Keresés

Részletes keresés

Hümi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4780
Kedves Cattaro!

Én kb. kettő évvel ezelőtt lementettem a gépemre 1-2 két Montenegróval kapcsolatos anyagot. Mivel elég sok helyről tettem ezt, és a szerzők jelőlése nélkül, elég nehézkes lett volna azokat ideírnom. Ebbe a fórumba két ilyen anyagot másoltam be a szgépemről. Az egyik a szerb szótár, a másik a térképek.
Tettem én balga ezt abban a tudatban, hogy talán lesznek akiknek ez örömet okoz, és segítséget jelent.

Ahol tudtam ott megjelöltem a szerzőt is.
pl.:
"Szekeres István - Stevie: Szerbián, Macedónián át Görögországba - 2007. május

Itt olvashattok egy képekkel tűzdelt tökéletes útleírást. Igaz, hogy Görögországba megy, de Belgrádig nagyon korrekt...és tele van nagyon sok jó tanáccsal..."

Na de nézzük mi is a bűnöm...

"Köszi Hümi, hogy rendszeresen az én korábbi hozzászólásaimat, szkenneléseimet, képeimet adod elő sajátjaidként, forrásmegjelelölés nélkül. Nem számít egyébként, csak az illem, netikett kedvéért."

Azért van itt egy-két dolog ami némi magyarázatra szorul a részedről.
pl.: a rendszeresen, a hozzászólásaimat, és a sajátjaidként...
Mivel én a már fent említett két anyagot tettem fel...és javíts ki ha tévedek, de nem rémlik, hogy a sajátjaimként aposztrofáltam volna őket...

Én meg voltam győződve...eddig...arról, hogy a lényeg az egymás segítsége...belátom hibát követtem el a mikor a levédett anyagot mertem feltenni...

Ha ezzel a bűnös cselekedetemmel...én elvetemült gané...lelkiismereti válságba sodortalak volna, és gátolnálak a bimbódzó személyességi fejlődésedben...itt... ezennel mindenki előtt a fórumon...megkövezlek...ööö...bocsánat elírtam...megkövetlek...

ui.:
Az útleírásod az tecc...ez segítség...és ha már elmúlt volna a klimaxos rohamod akkor
leírhatnád, hogy hogyan sikerültek a határátlépések...különös tekintettel a szerb-montenegrói határra...oda-vissza... :)))

üdv.: Hümi

Hümi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4779
Ez igazán jó hír...köszönöm...
Jó utat, és kellemes nyaralást
Előzmény: moon. (4746)
m0szatka Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4778
Na igen, kb. ezzel ilyesztgettek. Köszi!
Előzmény: csakamunka (4770)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4777
sziasztok!
engem petrovaci szállásárak érdekelnének
erre az egyre kiváncsi leszek h mennyire mentek el az árak
virpazarban a kisöreg még mindig roja a köröket h ide gyertek hozzánk enni inni stb
:-))))))))))))))))))
haya1973 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4776
negyedjére:-)
nem 4ikére:-)))
zsuzsa74 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4775
Sajnos tavaly mi is tapasztaltuk a sajátságos számítási módszereiket. Buták voltunk mert nem volt sok kuna nálunk és euroban fizettünk a kapuknál és csak később számultunk utánna. Euroban fizettünk és kunában adtak vissza.
Előzmény: csakamunka (4770)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4774
Szia!
Igazán nagyszerű,tárgyilagos beszámolót adtál a jelenlegi helyzetről.
Egy részében említed Dobre Vodát,csak átutaztatok rajta vagy szét is néztetek arrafele.Jómagam oda készülök menni augban és ha van valami infód szívesen elolvasnám.
Köszi.
Előzmény: stewehawkins (4755)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4773
szia!
én idén menek 4ére petrovacba és sosem foglaltam elöre szállást
eddig bejött:-))
Előzmény: aagicaa (4772)
aagicaa Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4772
Sziasztok! A gyakorlott "Montenegro-utazoktol" kerdem, hogy kell elore szallast foglalni vagy helyben is talalunk? Koszi elore is.
Zara32 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4771
Hello!Kérdés:a kompok éjszaka is járnak..teszem azt mi éjfélre érünk oda..van esély hogy komppal lerövidíthetjük az utat,vagy éjszaka meg kell kerülni a Kotori öbölt?
csakamunka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4770

 

M0szatka!

 

Azért mert én nem tapasztaltam  van ilyen is :

 

(idézet más honlapról)

 

 

 "Ha tehetitek, a kapuknál fizessetek kártyával, vagy előre számoljátok ki az egyes szakaszokra járó díjakat kunában, mert 2006. nyarán több utazó is arról tájékoztatott bennünket, hogy a fizető kapuknál becsapták őket. Mivel a hosszú sor miatt nem mertek a visszajáró számolásával bíbelődni, csak utólag derült ki, hogy jóval kevesebbet kaptak vissza annál, mint ami járt volna. Különösen eurós fizetésnél fordultak elő csalások.
Később már nem lehet mit tenni, mert itt a pénztártól való távozás után vissza sem lehet menni.
Tapasztalatból tudjuk, hogy a pénztárosok pillanatokon belül korrigálják az összeget, ha látják, hogy az autós nem hagyja magát becsapni. Legfeljebb kicsit morcosan néznek. Szóval, ha nincs más lehetőség, számoljátok meg helyben a visszajárót. Ettől nem lesz sokkal hosszabb a dugó."

Előzmény: m0szatka (4752)
csakamunka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4769

Szia stewehawkins!

 

Mennyi igy most az autópályadij Letenyétől?

Előzmény: stewehawkins (4755)
csakamunka Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4768

Hello m0szatka!

 

Fizetni a kapunál kell.Odagördülsz a fülkéhez, átadod a cetlit amit a belépő kapunál kapsz (automata adja), és a pénzt. Kapsz nyugtát meg az esetleges visszajárot.

Átverésről nem hallottam. Igaz én mindig kunával fizettem elkerülendő az esetleges átváltási árfolyamkülönbségeket. Ahogy odérsz a fülkéhez és odaadod a papirt ki is irják hogy mennyit kell fizetni, abbol sincs gond,hogy nem érted mit mondanak.

Én használtam már többször,nem csak nyaraláskor a horvát autópályát de még soha nem akartak becsapni.

 

Én Letenyétől Petrovacig 14 órával szoktam kalkulálni szünetekkel+tankolás és nem száguldozva.

Neked + a Bp.-Letenye.  Letenyétől kb. 30 km-re lakom ugyhogy azt a időt nem tudom,de gondolom kb 3 óra.

Előzmény: m0szatka (4752)
haya1973 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4767
jo utat és érezzétek jol magatokat:-)
Előzmény: moon. (4766)
moon. Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4766
Még egy óra és indulunk :-)
hajnóczi Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4765

Moon!

 

Köszi, leszedtem...

Előzmény: moon. (4749)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4764
neeeem, meg tavaly is az jart ;) augusztusban kideritem,h meg mindig muxik-e ;)
Előzmény: m0szatka (4760)
stewehawkins Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4763
A nagy strandon voltunk, a többit nem ismerjük. A képen lévő strand jónak tűnik, Veliki Pijesakhoz hasonló.
Előzmény: m0szatka (4757)
stewehawkins Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4762
solintol még 37 km a pálya, az a csány meg canj bartol visszafele egy üdülő komplexum
yugo Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4761
Csány Sutomore és Petrovác között található.Sutomoretól kb 5 km.
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4760
Bonnie: az a komp nem épp süllyed? ;D
Előzmény: BONNIE (4753)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4759
stewehawkins: Az A1 akkor Solinig tart vagy még tovább?
Előzmény: stewehawkins (4755)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4758
Merre van ez a Csány? A térképen nem találunk csak Carine, Cafa, Cardak, Cavanj, Donje Carade és Gornje Carade helyeket.
Előzmény: yugo (4756)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4757
A Sutomore-i nagy strandon voltatok, az a piszkos? Mi láttunk amolyan kis eldugott öblöket is a képeken, ezek szimpatikusabbak:
http://www.montenegro.com/components/com_hotproperty/img/std/432_sutomore%20071.jpg

De, ugye majd kiderül élőben.
Előzmény: stewehawkins (4755)
yugo Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4756
Még 1 jó tipp:Aki Petrovacon vagy Sutomoren nyaral,ajánlom hogy ugorjon át Csányba.Ez elég kis helység,és innen minden fél órába jár át kis hajó (oda-vissza 1 euró) a Krajicsina plázsára (a királynő strandja).Szerintem ez az egyik leggyönyörűbb strand,csak a tenger felől lehet megközelíteni,mert két oldalt és mögötte is magas sziklafal van.A strand nagyon pici köves,a víz kristálytiszta...
stewehawkins Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4755

Sziasztok,

 

egy jó hírrel kezdeném, Horváto-ban átadták az autópályát majdnem Makarskáig (ez plusz 37 km-t jelent), így Letenyétől 580 km-t lehet autópályán menni:)

 

Közel két hét után tegnap tértünk haza Montenegroból... Első alkalommal voltunk ott, de nem ez volt az utolsó, még visszamegyünk:)

 

A szállásunk egy Barhoz tartozó településen, Susanj-ban volt, és nem csalódtunk. Az utazási irodák ajánlatai között nem szerepel Bar és környéke, ezért egy kicsit félve mentünk. Nem bántuk meg, hogy ezt a részt választottuk, egyáltalán nem rossz hely (pedig sokan ezt mondják), pl. Tivat környén szerintünk rosszabb állapotok uralkodnak.

 

Barban van egy-két diszkont, ahová érdemes bemenni, az árak hasonlóak az itthoniakhoz, sokminden viszont olcsóbb. A turistákat figyelmesebben szolgálják ki, engem már szinte zavart, hogy a pénztárnál hárman dolgoztak (egyikük pakolt a szalagra, másikuk vonalkódot olvasott, a harmadik pedig csomagolta és kivitte a parkolóba az autóhoz a holmit). Bar belvárosában számos butik van, lehet vásárolni a budvai árak töredékéért.

 

Sok helyen jártunk, hajókirándulás keretében megnéztük Kotor környékét, Herceg Novit, jártunk a Kék Barlangban (érdemes megnézni). A hajókirándulást mindenkinek ajánlom, mert egy egész napos túrára idegenvezetéssel a horvátországi árak harmadáért el lehet menni (20,- EUR/fő és ebben némi kaja és pia is benne van:)).

 

A Lovcen hegyet a mauzóleummal látni kell, Stari Bar vadregényes csoda, a kotori öböl pedig felülnézetből és hajóról is csodálatos... A Skadari-tó környéke szintén kihagyhatatlan, főként a tó közelében található Rijeka Crnojevica fogott meg bennünket.

 

Sveti Stefan szigetére sajnos nem tudtunk bemenni, felújítási munkálatok miatt állítólag két évig zárva lesz.

 

A legpörgősebb, legcsillogóbb hely valóban Budva (Becici is nagyon ott van:)), óriási az élet, az óváros pedig olyan, mint egy ékszerdoboz. Azért itt is lehet jó üzleteket kötni a sétányon az árusokkal:) A legszebb autókat itt láttuk (Ferrari, Hummer, stb.), több estét is eltöltöttünk itt.

 

A kisebb települések közül Petrovac volt a legszimpatikusabb, bármikor nyaralnék ott:) A stranddal szemben van egy kis sziget, ahová át lehet vízibiciklizni, érdemes a sziget közelében búvárkodni. Sutomore egy kicsit csalódás volt, nem volt tiszta a víz, és a part is szemetes volt. Amúgy a szemét (autóroncsok, stb.) mellett érdemes szemet húnyni, mert akad szinte mindenhol...

 

A strandok közül nekünk a Bartól néhány km-re (Ulcinj irányába) fekvő Veliki Pijesak tetszett a legjobban. Dobra Voda településnél lehet a strandot megközelíteni, a víz kristálytiszta, és még erős hullámoknál is az marad. A part fehér kavicsos, a víz színe gyönyörű világoskék, a strand végén található kicsi szigetnél pedig búvárszemcsivel érdemes nézelődni:) A strand nem fizetős, parkolás 1,- EUR egész napra (baráti). A másik kedvencünk a Budvától északra található Jaz öböl: igazi nagy strand (pontosabban kettő strand) tiszta vízzel, zenével, sportolási lehetőséggel, és a víz itt is kristálytiszta.

 

Végezetül Ulcinjról is pár szó: szerintünk a legkirályabb hely:D, többször is voltunk ott. Ulcinjnak sajátos keleties hangulata van a mecsetekkel és a csadoros hölgyekkel. Ulcinj óvárosa eléggé elhanyagolt, többet ki lehetne belőle hozni szerintem. Innen hiányzik az európai-feeling, ami mondjuk Budvát jellemzi, de az "arab-balkán-feeling" eredetibb:) A város tele van csempészekkel, olcsón lehet cigit venni (zárjegy nélkülit ottani használatra, nem határon hazahozni, illetve lehet próbálkozni, de..:)). A cigi máshol is olcsó (itthoni árak fele/egyharmada).

 

A montenegroi emberek tényleg nagyon kedvesek, mindenki kivétel nélkül készséges, az állami boltokban is tündériek az eladók. Nem vernek át az árusok, és még 5 cent visszajárót is utánad hoznak, ha már elköszöntél (Horvátországban sikerült hazafelé vennem kb. 10 szem apró ringlószilvát 10 Kunáért, ára ki sem volt írva, de nem akartam vitatkozni). A borravalót sok helyen nem akarták elfogadni, ez furcsa volt. Csak kedves emberekkel találkoztam, nem is értem, hogy kik ülnek az autókban:D A vezetésük tényleg életveszélyes, érdemes vigyázni... A rövid dudálások gyakoriak, pár nap után rájöttünk, hogy nem velünk van a baj, köszönést jelent. Ha hosszan dudálnak, akkor már baj van...:)

 

Árak Montenegoban:

 

Benzin 98: 1,14 EUR

Benzin 95: 1,15 EUR (nem elírás!)

Gázolaj: 0,82 EUR

Cigaretta: 1 karton nem csempészett (zárjegyes) WEST 8,- EUR, 1 karton csempészett Dunhill 10,- EUR, 1 karton félig-meddig csempészett Marlboro 10,- EUR, de van kartonos cigi 3,50 EUR-ért is:)

 

Üzletek/piacok árai (EUR):

Tej (1 l): 0,56

Banános csoki (nagyon finom): 0,06

Tic-Tac: 0,33

Sörök: 2 literes Niksicko 1,- 1/2 literes dobozos Niksicko 0,56

Borecet, almaecet: 0,68

Cannabis Ice Tea (2 dl): 1,- (nagyon jó, nem hazahozni:)) 

Sprite (2l): 1,09

Igazi montenegroi fekete sonka: 20 dkg kb. 3,- (a horvát árak fele!!)

Negyed cetinjei sajt: 2,-

Barack (őszi és nektarin): 1-2,-/kg

Dinnye: u.a., mint itthon, csak van íze:)

Gyümölcslék (hazai gyártásúak, 50-100%): 0,80-1,0

Pelinkovac: 3,-

 

Utcai árusok/éttermek árai (EUR)

Ásványvíz (3 dl-0,5 l): 0,50-1,00 (fele a horvátországinak!!!)

Sör: Bavaria (3 dl) 1,-, Niksicko (0,5 l) 1,-

Pizza szelet: 1-1,50

Pizza: 3-6,-

Cevapci: 3,50 (körettel és salival)

Njegusi steak: 6,50 (hús sonkával és sajttal töltve, körettel)

Saláták: 1-2,-

Hamburger: 1-1,50 (ízlés szerint telerakhatod mindennel)

Gyros: 2,50

Grillezett tintahal: 6,50

Halételek, tenger gyümölcsei: 5,- től kezdődnek (a csillagos égig)

 

Egyéb:

Focimez (eredeti, valszeg csempészett): 15,-

Tengerjáró cipő: 10,-

Parfüm ceruza: 2,-

Fürdőruhák: 12,- -től

Autó takarítás (komplett: kívül-belül, ablakpucolással): 5,- (!!!)

 

 

 

 

m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4754
Köszi Bonnie!
Előzmény: BONNIE (4753)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4753
igy nez ki (kicsit elmosodott. a tobbi megvackabb :()
Előzmény: BONNIE (4747)
m0szatka Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4752
Köszi Csakamunka!

Azt is hallottam, hogy az autópályán bepróbálkoznak és átverik az embert, ha nem ismeri a dörgést. Van erre lehetőséguk? Hogy zajlik az egész? Kapu előtt pénztárban kell fizetni (vagy kapu után)?

Kedd dél körül kellene odaérnünk, akkor mikor érdemes indulni (Budapestről)?
Előzmény: csakamunka (4750)
Invalides Creative Commons License 2007.06.29 0 0 4751
Most értünk haza Petrovacból, 8 napot töltöttünk távol, hazafelé Mostar és Medjugorje is volt. Átruccantunk Albániába is. Összességében jó volt, a Kotori öböl csodálatos, az árak elfogadhatóak. Rengeteg a szerb, cseh, orosz vendég. Nagyon meleg volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!