Keresés

Részletes keresés

Rob_ Creative Commons License 2010.03.22 0 0 758
Nem láttam még, ha eljutok a múzeumba megnézem. Botanikus kertben voltunk tegnap, az nagyon jó volt, itt már tavasz van...
Előzmény: Törölt nick (757)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 757

Abszolut nem unom, csak minden erdekel. Sot, teged is szeretlek.

 

Rob, lattad mar Camera Obscurat Raleighben a muzeumkertben? Annyira klassz.

Előzmény: denes (754)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 756
ha ilyen egyszerű lenne akkor már fizetném is és boldog lennék hogy kaptam zk-át:DD

ááh, lehet el kellene válnom és szerezni egy amcsis nöt:D

ezek nem nagy összegek

Előzmény: skywalker25 (748)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.22 0 0 755
Ez így igaz, főleg akinek nincs ideje kivárni a tuti vételt, mert közben fizeti a bérautót. De az autóvételhez papírok is kellenek (jogsi, államtól függően SSN), ami szintén idő, mert esetleg lesz autó, de nem tud rá kötni biztosítást, vagy nem lesz rendszáma hozzá... Megbízható autót 5-10e között érdemes kalkulálni igényszíntől függően, de 2-3 napot minimum rá kell szánni.
Előzmény: denes (752)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.21 0 0 750
Forditas mindenhol kell, es igy is, meg ugy is draga lesz az egesz. Fordittatni olcsobb Mo-n, mint az USA-ban. Fogait rakja mindenki rendbe, mielott ideer.
Előzmény: skywalker25 (748)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.21 0 0 749
Az anyakönyv ma már többnyelvű, nem kell fordítani. Vőlegényvízum? Sima ESTA szerintem...
De a kis pénzügyi kalkulációdat nem igazán értem, ennek a többszörösét kifizetnék nagyon sokan egy zk-ért ha lenne rá lehetősségük, de sokaknak nincs. Ne vedd sértésnek, de teljesen rossz irányból nézed a dolgokat, szerintem.
Előzmény: skywalker25 (748)
skywalker25 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 748
köszi a segítséget!!!

bár ahogy számolgatom még egy darabig nem megyünk a párommal amerikába mert ez egy vagyonba fog kerülni.
amik pénzbe kerülnek:
-összeházasodni
-lefordíttatni a házassági anyak.kivonatot ha csak magyarul kapjuk meg. az is 10000-ft per oldal.(nemtudom hány példány kell)
-ki kell kérni az erkölcsit a vízumomhoz ami gondolom 10000-ft körül van
-a nagykövetségen kell csináltatni kötelező orvosi vizsgálatot ami kb.20000-ft
-ha már házastársak vagyunk akkor I-130 vízumkérelem nyomtatvány kb.70000-ft
ha kint szeretnénk összeházasodni a vőlegényvízum 90000-ft körül van.
-és még számolom az akciós 150e ft-os repjegyet Miamiba :)+előre kérnek 3 hó kaukciót a szállásra ha nincs ismerős.kell kocsi is amerikába az is gondolom 3-4 ezer dollár.
lehet van olyan költség amiről nem tudok,vagy kihagytam. :P
igen kivan írva a követség honlapján "A BEVÁNDORLÁS PÉNZBE KERÜL"
Előzmény: Rob_ (746)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.21 0 0 747
A zk lottó ingyenes. Persze lehet fizetni is érte...
A fotóra kell egyedül odafigyelni, nem a szokásos kép kell, de le van írva elég részletesen milyen kell. De őszig ez úgysem aktuális. Ha beadta vki tavaly akkor az ellenőrizheti majd tavasszal online, hogy kihúzták-e: www.dvlottery.state.gov/ESC/.
Előzmény: Mrray (741)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.21 0 0 746
Válaszolt az ismerős, neki kb egy év volt a zk, de volt valaki aki kb ugyanakkor csinálta mint ő, csak Mo-on házasodott, és neki kb 3 hónap múlva volt meg a zk. Szóval lehet a magyar házasság gyorsabb ügyintézéssel jár. De papírja a munkára egyből volt a zk kérelem után. szerintem kérdezz rá a Bp-i követségen, hogy szerintük mennyi idő. Ja, ez FL-ban volt, kb 9éve.
Előzmény: skywalker25 (740)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.21 0 0 745
Szerintem jobb ha itt házasodsz mert akkor nem kell a papírokat fordíttatni. Úgy tudom, a házasság után nagyon hamar kapsz egy papírt ami még nem zk de lehet vele munkát vállalni, de a zk is viszonylag hamar megvan. De egy imerősöm átment a folyamaton, majd megkérdezem mennyi idő volt a tényleges zk.
Ha jösz turistával, és esetleg nem együtt akkor egy közjegyzős meghívólevelet javaslok a menyasszonyodtó, vagy legyen benne a száma és hogy a reptéren vár, nehogy gond legyen a határon. Én nem gondolom, hogy a bevándorlásiak az itteni esküvő után kellemetlenkednének.
Viszont még otthon váltsd ki az anyakönyvedet, akkor is ha megvan az eredeti, mert pár éve már kétnyelvű és akkor nem kell fordítani itt.
Előzmény: skywalker25 (740)
Mrray Creative Commons License 2010.03.20 0 0 741
Tudna e esetleg segíteni valaki abban hogy zöldkártylottóra hol lehet felirakozni, regisztrálni??? Tudna valaki linket berakni?? ..Valamint még azt kérdezném hogy hogy vonz e valamilyen költséget maga után mert egyes oldalakon pénzt kell utalni, de mástól már azt is hallottam hogy ingyenes.....

Előre is köszönöm a segítséget.....
skywalker25 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 740
üdv!

ki szeretnénk költözni az usába a menyasszonyommal aki amerikai álampolgár.
szerintetek hogy járunk jobban ha itt magyarországon veszem el és itt kérjük nekem a vízumot,vagy amerikában házasodunk össze.az utóbbitól azért félek mert lehet nyakunkra jár majd az emigrációs hivatal.tudja valaki hogy egy ilyen procedúra mennyibe kerül és meddig tart amire a green card a kezemben lesz?
Rob_ Creative Commons License 2010.03.18 0 0 738
Hagyjuk már ezt, elmondtad, elmondtam, lépjünk tovább.
Előzmény: denes (736)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.18 0 0 737
Kösz. Hát igen, szinte minden nap tanul az ember valamit egy új országban. Akinek hiányzott előtte a kihívás az megkapja rendesen egy pár évre, és biztos nem könnyű visszaszokni sem. De külföldre nem küldenek senkit, mindenki maga választja valami okból, onnantól meg...ez van. Meg kell próbálni a kihívást látni a problémákban és akkor talán könnyebb. De az biztos, hogy az újak nagyon jól tudják használni a már itt élők tapasztalatát, annál nagyobb segítség az elején nincs is mintha valaki beavatja az embert pár dologba.
Előzmény: areacode212 (735)
areacode212 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 735
ne aggodj Rob!


Mindenkit mas fabol faragtak, bar remelhetoleg a "te" fajtadbol tobbet. Ujra kezdeni egy masik orszagban, nem egyszeru. Kultura, nyelv, szokasok, torvenyek, mind masok es aki nem emlekszik ra annak javaslok egy kis ido utazast. Meg ha magyar is az ember, akkor is nehez vissza illeszkedni MO-ra 1-2 evtizednyi "kihagyas" utan...
De ahogy irtak mar tobben is, lehet ezt tobb fele/fajta / ;) /szempontbol is nezni.


na sok sikert a Babzi-nak is!



LOL
Előzmény: Rob_ (732)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.18 0 0 733
http://www.myvisajobs.com/Reports/
Ezen az oldalon lehet lekérni különböző szempontok szerint mely cégek voltak H1B/zk szponzorok.
Rob_ Creative Commons License 2010.03.18 0 0 732
Magadra vetted? Pedig nem rólad szólt. Csak feljött egy tavalyi emlékem valakiről...
Amúgy tényleg ő mondta az európa egyszerűbbet, de Te meg fogalmazhattál volna enyhébben... szerintem. Azért európa sem annyira egyszerű, ott sem dobálják utánad a jó állásokat, nagyon sokat kell dolgozni egy jó helyért pld londonban is. Csak a visa része egyszerű, merthogy nem kell... de kell sok minden más, amiért tenni is kell sokat. Csak ott szar munkát ott eltudsz vállalni kezdésnek legálisan, itt meg nem.
Előzmény: denes (730)
bevagtak Creative Commons License 2010.03.17 0 0 729
neki,mig reumas biciklizett
Rob_ Creative Commons License 2010.03.17 0 0 728
Azért sok mindent én is sokszor csak találgatok, és ami nekem működött az nem biztos, hogy másnak is fog. Nem nagyon van két teljesen egyforma szitu.
Igen, én is találkoztam olyannal aki csak azért nem segített mert 50 éve szopott ő is, nehogymár nekem könnyebb legyen. De sok olyan Magyarral is megismerkedtem akik teljesen ismeretlenül sokat segítettek és segítenek a mai napig az infókkal. Ez van, örülni kell ha normálissal találkozol, a többivel meg nem kell foglalkozni. Otthon sem barátkozik az ember mindenkivel, itt sem feltétlen kell, csak mert egy nyelvet beszélünk...
Előzmény: Törölt nick (727)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 727
Rob szuper, es pont azt tudja mondani, ami neked kell. En itt elek, es nem tudnek ennyi hasznosat mondani, mint Rob, most, neked.  Vagyunk itt nehanyan regota, van, aki ugy gondolja, nehogymar masnak is legyen jo. Figyeld csak, amit Rob ir.
Előzmény: Babzi (722)
Lagnes Creative Commons License 2010.03.17 0 0 726
Sziasztok!
A fent említett páros engem is érdekel, ha valaki már kiutazott rajtuk keresztül, vagy ismer olyan embert aki dolgozik, vagy dolgozott a közvetítésükkel és korrektnek tartja őket, akkor sokat segítene nekem egy fontos döntésben
Előzmény: zsoka44 (656)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.16 0 0 725
Aki kicsit belegondol az tudja mennyire nem egyszerű ez (főleg pld családdal). Én úgy álltam hozzá, hogy ha mindent megteszek amit tudok és nem sikerül akkor legalább megpróbáltam, és nem 40 évesen mondom majd, hogy de hülye voltam, hogy nem mentem... Nem lett volna könnyű visszamenni de én nem égettem fel mindet otthon (még most sem). Viszont amikor egy hónapig semmi visszajelzés nem volt akkor közel voltam hozzá hogy gyerünk haza... aztán inkább jól nekifeküdtem még egyszer. Amúgy az én mérlegem kb 1000 cv, amiből egy összejött és még volt 2 másik olyan visszajelzés ami konkrét ajánlat volt de akkor már folyamatban volt az elsővel a visa... meg kb 30 olyan is válaszolt aki udvariasan visszaírt hogy talán később, a többitől semmi válasz. Szóval kitartás.
Előzmény: Babzi (722)
Babzi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 722
Nagyon jól esnek a szavaid. Bíztatás, erre most nagy szükségem van. Otthon mindenki azt mondja, hú ez milyen egyszerű.... Hát nem! 2 hónap ügyintézés volt mire bankszámlákat, lakást, állást elintéztem, APEH, és meghatalmazások sokasága. A holmijaimat eladtam -hogy legyen pénzem repülőjegyre- ami maradt elajándékoztam csak egy pár dolgom maradt a nővéremnél. Nincsenek szülők akik segítsenek, így magad urad ha nincs szolgád.
Szóval igen megpróbáltam, itt vagyok, csinálom.
És egész nap a barátommal vagyok- az internettel!!!
Hálás köszönet ROB. Ha nagy leszek meghálálom.....:)
Előzmény: Rob_ (720)
Zysu Creative Commons License 2010.03.14 0 0 721

Sziasztok! Szóval próbálok rövid lenni. Szeretnék segítséget kérni. Olyan  munkaközvetitő irodát keresek, akik az USA-val foglalkoznak és nem kérnek angol középfokú nyelvtudást. Nem hajós, óceánjáró, hanem egyszerű konyhai kisegítő, babysitter, vagy szállodai munkát keresek. A cél az angol nyelv tökéletes elsajátítása. 

 

Rob_ Creative Commons License 2010.03.14 0 0 720
Ne érdekeljenek a negatív biztatások, én is kaptam ilyet amikor kijöttem, tipikus. Pedig lehetne ezt másképpen is, lehetne azt nézni, hogy legalább megpróbálod és nem csak otthon jár a szád, hogy menni kéne... Aki csinált már ilyet az tudja, hogy akár csak 3 hónapra sem egyszerű kijönni, elég sok szervezés, pénz és idő kell hozzá és persze bátorság. Nem ugyanaz kilépni a munkahelyről és felülni a repülőre mint a sörözőben siránkozni, hogy milyen szar de jó lenne elmenni... Még van időd, használd ki, az internet a legjobb barátod, nem baj ha speciális a területed, csak találd meg itt hol csinálnak olyat és keresd meg őket, lehet itt másképpen hívják vagy máshol működik mint Mo-on..
Előzmény: Babzi (718)
Babzi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 719
Köszönöm Dénes! Valószínű ez lesz és megyek haza. Sajnálom, hogy kérdeztem. Én nem vagyok olyan talpraesett mint te voltál évekkel ezelőtt. Én is örülnék neki ha nagyon magabiztos lennék és tudnám hogy mit kell tennem. De köszönöm az ötletet - Monster. Szép napot kívánok!
Előzmény: denes (712)
Babzi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 718
A gáz az hogy nem nővér vagyok hanem patológián vagyok laborasszisztens. Nem találtam sok labort ahol foglalkoznak ilyen területtel. És én máshoz nem értek az egészségügy területén. Ok, még próbálkozom. Köszönöm az ötletet.
Előzmény: Rob_ (708)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.13 0 0 708
30? azért az nem túl sok...az még Mo-on sem lenne sok, ahol nem kell szponzor csak egy állás... de nem bántásból mondom. Ez egy hatalmas ország, rengeteg kórházzal, laborral, szerintem sok olyan van ahová még nem küldted el.
Keress rájuk a neten, tuti lehet város szerint is keresni de ha mindenképpen maradni akarsz akkor elsőre nem számít hol.
Írjál egy jó kisérő levelet, amiben leírod azért vagy itt hogy állást találj, amihez H1B szükséges, ami kb 3e$ a cégnek, esetleg hogy nem baj ha nem értenek hozzá mert te tudsz benne segíteni (lehet venni csináld magad csomagot a neten kb 50$, vagy persze ügyvédek is vannak), írd bele röviden, hogy miket csináltál eddig, és valami jó motivációt amiből látják, hogy komolyan gondolod és hosszútávra tervezel. Lehetőleg egy anyanyelvi nézze át. És ezt a levelet tedd be az email-be, hogy legalább azt elolvassák, az önéletrajzodat meg csatold. Ha van diplomád akkor honosítani lehet több helyen, pld wes. Én őket használtam, bár kellett nekik 3 próba (ők hibáztak) mire jó lett de végülis elfogadták a magyar diplomát.
A neten van adatbázis azokról a cégekről is akik a múlt években h1b szponzorok voltak, őket is meg lehet keresni, bár nekem ez a vonal nem jött be, de ki tudja, ha egy cég csinált már ilyet akkor az pontosan tudja mit jelent ez.
Amúgy a házasság az egyetlen könnyű út, de azért a nehezebbek is járhatóak, valahogy minden évben elfogy az a pár tízezer h1b... de ha megkapod haza kell menni mert csak okt1 előtt 10 nappal érvényes meg a bp-i követség adja ki elvileg...
Előzmény: Babzi (707)
Babzi Creative Commons License 2010.03.12 0 0 707
Azt hiszem Amerikat nem nekem talaltak ki. En egy nagyon jo beosztott vagyok de a jelek szerint nem eleg talpraesett. Sokan jonnek Amerikaba es tudnak dolgozni, nekem a 30. allasjelentkezesemet is visszakultek-koszonjuk majd kesobb talan- megjegyzessel. Nem tudom mit rontottam el. Valakinek valami otlete van , hogy hogyan szerezhetnek szponzort a munkavallalasi engedelyhez. Vagy egy allast. Vagy csak ittmaradni valahogy. Nem hiszem el hogy az egyetlen konnyu ut a hazassagkotes lenne. Elore is koszi Mindenkinek.
Babzi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 705
Nagyon koszonom az otleteket. Akkor lehet hogy az a vonal ahogy en elindultam az nem tul jo mert talaltam egy par allast ahova tokeletes lenne a vegzettsegem a kutatasi tevekenysegem es a munkatapasztalatom is de nem valaszoltak a bekuldott oneletrajzomra. Megprobalok kozvetlen email cimre irni levelet. Igyekszem... Europa sokkal egyszerubb. Ez nem ervenyes. Bar vessek magamra. Miert Amerikaban talaltam meg a szerelmet.... Nagyon koszonom hogy irtatok!! Tenyleg!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!