Keresés

Részletes keresés

Sarkany Creative Commons License 2010.02.08 0 0 672

Barta tanár úr

 

Barta tanár úr nagyon ravasz fickó volt.

Engem abban az időben tanított, amikor Gorkíj: Anya című műve még kötelező olvasmány volt. A terjedelmét illetően gigantikus egy mű, talán több, mint 600 oldal. Emiatt (is) viszonylag kevesen olvasták végig. Ha jól emlékszem, talán a 160. oldalig jutottam el, buzgó olvasással...

Barta tanár úr, ellenőrizendő, ki olvasta a művet, ki nem, olyan kérdéseket tett fel, hogy a nebulók füle is kettéállt. Pl. Milyen illetőségű volt a regénybeli Natasa? Milyen színű volt Ivan Alekszejevics zubbonygombja?

Gondolhatod milyen nyöszörgősre sikerültek a válaszok. :)

Előzmény: Misika99 (669)
Sarkany Creative Commons License 2010.02.08 0 0 671

úgy tűnik végleg bedöglött

 

Inkább úgy mondanám: nagyon lelassult. Lassan tíz éve, hogy nyitottam és ennyi idő alatt nem jött össze ezer hozzászólás. :(

Előzmény: ***RS*** (670)
***RS*** Creative Commons License 2010.02.08 0 0 670
Szia! Én pedig sejtem hogy ki lehetsz, K. Mihályra tippelnék. A tavaszi érettségi banketten nem voltál ott. Igen ők tanították elsőben a két tárgyat. Késöbb jött Galambos biológiából. Sajna én is csak mostanában találtam a topikra, de úgy tűnik végleg bedöglött.
Előzmény: Misika99 (669)
Misika99 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 669

     Szia!

 

   Elsőben a biológiát Sörös Lenke

 

   Míg a magyart

 

   Barta tanár úr tanította!

 

Üdv.!!

 

Előzmény: ***RS*** (643)
Misika99 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 668

Szia!

 

Akkor mi osztálytársak voltunk! !! !!! :-))

De nem ismertelek fel az írottakból!

 

Előzmény: ***RS*** (643)
***RS*** Creative Commons License 2009.10.13 0 0 667

A 659 HSZ-ben lévő linken lévő képeket is nézdd meg!

Jó lenne ha ismét pörögne a topik...

Előzmény: vépé01 (666)
vépé01 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 666

Sziasztok!

 

Láttam, hogy evee rakott fel képeket. Ezek tényleg nagyon ízlésesek, különösen a háború előttiek. Visszaolvasva a hsz-ket, láttam, hogy RS és evee is beszélt a hátsó leaszfaltozott pályáról. Ott mi is annak idején rengeteget fociztunk. Nekem ezzel kapcsolatban is van egy nem túl épületes élményem: 4. második félévében 2 "értelmes" osztálytársam csináltatott magának 1-1 olyan polót, amin a "B...K?" felírat volt. (Direkt nem írtam ide a szót pontosan, nem akarok senkit megbotránkoztatni)

Szerintem ennek az égvilágon semmi köze nem volt valamiféle diákcsínyhez, egyszerűen egy ordenáré, közönséges és roppant alpári megnyilvánulás volt. A tornatanár meg nem foglalkozott velük, nem kérte hogy vegyék le.

 

Mindenesetre evee képei szépek, a háború előtt nagyon kulturált volt az iskola környéke.

Előzmény: Törölt nick (649)
***RS*** Creative Commons License 2009.08.06 0 0 665

Szerintem szép épület a József Attila, és nekem nagyon jó emlékeim vannak róla, mármint amire emlékszem. Én ugyanis általános iskola 1 és 2 osztályába oda jártam, utána megszünt az általánso iskola, és a továbbiakban csak gimnáziumként működött. (a tervező nevét rosszul írtam, helyesen Walder Gyula) Belülről hasonló mint a Kaffka, de nem annyira sötétek a folyosók és ugyanolyan díszkutak vannak bent amint a Kaffkában. Emlékeim szerint nagyon magas szintű volt a zenei képzés, mert volt egy ismerős zenész család ott ahol akkor laktam, és nekik mind a 3 gyerekük oda járt zenei tagozatra. Arra is emlékszem hogy nagy bemutatkozó koncert volt a díszteremben, hatalmas vendégsereggel, felhajtással.

 

Igen  a Jóska már akkor is igen elit gimi volt, én meg sem próbáltam oda bejutni a 4,3-4,4-es átlagommal. Meg akkor nem is indult fizika tagozat ahogyan emlékszem.

 

Egyébként nekem egy régi barátnőm lakik a Bükk alján egy kis faluban, és így kb két hetente lent vagyok egy hétvégére, télen nyáron hosszabb időre. Nagyon szeretem a Bükköt, már teljesen bejártuk, csak a Mályinka és Bélapátfalva körüli részen nem voltunk még. Régi könyveket, fényképeket, képeslapokat és térképeket is gyűjtök a hegységről. Csak azt sajnálom hogy elég kevés a szunyognál nagyobb méretű állat, illetve ezek messze elkerülik az embereket. Fel szoktatok menni megnézni a ménest a Nagy-mezőn? (de erről majd a másik topikban)

Előzmény: Törölt nick (664)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.05 0 0 664
Ez tenyleg erdekes. Sajna az mszp kozpont elegge csunya... :( oda jartunk ki melle cigizni a szunetben, amig ki lehetett menni :) (persze azota mar leszoktam :D) az regen is mszp kozpont volt?
A templom szep szerintem, de a "Joska" az sose tetszett, holott anno oda akartam jarni, de nem vettek fel a 4.7-4.8-as atlagommal, csak a Kaffkaba.

Igen szoktunk a Bukkbe is jarni, de sajna nem olyan gyakran mint szeretnem :(
Előzmény: ***RS*** (662)
***RS*** Creative Commons License 2009.08.05 0 0 663
Csak most vettem észre, hogy Te a Bükk hegységgel foglalkozó topikba is szoktál írni!   :o)
Előzmény: Törölt nick (660)
***RS*** Creative Commons License 2009.07.31 0 0 662

Igen, erre én is rábukkantam!   .-)

 

Találtam viszont egy érdekes képet, egy metszetet, ami kicsit kapcsolódik a Kaffkához. Ez a Ciszterciek számára tervezett gimnázium vázlat rajza, azaz a mai József Attila Gimnázium! Illetve csak a bal oldali rész épült meg (ez a Jóska) iletve a Cisztreciek temploma, ami szintén megépült, de nem teljesen így néz ki. A jobb oldali épület nem készült, ennék helyén van ma az MSZP továbbképző központ. (tervező: Winkler Gyula)

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 661
Nehany jelenlegi kep:

http://www.muemlekem.hu/muemlek?id=1114
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 660
Oh, ez nagyon tetszik!!! koszonom! :)
Előzmény: ***RS*** (659)
***RS*** Creative Commons License 2009.07.30 0 0 659
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 658
Hat sajna nem nagyon. A bekebeliek vannak, meg egy az ostrom utan, aztan meg a 90-es evek, amikor is kiadtak az evkonyvet. Azokat is felteszem majd valamikor, foleg belso kepek.
Előzmény: ***RS*** (657)
***RS*** Creative Commons License 2009.06.25 0 0 657
Köszönjük a képeket! késöbbiek nincsenek? (60-as 70-es évek) Én is találtam egy igen érdekes képet egy építészeti könyvben,lehet hogy érdemes lenne feltenni. (egyébként tényleg szép volt az épület is, és a környezete is. Nem véletlenül hívták a 30-as éveket úgy, hogy " boldog békeidők")
Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 656
Majd meg teszek fel nehany belso kepet is. :))
Azert senki se mondhatja hogy nem gyonyoru az epulet? :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 655
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 654
***RS*** Creative Commons License 2009.06.25 0 0 653

Igen már láttam hogy bejelentkeztél 644 HSZ alatt. Írhatnál kicsit részletesebben!

Előzmény: wireless02 (651)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 652
sziasztok!

elokerestem a konyvet (A Kaffka Margit Gimnazium Jubileumi Evkonyve 1920-1995), holnap amennyit idom engedi beszeknnelek. Sajna a fotok fekete-feherek :(
wireless02 Creative Commons License 2009.06.24 0 0 651
Például én, "B" osztály, kémia tagozat.
Előzmény: ***RS*** (643)
***RS*** Creative Commons License 2009.06.24 0 0 650

Éppen ma jártam arrafelé, és gondoltam akkor bekukkantok a régi alma-máterbe. Sajna ugye az épületbe nem lehetett bemenni, ezért a Hímfy utcán felsétálva és a  Ménesi utcáról valamennyire be lehetett látni az iskola udvarára.

Egyébként mikor én oda jártam az iskola sokkal sötétebb sárga, szinte okker sárga színű volt, aztán lett fehér, ami nem állt túl jól neki. Ezt követően nyerte el mai színét.

Az irodaház (a Buda-Cash cégé) tényleg csak a fél telket foglalja el, és  maradék részt szépen rendbetették. Érdekes egyáltalán nem emlékszem arra hogy a telek a Ménesi útig felért volna, és ott lett volna egy ilyen vízszintes placc, ahol ma a park van. Mivel már tanítási szünet van, természetesen teljesen kihalt volt minden. Egyébként lehet hogy a telekrész eladásából fedezték az iskola helyreállítását, mert gondolom erre nem kaptak pénzt központi forrásból.  Éppen most volt az érettségi találkozónk, és előkerültek a régi fényképek is. Hát elég érdekes érzelmeket váltottak ki.

A jubileumi könyvből származó képek némelyikét feltehetnéd ide.

Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.21 0 0 649
Amikor en jartam oda (93-97) pont akkor folyt a teljes felujitasa az iskolanak. Gyonyoruen megcsinaltak kivul, belul, a kapolnat is, disztermet is. Muemelek az epulet, nekunk az osztalyteremben nem engedtek semmit feltenni a falra. Azutan megegyszer atfestettek (2000 kornyeken talan) sargara, es felkerult a kereszt is a tetejere, illetve a St Margithea felirat a homlokzatra. Szoktam arra jarni, nagyon szep.
A hatso kertnek a bal felso felet adtak csak el, oda valami csunya kocka irodaepuletet huztak fel. Az uszodat mar felujitottak a 90-es evekben mikor odajartam, mar vizforgatos volt a medence, de csak az altalanos iskolasok jarhattak be delelott uszni, ez volt a keruleti tanuszoda. Nagyon sajnaltam hogy a 4 ev alatt egyszer se tudtuk kihasznalni.

Amiota az egyhaze lett, a hatso kertet szepen megcsinaltak az aszfaltos palya mogotti dzsindzsas reszt kigazoltak es szep kis diszkert van padokkal, a salakos palyak teniszpalyak es egy kosarpalya, az oltozoepulet is helyre lett allitva.
Kiadtak egy jubileumi evkonyvet mikor odajartam, vannak benne szep regi kepek az iskola fenykorabol, ha van ra erdeklodes, beszekennelem es felteszem ide!

A kupolaban egyszer voltunk fent osztalyfonoki oran, illetve a hatso reszen van egy hatalmas terasz is a legfelso pice reszrol nyilik.

udv
evee
***RS*** Creative Commons License 2009.06.21 0 0 648

Akkor a második rész!

Többen értekeztek róla, hogy valójában milyen szinten is állt a Kaffka a többi gimnáziumhoz képest. Ezt akkor azért nehezem lehetett megitélni, mert én például itt jártam végig a 4 évet, és így nem volt összehasonlítási alapom. Késöbb azonban már lehetőségem nyílt némi összehasonlításra. A Kaffka után a főiskolán én például elég könnyedén vettem a tantárgyakat, de az évfolyam társaim többsége nagyon szenvedett a matekkal-fizikával. Ez késöbb az egyetemen is így volt. Ebből azért arra következtetek, hogy eléggé magas szintű oktatás folyt a 70-es években az iskolában. Néhány évfolyamtársunk aki elhagyta a Kaffkát a sorozatos kettes érdemjegyek miatt, máshol könnyen hozta a négyest-ötöst. Talán csak néhány speciális gyakorló gimnázium lehetett jobb nála, (egy adott tárgyból) mint például a Fazekas, ami az ELTE gyakorló gimnáziuma volt.

A szellemisége sem volt olyan nagyon elmaradott. Nálunk még kötelező volt a kék köpeny, de senki nem piszkáltak valamilyen mániája (például rock zene stb) miatt. A fiúk hosszú hajára egy-két tanár azonban tényleg allergiás volt. Gyakran voltak bulik, központi szervezésüek (szalagavató stb) meg osztálybulik is. Aki már a Szent Margitba járt, nem tudja mit hagyott ki. Minden éveben ősszel, - az elsőt kivéve - volt egy több napos bérelt buszos osztálykirándulás Magyarországon, amit mi szerveztünk meg. Meg elég sok iskolán kívüli osztáylbuli volt, maire kisebb-nagyobb csoportok mentek el.

Természetesen néhány kisebb botrány azért mindig volt de nem komolyak, egyszer például egy orosz könnyel páran felgyújtottak egy iskola padot, de egy igazgatóival meguszták a "bűnösök". Nem vadásztak a tanárok a folyosón a lógókra, de nem is nagyon volt divat a lógás az órákról. Egyszerüen természetesnek vettük hogy ott kell lennünk az órákon, és maximum néha reggel páran elkéstek, de is inkább csak a közlekedés miatt volt. Azért azokon a napokon amikor az orosz volt az első óra, akkor soha senki nem késett el. Sőt! Már 3/4 8-kor bent volt mindenki, és ilyesfajta hangoktól volt hangos az osztály: " gyorsan ide egy orosz házi feladatot!"

Ahogy hallom az új oktatáspolitika jegyében már nem is szabad leckét feladni otthonra, meg osztályozni sem szabad, meg már lassan tantárgyak sem lesznek,... hát nem tudom hogy szeretnék-e manapság újra gimnazista lenni!

***RS*** Creative Commons License 2009.06.21 0 0 647

Na először magával a gimivel kapcsolatban írom le néhány emlékemet.

Először, szerintem is írtó nagy rivalizálás folyt  a szomszédos József Attilával. Mivel akkoriban nem volt felvételi a gimikben, kizárólag a jegyek, és az általános iskola híre alapján vették fel a diákokat. Két intézményt lehetett megjelölni, és a Kaffkába nem vettek fel olyat aki elsőnek a József Attillát jelölte meg! Egy barátom is így járt, de neki aztán elintézték a Kaffkát, és együtt végeztünk.

Én fizika tagozatra jelentkeztem, de az elöbbi mentalizmus miatt az osztály fele kb nem ide jelentkezett, és nem is nagyon bírta a tempót. (első évben hetente 8 matematika...) Aztán másodikban az iskola vezetése úgy döntött, hogy az osztály fele maradjon tagozat, a másik meg sima osztállyá alakult, így a matekot és a fizikát két csoportban tanultuk. (ami egyébként végül is előnyünkre vált)

Az iskola borzasztó nagy dög épület, sötét középfolyosókkal, és a két lépcsőházzal, ahol minden szinten kutak voltak, amiből sosem folyt víz. Eléggé lepusztult osztálytermek, de amiket azért ki lehetett csinosítani képekkel, virágokkal. Az uszodában sosem voltunk, csak egyszer belestünk, szerintem általános iskolások használták csak. gondolom nem lehett vízforgató sem benne, ezért koszolódott el örökké. a kupola is állandóna zárva volt, sosem tudtunk feljutni oda.

Az iskola mögött volt egy nagy salakos sport pálya, illetve felette egy kisebb aszfalt pálya és egy nyúlfarknyi röplabda pálya, meg egy romos öltöző épület. (úgy tudom hogy ez a felső rész már nincs a Kaffka tulajdonában, "elcsatolták tőle". Hát mindenesetre marrrrrrha nagyokat játszottunk azon a salakos pályán.

Az épületbe a bejárás még középen volt, az utcai kapun keresztül. De volt egy oldalsó gépkocsi bejárat is, ami állandóan nyitva volt. Párszor ezen keresztül jöttünk be az épületbe, aminek aztán nagy orditozás lett a következménye, ha valamelyik tanár észrevette. Azért elmondanám, hogy már akkor kezdett kifelé dőlni a főbejárat két kőoszlopa, aztán a 90-es években már olyan volt mint a pisai ferde torony. Aztán egyszer láttam hogy nekiálltak megjavíttattatni a szent leánykák, úgy gondolom ekkor már ők sem bízták a kérdést a Mindenhatóra!  :-))

Büfé: A bal oldali lépcsőházzal szemben a földszinten volt a büfé. Egy idősebb nő volt a bűvés, mint hallom még sokáig vitte gebinben az üzletet. Az biztos hogy nem volt egy sztahanovista, mert iszonyatos sor halmozódott fel a szünetekben. Főleg a körözöttes zsömle volt a sláger, és nagyon akkurátusan kimért 10 dkg körözöttet a mérlegen, aztán elharmadolta, és így pakolta a zsömlékbe, nem csoda hogy hosszú volt a sor. Óra alatt senkit nem volt hajlandó kiszolgálni, mert megtiltották neki.

Gondnok: Talán még sokan a régiek közül emlékeznek Rezső bácsira, a gondnokra. Halk szavú kis emberke volt, vastag fekete keretes szemüveggel, egyik lábára picit sántított. Ha jól sejtem az alagsori gondnoki lakásban lakott. Mikor esténkét az éjszakába nyúlóan osztálybulit tartottunk, és már nagyon üvöltött a zene, akkor feljött hozzánk, és szólt, hogy kicsit halkabbra a zenével. Vajon mikor hagyhatta el a Kaffkát? Vagy talán a szelleme még most is ott kisért a falak között? 

Mr Síroller Creative Commons License 2009.06.10 0 0 646

Hali !

 

Nekem az öcsém járt a Kafkába, Oszlácsról én is hallottam ! :O)

Voltam Generálon ...

Első úszás élményem is itt volt (majdnem megfulladtam :O)

majd a csepelben megtanultam úszni, lőni, vívni...

 

Jó suli volt 

 

Üdv .

***RS*** Creative Commons License 2009.05.28 0 0 645

Hello! Igen jól emlékszem rátok, mert közös volt a torna óránk Osztáts-sal, ha jól emlékszem.  :-)

Arra is élénken emlékszem, hogy Jánosi mekkora patáliát vert ki nálunk, mert közületek nyerte valaki a fizika közép iskolai tanulmányi versenyt. (azt hiszem harmadikban)

Végigolvasva a topikot, úgy látom rajtad kívül nincs senki, aki 75-79 között járt volna oda, csak alattunk vagy felettünk.

Előzmény: wireless02 (644)
wireless02 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 644
Igen, én, "B" osztály, kémia tagozat.
Előzmény: ***RS*** (643)
***RS*** Creative Commons License 2009.05.24 0 0 643

Sziasztok! Csak most találtam rá a topicra, sokat visszaolvastam. Én 1975-1979-ig jártam oda, C osztály, fizika tagozat. Osztályfőnők Jánosi Ilona. (fizika-matematika) Már nem minden tanárra emlékszem, de azért a legtöbbet felsorolnám:

 

Angol: Ambrus Z. Miklós ("Z" úr ahogy mi hívtuk, lásd Man in Black)

Temesszentandrási Katalin: orosz 4 éven keresztül

Kővári Lajos: földrajz csak elsőben, utána nyugdíjba ment, késöbb egy idős nő tanította a nevére nem emlékszem, nem szerettük

az az egzaltált nő akit többen is írtak: rajz , képzőművészeti alakotások elemzése (Kis Katalin Ágnes)

Galambos: biológia, pszihológia

Dr Szabó József: történelem 4 éven keresztűl

Oszláts István: torna 4 éven keresztűl

KÉmia: Mattyasovszkí Jenőné ha jól emlékszem, meg késöbb egy frissen végzett tanárnő, a nevére nem emlékszem

 

Majd ha valami jobb sztori eszembe jut, leírom.

 

Járt ezidőben oda valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!