Keresés

Részletes keresés

BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 6649

Nekem meg vannak statisztikáim és nem hagytak fel vásárlással.

Előzmény: advocatusdiaboli (6643)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 6648

Lefordítom a példádat az aranypiacra.

A Váci úton egy ékszerboltban sokan vesznek ékszert, de kevesen adnak be ott a zaciba. Ettől fel megy az arany árfolyama?

 

Persze hogy nem, de nem is erről van szó. Teljesen rossz a példád.

Előzmény: Törölt nick (6644)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 6647

Itt a kép:

 

Előzmény: BlackVoid2 (6646)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 6646

 

Aranyérc átlagos fémtartalma a 10 legnagyobb aranybányában.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6645
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6644

Az árfolyamon nem fogunk összeveszni, mert mehet akár le is meg fel is innen.

De ez a fizikai arany kereslet szemléleted elég nagy hülyeség.

Képzeld el, hogy azért megy fel a dollár a forinthoz képest, mert a magyar lakosság hirtelen megkedvelte az USD dollárt, és a pénzváltóknál mindenki USD valutát akar venni. Viszont kevés az amerikai turista, így az USD alig kapható fizikailag. Gyakorlatilag nem lehet kapni. Ettől most felmegy a dollár árfolyama?

Előzmény: BlackVoid2 (6642)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6643

Akármilyen erős is a fizikai igény, esik, a központi bankok pedig már nem is biztos, hogy nettó vásárlók. Nincsenek naprakész statisztikáim, de amik vannak az alapján egyértelműen látszik, hogy bár még nem kezdtek eladásba, de a vásárlással fokozatosan felhagynak.

 

Az egyéb fundamentumokat meg már én is leírtam sokszor, de ugyebár itt annak a klasszikus esete van, hogy ugyanazt a félig töltött poharat te félig telének, én félig üresnek látom (vagy fordítva..?  - mindegy...). Pontosan ugyanezekből a fundamentumokból én abszolút lehetséges kimenetelnek látom a még nagyobb beszakadást is az aranypiacon, persze emelkedhet is az ár, de ez innentől kaszinó.

Előzmény: BlackVoid2 (6642)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6642

A központi bankok továbbra is nettó vásárlók, a fizikai igény pedig továbbra is nagyon erős - egyenlőre ezek a fundamentumok.

 

Egy negatív kockázat van most (de ez is inkább csak viszonylag rövid távon). India elég nagy szarban van és előfordulhat, hogy az IMF-től vásárolt 200 tonnát kilízingelik. Mondjuk ez elenyésző mennyiség, Kína csak idén ennek a többszörösét importálta, de ha elég nagy hírveréssel adják el akkor lehet negatív hatása az árra.

 

A többi fundamentumot nem is írom le, úgyis lepereg rólad  - és már leírtam párszor.

Előzmény: advocatusdiaboli (6641)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6641

Leírtam valamit - konkrétumot - és annyi a reakciód, hogy nem értek hozzá, meg nincs vitakultúrám... Ez minimális értelmezési képességgel is könnyen beláthatóan azt jelenti, hogy nem tudsz érdemben reagálni a leírtakra...

 

Az arany ára egyébként most éppen tényleg picit feljebb kúszott, egészen iciripicirit, hetek alatt vagy öt százaléknyit - meglehet, hogy fog még feljebb is kúszni, bőven van mozgástere, tekintve, hogy az elmúlt másfél évben értékének bő egyharmadát elveszítette...

Jelen pillanatban egyébként még jóslásokba sem bocsátkoznék azügyben, hogy rövid távon (fél-egy év) mi fog történni az aranyárral, ám közép-hosszú távon valamiféle stagnálást várok, nagyjából a 1981-2003 közötti időszakra jellemzőt.

 

Magától értetődően fenntartva a tévedés jogát, és - veled ellentétben - nem lehülyézve azt, aki ezt másként gondolja. De tanácsot - megintcsak veled ellentétben - akkor sem lennék hajlandó mást adni bárkinek, mint azt, hogy gondolja meg ezerszer, aztán még jópárszor, mert ez bizony most ingovány. Ráadásul olyan ingovány, ahol szerintem most már nagyot nyerni szinte biztosan nem lehet, igaz, nagyon nagyot talán veszíteni sem - csak így meg mi értelme van...

Előzmény: BlackVoid2 (6639)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6640

 

:D

Előzmény: advocatusdiaboli (6613)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 6639

1. Nem értesz hozzá és ez már sokszor bebizonyosodott itt a fórumon is. De azért osztod az észt.

2. Nincs vitakultúrád, folyamatosan olyan dolgokat tulajdonítasz másoknak amint nem írtak.

 

Az előbbiekben is nagyon átjön ez, ha én nem veszem folyamatosan az aranyat (nem írtam ilyesmiről semmit és nem is fogok), akkor nem vagyok hiteles, de te aki hatalmas long pozin ülsz hiteles vagy úgy is hogy nem adod el / nem shortolod. Kettős mérce.

 

Ennyi.

Előzmény: advocatusdiaboli (6637)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.20 0 0 6638

Szerintem bukóban van az eszüstjével (a bankbetétekhez képest), és most vágyvezérelt kommenteket ír.

Előzmény: advocatusdiaboli (6637)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.08.20 0 0 6637

Én nem kapacitálok állandóan mindenkit azzal, hogy tutira nőni fog az ár, hülye aki nem ezt mondja...

 

Én csak azt mondom, hogy szerintem az arany most spekulatív termék, rendkívül kockázatos, és csak az fektessen belé, aki képes is, és hajlandó is elviselni a kockázatokat. Ennyi...

 

Aranyat pedig egy ideje nem veszek és nem adok el, mint már sokszor írtam volt, ami van, azt biztonsági vésztartaléknak, és nem nyereségorientált befektetésnek tekintem - ha ennek tekinteném, már rég eladtam volna mindent, én ugyanis személy szerint nem várok már belátható távon belül komolyabb áremelkedést az aranynál.

 

Szerintem ez egy korrekt álláspont, amit vagy oszt valaki, vagy nem - te ezzel szemben simán lehülyézel minket, mert nem hiszünk abban, hogy az aranyár az égig fog még nőni... Miközben egészen nyilvánvaló, hogy valójában te sem hiszel ebben, pusztán beálltál egy álláspontba, és most már elvi kérdésnek tekinted, hogy ne adj igazat a másiknak, függetlenül a realitásoktól...

Előzmény: BlackVoid2 (6636)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 6636

Ezen csak kacagni lehet.

 

Es te mennyit adtal el kispajtas? Mert ha esni fog az ára, miért nem adod el a családi ház árára rugó készletedet? Vagy legalább shortold be.

 

Ez komolytalan.

Előzmény: advocatusdiaboli (6635)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.08.20 0 0 6635

Akkor futás, vedd az aranyat...

 

Tudod, miközben itt gúnyosan lehülyézel minket mikor csak teheted - közben tetszőleges összegben fogadnék, hogy az elmúlt időszakban egyetlen milligrammnyi aranyat sem vettél, befektetési célból. Egy homokszemnyit sem.

Te is csak addig vagy nagy mellényűen magabiztos és másokkal pökhendi, ameddig nem a saját zsebedről van szó...

Előzmény: BlackVoid2 (6634)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 6634

JP Morgan (google fordítás):

'"Ahogy az ábrán is látható, a backwardated (lefelé lejtő) arany határidős görbe nagyon szokatlan. Ez jelzi, hogy milyen erős fizikai kereslet..."

 

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2013/08/JPM%20gold%20back.jpg

 

 

És még tovább esett az arany lízing kamat  - már egy ideje negatív (remélem jól fordítom):

http://www.goldcore.com/goldcore_blog/gold-lending-rates-drop-further-supply-concerns#.UhH7tp34hNw.twitter

 

A negatív azt jelenti, hogy magasabb a kamat az aranyra mint a dollárra.

 

Advo jósolj még további esést légyszi, a múltkor is nagyon bejött.

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 6633
Figyelő207 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 6632

Szia, köszönöm a felajánlott segítséged.

 

Megoldottam kevesebből azt a kevés pénzem elköltését. Persze, nem a darabja 1200-ból, hanem reális áron. Jó, hogy hallgattam az itteni fórumozókra.

 

 

 

Előzmény: lateralimarginalis (6619)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 6631
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 6630

Vannak primer ezüstbányák is, de e nem ez a jellemző.

 

Ráadásul ezek veszteségesek a mai árak mellett (az év első felében még nem voltak azok).

 

http://srsroccoreport.com/the-primary-silver-mining-industry-is-unsustainable/the-primary-silver-mining-industry-is-unsustainable/

Előzmény: naox (6628)
uhu20 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 6629

fél évvel ezelőtt aktuális 200 Ft / színezüstgrammárat kérem értük,

 

Te! Van egy afféle szőlős hobbitelkünk, még az átkosban vettük vagy 300e ft-ért és bár jelenleg 0 rá a kereslet, Neked és csak Neked odaadom 300e ft-ért.

 

Emellett kérésedre szívesen beszerzek neked OTP részvényt 10e ft-ért, MTELEKOM-ot 2e ft-ért.

 

:D

Előzmény: lateralimarginalis (6619)
naox Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6628

"A földkéreg ezüsttartalma a jelenlegi termeléssel 2020 körü....."

Ezen jót röhögtem. Vicces, amikor valaki próbál nagyon profinak látszani, de nem ismeri a szakkifejezések jelentését, és hüjét csinál magából az első mondatával.

A "földkéreg" 30-40-50 km vastag, ebből a bányászat max a fölső 1.5 km-t éri el (a rekorder bánya is csak 4km mélyen van). A földkéreg "aranytartalmát" éppen ezért a bányászat érdemben nem befolyásolja. A szó, amit kerestél a "gazdaságosan kitermelhető mennyiség". De a kijelentés még így is marhaság, hisz az ezüst bányászata során általában nem az ezüst kinyerése az elsődleges cél, az csak kíséri általában a rézércet. Tehát az, hogy mekkora a "gazdaságosan kinyerhető ezüstkészlet" kb. a világ rézigényének a függvénye, amit elég nehéz becsülni.

 

Előzmény: lateralimarginalis (6624)
naox Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6627

Magánszemélytől "korlátlan" mennyiségben lehet 200 Ft-ost venni max. világpiaci áron. Nagy tételek esetén simán kapsz akár vp-5%, vp-6%-ban is. Ezt te is tudod, és itt a fórum olvasói is tudják. Szerintem  a hsz-iddal erősen beégtél. Ne erőltesd.

(Csak hogy világos legyen: hazánkban az ezüst "szinítésének" díja gramonként 5-10 Ft, kereskedő pedig max vp-5%-ot fizet színezüstért. Tehát ha valaki "meg tud szabadulni" -5--6%-ért az 500-as ezüsttől, az nem rossz üzlet neki.)

Előzmény: lateralimarginalis (6624)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6626

törtaranyként ezüstként

Előzmény: Törölt nick (6625)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6625

Mennyit ér egy ezüst 200-as törtaranyként?

Jól számolom, hogy kb. 8-900 forint?

Előzmény: lateralimarginalis (6624)
lateralimarginalis Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6624

Igazából numizmatikus vagyok, és az európai országok fémpénzeit gyűjtöm 1901 és 2011 közt. Azért vásároltam be annó sok ezüstöt, hogy eladom, és veszek belőle saját gyűjteménybe való pénzeket. Csak már annyi ezüstpénzem lett, amit úgy érzem, felesleges tartogatni, és folyamatosan adom el őket, és a pénzt beleforgatom a gyűjteményembe.

A földkéreg ezüsttartalma a jelenlegi termeléssel 2020 körül drasztikusan le fog csökkenni (ugyanez aranynál a 2050-es évek közepére tehető). Ezt kb. 1 éve olvastam valamilyen gazdasági lapban. De mivel az iparnak szüksége van az ezüstre, ezért a törtezüstnek fel fog menni az ára.

Szerintem megéri most, olcsón ezüstöt vásárolni, akár tőlem, akár bármilyen más magánembertől. És azért jó a numizmatikai ezüst, mert grammra, ezüsttartalomra, kiadási példányszámra teljesen biztos adatok vannak. Értéket képvisel, nem úgy, mint egy gyűrű, ha nem jó az ujjadra.
Továbbá a kispénzű befektetőknek jó az ezüst, mert 1200 - 1500 Ft-tól már lehet kézzel fogható ezüstpénzeket venni, amiket egyesével is el lehet adni. Nyilván egy arany 10 koronásnál (ami kb. 38.000 Ft) nem mondható el ugyanez....

Előzmény: morbiczer (6623)
morbiczer Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6623

Ha tuti biztosan felmegy az ára nemsokára, akkor minek akarod eladni?

Előzmény: lateralimarginalis (6619)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6622

Arra, hogy ő el akarja adni. :D

Előzmény: advocatusdiaboli (6621)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6621

Természetesen jogod van bármilyen véleményhez, de mire alapozod, hogy "fel fog menni az ezüst ára"?

 

Miért is fog felmenni, és mennyire..?..

Előzmény: lateralimarginalis (6619)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 6620

"higyjétek el, nem sokára ismét fel fog menni az ezüst ára!"

 

higgyétek el, nemsokára ;)

Előzmény: lateralimarginalis (6619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!