Keresés

Részletes keresés

radio100jozsi Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42229

De ahogy ahogy látom szakosztályonként is más az elv:

 

Ha a szintemelkedés nem 50-re végződik, vagy a km érték nem egész szám, azért még lehet törtpontokat kapni? A végső pontszámot hogyan kell kerekíteni ilyenkor?

A kerekítés általános szabályai szerint kell eljárni.

 

http://www.brtsz.hu/?modul=html&content=mtsz_gyik

 

Itt nem is értem, akkor milyen 50-re végződő szintről van szó. Na mindegy, a szintet, akkor minden megkezdett 100-ra számolom, a km-t meg a matematikai szabályok szerint kerekítem egészre, és szorzom az 1,5-el a ponthoz.

Előzmény: radio100jozsi (42227)
_ZE Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42228

Egynél több tizedesjegyre nem láttam MTSZ-pontot :-) Ötre meg pláne nem (az távolság esetén centiméteres(!) pontossággal számolt érték lenne: 1000m 1 pont - 1cm 0.00001 pont)

Előzmény: radio100jozsi (42224)
radio100jozsi Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42227

Ezt már láttam, de akkor ez alapján nem kérdés a kérdés: Minden 100 m szintemelkedésért +2 pont jár.

 

1 km = 1,5 pont, De it nem egyértelmű, hogy akkor a matematika szabályai szerint kerekítem egészre a km távot? Azaz 1,4 km =1 km, de az 1,5 km=2 km. Mert itt nem minden megkezdett 1 km-ről ír a szabályzat.

 

Előzmény: HEV (42225)
HEV Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42226

Kell a végére egy ' - '  jel, csak úgy működik a link.

Előzmény: HEV (42225)
HEV Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42225
Előzmény: radio100jozsi (42224)
radio100jozsi Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42224

A pontot a végén  egészre kerekítve írom, vagy 5 tizedesre? Mert a TTT oldalán vannak teljesítménytúrák, és ott több esetben találni az MTSZ pontoknál 5 tizedesre írást.

A 150m=100, azt akkor úgy értsem, hogy csak minden egész 100 szint után jár a 2 pont, azaz ha 199 m a szint, az akkor is csak 2 pont, és ha 101 m a szint, az is csak 2 pont?

Előzmény: rozaa (42220)
HEV Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42223
Pápai vándor Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42222

Sziasztok!

 

Nemrég értem haza , tekertem egy kört  Bakonyszűcs-Fenyőfő-Vinye-Cuha-völgy-Zirc- Bakonybél-Bakonykoppány-Bakonyszücs útvonalon.

Mikor tervztem 50 km-nek tűnt de most a km óra 59-t mutat , igaz Pénzesgyőr fölött a Mária úton mentem , ami szerintem az egész Bakony legszebb panorámájú földútja.

Csak egy szál rövidgatyába tekertem itt , még póló sem volt rajtam , azért dúrva ez a meleg így október 26-án. Igaz reggel mikor elindultam Pápáról 7 fok volt és ködös - párás  de hamar felszállt.

Próbálom minél jobban kihasznélni ezt a szép őszi időt , ki tudja meddig fog tartani....

HEV Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42221

Ha valaki nem olvasta volna a szomszédban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127548020&t=9001551

 

rozaa Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42220

Néhány jótanács a kitöltéshez: tüntesd föl a szakágat, a tájegységet, az útvonalat követhetően, km / óra / szint adatokat, egyéb pluszpontokat (sátrazás, többnapos túra), mozgalmat. Ezt jó ha most megszokod, mert aranytól már komolyan veszik. A km egész km, azaz 19.3 = 19, a szint egész 100m, azaz 50=0, 150=100... Jó túrázást! Á

Előzmény: Zoller79 (42218)
V43 1279 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42219

Köszönöm, hogy elmesélted! :-)

Előzmény: Törölt nick (42212)
Zoller79 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42218

Egyenlőre csak a bronz fokozat van megcélozva, de köszi az infót. A továbbiakban a kék túra igazoló füzet alapján kerül a naplóba a táv. :)

Előzmény: rozaa (42185)
Zoller79 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42217

Most végül azt a távot írtuk be amit Kóspallagon a táblák alapján láttunk. 19,3 :) Amúgy nagyon az elején vagyunk a Kéknek (80km) is és a minősítésnek is kb. aluminium fokozatnál járunk :D De a továbbiakban (frissebb infók híján), akkor a füzet alapján kerülnek be a kék túra szakaszok a naplóba. Köszönjük a segítséget! És persze kellemes túrát!

Előzmény: hörpölin (42190)
timetable Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42216

Köszönöm a megnyugtatást. :)

 

Csak rozaa topiktárs hozzászólásából olyan szigor tűnt elő, melyet nem tudtam, mennyire kell komolyan venni. 

 

A túl hosszú túramegszakítás: a legelső bejárt szakaszom az Encs és Bódvaszilas közötti volt. Bódvarákóig folyamatosan mentünk, de az a település volt a tulajdonképpeni végcélom is, mert további öt napot ott töltöttem (az ELTE gólyatáborában, mint öreg gólya). A hatodik nap délelőttjén pedig gyalog mentem be Bódvaszilasra a vonathoz, az útvonalon természetesen. Rákón a dátum 22.-e, Szilason a körbélyegző 28.-a. Mégsem tekintettem megszakításnak. 

 

No, de most lépek, rövidesen indul velem a vonat Kőszegre...

Előzmény: Törölt nick (42204)
hadidoki Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42215

Valóban volt ilyen esetem.

Én is Szandaváralján jártam úgy, hogy a faluvégi kocsma zárva volt és már nem mentem vissza bélyegzőért. Egy évre rá autós kirándulás kapcsán pótoltam a hiányzó bélyegzőt.

      Az OKT-n még úgy-ahogy "fajsúlyosnak vettem" a bélyegzést (bár már akkor sem ortodox módon). A RPDDK-n és az AK-n pedig kifejezetten "könnyeden kezeltem". Néha napokra (30-40 km) eltértem a kijelölt úttól a környék felfedezése okán, bár a bélyegzőhelyekhez mindig visszatértem, tudatosan egyet sem hagytam ki. 

Én úgy gondolom, a cél maga az út! A bélyegzés az egyik velejáró (mint pld. a hátizsák), ami akár szórakoztató is lehet, de soha nem csináltam belőle lelki kérdést. Volt az Országos Kör kapcsán több stiklis bélyegzésem, de soha nem csalás célból, és soha nem volt gondom végül az elfogadással.    

  

Előzmény: Törölt nick (42204)
rozaa Creative Commons License 2013.10.26 0 0 42214

"DON'T PANIC!" - Hitchhiker's guide to the Galaxy

Előzmény: timetable (42203)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42211

Sokat beszélgettünk a kéktúra kapcsán a Cserehátról mint mumus vidékről, ahol a mélyszegénység és a kilátástalanság az úr. Külföldről kellett érkeznie valakinek hogy megmutassa: így is lehetne emberek! Bárcsak minél több ilyen vállalkozó szellemű ember lenne mint ez a holland hölgy, aki kisebbfajta csodát tett egy csereháti faluban!

 

index.hu/belfold/2013/10/25/szakacsi/

 

Egyébként meglepően sok a holland az ilyen jellegű, elmaradottabb vidékeken, (az ő országuk állítólag már "tele van", éppen a bevándorlók miatt, besokallnak, eljönnek onnan, pl a kedvenc jósvafői szállásunk is hollandé) remélem jönnek még, ez némi mákszemnyi esélyt jelenthetne a Cserehátnak.

Ha jól emlékszem Hörpölin is mesélt olyat hogy Abaújszolnokot is megvenné egy holland, de nem emlékszem a részletekre...

V43 1279 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42210

A történet részleteiben publikus?

Előzmény: Törölt nick (42208)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42205

Szerintem tök jó pecsételni , én szeretek pecsételni  még ott is ahol nem kell , pl pecsételtem Szépalmapusztán és Vértestolnán is , remélem nem baj:)

Igaz Vértestolnán útmegszakítás volt mert ottaludtam majd másnap mentem tovább.

Szerintem a pecsételések nem vesznek el annyi időt és energiát hogy ne lehessen a természetre figyelni , legalábbis én így vagyok vele. Fő hogy a természetben lehetek a jó levegőn nem a 4 fal között töltöm a szabadidőm .Mozgás , egészséges életmód , igaz nem kéne annyit ennem:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42204

Timetable!


Nem én vagyok a Kéktúra Ellenőr, saját véleményemet mondom csak, nem eszik olyan forrón a kását! Amiket leírtál szerintem egyik sem igazán probléma az elbírálásnál. (arról nem is beszélve hogy kétszer voltam bent az MTSz-ben ilyen elbírálós alkalommal, nem is néztek meg minden oldalt ha jól láttam, de most ne erre alapozzunk)

 1. Nem probléma, üttesd be mellé a helyes dátumost legközelebb, vagy abba a négyzetbe amelyikkel felcserélted.
 2. Ugyanazon alkalommal beütött megszakítás? Lehet hogy nem ortodox, de én nagyon gyakran csinálom ezt. Ki tudja hogy legközelebb ha ugyanott kezdem majd a túrát akkor nyitva lesz-e az egység, elérhető lesz-e a bélyegző? Gyakran kezdek pirkadatkor túrát, nincs minden nyitva reggel 6 körül.Olyan is volt többször hogy utólag pótoltam plecsnit, kétszer beütve ugyanezen okból, kettőböl egyszer úgy időzítek hogy nyitva legyen az egység.
 3. Fényképpel mi a gond? Semmi. (persze tényleg ne egy fotóalbum szolgáljon igazolásképpen) Hiányzó bélyegző sem gond szerintem, ha látják hogy amúgy folytonos a túrád, ezt egyszer említette is valaki odabent, talán éppen P.V. Nekem van olyan régebbi, már elbírált füzetem amiben Hármashatárnál be van írva hogy „bélyegző nem volt”, előtte, utána minden megvolt, elfogadták.
A lent belinkelt 25 évvel ezelőtti túrázóknál (KVTE, Szarvas Mátyás és kis csapata) elég sok hiányzott, és így is megkapták a jelvényeiket.
Utólag pótoltam már én is bélyegzőt, pl Szandaváralján, ottjártamkor nem volt, így kb 2 hónappal utána kocsival arra kanyarodtunk a közben kihelyezett újjal bélyegezni. (ez a füzetem már el is lett bírálva 2011-ben)

De valahol már Hadidoki is csinált ilyet, olvastam valamelyik leírásában.
 4. Alig olvasható bélyegzés- lásd ugyanaz mint a vasbélyegzők esetében, tudnak róla ha egy időszakban rossz volt az ominózus bélyegző.  Ha másból nem is akkor abból hogy az ugyanazon időben arra járt kéktúrázók mind azt használták, így látható hogy ugyanolyan rossz minden akkor készült lenyomat.
 5. Túl hosszú túramegszakítás? Ezt nem értem. Mindenesetre szerintem ha nagyon zavarnak ezek a dolgok akkor minden esetben nyugodtan bélyegezz még egyszer ha véletlenül arra jársz az adott pont felé, nem lesz ebből semmi gáz.
 A díszpéldány ebből a szempontból az általam jelenleg használt, régebbi ('80-as években kiadott)  füzet lehet, amiben például Kápolnapuszta helyére megy majd Mindszentpuszta pecsétje, a Bakonyból Fehérvárcsurgó, Bakonykúti, Kisgyón csak úgy be van ütve ahol éppen hely volt az oldalon, Borha-forrás helyén Hétforrás, Velem=Írott-kő, Fácánosi eh. helyén Ölbő-Alsószeleste, Bögöte őrház=Bögöt és hasonló szépségek, ugyanis ennyit változott az útvonal azóta mióta azt a füzetet kiadták. Isztimér is be van ütve, megtaláltam a 2001-ben megszüntetett útvonal eme pecsétjét is, igaz alig-alig kivehető, de megtetszett.
Ezt a füzetet egyébként antikváriumban vettem, és mikor megkérdeztem odabent P.V.-t hogy végigpecsételhetem-e vagy vegyek újat akkor azt a választ kaptam hogy persze, pecsételjem ezt, csak a mai útvonalat járjam be és a mai bélyegzőket használjam.

 

"Bármelyik utazás mellé oda tudom ugyanis tenni a busz vagy vonatjegyemet..." 

Ebben az esetben meg pláne kár volt koptatni a billentyűzetemet! :-))

Előzmény: timetable (42203)
timetable Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42203

Az első mondat? Lehet, de akkor a fordítottja is igaz: ha valaki becsületesen szeretné végigjárni, akkor azt úgy is teszi majd. Féltávhoz közeledve, e szerint már most az alábbi dolgok miatt utasíthatnák el:

 

a. 1 db vasúti körbélyegzés rossz négyzetbe ütve, hibás dátummal

b. 5 db szakaszhatáron, ugyanazon alkalommal beütött megszakítás

c. 2 db hiányzó pecsét, fénykép van, +1 utólag pótolt (fénykép nem is volt)

d. 1 db hiányzó túramegszakítás (valamiért elmaradt a bélyegzés, már nem tudom az okát)

e. 1 db alig olvasható bélyegzés

f. 1 db túl hosszú útmegszakítás

 

a. és b. pontok esetében, mondjuk játszik az újrabélyegzés. Csak ezt éppen azért nem így terveztem, hogy bizonyos pontokon elég legyen egyszer elkérnem a bélyegzőt. Bármelyik utazás mellé oda tudom ugyanis tenni a busz vagy vonatjegyemet.

 

Az összes többi esetben viszont már most buktam, mert utólag beütött pecsétet már vissza lehet utasítani.

Előzmény: Lud (42201)
rozaa Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42202

Remek hozzáállás, nekem tetszik. Akkor fogod befejezni a Kéktúrát, ha az sem lesz fontos, hogy kimondd! Üdv: Á

Előzmény: Lud (42201)
Lud Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42201

az első mondatod van a helyén.

én úgy vagyok vele hogy hiányzik egy-két pecsétem, van ahol fotó, jegy volt amit az évek alatt elhagytam, de nem érdekel a dolog. ha egyszer végigjárom a kéket és nem fogadják el a füzetet akkor mi van? nem kapok jelvényt és egy tizenötezres sorszámot:) azt is megértem ha ez valakinek számít, de számomra fontosabb dolog lesz kimondani hogy végigmentem az OKT-n, mint ennek a tárgyi vonatkozásai. ilyen-olyan jelvényeim fogalmam sincs hol vannak.

Előzmény: rozaa (42200)
rozaa Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42200

Ha valaki csalni akar, az csalni is fog. Leginkább önmagát csapja be. Nehéz bizonyítani bármit, de ha két MÁV-os körbélyegzőn (pl: Encs-Bódvaszilas) ugyanaz a dátum van beütve, az gyanús. Veteránok mesélték, hogy a régi ellenőrök visszadobták a teljesítést, ha a napi táv 20km fölött volt! Ha valahol nem sikerül bélyegezni, a már fölsorolt opciók rendelkezésre állnak. Ha megszakítod a menetet, de nem vonulsz le, akkor néhány nap belefér. Egy hét sok. A körbélyegző mellé meg nyugodtan ütess még egyet, mert azon a dátum hivatalosabb, a hozzátűzdelt papirok meg kieshetnek. Á

Előzmény: timetable (42197)
rozaa Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42199

Volt már aki megpróbálta. Nem örült. "Amennyiben a bélyegzés nem lehetséges,... ...a pecsételő pontot és a túrázót együtt ábrázoló fotók ugyancsak igazolásul szolgálhatnak." Értelmezd úgy, hogy ha a bélyegzés nem lehetséges, ezek az opciók állnak rendelkezésre az igazoláshoz. Á

Előzmény: Lud (42198)
Lud Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42198

"Amennyiben a bélyegzés nem lehetséges, úgy az útvonalon fekvő legközelebbi - erre nem kijelölt - hely bélyegzője (bolt,kocsma, vállalkozás) is megfelelő. Fontos, hogy a település neve olvasható legyen a bélyegzőn. A pecsételő pontot és a túrázót együtt ábrázoló fotók ugyancsak igazolásul szolgálhatnak."

 

az én értelmezésemben az utolsó mondat önálló állítás, tehát csak elég egy picasa linket beküldeni az MTSZ-nek :)

Előzmény: rozaa (42196)
timetable Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42197

Akkor egyébként mi van, ha az elbírálók nem hitelesítik a teljesítést? Visszaküldenék a füzetet, hogy "járd be azt a szakaszt, ahol nem hisszük el", vagy nem is kapnám vissza a füzetet? Vagy ilyen szélsőséges eset, olyannal szemben akinek a pecsétek többsége amúgy rendben valónak tűnik, nem történhet meg?

 

Pl. egyik vasútállomáson beütötték a dátumos körbélyegzőt olyan ablakba is, amerre nem indultam el. Újra pecsételtetni ott nem akarok, csak aláírom majd a dátumot, meg mondjuk mellétehetek egy vasúti jegyet, hogy igen, a jelölt napon valóban jártam arra.

 

Máshol több napot töltöttem egyik közbeeső településen, mégsem tekintettem a túra megszakításának (és írhattam volna simán egy hamis dátumot, ha a következő pont nem egy vasútállomás lett volna). Írjam mellé, hogy miért így volt?

 

Meg mi van akkor, ha valahol nem sikerül pecsételned, évek múlva aztán arra jársz, és egy olyan pecsétet ütsz be, amiről mondjuk tudni fogják, hogy a bejárás eredeti időpontjában nem úgy nézett ki?

 

Bocsánat hogy itt most bezúdítom ide ezeket a kérdéseket, egy ideje terveztem már. Aztán, lehet hogy túlságosan komolyan veszem...:)

Előzmény: rozaa (42196)
rozaa Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42196

Az OKT igazolásához pecsételni kell a mozgalom bélyegzőjével; kizárólag ha nincs, akkor lehet egyéb, a település nevét tartalmazó bélyegzővel vagy a személyt és a bélyegzőhelyet együttesen ábrázoló fotóval. Csak fotóalbummal nem igazolhatsz. Á

Előzmény: Lud (42195)
Lud Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42195

én csak az arányokat említettem meg, máskülönben pecsételek, ha tudok. nem csak az OKT-n. de pl. PMP-n is, ahol simán hülynek néztek pár helyen mit akarok pecsételni és hova. aztán külföldi túráimon gyakran nyomtam menházas pecséteket a magyar állam tudajdonát képező útlevélbe amíg volt ilyenem (így voltam ellenzéki :), most meg van egy füzetem amiben van egy csomó szlovák és osztrák pecsét, de volt hogy a teraszról lusta voltam elmenni a pultig egy lenyomatért. szóval hobbigyűjtő vagyok, ideológiám meg nincs.

 

azt viszont pontatlanul írod, hogy az OKT igazolásához pecsételni kell, mert nem. ha nem abba az 1%-ba tartozol akinek nincs kamerás mobiltelefonja, akkor zsebedben a megoldás.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (42193)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.25 0 0 42194

...így van. Jövő szeptemberben megint nekiindulok, pecsételni akkor sem akarok (ezen az egybe-úton). Pecsételni majd a szakaszonkénti teljesítésnél fogok, amikor a nézelődés, keresgélés lesz a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (42193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!