Keresés

Részletes keresés

stewehawkins Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4763
A nagy strandon voltunk, a többit nem ismerjük. A képen lévő strand jónak tűnik, Veliki Pijesakhoz hasonló.
Előzmény: m0szatka (4757)
stewehawkins Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4762
solintol még 37 km a pálya, az a csány meg canj bartol visszafele egy üdülő komplexum
yugo Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4761
Csány Sutomore és Petrovác között található.Sutomoretól kb 5 km.
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4760
Bonnie: az a komp nem épp süllyed? ;D
Előzmény: BONNIE (4753)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4759
stewehawkins: Az A1 akkor Solinig tart vagy még tovább?
Előzmény: stewehawkins (4755)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4758
Merre van ez a Csány? A térképen nem találunk csak Carine, Cafa, Cardak, Cavanj, Donje Carade és Gornje Carade helyeket.
Előzmény: yugo (4756)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4757
A Sutomore-i nagy strandon voltatok, az a piszkos? Mi láttunk amolyan kis eldugott öblöket is a képeken, ezek szimpatikusabbak:
http://www.montenegro.com/components/com_hotproperty/img/std/432_sutomore%20071.jpg

De, ugye majd kiderül élőben.
Előzmény: stewehawkins (4755)
yugo Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4756
Még 1 jó tipp:Aki Petrovacon vagy Sutomoren nyaral,ajánlom hogy ugorjon át Csányba.Ez elég kis helység,és innen minden fél órába jár át kis hajó (oda-vissza 1 euró) a Krajicsina plázsára (a királynő strandja).Szerintem ez az egyik leggyönyörűbb strand,csak a tenger felől lehet megközelíteni,mert két oldalt és mögötte is magas sziklafal van.A strand nagyon pici köves,a víz kristálytiszta...
stewehawkins Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4755

Sziasztok,

 

egy jó hírrel kezdeném, Horváto-ban átadták az autópályát majdnem Makarskáig (ez plusz 37 km-t jelent), így Letenyétől 580 km-t lehet autópályán menni:)

 

Közel két hét után tegnap tértünk haza Montenegroból... Első alkalommal voltunk ott, de nem ez volt az utolsó, még visszamegyünk:)

 

A szállásunk egy Barhoz tartozó településen, Susanj-ban volt, és nem csalódtunk. Az utazási irodák ajánlatai között nem szerepel Bar és környéke, ezért egy kicsit félve mentünk. Nem bántuk meg, hogy ezt a részt választottuk, egyáltalán nem rossz hely (pedig sokan ezt mondják), pl. Tivat környén szerintünk rosszabb állapotok uralkodnak.

 

Barban van egy-két diszkont, ahová érdemes bemenni, az árak hasonlóak az itthoniakhoz, sokminden viszont olcsóbb. A turistákat figyelmesebben szolgálják ki, engem már szinte zavart, hogy a pénztárnál hárman dolgoztak (egyikük pakolt a szalagra, másikuk vonalkódot olvasott, a harmadik pedig csomagolta és kivitte a parkolóba az autóhoz a holmit). Bar belvárosában számos butik van, lehet vásárolni a budvai árak töredékéért.

 

Sok helyen jártunk, hajókirándulás keretében megnéztük Kotor környékét, Herceg Novit, jártunk a Kék Barlangban (érdemes megnézni). A hajókirándulást mindenkinek ajánlom, mert egy egész napos túrára idegenvezetéssel a horvátországi árak harmadáért el lehet menni (20,- EUR/fő és ebben némi kaja és pia is benne van:)).

 

A Lovcen hegyet a mauzóleummal látni kell, Stari Bar vadregényes csoda, a kotori öböl pedig felülnézetből és hajóról is csodálatos... A Skadari-tó környéke szintén kihagyhatatlan, főként a tó közelében található Rijeka Crnojevica fogott meg bennünket.

 

Sveti Stefan szigetére sajnos nem tudtunk bemenni, felújítási munkálatok miatt állítólag két évig zárva lesz.

 

A legpörgősebb, legcsillogóbb hely valóban Budva (Becici is nagyon ott van:)), óriási az élet, az óváros pedig olyan, mint egy ékszerdoboz. Azért itt is lehet jó üzleteket kötni a sétányon az árusokkal:) A legszebb autókat itt láttuk (Ferrari, Hummer, stb.), több estét is eltöltöttünk itt.

 

A kisebb települések közül Petrovac volt a legszimpatikusabb, bármikor nyaralnék ott:) A stranddal szemben van egy kis sziget, ahová át lehet vízibiciklizni, érdemes a sziget közelében búvárkodni. Sutomore egy kicsit csalódás volt, nem volt tiszta a víz, és a part is szemetes volt. Amúgy a szemét (autóroncsok, stb.) mellett érdemes szemet húnyni, mert akad szinte mindenhol...

 

A strandok közül nekünk a Bartól néhány km-re (Ulcinj irányába) fekvő Veliki Pijesak tetszett a legjobban. Dobra Voda településnél lehet a strandot megközelíteni, a víz kristálytiszta, és még erős hullámoknál is az marad. A part fehér kavicsos, a víz színe gyönyörű világoskék, a strand végén található kicsi szigetnél pedig búvárszemcsivel érdemes nézelődni:) A strand nem fizetős, parkolás 1,- EUR egész napra (baráti). A másik kedvencünk a Budvától északra található Jaz öböl: igazi nagy strand (pontosabban kettő strand) tiszta vízzel, zenével, sportolási lehetőséggel, és a víz itt is kristálytiszta.

 

Végezetül Ulcinjról is pár szó: szerintünk a legkirályabb hely:D, többször is voltunk ott. Ulcinjnak sajátos keleties hangulata van a mecsetekkel és a csadoros hölgyekkel. Ulcinj óvárosa eléggé elhanyagolt, többet ki lehetne belőle hozni szerintem. Innen hiányzik az európai-feeling, ami mondjuk Budvát jellemzi, de az "arab-balkán-feeling" eredetibb:) A város tele van csempészekkel, olcsón lehet cigit venni (zárjegy nélkülit ottani használatra, nem határon hazahozni, illetve lehet próbálkozni, de..:)). A cigi máshol is olcsó (itthoni árak fele/egyharmada).

 

A montenegroi emberek tényleg nagyon kedvesek, mindenki kivétel nélkül készséges, az állami boltokban is tündériek az eladók. Nem vernek át az árusok, és még 5 cent visszajárót is utánad hoznak, ha már elköszöntél (Horvátországban sikerült hazafelé vennem kb. 10 szem apró ringlószilvát 10 Kunáért, ára ki sem volt írva, de nem akartam vitatkozni). A borravalót sok helyen nem akarták elfogadni, ez furcsa volt. Csak kedves emberekkel találkoztam, nem is értem, hogy kik ülnek az autókban:D A vezetésük tényleg életveszélyes, érdemes vigyázni... A rövid dudálások gyakoriak, pár nap után rájöttünk, hogy nem velünk van a baj, köszönést jelent. Ha hosszan dudálnak, akkor már baj van...:)

 

Árak Montenegoban:

 

Benzin 98: 1,14 EUR

Benzin 95: 1,15 EUR (nem elírás!)

Gázolaj: 0,82 EUR

Cigaretta: 1 karton nem csempészett (zárjegyes) WEST 8,- EUR, 1 karton csempészett Dunhill 10,- EUR, 1 karton félig-meddig csempészett Marlboro 10,- EUR, de van kartonos cigi 3,50 EUR-ért is:)

 

Üzletek/piacok árai (EUR):

Tej (1 l): 0,56

Banános csoki (nagyon finom): 0,06

Tic-Tac: 0,33

Sörök: 2 literes Niksicko 1,- 1/2 literes dobozos Niksicko 0,56

Borecet, almaecet: 0,68

Cannabis Ice Tea (2 dl): 1,- (nagyon jó, nem hazahozni:)) 

Sprite (2l): 1,09

Igazi montenegroi fekete sonka: 20 dkg kb. 3,- (a horvát árak fele!!)

Negyed cetinjei sajt: 2,-

Barack (őszi és nektarin): 1-2,-/kg

Dinnye: u.a., mint itthon, csak van íze:)

Gyümölcslék (hazai gyártásúak, 50-100%): 0,80-1,0

Pelinkovac: 3,-

 

Utcai árusok/éttermek árai (EUR)

Ásványvíz (3 dl-0,5 l): 0,50-1,00 (fele a horvátországinak!!!)

Sör: Bavaria (3 dl) 1,-, Niksicko (0,5 l) 1,-

Pizza szelet: 1-1,50

Pizza: 3-6,-

Cevapci: 3,50 (körettel és salival)

Njegusi steak: 6,50 (hús sonkával és sajttal töltve, körettel)

Saláták: 1-2,-

Hamburger: 1-1,50 (ízlés szerint telerakhatod mindennel)

Gyros: 2,50

Grillezett tintahal: 6,50

Halételek, tenger gyümölcsei: 5,- től kezdődnek (a csillagos égig)

 

Egyéb:

Focimez (eredeti, valszeg csempészett): 15,-

Tengerjáró cipő: 10,-

Parfüm ceruza: 2,-

Fürdőruhák: 12,- -től

Autó takarítás (komplett: kívül-belül, ablakpucolással): 5,- (!!!)

 

 

 

 

m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4754
Köszi Bonnie!
Előzmény: BONNIE (4753)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4753
igy nez ki (kicsit elmosodott. a tobbi megvackabb :()
Előzmény: BONNIE (4747)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4752
Köszi Csakamunka!

Azt is hallottam, hogy az autópályán bepróbálkoznak és átverik az embert, ha nem ismeri a dörgést. Van erre lehetőséguk? Hogy zajlik az egész? Kapu előtt pénztárban kell fizetni (vagy kapu után)?

Kedd dél körül kellene odaérnünk, akkor mikor érdemes indulni (Budapestről)?
Előzmény: csakamunka (4750)
Invalides Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4751
Most értünk haza Petrovacból, 8 napot töltöttünk távol, hazafelé Mostar és Medjugorje is volt. Átruccantunk Albániába is. Összességében jó volt, a Kotori öböl csodálatos, az árak elfogadhatóak. Rengeteg a szerb, cseh, orosz vendég. Nagyon meleg volt.
csakamunka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4750

m0szatka!

 

Letenye - Split autópálya vagyis Gorican-Dugopolje 511 km és 193 kuna.

Itt van egy horvát autópálya kalkulátor ha más lenne az irány:

 

                   http://www.hellotourist.net/info.php?orszag=2

 

Én ezt a távot lazán 5- 6 óra alatt /ha több a pihenő 7 óra/ szoktam megtenni. Onnét még rászámolok 6-8-at és kész. Autópálya szuper,de nem szabad szombaton menni és vasárnap jönni a horvátországi turnusváltás miatt. Ilyenkor a fizetőskapuknál meg az egyik alagutnál nagy a torlódás. Ha még az alagut nem készült el.

 

A komp úgy van ahogy BONNIE irja.

 

Sutomoréban mi csak átutazóban voltunk néhányszor. Arra emlékszem,hogy nagy a forgalom jönnek- mennek a népek.

 

Előzmény: m0szatka (4744)
moon. Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4749

www.tmoon.extra.hu    Szedd le fent van a Belgrád Budva utvonal videon.

Előzmény: hajnóczi (4748)
hajnóczi Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4748

Köszi Yugo....

Abban bízom én is, hogy a térkép meg az eddig összegyűjtött infók alapján majdcsak eligazodunk mi is....

Ha nem te vezettél, nem gond, nem kérlek én arra, hogy most a részletes utleírás miatt a haverodat is "maceráld"....   

 

Előzmény: yugo (4743)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4747
Jon-megy folyamatosan, sotetedes utan is, asszem 4 komp van osszesen.
Előzmény: m0szatka (4744)
moon. Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4746

A következö sms-t kaptam töle, kedden utaztak. Az ut jó, minden rendben volt egyedül Brodarevonál álltunk 5 percet, szemaforokkal irányitják a forgalmat.

Előzmény: Hümi (4728)
cattaro Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4745
Köszi Hümi, hogy rendszeresen az én korábbi hozzászólásaimat, szkenneléseimet, képeimet adod elő sajátjaidként, forrásmegjelelölés nélkül. Nem számít egyébként, csak az illem, netikett kedvéért.
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4744
Csakamunka!

Köszi a gyors választ!

Igen, a Kamenari és Lepetani közti részre gondoltam. Azt lehet tudni, hogy ez a komp milyen gyakran jár? Esetleg online fenn van valahol a menetrend?

Lehet, hogy a horvát résszel is tudsz segíteni. Nagyjából mennyi kuna fog kellene az utópályákra, fizetös utakra?

Arra is csak egyszer mentünk, busszal, úgyhogy nem vagyunk járatosak arrafelé sem. Csak gondoltuk, talán az az egyszerűbb így amatőren, meg talán a biztonságosabb is. Esetleg erről valami online?

És még egy utolsó kérdés, létezik Sutomore részletes térkép, vagy annyira picike, hogy nem érdemes?

Köszi!
Előzmény: csakamunka (4742)
yugo Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4743

hajnóczi,ha van térképed,és tudod a pontos útvonalat,akkor nem lesz semmi gond,mi egyszer sem tévedtünk el,mert van tábla mindenhol kihelyezve...

De ha akarod,majd megbeszélem a haverommal,hogy pontosan melyik városokon keresztü mentünk,mert ő vezetett,és átaludtam a fél utat,a feleségem volt ébren végig... :)

csakamunka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4742

Hello m0szatka!

 

Azt nem tudom,hogy csak a biztonság kedvéért érdemes -e Horvátországon keresztül lemenni, mert a többi útvonalon sokkal többen mennek és nagy problémákról nem írtak.

Mi is mindig Horvátországon keresztül megyünk, de mert nekünk ez van közel.

Splitig autópálya,remekül lehet haladni de fizetni is kell.

Az a rövid szakasz amiről irsz nem szerb hanem bosnyák. Neum városánál van,nincs semmi probléma eddig nekünk úgy emlékszem egyszer kérték el az útlevelet de bele sem néztek. Mindig csak integetnek,hogy mehetsz. Lehetőleg a" transit " feliratú sávba álljatok.  Tankolni érdemes Neumban.  A városból kiérve is van egy kút ahol nyugodtan le lehet parkolni egy kis pihenőre.

 

Zöld kártyát a montenegróiak szokták elkérni. Volt olyan hogy hazafelé. De nem mindig. Nemzetközi jogsi szerintem nem kell. Tőlem soha nem kértek. Útlevél,forgalmi,zöld kártya.

 

Komp nem tudom van-e Bijela és Tivat között de szerintem nincs. Híd meg főleg nincs. Komp van Kamenari és Lepetani között. Mi mindig itt megyünk át. Tavaly 3,5 eur volt autóként. Szerintem ha csak direkt nem akarod megkerülni az öblöt akkor ez jobb. Én ugy vagyok,hogy 12-14 óra vezetés után örülök a röviditésnek és az is pár perc pihenő.

 

Na ennyi. Ha van még valami kérdezz nyugodtan, de csak 8-án reggelig mert délután vagy este indulás Petrovacba :)

Előzmény: m0szatka (4737)
cattaro Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4741
Sziasztok.

 

Tegnap hajnalban érkeztünk haza, 2 hetet töltöttünk Montenegróban, Herceg Noviban. Utazás: autóval, Szerbián keresztül, egyhuzamban (2x18 óra).

Szállás magánháznál 8 E/fő. (Főszezonban, júliustól 10 lesz.)

Az időjárás: végig nagy forróság, 34-36 fokok (Podgoricában 45-öt is mértek), a víz 25-26 fokos ( a végén már 28), ez elég rossz, mert a forróságban nem hűsít eléggé.

A nyugati turisták, illetve az oroszok érezhetően kezdenek elszapoodni, a magyarok is egyre többen vannak. Javult a tájékoztatás szintje, a többnyelvű kiadványok száma, pl. Herceg Noviban találtunk magyar nyelvű tájékoztatót is tartalmazó színes turisztikai népszerűsítő prospektust (a képek igényesek, a szövegfordítás nem annyira).

Ha cápát nem is, 1 majd’ 2,5 méteres kardhalat láttunk, a friss fogást éppen egy parti vendéglő előtt akasztották ki Zanjicében, hogy kifolyassák a vérét, majd komótosan földarabolták. Sok apró herkentyűt, halat lehet látni a tiszta vizekben, pl. a Kék-barlangnál is, érdemes búvárszemüveget vinni.

 

HN-ban az árak:

Bolt:

2 l Niksicko: 1,3 E

Borok: 1,2-től

Ásványvizek (1,5 l): 0,4-től

Burek: 1

Tejtermék, zöldség-gyümölcs: 10-20%-kal drágább, mint itthon.

Cigi 0,5-1,5 (Gauloises: 1 E!!!)

Part menti kávézók, éttermek:

Üveges sör (0,5 l.): 1-1,2 E

Csapolt sör (0,5 l.): 1-1,5 E

Kávé: 0,5-től

Üdítók: 1,2

Ice Coffe: 1,8-tól

Hamburger: 1,5

Palacsinta: 1

Girice (apró sült halak): 1

Csevap és hasonlók: 3,5-4,5

Levesek: 1,5-2

Halételek: 5-től (pl. „punenje lignje”, azaz töltött kalmár: 7,5)

Összességében az árakról: vagy olcsóbbak, mint itthon, vagy hasonlóak az itthoniakhoz. Mindenképpen „nagyobb drágaságra” számítottunk.

Budvában az óvárosban és a környékén kb. 50%-kal drágább majdnem minden, mint HN-ban (pl. palacsinta 1,5; ice coffe 2,8). Kotorban is.

A Herceg Novival egybenőtt Igalóba viszont kissé még olcsóbbak a dolgok. Persze helye válogatja. Cetinjében, a Lovcenen szintén alacsonyabbak az árak.

 

Kirándultunk Horvátországba, Dubrovnikba (2-4-szeres árak), Cavtatba (1,5-2-szeres árak), illetve Boszniába, Mosztárba is (kicsit alacsonyabb árak).

Lopás: Montenegróban és Szerbiában nem is hallottunk ilyesmiről, teljes biztonságban éreztük magunkat. Dubrovnikban a strandon érkezésünk után 1 perccel máris tanúja lettem, ahogy egy ismeretlen magyar nő kezéből kikapták az újságját, és elrohantak vele (hecc?), de ezen kívül is egy csomó gyanús, fürkész tekintet mozgott folyamatosan. Mosztárban szintén tanúi voltunk egy lebukással végződő bolti lopásnak, illetve ismeretlen magyarok mondták, hogy ki akarták zsebelni őket.

 

Akinek gyengék az idegei vagy tapasztalatlan vezető, fontolja meg, hogy autóval menjen-e: a délszávok elképesztő módon vezetnek. Indexet nem ismerik, korlátozások nem tartják be, állandóan dudálnak, minenáron előznek. Megdöbbentő pl. átélni, hogy a megvadult crnagorác vadállat 40 km-es korlátozásnál, előzni tilos táblánál záróvanalon teljesen átlépve jobbos kanyarban hegynek fölfelé alagút előtt 80-nal 2 darab buszt előz. Bármikor számítani kell arra, hogy a szembe jövő teherautót előzni próbálják a záróvanal, a beláthatatlan kanyar ellenére is. A városi közelekedés is kriminális, főleg Budvában, Herceg Noviban. De mindenekelőtt Podgoricában és Bijelo Poljéban. Káosz a köbön. Ám az ember gyorsan és automatikusan alkalmazkodik a helyi viszonyokhoz, így lehet nyugodnak maradni. Gyalogosként is vigyázni kell.

Pedig rengeteg a rendőr, mind Szerbiában, mind Montenegróban, mind Horvátosrszágba, mind Boszniában, radaroznak éjjel-nappal.. Igyekeztem betartani a korlátozásokat (ahol lehetett), így egyetlen alkalommal sem állítottak meg. 2700 km-t vezettem 2 hét alatt, de balesetet nem láttunk sehol.

 

Összegezve: nagyon-nagyon rossz volt hazaindulni. Legalább 3 hét kellett volna. Pedig már negyedszer voltam ott.

trewq Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4740

Hlló Bambi !

Persze, hogy láttam a bólintást ...

Az a fontos, hogy átment a levél !

Jó utat oda-vissza és nagyon jó nyaralást !!!

trewq.

Előzmény: bambi26 (4725)
hajnóczi Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4739

Hümi!

 

Köszi szépen.... tényleg hasznos információk....

Előzmény: Hümi (4736)
annamarie Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4738

Szia yugo,

köszi a sok hasznos információt! Budvában persze nem a városi strandra gondoltam, hanem a Mogren I-II-re... én még 2002-ben voltam ott, akkor nagyon szép volt. De még az is lehet, hogy vagy Ulcinjban, vagy Becicin nézünk inkább szállást, majd meglátjuk. Egyénileg megyünk, hátunk mögött már egy hetes görögországi és pár napos albániai élményekkel. Remélem, nem fogunk csalódni.

Előzmény: yugo (4733)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4737
Sziasztok!

Én is új vagyok itt. Július 17-étől foglaltunk Sutomore-ban, a Villa Laketic-ben. Ismeri valaki?

Mi a biztonság kedvéért Horvátországon keresztül mennénk. Azt szeretném megkérdezni, hogy kis Szerb szakaszon, ami Horvátországot ketté szeli, nincs-e valamilyen fennakadás a határátlépéseknél?

Európai úniós jogosítványunk van, nem nemzetközi, az elég a két országhoz? Zöld kártya van.

A Google térképen úgy látom Bijela és Tivat között van valami híd. Ez igaz? Vagy az egy komp? Ha komp érdemes azzal menni, vagy inkább körbe kell autózni az öbölt? Lehet erről tudni valamit?

Előre is köszi!

m0szatka
Hümi Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4736
Szekeres István - Stevie: Szerbián, Macedónián át Görögországba - 2007. május

Itt olvashattok egy képekkel tűzdelt tökéletes útleírást. Igaz, hogy Görögországba megy, de Belgrádig nagyon korrekt...és tele van nagyon sok jó tanáccsal...
hajnóczi Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4735

Szia Yugo!

 

Élek az alkalommal, hogy bárkinek szívesen segítesz...

Mi most (július 6-án) megyünk először Montenegroba, Szerbián keresztül. Bevallom én is ettől tartok egy kicsit, hogy a nagyvárosokban hogyan fogjuk megtalálni a helyes útvonal irányába kivezető utat. Érdekelne, hogy mennyire vannak jól kitáblázva az útvonalak, valamint, hogy a táblák alapján könnyen követhető-e az útvonal? Ha esetleg megosztanád velünk, hogy nagyjából hol mit figyeljünk, merre tartsunk, meg adnál egy két támpontot, (pl. ennél a Belgrád-Újvidék útvonalnál is) hogy merre kell menni, az jól jönne. Köszike!

 

Természetesen mástól is szívesen várok minden "útvonal-könnyítő" információt.

 

Mindenkinekszép napot!     

Előzmény: yugo (4733)
moncsa03 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4734
Amit Budváról és Bar-ról írtál azzal teljesen egyetértek. Budván egyszer akartunk strandolni, nem vagyok finnyás de olyan koszos volt a víz, hogy nem mentem bele. Bár hozzáteszem, hogy azok a partszakaszok amik hotelek előtt vannak azok szép tiszták voltak. Én is Herceg Novi környékét részesítem előnyben, mindig erre a környékre megyünk.Viszont elég sok étteremben megfordultam és amit tudtam, szerbül amit nem, azt angolul kértem. Az összes pincér beszélt angolul ( tényleg kérdezték tőlünk is, hogy oroszok vagyunk-e ), sőt egy idős, "'egyszerű" asszonyt is leszólítottam útbaigazítás céljából, elkezdtem szerbül hablatyolni erre angolul válaszolt. Na ezen már én is meglepődtem.:))
Erre a "Belgrád-Újvidékes" témára visszatérhetünk, mert az utazási irodától még pár éve kaptunk egy nagyon jó kis térképet amin fel volt tüntetve, hogy melyik táblát kell nézni, merre kell menni. Ha megtalálom akkor leírom.
Még valami: Ha Zlatiborban tudsz valami olcsóbb szállást írd már meg, mert én elég drágákat találtam egy éjszakára!Köszi
Előzmény: yugo (4733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!