Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2985

A KVR-t a 2000-es évek kezdetétől ismerem, de azért a freeware dolgoktól nem dobtam hanyat magam sosem. A gyári fizetős dolgok sok esetben összehasonlíthatatlanul profibb és jobban optimalizált szoftverek. Persze azóta minden sokat fejlődött, de azért nem fonják ott sem kolbászból a kerítést. Magyarán ismerkedni, próbálgatni nem rossz egy kezdőnek, de aki profibb dolgokhoz szokik már az elején (pl. sok hangszerhez, hangkártyához stb. is jár a gyári vagy 3. fél kínálta pro szoftver), az nem jár úgy, mint aki Trabanton tanul vezetni és aztán az Audiban is a kormányváltót keresi, meg a tekerős ablakot. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2983)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2984

ja, az egy aranybánya :) akciós fizetősökhöz meg pld. ez

Előzmény: ÁsítóSárkány (2983)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2983

Az első link mögötti posztban lévő további KVR linkért külön köszönet :)

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2982

szerintem kezdetnek valami egyszerűbb host-al kellene kísérlezetni, ha teljesen új terület, aztán lehet a komolyabbakkal is, meg addigra kialakul tán mit is szeretne a gyerek

pld. a mulab free (ugyan VST-t pont nem kezel, de van benne saját szinti) épp elég lehet felvételre, kottázásra is, alap élő használatrameg mindneképp (az ASIO4ALL  bizonyára nem árt alá) és nem is túl bonyolult; v. ha mégegyszerűbb akkor a savihost/vsthost páros

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2981)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2981

Mondjuk erre az egyszerű célra elvileg a kottázós programok jó része is megfelel.

A kérdés, hogy inkább a felveszem sávonként és keverem (esetleg mindenféle effektekkel stb.), vagy a kottázom (akár sávonként felvéve) amire inkább szükség van. Ez meg felhasználási cél kérdése.

Előzmény: Törölt nick (2978)
Renk Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2980

Igen. Pontosan. Próbáltam magamtól, de rá kellett jönnöm, hogy ehhez segítség kell. ÁsítóSárkány köszönöm. A MixPadot megnézem. Djuice  neked is köszönöm! Ezeket is megnézem. Illetve az Asio4all drivert mindenképpen telepítem.

Előzmény: Törölt nick (2978)
djuice Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2979

Ez vmi DJ-s szinti plugin csavargatós ez-az.

Tegyétek fel az https://www.akaipro.com/mpc-beats progit, pont ilyenekre van. Persze nem egyszerű, pár tutorial videót meg kell nézni hozzá használni, de utána máson ilyenen is vizsla lesz a gyerek, ha bejön neki. Ja, és sound packok is vannak hozzá, amin megszólal. Meg akkor az ASIO4ALL drivert érdemes alá még feltenni külön dedikált hangkártya nélkül.

Előzmény: Renk (2973)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2978

üdv, ez egy MIDI billentyű, az "összes" funkciója annyi, hogy MIDI adatot küld a számítógépnek, kellenek programok, amik a küldött adatokat valamire (pld. hangkeltés) felhasználják

bizonyára ezt is szeretnéd, hogy nyomkodja és szóljon valami

Előzmény: Renk (2977)
Renk Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2977

Egyelőre biztos hogy ingyenes verzióban gondolkodom, mert  a gyerek is csak most ismerkedik a zenélés rejtelmeivel. Kotta szerkesztés az még nem fog kelleni. Annyit tudjon, hogy felismerje és lehessen használni az összes funkcióját. Még persze egy pár effekt legyen...

Előzmény: ÁsítóSárkány (2976)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2976

A következő kérdések meg a cél, illetve az, hogy vajon elegendő-e ingyenes szoftver...

Kottaszerkesztés jelleggel ingyenesből merem ajánlani a MuseScoret. Nem ingyenesből a környezetemben a Finale különböző változatait használják jó páran.

Keverésre meg Windowson még nem próbáltam semmit, a MixPad ígéretesnek tűnik a leírás, screenshotok alapján...

Előzmény: Renk (2975)
Renk Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2975

Igen. Bocs! Ezt elfelejtettem említeni. Windows 10 64bit

Előzmény: ÁsítóSárkány (2974)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2974

Rutin kérdés: milyen operációs rendszerre?

Előzmény: Renk (2973)
Renk Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2973

Sziasztok! Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Vettem a gyereknek egy Worlde Panda mini-t, ami az AKG mini másolata. Sajnos azonban arra nem gondoltam, láma vagyok a midihez. Megpróbáltam keresni hozzá egy programot, de nem igazán jártam szerencsével. Tudtok olyat amihez nem kell nagy hangkártya és el tud vele pötyögni a gyerek. Köszönöm előre is!

szocsaba Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2972

Sziasztok !

Ha esetleg valakit érdekelne egy Kawai ES-110 fehér digitális zongora tökéletes állapotban : garancia már nincs, de karcmentes. Pedál, tápegység, leírás, tok (Kawai 40.000 Ft volt), fehér K&M X állvány (27.000 Ft az új ára).

Mindez 190.000 Ft-ért, csak egyben. Hangminőségéről visszaolvashatod ezen a fórumon. Képeket tudok küldeni, de mint az új.

Csere, beszámítás nincs.

06-30-4118519

szocsaba@t-online.hu

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2971

Először is: ritka korrekt alul a képviselt márkák. Respekt érte!

Alapvetően nem rossz, de azért van pár kritikám.

 

Először is, a zongorahasználat céljait illene tárgyalni. Ha pedig nem tárgyaljuk, akkor a klasszikus zongoratanulást illene megemlíteni, és jelezni, hogy ebben az esetben a billentésen különösen sok múlik.

Damper rezonancia mint nüansz az szerintem kissé erős kijelentés, persze ez is használat kérdése. Ha gyerek zeneiskolája miatt merül fel a kérdés, és megvan a komoly szándék (évekre) akkor már nem mondanám nüansznak...

Ami a megszólalást illeti saját hangszórón, érdemes lenne szólni a kivitelekről (hordozhatótól bútorig).

A fejhallgatón túl hiányolom a külső erősítés, vonalkimenet tárgyalását

 

Mondjuk a konkrét modellek emlegetése azt sejteti (de csak a hozzáértőbbeknek sejteti), hogy egy szűkebb célközönségnek szánhatták, és annak a célközönségnek rendben is volna)

A félkövérrel szedett "felütés" meg annál tágabb közönséget szólít meg.

 

 

Előzmény: djuice (2970)
djuice Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2970
djuice Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2969

Nagy ez a nyári pangás itt, de hoztam egy tavaly téli cikket olvasgatni. :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.20 0 1 2968

hát én az FL-Studiot egyáltalán nem ismerem, de ha MIDI jellegő a kérdés, arra próbálok - itt - válaszolni :)

Előzmény: syrius (2967)
syrius Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2967

Köszi, ma még egyszer neki rugaszkodok, azután megkeresem. Frusztrál a kudarc :-( pedig a hangszer bemutatók csábítóak, de ez a milliónyi beállítás...

Előzmény: djuice (2966)
djuice Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2966
Előzmény: syrius (2965)
syrius Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2965

Végül is ez lett, de 3 óra alatt nem jutottam el addig, hogy rendesen szóra bírjam. Ez nekem "kicsit" magas (vagy én vagyok túl alacsony :-( )

Nem ismersz valakit, aki megfelelő díjazás ellenében 1-2 óra alatt az alapokat beállítja és megmutatja az alapdolgokat, talán onnan már menne egyedül is.

FL Studio 20 és M-Audio Pro 61, tehát fontos, hogy a mentorom ezt az összeállítást ismerje (és legyen türelme/ped. érzéke, hogy elmagyarázza.

Előzmény: djuice (2964)
djuice Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2964

A Hitsp-el nem tudom mi van, nagyon csendben vannak, én ezer éve nem jártam náluk.

Tajti Hangszerpláza, Mangosound, Roland Zenegaléria, R55 Budapest vagy amit ahol találsz...

Előzmény: syrius (2963)
syrius Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2963

Így lesz - melyik üzletet ajánlod? Legutóbb a Rózsák terén a Hitspace-n vásároltam (10 éve)

Esetleg kimondottan MIDI billentyűre specializálódott?

 

Előzmény: djuice (2962)
djuice Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2962

Minőségre jók a Rolandok, csak itt balra szélen van a kijelző amire jó szar rálátni...

Sztem menj be egy nagyobb hangszer áruházba ahol ki lehet több mindent próbálni és utána irány a használt piac.

Előzmény: syrius (2961)
syrius Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2961

syrius Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2960

Ezzel szemezgetek: Roland A-800PRO 110 000 körül újonnan, de láttam használtat 80 e alatt. 

 

 

djuice Creative Commons License 2021.07.17 0 0 2959

Hát a billentyűk nyomásérzete, lötyögése stb. Az Maudio azért komolyabban meg is van építve. De kell a piacnak az olcsóbb, a nylon érzetűbb is, oda jó az Alesis is. (Régen amúgy egy komoly patinás márka volt, még kínai nem lett).

De menj el boltokba (pl. Tajti Hangszerplaza) és próbáld ki...

 

Ami a szükséges gombokat potmétereket illeti, DAW használathoz a 8 forgó, 8 toló szabályzó, a gyors funkció gombok, oktávváltó, esetleg a dinamikus pad gombok mindig jól jönnek, mint ha nem lennének. Sőt, ha vannak, előbb utóbb használni is fogod.

Előzmény: syrius (2958)
syrius Creative Commons License 2021.07.16 0 0 2958

Sose volt MasterMidim, ha van kis időd kifejtenéd miért jó, hogy még nem szaladtam bele a vásárlásba. A tanfolyamon láttam egyet az tetszett, de persze ez huszadrangú szempont.

Előzmény: djuice (2957)
djuice Creative Commons License 2021.07.16 0 0 2957

Inkább az Maudiot nézegesd, az Alesis nagyon gagyi.

Előzmény: syrius (2956)
syrius Creative Commons License 2021.07.16 0 0 2956

Új kérdés:
Az Alesis MIDI keyboarddal szemezek mert talán ár/érték arányban ez tűnik a legjobbnak. Viszont nem igazán látom van-e értelme a VI verziónak (a síma V szériához hasonlítva), ami sokkal több forgatható potméterrel és programozható gombbal rendelkezik (de tényleg ki lehet használni? A tudásom, fantáziám jelenleg kevés, de nem szeretném utólag bánni a hiányát (viszont 35 ezer Ft-ot kidobni se (50 ezer/85 ezer). 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!