Pedig olyan van rajta.

De jó is,hogy olyan van rajta.:)

Nem kopik annyira ez...

Előzmény: fefe73 (41012)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41017

Te jó és gondos gazda vagy,aki odafigyel a gépre és meg is veszi ami kell(jó olaj,zsír és szűrő).Simán jó lesz az a master!Az már kemény gép,nem hinném,hogy bármi gondod lenne vele.

 

Amit  kaszálásról írsz az így van.Hosszú damillal fele annyira sem kell odafigyelni,mehet rutinból szinte csukott szemmel és mégis tökéletes lesz a vágáskép.Ehhez erő kell és viszonylag rendszeresen vágott terület.

Előzmény: ak.negyvenhet (41015)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41016

Porban nincs gond,ha vizes a fű a sáros fű elrakja és nem forog.De annyira nem,,hogy kézzel nem tudod elforgatni.Lehet ér valamit,de nem sokat.

Előzmény: Gypsy56 (41014)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41015

"Mikor egy komoly gép kiengedett damillal ritkás-gondozottabb területen megy akkor az valami brutális."

 

2.8 Le az már a "brutál" kategória?

 

"A hosszú damil nem csak azért jobb mert rettentő haladós,hanem azért is mert totál a földig rombol és ezáltal szebben levágja és jobban szétfújja  kaszálékot."

 

Hát az biztos, hogy sokkal haladósabb, ezt már a kis tesztem során is tapasztaltam, no meg azt is amit írsz, h földig rombol és jobban szétszórja a kaszálékot. Én azért is végzek relatíve hosszú idő alatt a 3000 m2-el, mert szinte full földig vágom, a létező legminimálisabb tarlóval..... ez normál damilhosszal sokkal macerásabb mint hosszabbal, nagyon oda kell figyelni minden mozdulatra, hogy szép legyen a végeredmény, és pont ezt tapasztaltam amit írsz, h hosszabb damillal sokkal kevésbé kell figyelni a mozdulatok szabályosságára, tolod neki serényen, és darál földig...... csakhát a mostani gépem ehhez a munkastílushoz gyenge :-/

 

Normál damilhosszal ezen a gondozott területen viszont nagyon szépen dolgozik!

 

 

"Az oleókról nem tudok(hallomás alapján meg inkább nem akarok)véleményt mondani.

Annyit hozzá tennék:nem japán."

 

Én egy Oleo 730T-t nyúzok, 3. szezonja, 2 hetente levágom vele a 3000m2-t, eddig full hibamentes a gép.

 

Hozzáteszem, úgy gondolom, h nem vagyok egy barbár a géppel, szépen bemelegítem, jó olaj, mindig tiszta légszűrő (10 üzemóránként ahogy az elő van írva kitakarítom a szivacsot, majd újra olajozom), leállítás előtt mindig picit visszahűtöm, nem "pisztolyozok" a gázzal, szöghajtás lezsírozva stb.stb. szal ez azért nem ugyanaz, mint amit iparszerű használatban kap a gép, főleg mikor valami agysebész kínozza ész nélkül.

 

Úgyhogy nekem jók a tapasztalataim az oleoval....... a Master is egy elég régi fejlesztés, nincs "csippelve", megsütni nem fogom, kieső csavarok ellen ott a Loctite stb.stb. jó, tudom, Husky+Stihl (Zenoah nem igazán kapható), de az még plusz 50-80e.

 

Na de ha annyira patkány gép a Master, akkor persze nem kell, nem vagyok én fakír, hogy kínozzam magam! :-)

 

Előzmény: fefe73 (41013)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41014

Nekem még az is forog, ami már elkopott. Pedig elég poros helyeken használtuk.

Előzmény: fefe73 (41011)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41013

Hát igen....szoktak lesni mikor kaszálunk.Ezt így is lehet?Mikor egy komoly gép kiengedett damillal ritkás-gondozottabb területen megy akkor az valami brutális.Csinálnék én videót,de idén valahogy semmire sincsen idő....:-(((

Tavaly csináltam párat,de most nem igazán van kedvem se.Azért egyszer ráveszem magamat.A hosszú damil nem csak azért jobb mert rettentő haladós,hanem azért is mert totál a földig rombol és ezáltal szebben levágja és jobban szétfújja  kaszálékot.

Az oleókról nem tudok(hallomás alapján meg inkább nem akarok)véleményt mondani.

Annyit hozzá tennék:nem japán.

Előzmény: ak.negyvenhet (41009)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41012

Pedig ahhoz nem jár a x-es fej.Szerintem nem is olyan van a tiéden sem.Bár lehet szerencséd volt vele.

Előzmény: zsoca26 (40996)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41011

Na ezen tök jól látszik,a sima 35-ös nem csapágyazott.Egyébként nagy különbség nincsen, a 3. tank után már úgy elrakódik,hogy nem forog külön a koppintó.....nem sok értelme van.

Előzmény: maseratisti (40985)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41010

Azon nem az.

 

Előzmény: bakbéka (40982)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2015.07.04 0 0 41009

Fefe!

 

Kipróbáltam a kis 1.4Le-s habverőmet - csak az érdekesség kedvéért, mert tudom, h nem ilyen gépnek való a technika- damilvágó nélkül, gyér fűben.

 

Az eredeti hosszhoz képest 1 koppintásnyival még tök szépen muzsikált a gyenge fűben, 2 koppnál durván nőtt a meló sebessége, de már érezni lehetett, h túl sok a terhelés a pici blokknak.

 

Múltkor épp Dokinak ecseteltem, hogy számomra tök fölösleges a nagy gép, ehhez a területhez/fűhöz nem igazán tudnám kihasználni......... hát most hogy kipróbáltam a plusz damilos dolgot, kicsit elbizonytalanodtam.

 

Még a rendszeresen nyírt területen, ahol nincs se gaz se túl nagy fű, egy erős géppel, egy-két plussz koppal jobban kiengedett mondjuk 2.4 vagy esetleg 2.7-es damillal durván gyorsabban lehetne haladni, mint a kisgéppel.

 

Asszem el kellene kérnem a sógorom FS450-esét, ráhajítani a 2.4-es damilt, kicsit jobban kiengedni, és kipróbálni mit mutat...... ha bejön, lehet beszerzek egy erősebb masinát!

 

Ha meg esetleg bejönne valami elhanyagolt területen egy kis meló, mehetne normál damilhosszal, vastagabb damillal stb.stb. ahogy eredetileg kellene.

 

Nézem ezt a Shindaiwát, 3.1Le 50akárhány ccm, full Japán, nem lehet rossz gép, 140-ért az ára is egészen jó, csakhát óóne rezgéscsillapítás, az meg nem f*sz*  :-/

 

Stihl űberdrága, nem nekem van kitalálva. Husky már barátibb, de 175 körüli áron egy Oleo 755 Master talán még beleférne.

 

Emlékszem Gypsy korábban említette, hogy ipari körülmények között a 755 Master nem vált be 100%-osan...... van valami típushibája?

 

Másnak is szól a kérdés, melyek a 755Master pozitívumai és negatívumai, milyen típushibái vannak, illetve bármi olyan infó ami érdekes lehet, jól jönne!

 

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!