Keresés

Részletes keresés

Vanessa... Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27895

:)) Jelentem 45 eves vagyok, es egeszseges. Pedig nem atallok ugy vasarolni, hogy közben nem azt lesem, eppen milyen szintetikus anyaggal etetnek. Eszem amit szeretek, es ennyi. Te egy rendkivul okos es tudatosan elö ember vagy valoszinuleg, aki nem hasznal autot, elektromos aramot es egyeb modernkori szörnyedelmet, hanem maradsz az eckhos szekernel es a labbal hajthato varrogepnel, s termeszetesen tevekakaval futöd a sparhelted, nehogy mar fat kelljen kivagni ha fözni akarsz. Szoval emelem kalapom:) de köszönettel nem kerek a joindulatodbal.:))) off

Előzmény: Pandus (27890)
Pandus Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27894

Magam is az egészséges egyensúly híve vagyok - de nagy ívben kerülöm a feldolgozott termékeket, csak frissből főzök. bIopiac helyett normál piacra járok, ahol kistermelőtől veszem meg a girbe-gurba répát, nem az egyenvastag egyeneset, és a 90 ft-os apró almát veszem, mert az nem permetezett a biopiac  500 ft-osával szemben (ami láthatólag még jól fel is van fújva). Cseppet se szorongok - a családomon kívül , - másért meg végképp, de ahol szóba kerül, terjesztem az ismereteket. Sok ismerős, kolléga, barát tanult már tőlem, és állt le a tanácsomra pl. a margarinról. Elég csak elmondani nekik, Mo-n hol gyártják a margarint: a Növényolajipari- és Mosószergyártó Vállaltnál, és azonnan belátják, igazam van.

Előzmény: Boszorka (27893)
Boszorka Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27893

Teljesen fölösleges riogatni itt a népet. Az egész világ eszik ezt meg azt, a legkevesebben esznek tudatosan egészségesen. Én sem teszem, mert én csak azt nézem, hogy mi izlik. Ettől még nem érzem magam az átlagnál lustábbnak stb. Akinek van kedve olvasgatni nagyítóval, vagy megfizetni a méregdárga (állítólag) bio termékeket, annak kivánom kedves egészségére. A többiek meg majd csak eléldegélnek valahogy, addig ameddig, ne legyen ez a te gondod.

Mellesleg megőrülnék ha állandóan azon rettegnék, hogy most éppen mi fog nekem megártani. Az örökös szorongás se egészséges ám! 

Előzmény: Pandus (27890)
Pandus Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27892

Így van, pontosan! 

(amúgy honnan tudod, mit fogok beírni 859 hsz múlva?)

Előzmény: Caipi (27891)
Caipi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27891

Igen, csak úgy sugárzik a jóakarat a 'te ilyen szart eszel, te hülye' értelmű 28750 sz. beírásodból.

Előzmény: Pandus (27890)
Pandus Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27890

árulni szabad, mint minden más, egészségkárosító terméket, a levesportól az ammóniával fehérített, "rózsaszín masszából", génkezelt szójából, pácsóval ízesített vízből, ízfokzóval "élvezhetővé" tett parizerig, virsliig és az 5% húst tartalmazó ún. panírozott formázott termékekig mindent. Hisezn az élelmiszeriparnak és a vegyiparnak is meg kell élnie valamiből. A lusta vagy tudatlan háziasszony, diák, főzni nem tudó szingli ezeket eszi - és lesz már tizenévesen cukorbeteg a gyerek, amputált lábú vagy vak 30-évesen. Én csak jót akartam amikor felhívtam erre a figyelmet, mégis  ellenségesek vagytok. Lelketek rajta... 

Előzmény: Vanessa... (27884)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27889

Volt már, hogy én is kovászoltam káposztát nyáron, de inkább csak aprókáposztát. Legutóbb abból csináltam székelykáposztát, az is nagyon finom lett. Most viszont megvettem a savanyút, azt kell felhasználnom:)

Előzmény: Vanessa... (27887)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27888

Én csak a dobozosakat ismerem, és még csak növényivel találkoztam. Habkrémmel és főzőkrémmel. Az egyik rózsaszín, a másik sárgás. Kéket még nem láttam felénk.

Előzmény: Bubo.Bubo. (27878)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27887

Volt anyosom (Isten nyugosztalja) Valami isteni nyari töltöttkaposztat szokott alkotni. Ugy kovaszolta kaprosan a kaposztaleveleket hozza, mint ahogy az uborkat is szoktuk. Majd a szokott modon betöltötte, es a kaposzta levet szurte ra. Ebben a valtozatban az aprokaposzta is az összevagott kovaszolt levelekböl volt, de csak ugy durvara szeletelve. a vegen kapott egy vekonyka rantast. Elkepesztöen finom!

Előzmény: Törölt nick (27872)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27886

Khm... te vegyesz vagy pandus? vagy tejgazdasag es vajgyar tulajdonos? Irritalo ez a degradalo stilus.... Unatkozo grafoman haziasszony... Brrrrrr......

Előzmény: Pandus (27863)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27885

Mondjuk en nem hallottam meg ilyen tiltasrol, mert pl a Prima Konyha Magazin a mai napig ir margarint hozzavalonak...

Előzmény: Pandus (27856)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27884

Jesszus!!! azert arusitani meg szabad, vagy tiltolistas mar? Szerintem siman eltudja mindenki dönteni, hogy mit akar hasznalni es enni. Van egy ismerösöm, kizarolag bio kajakat esznek. aztan a gyerek bekerult az oviba es allandoan fajt a hasa, meg fosott. vittek orvostol orvosig, semmi eredmeny.... Mire egy szep napon az anyuka elmeselte, hogy nem is erti, miert vannak a gyereknek bajai, mert ök csak bio-t esznek... Na azert. Mondta a doki, merthogy a gyerek gyomra nem birja a mezei kajat. Na erre felbuzdulva a kedves szulök elkezdtek lobbizni a kommunnel, hogy legyen bio kaja a suliban es az oviban. A szepseghiba az egeszben annyi, hogy itt a gyermeketkeztetes ingyenes, az adonkbol finanszirozza az orszag. Na ök ide meg egyetlen filler adot sem fizettek:) de ez off tema... csak a bio meg abszolut mindent termeszetesen dologrol jutott eszembe.

Előzmény: Pandus (27856)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27883

Nagyon szepen köszönöm Zsur:)

Előzmény: ZsuR (27855)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27882

Nagyon szepen köszönöm!:) Lassan összeall a menu is. Elöetelnek fugebe töltött kremes keksajt egy keves vörösborredukcioval nyakonöntve, aztan egeszben sult fuszeres tarja tepsis zöldsegekkel, fokaccia kenyer, es valszeg duplan dios diotorta. De a torta meg keplekeny, mert mindenki dobostortaert ragja a fulem. Hat hiaba:) az nagy kuriozum itt:)

Előzmény: dszysssz (27853)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27881

:))))

Előzmény: Caipi (27851)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27880

Igazabol margarinnal. A sutikremekbe viszont csak vajat hasznalok. Mar, ha valami olyan kremet keszitek, amibe vajat, vagy margarint ir a recept. 

Előzmény: Pandus (27850)
Vanessa... Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27879

Igy igaz:)

Előzmény: nagypapi51 (27847)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27878

ebből van dobozos is (persze cukrozatlant csak spéci helyeken lehet kapni :-((   ), és a cukrászdák sokszor ezt (és társait) használják - ettől aztán jó egyen-mű-íze lesz az olcsóbb cukrászdák süteményeinek

 

(régen történt, némi anyai (illetve inkább nagymamai) nyomásra bevásároltunk a tesco szeletes süteményeiből, hadd egyen az az onoka valami finomat a nagymamával együtt - mindennek egyforma műanyag hab íze volt - soha többet :-))     - jóanyám, akivel most éppen nem vagyunk jóban, megállapította, hogy jobban jártunk volna, ha összedobunk valami finomat, és nem akar flancolni a bóti süteménnyel)

Előzmény: öreg_néne_b (27877)
öreg_néne_b Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27877

Ez lehetett az a termék, amit használt:

 

"Hulala cukrozott habspray

Vidámságot kölcsönöz minden desszertnek és édességnek! 

Magas növényi zsírtartalmának köszönhetően a már kifújt hab hosszabb ideig megtartja állagát."

 

Előzmény: Törölt nick (27873)
dulci Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27876

Engem nem zavar a "növényi tejszínhab", mint fogalom. Nehéz lenne megnevezni azt a növényi valamit, amit tejszín helyett használnak. Van más ilyen is, most az jutott eszembe pl., hogy "villany tűzhely", tűz nélkül.

nagypapi51 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27875

...érdekes lenne, ha a rama margarin receptfüzet lebeszélne a margarinról...

Ez az öntökön bökés minősített esete volna.

Előzmény: Bubo.Bubo. (27868)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27874

nem védem a bloggert, de mi már belefutottunk abba, hogy kék színű hulala nevű flakonban rendes cukros tejszínhab volt (szóval a hulala az egy márka, van benne növényi zsiradék alapú hab, de rendes tejszínhab is)

 

(hozzá kell tennem, hogy férj 2. diabeteszes, de szereti a gesztenyepürét, és néha csinálok neki olyat, amit megehet, ehhez veszünk édesítőszeres gesztenyepürét - utoljára a sparban találtam - és (most már tudom) világoskék flakonos hulalát, az édesítőszeres - a többi ilyen-olyan flakonos habspray-k mind cukrosak, még a light verzió is - szoktam is dühöngeni, hogy miért nem gondolnak a diabeteszesekre - jó-jó, nem kell mindig ezt enni, de egy-egy alkalommal elmegy, és nem feltétlenül akar az ember otthon pancsolni a tejszínhabos szifonnal...)

Előzmény: Törölt nick (27873)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27873

Mégis megtaláltam a receptet, és a kommentet a rá adott válasszal, amiből kiderül, hogy tényleg fogalma sincs...

 

"

azt szeretnem kerdezni,hogy neked hogy allt meg ugy a tejszinhab a tetejen?mert en tettem bele habfixalot,de lecsorog:(

Szia, nem tudom milyen tejszínt használtál, én Hulalát, nincs benne habfixáló sem. Üdv, Andi "

Előzmény: Törölt nick (27871)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27872

Hogy ON is legyek, holnap töltött káposzta készül néhány napra. Savanyú káposztából, füstölt hússal. Bár amilyen meleg van, már megbántam, hogy megvettem a savanyú káposztát, nekem nyáron az édeskáposztás-paradicsomos-kapros töltöttkáposzta jobban megy.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27871

A blogger egy andi1976 nevű hölgy, elég látogatott, én is egy ajánlásra néztem meg, de ez a tapasztalat úgy elborzasztott, hogy azóta sem jártam arra, így a konkrét receptet nem tudom megmutatni. Ezt is elrettentésként szoktam idézni, hogy van olyan, aki gasztroblogot ír, de fogalma sincs, hogy a "növényi tejszín" nem tejszín.

Előzmény: Pandus (27863)
ZsuR Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27870

Tudom :)).

Előzmény: Bubo.Bubo. (27869)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27869

(persze, ezt nem rád értettem Zsur!)

Előzmény: ZsuR (27866)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27868

nohát, nohát, a margarin elleni fröcsögésnek vannak újabb módozatai?

 

érdekes lenne, ha a rama margarin receptfüzet lebeszélne a margarinról :-))

 

 

Előzmény: ZsuR (27866)
nagypapi51 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27867

...kihagytam egy fölösleges kört...

megint tanultam (?)

Előzmény: Pandus (27865)
ZsuR Creative Commons License 2012.09.26 0 0 27866

:((

Előzmény: Pandus (27863)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!