Keresés

Részletes keresés

vaskacsa61 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4528

Sajnos már nem garanciás.

Előzmény: TarrG (4527)
TarrG Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4527

olyan hatalmas méretű képet raktál fel, hogy nem is látszik hogy mi a gond! tedd fel nagyobba légyszi! amúgy ha garis, hívd ki a szervizt. nem hiszem hogy az ütögetés normális lenne...

Előzmény: vaskacsa61 (4526)
vaskacsa61 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4526

Sziasztok!

Talán nem pont idevágó a kérdésem , de talán itt kaőok a leggyorsabban választ. Az a gondom, hogy a led tv-m a mellékelt képet produkálja . Ha oldalról megkoccintom visszaáll az eredeti jó kép , és lehet ,hogy egész este jó marad . Másnap bekapcsolás után kb. 5-10 perc múlva ismét jelentkezik , vagy éppen nem . Szerintetek nagy

a baj ?

TarrG Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4525

Nem tudom. Még nem volt formátum amit ne játszott volna le nekem, még a 3D-s filmeket is simán játsza.

Előzmény: Törölt nick (4523)
nicko Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4524

asus helyett inkább   Mede8er MED600X3D

 

3D hálózati médialejátszó

hangformátumok: AAC, AC3, FLAC, MP3, OGG, PCM, WAV, WMA
videóformátumok: AVCHD, AVI, BDMV, DAT, FLV, IFO, ISO, m2ts, MKV, MOV, MPEG-4, RM, RMVB, VOB, WMV, XviD
képformátumok: BMP, GIF, JPEG, PNG, TIF
hang: Dolby TrueHD, DTS 5.1

Előzmény: TarrG (4521)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4523

Akkor inkább Western Digital playert, az Asust -neve ellenére- eléggé hátul jegyzik.

Előzmény: TarrG (4521)
GPS Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4522

 

"Egy széria hibája van, hogy egy idő után elfelejti azt a funkcióját, hogy folytatja a filmeket ott ahol abba hagytad."

 

Hát eszem megáll. Nálam (F6400) - meg kizárólag csak ezt tudja.

 

Vagyis ha egyszer belenéztem (szörföltem) egy filmbe, és mondjuk tetszett - és este meg szeretném nézni teljes hosszban, az elejétől - akkor képtelen vagyok nulláról indulni vele, mert kizárólag csak az utolsó nézett percről hajlandó indulni, az elejétől nem.

 

Ilyenkor gyorstekeréssel manuálisan az elejére kell vigyem, ha nulláról akarom látni a filmet.

 

(csak megjegyzem, hogy a 10 ezer Ft-os tróger boxom ilyenkor megkérdi, hogy Play from Start, vagy Resume - azaz az utoljára nézett percről játsza-e ?)

 

Úgy látszik, hogy "világmárkáéknál" ennyi okosság nem fér bele egy "okosnak" mondott TV-be.

.

Előzmény: TarrG (4521)
TarrG Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4521

Nekem 40f6100 van és kezeli az egy terrás WD külső vinyót (táp nélküli) De én inkább vennék a helyedben egy Asos o play mini media lejátszót. Azt használom én is. Sokkal jobb képminőséget fogsz elérni vele. Egy széria hibája van, hogy egy idő után elfelejti azt a funkcióját, hogy folytatja a filmeket ott ahol abba hagytad. Legalább is nálam is és haveromnál is ez a funkciója halt meg.

Előzmény: ábel1989 (4514)
nicko Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4520

Arról nem volt szó...az ilyen 4K-s tévék mérete 55"-nál kezd..ezt maguk a gyártók hangsúlyozták erre a 40HU6900-t ad ki a Samsung. Bravó :)

Előzmény: Törölt nick (4515)
nicko Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4519

Az, hogy nekem nem hiszel egy dolog, de hogy az elpsmert teszt oldalaknak sem az már olyan történet, hogy akkor is elhiszed magadnak ami nem igaz. :)

Hidd el a legnagyobb átverése a samsungnak a HU6900.

300 soros mozgóképfelbontás egy vicc kategória ilyen tévén.

Előzmény: zlota (4511)
nicko Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4518

Múködik a smart így is meg az a pár app amit havonta 1x nézek..én a tévét bármilyen fura képmegjelenítőnek használom :)

Előzmény: Törölt nick (4509)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4517

Interpolálásnál is a tévé számol ki képeket. Nem véletlen, hogy egy rakás fing lesz a kép.

Előzmény: Törölt nick (4515)
GPS Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4516

 

"UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak."

 

Ehhez kapcsolódik az a hír, miszerint a Párizsban lefoglalt hamis Mona Lisa képről a szakértők megállapították, hogy művészileg jobb, mint az eredeti mű.

.

Előzmény: Törölt nick (4515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4515

Én hiszek neked, valszeg az új típussal szállít egy új technológiát is a Samsung, ergo a felkonvertálás és a képmegjelenítés jobb lett mint a régebbi típusoknál, illetve a display minősége is jobb. Eddig okay, kapsz is valamit a pénzedért, ez idáig korrekt.

 

 

 

No de ez itt:

 

"A Samsung UHD Picture Engine-nek köszönhetően majdnem UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak."

 

 

Ritka nagy méretes PR  bullshit. Vagy csoda történt: először a technika történetében tudjuk pótolni az elveszett/ meg sem lévő információt.

Előzmény: zlota (4511)
ábel1989 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4514

Sziasztok! Vettünk egy 40H6240-t, ami eddig tökéletesen működik. 

 

Meg tudná mondani valaki, hogy ez a merevlemez  működne vele? Mivel az áramot csak usb-n keresztül kapja.

 

 

Herr Köldök Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4513

Ma több órán át nézegettem egy 400 Hz-es tévét, nem csodálom, ha jobban tetszik az ilyen fosság nélküli kép. Este megváltás volt az Orion crt.

Előzmény: zlota (4511)
zlota Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4512

Hát ez tuti igaz!

2 év alatt - sokat volt használva - és 4 alaplap, illetve egy kijelző csere volt. Kb nyolcszor volt itt a szervizes.

Én még a 10 évnek is örülnék!

Előzmény: nicko (4495)
zlota Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4511

Hát nem tudok egyetérteni. SOKKAL jobb képe van mint a régi fos 6540-es nek volt. Nem minden a HZ/CMR!

Az UHD-t pedig pontosan, normál tartalomból úgy csinálja mint szoftveresen a 600hz is előállítva vagyon.

Úgyhogy valószínűleg, ezért sokkal jobb a képe.

A kompenzálás minden tartalomnál működik.Pont úgy mint ahogyan a két kép közötti szoftveres előállítás is van CMR.

 

Magyarul ahogyan  CMR működik, hasonlóan létezik az  UHD Picture Engine.

 

" A Samsung UHD Picture Engine-nek köszönhetően majdnem UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak. A Samsung innovatív képfeldolgozása javítja a TV-műsorok és filmek közvetítését, akárcsak bármelyik videó felvételedét vagy egyebekét. Ez azt jelenti, hogy nem csak az UHD forrásokat dolgozza fel kristálytiszta 4K-s felbontáson, hanem még az alacsonyabb felbontású tartalmat is olyan szintű tisztaságra, mintha Ultra HD lenne."

 

UHD dimming:

Samsung UHD diming technológiája a fekete és fehér lehető legoptimálisabb feldolgozásáért lett kifejlesztve, továbbá az olyan színek létrehozásáért, melyek sokkal élénkebbek lesznek ezáltal.

 

2 évig néztem a régit.Naponta pár órát.Észrevehetően szebb a képe!Normál filmeket nézek pláne, ha HD-t pl HBO HD.

 

Magam szemének már csak hiszek.A többi rizsa.Ne akarja már bemagyarázni valaki, hogy a régi jobb volt, mikor látom a különbséget.Sőt nem csak Én, hanem a többi családtagnak is feltűnt. Addig amíg valaki nem teszteli hosszabb távon, illetve nem volt neki is napi szintű kapcsolat mindkettővel kijelzővel szerelt TV-vel.

Előzmény: nicko (4504)
GPS Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4510

 

"Bezzeg a jó öreg BS player, 2 feliratot is lehet rátenni, akkora méretben, színben ahová csak akarom."

 

Sajnos így van. Mondhatni, hogy BÁRMELYIK külső box (legyen az lejátszó, kábeltuner, smart-doboz, mindegy) - magasan veri a TV beépített hasonló funkcióit.

Sajnos még a kutyaütő, 10 ezer Ft-osok is többet tudnak - mint a TV sajátja.

 

Komolyan mondom, legközelebb csak egy 40 collos monitort fogok venni - vagyis a legalapabb készüléket amibe még jó panel van - a többi funkciót mind kívűlről vásárolom hozzá.

 

Meg se nézem mit tud a saját beépített tunere, playere vagy (ha lesz benne) a smartsága sem - mert gagyiból elegem van a mostani készülékemmel, pedig nem a legalját vettem.

.

Előzmény: Törölt nick (4509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4509

Csak úgy kérni??? De akkor meg a smartterület nem lesz ugye hazai pálya. Ügyesek.

 

Samsung tv-n valahogy meg lehet tuningolni a tv feliratozás betűméretét? A jelenlegiek szinte a lófaxxal egyenértékűek. Bezzeg a jó öreg BS player, 2 feliratot is lehet rátenni, akkora méretben, színben ahová csak akarom.

Előzmény: nicko (4503)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4508

reggel 5:30-tól éjfélig amikor itthon vagyok :)

van csak háttérben megy nem is nézem :p

Előzmény: GPS (4506)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4507

Egyébként az a durva, hogy a Samsung csúcs 4K-s készüléke sem tud 3D-ben 24p-t amit bármelyik 6xxx 3D-s tv tud.

link

Előzmény: Törölt nick (4505)
GPS Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4506

 

Nálunk 1.600 órát megy évente - ez egy elég jó megközelítés.

 

Este 6-kor kapcsoljuk be és megy kb. éjfélig - ez cirka 6 óra/nap. Ilyen üzemben megy 9 hónapot egy évből, azaz cirka 270 napot. Így jön ki az 1600 óra.

A számítás szerint 10 évet éppenséggel elmehetne ebben az üzemmódban.

.

Előzmény: Törölt nick (4505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4505
Nezd meg az aprohirdetesi oldalakat. Tele vannak 3-4 eves TV-kkel.... Kozben szamoltam egy kicsit.:-) Ha valoban 20000 ora az elettartama ezeknek a cuccoknak, az nalunk valahol 13-15 ev kozotti tvzest jelent...
Előzmény: nicko (4504)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4504

Én nem hinném, hogy dobálnák el.

Csak vannak akik most vesznek a CRT után először lapos tv-t nem járnak utána a dolgoknak mieéőtt tv-t vennének csak hallják a 4K-t meglátják a Samsung HU6900-at a polcon, látják az árcédulát és megveszik. közben nem is tudnak róla mennyire áét vannak verve, mert valójában vesznek egy H5000-es tévét amibe applikáltak egy 4K-t amihez se film se műsor nincs a beépített lejátszó sem kezeli a 4K-t. Normális FHD filmek recegnek rajta és nincs benne 24p lejátszási képesség sem. Mezei 300 soros lejátszásra képes. Amennyiért árulják azért normális 6-os szériás tévét lehet venni klasszisokkal jobb képi megjelenítéssel.

Előzmény: Törölt nick (4501)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4503

Ez egy más izé ami más országokban régebben jelen van mint nálunk és tartalommal van megtöltve. :)

 

Szóval igen, de ezt csak szervizmenüben lehet megtenni így nem ajánlott annak aki nem ért hozzá.

Vagy felhívni a 0680samsungot és kérni, hogy ők állítsák át távjavítással a készüléket, hogy a Hbbtv alkalmazást használni tud (amennyiben a készülék alkalmas rá). Kérni fognak egy PIN kódot ami a Menü-Terméktámogatás-Távkezelés résznél lehet kapni. Kell egy stabil jó internetkapcsolat hozzá a többit elmondják közben telefonon.

Előzmény: Törölt nick (4500)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4502

nem az ismerőseim hanem egy írás alapján jött ki a 6 év.

Előzmény: Herr Köldök (4499)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4501
Jaja, meg Hd tartalom is alg van magyarul, de az emberek mar dobaljak el az fhd tveiket es veszik az uhd-t:-)
Előzmény: GPS (4497)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4500

Köszi! Akkor ez is csak egy ugyanolyan izé mint a többi, csak más a neve. Mondhatnánk a teletext újabb verziójának inkább.

 

Szóval, ha a TV-ket átraknánk német területűre, akkor közel mindenikben bejönne ez a Hbb????

 

Ahh, és Boldog Karácsonyt! Megy már a retekklubon a Reszkessetek betörők.

Előzmény: nicko (4498)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4499

Furcsa ismerőseid lehetnek, ha átlagosan 23 órát tévéznek :-)

Előzmény: nicko (4495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!