Keresés

Részletes keresés

Timike74 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26331

Jóóó " reggelt " Csajok!

 

 

 

A héten kijut a jóból, mert folyamatosan dolgozom, hétfő, kedd nappal, szerda, csüt. éjjel. Kivagyok már, mint a bili. Éjjel kezelőt kellett nagytakarítani, mert ma volt egy nagy ANTSZ ellenőrzés, polcokat lemosni, papírokat rendezni stb.

Így már nem nagyon maradt energiám fórumozni. ( és hát éjjel kettőkor nincs is kivel:-)

 

Kismamik, akik képet küldtek: nagyon-nagyon szépek, formásak vagytok.

Tényleg csak úgy ragyogtok a boldogságtól.

Ha lehet, a képmutogatást kéretik havonta megismételni!

 

 

LJucy

Nincs még okod az aggodalomra, ha nem jön meg, van remény!

Egyébként sokan mensis tüneteket produkálnak és babások!!!!! NEM FELADNI!!!

 

 

Youlcsi

A ciklus megmondta a frankót, így nincs vita, hogy volt-e pé-d:-))))))))

Ha most elkezd felfelé kúszni, akkor esélyes lehet a dolog, de őszintén megvallva én valahogy nem hiszek benne, hogy lett volna.

 

 

Kiscsirek

Mikor lesz valamiféle vizsgálatod legközelebb?

Timike74 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26330

Ariaden szülésére a tippek:

 

 

Timike: augusztus 3.

Macsek: július 28.

Kiscsirek: augusztus 6.

LJucy: augusztus 6.

Dina: augusztus 5.

Amy:  augusztus 20.

Youlcsi: augusztus 14.

Karéva: augusztus 15.

Bubus: augusztus 13.

Obsoleta: augusztus 9.

KisKiss: augusztus 26.

Jokeva: augusztus 23.

Kata: augusztus 15.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26329
A Mensben az az általános kérés, hogy ne vedd be. A szervezeted önálló működésére kiváncsiak. Én tesztreggelinél bevettem, de itt csak a cukor volt a lényeg. Amikor inzulint is néznek, akkor hagyd ki.
Előzmény: ljucy (26328)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26328

Csajok,

 

ha terhelést csináltatok, akkor a metet hogy vegyem be reggel? vagy be kell egyáltalán venni, mit gondoltok? Mert ugye az éhgyomorra van az első...

kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26327

Koszi,

Mindenkepp elmentem es valamikor kiprobalom :))

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26326

Leírom ide, mert nem hosszú és abszolút ontopic.

 

Tudom, hogy sok embernél a kekszpor az alapja a kókuszgolyónak, na ennek a verziónak nem az.

 

Nagyon sűrű tejbegrízt csinálok, ez is tk+finom búzadara (70%-30% kb.). A meleg grízbe beleteszek egy pici margarint (1 l tejhez kb. 10 deka, nem sok). Ugyanúgy, ahogy a túrógombóc ez a massza is kap zabpelyhet, korpát, szárított búzacsírát. Az a jó, ha melegen belekeveritek, akkor ez kb. el is tűnik, felszív a tejből, és tényleg nem rontja az ízét. A zabpehely és korpa amúgy is finom szerintem, de tény, hogy nem lehet kiérezni. Persze nem rengeteget teszek bele.

 

Ezután kakaóport, fruktózt (még szintén melegen), rumaromát, és egy csomó kókuszreszeléket keverek bele. Nagyon pici kekszport (tényleg minimális, szintén az 1 l tejhez kb. két evőkanálnyi) még a keményítés miatt, tudom, hogy ez cukros, na ennyi az összes, ami belekerül, de szerintem ennél a mennyiségnél ez marginális.

 

Az arányokat nem írom, mert én sem tudom. Csak érzésre és kóstolgatás útján. :-)) És amikor a massza hűl kicsit (jól megkeményedik) ekkor lehet formázni, reszelékbe hempergetni.

ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26325
Akkor igen, kérjük a receptet!! Vagy ide, vagy a levlistára is mehet!!:)
Előzmény: Törölt nick (26323)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26324
Az tok jo lenne, anyukam istenit tud csinalni, de az nem dietas. Nagyon szeretem ,es en is ki szeretnem probalni valamikor a dietas valtozatot!! :))
Előzmény: Törölt nick (26323)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26323

Ha valakit érdekel, szuper kókuszgolyó receptem is van, az is diétás, na és állandóan dicsérik. Persze, mert nem tudják mi van benne. :-))

ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26322

Fridaya,

 

köszi szépen! Én eddig egyszer kísérleteztem diétás túrógombóccal, de elég pocsék lett:(

de ezt kipróbálom, nagyon jól hangzik, és itt nem messze tőlünk van is egy biobolt:)

 

Köszi még egyszer!!!:)

Előzmény: Törölt nick (26321)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26321

Ljucy, én is szoktam túrógombócot csinálni, főleg terhesség alatt tök jó kalcium forrás. Ráadásul a túró egyébként is szuper alapanyag, szinte számolni sem kell a CH értékét. Az endokrinológusom is nagyon javasolta (minden mennyiségben :-)).

 

Én így csinálom:

500 dkg sovány túró, 1 tojás, pici tej (attól függ milyen fajta a túró, mennyire száraz vagy sem, gyártó válogatja), pici liszt (tk), tk búzadara (bioboltokban kapni, pl. a Mammut nagy bioboltjában), pici finomított tönköly búzadara, és én még teszek bele zabpelyhet, búzakorpát (nem sokat), zabkorpát és fruktózt (nem mindenki tesz a tésztába édesítőt, de én így szeretem).

 

A massza furán hangozhat a sok adalék miatt (pehely, korpák), de nem kell extra sok bele, lehet kísérletezgetni, és az eredmény nagyon szuper, nem ront semmit az ízén, mégis tele lesz jó cuccokkal. Persze a bundája normál zsmorzsa, de hát abból nincs más.

 

Én ezt szoktam néha vacsira, ebédre enni, szeretem. De a tk cuccok mellé kell egy kis fehér dara is, mert egyébként szétesik az egész.

Előzmény: ljucy (26317)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26320

Köszi!:)

De tudod, mensi előtt 1 héttel már szokotam érezni, hogy fáj a hasam alja, és eddig mindig megjött, és ebben a hónapban is érzem...

de persze, csodák vannak:)

azon gondolkodtam, hogy még 1-2 napot rá kellett volna szánni erre a témáa a 14-15. napon, hátha úgy biztosabb lett volna a dolog.... mert ha minden igaz, akkor vagy a 12. vagy a 13 napon volt a pé...

Előzmény: kiscsirek (26318)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26319

Tudom h nem en vagyok a dietas szakertoje a forumnak, de szerintem amennyi abba kell, meg belefer :))

 

De majd a tobbiek, megszakertik jobban.:)

Előzmény: ljucy (26317)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26318

Ja, valamiert teljesen abban voltam h ilyenkor mar esni szokott..

Na mindegy, barhogy van, en nagyon drukkolok majd!! :))

Előzmény: ljucy (26316)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26317

Csajok,

 

azt akartam kérdezni, hogy a búzadara az mennyire diétás dolog? Azért kérdezem, mert pl. a túrógombócba az kell.... vagy abból ios csak durumot lehet???

 

ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26316

Visszanéztem a 26 napos ciklusaimat, általában utolsó napig fent szokott lenni, 36,7-8 körül, talán a 26. napon szokott esni, de volt, hogy még aznap is fönt volt, szóval tényleg meg kell várni a vasárnapot:)

 

Ha rajtam múlna, én mindenképpen belehúznék...:)

Előzmény: kiscsirek (26315)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26315

Ugy latszik akkor ott keringenek a kozelben! :)

 

Jucy, vasarnap mar nicns messze!  Nagyon drukkolok!!! a hod eddig tartja magat. Ugy ertem neked ilyenkor mar szokott jobban esni nem?

 

(Lassan megszuletett/megszuletik az osszes pcos baba.  Jo lenne belehuzni az utanpotlassal!! :))

 

ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26314

Pár nap múlva nálam is kiderül majd, mert vasárnap esedékes a mensi...

nem túl nehéz idetalálni, szóval remélem, a gólyák akkor meglátogatnak engem is:))) Ígérem, utána továbbküldöm!!:)

Előzmény: kiscsirek (26312)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26313
én reggel láttam gólyát az erkélyről... akkor lehet, hogy ideért? azért azt is mondhattad volna neki, hogy a tollas s*ggét először vonszolja el oda, ahol várják, és csak utána álljon neki békászni!
Előzmény: kiscsirek (26312)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26312

Egy kis mellfeszules volt. Amibol mensire gyanakodtam eloszor, mert mar egy hettel a varhato verzes elott tok fajtak mindig. 

A hanyinger nalam meg csak a heten kezdett el jelentkezni, (ami miatt kicsit aggodok mert ma nem nagyon erzek semmit, persze nem hianyzik de az legalabb jo jel arra h nincs gond)

 

Szoval meg varj egy par napot, megaltod hogy erzed magad, de amig nem jon meg addig, barmi lehet!!! :)

 

Ja, nem is meseltem h amig otthon voltam 3x is lattam golyakat, 1et meghivtam magunkhoz, es a tobbit elkuldtem mindenkinek itt aki babat szeretne!! :)  Ott szugeraltam oket a kocsibol amig csak lattam oket!! :)  Remelem bejon!! 

Előzmény: ljucy (26311)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26311
okés, nem aggódom, de Neked ilyenkor már bőven volt tüneted, nem?
Előzmény: kiscsirek (26310)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26310

Egyetertek Youlcsival, PE utan 12nappal meg nem feltetlenul lehet erezni!

ezert meg ne gondolj semmi negativra, akarmi is lehet meg, amig nem jon meg addig probalj pozitiv lenni.

ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26309

meg van amikor tizedenként emelkedik, naponta egy kicsit...

Pl. anno azt hiszen, Susának volt ilyen görbéje...

Előzmény: youlcsi (26307)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26308

miért kellene pé+12-n már tünetnek lennie?

ne temesd még!!!

Előzmény: ljucy (26306)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26307

pé-szerűség? ez jó :lol:

kíváncsi leszek én erre... egyébként pont tegnap olvastam (már nem is tudom, hogy hol), hogy nem feltétlenül mindjárt az ovulációkor emelkedik a hő, hanem 5 napon belül valamikor...

Előzmény: ljucy (26302)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26306

Pé+12. napon simán kéne vmi tünetnek lennie már, pl. mellfeszkó, hányinger, ilyesmi, de semmit nem érzek az ég világon, és a cicim továbbra is nagyon apró, mint eddig;)

szóval asszem, ez a hónap megint nem az enyém volt:(

Előzmény: kiscsirek (26305)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26305

Ebbol meg siman lehet barmi!!! :)

 

Előzmény: ljucy (26304)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26304

Kiscsirek,

 

én is ezt várom...

 

A görbém a tegnapi egyelőre, a hasam néha érzem, kicsit szúrkál egyszer-egyszer, ennyi.

 

 

Előzmény: kiscsirek (26303)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26303

Jo reggelt!

 

Sajnos szerintem en nem tudom annyit jonni mint eddig, ugy nez ki lassan be leszek fenyitve a netezesert :(  ugyhogy most egy kicsit vissza kell vennem:( 

 

Ljucy,

Mai gorbe hogy all??

ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26302

Helló Topiclakók!

 

Miért nem pörög a fórum, mindenki alszik még???:)

 

Youlcsi,

 

lehet, hogy most kezd el lassan emelkedni majd a hőd, és akkor mégiscsak lehetett vmi pé-szerűség, nem?

 

Kiskiss,

 

a gólyát hozzám is küldjed, kééérlek!!!:)

 

Ariaden,

 

kitartást, már tényleg nincs sok hátra, és szerencsére most még az idő is elviselhető!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!