Keresés

Részletes keresés

haya1973 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4802
én megmondom ugy ahogy van
semmi bajom nemvolt az ut minöségével
inkább arra figyelj h a lenyügözö táj miatt ne menj le az utrol
pl banja luka utáni rész jajce felé
gyönyörü lélegzet elállito helyenként ijesztö a mélység ami az ut mellett van

odafelé mindig 18-22ora volt az ut
peströl petrovacba
visszafelé meg már volt 15ora is háztol házig

Előzmény: pezo606 (4799)
timinindzsa Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4801
Kérek szépen friss, gyönyörű fényképeket Montiról!! Már úgy várom hogy mehessünk, addig meg ezekből a fotikból táplálkozom!!!

A plusz két fő utitársnak sajna azóta se találunk apit/szobát Becicin, sose írnak vissza, vagy ha írnak, nem értjük őket (angolul nem igazán beszélnek, akiknek fenn vannak az apijaik a neten).Lehet telózás lesz belőle.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4800
Nem neked szólt!!! Bocs.
Előzmény: fakk1 (4795)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4799
Hali Haya!

Én pont ezt az útvonalat néztem ki magamnak.A horvát,és a tengerparti utak miatt nem aggódom,inkább a bosnyák rész,ami egy kicsit aggaszt.De ahogy a szavaidból kivettem,nem kell félnem,hogy szétrázkódik a kocsim.. :)Neked kb hány óráig tartott ez az út?
Előzmény: haya1973 (4798)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4798
én barcstol kezdve seggegyenesen mentem le mindig
térképen nézve egyenesen lefelé

most hirtelen nemtom h merre van a monti térkép sorry
de amikre emlékszek az barcs daruvár banja luka jajce mostar és onnan a neretva folyot követve le a tengerig onnan meg ugyebár végig a parton

már párszor leirtam pontosabban az utvonalat de most nemnaon van idöm megkeresni itt
estére megprobálom elökeriteni térképet
amugy benzinkuton asszem h shell kuton vettem
Előzmény: Zara32 (4793)
moncsa03 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4797
Jaj, félre ne érts! Nem akartalak "lebarkácsolni":)) Ez nem neked szólt, hanem az inforadionak!
Előzmény: fakk1 (4795)
Hümi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4796
Hali trewq!

Légyszíves küld el a telefonszámodat, e-mailban mert elkevertem a tiédet. Vagy hívjál fel!
Köszi...
fakk1 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 4795

Hallottam - gondoltam megosztom...ezért nem kéne lebarkácsolni!

Egyébként az újvidéki tudósító jelentése, aki más témákban elég korrekt anyagokat szokott adni.

Szóval nem ellenőriztem - majd a topic-társak megteszik!

 

üdv

fakk1

Előzmény: Törölt nick (4787)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4794
Hali!
Esetleg ha vkit. érdekelne:Van egy jó kis apartmann Susanj-ban.24.-én indulunk egy hétre,és még van szabad hely.16€/fő/éj,teljes ellátással(reggeli,ebéd,vacsi)Ha vkinek van kedve,jelezze..hogy ne csak ketten menjünk.. -pezo-
Zara32 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4793
Hello Haya!
Légyszi írd már le az útvonalat..mi vasárnap délben indulunk és Udvarnál mennénk át..a Viamichelin kicsit más utat ad meg mint amit a Montenegro-infon olvastam :-( vagy lehet hogy csak én nem értek hozzá!! (A montenegro-infon ezt néztük ki:Bpest-Udvar-Osijek-Slavonsi Brod-Doboj-Zenica-Sarajevo-Srbinje-Scepanpolje-Niksic-Podgorica-Budva) a Viamichelinen amikor beütöttem Udvar -Budva akkor a szerb utat adta meg szal az nem jó nekünk mert mi éjszaka ki akarjuk hagyni Moraca kanyont.Igy beütöttem Udvar-Sarajevo és ezt adta ki:Udvar-Osijek-Vukovar-Vinkovci-Orasjo-Tuzla-Sarajevo onnan lehet menni Dubrovnik felé Mostart kikerülve..majd úgy Montenegro Igalonál komp és Budva..vagy Sarajevo-Srbinje-Niksic és onnan Podgorica felé..vagy kis utakon Njegusi felé és úgy Budva.Előre is köszi a választ !!! :-)
Előzmény: haya1973 (4792)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4792
szia!
ezidáig 3 szor jártam ezen az utvonalon
barcs banja luka mostar és onnan a tengerparton végig
soha semmi gondom nem akadt
a bosnyák részen sem
igaz banjalukánál mindig eltévedtünk
sosem találtuj utat jajce felé:_)))
Előzmény: pezo606 (4791)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4791
Sziasztok!
Mi három hét múlva készülünk Susanj-ba.A tervezett útvonalat Bosznia felé,azaz Banja Luka,Mostar érintésével tervezzük./Barcsnál lépjük át az országhatárt./Esetleg lenne vkinek vmilyen személyes tapasztalata erről az útvonalról?Főleg a bosnyák rész érdekelne.Kissé tartok tőle.Remélem megnyugtattok! :) Köszi -pezo-
stewehawkins Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4790

Szia,

 

Dobra Voda strandján voltunk csak, a település maga kicsi, nyugis kis falunak tűnik, pihenésre alkalmas. A strand gyönyörű és több kajálda is van, más semmi. Viszont kirándulni bárhová lehet, Ulcinj, Bar, Stari Bar, Skadari-tó közel van.

Előzmény: Törölt nick (4774)
stewehawkins Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4789
203 kuna
Előzmény: csakamunka (4769)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4788

 Mindenben tudok tájékoztatást adni, ha felveszed velem a kapcsolatot.

E-mail: jozef.varga@freemail.hu

Előzmény: Manos (4695)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4787
Jó nagy marhaságokat tud mondani ez az Infó Rádió. "Emberevő cápa" meg drágaság.............
Ha valaki azt mondja, hogy a Holdról jött, az nem 100% biztos hogy tényleg úgy is van.
Előzmény: fakk1 (4781)
cattaro Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4786

Még 1 észrevétel a szerbiai útvonallal kapcsolatban:

Ne számítsatok arra, hogy az Újvidék (Novi Sad)-Belgrád autópályán (és vissza)egyhúzásra 120-szal végig lehet döngetni. Ugyanis a Belgrád felé vezető szakaszt folyamatosan, szakaszosan felújítják, és átterelik a forgalmat (terelőbójákkal elválasztva) a szembejövő sávba. Ha jól emlékszem 2 ilyen szakasz is van, kb. 10-10 km hosszúságban, és itt elvileg csak 60-nal lehet menni, de mindenki 80-90-100-zal megy. Szerintem érdemes alkalmazkodni sebességben a sorhoz.

A már átadott, felújított szakaszok nagyon jó minőségűek.

 

***

 

Hogy ne tévedj el Belgrádban: odafelé a Zagreb-Nis autópályára kell rátérni, Nis irányába (jól ki van táblázva). Menni kell több mint 10 km-t, be Belgrád központja felé, és a Száva-híd után rögtön, Cacak táblát követve, jobbra kell letérni.

Visszafelé: Belgrádba beérve mindaddig a "Centar" és "Autoput" táblákat kell követni, amíg meg nem jelenik az első Zagreb és Novi Sad felirat. Rátérni a Nis-Zagreb autópályára (természetesen Zagreb felé), ahonnan szintén a Novi Sad és a Budapest táblát követve kell letérni a határig vezető szakaszra.

 

Autópályadíjak (külföldi rendszámú személyautóknak), fizetőkapuknál: Subotica-Novi Sad: 400 dinár; Novi Sad-Beograd: 400 dinár. Visszafelé ugyanennyi.

 

Megjegyzés: a Subotica-Novi Sad fizetős szakaszért szégyen, hogy pénzt kérnek. 100-zal lehet menni, de sok sebességkorlátozás van, az út minősége hagy kívánnivalólkat maga után, és itt is előznek a záróvonalon keresztül.

 

A keményebb hegyi szakaszokon nagyon jó az aszfalt minősége. 1-2 helyen út- vagy alagútfelújítás miatt szemaforos irányítás van, de nekünk sehol sem kellett sokat várnunk.

Hümi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4785
Köszönöm a gyors választ. Egy tény. Teljesen elbizonytalanodtam útirány tekintetében... :(
Előzmény: cattaro (4782)
soknyar Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4784

Sziasztok!

Most pénteken indulunk Montenegroba, Horvátországon keresztül, sok pozitív és negatív véleményeket is olvastam itt a forumon. De csak gyönyörű képpekkel találkoztam, ami még jobban meghozta a kedvemet. Kiváncsian várom a nyaralásunkat, ami szerintem szuper lesz.

moncsa03 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4783
Ezek az "inforádiós" hírek kezdenek az agyamra menni! Először a cápa meg a nagy drágaság most meg a határ a ka...!
Előzmény: fakk1 (4781)
cattaro Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4782

HATÁRHELYZET 2007. jún. 2. felében.

Egyetlen határon sem kellett 3-4 percnél többet várnunk. Az alább idézett hír nyilván a kamionosokra igaz, de a kamionos sort minden esetben ki kell kerülni, akár a záróvonalon keresztül is, lassan haladva.

Sorrendben (június közepétől végéig):

1. magyar-szerb határ: villámgyors

2. szerb-montenegrói határ: a szerbek meg sem állítottak, a montenegrói elkérte a kocsi forgalmiját, kb. 3 percig álltunk.

3. montenegrói-horvát határ: villámgyors. Horvát vámos kérdezte, viszünk-e cigit, alkoholt stb., mondtuk: nem, és már engedett is.

4. horvát-bosnyák, bosnyák-horvát (Neumnál): villámgyors

5. horvát-bosnyák (Metkovicnál): gyors

6. bosnyák-horvát (Metkovicnál) (visszafelé: kb. 3 perc várakozás

7. horvát-bosnyák, bosnyák-horvát (visszafelé): villámgyors

8. horvát-montenegrói: villámgyors

9. még egyszer montenegrói-horvát: villámgyors

10. még egyszer horvát-montenegrói (visszefelé): kb. 5 perc várakozás a horvát részen, mert a határőr kávézott. Montenegrói részen újra elkérték a forgalmit, de vissza is adták azonnal.

11. montenegrói-szerb: villámgyors

12. szerb-magyar: villámgyors, de a magyar vámos kinyittatta a csomagtartót. Kérdezte, mennyi cigit viszünk, mondtam: fejenként 1 kartonnal, amennyit lehet. Erre ő: nem egészen, mert csak 2 dobozt lehet. Mondom: én nem így tudom. Ő: lehet 1 kartont, de valami nyilatkozattal, legközelebb így cselekedjek, most menjünk isten hírével. (Hoztunk még vagy 8 üveg Vranac bort + 1 karton Niksicskót, ezek nem érdeklik őket, csak a tömény szeszek.)

 

Kamenari-Lepetani komp: 4 E / személyautó (utasok, gyalogosok ingyen).

Előzmény: Hümi (4780)
fakk1 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4781
Jó tanácsok a montengrói tengerpartra indulóknak: Horvátország felé érdemes kerülni.

Figyelmeztetés vagy inkább jó tanács a montenegrói tengerpart felé igyekvő autósoknak: ajánlatos a hosszabb, Horvátországon át vezető szakaszt választani, mert a Szerbián át közlekedőket teljes káosz várja a szerb-montenegrói határon.

www.inforadio.hu/hir/kulfold/hir-133166

 

Hümi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4780
Kedves Cattaro!

Én kb. kettő évvel ezelőtt lementettem a gépemre 1-2 két Montenegróval kapcsolatos anyagot. Mivel elég sok helyről tettem ezt, és a szerzők jelőlése nélkül, elég nehézkes lett volna azokat ideírnom. Ebbe a fórumba két ilyen anyagot másoltam be a szgépemről. Az egyik a szerb szótár, a másik a térképek.
Tettem én balga ezt abban a tudatban, hogy talán lesznek akiknek ez örömet okoz, és segítséget jelent.

Ahol tudtam ott megjelöltem a szerzőt is.
pl.:
"Szekeres István - Stevie: Szerbián, Macedónián át Görögországba - 2007. május

Itt olvashattok egy képekkel tűzdelt tökéletes útleírást. Igaz, hogy Görögországba megy, de Belgrádig nagyon korrekt...és tele van nagyon sok jó tanáccsal..."

Na de nézzük mi is a bűnöm...

"Köszi Hümi, hogy rendszeresen az én korábbi hozzászólásaimat, szkenneléseimet, képeimet adod elő sajátjaidként, forrásmegjelelölés nélkül. Nem számít egyébként, csak az illem, netikett kedvéért."

Azért van itt egy-két dolog ami némi magyarázatra szorul a részedről.
pl.: a rendszeresen, a hozzászólásaimat, és a sajátjaidként...
Mivel én a már fent említett két anyagot tettem fel...és javíts ki ha tévedek, de nem rémlik, hogy a sajátjaimként aposztrofáltam volna őket...

Én meg voltam győződve...eddig...arról, hogy a lényeg az egymás segítsége...belátom hibát követtem el a mikor a levédett anyagot mertem feltenni...

Ha ezzel a bűnös cselekedetemmel...én elvetemült gané...lelkiismereti válságba sodortalak volna, és gátolnálak a bimbódzó személyességi fejlődésedben...itt... ezennel mindenki előtt a fórumon...megkövezlek...ööö...bocsánat elírtam...megkövetlek...

ui.:
Az útleírásod az tecc...ez segítség...és ha már elmúlt volna a klimaxos rohamod akkor
leírhatnád, hogy hogyan sikerültek a határátlépések...különös tekintettel a szerb-montenegrói határra...oda-vissza... :)))

üdv.: Hümi

Hümi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4779
Ez igazán jó hír...köszönöm...
Jó utat, és kellemes nyaralást
Előzmény: moon. (4746)
m0szatka Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4778
Na igen, kb. ezzel ilyesztgettek. Köszi!
Előzmény: csakamunka (4770)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 4777
sziasztok!
engem petrovaci szállásárak érdekelnének
erre az egyre kiváncsi leszek h mennyire mentek el az árak
virpazarban a kisöreg még mindig roja a köröket h ide gyertek hozzánk enni inni stb
:-))))))))))))))))))
haya1973 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4776
negyedjére:-)
nem 4ikére:-)))
zsuzsa74 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4775
Sajnos tavaly mi is tapasztaltuk a sajátságos számítási módszereiket. Buták voltunk mert nem volt sok kuna nálunk és euroban fizettünk a kapuknál és csak később számultunk utánna. Euroban fizettünk és kunában adtak vissza.
Előzmény: csakamunka (4770)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4774
Szia!
Igazán nagyszerű,tárgyilagos beszámolót adtál a jelenlegi helyzetről.
Egy részében említed Dobre Vodát,csak átutaztatok rajta vagy szét is néztetek arrafele.Jómagam oda készülök menni augban és ha van valami infód szívesen elolvasnám.
Köszi.
Előzmény: stewehawkins (4755)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4773
szia!
én idén menek 4ére petrovacba és sosem foglaltam elöre szállást
eddig bejött:-))
Előzmény: aagicaa (4772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!