Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 1 13726

Még azt hozzáteszem hogy bár ne kéne hogy értsünk hozzá,hiszen akkor nem lenne fájdalom és betegség ezen a világon! De ha már így van ,szükség van a hozzáértésre.

Előzmény: GeriSoft07 (13724)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13725

Először is mielőbbi gyogyulást! Másodszor igenis értesz hozzá! 

Előzmény: GeriSoft07 (13724)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13724

Isten ments, hogy értsek hozzá, majd jönnek mindjárt a kioktatók.

De 15 éve fáj, 2008-ban lett ko, majd 2009-ben műtét, 2012 ko és műtét 2., azóta küzdök, és kb minden irodalmon túl vagyok.

asszony meg elkezdett természetgyógyász képzét, és anatómiát, és masszázst is tanulni, de 4 masszőrtől amit már kaptam 8 év alatt, lassan megműtöm magam.

 

Ha a lábba sugároz, mindenképpen valamely nagyobb ideg érintett, de ezt nyomhatja a piriformis (nagy körteképű izom, fenék), meg nyomhatja két kisebb izom is, amik a medencét fogják a gerincoszlop tövével 

be tud csúnyán akadni

De van derékfájás sugárzás nélkül, és van ischiász derékfájás nélkül

Előzmény: Törölt nick (13721)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13723

9 hét csontosodás nélkül? az nem biztos, hogy normális. Egy csonttörésből ki kell jönni ennyi idő alatt.

 

Bár hozzáteszem, fél éve rugtam "valamibe" lábfejjel, a lábközép csontok a kis lábujjam felé azóta fájnak terhelésre.

Előzmény: Adrienm79 (13722)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13722

Holnap lesz 9 hete hogy műtöttek.  Gyakorlatilag ugyanott vagyok mint műtét előtt csak kaptam hozzá Szédülést. Tényleg nem kell rápörögni.

Előzmény: GeriSoft07 (13720)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13721

Szia! Akkor te biztosra mondod hogy isiász,hozzáteszem elég jól felvázoltad a helyzetet ami történt és te is jól értesz hozzá,ezt köszönöm neked is! Ahhoz képest hogy csak pár napja történt,elég jól javulok. Az előjelre visszatérve már az meg volt két éve pont tavasszal,amikor nem tudtam hogy miért elkezdett fájni a térdem és a lábfejem amit húztam magam után egy ideig,aztán elmúlt magától. 

Előzmény: GeriSoft07 (13718)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13720

Ne pörögj ennyire rá!

6 hét a normál lábadozás, de legtöbb embert 3 hónapig táppénzen tartanak, ha megterhelő munkát végez, és az ülőmunka az!

Kitartás, és nyugalom...

A derekad azért fáj, mert olyanja van, nem a nyakad miatt Itt a tavasz, hidegfrontok, az egészséges embernek is fáj a feje, dereka, stb.

Egy többszörös porckopás fáj, ezzel kell élni (igen, mikor 2008-2009-ben ezt mondták, a f...om kivolt, de ez van, elkopott, fáj, megszoktam

Előzmény: Adrienm79 (13719)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13719

Sziasztok!

 

Már este érzetem hogy a bal alkarom mellett a jobb alkarban is gyengeség van. Ma reggelre iszonyatosan bedagadtak a kezem ujjai:-( fáj a nyakam és szédülök ha előre vagy hátra kellene hajtani a fejem akár egy picikét is.

 

Pipike, Jukinyu mi a helyzet a műtéttel? Jól vagytok? Andi halad a kezelésed?

GeriSoft07 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13718

Na, tegyuk mar tisztaba:)

 

lumbago = lumb aching = derekfajas

amirol nem tudjak, mi okozza, az lumbago, mert derekfajas!

mint a migren

 

Aztan ha tudjak, jon a serv, protrusio, discopathia, ishiasz

a kolleganal siman lehet, hogy megtekert csipovel mozdult, a farizom megprobalta a medencet a helyen tartani, nem sikerult, begorcsolt, racuppantotta a csontra az uloideget (nervus ischialgicus) es game over

innentol rament minden teher az agyeki szakaszra

 

ket het pihi, masszazs, ha nem mulik gyogytorna, mri

 

elsore nagyon ritka a komoly gond, elojrl nelkul

Előzmény: Törölt nick (13715)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13717

Köszönöm és neked is gyógyulást kívánok. Ahogy leírtad az mind igaz,ezek szerint lehet hogy csak izom vagy ínszalag húzódás. Még nem merem nagyon kijelenteni de elég gyorsan gyógyulok. De azért az isiászt nem zárom ki,úgy mint az enyhe változatát,mert ez egy figyelmeztetés volt ahogy te is írtad. Köszönöm a tanácsod és bele kezdek valami könnyebb sportolásba vagy tornába. Jó hogy vannak ilyen segítőkész emberek!

Előzmény: Törölt nick (13715)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13716

Irritálódik! Bocs!

Előzmény: Törölt nick (13715)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13715

Véleményem szerint ez nem lumbágó, mert az nem sugárzik ki a lábba, max. a farba.Lumbágónál nem az ideg csipődik be, hanem a kisizületek tokja irrítálódik, illetve ha az izület tokja nem feszes, hanem bő, mint a gatya, akkor hajlamos becsipődni.

 

Az isiásznál az ülőideg érintett, vagy egy kiboltosult porckorong által, vagy a piriformis izom által, de utóbbi a derékban nem jelez tüneteket.

 

Amikor lecsendesedtek a tünetek, érdemes belefogni valami mozgásba. Fogd fel ezt egy intésnek.

 

Gyógyulást!

 

 

Előzmény: Törölt nick (13710)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13714

Még várok egy kicsit a kivizsgálással mert már azért jobban vagyok. Ha egy hét múlva mégis fájni fog akkor elmegyek. 

Előzmény: Adrienm79 (13713)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13713

Én azért kérnék a háziorvostól beutalót neurológiára. Ott szakember tudna segíteni neked mint kivizsgálás mind konzervatív terápia területén.

Előzmény: Törölt nick (13712)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13712

Szia Adrienm79! Én is üdvözöllek. Én is kivánom hogy gyógyulj meg. A kérdésedre válaszolva sajnos nem adott semmilyen információt arról hogy lesz e valamilyen kezelés. Mert nem vette komolyan a tünetemet. Csak adott egy injekciót aztán azt mondta hogy pihenjek és szedjem a gyógyszert plusz hozzátette hogy nem fog futkározni hozzám egy kis derék fájás miatt. Ezért voltam kénytelen hívni késő este mentőt,az ügyeleten legalább megmondták a tünetem nevét. 

Előzmény: Adrienm79 (13711)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13711

Szia Erik!

Üdvözöllek közöttünk. Mielőbbi jobbulás kívánok neked! Én sajnos ebben nem tudok segíteni nekem nyaki gerincen van probléma.

 

Valami kezelést kapsz majd? Mit mond az orvosod a továbbiakról?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13710

Egyébként kíváncsi lennék a te véleményedre is,hogy ez lehet porckorong sérv vagy egyhe idegbecsípődésem van?

Előzmény: Törölt nick (13708)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13709

Szia! Köszönöm a tanácsot,de próbáltam már és úgy is görcsöl,csak a bal felemen tudok feküdni viszont az meg attól zsibbad mert már hat éjszaka úgy vagyok. Már lassan egy hete alig alszok.

Előzmény: Törölt nick (13708)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13708

Szia! 

Úgy feküdj a hátadon, hogy húzd fel a lábaidat.

Az egy kissé tehermentesíti az ágyéki szakaszt.

Próbáld meg, hátha jobb!

Előzmény: Törölt nick (13705)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13707

Szívesen!Ez a legkevesebb,az együttérzés.

Előzmény: jukinyu (13706)
jukinyu Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13706

Köszönjük!

Előzmény: Törölt nick (13705)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13705

Egyébként minden fórumtagnak mielőbbi  gyógyulást kívánok aki bármilyen betegségben vagy  gerinc problémában szenved!

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13704

Köszönöm a válaszod ☺! Jó lenne ha ártalmatlan lenne,az gondolom hamar elmúlik.

Előzmény: 1323333 (13703)
1323333 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13703

Ahogy leírtad, lehet egy ártalmatlan , de fájdalmas idegbecsípődés.

Előzmény: Törölt nick (13702)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13702

Üdvözlet mindenkinek! Erik vagyok 30 éves,új tag és a véleményetekre lennék kíváncsi mégpedig azzal kapcsolatban hogy hat napja cipeltem fel a csigalépcsőn a jobb felemen a súlyt és hirtelen befelé fordult a lábam és nagyon megfájdult a lábam és a derekam úgy hogy nem tudtam megmozdulni. Ezért kihivtam a háziorvost aki injekciót adott de nem használt,utána mentővel bevittek az ügyeletre ott infuziót kaptamami csak ideig-óráig hatott és megállapították hogy lumbágóm van isiásszal. Aztán reggel újból fájt. Közben szedtem a gyógyszert amit az orvos felírt,Apranax 550 mg gyógyszert plusz eleinte flector géllel most Diclac géllel kenegetem és borogatást is teszek rá. Most jobban vagyok mert lement a gyulladás és már nem fáj a derekam és a combom sem , csak a lábszár csontomba sugárzik enyhén és zsibbad. Ülni tudok fájdalom nélkül menni és állni viszont kicsit nehézkesen. Aludni azota sem tudok mert csak a bal felemen merek feküdni ezért a bal fórgóm fáj,háton feküdni sem tudok mert ha kinyújtom a lábam akkor fájdalmas feszülést érzek. És az lenne a kérdésem hogy szerintetek a pár napos fájdalom enyhülés ellenére lehet porckorong sérvem?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13701

Kherion!

 

Ez volt a legelső MR eredményem amit a műtét előtt csináltak.: A cervicalis lordosis kiegyenesedett, a C V-VI magasságában enyhe kyphosisba ment át. ugyanitt spondyloticus lépcsőképződés van. A C IV - VI magasságában a csigolyák peremei megnyúltak és a liquircsatornán compressiot okoznak. Maguk a discusok T2-n dehydratios jelvesztést mutatnak. a C III - IV közötti discuson centrálisan észlelhető minimális előboltusolás. A C IV - VII magasságban döntően az osteophyta képzes kompressziót. A C VI - VII közötti discus magassága jelentősen csökkent és dorsal felé centrálisan és paramedián bal oldalon okoz benyomtatot.

 

Az idegsebész el sem olvasta ezt hanem megnézte a felvételt és úgy mondta hogy CV ki van szakadva és nyomja a gerincvelőt meg a C6 gyököt. Ezt is műtötte meg.

 

Mi a te véleményed? Kkomolyan kíváncsi lennék rá.

Előzmény: kheiron (13699)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13700

Szia kherion.

 

Levegős korongpárnán próbálok. De 10 perc után erős fájdalom lesz a gerincemben olyan mintha összeakarna roppanni a nyakam.

Előzmény: kheiron (13699)
kheiron Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13699

Hajaj.... amúgy min ülsz? Ugye labdán vagy levegős korongpárnán?

Előzmény: Adrienm79 (13698)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 13698

Sziasztok!

 

Tegnap adtunk a szarnak egy pofont. Már bocsánat a kifejezésért. Rtg szerint az implantátum jó helyen van ennek örülés van, csontosodás még nagyon sehol sem tart de folyamatban van.

 

Discopátia van a 4-5 6 -7 porckorongnál az 5 - 6 csigolya kivételével mindenhol spondylózis - oszteophyta - képződések. Na ezeket eddig is tudtam meg a 3 - 4 -nél a kiboltosulást is. Idegsebész szerint a szédülésemet az okozza hogy a degeneratív csigolyák nyomják a gerincnél menő agyi eret, ezzel menjek neurológushoz. ( VBI -t diagnosztizált )

Zsibbadások, fájdalom, végtag gyengeség? Okozhatja a meglévő gerinc betegségeim amiket állapotrosszabodáskor kell műteni. Okozhatja hogy még nem gyógyultam fel a műtét után jó esetben hónapok múlva el is múlhat.

Tornázzak és a szédülést neurológus kezelje.

 

Szóval megműtöttek: de ülni max 10 percet tudok mert úgy érzem összetörik a csigolyám, zsibbadok, fáj és gyenge a kezem, szédülök ( a fejem hátra és előre nem tudom hajlítani mert képes lennék a székről leesni még írni sem tudok az asztalnál annyira, egy polcra nem tudok felnézni mert vége ). Ma lesz táppénzes főorvosi felülvizsgálat és ezek után felmerül bennem a kérdés kifognak írni dolgozni? Hogyan tudnék én így napi 8 - 9 órát számítógép előtt ülve könyvelni?

Egyáltalán mi lesz velem?

Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 13697

Őszinte leszek én nem hiszek a konzervatív módokban. NNagyon sokan dícsérik viszont.  Szerintem időhúzás. Az hogy én nem vagyok túl jól műtét után az azért van mert több probléma van. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!