Keresés

Részletes keresés

ÜBERSENKI Creative Commons License 2014.12.29 0 0 4531

Van egy (ill. több is van, de az nem ide tartozik) kardinális kérdésem. Hátha valaki végre választ tud adni az amúgy nem túl bonyolultnak tűnő kérdésemre. Vettem egy okos tévét még májusban, de azóta sem jöttem rá, miként tudnám összeköttetésbe hozni a buta videómmal, netán a buta DVD lejátszómmal. Magyarán a videó vagy a DVD képét szeretném a TV-n viszontlátni. Amely "megoldást" kipipálhatjuk; a HDMI csatlakozóval történő összeköttetés, mivel az ostoba videón nincs ilyen. Olyan kábel pedig a MM szimpatikus dolgozója szerint nem létezik, amelyiknek az egyik oldala HDMI, a másik meg SCART. Sőt, ahogy mondta, ennek amúgy semmi értelme sem lenne.(mármint az ilyen kábelnek). A másik, egyébként általa javasolt megoldás sem jött be, miszerint álljak a TV-n egy olyan csatornára, melyet nem szoktam nézni, indítsam el a videót, és egyszer csak az önfeledt hangolás közepette be fog jönni a videó képe. Nos, ez sem sikeredett!
A másik, hogy pl. a Digisport.hu-n ha ráklikkelek egy videóra, csak hang van, kép nuku! Miért? Illetve mitől okos eza kurva TV, ha semmi többre nem lehet használni, mint az előző "butát"? 
Mi a megoldás? Könyörgöm, valaki!!! 
Előre is köszönöm!

Dave_407 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 4530

Sziasztok

 

Vettem egy ue40h6203awxxh tévét.

 

Létezik hogy a régebbi smart hub van rajta?

 

a frissítés a legfirsebb

 

a családban van még 1 ue324500 , abban más a hub meg a menü is animált

 

segítsetek a témában

 

köszi

 

Dávid

TarrG Creative Commons License 2014.12.29 0 0 4529

Kapcsolj ki minden féle digitális képjavító dolgot a tv-n. Aztán ha továbbra is ilyen, akkor szerviz. 

Előzmény: vaskacsa61 (4528)
vaskacsa61 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4528

Sajnos már nem garanciás.

Előzmény: TarrG (4527)
TarrG Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4527

olyan hatalmas méretű képet raktál fel, hogy nem is látszik hogy mi a gond! tedd fel nagyobba légyszi! amúgy ha garis, hívd ki a szervizt. nem hiszem hogy az ütögetés normális lenne...

Előzmény: vaskacsa61 (4526)
vaskacsa61 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4526

Sziasztok!

Talán nem pont idevágó a kérdésem , de talán itt kaőok a leggyorsabban választ. Az a gondom, hogy a led tv-m a mellékelt képet produkálja . Ha oldalról megkoccintom visszaáll az eredeti jó kép , és lehet ,hogy egész este jó marad . Másnap bekapcsolás után kb. 5-10 perc múlva ismét jelentkezik , vagy éppen nem . Szerintetek nagy

a baj ?

TarrG Creative Commons License 2014.12.28 0 0 4525

Nem tudom. Még nem volt formátum amit ne játszott volna le nekem, még a 3D-s filmeket is simán játsza.

Előzmény: Törölt nick (4523)
nicko Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4524

asus helyett inkább   Mede8er MED600X3D

 

3D hálózati médialejátszó

hangformátumok: AAC, AC3, FLAC, MP3, OGG, PCM, WAV, WMA
videóformátumok: AVCHD, AVI, BDMV, DAT, FLV, IFO, ISO, m2ts, MKV, MOV, MPEG-4, RM, RMVB, VOB, WMV, XviD
képformátumok: BMP, GIF, JPEG, PNG, TIF
hang: Dolby TrueHD, DTS 5.1

Előzmény: TarrG (4521)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4523

Akkor inkább Western Digital playert, az Asust -neve ellenére- eléggé hátul jegyzik.

Előzmény: TarrG (4521)
GPS Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4522

 

"Egy széria hibája van, hogy egy idő után elfelejti azt a funkcióját, hogy folytatja a filmeket ott ahol abba hagytad."

 

Hát eszem megáll. Nálam (F6400) - meg kizárólag csak ezt tudja.

 

Vagyis ha egyszer belenéztem (szörföltem) egy filmbe, és mondjuk tetszett - és este meg szeretném nézni teljes hosszban, az elejétől - akkor képtelen vagyok nulláról indulni vele, mert kizárólag csak az utolsó nézett percről hajlandó indulni, az elejétől nem.

 

Ilyenkor gyorstekeréssel manuálisan az elejére kell vigyem, ha nulláról akarom látni a filmet.

 

(csak megjegyzem, hogy a 10 ezer Ft-os tróger boxom ilyenkor megkérdi, hogy Play from Start, vagy Resume - azaz az utoljára nézett percről játsza-e ?)

 

Úgy látszik, hogy "világmárkáéknál" ennyi okosság nem fér bele egy "okosnak" mondott TV-be.

.

Előzmény: TarrG (4521)
TarrG Creative Commons License 2014.12.27 0 0 4521

Nekem 40f6100 van és kezeli az egy terrás WD külső vinyót (táp nélküli) De én inkább vennék a helyedben egy Asos o play mini media lejátszót. Azt használom én is. Sokkal jobb képminőséget fogsz elérni vele. Egy széria hibája van, hogy egy idő után elfelejti azt a funkcióját, hogy folytatja a filmeket ott ahol abba hagytad. Legalább is nálam is és haveromnál is ez a funkciója halt meg.

Előzmény: ábel1989 (4514)
nicko Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4520

Arról nem volt szó...az ilyen 4K-s tévék mérete 55"-nál kezd..ezt maguk a gyártók hangsúlyozták erre a 40HU6900-t ad ki a Samsung. Bravó :)

Előzmény: Törölt nick (4515)
nicko Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4519

Az, hogy nekem nem hiszel egy dolog, de hogy az elpsmert teszt oldalaknak sem az már olyan történet, hogy akkor is elhiszed magadnak ami nem igaz. :)

Hidd el a legnagyobb átverése a samsungnak a HU6900.

300 soros mozgóképfelbontás egy vicc kategória ilyen tévén.

Előzmény: zlota (4511)
nicko Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4518

Múködik a smart így is meg az a pár app amit havonta 1x nézek..én a tévét bármilyen fura képmegjelenítőnek használom :)

Előzmény: Törölt nick (4509)
Herr Köldök Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4517

Interpolálásnál is a tévé számol ki képeket. Nem véletlen, hogy egy rakás fing lesz a kép.

Előzmény: Törölt nick (4515)
GPS Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4516

 

"UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak."

 

Ehhez kapcsolódik az a hír, miszerint a Párizsban lefoglalt hamis Mona Lisa képről a szakértők megállapították, hogy művészileg jobb, mint az eredeti mű.

.

Előzmény: Törölt nick (4515)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 4515

Én hiszek neked, valszeg az új típussal szállít egy új technológiát is a Samsung, ergo a felkonvertálás és a képmegjelenítés jobb lett mint a régebbi típusoknál, illetve a display minősége is jobb. Eddig okay, kapsz is valamit a pénzedért, ez idáig korrekt.

 

 

 

No de ez itt:

 

"A Samsung UHD Picture Engine-nek köszönhetően majdnem UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak."

 

 

Ritka nagy méretes PR  bullshit. Vagy csoda történt: először a technika történetében tudjuk pótolni az elveszett/ meg sem lévő információt.

Előzmény: zlota (4511)
ábel1989 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4514

Sziasztok! Vettünk egy 40H6240-t, ami eddig tökéletesen működik. 

 

Meg tudná mondani valaki, hogy ez a merevlemez  működne vele? Mivel az áramot csak usb-n keresztül kapja.

 

 

Herr Köldök Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4513

Ma több órán át nézegettem egy 400 Hz-es tévét, nem csodálom, ha jobban tetszik az ilyen fosság nélküli kép. Este megváltás volt az Orion crt.

Előzmény: zlota (4511)
zlota Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4512

Hát ez tuti igaz!

2 év alatt - sokat volt használva - és 4 alaplap, illetve egy kijelző csere volt. Kb nyolcszor volt itt a szervizes.

Én még a 10 évnek is örülnék!

Előzmény: nicko (4495)
zlota Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4511

Hát nem tudok egyetérteni. SOKKAL jobb képe van mint a régi fos 6540-es nek volt. Nem minden a HZ/CMR!

Az UHD-t pedig pontosan, normál tartalomból úgy csinálja mint szoftveresen a 600hz is előállítva vagyon.

Úgyhogy valószínűleg, ezért sokkal jobb a képe.

A kompenzálás minden tartalomnál működik.Pont úgy mint ahogyan a két kép közötti szoftveres előállítás is van CMR.

 

Magyarul ahogyan  CMR működik, hasonlóan létezik az  UHD Picture Engine.

 

" A Samsung UHD Picture Engine-nek köszönhetően majdnem UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak. A Samsung innovatív képfeldolgozása javítja a TV-műsorok és filmek közvetítését, akárcsak bármelyik videó felvételedét vagy egyebekét. Ez azt jelenti, hogy nem csak az UHD forrásokat dolgozza fel kristálytiszta 4K-s felbontáson, hanem még az alacsonyabb felbontású tartalmat is olyan szintű tisztaságra, mintha Ultra HD lenne."

 

UHD dimming:

Samsung UHD diming technológiája a fekete és fehér lehető legoptimálisabb feldolgozásáért lett kifejlesztve, továbbá az olyan színek létrehozásáért, melyek sokkal élénkebbek lesznek ezáltal.

 

2 évig néztem a régit.Naponta pár órát.Észrevehetően szebb a képe!Normál filmeket nézek pláne, ha HD-t pl HBO HD.

 

Magam szemének már csak hiszek.A többi rizsa.Ne akarja már bemagyarázni valaki, hogy a régi jobb volt, mikor látom a különbséget.Sőt nem csak Én, hanem a többi családtagnak is feltűnt. Addig amíg valaki nem teszteli hosszabb távon, illetve nem volt neki is napi szintű kapcsolat mindkettővel kijelzővel szerelt TV-vel.

Előzmény: nicko (4504)
GPS Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4510

 

"Bezzeg a jó öreg BS player, 2 feliratot is lehet rátenni, akkora méretben, színben ahová csak akarom."

 

Sajnos így van. Mondhatni, hogy BÁRMELYIK külső box (legyen az lejátszó, kábeltuner, smart-doboz, mindegy) - magasan veri a TV beépített hasonló funkcióit.

Sajnos még a kutyaütő, 10 ezer Ft-osok is többet tudnak - mint a TV sajátja.

 

Komolyan mondom, legközelebb csak egy 40 collos monitort fogok venni - vagyis a legalapabb készüléket amibe még jó panel van - a többi funkciót mind kívűlről vásárolom hozzá.

 

Meg se nézem mit tud a saját beépített tunere, playere vagy (ha lesz benne) a smartsága sem - mert gagyiból elegem van a mostani készülékemmel, pedig nem a legalját vettem.

.

Előzmény: Törölt nick (4509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4509

Csak úgy kérni??? De akkor meg a smartterület nem lesz ugye hazai pálya. Ügyesek.

 

Samsung tv-n valahogy meg lehet tuningolni a tv feliratozás betűméretét? A jelenlegiek szinte a lófaxxal egyenértékűek. Bezzeg a jó öreg BS player, 2 feliratot is lehet rátenni, akkora méretben, színben ahová csak akarom.

Előzmény: nicko (4503)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4508

reggel 5:30-tól éjfélig amikor itthon vagyok :)

van csak háttérben megy nem is nézem :p

Előzmény: GPS (4506)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4507

Egyébként az a durva, hogy a Samsung csúcs 4K-s készüléke sem tud 3D-ben 24p-t amit bármelyik 6xxx 3D-s tv tud.

link

Előzmény: Törölt nick (4505)
GPS Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4506

 

Nálunk 1.600 órát megy évente - ez egy elég jó megközelítés.

 

Este 6-kor kapcsoljuk be és megy kb. éjfélig - ez cirka 6 óra/nap. Ilyen üzemben megy 9 hónapot egy évből, azaz cirka 270 napot. Így jön ki az 1600 óra.

A számítás szerint 10 évet éppenséggel elmehetne ebben az üzemmódban.

.

Előzmény: Törölt nick (4505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4505
Nezd meg az aprohirdetesi oldalakat. Tele vannak 3-4 eves TV-kkel.... Kozben szamoltam egy kicsit.:-) Ha valoban 20000 ora az elettartama ezeknek a cuccoknak, az nalunk valahol 13-15 ev kozotti tvzest jelent...
Előzmény: nicko (4504)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4504

Én nem hinném, hogy dobálnák el.

Csak vannak akik most vesznek a CRT után először lapos tv-t nem járnak utána a dolgoknak mieéőtt tv-t vennének csak hallják a 4K-t meglátják a Samsung HU6900-at a polcon, látják az árcédulát és megveszik. közben nem is tudnak róla mennyire áét vannak verve, mert valójában vesznek egy H5000-es tévét amibe applikáltak egy 4K-t amihez se film se műsor nincs a beépített lejátszó sem kezeli a 4K-t. Normális FHD filmek recegnek rajta és nincs benne 24p lejátszási képesség sem. Mezei 300 soros lejátszásra képes. Amennyiért árulják azért normális 6-os szériás tévét lehet venni klasszisokkal jobb képi megjelenítéssel.

Előzmény: Törölt nick (4501)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4503

Ez egy más izé ami más országokban régebben jelen van mint nálunk és tartalommal van megtöltve. :)

 

Szóval igen, de ezt csak szervizmenüben lehet megtenni így nem ajánlott annak aki nem ért hozzá.

Vagy felhívni a 0680samsungot és kérni, hogy ők állítsák át távjavítással a készüléket, hogy a Hbbtv alkalmazást használni tud (amennyiben a készülék alkalmas rá). Kérni fognak egy PIN kódot ami a Menü-Terméktámogatás-Távkezelés résznél lehet kapni. Kell egy stabil jó internetkapcsolat hozzá a többit elmondják közben telefonon.

Előzmény: Törölt nick (4500)
nicko Creative Commons License 2014.12.25 0 0 4502

nem az ismerőseim hanem egy írás alapján jött ki a 6 év.

Előzmény: Herr Köldök (4499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!