Keresés

Részletes keresés

nyuszihopp Creative Commons License 2011.01.20 0 0 10554

Igen igaz tényleg nehéz megállapítani, főleg ha kevés van benne! Viszont azt tudod mikor pároztattál és ha figyeled az anyát akkor azért vannak látható jelei! Én eddig csak az utolsó héten tettem be az ellető ládát az anyának, de volt amelyik már nem volt hajlandó használni! Ezért mostmár félidőben berakom nekik és eddig kivétel nélkül mindegyik egyből elkezdte rakni a fészket -gondolom a hideg miatt van! Jól megrakják az elletőládát szénával.

Azzal nemértek egyet, hogy a bak első pároztatásából kevés születne, ez inkább az anyától függ és az anyára jellemző, hogy elsőre keveset ellik. Nekem van egy fiatal bakom aki éphogy elmúl öt hónapos és beraktuk hozzá a nőstényt -lett belőle 6 nyuszi, ami a színes törpénél csúcs! Előtte 5-öt ellett az anya!

Sajnállak a nyuszi miatt, főleg, hogy már egy hetes volt!

Szerintem itt mindegyikünk át élt hasonló nyuszielvesztést. De ha ezzel akarsz foglalkozni, hozzá kell szoknod a kudarchoz, ez kell, hogy megerősítsen!

Egyébként ha régebb óta ismer az anya és nem csak beszórod neki naponta a kaját meg a szénát, hanem kap egy kis simit is, akkor megbízik már benned annyira, hogy két-három nap után simán berakhatsz neki valamit pl egy darab osb lapot vagy az egész fészket belerakhatod egy felül nyitott ládába (zártba már szerintem ne)!

Nagyon jó könyvet olvasni és érdemes is, de szerintem a legjobb tapasztalt tenyésztővel sokat beszélni és kérdezni, sokkal gyakorlatiassabb. Én sokat olvastam már minden dolog után, de ha problémám volt mindig a nálam tapasztaltabb tenyésztő segített! Meg hát ez a fórum is kiváló erre!

 

Előzmény: .Facsy. (10552)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 10553

Szia! Igen megvan, tegnap Jani emlitette, hogy erdekelne. Szerintem a reszleteket beszeljuk meg mailben, vagy telefonon.. Ha jol tudom messzirol jonnel erte.. marcsak ezert is.

De egyben koszonom az erdeklodesed!:)))

Előzmény: lárva73 (10551)
.Facsy. Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10552

Kösözönöm a válaszokat!

Amugy olvastam könyvet is és neten is olvasgattam,és figyeltem én a jeleket,de nem láttam,mert gonodlom még nem értek hozzá.nem vettem észre h vemhes lenne az anya nyúl. de erre gonodlhattam volna ha már nem értek hozzá akkor már csak a biztonság kedvéért is de raok be ládát.mert tudtam rola h abban kell fialtatni,csak fialás után meg már nem akartam piszkálni mert nem tudom az anya mit reagált volna rá,és nem akartam azt sem h ott hagya és éhen dögöljön a kis nyuszi. ez télleg az én figyelmetlenségem volt,és nagyon szarul is érzem magam,de ezzel már nem tudom meg másitani a dolgokat,majd csak legközelebb megelőzni és jobban figyelni.köszönöm a válaszokat mégegyszer.

lárva73 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10551

Szia!

 

Szeretnék érdeklődni,hogy a kis thüringia nőstény megvan-e még,mert engem érdekelne!

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (10535)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10550

Értem. Akkor válaszolj a kérdésére IS!

Egyébként nem rossz amit írtál. Csak gondolj bele, hogy most ő aggódik az egy szem anyanyula életéért és tőlünk várt választ, hogy mit tegyen. Hát először is nyugodjon meg. Aztán mehet a többi.

 

Egyébként tényleg bosszantó, hogy sokan nem olvasnak el egy alap könyvet sem.

Előzmény: pumukli191 (10549)
pumukli191 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10549

nem kioktatni akartam csak segíteni!

Előzmény: tooommm0013 (10547)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10548

Az anyanyúlnak nem valószínű hogy bármi baja lesz.

Előzmény: .Facsy. (10544)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10547

Nem ez volt a kérdése.

Előbb arra illene válaszolni és csak utána kioktatni.

Előzmény: pumukli191 (10546)
pumukli191 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10546

szia

így az irásodból látom hogy kezdő vagy. azért elolvashattál volna neten a nyulakról egykét dolgot mielőtt belevágsz!! amugy nem értem nemvolt az anyának berakva a ketrecbe ellető keret vagy láda???? persze ha az egész ketrec rácspadlós akkor az ellető keretnek is kell alját csinálni fából, de am szerintem a kivülröl ketrec oldalára felfüggesztett elletőláda a legjobb megoldás én ezt használom. de ugy soha nem szabad elletni az anyát hogy nem csinálsz neki elletőládát!!! mert ha a rácspadozatra ellik biztos lehetsz abban hogy elpusztulnak a kicsik. hát ha eggyet fialt az elég gyatra bár igaz irtad hogy a baknak az első nemzése akkor lehet a bakk fiatal még énis jártam már így hogy elsőre csak 2-3kisnyulat sikerült összehoznia szerintem amugy a normális 7-8kisnyúl egy anyánál.  lekközelebb csinálj neki elletőládát vagy ha azt nem legalább egy keretet amit betudsz neki rakni a ketrecbe! mert kb 3hetes kurukig abban maradnak a kisnyulak.

Előzmény: .Facsy. (10544)
miksigabi Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10545

Üdv mindenkinek!Német óriás nyúlal kezdtem  foglalkozni az ősszel mert nagyon megtetszettek!Egy párat sikerült is beszereznem,bár még akkor nem voltak épp tenyészérettek!November elején a bakknál jelentkezett egy dolog,hogy nem akart enni elvittem orvoshoz kapott antibiotikumot meg vitaminokat!Meg trisulmixet!Nagynehezen helyrejött bár már lemondtam róla mert nagyon lefogyott!Azóta hál'isten semmi gond!December elején megérkezett a várva várt szaporulat 8 kis szürkeség!Első két három nap minden rendben mindenki evett ivott megvoltak!Aztán 3.ik nap elkezdődött az anyánál is az étvágytalanság!Szegény kicsik 3 nap múlva éhen haltak!Nagyon haragudtam az anyára de nem tudtam mit tenni az orvos megint csak nem tudta mi lehet a baj!Azt mondta ngyon sok betegségnek ez a vége,hogy nem eszik!Sajnos pár napi fecskendős táplálás után feladtam mert nem javult!Végén olyan volt mintha lebénult volna!Úgyhogy egyedül maradt a bakk!Holnap megyek beszerzek egy anyát másik helyről!Remélem több szerencsém lessz!Sajnos nincs annyi pénzem,hogy 3 havonta tízezreket dobjak ki!Ezért szeretnék egy kis segítséget kérni,hogy ne járjak így megint!Köszönettel fogadok minden tanácsot!Üdv M.G.

.Facsy. Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10544

Sziasztok!

én most keztem nyulászni és az első fialáson tul vagyunk,egy lett... nemtom ez jo-e....a baknak első nemzése,az anya meg kihagyot több mint egy évet. a lényeg az hogy a hanyagságombol megdöglött a kisnyuszi,mert nagy volt a ketrecs rácsozata és beszorult szegénynek a feje éjszaka és reggelre már nem tudtunk mit tenni vele.nagy lelki ismeret fordulásom van miatta...ma lett ovlna 1 hetes. a lényeg azt szeretném kérdezni h az anya nyul most h nincs kölyök aki szopna,kaphat-e tejlázat? vagy mit lehet vele csinálni? nem szeretném ha még ő is elpusztulna :S elősre is köszönöm a válaszokat.

nddori Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10543

Szia!

Szerintem Magyarországon nincs, aki ilyet tenyészt. Egyébként speciális tartásmódot igényelnek a hosszú fülük miatt (ellenkező esetben, akár le is szaggathatják azt...)

Előzmény: hddaniel (10542)
hddaniel Creative Commons License 2011.01.19 0 0 10542

Sziasztok   van aki ismer angol kossoru tenyésztöt???

nddori Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10541

Köszi szépen!

Holnap felhívom. A képeket meg várjuk!

Előzmény: Óriás tenyészt (10540)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10540

Szia!

Okés akkor ezt felejtsük el!

Majd csinálok holnap az enyémekről!

Trombitás Béla: 06305502231

Ez az elérhetősége, tőle vannak az enyémek is!

 

Előzmény: nddori (10539)
nddori Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10539

Köszi szépen!

Majd add meg az elérhetőségét!

Ez a nyuszi a képen nem tudom, miért de nem igazán tetszik. (lehet csak rossz a kép, de valami sántít)

Előzmény: Óriás tenyészt (10537)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10538

Sziasztok véleményeteket szeretném kérni erről az újzélandi anyáról!

Most láttam hírdetésbe!

Dóri ha tetszik akkor Taktakenézen van szintén BAZ megye!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10537

Sziasztok!

Dóri:)

Majd csinálok friss képeket!

A régi képeken azért olyan "fakók" mert vakuval fényképeztem őket! De most megpróbálom őket úgy lefényképezni, hogy az igazi színük látszódjon!

Én úgy tudom, hogy Szlovákiából származna, de majd csinálok az enyémekről képet és ha jó a színük akkor megkérdezem neked vagy majd megkérdezed te tőle:D

 

Kazinyuszi :)

Nm.:) És hát fogok vele beszélni mert most eladom a saját tenyésztésű növendékeket és lessz sok üres ketrecem, és nem szeretném ha pókhálósok lennének :):):):):):):):)

 

Előzmény: nddori (10534)
nddori Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10536

Szia!

Nem régen hallottam, hogy a kaliforniai nyúl létezik havanna és kék jegyekkel is :) Érdekes lehet :)

Ettől függetlenül jó állású a bak nyuszi :)

Az árban pedig teljesen egyetértek, Laci bácsi is nagyon olcsón adja és aki venni akar az továbbra is örül ennek,viszont később, ha majd eladni akar, mennyivel jobb lenne, ha normális áron tudná adni a kicsiket, nem pedig osztogatni 1-2000-ért... na mindegy. Addig oké, hogy a nyúl szapora, no de aki tenyészti színvonalasan, pontosan tudja, hogy nem is olyan egyszerű a standardnak megfelelő szép nyulakat kihozni. (és ha végre egyszer sikerül, akkor adjuk ingyen? vagy még olcsóbban?) Nem azt mondom, hogy irtó drágán adjuk a nyuszikat, csak mégis egy normális összegért, ne nevetségesen alacsony árért.

Előzmény: Törölt nick (10531)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10535

Szia!

Tudom, hogy nem bantasbol irtad.. en is azert raktam a szovegembe a sok smilet:)

Igen van most neki elado vasderese.. abbol van tudtommal nosteny is most neki.. azthiszem 3honaposak.. Szerintem hivd, mert azokat bizti elviszik Tole.

 

Havannahoz meg szerintem Doritol fog venni anyanak valot. (ha nem akar fekete nyuszikat).. uh tudtommal nem.. meg nem..

 

Es koszonom a baksi dicseretet.. nemgondoltam, hogy ekkora sikere lesz.))) de orulok neki

Előzmény: Óriás tenyészt (10533)
nddori Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10534

Szia!

Köszi. Egyébként nekem nincs messze, ha jók a nyulak, nem olyan nagy ez az ország....

Láttam a korábbi képeidet róluk, kicsit sápadtnak tűnnek, láttad az enyémeket képen, hogy milyenek, olyasmi színűt keresnék. (Ha élőben olyanok, akkor lehet, hogy kérnék egy elérhetőséget.) Nem tudod, neki honnan származnak? Csak azért, hogy véletlenül se legyenek rokonok az enyémekkel.

Ha vannak új képeid róluk, akkor természetesen szívesen megnézem őket!

Előzmény: Óriás tenyészt (10530)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10533

Szia!

Én nem bántom Lacibácsit mert nagyon tisztelem!

Én voltam nála elég sokszor, és nagyon jól tatja a nyulait akár a kosorrúk akár a Német óriások nagyon színvonalas példányok!

És egyébként tényleg nem adja drágán!

Én a 8hetes nyulakat 2500-3000Ft-ért szoktam venni tőle, és nagyon megvagyok velük elégedve!!

 

A bakhoz viszont annyit fűznék hozzá, hogy lehet kiállításon nem indíthatod de ha indíthatnád akkor biztos benne lenne a top 3-ban! :)

Sok sikert az anyanyuszihoz is!

 

Ja és nem mondta véletlenül, hogy a Havanna bakjával búgatott e már??

Vagy, hogy van e eladó nyula most?? :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (10532)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10532

Soot! Szerintem kifejezetten olcson adod. Ha belegondolunk, hogy akar egy ev alatt mennyibe kerul egy nyuszi tartasa, akkor a 3-5ezer Forintos ar igazan elenyeszo. Ha valaki sokalja ezt az osszeget, az a tartassal kapcsolatban is sokalni fog mindent.. vagyis mi kovetkezik ebbol?!!!

Es ha o is el szeretne adni az utodokat, akkor rajon, hogy mennyire nem eri meg meg 5ezer forintert sem a kisnyuszit adni.. Abszolul deficites dolog ez, ezt szerintem mindenki meg fogja erositeni:) De szeretjuk csinalni es ez a lenyeg:)

Előzmény: Óriás tenyészt (10526)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10531

Szia!

A feher baknak igen kacifantos eloelete volt. Tudtommal eredetileg Lacibacsi vasarolta valahol.. aztan o adta el Aszalon egy fickonak.. aki eleg rosszul tartotta, majd nemreg visszavette tole.. es nekem adta el ujra. Miert kerdezed?
En meg egy honapig vajudtam rajta, hogy megvegyem vagy se.. mert ugyebar nem elfogadott szine van.. es velhetoen azert, mert kevertek bele valamit.. a foltja kek.. es a szeme szurke (igy a kaliforniait kizartam)..  a testalkata, az allasa meg teljesen rendben van es jo nagy kerek buci feje van

 

Lacibacsit meg kell vedenem, mert nem rejtegeti a nyuszijait:)) a havannat nem Tole vettem (csak azt is hetvegen). Azt a nyuszit Szlovakiabol hoztam be, es Bolya kozvetitesevel vettem egy Czuczor Julius nevu valakitol aki franciaorszagi kinttartozkodasa vegen vette kint es vitte haza szlovakiaba.. Es most, hogy ismet huzamosabb idore elhagyta szinten franciaorszagi elfoglaltas miatt az orszagot, felszamolta a tenyeszetet.. elvileg en hoztam el az utolso nyuszt onnan es papirok szerint kiallitason 96pontot kapott a nyuszi.

Varok tole almot, uh. majd jelenkezem a kicsik hirevel.. ha esetleg erdekel majd valakit!

Előzmény: Óriás tenyészt (10528)
Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10530

Szia!

Hát én mondanám neked Trombitás Bélát Borsodban!

De szerintem ez túl messze van neked! Nekem is tőle vannak!

Ha gondolod csinálok az enyémekről képet és megmutatom őket, hogy hogy néznek ki!

Előzmény: nddori (10529)
nddori Creative Commons License 2011.01.18 0 0 10529

Sziasztok!

Újzélandi vörös nyuszit keresek vérfrissítésnek! Ha valaki tud, kérem szóljon nekem, akár itt, akár e-mailben (nddori@vipmail.hu). Csak fajtatiszta, jó minőségű nyulak érdekelnek!

Előre is köszönöm!

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.17 0 0 10528

Jójó csak délután!

 

Ja és Kazynyuszi!

Nemtudod, hogy kitől vitte neked Lacibácsi a bak nyulat??

Előzmény: ongai janika (10527)
ongai janika Creative Commons License 2011.01.17 0 0 10527

Oké foglak keresni !

Óriás tenyészt Creative Commons License 2011.01.17 0 0 10526

Hát mivel nincsenek regisztrálva meg semmi ilyesmi ezért 5000 a kettő!

Úgy hogy 2500/db Bárkit megkérdezhetsz, hogy ez nem sok értük!

 

Előzmény: ongai janika (10525)
ongai janika Creative Commons License 2011.01.17 0 0 10525

De jó lesz . És az ár ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!