Keresés

Részletes keresés

ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26361
a pajzsmirigy és a TSH nem ugyanaz???
Előzmény: Obsoleta (26359)
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26360
Akkor jó, ha a pajzsmirigyed kezelve van! Ez nem lehet akadály! A helyedben én nem csak mérnék, hanem nézetnék is a PÉ után egy progit, abból tuti látni, hogy jó-e vagy sem!!! Az sokkal mérvadóbb, mint a hőmérőzés, szerintem... Az amúgy nem gáz, ha lassan megy fel a hőd, láttunk mi már ilyen terhesgörbét! :o)

Most elpályáztam, megyünk csúszdát venni a gyermeknek! Majd még jövök!
Előzmény: Obsoleta (26359)
Obsoleta Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26359
A pajzsmirigyem nem nagyon jó, viszont a TSH-m az, gyógyszerrel be van lőve, hogy a legoptimálisabb legyen a babagyártáshoz. :)
Előzmény: Bubus78 (26356)
Obsoleta Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26358
Én is azt mondom, hogy simán lehetett PÉ, és ha nem is menne le a hőm, akkor ez így rendben elvileg. 24 napos ciklusnál nem lehet később a PÉ, mert nem tud beágyazódni már.

Bubus: nekem kevés volt a progim, ez látszott a hormoneredményekből is anno. Most azért kezdtem el mérni, hogy megnézzem, még mindig kevés lehet-e, vagy a met helyre tudta rakni? Én csak azt nem tudom, hogy nem lassú-e, ahogy felmegy a hőm, ha a 10. napon volt PÉ?
Előzmény: ljucy (26357)
ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26357

ez alapján én azt mondom, simán lehetett pé.

Az előzőben a lut szakaszod nagyon rövid volt, valószínűleg, mire beágyazódott volna, megjött a mensid.... de ha most a 10. napon volt a pé, akkor lesz ideje beágyazódni is! Gondolom én:)

Előzmény: Obsoleta (26355)
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26356
Hát, ez annyira nem tetszik nekem... Ugyan felmegy PÉ után, de aztán meg miért ment le 36,4-re??? Most nézettél újra progit esetleg a met szedése óta??? Elképzelhető, hogy neked kellene progi pótlást szedni PÉ után!!!!

Már nem emlékszem, de a pajzsmirigyeddel minden rendben???
Előzmény: Obsoleta (26355)
Obsoleta Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26355
görbe


Ez volt a met előtti utolsó ciklus, amiben mértem. Amúgy szerintem is alacsony a hőm, meg lassan is megy fel, viszont felfelé tör rendületlenül.
Előzmény: Bubus78 (26354)
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26354
Hát, érdekes görbe ez... Nagyon alacsony a hőd, fura lenne, ha ilyen hővel már volt PÉ-d. Ezért lett volna jó, ha látunk tőled már ez előtt is görbét, mert akkor már tudnánk milyen szokott nálad lenni... Elvileg lehetséges, hogy a 10. napon volt, hátha valaki nálam okosabb jobbat tud mondani!
Előzmény: Obsoleta (26350)
ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26353
hát ez akár még egy szép pé is lehetett:))
Előzmény: Obsoleta (26350)
Obsoleta Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26352
Pedig tényleg no para, nekem is volt közti vérzés, meg méhgörcsöm, stb, meg hát amit Bubus is írt, picit virgoncabb az ember, és attól is lehet! :)
Előzmény: youlcsi (26348)
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26351
Megértelek, velem is sok minden történt mostanában, amiről nem tudom, hogy micsoda. Ki bír borítani, hogy még az orvos sem tud mindig okosat mondani rá... Lehet nálad is a mensi előjele ez most, mint Ljucy-nál!
Előzmény: youlcsi (26348)
Obsoleta Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26350


Sziasztok csajok! Valaki véleményezne, vagyis szakértene nekem?
ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26349

én is kb ugyanígy be voltam parázva, mert ciklus közben nekem sem volt még soha ilyen köztes vérzésem.

Meg ami még akkor Obs variációja volt: kicsit hevesebb volt a szex és megsértett vmit odabent!

Előzmény: youlcsi (26348)
youlcsi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26348

no para? jó vicc :)

 

de köszi a hozzámszólásokat. csak furcsa, mert ilyen még nem volt, és így sz@r, amikor az ember nincs tisztában azzal, hogy mikor, mi és miért történik.

Előzmény: ljucy (26346)
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26347
Tegnap elfelejtettem írni a túrógombóc témához, hogy én darált dióban szoktam megforgatni morzsa helyett. Nekem így jobban is ízlik, és egészséges is!!! Ajánlom kipróbálásra!!! :o)
ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26346

Figyi,

 

az első totál metes hónapomban nekem is volt iylen , kis pecsételés, egy fél mini tamponnyi volt, aztán másnap semmi, aztán egy fél tisztasági betétnyi, aztán rá néhány napra megjött a mensim. Szóval no para, lehet, hogy a met miatt van, ne foglalkozz vele!

Előzmény: youlcsi (26343)
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26345
Sziasztok!

Tényleg elég nagy a kihaltság...

Vérzés nem tudom mi lehet. Első ötletem a peteéréskori vérzés volt, de ez most nem lehet... Vagy megjön esetleg??? Amúgy nincs több ötletem.
Előzmény: youlcsi (26341)
ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26344

Nekem a hasam már tuti mensisen fájt reggel ébredéskor, bár a hőm még nehezen, de felkúszott 36,8-ig...

A mai jelentés:

 

youlcsi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26343

ovus vérzés? 2 napja már összeesőben volt a tüsző uh szerint.

a mensim meg nem így szokott kezdődni...

Előzmény: ljucy (26342)
ljucy Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26342

Hali Csajok!

 

Én vagyok, csak kint voltam eddig!

 

Youlcsi,

 

sztem ez lehet ovus vérzés, nem? Szóval lehet, hogy most peredt meg a tüsző? vagy megjött a mensid???:)

youlcsi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 26341

10 óra, és sehol senki???

 

nem tudom mi van velem, csajok... hőm ugyanúgy, de pár perce talákoztam egy kis vérzéssel... ez mi ez?

Norka30 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26340
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Lesz a 3. PCOS közönségtalálkozó okt.9-én a szokott helyszínen. A korábbi tapasztalatok azt mutatták, hogy főként a fórumozók jelentek meg, ami nagyszerű, de miután a hely kapacitása jóval több érdeklődőt is be tud fogadni, nagyobb hírverésre lenne szükség.

Konkrétan arra gondolok, hogy vannak olyan újonc PCO-sok, akik még csak gyanakodnak a szindrómára, vagy nem is tudják, hogy ez a bajuk. És nem tudják, mi a teendő, hogyan-merre tovább.

Ezt a "célcsoportot" kellene megszólítani. Ugyanis nem nagyon van még ilyen lehetőség - tudtommal- hogy ennyire rendszerezett információt, illetve biztatást kapjanak előadó szakemberektől, sorstársaktól.

1. Az egyik ötlet, hogy kisebb figyelemfelkeltő plakátokat készítünk, hangsúlyosan a tünetekre koncentráló hívószókkal. Ezeket a plakátokat a következő helyeken lehetne kitenni a segítségetekkel, vidéken is (természetesen a helyi hozzájárulást megszerezve):

- sztk nőgyógyászatok
- privát nőgyógyász rendelések
- endokrinológia, diabetológia ambulanciák
- bőrgyógyász szakrendelések
- esetleg nagy forgalmú szépségszalonok, háziorvosi várók

Mivel a plakátok készítése nem olcsó mulatság, ezért arra gondoltam, hogy előzetesen ha jeleznétek nekem (priviben vagy a PCOS e-mail címemen), hogy vállalnátok 1-2 helyre a plakát elhelyezését (esetleg mellé a szokásos kártyákat is, amiket korábban is terjesztettünk!), azt nagyon megköszönném. A felajánlások ismeretében a hónap végére elkészítenénk a plakátokat, és szept.első hetében ki is lehetne tenni azokat.

2. A másik ötlet, hogy a médiával kellene kapcsolatot keresni. Bármi jöhet, női magazin, tini magazin, esetleg elektronikus csatorna vagy Internetes portál. Ha van valakinek kontaktja, be tudja ajánlani ezt a témát egy ilyen helyen dolgozó "belsősnek", akkor az is nagy segítség lenne.

Részletek itt (ha még valaki nem látta):

http://www.pco-szindroma.hu/index2.html?index/hir_talalko zo2009.html

http://www.pco-szindroma.hu/index2.html?index/hir_bebimoz i2009.html - jelentkezési határidő szept.25.
youlcsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26339
hali!
szereztem 850es merckformint. este már azt vettem be :) igaz, csak 30 dbos volt (na de szuvenir nyihahának...), ezzel addig kihúzom, amíg nem sikerül iratnom...

Timike!
igen, a ciklus.hu megmondta :) bár ő előző ciklusokban is megmondta :p

Bubus!
kifejezetten örültem, hogy a doki magától dobta be a closti-témát, mert ha nem, én kértem volna. persze lehet, hogy hatott rá, hogy éppen a rendelőben lett tele az a bizonyos pohár, és volt egy kis sirdogálás, hogy nekem nem is tudom, hogyan lesz kisbabám :(

Jucy!
sztem ne vedd be a metet, mivel nem ehetsz, így nehogy baj legyen. inkább majd a terhelés után, akkor úgyis kívánni fogsz bármiféle kaját, csak ne érezd még a zsigereidben is azt az émelyítő édeset.

tesó!
18-as karikákat nem irogatom... minek? lényegében a 15. nap óta (akkor esett le olyan nagyon szépen a hőm) 2naponta elkapom a kedvest biztos ami tuti alapon :)

Ariaden!
14-re kéretik a kiscsajnak a menetjegyet megváltani! hadd jöjjön be az én tippem is most már legalább egyszer...
Ariaden Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26338
Kiskiss, sehogy se lehet 26-i, mert akkor szűz lesz és nekem nem kell 26-án született szűz gyerek. :D A családban sokan születtek 25-én és 26-án és egy se normális közülük, bár mind férfiak. De komolyan, bár ez hosszú történet.

Szerintem 15-e lesz a befutó. :D Ne kérdezzétek miért, nincs semmi jel, ellenben püffed az arcom és délelőtt is és délután is aludtam mert iszonyú fáradtság tört rám!
Előzmény: kiskiss (26337)
kiskiss Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26337
sziasztok!
gyors bekukk!
tegnap elfelejtettem a met-et, ma meg megettem a csokit, amit timikéék hoztak!
mégegyszer köszi! fincsi volt!
:DD

gólya ment :D

kismamik! én is kérek priviben képet!!!

ariaden! lehet, hogy mégiscsak 26-i baba lesz szonja :DD
akkor jöttök hozzánk sárbirkózni?
:DD

youlcsi!
szerintem volt itt pé!
csak nem látom a 18-as karikákat!

fridaya!
én is lekoppintom a recepteket ha nem baj!

dina!
majd kérünk gyerekszoba képeket!!!
ja, keszthelyre megyünk nyaralni 3 napra!
kezdésnek elég lesz a kicsivel!

puszi! majd jövök még ha tudok!
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26336
Végére jártam, de nem biztos, hogy mindenre lesz időm írni. Megyünk olvasni-aludni.

Youlcsi

Sajnálom a peteérés dolgot, nagyon úgy fest, hogy nem volt semmi. De hátha mégis, azért drukkolok neked! Closty ügyben megértelek, következő ciklustól én is belevágok, nem várok már semmire!

Jokeva

Hát ez az, én magam sem értem ezt a szörnyű görbét. Bár már nem vérezgetek, az is valami! :o)))) Várom a mensit, remélem azért magától megjön!!!!

Ljucy

Lányok eddig elégedettek voltak az Istenhegyivel, Ariaden is jókat mondott múltkor róluk, úgyhogy hajrá! Kíváncsi leszek nagyon, írok majd a privire is!

Ariaden

Kitartást, amíg élénk és jól mozog, addig nincs ok aggodalomra. Igazuk van a csajoknak, menj el vásárolgatni. Azt hiszem én is elbuktam a tippem....

Dina-Fridaya

Nagyon csinik vagytok a képeken, tényleg sugárzik rólatok a boldogság!!!!!

Kiscsirek

A helyedben én most mennék UH-ra, nem két héttel később. Már sok mindent látni, szívhangot is!!!!!

Megyek, fellövöm a pizsit, holnap igyekszem jönni!!!!
Bubus78 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26335
Szép estét!

Bocsánat, ma is eltűntem. Végül nem voltam dolgozni, mert hétfőn kellene bemennem. Így elmentünk ma kisvonatozni, jó volt! Kellemes volt az idő is, majd képet teszek fel a levelező listára holnap!

Remélem mindenki jól van, megyek olvasok vissza!
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26334
szerintem utana ugyis reggelizel vmi sosat, mert azt fogod kivanni, akkor nyugodtan beveheted!
Előzmény: ljucy (26333)
ljucy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26333

Fridaya,

 

ok, akkor nem veszem be. De ha vége a vizsgálatnak, akkor azért bevehetem, vagy a reggeli adagot aznap hagyjam ki?

Előzmény: Törölt nick (26329)
kiscsirek Creative Commons License 2009.08.13 0 0 26332

Szia,

Szegeny :( remelhetoleg jovo heten jobb lesz a beosztas..

 

Jovo heten szerdan megyek uh-ra. Gondolkoztam azon h lemondom es  2 het mulva kellene menni, akkor talan tobb minden latszana, de szeretnem latni h minden rendben van e. Asszem 7 hetesen mar szivhangot is lehet hallani, ha jol tudom.

Meg mindig vacilalok h lemondjam e, de a parom azt mondja h szerinte menjek jovo heten. Mar o is kivancsi. 

Nagyon remelem h minden ok lesz addig, es ha igen akkor hozok kepet is ha lehet. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!