Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15389
Nálunk más a helyzet! Ha leírnám ide, hogy a Cs. L.-ról mi a véleménye a saját kollégáinak, akkor örökre kimoderálnának innen:))
Előzmény: BIGYO2 (15382)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15388

A legkönnyebben a www.aixam.hu oldalról tudod letölteni a végzéseket, ott nem kell hozzá regisztrálnod, mint a www.mopedauto.try.hu oldalon.

 

Ha elolvasol néhány végzést, pl. a hevesit, vagy a 2008. január 3-i debrecenit, azokban szépen le van írva, hogy miért is számít segédmotornak egy mopedautó.

Előzmény: Bauer22 (15380)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15387

A pereskedés nem kerül semmibe, ügyvédet fogadni teljesen felesleges, a többi költség meg az állam terhén marad.

Szerintem be kell vállalni a feljelentést, és ha a szabálysértési hetóság keménykedik, majd a bíróság helyre teszi Őket. Mindenhol ez lett a végeredmény, miért pont nálatok lenne másképp. A helyzet az idén nem fog változni, januárban még nálunk is azt hajtogatták a rendőrök mint a Te kapitányod, de februárban a bírósági végzések hatására fordult a kocka. Jogszabályváltozás az idén nem várható, jövőre meg bármi lehet, de ha az EU-s irányelvekkel ellentétes jogszabályokat akarnak elfogadni, az biztos hogy azonnal jogsértési vizsgálatot kezdeményezünk Brüsszelben. Már több alkalommal is előfordult, hogy az EU kötelezte hazánkat a jogsértő jogszabályok megváltoztatására, int pl. a regadó esetében is történt.

Előzmény: tyúkanyó55 (15385)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15386

Ja, a címzett természetesen a Tisztelt Városi Bíróság!

 

Ha személyesen adod be, vigyél két példányt, és az egyiken vetesd át. A büntető irodába kell beadni.

 

Ügyszám, név, aláírás!

Előzmény: Barnebyte (15383)
tyúkanyó55 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15385
Kedves Woo Doo !! Nem kell elnézést kérned, Te semmivel nem bántottál meg, én fogalmaztam félreérthetően ! Nem lekezelőt, inkább hitetlenkedőt kellett volna írnom!
Semmi harag nincs, és remélem nem is lehet köztünk, Te egy nagyon segítőkész, jóindulatú emberke vagy !! /Bocsi a személyeskedésért !/
Talán én vagyok egy kicsit rossz passzban a kudarc miatt !
Szerinted és a többiek szerint most mit kellene tennem ??! Adtok nekem valami irányelvet, hogy merre lépjek, vagy léphetek-e egyáltalán ???
Kockáztassak meg egy állandó bírósági procedúrát ?? Sajnos ehhez nem állok elég jól anyagilag, egyedülálló vagyok, nincs kellő hátterem !!!
Ha ennyire bizonytalan most itt a helyzet , még a kis brumit sem merem megvenni !!!
Pedig annyira szeretnék egyet !!!!!!!!!!!!!! Minden álmom - vágyam egy ilyen kis csodajárgány !!!
Azt mondjátok, itt a Fórumon, hogy Szegeden minden oké ! Ha jól emlékszem Misi írta itt , hogy ők már nyugodtan lehetnek !! Akkor hogyan lehetséges mégis, hogy az én Kapitányom, aki szintén Csongrád megyéhez tartozik, ma ilyen tájékoztatást adott !
Ezek szerint Szegeden és környékén is megváltozhat rossz irányba a helyzet ???
Nem is tudom, mit kellene csinálnom, most tényleg tanácstalan lettem !!
Jó utat mindenkinek !!
Előzmény: WooDoo (15376)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15384

Hidd el nekem, rosszabbul jársz ha nem kéred a tárgyalás megtartását.

Tuti nincs semmi lutri a dologban, Te semmilyen szabálysértést nem követtél el, ezért nehogy már elismerd a szabálysértést, csak azért mert elengedik a pénzbírságot!

 

A határozat kézhezvételét követő nap kezdődik a 8 napos határidő, tehát ha 21-én vetted át, akkor legkésőbb 30-án be kell adnod személyesen a szabálysértési hatósághoz, vagy ajánlott küldeményként postára kell adnod. Ha a határnap munkaszüneti napra esik, akkor a határnapot követő első munkanap az új határnap.

 

Most csak 3 sorban leírod, hogy tárgyalás megtartását kéred! Ügyszám, dátum, aláírás! Kb. 10 perc alatt meg van. A bizonyítási indítványt majd akkor kell beterjeszteni, ha kitűzték a tárgyalás időpontját.

Előzmény: Barnebyte (15383)
Barnebyte Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15383
Jóvammá, jóvammá! :)
Nem rinyálok, csak marhára nem akarok fizetni egy rakat pénzt, és így ebből a nézőpontból marhára lutriszaga van ennek a tárgyalásos dolognak.
De akkor megírom, hogy végre legyen papírom a picurr smkp mivoltáról.
Tudom, 8 napom van, de ennyit tudok összesen.
Nyolc nap az ajánlott küldemény kézhezvételétől? 8 napon belül meg kell érkeznie a címzetthez? A címzett ugyan az legyen mint akitől a levelet kaptam (aki aláírta)?
Tudnátok segíteni ezekben?
Köszi!
Előzmény: WooDoo (15371)
BIGYO2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15382
2007-ben a BRFK Igrend. Főoszt.Vez és a Főkapitány Közbiztonsági helyettese
olyan feljelentéseket várt el, amik a biróságokon is megállják helyüket.
Ez volt a szempont.
Előzmény: WooDoo (15376)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15381

Nekem is van prospektusom, az Ape-ből már mindhármat láttam, a Pick - up rohangál itt a környéken, Ausztriában pedig láttam az Ape Van-t és a Cross-t is,

A honlapomon mindháromnak a méretei is fent vannak, hosszú/rövid verzióban.

Nekem a Pick-up változat tetszik, újonnan kicsivel többért, mint 1 millióért már meg is lehet venni.

 

Előzmény: m113 (15379)
Bauer22 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15380
Segítséget kérek: hol találom a "nekünk" kedvező smkp definíciót, mert én is mindenhol a 2001-es változatra bukkantam...
Továbbá van fenn a neten valahol kinyomtatható megszüntető végzés?
Előre is köszönöm!
Előzmény: beta9 (15351)
m113 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15379

Érdeklödési szinten vagyok, amit a mopedautó-vásárlást illeti. Amire Te gondolsz Tipper az TM-nek billenős változata. Én a TM Van-ra kacsingatok.

APE 50-ből és TM-ből is 3 féle felépítményben kapható.

APE 50: Pick-up, Van, és Cross Mix

TM: Pick-up, Van, és Tipper.

Előttem van a prospektus, sajnos nem tudom Neked átküldeni, nincs szkennerem, de megnézheted Piaggio honlapon.

Üdv m113

Előzmény: Törölt nick (15378)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15378
Javít: 5.sor - ( Mint a normál motorokban)
Előzmény: Törölt nick (15377)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15377

M113 !

Ha az Ape 50-re gondoltál ...

A Piaggio Ape 50- nek nincsen "autós kormánya" és nem két személyes, hanem 1.

Lehet, hogy valami másfajta változatot néztél (pl. Tipper), de az Ape-nek motorkormánya van. (Mint a nomrál motorokban). Valamint nem motorkerékpárnak minősül, hanem segédmotorkerékpárnak, ami vezethető B-vel. Itt a környéken is rohangál egy, amit nem sikerül elkapnom, a hapsinak két Piaggiója is van, egy régebbi fekete és egy újnak látszó piros.

Hangja teljesen robogós, semmi köze a traktoros, brumi hanghoz. ( Hiszen nem is tratkor motor van benne, hanem 50 cm3-is Vespa )

Nagyon érdekel a szerkezet, ezért szeretnék egyet már testközelből is megnézegetni. Szerintem ez az egyetlen, amit elfogadnak majd,  mint segédmotor ( M -es jogosítvánnyal)/

 

Te valószínűleg az Ape Tippert láttad, aminek valóban autós kormánya van és két személyes, de általában az Ape 50 az elterjedtebb. / 50 cm3 motor, 45 km/h stb .. /

tehát az Ape családból az elterjedtebb típus vezethető M-mel és nem csak motorkerékpár...

 

Üdv, Adam 07

 

 

 

 

Előzmény: m113 (15374)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15376

Nem gondoltam hogy lekezelően beszéltem volna veled, de ha így érzed, akkor bocs!

Szerintem a Te kapitányod az a fajta, amelyik nem szeret gondolkodni, inkább szolgai módon követi a felettesnek vélt hatóság (pl. NKH) iránymutatását. Az ilyennel kár vitatkozni, majd a bíróság nálatok is eldönti a kérdést, az ellen nincs apelláta. Nálunk is ez volt a helyzet, az első 2 beadványommal simán elhajtott a városi kapitány és a megyei kapitány közbiztonsági helyettese. Amikor aztán a bíróság a javunkra döntött, mindjárt másképpen álltak hozzá a kérdéshez. Pedig az ORFK körlevelében még akkor is az NKH hülyeségeit terjesztették, azonban a közlekedésrendészet vezetője mégsem a felettes szerv tájékoztatását, hanem a kialakult bírósági gyakorlatot vette figyelembe a mopedautókkal kapcsolatos álláspontjuk kialakításánál.

Előzmény: tyúkanyó55 (15375)
tyúkanyó55 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15375
Látom ill. olvasom, hogy mennyire csodálkoztok az általam leírtakon !!
Én is próbáltam meggyőzni a 45 megnyert perre hivatkozással, és a tudomásomra jutott Szeged- Debrecen- Tatabánya környéki kedvező rendőrségi hozzáállásra !!
Közölte velem, hogy ezt a Legfőbb Ügyészségi eligazítást kapták a napokban, és nekik ehhez kell ragaszkodniuk ! Hát ezzel én már nem tudtam vitatkozni , ahhoz én túl kicsi , és gyenge vagyok ! /164/50 !/ Ha viccesen akarnám elütni a dolgokat, azt is mondhatnám ha férfi lennék :, hogy nekem ehhez már túl kicsi a .............., de majd arra leszek kíváncsi ezek után, hogy az erősebb nem képviselői mit tudnak majd konkrétan elérni ! Én csak megpróbáltam itt a városban utána járna hivatalosan is a mopedautóval kapcsolatos dolgoknak, hogy szabályosan, jogi előírásoknak megfelelően mopedezhessünk ! Eddig jutottam, de igazán sajnálom, hogy olyan lekezelően véleményezitek az általam leírtakat !
Attól még itt maradok, és figyelem a Fórum munkáját , a további eseményeket !
Remélem, hogy másoknak nagyobb szerencséje volt, van, és lesz, mint Nekem !!
Sziasztok és szép napot Mindenkinek !!
Előzmény: WooDoo (15372)
m113 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15374

   Kb egy hónapja voltam APE-t forgalmazó Moto Italia Kft-nél. Motorkerékpárnak minősülő háromkerekű TM  csak A1, A kor. ill A jogsival vezethető. Pedig zárt kabinja, autós kormánya van, két személyes kis teherautó, kérdeztem, h B-vel nem lehet? Azt mondták: nem, mert erre kapták meg az típusengedélyt.

   Nem tudom mindig pontosan. Itt a fórumban sokat tanulok, többek közt Tőled is.

   Üdv m113

Előzmény: beta9 (15369)
beta9 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15373
A Legfőbb Ügyészséget már én is meginterjúvoltam, s az NKH - alkotmányellenes - állásfoglalást szajkózta a csaj.
Ennyit erről.
A bíróságii tárgyalásra meg aki nem akar, nem kell lökdösnünk.
üdv
Előzmény: WooDoo (15372)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15372

Érdekes állapotok vannak felétek, furcsa mód, a debreceni és a szegedi rendőrségtől meg ÍRÁSBAN azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a mopedautók segédmotorként vehetnek részt a forgalomban. Talán a kapitányodnak is inkább a kollégái által írt levelet kellett volna megmutatni, és megkérdezni, hogy miként lehetséges az, hogy nálatok másként jár el a rendőrhatóság.

A legfőbb ügyészségtől én is kaptam tavaly egy levelet, egy nő írta alá, akinek halvány fogalma sincs semmiről, csak azt tudja szajkózni, hogy szerinte az NKH-nak mihez van joga. Szerencsére, a bíróságok helyre tették a dolgokat, így vitának helye nincs, az ügyészség véleménye meg nem számít.

Előzmény: tyúkanyó55 (15361)
WooDoo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15371

B+ ne rinyálj már!

Egy sima papíron kérd a tárgyalás megtartását, amíg nem késő. A titkár csak a benyújtott iratok alapján tud dönteni, az meg nem mindegyiknek elég egyértelmű. A bíróságon már lehet bizonyítási eljárást is lefolytatni, kizárt dolognak tartom, hogy az eddig született 45 megszüntető végzés, és az igazságügyi műszaki szakértői vélemények után a tárgyaláson elmarasztalnának.

Komolyan nem értem miért görcsölsz ennyit, miért jó az neked, ha priuszod lesz? Ha nem tudnád a figyelmeztetés is annak számít, így legközelebb már a maximális büntetést fogod kapni, ha pl. elnézel egy stoptáblát.

Előzmény: Barnebyte (15359)
Fmen Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15370

Hát én a háromkereküre mondanám,hogy veszélyes bár nekem tetszett amikor kétkerékre ált az APE!

csak lehet ezzel nem mindenki van igy.

Egyébként saját véleményem szerint ez inkább vihar elötti csend és ki fognak találni valami roppant nagy ökörséget ezek attól félek.

Azt én is furcsállom,hogy nem elég nekik negyven birói itélet de hát ezért vagyunk mi itt:

Magyarország!

Előzmény: beta9 (15368)
beta9 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15369
Mondom, h. nem olvastok!!!
Ott vannak - többes szám! - a bírósági végzések, miszerint jogszerűen mentek 2 személlyel. Tatabányán és Tatán is hasonló a helyzet, hivatalos meghallgatáson voltam a megyei bíróság büntető kollégiumánál - ez ügyben is.
Ám Te pontosan tudod. Akárcsak az előző témában - lásd lökettérfogat...
üdv
Előzmény: m113 (15364)
beta9 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15368
Az EU szabvány szerint ez mopedjogsis - ezidő szerint.
Igaz, kint van, ahol 8 óra gyakorlatival megtoldják.
Szerinted mi a helyzet a 3 kerekűekkel, meg az oldalkocsis motorokkal? Te sem aggódsz azok miatt, csak a 4 kerekűeknél, mint az NKH? Melyik a veszélyesebb, borulékonyabb?
üdv
Előzmény: Fmen (15360)
beta9 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15367
Érdekes utat jártatok be, ezen már rég túl vagyunk.
Szegeden nyugi van, rendőrségi és bírósági egységes álláspont szerint.
A még folyamatban lévő feljelentéseket "csípőből" a titkárok megszüntetik. Ezt a ti kapitányotok vhol elcs...te.
Nyugi van nálunk, Debrecenben...stb.
üdv
Előzmény: tyúkanyó55 (15361)
beta9 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15366
Azt hiszem, befejeztem.
Nem olvastok, csak hébe-hóba.
A B1-es jogsi - az EU előírás szerint, mely kötelezi a tagállamokat legkésőbb 2013-ig - a 4kW feletti, 15kW alatti 4 kerekű MOTORKERÉKPÁROK-ra lesz érvényes.
Ám a továbbiakban is figyeljétek a pletykákat, a 45 pozitív bírósági határozatot nem kell figyelembe venni.
üdv
Előzmény: Barnebyte (15359)
Fmen Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15365
Előzmény: m113 (15363)
m113 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15364

Ahogy Fmen is írja, mopedautó utassal B jogsival vezethető.

Az egy személy, több személy dilemma nem a jármű besorolására, hanem a vezetői jogosultságra szóló korlátozás.

Előzmény: tyúkanyó55 (15361)
m113 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15363
Szlovák rendszámmal és kölcsönadással kapcsolatos bővebb cikk olvasható Népszabadság mai számában...
Előzmény: Fmen (15362)
Fmen Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15362

Csak halkan súgom,hogy már meg van az első szlovák rendszámú quad és motorkerékpár,személyt is szállithat!

Csodálkoznak a nagyokosok,hogy mindenki máshová viszi a pénzét ahelyett,hogy idehaza NORMÁLIS szabályozást alkotnának!

Lehet meg kéne nézni,hogy szlovákoknál mi a helyzet a mopedautókkal és oda vinni rendszámozni de ha jól emlékszem simán rendszámozzák őket!

És nem kell cépget alakitani kölcsönadásival is működik!

Ha ez a járható út erre kell menni!

tyúkanyó55 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15361
Helló Mindenkinek !
Engedelmetekkel megérkeztem újra, bár hangsúlyozni szeretném, hogy nem az én hanyagságom miatt nem tudtam hamarabb tájékoztatást adni ! Tudniillik többszöri telefonos és írásbeli kérés után csak épp az előbb tudtam beszélni a helyi Rendőrkapitányunkkal ! Tudjátok megígértem, hogy személyesen fogok vele beszélni a helyi ill. megyei mopedautósok tájékoztatása végett !! /Csongrád megye, ill. város !/ Személyesen visszahívott az előbb , és a következő tájékoztatást adta ki, melyet kérdésemre, hogy továbbíthatom -e hivatalos értesítésként - jóváhagyott :
A mopedautó ügyében tájékoztatást kért a megyei Kapitányságtól, akik érdemleges tájékoztatást nem tudván kiadni, a megyei Ügyészséghez fordultak !
Még itt sem született érdemleges válasz, ők a Legfelsőbb Ügyészségtől kértek állásfoglalást, ami meg is érkezett , "áttételesen " - így fogalmazott a Kapitány Úr ! - továbbítva minden megyében létező kapitányságra!
Mely szerint : A mopedautók nem felelnek meg segédmotorkerékpárnak, a vezetéséhez nem elegendő az M-es jogosítvány, utast nem szállíthat , tehát a közlekedési rendőröknek továbbra is feljelentéssel kell élniük a közutakon közlekedőkkel szemben !! A feljelentések ellen kifogással lehet élni, a bíróságok természetesen másképp is dönthetnek, de ezt a kapitányságoknak figyelmen kívül kell hagynia egyenlőre !
Változást talán akkorra helyezett kilátásba a Kapitány Úr, - hivatalosan közölte, - ha KRESZ. módosítását bevezetik, amit ő a jövő évre gondol megalkotni és törvénybe iktatni !
Véleménye szerint /mint magánember !/ nem fogják hagyni mopedautóként, és segédmotoros jogosítvánnyal , utassal közlekedni !
Tehát ő kénytelen volt az állománynak eligazítást tartani ilyen téren, ami azt jelenti, hogy Csongrád megyében állandó zaklatásnak leszünk kitéve a továbbiakban !
Kértem, hogy ezt a Legfőbb Ügyészségi tájékoztatást adja ki részemre, ill. csoportunk részére, de hát ez részemről elég merész vagy naív próbálkozásnak tűnt, mert azt mondta, hogy ez túl hivatalos, és ez csak a rendőri szervekre vonatkozik !
Hát ennyit tudtam meg , és sajnálom, mert ez most nem jó hír sokunknak !
Figyellek itt továbbra is Benneteket, olvasok-hallgatok- és megyek a találkozóra !
Szép és vidám napot kívánok Minden Kedves Brumisnak !
Továbbra is kereshettek, ha valami új hír van !
Baráti üdvözlettel : Tyúkanyó Editke
Fmen Creative Commons License 2008.04.21 0 0 15360

Azt honnan veszed,hogy motorkerékpár lesz belőle?

Gondolom tudod,hogy a tervezési sebességük 45km/h a mopedautóknak igy kétlem,hogy másként helyeznék forgalomba mint moped.

Egyébként arra kivánsi lennék,hogy pl.ami a Jusztisriporter műsorában volt mopedautó autóként hogy lehet forgalomba?

Vajon van sebességkorlátozás beirva?

Mi történne ha esetleg egy baleset során kiderülne(ne kerüljön rá sor),hogy tévedtek?

 

A jogositvány kérdése viszont más téma azt meg fogják változtatni és ha belegondolsz jogosan, mert ez azért nem egy kétkerekű robogó!

Igy azok akik csak segédmotoros vizsgával rendelkeznek akár a koruk akár azért mert eddig nem tették le a B-s jogsit most csinálhatnak B1-et és ez szerintem jogos is.

Szerintem a nagy többségnek van autós jogsija és azoknak nem is okozhat gondot egy mopedautó elvezetése .

Előzmény: Barnebyte (15359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!