Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.04 0 0 204

Főleg angolhoz kismillió felkészítő könyv van, biztosan találsz megfelelőt.

Előzmény: erikafree (203)
erikafree Creative Commons License 2005.08.04 0 0 203

Sziasztok!

Angol írásbeli nyelvvizsgához jól jönne minden segítség.

Főleg a levélíráshoz vagy fogalmazáshoz. Tud valaki ilyen oldalt a NET-en?

Köszi Erika

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 202
TELC
Előzmény: Anna ) (200)
Anna ) Creative Commons License 2005.08.03 0 0 201

EClnél milyen feladatok vannak? Lehet csak írást tenni, nem tod'?

 

Nem találom a honlapjukon

Előzmény: Chrissie77 (199)
Anna ) Creative Commons License 2005.08.03 0 0 200

Szia!

 

Hát ki nem dolgoztam. Van egy bnőm, aki pöpec inglisből, és vele gyakoroltam 1-2x, átvettük, hogy melyik témánál miről van esélyem beszélni. IGazán ennyit. De nekem is csak 2xra sikerült. Először úgy izgultam, mint a fene, másodiknál meg 1átalán nem. 21%ot javítottam a 2.ra.

 

Melyik vizsgaidőszakon voltál? Szerintem a májusi eszméletlen szivatós volt.

 

Én a helyedben megpróbálnám Rigót. Ugyan nekem se sikerült most ez, de jobbat írtam mint BMEn előzőleg 2y. Szal' én kétszer vtam BMEn, és 1x most Rigón, és sztem megint Rigóra megyek.... Bár gondolkozom BMEn is..... Neem tom mit tegyek....

Előzmény: Chrissie77 (199)
Chrissie77 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 199
ECL- is dicsérik hogy nagyon jó, és nem olyan nehéz. Én már kétszer voltam BME szóbelin, meg háromszor írásbelin de nem sikerült. Augusztus végén megyek újra, ha megint nem sikerül, akkor októberben megpróbálom az ECL-t. A BME szóbelire kidolgoztad a témákat, vagy hogy készültél rá?
Előzmény: Anna ) (196)
Anna ) Creative Commons License 2005.08.03 0 0 198

Szia!

 

Pitman szerinted? Őket ma reggel hívtam föl és kérdeztem meg, hogy lehet-e csak írásbelizni, és lehet. Telc/TIT-nél azt mondták, hogy csak komplex "C"-t lehet tenni, na most ez azért is gáz mert közel 30 000.- lenne, meg mert minek szóbelizzek és parázzak megint agyba-főbe?

 

 

PITMAN-ról ki mit hallott és tapasztalt?

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 197
Szerintem a Rigót ne eröltesd.

Németből a Goethenél a ZD, angolból...nem tudom, de a TELC-et szokták javasolni.
Előzmény: Anna ) (196)
Anna ) Creative Commons License 2005.08.02 0 0 196

Sziasztok!

 

Egy nagyon debil kérdésem van, elképzelhető, hogy már kifejtettétek, de most se erőm se időm végigolvasni ennyi hszt!

 

Szóval, abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy melyik a legkönnyebben letehető nyelvvizsga?

 

Az érettségi miattvagyok sz*rban, szorít az idő...

 

Van egy BME szóbelim, ott már 2x próbálkoztam, és meghúztak.

 

Menjek egy egynyelvűre, mert nem olyan para a szóbeli sem, vagy próbálkozzam megint BMEvel, v Rigóval?

 

 

HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPP PLEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAASEEEEEEEEEEEEE!!!

pocakocska Creative Commons License 2005.08.02 0 0 195

Üdv!

 

A Pannon nyelvizsgáról tudtok valamit? Nehéz? Szivatják az embert? Lehet beszélni írásbelin?

Chrissie77 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 194
Köszi. Az írásbelitől nem félek annyira, csak a szóbelitől. Elég nehezen szólalok meg mások előtt angolul.
Előzmény: doyen62 (193)
doyen62 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 193
Korábban könnyebb volt, de mára már rigósodott. Az irásbeli szerkezetében van eltérés.  A bme-ben   feleletválasztós teszt, lyukas szöveg kiegészitése, irányitott fogalm, szövegrészek párositása, szövegértés, és id.nyelvről forditás van, minderre van 21o perc.
Előzmény: Chrissie77 (191)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.31 0 0 192
Mondom, azért az alapfok még az ITK-ban is nagyon primitív szintű. (Meg mindenhol).
Előzmény: Sange:-) (190)
Chrissie77 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 191
A BME könnyebb mint az ITK vagy egyformák?
Sange:-) Creative Commons License 2005.07.30 0 0 190
Nekem rogton sikerul a vizsgam, es en tenyleg itt kaptam kedvet Esztergom-Kertvarosba a kozepfokra. Lehet, hogy a vizsgan maj elmegy tole...Igy az alapfokom 6700 Ft-bol lett meg. A csoporttarsaim mind 20.000 Ft-er mentek ECL-re, es soknak csak masodszorra sikerul a magnohallgatas miatt. Nekem fontos volt az ar is.
Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 189
De minek költöd a pénzt a szemét ITK-ra, annyi más nyelvvizsgalehetőség van, ahol jóval barátságosabbak, és a tudást nézik, nem azt, hogy mit nem tudsz...
Előzmény: Sange:-) (188)
Sange:-) Creative Commons License 2005.07.30 0 0 188
Ezek tenyleg nem fer kerdesek...
En majd vmikor megprobalom a szobeli kozepfokot, de nem a RIGO utcaban, hanem a kihelyezett vizsgakon. Aki a RIGO utcaban alapfokuzott, mondta, hogy megszolalni nem lehetett, tobb feugyelo maszkalt az irasbelin. A kihelyezett vizsgan meg a szemelyit sem kertek...
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 187
Hát legjobb lenne ha az egész ITK végre elsüllyedne oda, ahová való...nem szégyelli magát az ilyen vizsgáztató, most komolyan...persze nincs ebben semmi, az egyetemen is voltak tanárok, akik azon élték ki magukat, hogy minél több embert meghúzzanak.
Előzmény: Angel DC (186)
Angel DC Creative Commons License 2005.07.29 0 0 186

Nekem két tanítványom ezért húzták meg ott középfokon:

 

a szülés szakaszai

a rádió működési elve

 

Még egy tapasztalat: ha csoportot küldtem (múlt időben, mert már évek óta csakis Euro nyelvvizsgára irányítok mindenkit), a pontszámok köszönőviszonyban sem voltak az illető tudásával, fordításnál rendszerint azt vágták meg, akinek a legjobban ment. Sosem fogom megérteni.

 

Van egy vizsgáztató kollégám, aki rigós vizsgán is vizsgáztat, nem csak Euro-n. Ő mondta, hogy ott kontrollálatlanul azt csinál, amit akar, nem úgy mint nálunk, ahol nem hazárdírozhatunk a témakörökkel.

Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 185
Na jó, azért az alapfok teljesen más, megnéztem én is az alapfokú Rigó utcai vizsgát, tényleg nagyon egyszerű. Középfokon azért már sokkal differenciáltabban lehet szivatni a népet, anno 16 éves évfolyamtársnőmnek a következő kérdéseket szegeztéka szóbelin:

a, Szentendre története
b, Grand Canyon kialakulása
c, Kalocsai népviseletek

Na most kösz, magyarul se nagyon menne :)
Előzmény: Sange:-) (184)
Sange:-) Creative Commons License 2005.07.28 0 0 184
Sziasztok!
A RIGO utcai nyelvvizsga kozpontnak van egy kihelyezett vizsgaztato helye, a Peleusz nyelviskola. Igaz Pestol 50 Km-re, Esztergom-Kertvárosban. Nagyon humanusak. A szobeli vizsga viszont mar Pilisvorosvaron van. Ott ket vizsgaztato van, egy holgy es egy ur. Nagyon korrektek. En az alapfokot csinaltam angolbol, es allitom, hogy a legkonnyebb a ketnyelvu az alapfokon. Nincs magnos resze, szobelin tenyleg csak egy keprol kell beszelned, es nem (csak) a nyelvtan a lenyeg, hanem az, hogy beszelj, beszelj, es lassak rajtad, hogy pozitivan allsz hozza. En rettegtem tole, es ugy mentem el, hogy 6 honapja nem volt angol konyv a kezembe, de muszaly volt a fosuli miatt. Nagyon pozitivan csalodtam a RIGOS vizsgaban.
Chrissie77 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 183
köszi, majd probalkozok
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.19 0 0 182
Próbálkozz BME-s ismerősnél, hogy írjon körbe a levlistájukra, ott biztos lesz valaki.
Előzmény: Chrissie77 (181)
Chrissie77 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 181
BME-s nyelvvizsgara kellene. En kidolgoztam csak ellenorzes keppen jo lenne latni valaki maset is.
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 180

Attól függ milyen vizsgára.

 

Érdemes ismerősöket körbekérdezni, fórumokat. Bár aki saját maga gyártotta, az ingyen nagyon ritkán adja...(és láttam már olyat, amiben nagy hülyeségek vannak).

Előzmény: Chrissie77 (179)
Chrissie77 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 179

Tudja valaki honnan lehet kidolgozott szobeli temaköröket szerezni?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.12 0 0 178
A BGF-es angol szakmai nyelvvizsga egy közepes angol tudással, és a megfelelő könyvek átnézésével abszolválható. Érdemes beiratkozni egy tanfolyamra, szerveznek csomó helyen direkt a vizsgára.
Előzmény: Dett_ (175)
peterkorm Creative Commons License 2005.07.12 0 0 177
Én olvasom, az nem elég?:)
Előzmény: Dett_ (176)
Dett_ Creative Commons License 2005.07.12 0 0 176
Azt hittem valaki azért olvassa ezt a fórumot:(
Dett_ Creative Commons License 2005.07.04 0 0 175

Angel DC!

Ahogy olvasgattam a topicot láttam, hogy egri vagy.. Nos ennek eléggé megörültem, és az lenne a kérdésem, hogy vállalnál-e magánórákat egerben.. Van egy középfok C-m angolból, viszont kihagytam egy picit angolból, és felejtettem is, ezt szeretném felfrissíteni illetve szakmai(üzleti) nyelvvizsgát(középfok) kell szereznem majd a diplomához amit jövőre szeretnék megpróbálni.. Szóval ezek után szeretném megkérdezni hogy vállalod-e. És mailen keresztül megbeszélhetjük.. bohochali@yahoo.co.uk .Előre is elnézést a tegezésért:)

Detti

Előzmény: Angel DC (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!